w naszej ofercie: 10272 imprezy, 7023 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Indie w krainie Maharadżów: Radżastan, Delhi, Agra 2020
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA INDIE W KRAINIE MAHARADŻÓW: RADŻASTAN, DELHI, AGRA 2020

Wycieczki egzotyczne do Indii 2020 samolotem z Warszawy, Zwiedzanie Indii 2020, Wyprawa do Indii 2020, Safari w Parku Narodowym RANTHAMBORE, Pustynia THAR

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
1685028
oferta w pdf
WYCIECZKA INDIE W KRAINIE MAHARADŻÓW: RADŻASTAN, DELHI, AGRA 2019
Wycieczki egzotyczne do Indii 2019 samolotem z Warszawy, Zwiedzanie Indii 2019, Wyprawa do Indii 2019
Indie od zawsze zachwycały podróżników. Były celem i marzeniem wszystkich, którzy chcieli zasmakować azjatyckiego orientu. To kraj najpiękniejszych kolorów, orientalnych zapachów, majestatycznych zabytków, gwarnych miast, wspaniałych smaków i przede wszystkim miliardów uśmiechniętych ludzi. Radżastan to prawdziwa kwintesencja Indii: kraina niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Kolorowe miasta: różowy Jaipur, błękitny Jodhur i złoty Jaisalmer: majestatyczne forty, kolorowe sari i turbany, zapachy przypraw i najlepsze na świecie kardamonowe lassie.
PROGRAM RAMOWY:
DELHI - AGRA- SAFARI W PARKU NARODOWYM RANTHAMBORE - FATEHPUR SIKRI - JAIPUR - AMBER - CHITTOR - UDAIPUR - JAISALMER - RANKPUR - PUSTYNIA THAR - JODHPUR - PUSHKAR - DELHI
Dzień 1
wylot z lotniska w Warszawie. Przelot do Delhi przez jeden z portów tranzytowych.
Dzień 2
przyjazd do hotelu w Delhi. Zakwaterowanie i śniadanie. Odpoczynek. Po południu wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham (dodatkowo płatne 15 USD). Akshardham oznacza „siedzibę Boga”. Jest wiecznym miejscem oddania, czystości i pokoju. Swaminarayan Akshardham to Mandir - siedziba Boga, hinduski dom modlitwy oraz duchowy i kulturalny kampus poświęcony oddaniu, nauce i harmonii. Ponadczasowe hinduskie duchowe przesłania, żywe dewocjonalia i starożytna architektura są echem w jej sztuce i architekturze. Mandir jest pokornym hołdem dla Bhagwana Swaminarayana, awatarów, dewów i wielkich mędrców hinduizmu. Ten niesamowity kompleks został otwarty 6 listopada 2005 r. z błogosławieństwem Pramukha Swamiego Maharadży oraz dzięki oddanym wysiłkom wykwalifikowanych rzemieślników i wolontariuszy. Po powrocie ze zwiedzania kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 3
śniadanie i dalsze zwiedzanie Delhi. W programie: Jama Masjid czyli Meczet Piątkowy – największy muzułmański obiekt sakralny w Indiach, zbudowany w latach 1654-1658 przez władcę mogolskiego Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Spacer z widokiem na Czerwony Fort oraz przejażdżka rikszami po klimatycznych uliczkach starego Delhi. Następnie Raj Gath – czyli miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego oraz wizyta w Nowym Delhi, gdzie zobaczymy: Pałac Wicekróla, Parlament Indyjski oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych w czasie I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Po południu zwiedzimy Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia pojedziemy do najważniejszej w Delhi świątyni sikhijskiej – Gurdwala Bangla Sahib. Sikhizm to bardzo ważna religia powstała w XV wieku w Indiach w prowincji Pendżab. Jej założycielem był Guru Nanak. Po wizycie w świątyni powrót do hotelu na kolację. Dla chętnych czas wolny na zakupy na pobliskiej bazarowej ulicy. Nocleg w hotelu.
Dzień 4
śniadanie i poranny wyjazd do Agry (215 km – 4 godziny). Po przyjeździe do miasta zwiedzanie: Taj Mahal - indyjskiego mauzoleum wzniesionego przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości. W 2007 roku grobowiec Taj Mahal ogłoszono jednym z siedmiu nowych cudów świata. Co roku ten niesamowity zabytek Indii, wpisany na listę UNESCO, odwiedza ponad 3 mln turystów. Po wizycie w Taj Mahal odwiedzimy Czerwony Fort - zespół pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość uczestniczenia w nocnym pokazie świateł Taj Show.
Dzień 5
poranny wyjazd w kierunku Parku Narodowego Ranthambore (260 km – 5 godzin). Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego. Nadal jednak pozostało ważną atrakcją turystyczną, upamiętniającą czasy Wielkich Mogołów. W 1986 roku zespół architektoniczny dawnej stolicy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do hotelu w Ranthambore, kolacja i nocleg.
Dzień 6
poranne safari w Parku Narodowym Ranthambore. Obszar dzisiejszego parku należał niegdyś do Maharadży Jaipuru, który jako jedyny władca mógł polować tam na tygrysy. W 1980 roku utworzono w Ranthambore park narodowy. Obecnie dyrekcja parku nie gwarantuje wszystkim turystom spotkania z tygrysem, ale spośród innych zwierząt można spotkać w parku m.in.: sambary indyjskie, niedźwiedzie wargacze, jeżozwierze, lamparty, szakale, hieny, krokodyle, żółwie błotne, a także około 260 gatunków ptaków. Po safari powrót do hotelu na śniadanie, a następnie przejazd do Różowego Miasta - Jaipuru ( 160 km – 4 godziny). Jaipur jest największym miastem i jednocześnie stolicą Radżastanu. Posiada bardzo interesującą starą część miasta oraz przepiękny fort. Doliczając do tego Pałac Miejski oraz wiele ciekawych świątyń, otrzymujemy wyjątkowe i warte odwiedzenia miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 7
całodniowe zwiedzanie Jaipuru. W programie: foto pauza przy Hawa Mahal, czyli przed Pałacem Wiatrów. Ta niesamowita budowla z czerwonego piaskowca z monumentalną fasadą stanęła przy jednej z głównych ulic Jaipuru, aby umożliwić damom dworu obserwowanie życia codziennego. Następnie przejazd do położonego niedaleko Jaipuru majestatycznego fortu Amber, będącego kompleksem wielu budowli obronnych i pałacowych - zwiedzanie fortu, z jego pięknymi dziedzińcami i pałacami. Dla chętnych za dodatkową opłatą (1000 INR) istnieje możliwość wjechania do pierwszego pałacowego dziedzińca na słoniu. Po wizycie w forcie udamy się do miasteczka Amber, gdzie zobaczymy hinduską świątynie poświęconą Krishnie. Po wizycie z Amber powrót do Jaipuru i wizyta w lokalnej fabryce dywanów i farbiarni tekstyliów. Następnie zwiedzanie nowej części miasta: Pałac Miejski, będącego przykładem architektury radżpuckiej i mogolskiej oraz Jantar Matar – obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 8
po śniadaniu przejazd do Chittoru ( 330 km – 6 godzin). Spacer po ruinach twierdzy w Chittorze, zbudowanej w VIII wieku i przebudowanej w XIII. W obrębie twierdzy znajduje się słynny pałac księżniczki Padmini, która wraz damami dworu popełniła rytualne samobójstwo sprzeciwiając się przejęciu twierdzy przez sułtana delhijskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 9
po śniadaniu wyjazd do Udaipuru (120 km 2,30 godziny). Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie największego kompleksu pałacowego w Radżastanie, położonego nad jeziorem Pichola. Udaipur, ze względu na swe jeziora, piękną architekturę, malownicze wzgórza uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miast Indii. Służył za scenerię dla wielu bollywodzkich filmów, tutaj także kręcona była 13 część przygód Jamesa Bonda. Po południu czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg.
Dzień 10
poranny wyjazd do Jaisalmeru (530 km – 10 godzin). Po drodze zwiedzanie miejscowości Rankpur, gdzie znajduje się największa i najpiękniejsza dżinijska świątynia w Indiach. Po przyjeździe do Jaisalmeru zakwaterowaniu w hotelu. Jaisalmer jest najbardziej wysuniętym na zachód miastem w Radżastanie. Znajduje się na pustyni Thar, 120 km od granicy z Pakistanem. Miasto ze względu na swoje niesamowite położenie jest jedną z największych atrakcji turystycznych w całym Radżastanie. Kolacja i nocleg.
Dzień 11
zwiedzanie fortu w Jaisalmerze. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO fort zbudowany został z piaskowca w 1156 przez maharadżę Dźajsala na szczycie wzgórza Trikuta. Fort zachowany jest w bardzo dobrym stanie, a wewnątrz fortu do dnia dzisiejszego mieszkają ludzie (około 1/4 ludności Jaisalmeru). Na jego terenie znajdują się przepiękne domy, dżinijskie świątynie, wąskie uliczki, kolorowe sklepiki i restauracje. Po zwiedzaniu fortu udamy się do Haweli, czyli domu bogatych radżpuckich kupców. Zobaczymy Patwon-ki-Haveli – najlepiej zachowaną w Jaisalmerze. Dom ten zbudowany został przez dźinijskiego kupca i bankiera Guman Chand Patwa i jego pięciu synów. Na koniec zwiedzania udamy się do położonego nieopadl hotelu jeziora Gadisar, które niegdyś było jedynym źródłem wody w całym mieście. Po zwiedzaniu miastaudamy się na safari na pustynię Thar. Po drodze zwiedzimy pustynną wioskę i zobaczymy jak radzą sobie ludzie żyjący w ciężkich pustynnych warunkach. Następnie zrobimy sobie przejażdżkę na wielbłądach na okoliczne wydmy. Wieczorem, przy ognisku, zjemy pyszną kolację, a noc spędzimy na pustyni pod gwiazdami.
Dzień 12
śniadanie na pustyni i powrót do hotelu w celu odświeżenia się po noclegu na wydmach. W godzinach popołudniowych wyjazd do Jodhpuru (250 km, 5 godzin). Przyjazd do Jodhpuru. Kolacja i nocelg w hotelu.
Dzień 13
zwiedzanie z przewodnikiem słynnego Jodhpuru - Błękitnego Miasta. W programie: Fort Mehrangarh - jeden z największych fortów w Indiach położony na wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na błękitne zabudowania. Wybudowany został w 1459 przez Rao Dźodha Singha. Do połowy XIX wieku twierdza była rozbudowana przez jego następców. We wnętrzach fortu znajdują się przepiękne sale pałacowe, muzea oraz galerie. Po zwiedzaniu fortu udamy się do Pałacu Umaid Bhawan, który jest jedną z największych na świecie prywatną rezydencją, posiadającą 347 pomieszczenia. Pałac powstał w XX wieku. Jednym z architektów wnętrz pałacowych jest Polak Stefan Norblin. Jego autorstwa są między innymi malowidła ścienne w Sali Tronowej – Orientalnej, w holu pałacu i malowidło na szkle w sypialni maharani. Pałac podzielony jest na trzy części – luksusowy hotel, rezydencję byłej rodziny królewskiej oraz muzeum, które odwiedzimy, i w którym znajdują się eksponaty skupiające się na historii rodziny królewskiej w XX w. Po zwiedzaniu miasta udamy się na jeep safari do tradycyjnych wiosek grupy etnicznej Bishnoi, zamieszkujących zachodnią część pustyni Thar. Po powrocie z safari wizyta w tradycyjnej radżastańskiej cukierni. Dla chętnych możliwość spróbowania najlepszego kardamonowego lassie na świecie :) Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 14
przejazd do Puszkaru (200 km, 4 godziny). Pushkar to święte miasto hinduskie, będące miejscem kultu hindusów oraz wyznawców dżinizmu i sikhizmu. Znajduje się tutaj wiele świątyń, w tym jedyna w Indiach świątynia boga Brahmy. Jezioro położone w sercu miasta uznawane jest za cudownie uzdrawiające, gdyż według legendy właśnie w tym miejscu Bhrama upuścił kwiat lotosu (od nazwy kwiatu pochodzi sama nazwa miasta). Nocleg w hotelu.
Dzień 15
o wschodzie słońca (dla chętnych) spacer nad jezioro w celu zobaczenia porannych ceremonii Hindusów. Następnie powrót do Delhi ( 400 km, 8 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.
Dzień 16
w nocy lub wcześnie rano transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Dzień 17
powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.
Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.
DOKUMENTY:
Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Indii potrzebna jest wiza; koszt wizy indyjskiej 380 PLN– evisa wyrabiana za pośrednictwem biura. Do wyrobienia wizy potrzebne jest zdjęcie w formie jpg, skan paszportu w pliku pdf (pierwsza strona) oraz dodatkowe informacje, które będzie weryfikował pracownik biura drogą mailową lub telefoniczną. Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty muszą być przekazane do biura najpóźniej 2 tygodnie przed wylotem. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu.
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO:
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.
DOBRZE WIEDZIEĆ:
W Indiach obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN - 17 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).
Pogoda:
temperatury w Radżastanie :
Październik – listopad od 25 do 30 stopni C, grudzień - luty : od 20 do 25 stopni C, marzecz: od 25 do 30 stopni C.
warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na pustynne wieczory ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.
Zdrowie:
prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych
Szczepienia:
Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
Malaria : bardzo niskie zagrożenie
zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

WYCIECZKA INDIE W KRAINIE MAHARADŻÓW: RADŻASTAN, DELHI, AGRA 2020
Wycieczki egzotyczne do Indii 2020 samolotem z Warszawy, Zwiedzanie Indii 2020, Wyprawa do Indii 2020


Indie od zawsze zachwycały podróżników. Były celem i marzeniem wszystkich, którzy chcieli zasmakować azjatyckiego orientu. To kraj najpiękniejszych kolorów, orientalnych zapachów, majestatycznych zabytków, gwarnych miast, wspaniałych smaków i przede wszystkim miliardów uśmiechniętych ludzi. Radżastan to prawdziwa kwintesencja Indii: kraina niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Kolorowe miasta: różowy Jaipur, błękitny Jodhur i złoty Jaisalmer: majestatyczne forty, kolorowe sari i turbany, zapachy przypraw i najlepsze na świecie kardamonowe lassie.

PROGRAM RAMOWY:

DELHI - AGRA- SAFARI W PARKU NARODOWYM RANTHAMBORE - FATEHPUR SIKRI - JAIPUR - AMBER - CHITTOR - UDAIPUR - JAISALMER - RANKPUR - PUSTYNIA THAR - JODHPUR - PUSHKAR - DELHI

Dzień 1
wylot z lotniska w Warszawie. Przelot do Delhi przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 2
przyjazd do hotelu w Delhi. Zakwaterowanie i śniadanie. Odpoczynek. Po południu wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham (dodatkowo płatne 15 USD). Akshardham oznacza „siedzibę Boga”. Jest wiecznym miejscem oddania, czystości i pokoju. Swaminarayan Akshardham to Mandir - siedziba Boga, hinduski dom modlitwy oraz duchowy i kulturalny kampus poświęcony oddaniu, nauce i harmonii. Ponadczasowe hinduskie duchowe przesłania, żywe dewocjonalia i starożytna architektura są echem w jej sztuce i architekturze. Mandir jest pokornym hołdem dla Bhagwana Swaminarayana, awatarów, dewów i wielkich mędrców hinduizmu. Ten niesamowity kompleks został otwarty 6 listopada 2005 r. z błogosławieństwem Pramukha Swamiego Maharadży oraz dzięki oddanym wysiłkom wykwalifikowanych rzemieślników i wolontariuszy. Po powrocie ze zwiedzania kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
śniadanie i dalsze zwiedzanie Delhi. W programie: Jama Masjid czyli Meczet Piątkowy – największy muzułmański obiekt sakralny w Indiach, zbudowany w latach 1654-1658 przez władcę mogolskiego Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Spacer z widokiem na Czerwony Fort oraz przejażdżka rikszami po klimatycznych uliczkach starego Delhi. Następnie Raj Gath – czyli miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego oraz wizyta w Nowym Delhi, gdzie zobaczymy: Pałac Wicekróla, Parlament Indyjski oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych w czasie I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Po południu zwiedzimy Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia pojedziemy do najważniejszej w Delhi świątyni sikhijskiej – Gurdwala Bangla Sahib. Sikhizm to bardzo ważna religia powstała w XV wieku w Indiach w prowincji Pendżab. Jej założycielem był Guru Nanak. Po wizycie w świątyni powrót do hotelu na kolację. Dla chętnych czas wolny na zakupy na pobliskiej bazarowej ulicy. Nocleg w hotelu.

Dzień 4
śniadanie i poranny wyjazd do Agry (215 km – 4 godziny). Po przyjeździe do miasta zwiedzanie: Taj Mahal - indyjskiego mauzoleum wzniesionego przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości. W 2007 roku grobowiec Taj Mahal ogłoszono jednym z siedmiu nowych cudów świata. Co roku ten niesamowity zabytek Indii, wpisany na listę UNESCO, odwiedza ponad 3 mln turystów. Po wizycie w Taj Mahal odwiedzimy Czerwony Fort - zespół pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość uczestniczenia w nocnym pokazie świateł Taj Show.

Dzień 5
poranny wyjazd w kierunku Parku Narodowego Ranthambore (260 km – 5 godzin). Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego. Nadal jednak pozostało ważną atrakcją turystyczną, upamiętniającą czasy Wielkich Mogołów. W 1986 roku zespół architektoniczny dawnej stolicy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do hotelu w Ranthambore, kolacja i nocleg.

Dzień 6
poranne safari w Parku Narodowym Ranthambore. Obszar dzisiejszego parku należał niegdyś do Maharadży Jaipuru, który jako jedyny władca mógł polować tam na tygrysy. W 1980 roku utworzono w Ranthambore park narodowy. Obecnie dyrekcja parku nie gwarantuje wszystkim turystom spotkania z tygrysem, ale spośród innych zwierząt można spotkać w parku m.in.: sambary indyjskie, niedźwiedzie wargacze, jeżozwierze, lamparty, szakale, hieny, krokodyle, żółwie błotne, a także około 260 gatunków ptaków. Po safari powrót do hotelu na śniadanie, a następnie przejazd do Różowego Miasta - Jaipuru ( 160 km – 4 godziny). Jaipur jest największym miastem i jednocześnie stolicą Radżastanu. Posiada bardzo interesującą starą część miasta oraz przepiękny fort. Doliczając do tego Pałac Miejski oraz wiele ciekawych świątyń, otrzymujemy wyjątkowe i warte odwiedzenia miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
całodniowe zwiedzanie Jaipuru. W programie: foto pauza przy Hawa Mahal, czyli przed Pałacem Wiatrów. Ta niesamowita budowla z czerwonego piaskowca z monumentalną fasadą stanęła przy jednej z głównych ulic Jaipuru, aby umożliwić damom dworu obserwowanie życia codziennego. Następnie przejazd do położonego niedaleko Jaipuru majestatycznego fortu Amber, będącego kompleksem wielu budowli obronnych i pałacowych - zwiedzanie fortu, z jego pięknymi dziedzińcami i pałacami. Dla chętnych za dodatkową opłatą (1000 INR) istnieje możliwość wjechania do pierwszego pałacowego dziedzińca na słoniu. Po wizycie w forcie udamy się do miasteczka Amber, gdzie zobaczymy hinduską świątynie poświęconą Krishnie. Po wizycie z Amber powrót do Jaipuru i wizyta w lokalnej fabryce dywanów i farbiarni tekstyliów. Następnie zwiedzanie nowej części miasta: Pałac Miejski, będącego przykładem architektury radżpuckiej i mogolskiej oraz Jantar Matar – obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8
po śniadaniu przejazd do Chittoru ( 330 km – 6 godzin). Spacer po ruinach twierdzy w Chittorze, zbudowanej w VIII wieku i przebudowanej w XIII. W obrębie twierdzy znajduje się słynny pałac księżniczki Padmini, która wraz damami dworu popełniła rytualne samobójstwo sprzeciwiając się przejęciu twierdzy przez sułtana delhijskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9
po śniadaniu wyjazd do Udaipuru (120 km 2,30 godziny). Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie największego kompleksu pałacowego w Radżastanie, położonego nad jeziorem Pichola. Udaipur, ze względu na swe jeziora, piękną architekturę, malownicze wzgórza uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miast Indii. Służył za scenerię dla wielu bollywodzkich filmów, tutaj także kręcona była 13 część przygód Jamesa Bonda. Po południu czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg.

Dzień 10
poranny wyjazd do Jaisalmeru (530 km – 10 godzin). Po drodze zwiedzanie miejscowości Rankpur, gdzie znajduje się największa i najpiękniejsza dżinijska świątynia w Indiach. Po przyjeździe do Jaisalmeru zakwaterowaniu w hotelu. Jaisalmer jest najbardziej wysuniętym na zachód miastem w Radżastanie. Znajduje się na pustyni Thar, 120 km od granicy z Pakistanem. Miasto ze względu na swoje niesamowite położenie jest jedną z największych atrakcji turystycznych w całym Radżastanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11
zwiedzanie fortu w Jaisalmerze. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO fort zbudowany został z piaskowca w 1156 przez maharadżę Dźajsala na szczycie wzgórza Trikuta. Fort zachowany jest w bardzo dobrym stanie, a wewnątrz fortu do dnia dzisiejszego mieszkają ludzie (około 1/4 ludności Jaisalmeru). Na jego terenie znajdują się przepiękne domy, dżinijskie świątynie, wąskie uliczki, kolorowe sklepiki i restauracje. Po zwiedzaniu fortu udamy się do Haweli, czyli domu bogatych radżpuckich kupców. Zobaczymy Patwon-ki-Haveli – najlepiej zachowaną w Jaisalmerze. Dom ten zbudowany został przez dźinijskiego kupca i bankiera Guman Chand Patwa i jego pięciu synów. Na koniec zwiedzania udamy się do położonego nieopadl hotelu jeziora Gadisar, które niegdyś było jedynym źródłem wody w całym mieście. Po zwiedzaniu miastaudamy się na safari na pustynię Thar. Po drodze zwiedzimy pustynną wioskę i zobaczymy jak radzą sobie ludzie żyjący w ciężkich pustynnych warunkach. Następnie zrobimy sobie przejażdżkę na wielbłądach na okoliczne wydmy. Wieczorem, przy ognisku, zjemy pyszną kolację, a noc spędzimy na pustyni pod gwiazdami.

Dzień 12
śniadanie na pustyni i powrót do hotelu w celu odświeżenia się po noclegu na wydmach. W godzinach popołudniowych wyjazd do Jodhpuru (250 km, 5 godzin). Przyjazd do Jodhpuru. Kolacja i nocelg w hotelu.

Dzień 13
zwiedzanie z przewodnikiem słynnego Jodhpuru - Błękitnego Miasta. W programie: Fort Mehrangarh - jeden z największych fortów w Indiach położony na wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na błękitne zabudowania. Wybudowany został w 1459 przez Rao Dźodha Singha. Do połowy XIX wieku twierdza była rozbudowana przez jego następców. We wnętrzach fortu znajdują się przepiękne sale pałacowe, muzea oraz galerie. Po zwiedzaniu fortu udamy się do Pałacu Umaid Bhawan, który jest jedną z największych na świecie prywatną rezydencją, posiadającą 347 pomieszczenia. Pałac powstał w XX wieku. Jednym z architektów wnętrz pałacowych jest Polak Stefan Norblin. Jego autorstwa są między innymi malowidła ścienne w Sali Tronowej – Orientalnej, w holu pałacu i malowidło na szkle w sypialni maharani. Pałac podzielony jest na trzy części – luksusowy hotel, rezydencję byłej rodziny królewskiej oraz muzeum, które odwiedzimy, i w którym znajdują się eksponaty skupiające się na historii rodziny królewskiej w XX w. Po zwiedzaniu miasta udamy się na jeep safari do tradycyjnych wiosek grupy etnicznej Bishnoi, zamieszkujących zachodnią część pustyni Thar. Po powrocie z safari wizyta w tradycyjnej radżastańskiej cukierni. Dla chętnych możliwość spróbowania najlepszego kardamonowego lassie na świecie :) Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 14
przejazd do Puszkaru (200 km, 4 godziny). Pushkar to święte miasto hinduskie, będące miejscem kultu hindusów oraz wyznawców dżinizmu i sikhizmu. Znajduje się tutaj wiele świątyń, w tym jedyna w Indiach świątynia boga Brahmy. Jezioro położone w sercu miasta uznawane jest za cudownie uzdrawiające, gdyż według legendy właśnie w tym miejscu Bhrama upuścił kwiat lotosu (od nazwy kwiatu pochodzi sama nazwa miasta). Nocleg w hotelu.

Dzień 15
o wschodzie słońca (dla chętnych) spacer nad jezioro w celu zobaczenia porannych ceremonii Hindusów. Następnie powrót do Delhi ( 400 km, 8 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 16
w nocy lub wcześnie rano transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Dzień 17
powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

DOKUMENTY:
Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Indii potrzebna jest wiza; koszt wizy indyjskiej 380 PLN– evisa wyrabiana za pośrednictwem biura. Do wyrobienia wizy potrzebne jest zdjęcie w formie jpg, skan paszportu w pliku pdf (pierwsza strona) oraz dodatkowe informacje, które będzie weryfikował pracownik biura drogą mailową lub telefoniczną. Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty muszą być przekazane do biura najpóźniej 2 tygodnie przed wylotem. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu.

OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO:
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

DOBRZE WIEDZIEĆ:

W Indiach obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN - 17 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).

Pogoda:
temperatury w Radżastanie :
Październik – listopad od 25 do 30 stopni C, grudzień - luty : od 20 do 25 stopni C, marzecz: od 25 do 30 stopni C.warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na pustynne wieczory ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:
prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:
Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
Malaria : bardzo niskie zagrożenie
zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie KL/NNW (obowiązkowe ubezpieczenie obejmujące Koszty Leczenia (10.000 euro) oraz Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (2.000 euro)) : Dopłata 100 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 30 PLN
Wiza indyjska : Dopłata 380 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

Hotele klasy turystycznej (łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 400 USD)

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wyżywienie: śniadania i obiadokolacje każdego dnia pobytu

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot Warszawa - Delhi - Warszawa liniami rejsowymi z przesiadkami,
- opłaty lotniskowe,
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją lub wentylatorami,
wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu przed wylotem do Polski,
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
- transport klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki,
- zwiedzanie wg programu,
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.

- przelot Warszawa - Delhi - Warszawa liniami rejsowymi z przesiadkami,
- opłaty lotniskowe,
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją lub wentylatorami,wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu przed wylotem do Polski,
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
- transport klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki,
- zwiedzanie wg programu,
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.

Cena nie zawiera

Obowiązkowe
- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis lokalnego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości: 750 USD (płatne u pilota na miejscu),
- ubezpieczenie KL/NNW: 100 PLN,
- wiza i pośrednictwo wizowe: 380 PLN,
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN
Opcjonalne
- dopłata do pokoju jednoosobowego: 400 USD,
- opłat za fotografowanie i filmowanie: ok. 20 USD/os.
- wjazd do fortu Amber na słoniu: ok. 15 USD,
- wizyta w świątyni Akshardham w Delhi: ok. 15 USD,
- Taj Show: od 30 USD/os.

Obowiązkowe
- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis lokalnego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości: 750 USD (płatne u pilota na miejscu),
- ubezpieczenie KL/NNW: 100 PLN,
- wiza i pośrednictwo wizowe: 380 PLN,
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN

Opcjonalne
- dopłata do pokoju jednoosobowego: 400 USD,
- opłat za fotografowanie i filmowanie: ok. 20 USD/os.
- wjazd do fortu Amber na słoniu: ok. 15 USD,
- wizyta w świątyni Akshardham w Delhi: ok. 15 USD,
- Taj Show: od 30 USD/os.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.