w naszej ofercie: 12086 imprez, 14668 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymka do Fatimy
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA DO FATIMY

8 dni - samolot z Warszawy

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
13445902
oferta w pdf
Samolotowa Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela – 8 dni
100-lecie objawień w Fatimie

Zbliża się 100 rocznica objawień fatimskich, już dziś zapraszamy do udziału
w pielgrzymce do miejsca objawień w Fatimie,
w którym Maryja przestrzegała świat i wzywała do nawrócenia.


Program zwiedzania:
LIZBONA – ALJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – 
BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA – REJS W PORTO – COIMBRA – SINTRA – COBO DE ROCA – CASCAIS

RAMOWY PROGRAM
Dzień 1: POLSKA – LIZBONA
O ustalonej porze spotkamy się na wyznaczony miejscu zbiórki. Następnie przejazd grupy na lotnisko w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa. O godz. 14:50 planowany odlot do Portugalii. Po przylocie do Lizbony (ok. 18:10) transfer do hotelu w ok. Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 2: Lizbona
Rano po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni) – Msza Święta, Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych przejedziemy do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w przepięknym nabożeństwie różańcowym ze świecami. Nocleg.
 
Dzień 3: Ajustrel, Fatima
Rano śniadanie w hotelu. Po Mszy św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, udamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża.  Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.
 
Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare 
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio.  Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.
 
 
Dzień 5: Braga, Santiago de Compostela
Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy tam Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 6: Rejs w Porto, Coimbra
Rano po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Następnie dotrzemy do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg
 
Dzień 7: Sintra, Cabo da Roca, Cascais
Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. Dalej udamy się na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską,  wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 8: Lizbona
Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Planowany odlot do Polski o godzinie 09:10. Przewidywane lądowanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 14:05. Zakończenie pielgrzymki.

 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel star star star

7 noclegów w hotelach ***  (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami);

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

 • Przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie:  Warszawa – Lizbona – Warszawa  (lot bezpośredni);
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach ***  (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie 2 x dziennie:  7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL (10.000 EUR),  NNW (7.000 PLN),  choroby przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota;
 • Codzienna Msza św.
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek podczas zwiedzania, innych kosztów związanych z realizacją programu (110 EUR / osobę – kwota płatna u pilota w autokarze, rozliczana na koniec pielgrzymki);
 • napojów do obiadokolacji;
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 4,14 % wartości pielgrzymki - płatne tylko w dniu zapisu;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (na życzenie klienta, po wczesniejszym potwierdzeniu dostępności);
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

Informacje dodatkowe

WAŻNE INFORMACJE:
 1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzaych obiektów.
 2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
 3. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.