w naszej ofercie: 17163 imprezy, 5626 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Szkoleniowy Rejs Młodzieżowy
Wszystko o tej ofercie wie:

SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY

Obozy Rekreacyjne Warmia i Mazury

Wiek: od 14 do 19 lat
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (FB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
129869259
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Usiądź za sterem jachtu żaglowego i poczuj wiatr we włosach. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie. Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich: tych, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cie przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.

 

Promocja trwa do 8.02.2017.

Rejs turystyczno-szkoleniowy po Wielkich Jeziorach Mazurskich, uczestnicy odwiedzają mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko i inne. W trakcie rejsu szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Jeden instruktor na 4-5 uczestników.

1. dzień. Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników i kadry z obowiązującymi regulaminami i sprzętem, wykład o bezpieczeństwie na jachtach i na obozie, sprawdzian pływacki. Pierwsze zajęcia na jachtach. Przepłynięcie na biwak na Kowalik, kolacja, ognisko. Wykład z budowy jachtu.

2 dzień. Co trzeba zrobić, aby jacht żaglowy płynął - nauka obsługi jachtu, nauka taklowania jachtów, nauka wiosłowania i sterowania, obsługa żagli, nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Wykład z teorii żeglowania. Rejs na Siekierniak nad jez. Bełdany. Zajęcia na jachtach: ostrzenie i odpadanie. Piracka Uczta - konkurs kulinarny na najsmaczniejszy obiad ugotowany na jachcie. Wieczorem: test z budowy jachtów i wykład z teorii żeglowania.

3 dzień. Rejs do Popielna - pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni. Rejs po jez. Mikołajskim - nauczanie manewru zwrot przez sztag, przypłynięcie do Mikołajek, obozowisko na brzegu jez. Tałty, kąpiele plażowanie ognisko. Wieczorem: test z teorii żeglowania.

4 dzień. Rejs przez kanały mazurskie do Giżycka - doskonalenie poznanych manewrów ostrzenia i odpadania oraz zwrotu przez sztag. Zajęcia z ratownictwa, rozgrywki sportowe, kąpiele plażowanie. Wieczorem: wykład z przepisów.

5 dzień. Zwiedzanie Twierdzy Boyen w Giżycku, przepłynięcie na jez. Przystań - nauczanie manewru zwrot przez rufę. Ćwiczenia z ratownictwa w wodzie, zabawa teoria żeglowania - dlaczego jacht płynie pod wiatr? Wieczorem: test z przepisów.

6 dzień. Zwiedzanie bunkrów poniemieckich i śluzy na starym kanale, przepłynięcie na Zimny Kąt na łabędzim szlaku - doskonalenie zwrotów, przygotowanie do manewru człowiek za burtą. Kąpiele, plażowanie, gry sportowe. Wieczorem: wykład z locji. Ognisko.

7 dzień. Rejs przez Giżycko do Rynu - nauczanie manewru człowiek za burtą. Plażowanie, rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej. Wieczorem: test z locji. Ognisko, nauka szant.

8 dzień. Wycieczka po mieście oraz Zamku Krzyżackim, rejs na Olszowy Róg - nauczanie manewru podejścia do boi i odejścia. Kąpiel, plażowanie, rozgrywki sportowe koncert szantowy. Wieczorem: wykład z ratownictwa.

9 dzień Rejs przez jezioro Śniardwy do Okartowa. Nauczanie manewru podejścia do kei i odejścia (na żaglach i silniku). „Taaka ryba” - konkurs wędkarski dla zainteresowanych, plażowanie, spacer wzdłuż jez. Tyrkło. Wieczorem: wykład z meteorologii i ognisko żeglarskie.

10 dzień. Przepłynięcie na jez. Bełdany, biwak na Wierzbie. Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Wieczorem: test z ratownictwa i meteorologii.

11 dzień. Przepłynięcie przez śluzę Guzianka, biwak na Kowaliku, zajęcia na jachtach żaglowych - doskonalenie poznanych manewrów. Egzamin teoretyczny ze zdobytych umiejętnosci.

12 dzień. Egzamin praktyczny ze zdobytych umiejętności. Klar jachtów, wstępne pakowanie sprzętu i bagaży, przygotowania do balu, przywitanie orszaku Neptuna, bal kapitański połączony z chrztem żeglarskim i tradycyjnym ogniskiem z szantami.

13 dzień. Przygotowanie do wyjazdu, zdanie sprzętu, pakowanie bagażu, przepłynięcie do ośrodka w Rucianem-Nida, zakończenie obozu, obiad, wyjazd do domu.

Wymagania egzaminacyjne: ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin oraz po egzaminie opłaty za wydanie patentu + zdjęcie do patentu.

 

Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

Program szkolenia Polskiego Zwiąku Żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego: www.szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/program_szkolenia

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Jachty kabinowe

Jachty kabinowe wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Na każdym jachcie 4-5 uczestników + sternik-wychowawca.

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja (FB)

Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.

Cena zawiera

Zakwaterowanie, pełne wyżywienie, realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo-instruktorskiej, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach, opłat związanych z egazaminem.

Dodatkowe opłaty obowiązkowe (na miejscu; ceny dla uczniów i studentów do 26 roku życia):

  • egzamin - 125 zł
  • wystawienie patentu żeglarskiego - 25 zł
  • podręcznik A. Kolaszewski, P. Świdwiński "Żeglarz Jachtowy" - 50 zł

Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny organizatora można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi 75 zł.

 

Co zabrać

  • legitymację szkolną
  • kartę kwalifikacyjną
  • ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), kalosze
  • śpiwór
  • trampki lub tenisówki
  • strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę
  • kieszonkowe, pieniądze na egzamin

Uwaga! Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

 

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.