w naszej ofercie: 12331 imprez, 5691 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz Kabaretowy
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ KABARETOWY

Obozy Kabaretowe

Wiek: od 13 do 19 lat
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (FB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
141975630
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Masz abstrakcyjne poczucie humoru? Nie boisz się występów przed publicznością? Chcesz tworzyć nowy rozdział w dziejach rozrywki? Obóz Kabaretowy – zacna propozycja dla nie-ponuraków, nie-normalnych i nie-zwyczajnych.  Przygotuj się na solidną dawkę śmiechu! 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Gwarancja aklimatyzacji : Dopłata 150 PLN
Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie : Dopłata 40 PLN
Paintball : Dopłata 80 PLN
Pakiet Parasol : Dopłata 75 PLN
Pakiet Super Parasol : Dopłata 150 PLN
Przygodowy Pakiet Obozowy : Dopłata 100 PLN
Leśny Park Linowy : Dopłata 50 PLN
Płytka ze zdjęciami z obozu : Dopłata 29 PLN

Zakwaterowanie

Hotel Manor

Hotel Manor w Olsztynie - położony bezpośrednio nad brzegiem jeziora Tyrsko, w otoczeniu mazurskich lasów. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3-, 4-, 5-osobowych (wyłącznie na pojedynczych łóżkach), z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel oferuje bogatą infrastrukturę: restauracja hotelowa, windy, całodobowa recepcja, szatnia, kompleks sal konferencyjnych, kąpielisko strzeżone z ratownikiem WOPR, sprzęt wodny, piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony, hotelowe boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, zadaszona wiata grillowa, oranżeria, kryty basen i jacuzzi, kręgielnia, sala bilardowa i klubowa, sala do ping-ponga, Bajkolandia, Wi-Fi. Do dyspozycji obozów Interkamp kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych i pracowni: sala taneczna,  pracownie plastyczne, komputerowe, salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne i wiele innych. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja (FB)

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, opiekę ratownika WOPR na kąpielisku, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie – 40 zł
  • park linowy – 50 zł
  • paintball – 80 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

Program

Studium pisania skeczy. Dobry artysta kabaretowy to taki, który nie tylko wykonuje skecze na scenie, ale i sam je potrafi napisać. Codziennie będziemy szukać zabawnych motywów i tematów, a potem pisać, pisać i pisać. Powstaną skecze, humorystyczne opowiadania i teksty na stand-up. Sięgniemy też do źródeł satyry i przykładów znanych tekstów kabaretowych oraz komicznych scen z filmów.

Warsztat i akcja. Solidna porcja kunsztu aktorskiego i kabaretowego, czyli elementy pantomimy, alfabet mimiczny, podstawowe zadania aktorskie, interpretacja i podawanie tekstu ze sceny, budowanie postaci. Nabyte umiejętności będziemy testować na żywo w samym sercu Olsztyna – zabawimy się w mimów, weźmiemy udział w zwariowanym happeningu, przygotujemy serię gagów i scenek komicznych ku uciesze przypadkowych turystów.

Budowanie zespołu. Zapraszamy na zajęcia integracyjne, które pomogą Uczestnikom zbudować aktywny, zgrany i pomysłowy zespół kabaretowy. Ćwiczenia te mają na celu rozbudzić wyobraźnię, wypracować wzajemne zaufanie i nabrać odwagi przed publicznymi występami oraz kontaktem z publicznością.

Hity internetów. Portale społecznościowe i specjalne kanały na YouTube dostarczają wielu pretekstów do śmiechu i uśmiechu. Wspólnie przejrzymy to, co nas bawi najbardziej, spróbujemy nakręcić własny filmik, który ubawi nie tylko Interkamp. Może i nasze produkcje zrobią furorę w sieci? 

Stand-up. Oto zdobywająca w Polsce ogromną popularność alternatywa dla sceny kabaretowej. Cel jest jednak ten sam – rozbawić publiczność do łez. Występujący, który prowadzi monolog, musi być postacią z charyzmą i scenicznym wdziękiem – małe znaczenie ma scenografia czy oprawa muzyczna. Obudź w sobie zwierza – pisz monologi i ruszaj na scenę!

Improwizacje. Ciekawa forma spontanicznej gry bez scenariusza i niezbędna umiejętność dla artysty kabaretowego. Metoda impro jest powszechnie lubiana i uznawana zarówno w teatrze, jak i kabarecie. W tych ćwiczeniach nikt nie narzuca tego, co masz robić na scenie. Tu liczy się cel, natomiast środków do wyrażenia swojej postaci i zadanego tematu poszukujesz sam. Ćwiczenia te świetnie podrażniają wyobraźnię i prowadzą do zaskakujących sytuacji scenicznych. Uczestnicy sami wymyślają temat improwizacji i konwencję – dzięki temu rodzą się w praktyce ciekawe pomysły, zarówno na formy krótkie, jak i te dłuższe.

Warsztaty estradowe. Prócz zajęć poświęconych technice pracy scenicznej i budowania programu kabaretowego należy opanować sztukę pracy z mikrofonem, rozgrzewania publiczności, wykorzystania muzyki, światła i rekwizytu do stworzenia efektownego widowiska. Cennych uwag i godnych zapamiętania porad z pewnością udzieli Ci instruktor.

Archiwum śmiechu. Zajęcia poświęcone kultowym mistrzom sceny kabaretowej. Warto przypomnieć sobie najsłynniejsze programy znanych artystów (Jim Carrey, Charlie Chaplin, Jaś Fasola) i grup kabaretowych (polskich i zagranicznych) takich jak Piwnica pod Baranami, Ani Mru Mru, Łowcy.B, Kabaret Moralnego Niepokoju czy rewelacyjny Monty Python. Komizm ma różne oblicza i najwyższy czas się o tym przekonać!

Dykcja i emisja głosu. Są to zajęcia oparte na licznych ćwiczeniach, prowadzących do usprawnienia aparatu mowy. Perfekcyjne wymawianie głosek, wyraźne i klarowne artykułowanie, a także poprawność językowa, to korzyści wynoszone z zajęć dykcyjnych. Podczas warsztatów zadbamy też o głos, zarówno jeśli chodzi o głośność, jak i brzmienie uwalnianego z gardła dźwięku. Nauczymy Cię prawidłowo oddychać przeponą, sensownie zużywać struny głosowe i z powodzeniem modulować głos. Każdy Uczestnik otrzyma indywidualne wskazówki, nad czym powinien pracować również po obozie.

Ruch sceniczny. Warsztaty obejmować będą między innymi: reguły ruchu scenicznego i sposoby poruszania się na scenie, świadomość wykonywanych gestów i unikanie tych niepotrzebnych, ruch twardy i miękki, analiza rytmu scenicznego, kształtowanie świadomości scenicznej, orientacja w przestrzeni.

Basen i plaża. W hotelu znajduje się niewielki kryty basen, z którego będzie można skorzystać w razie niepogody. W słoneczne dni natomiast będziemy kąpać się i opalać plażując nad jeziorem Tyrsko. Na hotelowym kąpielisku nad bezpieczeństwem Uczestników czuwa oczywiście ratownik WOPR.

Strefa rozrywki. Prócz masy warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, odpoczynek oraz świetną zabawę!!! W propozycjach m.in. team building, gry terenowe, dyskoteki z motywem przewodnim, ogniska muzyczne, bilard, ping-pong, kryty basen, kręgielnia, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, plażing, słoneczne kąpiele w jeziorze, spacery leśnymi ścieżkami oraz (dla chętnych) wypad na zwiedzanie wakacyjnego Olsztyna.

Zajęcia otwarte. Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie kolejnej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie nowej Interkampowej pasji.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają rodzice, znajomi, lokalne media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

Plan obozu

Studium pisania skeczy. Dobry artysta kabaretowy to taki, który nie tylko wykonuje skecze na scenie, ale i sam je potrafi napisać. Codziennie będziemy szukać zabawnych motywów i tematów, a potem pisać, pisać i pisać. Powstaną skecze, humorystyczne opowiadania i teksty na stand-up. Sięgniemy też do źródeł satyry i przykładów znanych tekstów kabaretowych oraz komicznych scen z filmów.

Warsztat i akcja. Solidna porcja kunsztu aktorskiego i kabaretowego, czyli elementy pantomimy, alfabet mimiczny, podstawowe zadania aktorskie, interpretacja i podawanie tekstu ze sceny, budowanie postaci. Nabyte umiejętności będziemy testować na żywo w samym sercu Olsztyna – zabawimy się w mimów, weźmiemy udział w zwariowanym happeningu, przygotujemy serię gagów i scenek komicznych ku uciesze przypadkowych turystów.

Budowanie zespołu. Zapraszamy na zajęcia integracyjne, które pomogą Uczestnikom zbudować aktywny, zgrany i pomysłowy zespół kabaretowy. Ćwiczenia te mają na celu rozbudzić wyobraźnię, wypracować wzajemne zaufanie i nabrać odwagi przed publicznymi występami oraz kontaktem z publicznością.

Hity internetów. Portale społecznościowe i specjalne kanały na YouTube dostarczają wielu pretekstów do śmiechu i uśmiechu. Wspólnie przejrzymy to, co nas bawi najbardziej, spróbujemy nakręcić własny filmik, który ubawi nie tylko Interkamp. Może i nasze produkcje zrobią furorę w sieci? 

Stand-up. Oto zdobywająca w Polsce ogromną popularność alternatywa dla sceny kabaretowej. Cel jest jednak ten sam – rozbawić publiczność do łez. Występujący, który prowadzi monolog, musi być postacią z charyzmą i scenicznym wdziękiem – małe znaczenie ma scenografia czy oprawa muzyczna. Obudź w sobie zwierza – pisz monologi i ruszaj na scenę!

Improwizacje. Ciekawa forma spontanicznej gry bez scenariusza i niezbędna umiejętność dla artysty kabaretowego. Metoda impro jest powszechnie lubiana i uznawana zarówno w teatrze, jak i kabarecie. W tych ćwiczeniach nikt nie narzuca tego, co masz robić na scenie. Tu liczy się cel, natomiast środków do wyrażenia swojej postaci i zadanego tematu poszukujesz sam. Ćwiczenia te świetnie podrażniają wyobraźnię i prowadzą do zaskakujących sytuacji scenicznych. Uczestnicy sami wymyślają temat improwizacji i konwencję – dzięki temu rodzą się w praktyce ciekawe pomysły, zarówno na formy krótkie, jak i te dłuższe.

Warsztaty estradowe. Prócz zajęć poświęconych technice pracy scenicznej i budowania programu kabaretowego należy opanować sztukę pracy z mikrofonem, rozgrzewania publiczności, wykorzystania muzyki, światła i rekwizytu do stworzenia efektownego widowiska. Cennych uwag i godnych zapamiętania porad z pewnością udzieli Ci instruktor.

Archiwum śmiechu. Zajęcia poświęcone kultowym mistrzom sceny kabaretowej. Warto przypomnieć sobie najsłynniejsze programy znanych artystów (Jim Carrey, Charlie Chaplin, Jaś Fasola) i grup kabaretowych (polskich i zagranicznych) takich jak Piwnica pod Baranami, Ani Mru Mru, Łowcy.B, Kabaret Moralnego Niepokoju czy rewelacyjny Monty Python. Komizm ma różne oblicza i najwyższy czas się o tym przekonać!

Dykcja i emisja głosu. Są to zajęcia oparte na licznych ćwiczeniach, prowadzących do usprawnienia aparatu mowy. Perfekcyjne wymawianie głosek, wyraźne i klarowne artykułowanie, a także poprawność językowa, to korzyści wynoszone z zajęć dykcyjnych. Podczas warsztatów zadbamy też o głos, zarówno jeśli chodzi o głośność, jak i brzmienie uwalnianego z gardła dźwięku. Nauczymy Cię prawidłowo oddychać przeponą, sensownie zużywać struny głosowe i z powodzeniem modulować głos. Każdy Uczestnik otrzyma indywidualne wskazówki, nad czym powinien pracować również po obozie.

Ruch sceniczny. Warsztaty obejmować będą między innymi: reguły ruchu scenicznego i sposoby poruszania się na scenie, świadomość wykonywanych gestów i unikanie tych niepotrzebnych, ruch twardy i miękki, analiza rytmu scenicznego, kształtowanie świadomości scenicznej, orientacja w przestrzeni.

Basen i plaża. W hotelu znajduje się niewielki kryty basen, z którego będzie można skorzystać w razie niepogody. W słoneczne dni natomiast będziemy kąpać się i opalać plażując nad jeziorem Tyrsko. Na hotelowym kąpielisku nad bezpieczeństwem Uczestników czuwa oczywiście ratownik WOPR.

Strefa rozrywki. Prócz masy warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, odpoczynek oraz świetną zabawę!!! W propozycjach m.in. team building, gry terenowe, dyskoteki z motywem przewodnim, ogniska muzyczne, bilard, ping-pong, kryty basen, kręgielnia, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, plażing, słoneczne kąpiele w jeziorze, spacery leśnymi ścieżkami oraz (dla chętnych) wypad na zwiedzanie wakacyjnego Olsztyna.

Zajęcia otwarte. Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie kolejnej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie nowej Interkampowej pasji.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają rodzice, znajomi, lokalne media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

Co zabrać

  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • wygodny strój na zajęcia aktorskie

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.