w naszej ofercie: 9620 imprez, 3449 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
OBÓZ MŁODZIEŻOWY 2021 PARTY TIME HOTEL TEEN PALACE
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ LETNI W HISZPANII CLUB ALEX HOTEL 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII HOTEL SUN BEACH 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII HOTEL ELENA 24H PARK ALL INCLUSIVE 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII HOTEL HAWAI MONTEVISTA 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]

Wycieczka Nepal w cieniu Everestu 2020
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NEPAL W CIENIU EVERESTU 2020

Wycieczki egzotyczne do Nepalu 2020, Zwiedzanie Nepalu 2020, Trekking w Himalajach, Wycieczki Objazdowe do Nepalu 2020

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
1695194
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
WYCIECZKA NEPAL W CIENIU EVERESTU 2020
Wycieczki egzotyczne do Nepalu 2020, Zwiedzanie Nepalu 2020, Trekking w Himalajach, Wycieczki Objazdowe do Nepalu 2020
Zapierające dech w piersiach krajobrazy, świeże himalajskie powietrze, buddyjskie stupy, uśmiechnieci ludzie, wiszące mosty przecinające górskie potoki, hipnotyzujące dźwięki tybeteańskich mantr, przepięknie rozgwieżdżone niebo, uroczo zatłoczone Kathmandu, klimatyny Patan i historyczny Bhaktapur – to tylko niektóre z argumentów przemawiające za tą wyprawą.
Czternastodniowy trekking w asyście majestatycznych ośmiotysięczników, którego celem jest dotarcie pod Pierwszą Bazę Everestu jest kondycyjnie dopasowany dla wszystkich tych, którzy choć trochę lubią sport i niestraszny im wysiłek.
Podczas wyprawy spać będziemy w tradycyjnych himalajskich schroniskach, z bagażami pomogą nam lokalni tragarze. Nie zawsze będzie łatwo i przyjemnie ale jesteśmy pewni, że cudowne widoki wynagrodzą każdemu chwile niewygody i zmęczenia. Po wyprawie w góry spędzimy kilka dni w historycznej Dolinie Kathmandu, gdzie oddamy się mistycznemu urokowi tamtejszych hinduskich swiątyń, buddyjskich stup i wąskich uliczek na turystycznym Thamelu.
KATMANDU - TREKKING W HIMALAJACH - KATMANDU
RAMOWY PROGRAM:
1 dzień
wylot z lotniska w Warszawie. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Kathmandu przez jeden z portów tranzytowych.
2 dzień
przyjazd do hotelu na Thamelu (słynnej, turystycznej dzielnicy Kathmandu). Odpoczynek. Spotkanie organizacyjne z pilotem i przewodnikiem. Omówienie szczegółowo programu trekkingowego. Spacer z pilotem po Thamelu.
3 dzień
zwiedzanie Kathmandu z pilotem i spacer z przewodnikiem do historycznej części miasta: Durbar Square (wpisanego na listę zabytków UNESCO), gdzie można podziwiać m.in Pałac Królewski Hanumana, rezydencję boginii Kumarii, liczne świątynie i pagody. Po zwiedzaniu czas wolny na lunch i ewentualne uzupełnienie sprzętu trekkingowego (na Thamelu znjaduje się dużo sklepów z outdoorowymi ubraniami i sprzętem).
4 dzień
przelot do Lukli (2860 m.n.p.m). Śniadanie. Zapoznanie z górskim przewodnikiem i tragarzami. Wyjście na trekking. Przerwa na lunch w miejscowości Phakding (2610 m.n.p.m ). Przejście do wioski Manjo (2835 m.n.p.m ) usytuowanej nad rzeką Dudh Kosi. Kolacja i nocleg.
5 dzień
śniadanie. Przejście do miasteczka Namche, słynącego z największego bazaru, na którym spotkać można wielu mieszkańców regionu Khumbu. Do Namche (3440 m.n.p.m) podejście jest jednym z trudniejszych, ale przepiękne widoki i wiszące mosty z pewnością wynagrodzą długą wędrówkę. To tutaj, przy dobrej widoczności, będziemy mieli możliwość po raz pierwszy zobaczyć Mount Everest. W Namche przerwa na lunch. Następnie przejście do miejscowości Khumjung ( 3970 m.n.p.m.), kolacja oraz nocleg. (Jeżeli kondycja uczestników wyprawy nie pozwoli na dalsze wyjście, zamiast noclegu w Khumjung, zostaniemy na noc w Namche).
6 dzień
śniadanie. Odpoczynek, regeneracja sił i aklimatyzacja w Khumjung. Spacer po okolicy. Zwiedzanie klasztoru buddyjskiego, w którym znajduje się słynny himalajski skalp yeti. Spacer na wzgórza widokowe, z których podziwiać można Ama Dablam, Lhotse i Mount Everest. Kolacja oraz nocleg.
7 dzień
śniadanie. Wymarsz w kierunku wioski Phortse (3840 m.n.p.m.). Na początku do Phortse będziemy schodzić ścieżką w dół rzeki, natomiast poźniej ścieżka będzie ciągnęła się ponownie w górę, co powoduje, że trasa ta również bywa zaliczana do trudniejszych. Po drodze możliwość zatrzymania się na krótką regenerację sił i lunch.
8 dzień
śniadanie. Przejście do wioski Dingboche (4530 m.n.p.m) położonej w Dolinie Chhukung nad rzeką Imja. Podczas tego przejścia zdecydownie zmieni się otaczający nas krajobraz oraz obniży się temperatura. Nie będzie już zieleni, pokrytych drzewami gór, zaczną się widoki surowsze, na ścieżce pojawi się pierwszy śnieg, a dookoła nas będziemy mogli podziwiać ośnieżone 6, 7 i 8 – tysięczniki. Po drodze do Dingboche przerwa na lunch. Po dojściu do Dingboche dla chętnych spacer po okolicy.
9 dzień
odpoczynek, regeneracja sił i aklimatyzacja w Dingboche. Dla chętnych spacer na szczyt trekkingowy Nangar (5616 m.n.p.m) – poranne wejście. Ze szczytu trekkingowego Nangar można podziwiać Ama Dablam z charakterystycznym lodowcowym jeziorem, Lhotse oraz Imja Tse (Isleand Peak). Wejście w górę trwa ok. 3 godz, zejście ok. 1 godz. Po powrocie do schroniska lunch. Po południu dla chętnych spacer do miejscowości Bibre, gdzie znajduje się czorten poświęcony m.in. Jerzemu Kukuczce. Kolacja i nocleg.
10 dzień
przejście do wioski Lobuche (4940 m.n.p.m), położonej u stóp największego lodowca Khumbu Glacier. Z tej miejscowości rozpościera się widok na szczyty Lobuche oraz siedmiotysięcznik Nuptse. Po drodze przerwa na lunch w Thukli. Kolacja oraz nocleg w Lobuche.
11 dzień
przejście wzdłuż lodowca Khumbu do najwyżej położonej wioski Gorak Shep (5164 m.n.p.m) – cel naszej wyprawy. Zakwaterowanie w lodgy, przerwa na lunch i regenerację sił. Następnie spacer do I Bazy pod Everestem (5364 m.n.p.m), skąd jak sam Dalajlama mawiał, już tylko dzieli nas krok do nieba. Powrót do schroniska, kolacja i nocleg.
12 dzień
poranne wejście na szczyt trekkingowy Kala Pattar (5550 m.n.p.m) i podziwianie wschodu słońca nad Mount Everestem. Z tego wzgórza, oprócz Wierzchołka Ziemi, zobaczymy również m.in Nuptse, Lhotse, Pumori. Kala Pattar to najbardziej popularny szczyt w Himalajach, będący ostatecznym celem wszystkich wypraw trekingowych. Po zejściu z góry śniadanie w lodgy, następnie powrót tą samą trasą do miejscowości Periche lub Dingboche. Kolacja oraz nocleg.
13 dzień
dalsze schodzenie w dół, do miejscowości Pangboche (3985 m.n.p.m). Po drodze przerwa na lunch. Pożegnanie z surowymi himalajskimi krajobrazami. Kolacja oraz nocleg w Pangboche.
14 dzień
przejście do miejscowości Namche. Po drodze wizyta w największym buddyjskim klasztorze w regionie, położonym na szczycie wzgórza, w miejscowości Tengboche. Zejście ze wzgórza klasztornego, przerwa na lunch nad rzeką Dudh Kosi. Kolacja i nocleg w Namche.
15 dzień
ostatni odcinek trekkingowy do Lukli. Po drodze lunch w miejscowości Phakding. Odpoczynek w Lukli, pożegnalna kolacja z przewodnikiem i nocleg.
16 dzień
wylot z Lukli do Kathmandu. Odpoczynek i regeneracja sił w hotelu. Czas wolny.
17 dzień
po śniadaniu zwiedzanie z przwodnikiem historycznych stolic Doliny Kathmandu: Bhaktapuru i Patanu. Obie stolice są miastami wpisanymi na listę UNESCO. Na ich głównych placach znajdziemy przepiękne pagody, świątynie hinduskie oraz królewskie pałace. Miasta doliny to żywe muzea, gdzie cały czas mieszkają Nepalczycy. Spacerując urokliwymi, wąskimi uliczkami będziemy mogli obserwować ich codzienne zajęcia, np.: lepienie tradycjnych glinianych naczyń, przędzenie wełny jaków, robienie na drutach ciepłych ubrań, czerpanie i noszenie wody ze studni, suszenie i przesiewanie ryżu. Wszystko to spowoduje, że na cały dzień przeniesiemy się do zupełnie innego świata, który oczaruje nas swoją prostotą i przyjazną wszystkim turystom atmosferą. Wieczorem czas wolny, dla chętnych wspólne wyjście na kolację i drinka do popularnych barów w turystycznej dzielnicy Kathmandu.
18 dzień
po śniadaniu zwiedzanie buddyjskich zabytków miasta: świątyni Swayambhunath, popularnie nazywanej świątynią Małp ze względu na dużą ilość tych zwierząt zamieszkujących jej okolicę. W skład tego buddyjskiego kompleksu wchodzi kilka świątyń, stupa i klasztor tybetański. Następnym punktem programu jest Bodnath, czyli wielka stupa w tybetańskiej dzielnicy Kathmandu. To tutaj każdego dnia przybywają tybetańczycy, spacerując wokół stupy z różańcami w ręku i odmiawiając po cichu swoje mantry. Dookoła stopy znajduje się mnóstwo sklepików z pamiątkami, z których dookoła unoszą się dźwięki buddyjskich mantr. W Bodnath czas wolny i przerwa na lunch. Następnie przejazd do Pashupatinah, czyli największej hinduskiej świątyni Siwy w Nepalu, położonej nad rzeką Bagmati. Tutaj będziemy mieli możliowość zobaczyć hinduskie obrządki kremacji ciał, oraz spotkać wielu hinduskich Sadhu, którzy często w tym miejscu zatrzymują się podczas swoich ascetycznych wędrówek. Powrót na Thamel. Dla chętnych wspólna, pożegnalana kolacja w kultowej restauracji: Everest Steak House.
19 dzień
wykwaterowanie i wylot z Kathmandu. ( możliwe 18 dnia późnym wieczorem). Powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.
Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.
DOKUMENTY:
Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Nepalu potrzebna jest wiza, wydawana na lotnisku 40 USD, wliczona w cenę wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO:
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.
DOBRZE WIEDZIEĆ:
W Nepalu obowiązującą walutą jest rupia nepalska: 1 PLN = 28 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro) – na trekking należy zabrać zapas gotówki.
- zakwaterowanie: hotele klasy turystycznej w Kathmandu (łazienka, tv, ręczniki, wifi,), pokoje dwuosobowe; turystyczne lodge (schroniska) w górach, pokoje dwuosobowe, nieogrzewane, toalety na korytarzu.
- prysznice w lodgach dodatkowo płatne (ok 5$)
- w czasie trekingu można tylko i wyłącznie za uiszczeniem opłaty korzystać z prądu (ładowanie baterii, telefonów ok 3-4$/ godz) - warto mieć zapasowe baterie do aparatu.
- w czasie trekingu w niektórych logach jest płatny dostęp do internetu.
- przez większą część trekingu telefony komórkowe nie odbierają sygnału.
wyżywienie: pilot w Kathmandu będzie rekomendował sprawdzone osobiście restauracje; na trekkingu jedzenie wliczone w cenę: proste posiłki.
treking rozpoczynamy z Lulki (ok 2860 m.n.p.m) i kończymy na szczycie Kala Pattar (5643 m.n.p.m)
Pogoda:
W Kathmandu termperatura: od 20 do 30 stopni C, podczas trekingu teperatura będzie wynosiła od 10/15 do -10 w wyższych partiach gór. Należy się przygotować na wiatr i możliwe są opady śniegu.
- szczegóły odonośnie rekomendowanej odzieży, śpiworów itd. każdy uczestnik dostanie w informatorze po dokonaniu rezerwacji.
Zdrowie:
prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych
Szczepienia:
Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
Malaria : brak zagrożenia
sprawnośc fizyczna: zalecany lekki trening kondycyjny przed wyjazdem; wyjazd kondycyjnie przygotowany jest dla osób o średniej i dobrej 
sprawności fizycznej; dzienne trasy do przejścia: od 4 – 6 godzin;
- warto przed wyjazdem i w trakcie trekkingu stosować profilaktykę przeciwko chorobie wysokościowej. Szczegóły profilaktyki w informatorze przedwyjazdowym.

WYCIECZKA NEPAL W CIENIU EVERESTU 2020
Wycieczki egzotyczne do Nepalu 2020, Zwiedzanie Nepalu 2020, Trekking w Himalajach, Wycieczki Objazdowe do Nepalu 2020


Zapierające dech w piersiach krajobrazy, świeże himalajskie powietrze, buddyjskie stupy, uśmiechnieci ludzie, wiszące mosty przecinające górskie potoki, hipnotyzujące dźwięki tybeteańskich mantr, przepięknie rozgwieżdżone niebo, uroczo zatłoczone Kathmandu, klimatyny Patan i historyczny Bhaktapur – to tylko niektóre z argumentów przemawiające za tą wyprawą.

Czternastodniowy trekking w asyście majestatycznych ośmiotysięczników, którego celem jest dotarcie pod Pierwszą Bazę Everestu jest kondycyjnie dopasowany dla wszystkich tych, którzy choć trochę lubią sport i niestraszny im wysiłek.

Podczas wyprawy spać będziemy w tradycyjnych himalajskich schroniskach, z bagażami pomogą nam lokalni tragarze. Nie zawsze będzie łatwo i przyjemnie ale jesteśmy pewni, że cudowne widoki wynagrodzą każdemu chwile niewygody i zmęczenia. Po wyprawie w góry spędzimy kilka dni w historycznej Dolinie Kathmandu, gdzie oddamy się mistycznemu urokowi tamtejszych hinduskich swiątyń, buddyjskich stup i wąskich uliczek na turystycznym Thamelu.

KATMANDU - TREKKING W HIMALAJACH - KATMANDU

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień
wylot z lotniska w Warszawie. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Kathmandu przez jeden z portów tranzytowych.

2 dzień
przyjazd do hotelu na Thamelu (słynnej, turystycznej dzielnicy Kathmandu). Odpoczynek. Spotkanie organizacyjne z pilotem i przewodnikiem. Omówienie szczegółowo programu trekkingowego. Spacer z pilotem po Thamelu.

3 dzień
zwiedzanie Kathmandu z pilotem i spacer z przewodnikiem do historycznej części miasta: Durbar Square (wpisanego na listę zabytków UNESCO), gdzie można podziwiać m.in Pałac Królewski Hanumana, rezydencję boginii Kumarii, liczne świątynie i pagody. Po zwiedzaniu czas wolny na lunch i ewentualne uzupełnienie sprzętu trekkingowego (na Thamelu znjaduje się dużo sklepów z outdoorowymi ubraniami i sprzętem).

4 dzień
przelot do Lukli (2860 m.n.p.m). Śniadanie. Zapoznanie z górskim przewodnikiem i tragarzami. Wyjście na trekking. Przerwa na lunch w miejscowości Phakding (2610 m.n.p.m ). Przejście do wioski Manjo (2835 m.n.p.m ) usytuowanej nad rzeką Dudh Kosi. Kolacja i nocleg.

5 dzień
śniadanie. Przejście do miasteczka Namche, słynącego z największego bazaru, na którym spotkać można wielu mieszkańców regionu Khumbu. Do Namche (3440 m.n.p.m) podejście jest jednym z trudniejszych, ale przepiękne widoki i wiszące mosty z pewnością wynagrodzą długą wędrówkę. To tutaj, przy dobrej widoczności, będziemy mieli możliwość po raz pierwszy zobaczyć Mount Everest. W Namche przerwa na lunch. Następnie przejście do miejscowości Khumjung ( 3970 m.n.p.m.), kolacja oraz nocleg. (Jeżeli kondycja uczestników wyprawy nie pozwoli na dalsze wyjście, zamiast noclegu w Khumjung, zostaniemy na noc w Namche).

6 dzień
śniadanie. Odpoczynek, regeneracja sił i aklimatyzacja w Khumjung. Spacer po okolicy. Zwiedzanie klasztoru buddyjskiego, w którym znajduje się słynny himalajski skalp yeti. Spacer na wzgórza widokowe, z których podziwiać można Ama Dablam, Lhotse i Mount Everest. Kolacja oraz nocleg.

7 dzień
śniadanie. Wymarsz w kierunku wioski Phortse (3840 m.n.p.m.). Na początku do Phortse będziemy schodzić ścieżką w dół rzeki, natomiast poźniej ścieżka będzie ciągnęła się ponownie w górę, co powoduje, że trasa ta również bywa zaliczana do trudniejszych. Po drodze możliwość zatrzymania się na krótką regenerację sił i lunch.

8 dzień
śniadanie. Przejście do wioski Dingboche (4530 m.n.p.m) położonej w Dolinie Chhukung nad rzeką Imja. Podczas tego przejścia zdecydownie zmieni się otaczający nas krajobraz oraz obniży się temperatura. Nie będzie już zieleni, pokrytych drzewami gór, zaczną się widoki surowsze, na ścieżce pojawi się pierwszy śnieg, a dookoła nas będziemy mogli podziwiać ośnieżone 6, 7 i 8 – tysięczniki. Po drodze do Dingboche przerwa na lunch. Po dojściu do Dingboche dla chętnych spacer po okolicy.

9 dzień
odpoczynek, regeneracja sił i aklimatyzacja w Dingboche. Dla chętnych spacer na szczyt trekkingowy Nangar (5616 m.n.p.m) – poranne wejście. Ze szczytu trekkingowego Nangar można podziwiać Ama Dablam z charakterystycznym lodowcowym jeziorem, Lhotse oraz Imja Tse (Isleand Peak). Wejście w górę trwa ok. 3 godz, zejście ok. 1 godz. Po powrocie do schroniska lunch. Po południu dla chętnych spacer do miejscowości Bibre, gdzie znajduje się czorten poświęcony m.in. Jerzemu Kukuczce. Kolacja i nocleg.

10 dzień
przejście do wioski Lobuche (4940 m.n.p.m), położonej u stóp największego lodowca Khumbu Glacier. Z tej miejscowości rozpościera się widok na szczyty Lobuche oraz siedmiotysięcznik Nuptse. Po drodze przerwa na lunch w Thukli. Kolacja oraz nocleg w Lobuche.

11 dzień
przejście wzdłuż lodowca Khumbu do najwyżej położonej wioski Gorak Shep (5164 m.n.p.m) – cel naszej wyprawy. Zakwaterowanie w lodgy, przerwa na lunch i regenerację sił. Następnie spacer do I Bazy pod Everestem (5364 m.n.p.m), skąd jak sam Dalajlama mawiał, już tylko dzieli nas krok do nieba. Powrót do schroniska, kolacja i nocleg.

12 dzień
poranne wejście na szczyt trekkingowy Kala Pattar (5550 m.n.p.m) i podziwianie wschodu słońca nad Mount Everestem. Z tego wzgórza, oprócz Wierzchołka Ziemi, zobaczymy również m.in Nuptse, Lhotse, Pumori. Kala Pattar to najbardziej popularny szczyt w Himalajach, będący ostatecznym celem wszystkich wypraw trekingowych. Po zejściu z góry śniadanie w lodgy, następnie powrót tą samą trasą do miejscowości Periche lub Dingboche. Kolacja oraz nocleg.

13 dzień
dalsze schodzenie w dół, do miejscowości Pangboche (3985 m.n.p.m). Po drodze przerwa na lunch. Pożegnanie z surowymi himalajskimi krajobrazami. Kolacja oraz nocleg w Pangboche.

14 dzień
przejście do miejscowości Namche. Po drodze wizyta w największym buddyjskim klasztorze w regionie, położonym na szczycie wzgórza, w miejscowości Tengboche. Zejście ze wzgórza klasztornego, przerwa na lunch nad rzeką Dudh Kosi. Kolacja i nocleg w Namche.

15 dzień
ostatni odcinek trekkingowy do Lukli. Po drodze lunch w miejscowości Phakding. Odpoczynek w Lukli, pożegnalna kolacja z przewodnikiem i nocleg.

16 dzień
wylot z Lukli do Kathmandu. Odpoczynek i regeneracja sił w hotelu. Czas wolny.

17 dzień
po śniadaniu zwiedzanie z przwodnikiem historycznych stolic Doliny Kathmandu: Bhaktapuru i Patanu. Obie stolice są miastami wpisanymi na listę UNESCO. Na ich głównych placach znajdziemy przepiękne pagody, świątynie hinduskie oraz królewskie pałace. Miasta doliny to żywe muzea, gdzie cały czas mieszkają Nepalczycy. Spacerując urokliwymi, wąskimi uliczkami będziemy mogli obserwować ich codzienne zajęcia, np.: lepienie tradycjnych glinianych naczyń, przędzenie wełny jaków, robienie na drutach ciepłych ubrań, czerpanie i noszenie wody ze studni, suszenie i przesiewanie ryżu. Wszystko to spowoduje, że na cały dzień przeniesiemy się do zupełnie innego świata, który oczaruje nas swoją prostotą i przyjazną wszystkim turystom atmosferą. Wieczorem czas wolny, dla chętnych wspólne wyjście na kolację i drinka do popularnych barów w turystycznej dzielnicy Kathmandu.

18 dzień
po śniadaniu zwiedzanie buddyjskich zabytków miasta: świątyni Swayambhunath, popularnie nazywanej świątynią Małp ze względu na dużą ilość tych zwierząt zamieszkujących jej okolicę. W skład tego buddyjskiego kompleksu wchodzi kilka świątyń, stupa i klasztor tybetański. Następnym punktem programu jest Bodnath, czyli wielka stupa w tybetańskiej dzielnicy Kathmandu. To tutaj każdego dnia przybywają tybetańczycy, spacerując wokół stupy z różańcami w ręku i odmiawiając po cichu swoje mantry. Dookoła stopy znajduje się mnóstwo sklepików z pamiątkami, z których dookoła unoszą się dźwięki buddyjskich mantr. W Bodnath czas wolny i przerwa na lunch. Następnie przejazd do Pashupatinah, czyli największej hinduskiej świątyni Siwy w Nepalu, położonej nad rzeką Bagmati. Tutaj będziemy mieli możliowość zobaczyć hinduskie obrządki kremacji ciał, oraz spotkać wielu hinduskich Sadhu, którzy często w tym miejscu zatrzymują się podczas swoich ascetycznych wędrówek. Powrót na Thamel. Dla chętnych wspólna, pożegnalana kolacja w kultowej restauracji: Everest Steak House.

19 dzień
wykwaterowanie i wylot z Kathmandu. ( możliwe 18 dnia późnym wieczorem). Powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

DOKUMENTY:
Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Nepalu potrzebna jest wiza, wydawana na lotnisku 40 USD, wliczona w cenę wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO:
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

DOBRZE WIEDZIEĆ:
W Nepalu obowiązującą walutą jest rupia nepalska: 1 PLN = 28 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro) – na trekking należy zabrać zapas gotówki.

- zakwaterowanie: hotele klasy turystycznej w Kathmandu (łazienka, tv, ręczniki, wifi,), pokoje dwuosobowe; turystyczne lodge (schroniska) w górach, pokoje dwuosobowe, nieogrzewane, toalety na korytarzu.
- prysznice w lodgach dodatkowo płatne (ok 5$)
- w czasie trekingu można tylko i wyłącznie za uiszczeniem opłaty korzystać z prądu (ładowanie baterii, telefonów ok 3-4$/ godz) - warto mieć zapasowe baterie do aparatu.
- w czasie trekingu w niektórych logach jest płatny dostęp do internetu.
- przez większą część trekingu telefony komórkowe nie odbierają sygnału.

wyżywienie: pilot w Kathmandu będzie rekomendował sprawdzone osobiście restauracje; na trekkingu jedzenie wliczone w cenę: proste posiłki.treking rozpoczynamy z Lulki (ok 2860 m.n.p.m) i kończymy na szczycie Kala Pattar (5643 m.n.p.m)

Pogoda:
W Kathmandu termperatura: od 20 do 30 stopni C, podczas trekingu teperatura będzie wynosiła od 10/15 do -10 w wyższych partiach gór. Należy się przygotować na wiatr i możliwe są opady śniegu.

- szczegóły odonośnie rekomendowanej odzieży, śpiworów itd. każdy uczestnik dostanie w informatorze po dokonaniu rezerwacji.

Zdrowie:
prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.

Malaria : brak zagrożenia

sprawnośc fizyczna: zalecany lekki trening kondycyjny przed wyjazdem; wyjazd kondycyjnie przygotowany jest dla osób o średniej i dobrej sprawności fizycznej; dzienne trasy do przejścia: od 4 – 6 godzin;
- warto przed wyjazdem i w trakcie trekkingu stosować profilaktykę przeciwko chorobie wysokościowej. Szczegóły profilaktyki w informatorze przedwyjazdowym.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
25.10-12.11.2020 6990 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie KL/NNW obowiązkowe ubezpieczenie obejmujące Koszty Leczenia (10.000 euro) oraz Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (2.000 euro) : Dopłata 150 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 13 PLN
Opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania i in. 1430 USD (płatne pilotowi na miejscu) : Dopłata 0 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

Hotele klasy turystycznej w Kathmandu (łazienka, tv, ręczniki, wifi,), pokoje dwuosobowe; turystyczne lodge (schroniska) w górach, pokoje dwuosobowe, nieogrzewane, toalety na korytarzu.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

W Kathmandu śniadania wliczone w cenę wyjazdu. Podczas trekkingu 2 posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje wliczone w cenę. Pilot w Kathmandu będzie rekomendował sprawdzone osobiście restauracje.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przeloty wymienione w programie
- transport podczas całej wyprawy (taxi, tuk-tuki, busy)
- zakwaterowanie (4 noclegi) w hotelach klasy turystycznej w Kathmandu ( pokoje dwuosobowe, z łaznienką, tv, wifi, AC lub wentylatorem)
zakwaterowanie w lodgach (schroniskach górskich) - 13 noclegów
- wyżywienie na trekkingu (śniadanie i kolacje), śniadania w Kathmandu
- opłaty za lokalnych przewodników i przewodnika górskiego
- opłaty za tragarza na trekkingu ( 1 tragarz na 2 osoby, 13 kg/osoba)
- wizę nepalska
- pozwolenia trekingowe, bilety do Parku Narodowego Sagarmatha
- opiekę pilota
- bilety wstępu
- zwyczajowe napiwki

- przeloty wymienione w programie
- transport podczas całej wyprawy (taxi, tuk-tuki, busy)
- zakwaterowanie (4 noclegi) w hotelach klasy turystycznej w Kathmandu ( pokoje dwuosobowe, z łaznienką, tv, wifi, AC lub wentylatorem)zakwaterowanie w lodgach (schroniskach górskich) - 13 noclegów
- wyżywienie na trekkingu (śniadanie i kolacje), śniadania w Kathmandu
- opłaty za lokalnych przewodników i przewodnika górskiego
- opłaty za tragarza na trekkingu ( 1 tragarz na 2 osoby, 13 kg/osoba)
- wizę nepalska
- pozwolenia trekingowe, bilety do Parku Narodowego Sagarmatha
- opiekę pilota
- bilety wstępu
- zwyczajowe napiwki

Cena nie zawiera

Obowiązkowe
- ubezpieczenie KL i NNW (150 PLN) - obejmujęce trekking górski
- opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki i inne (1430 USD), płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
- jedzenie w Kathmandu (obiady, kolacje ok. 40 USD)
- obiady na trekingu ( ok 50 USD)

Obowiązkowe
- ubezpieczenie KL i NNW (150 PLN) - obejmujęce trekking górski
- opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki i inne (1430 USD), płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.

Opcjonalne
- jedzenie w Kathmandu (obiady, kolacje ok. 40 USD)
- obiady na trekingu ( ok 50 USD)

comments powered by Disqus
Popularne
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII HOTEL DON JUAN 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII HOTEL SUN BEACH 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII HOTEL ELENA 24H PARK ALL INCLUSIVE 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ LETNI W HISZPANII CLUB ALEX HOTEL 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII HOTEL RIVA PARK 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HOTEL TEEN PALACE ALL INCLUSIVE BUŁGARIA 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY 2021 PARTY TIME HOTEL TEEN PALACE
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII HOTEL HAWAI MONTEVISTA 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII HOTEL CLIPPER 2021
1 zł zaliczki [15.09-31.12.2020]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.