w naszej ofercie: 8921 imprez, 5888 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz RPG 18+ Drzewina 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ RPG 18+ DRZEWINA 2024

Obozy RPG dla dorosłych na Kaszubach w Drzewinie 2024, Obozy RPG 18+ Drzewina 2024

Wiek: od 18 do 39 lat
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja + (FB+)
Ocena oferty:
Kod oferty:
14658569
oferta w pdf
OBÓZ RPG 18+ DRZEWINA 2020
Obozy RPG dla dorosłych na Kaszubach w Drzewinie 2020, Obozy RPG'owe Drzewina 2020
Program
Na obozie uczestnicy będą podzieleni na drużyny składające się z grup 3-6 osobowych. Każda z nich oddzielnie zdecyduje, czy chce grać przez cały turnus jedną kampanię w określonym systemie, czy może kilka krótkich przygód, by na obozie poznać jak najwięcej systemów. Co więcej, program będzie dostosowywany w pełni do uczestników, ustalany na początku wyjazdu i zmieniany zależnie od potrzeby.
Na tym obozie odnajdą się zarówno gracze z długim stażem, jak i osoby, które jeszcze nie do końca orientują się w świecie RPG. Nowi nauczą się jak tworzyć i odgrywać wiarygodnie postaci oraz poznają podstawy różnych systemów, weterani zaś doszlifują swój warsztat jako gracze, bądź poznają tajniki prowadzenia jako MG. Jedyne, czego potrzeba, by zagłębić się w Krainy Wyobraźni, to otwarty umysł i ciekawość świata!
Systemy RPG, z jakich gracze będą mogli wybierać, to: autorski system RPG Mistrzów Gry BTA Kompas „Tol Calen”, „Dungeons&Dragons 5e”, „Zew Cthulhu”, „Warhammer”, „Neuroshima”, „Świat Mroku”, „Tales from the Loop”, „Earthdawn”, „Conan”, „Star Wars” i wiele innych. Grupy będą dopasowane tak, by każdy dostał to, czego oczekuje zarówno od sesji, jak i od doświadczonych Mistrzów Gry.
Sesje RPG. Czas, w którym Mistrz Gry i Gracze zajmą się tym, co erpegowcy lubią najbardziej. Skupimy się nad naszą kampanią i przygodą, będziemy kontynuować polityczne intrygi w Północnych Królestwach, lub plądrować lochy w Faerunie. W planach jest przeprowadzenie od 8 do 10 sesji RPG, lecz liczba ta może ulec zmianie. Na ilość zajęć wpływają inne gry i zajęcia, sesje nocne czy też larpy.
Larpy. Dla chętnych będą przygotowane także larpy. Skrót od Live Action Role Play oznacza gry terenowe – wcielanie się w postać nie tylko słowem, ale też ubiorem i mową ciała. Niektóre z larpów będą związane z fabułą obozów, a inne będą ciekawą odskocznią od rzeczywistości. Zapewniamy podstawowe elementy stroju i jednocześnie zachęcamy do zabierania własnych kostiumów i akcesoriów!
Prelekcje. Tematy prelekcji będą ustalane na bieżąco z uczestnikami wyjazdu. Mogą one dotyczyć kreacji i odgrywania swoich bohaterów, ale także technik prowadzenia sesji. Będziemy mogli również wspólnie usiąść i porozmawiać o RPG, jego przeszłości i przyszłości, albo zajmiemy się prezentacjami nieznanych Wam systemów, tych klasycznych i zupełnie nowych.
Warsztaty. W trakcie zajęć stworzycie coś z niczego: z podstawowych materiałów wykonacie zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na larpach, jak i rekwizyty na sesje RPG. Dla chętnych będą także warsztaty aktorskie, aby jeszcze bardziej zgłębić sztukę odgrywania swoich postaci.
Gry planszowe i karciane. W wolnych chwilach będzie można poćwiczyć umiejętności strategiczne w ciekawych grach planszowych (Neuroshima Hex, Ghost Stories i inne), czy karcianych (Bang!, Munchkin, Dixit, Jungle Speed, Goblins: Epic Death i inne) oraz wziąć udział w przeróżnych zadaniach z dziedziny team-buildingu, grach terenowych i zabawach integracyjnych. Istnieje również możliwość rozegrania mini turnieju Magic The Gathering. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.
Łucznictwo. Poznacie tajniki, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki. Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Wszystkiego dowiecie się na prelekcji, by móc potem spróbować swoich sił w strzelaniu z różnych rodzajów łuków.
Szermierka. Korzystając z bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag.
Nerdowski czas wolny. Program jest bardzo elastyczny i ustala się go wraz z instruktorami. Chcecie wieczorem olać sesję i zrobić sobie maraton wszystkich części Gwiezdnych Wojen, albo reżyserskich wersji Władcy Pierścieni? Maty do tańczenia, rzutniki, erpegowa biblioteczka, gry planszowe i karciane będą do Waszej dyspozycji. Będzie miejsce i czas na turniej w Heroes III, lan-party, a także wszelkiego rodzaju jeep- i freeformy.
Prowadzenie zajęć. Jesteś Mistrzem Gry i chcesz poprowadzić sesję lub mini kampanię? Nigdy nie prowadziłeś, ale chcesz spróbować? To jest idealne miejsce, bo od razu możesz dostać informacje o odbiorze sesji i rady zarówno od Mistrza Gry, jak i reszty Graczy. Co więcej instruktorzy chętnie pomogą Ci się do wszystkiego przygotować, zapewnią głośniki, sprzęt, czy kości. Sytuacja wygląda tak samo, jeżeli masz pomysł na autorską prelekcję, warsztaty czy inną grę. Naszym celem jest dobrze spędzić czas w erpegowym gronie!
Co zabrać?
- Polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje RPG.
- Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)!
- Przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
- Własny bidon na wodę

Obóz RPG 18+ Drzewina 2024

Obozy RPG dla dorosłych na Kaszubach w Drzewinie 2024, Obozy RPG 18+ Drzewina 2024

Obóz RPG 18+ już od kilku lat cieszy się popularnością wśród Obozów Fabularnych Tol Calen. Przeznaczony dla starszych graczy, którzy wiedzą czego szukają w grach fabularnych i dlaczego w nie grają.

Ale spokojnie, jeżeli nie masz zielonego pojęcia o RPG, a nie możesz pojechać na obozy dla młodszych- również znajdziesz tu coś dla siebie! Od podstaw zagłębimy się w świat wyobraźni i wspólnie pomożemy rozwinąć skrzydła. 

Program

Na obozie uczestnicy będą podzieleni na drużyny składające się z grup 3-6 osobowych. Każda z nich oddzielnie zdecyduje, czy chce grać przez cały turnus jedną kampanię w określonym systemie, czy może kilka krótkich przygód, by na obozie poznać jak najwięcej systemów. Co więcej, program będzie dostosowywany w pełni do uczestników, ustalany na początku wyjazdu i zmieniany zależnie od potrzeby. 

Na tym obozie odnajdą się zarówno gracze z długim stażem, jak i osoby, które jeszcze nie do końca orientują się w świecie RPG. Nowi nauczą się jak tworzyć i odgrywać wiarygodnie postaci oraz poznają podstawy różnych systemów, weterani zaś doszlifują swój warsztat jako gracze, bądź poznają tajniki prowadzenia jako MG. Jedyne, czego potrzeba, by zagłębić się w Krainy Wyobraźni, to otwarty umysł i ciekawość świata!

Systemy RPG, z jakich gracze będą mogli wybierać, to: autorski system RPG Mistrzów Gry BTA Kompas „Tol Calen”, „Dungeons&Dragons 5e”, „Zew Cthulhu”, „Warhammer”, „Blades in the Dark”, „Świat Mroku”, „Tales from the Loop”, „Earthdawn”, „Conan”, „Star Wars” i wiele innych. Grupy będą dopasowane tak, by każdy dostał to, czego oczekuje zarówno od sesji, jak i od doświadczonych Mistrzów Gry.

Sesje RPG

 • Skupimy się na naszej kampani i przygodach; będziemy planować polityczne intrygi w Północnych Królestwach, lub plądrować lochy w Faerunie. 
 • Cały wyjazd to od 8 do 10 sesji RPG, lecz liczba ta może ulec zmianie. Na ilość zajęć wpływają inne gry i zajęcia, sesje nocne oraz larpy. 

Inne przykładowe punkty programu, które możemy zaproponować w czasie wyjazdu:

Larp

 • Live Action Role Play oznacza gry terenowe- wcielanie się w postać nie tylko słowem, ale też ubiorem i mową ciała,
 • Niektóre z gier będą związane z rozgrywaną w czasie sesji fabułą, a inne będą ciekawą odskocznią od rzeczywistości,
 • Zachęcamy do zabierania własnych kostiumów, akcesoriów i wszystkiego co pomoże Wam przenieść się do zupełnie innego świata.

Prelekcje 

 • Ich tematyka jest ustalana na bieżąco z uczestnikami wyjazdu,
 • Od kreacji i odgrywania swoich bohaterów, po techniki prowadzenia sesji.
 • Porozmawiamy o RPG, jego przeszłości i przyszłości lub zajmiemy się prezentacjami nieznanych Wam systemów, zarówno tych klasycznych, jak i zupełnie nowych. 

Warsztaty 

 • Z podstawowych materiałów wykonacie zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na larpach, jak i rekwizyty na sesje RPG,
 • Warsztaty aktorskie, które pozwolą zgłębić sztukę odgrywania postaci. 

Gry planszowe i karciane

 • Tajemnicze Domostwo, Smallworld, Neuroshima Hex, 
 • Karcianki takie jak Bang!, Munchkin, Dixit, Jungle Speed, Avalon, 
 • Zadania z dziedziny team-buildingu, gry terenowe i integracyjne,
 • Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Łucznictwo 

 • Tajniki, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki, 
 • Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? 
 • Wszystkiego dowiecie się na prelekcji, by móc potem spróbować swoich sił w strzelaniu z różnych rodzajów łuków.

Szermierka

 • Korzystając z bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku,
 • Podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony,
 • Rozwijanie koordynacji i równowagi ciała, 
 • Pojedynki podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag.

Nerdowski czas wolny

 • Program jest bardzo elastyczny i ustala się go wraz z instruktorami,
 • Chcecie wieczorem olać sesję i zrobić sobie maraton wszystkich części Gwiezdnych Wojen, albo reżyserskich wersji Władcy Pierścieni? 
 • Maty do tańczenia, rzutniki, erpegowa biblioteczka, gry planszowe i karciane będą do Waszej dyspozycji. Będzie miejsce i czas na turniej w Heroes III, lan-party, a także wszelkiego rodzaju jeep- i freeformy. 

Prowadzenie zajęć

Jesteś Mistrzem Gry i chcesz poprowadzić sesję lub mini kampanię? Nigdy nie prowadziłeś, ale chcesz spróbować? Jest to idealne miejsce, bo od razu możesz otrzymać informacje o odbiorze sesji i rady zarówno od Mistrza Gry, jak i reszty Graczy.

Co więcej, instruktorzy chętnie pomogą Ci się do wszystkiego przygotować, zapewnią głośniki, sprzęt, czy kości. Sytuacja wygląda tak samo, jeżeli masz pomysł na autorską prelekcję, warsztaty czy inną grę. Naszym celem jest dobrze spędzić czas w erpegowym gronie!

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Dopłata za podręcznik Tol Calen w twardej okładce 70zł

Podręcznik kolekcjonarski o świecie z długą i barwną historią, kształtowaną przez niezliczone rzesze graczy na przestrzeni kilku lat naszych Obozów RPG. Twarda okładka, kolorowa tasiemka zakładkowa. 

Kubek Tol Calen 50zł

Ceramiczny kubek z laserowo wyciętym logo Tol Calen. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

 Co zabrać?

 • polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje RPG. 
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)!
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Planowana liczba Uczestników na programie 6 osób na 1 Mistrza Gry, na obiekcie ok 40 osób. 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
31.08-06.09.2024 1699 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Dopłata za podręcznik Tol Calen w twardej okładce : Dopłata 70 PLN
Kubek Tol Calen : Dopłata 50 PLN
Pakiet Parasol : Dopłata 125 PLN
Pakiet SUPER Parasol : Dopłata 200 PLN

Zakwaterowanie

Przystanek DRZEWINA

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala na zajęcia, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty,  boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja + (FB+)

3 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Wszystkie potrawy przygotowywane są na miejscu.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Własny

Dojazd własny do obiektu ok. godz. 16:00, odbiór uczestnika ok. godz. 10:00

Cena nie zawiera

 • Dojazdu i dopłat, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej)
  Dopłaty:
  podręcznik w twardej okładce-70 zł
  kubek Tol Calen- 50 zł
 • Dojazdu i dopłat, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej)

Dopłaty:

 • podręcznik w twardej okładce-70 zł
 • kubek Tol Calen- 50 zł

Cena zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.