w naszej ofercie: 12395 imprez, 7972 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
MUSZYNA – OBÓZ YOUTUBERÓW 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ REKREACYJNY AKTYWNE LATO DŹWIRZYNO 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA I OBÓZ LETNI MIĘDZYZDROJE OW STILO PROGRAM LEGOLAND 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ LETNI LUZ, BLUES I REJS SUPER PROMEM DO SZWECJI, JASTRZĘBIA GÓRA 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA ŻEGLARSKI ŚWIAT SMYKA RYN 2020
Ryn
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ ŻEGLARSKI 14 DNI 2020 WĘGORZEWO
Polecamy [10.12-18.12.2020]

Wycieczka Włoska Klasyka 2019
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA WŁOSKA KLASYKA 2019

Wycieczka Objazdowa do Włoch 2019, Wenecja, Piza, Florencja, Rzym, Pompeje, Capri, Asyż

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
14220268
oferta w pdf
Wycieczka WŁOSKA KLASYKA 2019
Wycieczki objazdowe do Włoch 2019, Wenecja, Piza, Florencja, Rzym, Pompeje, Capri, Asyż
Włoska Klasyka to wspaniała wycieczka, z bogatym programem dla wszystkich, którzy chcą poznać ten cudowny kraj. Włochy to przede wszystkim bogata historia. Każdy kamień, po którym stąpasz może się okazać tym, który pamięta starożytnych Rzymian. Tu oddycha się historią, potyka się o historię na każdym kroku. 
Odwiedzimy niezwykłe miasta i prześliczne miejsca. Poznamy niezwykłe historie. Podziwiać będziemy śliczne krajobrazy i dzieła sztuki. Będziemy mogli spotkać niezwykle serdecznych ludzi, wypić tradycyjne włoskie espresso, rozkoszować się smakiem włoskich lodów, rozsmakować się we włoskiej kuchni, poznać uroki dolce vita. Wystarczy usiąść przy kawiarnianym stoliku i nigdzie się nie spieszyć. Wokół jest tyle piękna. 
Zobaczymy Wenecję z jej mostami i gondolami, Florencję – kolebkę renesansu, Watykan – z jego skarbami, Rzym – Wieczne Miasto, Pizę – i najbardziej rozpoznawalną na świecie wieżą, wzbudzające zadumę Pompeje i najdroższą chyba wyspę Europy – Capri.
RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA:
1 DZIEŃ: wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. 
2 DZIEŃ: w godzinach porannych przyjazd na Punta Sabbioni skąd odpływają statki do Wenecji. Po około 45 minutowym rejsie dopływamy do Wenecji w okolice jednej z głównych atrakcji - Placu św. Marka. Stąd też udajemy się na spacer po uroczych zakątkach „Miasta na Wodzie”. W programie zwiedzania między innymi:
Bazylika Św. Marka - oszałamiająca przepychem, wypełniona licznymi dziełami sztuki, z alabastrowymi kolumnami, Złotym Ołtarzem oraz pięknymi mozaikami,
Plac św. Marka - serce Wenecji, przepiękny plac otoczony arkadami i zabytkowymi budowlami, nazwany przez Napoleona najpiękniejszym salonem Europy,
Palazzo Ducale czyli Pałac Dożów - niegdyś siedziba władców i rządu Wenecji, perła architektury Wenecji, z bogato zdobioną fasadą i koronkowymi łukami, wznoszący się dumnie nad Kanałem La Grande,
Most Westchnień - najsłynniejszy most w Wenecji, obecnie miejsce niezwykle romantyczne. Legenda głosi, że przepłyniecie pod nim gondolą, z ukochaną osobą gwarantuje dozgonną miłość.
Dzwonnica - Campanile di San Marco, zwana pieszczotliwie przez Wenecjan „panem domu”, ze szczytu której rozpościera się panorama na miasto i lagunę,
Most Rialto - niezwykle malowniczy, a zarazem najstarszy most nad Kanałem La Grande,
Santa Maria della Salute - wspaniała barokowa świątynia, wybudowana jako wotum dziękczynne dla Matki Boskiej za ocalenie od zarazy.
Będzie tez czas wolny na samodzielny spacer, zwiedzanie czy też zakup pamiątek. Przejazd do obiektu na zakwaterowanie, nocleg.
3 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pizy - jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc we Włoszech i jednego z najpiękniejszych miast w Toskanii, miejsca narodzin Galileusza, z piękną starówkę położoną nad rzeką Arno i jednym z najstarszych uniwersytetów. Zobaczymy m.in.:
słynną Krzywą Wieżą- dzwonnicę, o charakterystycznej konstrukcji, misternie zdobioną poziomami kolumienek, która stała się symbolem miasta i ikoną Włoch,
plac Katedralny zwany z uwagi na swoje piękno Campo dei Miracoli czyli Pole Cudów wpisany na listę UNESCO,
katedrę o przepięknej fasadzie - romańska budowla łącząca elementy architektury bizantyjskiej i sztuki islamu,
Baptysterium – piękna okrągła budowla, której budowa trwała około 250 lat,
Camposanto Monumentale – cmentarz, najoryginalniejsza budowla gotycka w całej Toskanii, z sarkofagami, kapliczkami i freskami m.in. Tryumf śmierci, Sąd ostateczny, Piekło. 
Przejazd na zakwaterowanie. Nocleg.
4 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Florencji - przez wielu nazywanej najpiękniejszym miastem Włoch. Stolica Toskanii, pełna zabytków, prawdziwa włoska perełka, przepełniona duchem renesansu. Miasto oferuje tak wiele atrakcji i niesamowitych widoków, że trudno wyselekcjonować najważniejsze elementy zwiedzania. W programie m.in.:
Katedra Santa Maria del Fiore – monumentalne dzieło architektury, z zewnątrz bogato zdobiona, z gigantyczną, największą na świecie ceglaną kopułą, prawdopodobnie to właśnie ona zainspirowała Michała Anioła do stworzenia projektu kopuły Bazyliki św. Piotra,
Dzwonnica Giotta – z 7 dzwonami i fasadą z kolorowego marmuru – białego, różowego i zielonego,
Baptysterium - najstarszy budynek miasta, poświęcony Janowi Chrzcicielowi, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota.
Kościół św. Krzyża – jedna z najważniejszych franciszkańskich świątyń we Włoszech, z licznymi kaplicami, pięknymi freskami, podłogą pokrytą płytami nagrobnymi oraz grobowcami znanych osobistości Florencji m.in. Michała Anioła, Galileusza oraz symboliczny grób Dante Alighieri.
Piazza della Signora - Plac Ratuszowy – z piękną kolekcją rzeźb, fontanną Neptuna i Palazzo Vecchio, przed którym stoi replika Dawida.
Most Złotników – najstarszy i najbardziej niezwykły most we Florencji, biegnący nad rzeka Arno, z kolorowymi sklepikami z biżuterią, pamiątkami i dziełami sztuki.
Pałac Pitti – dawna rezydencja Medyceuszy, obecnie mieszczą się tu muzea i Galeria Sztuki.
Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.
5 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Tego dnia zwiedzamy Watykan -Stolicę Apostolską, najmniejsze państwo świata. W programie zwiedzania:
Bazylika Św. Piotra - monumentalna budowla, drugi pod względem wielkości kościół na świecie, sanktuarium, jedno z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych. Wedle tradycji bazylika stoi na miejscu pochówku św. Piotra.
Groty Watykańskie - miejsce pochówku wielu papieży.
Plac św. Piotra - jedno z najłatwiej rozpoznawalnych miejsc na świecie, olbrzymi plac, otoczony kolumnadą z rzeźbami 140 świętych. Wśród nich znajdziemy jednego Polaka - świętego Jacka Odrowąża.
Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem,
majestatyczny Zamek Św. Anioła zwany również Mauzoleum Hadriana, wznoszącym się nad Tybrem.
Potem będzie czas wolny, który można przeznaczyć na zwiedzenia Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej (ok. 28€, uwaga kolejki). Następnie przejazd na zakwaterowanie i nocleg.
6 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd do Rzymu - Wiecznego Miasta. Nie ma na świecie drugiego takiego miasta. Jest wyjątkowe i niepowtarzalne. W programie:
Koloseum – wspaniały amfiteatr i symbol Rzymu, miejsce gdzie odbywały się walki gladiatorów, oraz gdzie wystawiano sztuki i urządzano igrzyska.
Forum Romanum - najstarszy plac w Rzymie, położony u stóp Kapitolu i Palatynu, w starożytności - główny polityczny, religijny i towarzyski punkt miasta. Tutaj miały miejsce najważniejsze uroczystości starożytnego Rzymu.
Kapitol – jedno z siedmiu wzgórz, na których zbudowano Rzym.
Wzgórze Pallatyńskie - jedno z siedmiu wzgórz Rzymu, uważane za miejsce najstarszej osady rzymskiej.
Plac Hiszpański – jeden z najsłynniejszych placów w Rzymie, z pięknymi, barokowymi schodami Trinita dei Monti znanymi również jako Schody Hiszpańskie, które tworzą niesamowitą scenografię, miejsce pokazów słynnych projektantów mody,
fontanna Barcaccia –położona u stóp Schodów Hiszpańskich, wybudowana jako pamiątka po powodzi, po której wody Tybru wyrzuciły w tym miejscu łódkę,
przepiękna Fontanna di Trevi – najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie, a być może również na świecie, pełna przepychu, prawdziwe arcydzieło z wody i kamienia, ma ok. 26 m wysokości i 20 m szerokości.
Piazza Navona – wybudowana na ruinach starożytnego stadionu Domicjana, z położoną pośrodku placu słynną Fontannę Czterech Rzek, a na jej końcach – Fontanna Maura oraz Fontanna Neptuna,
Plac Wenecki – gdzie znajduje się okazały, renesansowy Pałac, dziś muzeum z Ołtarzem Ojczyzny - monstrualnym pomnikiem poświęconym Wiktorowi Emanuelowi, za panowania którego zostały zjednoczone Włochy.
Przejazd do hotelu, nocleg.
7 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Pompeje - antyczne miasto zniszczone podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r. Miasto odkryte z popiołów. Zobaczymy tu wiele budowli zachowanych w różnym stanie, malowidła, przedmioty codziennego użytku, rzeźby. Jest to swoista podróż w czasie. Wspaniała lekcja historii. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, nocleg.
8 DZIEŃ: śniadanie, przeprawa promem na wyspę Capri - rajską wyspę, mekkę bogaczy. Popłyniemy wzdłuż wybrzeża jednej z najdroższych i najładniejszych wysp Europy gdzie swoje wakacje spędzają „sławni i bogaci”. Wjedziemy kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m., a to co ujrzymy najlepiej ujął poeta - Teofil Lenartowicz: 
„Spójrz, oto Capri czarowna,
Zieloność jaka tam świeża!
Powiedz: czy brzegi to ziemi,
Czy rajskie widać wybrzeża?”
Następnie przejedziemy na nocleg w okolice Rzymu.
9 DZIEŃ: wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka: kościół dolny z grobowcem świętego oraz górny z pięknymi freskami Giotta. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Wyjazd w kierunku Polski.
10 DZIEŃ: Przyjazd do Polski.
Informacje dodatkowe:
Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem turystycznym, nie oprowadza po wnętrzach obiektów. 
Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Z grupą jest pilot z j. polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.
Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie.
Na życzenie:
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.
- W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 75 zł/1 turnus.
- Istnieje możliwość doubezpieczenia się i podwyższenia stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia. Przy KL 30.000€ kwota ta wynosi 25 zł/1 turnus.
Opłaty obowiązkowe:
Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł/os.
Płatne u pilota:
- 100 € / os.- opłata miejscowa

Wycieczka WŁOSKA KLASYKA 2019
Wycieczki objazdowe do Włoch 2019, Wenecja, Piza, Florencja, Rzym, Pompeje, Capri, Asyż


Włoska Klasyka to wspaniała wycieczka, z bogatym programem dla wszystkich, którzy chcą poznać ten cudowny kraj. Włochy to przede wszystkim bogata historia. Każdy kamień, po którym stąpasz może się okazać tym, który pamięta starożytnych Rzymian. Tu oddycha się historią, potyka się o historię na każdym kroku. 

Odwiedzimy niezwykłe miasta i prześliczne miejsca. Poznamy niezwykłe historie. Podziwiać będziemy śliczne krajobrazy i dzieła sztuki. Będziemy mogli spotkać niezwykle serdecznych ludzi, wypić tradycyjne włoskie espresso, rozkoszować się smakiem włoskich lodów, rozsmakować się we włoskiej kuchni, poznać uroki dolce vita. Wystarczy usiąść przy kawiarnianym stoliku i nigdzie się nie spieszyć. Wokół jest tyle piękna. 

Zobaczymy Wenecję z jej mostami i gondolami, Florencję – kolebkę renesansu, Watykan – z jego skarbami, Rzym – Wieczne Miasto, Pizę – i najbardziej rozpoznawalną na świecie wieżą, wzbudzające zadumę Pompeje i najdroższą chyba wyspę Europy – Capri.

RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA:

1 DZIEŃ: wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. 

2 DZIEŃ: w godzinach porannych przyjazd na Punta Sabbioni skąd odpływają statki do Wenecji. Po około 45 minutowym rejsie dopływamy do Wenecji w okolice jednej z głównych atrakcji - Placu św. Marka. Stąd też udajemy się na spacer po uroczych zakątkach „Miasta na Wodzie”. W programie zwiedzania między innymi:
Bazylika Św. Marka - oszałamiająca przepychem, wypełniona licznymi dziełami sztuki, z alabastrowymi kolumnami, Złotym Ołtarzem oraz pięknymi mozaikami,
Plac św. Marka - serce Wenecji, przepiękny plac otoczony arkadami i zabytkowymi budowlami, nazwany przez Napoleona najpiękniejszym salonem Europy,
Palazzo Ducale czyli Pałac Dożów - niegdyś siedziba władców i rządu Wenecji, perła architektury Wenecji, z bogato zdobioną fasadą i koronkowymi łukami, wznoszący się dumnie nad Kanałem La Grande,
Most Westchnień - najsłynniejszy most w Wenecji, obecnie miejsce niezwykle romantyczne. Legenda głosi, że przepłyniecie pod nim gondolą, z ukochaną osobą gwarantuje dozgonną miłość.
Dzwonnica - Campanile di San Marco, zwana pieszczotliwie przez Wenecjan „panem domu”, ze szczytu której rozpościera się panorama na miasto i lagunę,
Most Rialto - niezwykle malowniczy, a zarazem najstarszy most nad Kanałem La Grande,
Santa Maria della Salute - wspaniała barokowa świątynia, wybudowana jako wotum dziękczynne dla Matki Boskiej za ocalenie od zarazy.
Będzie tez czas wolny na samodzielny spacer, zwiedzanie czy też zakup pamiątek. Przejazd do obiektu na zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pizy - jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc we Włoszech i jednego z najpiękniejszych miast w Toskanii, miejsca narodzin Galileusza, z piękną starówkę położoną nad rzeką Arno i jednym z najstarszych uniwersytetów. Zobaczymy m.in.:
słynną Krzywą Wieżą- dzwonnicę, o charakterystycznej konstrukcji, misternie zdobioną poziomami kolumienek, która stała się symbolem miasta i ikoną Włoch,
plac Katedralny zwany z uwagi na swoje piękno Campo dei Miracoli czyli Pole Cudów wpisany na listę UNESCO,
katedrę o przepięknej fasadzie - romańska budowla łącząca elementy architektury bizantyjskiej i sztuki islamu,
Baptysterium – piękna okrągła budowla, której budowa trwała około 250 lat,
Camposanto Monumentale – cmentarz, najoryginalniejsza budowla gotycka w całej Toskanii, z sarkofagami, kapliczkami i freskami m.in. Tryumf śmierci, Sąd ostateczny, Piekło. 
Przejazd na zakwaterowanie. Nocleg.

4 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Florencji - przez wielu nazywanej najpiękniejszym miastem Włoch. Stolica Toskanii, pełna zabytków, prawdziwa włoska perełka, przepełniona duchem renesansu. Miasto oferuje tak wiele atrakcji i niesamowitych widoków, że trudno wyselekcjonować najważniejsze elementy zwiedzania. W programie m.in.:
Katedra Santa Maria del Fiore – monumentalne dzieło architektury, z zewnątrz bogato zdobiona, z gigantyczną, największą na świecie ceglaną kopułą, prawdopodobnie to właśnie ona zainspirowała Michała Anioła do stworzenia projektu kopuły Bazyliki św. Piotra,
Dzwonnica Giotta – z 7 dzwonami i fasadą z kolorowego marmuru – białego, różowego i zielonego,
Baptysterium - najstarszy budynek miasta, poświęcony Janowi Chrzcicielowi, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota.
Kościół św. Krzyża – jedna z najważniejszych franciszkańskich świątyń we Włoszech, z licznymi kaplicami, pięknymi freskami, podłogą pokrytą płytami nagrobnymi oraz grobowcami znanych osobistości Florencji m.in. Michała Anioła, Galileusza oraz symboliczny grób Dante Alighieri.
Piazza della Signora - Plac Ratuszowy – z piękną kolekcją rzeźb, fontanną Neptuna i Palazzo Vecchio, przed którym stoi replika Dawida.
Most Złotników – najstarszy i najbardziej niezwykły most we Florencji, biegnący nad rzeka Arno, z kolorowymi sklepikami z biżuterią, pamiątkami i dziełami sztuki.
Pałac Pitti – dawna rezydencja Medyceuszy, obecnie mieszczą się tu muzea i Galeria Sztuki.
Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Tego dnia zwiedzamy Watykan -Stolicę Apostolską, najmniejsze państwo świata. W programie zwiedzania:
Bazylika Św. Piotra - monumentalna budowla, drugi pod względem wielkości kościół na świecie, sanktuarium, jedno z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych. Wedle tradycji bazylika stoi na miejscu pochówku św. Piotra.
Groty Watykańskie - miejsce pochówku wielu papieży.
Plac św. Piotra - jedno z najłatwiej rozpoznawalnych miejsc na świecie, olbrzymi plac, otoczony kolumnadą z rzeźbami 140 świętych. Wśród nich znajdziemy jednego Polaka - świętego Jacka Odrowąża.
Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem,majestatyczny Zamek Św. Anioła zwany również Mauzoleum Hadriana, wznoszącym się nad Tybrem.
Potem będzie czas wolny, który można przeznaczyć na zwiedzenia Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej (ok. 28€, uwaga kolejki). Następnie przejazd na zakwaterowanie i nocleg.

6 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd do Rzymu - Wiecznego Miasta. Nie ma na świecie drugiego takiego miasta. Jest wyjątkowe i niepowtarzalne. W programie:
Koloseum – wspaniały amfiteatr i symbol Rzymu, miejsce gdzie odbywały się walki gladiatorów, oraz gdzie wystawiano sztuki i urządzano igrzyska.
Forum Romanum - najstarszy plac w Rzymie, położony u stóp Kapitolu i Palatynu, w starożytności - główny polityczny, religijny i towarzyski punkt miasta. Tutaj miały miejsce najważniejsze uroczystości starożytnego Rzymu.
Kapitol – jedno z siedmiu wzgórz, na których zbudowano Rzym.
Wzgórze Pallatyńskie - jedno z siedmiu wzgórz Rzymu, uważane za miejsce najstarszej osady rzymskiej.
Plac Hiszpański – jeden z najsłynniejszych placów w Rzymie, z pięknymi, barokowymi schodami Trinita dei Monti znanymi również jako Schody Hiszpańskie, które tworzą niesamowitą scenografię, miejsce pokazów słynnych projektantów mody,
fontanna Barcaccia –położona u stóp Schodów Hiszpańskich, wybudowana jako pamiątka po powodzi, po której wody Tybru wyrzuciły w tym miejscu łódkę,
przepiękna Fontanna di Trevi – najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie, a być może również na świecie, pełna przepychu, prawdziwe arcydzieło z wody i kamienia, ma ok. 26 m wysokości i 20 m szerokości.
Piazza Navona – wybudowana na ruinach starożytnego stadionu Domicjana, z położoną pośrodku placu słynną Fontannę Czterech Rzek, a na jej końcach – Fontanna Maura oraz Fontanna Neptuna,
Plac Wenecki – gdzie znajduje się okazały, renesansowy Pałac, dziś muzeum z Ołtarzem Ojczyzny - monstrualnym pomnikiem poświęconym Wiktorowi Emanuelowi, za panowania którego zostały zjednoczone Włochy.
Przejazd do hotelu, nocleg.

7 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Pompeje - antyczne miasto zniszczone podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r. Miasto odkryte z popiołów. Zobaczymy tu wiele budowli zachowanych w różnym stanie, malowidła, przedmioty codziennego użytku, rzeźby. Jest to swoista podróż w czasie. Wspaniała lekcja historii. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, nocleg.

8 DZIEŃ: śniadanie, przeprawa promem na wyspę Capri - rajską wyspę, mekkę bogaczy. Popłyniemy wzdłuż wybrzeża jednej z najdroższych i najładniejszych wysp Europy gdzie swoje wakacje spędzają „sławni i bogaci”. Wjedziemy kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m., a to co ujrzymy najlepiej ujął poeta - Teofil Lenartowicz: 
„Spójrz, oto Capri czarowna,
Zieloność jaka tam świeża!
Powiedz: czy brzegi to ziemi,
Czy rajskie widać wybrzeża?”
Następnie przejedziemy na nocleg w okolice Rzymu.

9 DZIEŃ: wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka: kościół dolny z grobowcem świętego oraz górny z pięknymi freskami Giotta. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Wyjazd w kierunku Polski.

10 DZIEŃ: Przyjazd do Polski.

Informacje dodatkowe:
- Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem turystycznym, nie oprowadza po wnętrzach obiektów. 
- Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
- Z grupą jest pilot z j. polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.
- Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia - musi umożliwiać udział w imprezie.

Na życzenie:
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.
- W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 75 zł/1 turnus.
- Istnieje możliwość doubezpieczenia się i podwyższenia stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia. Przy KL 30.000€ kwota ta wynosi 25 zł/1 turnus.

Opłaty obowiązkowe:

Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł/os.
Płatne u pilota:
- 100 € / os.- opłata miejscowa

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : Dopłata 10 PLN
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
ubezpieczenie od chorób przewlekłych : Dopłata 75 PLN
Podwyższenie stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia KL 30.000€ : Dopłata 25 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

zakwaterowanie w hotelach **/***. Pokoje z łazienkami.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

śniadania: kontynentalne

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Miejsce zbiórki Cena
Tarnowskie Góry dw. autobusowy st. nr. 5 bez dopłaty
Rybnik dworzec autobusowy ul Budowlanych 6 st.1 bez dopłaty
Gliwice Dworzec PKS, ul. Pionierów 8 bez dopłaty
Katowice PKS ul. Piotra Skargi bez dopłaty
Tychy Stacja benzynowa Bliska ul. Beskidzka 60 bez dopłaty
Pszczyna parking marketu ALDI ul. Broniewskiego 1 bez dopłaty
Bielsko Biała PKS dolny poziom bez dopłaty
Cieszyn Stacja Orlen ul. Filasiewicza bez dopłaty
Zamość Dworzec PKS Dopłata 140 PLN
Sanok Dworzec PKS ul. Lipińskiego Dopłata 140 PLN
Nowa Sarzyna Dworzec PKP Dopłata 140 PLN
Janów Lubelski Dworzec PKS Dopłata 140 PLN
Kraśnik ul. Narutowicza(rondo) przyst. autobusowy Dopłata 140 PLN
Przemyśl Dworzec PKS Dopłata 140 PLN
Leżajsk Dworzec PKS stanowisko 1 Dopłata 140 PLN
Warszawa Dworzec Zachodni PKS stanowisko 10/11 Dopłata 140 PLN
Krosno Dworzec PKS ul. Naftowa stan. międzynarodowe Dopłata 140 PLN
Nisko Plac Wolności Dopłata 140 PLN
Jarosław Dworzec PKSul. Próchnicka Dopłata 140 PLN
Stalowa Wola , Dworzec PKS Dopłata 140 PLN
Kolbuszowa Dworzec PKP Dopłata 140 PLN
Jasło stacja benzynowa Bliska ul. Metzgera Dopłata 140 PLN
Przeworsk Dworzec PKS Dopłata 140 PLN
Biecz Rynek przystanek MPK/PKS Dopłata 140 PLN
Sandomierz parking przed dworcem PKP Dopłata 140 PLN
Ostrowiec Świętokrzyski Dworzec Autobusowy ul Zabia 40 Dopłata 140 PLN
Gorlice dawny dw. kolejowy ul. Bardiowska 4 Dopłata 140 PLN
Tarnobrzeg Dworzec autobusowy ul A. Mickiewicza stanowisko 2 Dopłata 140 PLN
Starachowice dworzec Zachodni PKS Dopłata 140 PLN
Rzeszów Dworzec PKS ul. Grotgera Dopłata 140 PLN
Grybów przystanek autobusowy ul. Topolowa Dopłata 140 PLN
Skarżysko-Kamienna zatoka MKS ul. Niepodległośći Dopłata 80 PLN
Ropczyce Dworzec PKS Dopłata 140 PLN
Mielec parking obok dworca PKS Dopłata 140 PLN
Łódź dworzec PKP Łódź Kaliska Dopłata 80 PLN
Nowy Sącz dworzec PKS bulwar narwiku Dopłata 80 PLN
Sucha Beskidzka Dw. autobusowy st. nr. 3 Dopłata 80 PLN
Dębica Dworzec PKS ul Głowackiego Dopłata 140 PLN
Limanowa dw. autobusowy stanowisko nr 1 Dopłata 80 PLN
Wrocław Dworzec autobusowy Galeria Wroclavia ul. Sucha 1 Dopłata 80 PLN
Kielce Dworzec PKS Dopłata 80 PLN
Tarnów Dworzec PKS ul. Dworcowa st. międzynarodowe Dopłata 80 PLN
Wadowice dworzec autobusowy Dopłata 50 PLN
Żywiec Nowy dworzec autobusowy ul. dworcowa Dopłata 50 PLN
Mszana Dolna Dworzec PKS Dopłata 80 PLN
Andrychów dworzec autobusowy Dopłata 50 PLN
Brzesko ul. Uczestników Ruchu Oporu Dopłata 80 PLN
Jędrzejów Przystanek autobusowy ul. Partyzantów Dopłata 80 PLN
Kęty dworzec autobusowy Dopłata 50 PLN
Bochnia Przystanek MPK Pl. Pułaskiego Dopłata 80 PLN
Częstochowa Dworzec PKS stanowisko 13 Dopłata 50 PLN
Kraków Dworzec MDA górna płyta ul.Bosacka 18 Dopłata 50 PLN
Myślenice Dworzec PKS ul. Słoneczna Dopłata 140 PLN
Szczekociny Dworzec PKS Dopłata 80 PLN
Oświęcim Przystanek MZK przy LIDL ul. Konarskiego Dopłata 50 PLN
Opole Dworzec PKS Dopłata 80 PLN
Zawiercie przystanek MZK u. Sikorskiego Dopłata 50 PLN
Strzelce Opolskie Hotel Leśny Dopłata 50 PLN

Cena zawiera

- 7 noclegów w hotelach **/*** gwiazdkowych. Pokoje z łazienkami.
- 7 śniadań,
- przejazd autokarem,
- ubezpieczenie Signal Iduna,
- opieka pilota,
- realizacja programu

- 7 noclegów w hotelach **/*** gwiazdkowych. Pokoje z łazienkami.
- 7 śniadań,
- przejazd autokarem,
- ubezpieczenie Signal Iduna,
- opieka pilota,
- realizacja programu

Cena nie zawiera

Cena nie zawiera
- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (około 150-170 €)
Opłaty obowiązkowe
Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł/os.
Płatne u pilota:
- 100 € / os.- opłata miejscowa

Cena nie zawiera:
- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (około 150-170 €)

Opłaty obowiązkowe
Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł/os.
Płatne u pilota:
- 100 € / os.- opłata miejscowa

comments powered by Disqus
Popularne
MUSZYNA – OBÓZ YOUTUBERÓW 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA ŻEGLARSKI ŚWIAT SMYKA RYN 2020
Ryn
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ LETNI (15 DNI) EXTRA EMOCJE W ENERGYLANDII, TATRALANDII, PRATERZE KORBIELÓW 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA MALI GIGANCI NA KASZUBACH
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ REKREACYJNY AKTYWNE LATO DŹWIRZYNO 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ RUUNNMAGEDON JASTRZĘBIA GÓRA 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA SPORTOWA PRZYGODA NOWY DWOREK 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA I OBÓZ LETNI MIĘDZYZDROJE OW STILO PROGRAM LEGOLAND 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.