w naszej ofercie: 12397 imprez, 6102 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Spływ Kajakowy i Wycieczka Rowerowa Kraków (Nowa Huta) - Niepołomice
Wszystko o tej ofercie wie:

SPŁYW KAJAKOWY I WYCIECZKA ROWEROWA KRAKÓW (NOWA HUTA) - NIEPOŁOMICE

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa - Nowa Huta + Niepołomice - Spływ Dłubnia + Wisła

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
169775792
oferta w pdf

Kontakt - rezerwacja/wolne miejsca- ola@ecotravel.pl

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa - Nowa Huta-Niepołomice

 

Zapraszamy na spływ kajakowy połączony z wycieczką rowerową z Nowej Huty do Niepołomic. Zaczynamy w Nowej Hucie od spływu kajakami rzeką Dłubnią - spływamy Dłubnią a po pokonaniu rzeki i wpłynięciu do Wisły udajemy się w dół rzeki w stronę Niepołomic. Pokonujemy stopień wodny “Przewóz” gdzie będziemy przenosić kajaki (przenoska) i dalej płyniemy w stronę Niepołomic. Tam po zakończeniu spływu i załadowaniu kajaków na przyczepę uczestnicy udają się na wycieczkę rowerową w stronę Nowej Huty z przystankiem na odpoczynek na plaży w Przylasku Rusieckim (jeśli Przylasek będzie udostęniony!) Nastepnie przejazd na małe grillowanie - kiełbaski własne uczestników!). Kto nie będzie rowerem dojedzie tam Bus’em wraz z przyczepą kajakową. Po odpoczynku wsiadamy na rowery lub do busa i udajemy się w stronę Nowej Huty na miejsce startu wycieczki.

 

Trasa, którą pokonasz to:

 • Kajakiem -> Dłubnia (5 km) i Wisła (12 km) = 17 km
 • Rowerem -> do Przylasku (6 km) i dalej do Nowej Huty (14 km) = 20 km

Spływ jest przeznaczony dla osób już wcześniej pływających kajakami i mających swój pierwszy raz za sobą. Jeśli spływ kajakiem Dłubnią masz za sobą to na pewno sobie poradzisz.

 

UWAGA - możliwość realizacji imprezy jak i warunki realizaji będą zależne od aktualnej sytuacji epidemilogicznej związanej  z Covid - 19!

 

Program:

godz. 9:00 - spotkanie na miejscu startu spływu nad Zalewem Nowohuckim przy Placu Zabaw. Po szkoleniu spływamy rzeką do ujścia do Wisły. Na Wiśle czekamy na całą grupę a następnie ruszamy na wschód w kierunku Stopnia Wodnego “Przewóz”.

Docieramy do Stopnia Wodnego “Przewóz”. Czeka nas przenoska kajaków na drugą stronę - śluza choć czynna nie jest wstanie nas bezpiecznie przedostać na drugą stronę. Wszyscy przenosimy i wodujemy kajaki po drugiej stronie śluzy - kontynuujemy spływ Wisłą do Niepołomic.

W godzinach popołudniowych docieramy do Niepołomic. Wyciągamy kajaki, ładujemy na przyczepę i po krótkim odpoczynku wsiadamy na rowery. Jedziemy w stronę Przylasku Rusieckiego.

Dojeżdżamy do plaży w Przylasku Rusieckim. Czas wolny (1-1,5 godz.) na posiłek, kąpiel i odpoczynek.

ok. godz. 17:00 wyjeżdżamy rowerami w stronę Nowej Huty. Planowany przyjazd ok. godz. 18:00-18:30.

Charakter rzek na spływie (17 km):

O charakterze Dłubni możecie poczytać przy ofercie Spływów Kajakowych Dłubnią.

Wisła na pierwszym odcinku jet wolno płynącą rzeką, prawie stojącą pomiędzy stopniami wodnymi “Dąbie” i “Przewóz”. Szeroka, bez przeszkód zmusza do wiosłowania by dotrzeć do miejsca w którym przeniesiemy kajaki. Po drugiej stronie stopnia wodnego “Przewóz” Wisła zdecydowanie przyśpiesza i na pierwszych kilometrach wypłycona meandruje w korycie między mieliznami. Tutaj trzeba patrzeć na nurt rzeki i oddać się należy jego prądom bo tam woda będzie najgłębsza i pozwoli swobodnie przepłynąć kajakiem. Druga połowa trasy to powolny i łagodny spływ aż do mostu w Niepołomicach.

Charakterystyka trasy rowerowej (20 km):

Trasa prowadzi dokładnie zielonym Bursztynowym Szlakiem Greenways z Niepołomic do Krakowa. Omijamy główne drogi i poruszamy małymi bocznymi asfaltowymi drogami, będzie też polnych dróg, trochę szutru oraz płyty betonowe w okolicach ul. Szuwarowej.

Na początku musimy przedostać się na drugą stronę Wisły przez most na ul. Brzeskiej w Niepołomicach. Po drugiej stronie wsiadamy na rowery i udajemy się wiślanym wałem, szutrową drogą zmieniającą się w polną w stronę Przylasku Rusieckiego. Dalej czeka nas asfaltowa droga posrod pól uprawnych i wiejskich zabudowań. Ostatni odcienek to betonowe pływy w okolicach dawnego portu i spalarni. Przejazd pod S7 i przecinamy rzekę Dłubnię i udajemy się przez Mogiłę w strone ul. Bulwarowej. Dalej ścieżką rowerową docieramy do Zalewu Nowohuckiego gdzie kończymy wycieczkę.

Transport rowerów:

Rowery będą transportowane do Niepołomic w trakcie spływu na przyczepie kajakowej. Jeśli posiadacie gumy transportowe z haczykami weźcie je ze sobą. Mamy własne ale im więcej tym lepiej.

Terminy i ceny

Spływ + Rower Spływ + BUS Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Kontakt - rezerwacja/wolne miejsca- ola@ecotravel.pl

Impreza odbędzie się przy minimum 20 osobach. 
Osoba niepełnoletnia musi płynąć w kajaku pod opieką osoby dorosłej.

 • 12 miejsc na Kajak + Rower
 • 7 miejsc na Kajak + Bus

 

Zakwaterowanie

bez zakwaterowania

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zapewnienia transportu busem z hotelu na terenie Krakowa.

Własny

Cena zawiera

transport rzeczy i rowerów do mety spływu, transport osób (nie posiadających rowerów) do miejsca startu spływu oraz do miejsca wypoczynku w Przylasku Rusieckim, ubezpiecznie NNW z opcją sport, wynajem miejsca na grilla, opiekuna podcza spływu i wycieczki rowerowej, progam zgodnie z ofertę, wynajęcie kajaków  (kajaki są 2-osobowe) z osprzętem i kamizelakami asekuracyjnymi.

Cena nie zawiera

rowerów (własne uczestników), prowiantu, świadczeń nie zwartych w cenie oferty.

Informacje dodatkowe

Wszystkich wybierających się na spływ kajakowy Dłubnią chcielibyśmy uświadomić również o złej stronie tej rzeki. Sama rzeka nie jest temu winna tylko my ludzie, mieszkańcy tego miasta. Rzece tej, podobnie jak wielu innym w Polsce, doskwiera problem zaśmiecania brzegów i zanieczyszczania wód. Szczególne tej rzece – Dłubni - przepływającej przez środek milionowego miasta. Spływ ten mimo wielu walorów przyrodniczych i kajakowych dla niektórych może być dużym wstrząsem. Dlatego chcielibyśmy przed skorzystaniem z oferty spływu kajakowego z góry przestrzec wrażliwsze osoby aby zastanowiły się wcześniej przed podjęciem ostatecznej decyzji o udziale. Liczne kanały burzowe, skupiska śmieci, wszędobylskie reklamówki, butelki PET są tutaj i towarzyszą nam praktycznie od początku naszego spływu.

Spływ ma stanowić przygodę w kajaku, formę aktywnego wypoczynku i rekreacji, jeśli jednak cokolwiek z powyżej wymienionych informacji może Wam w tym przeszkadzać prosimy o nie klikanie przycisku Rezerwacja! Jeśli podejmiecie świadomą decyzję z pewnością będziecie się dobrze bawić, miejsce pozytywnie Was zaskoczy i poznacie potencjał turystyczny, rekreacyjny i przyrodniczy drzemiący w wodach tej rzeki - Jednak prosimy o świadomość miejsca przez które rzeka przepływa i tego, że jesteśmy na początku starań o jej lepsze dobro.

Co robimy aby rzeka była rzeką?
Przeprowadzamy akcje sprzątania Dłubni wiosną i jesienią angażując nie tylko siebie ale również mieszkańców i lokalne władze. Mamy zezwolenie na udrażnianie rzeki i staramy się o likwidację zatorów. Składamy pisma do instytucji miejskich i wojewódzkich zwracając się o przywrócenie temu miejscu należnej mu czystości. Czynnie bierzemy udział w projektach związanych z Dłubnią m.in. Park Rzeczny Dłubnia. Jesteśmy w kontakcie z instytucjami wspierającymi nasze działania. Edukujemy poprzez naszą dzieci i młodzież u brzegów rzeki przeprowadzając zajęcia edukacji ekologicznej.

Jak możesz pomóc Dłubni?
Gorąco prosimy Ciebie o wysłanie notki, pisma na emaila do poniższych instytucji, których zadaniem jest dbanie o czystość wody i brzegów oraz zapobieganie nielegalnym wysypiskom i przyłączom do kanalizacji burzowej:
• Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie ()
• Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie (wodociagi.krakow.pl/kontakt.html)
• Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ()
• Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. ()

---
Jeśli macie i inne pomysły, które Waszym zdaniem mogłyby wpłynąć na dobro rzeki będziemy wdzięczni za ich zgłoszenia na email fundacji: fundacja@ecotravel.pl

Galeria

Do pobrania

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.