w naszej ofercie: 8122 imprezy, 2817 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Nepal - wycieczka
Wszystko o tej ofercie wie:

NEPAL - WYCIECZKA

Nepal - w cieniu Everestu

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
178432539
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

KATMANDU - TREKKING W HIMALAJACH - KATMANDU

1 dzień - wylot z lotniska w Warszawie. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Kathmandu przez jeden z portów tranzytowych.

2 dzień - przyjazd do hotelu na Thamelu (słynnej, turystycznej dzielnicy Kathmandu). Odpoczynek. Spotkanie organizacyjne z pilotem i przewodnikiem. Omówienie szczegółowo programu trekkingowego. Spacer z pilotem po Thamelu.

3 dzień - zwiedzanie Kathmandu z pilotem i spacer z przewodnikiem do historycznej części miasta: Durbar Square (wpisanego na listę zabytków UNESCO), gdzie można podziwiać m.in Pałac Królewski Hanumana, rezydencję bogini Kumarii, liczne świątynie i pagody. Po zwiedzaniu czas wolny na lunch i ewentualne uzupełnienie sprzętu trekkingowego (na Thamelu znajduje się dużo sklepów z outdoorowymi ubraniami i sprzętem).

4 dzień - przelot do Lukli (2860 m.n.p.m). Śniadanie. Zapoznanie z górskim przewodnikiem i tragarzami. Wyjście na trekking. Przerwa na lunch w miejscowości Phakding (2610 m.n.p.m ). Przejście do wioski Manjo (2835 m.n.p.m ) usytuowanej nad rzeką Dudh Kosi. Kolacja i nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejście do miasteczka Namche, słynącego z największego bazaru, na którym spotkać można wielu mieszkańców regionu Khumbu. Do Namche (3440 m.n.p.m) podejście jest jednym z trudniejszych, ale przepiękne widoki i wiszące mosty z pewnością wynagrodzą długą wędrówkę. To tutaj, przy dobrej widoczności, będziemy mieli możliwość po raz pierwszy zobaczyć Mount Everest. W Namche przerwa na lunch. Następnie przejście do miejscowości Khumjung ( 3970 m.n.p.m.), kolacja oraz nocleg. (Jeżeli kondycja uczestników wyprawy nie pozwoli na dalsze wyjście, zamiast noclegu w Khumjung, zostaniemy na noc w Namche).

6 dzień - śniadanie. Odpoczynek, regeneracja sił i aklimatyzacja w Khumjung. Spacer po okolicy. Zwiedzanie klasztoru buddyjskiego, w którym znajduje się słynny himalajski skalp yeti. Spacer na wzgórza widokowe, z których podziwiać można Ama Dablam, Lhotse i Mount Everest. Kolacja oraz nocleg.

7 dzień - śniadanie. Wymarsz w kierunku wioski Phortse (3840 m.n.p.m.). Na początku do Phortse będziemy schodzić ścieżką w dół rzeki, natomiast później ścieżka będzie ciągnęła się ponownie w górę, co powoduje, że trasa ta również bywa zaliczana do trudniejszych. Po drodze możliwość zatrzymania się na krótką regenerację sił i lunch.

8 dzień - śniadanie. Przejście do wioski Dingboche (4530 m.n.p.m) położonej w Dolinie Chhukung nad rzeką Imja. Podczas tego przejścia zdecydowanie zmieni się otaczający nas krajobraz oraz obniży się temperatura. Nie będzie już zieleni, pokrytych drzewami gór, zaczną się widoki surowsze, na ścieżce pojawi się pierwszy śnieg, a dookoła nas będziemy mogli podziwiać ośnieżone 6, 7 i 8 – tysięczniki. Po drodze do Dingboche przerwa na lunch. Po dojściu do Dingboche dla chętnych spacer po okolicy.

9 dzień - odpoczynek, regeneracja sił i aklimatyzacja w Dingboche. Dla chętnych spacer na szczyt trekkingowy Nangar (5616 m.n.p.m) – poranne wejście. Ze szczytu trekkingowego Nangar można podziwiać Ama Dablam z charakterystycznym lodowcowym jeziorem, Lhotse oraz Imja Tse (Isleand Peak). Wejście w górę trwa ok. 3 godz, zejście ok. 1 godz. Po powrocie do schroniska lunch. Po południu dla chętnych spacer do miejscowości Bibre, gdzie znajduje się czorten poświęcony m.in. Jerzemu Kukuczce. Kolacja i nocleg.

10 dzień - przejście do wioski Lobuche (4940 m.n.p.m), położonej u stóp największego lodowca Khumbu Glacier. Z tej miejscowości rozpościera się widok na szczyty Lobuche oraz siedmiotysięcznik Nuptse. Po drodze przerwa na lunch w Thukli. Kolacja oraz nocleg w Lobuche.

11 dzień - przejście wzdłuż lodowca Khumbu do najwyżej położonej wioski Gorak Shep (5164 m.n.p.m) – cel naszej wyprawy. Zakwaterowanie w lodgy, przerwa na lunch i regenerację sił. Następnie spacer do I Bazy pod Everestem (5364 m.n.p.m), skąd jak sam Dalajlama mawiał, już tylko dzieli nas krok do nieba. Powrót do schroniska, kolacja i nocleg.

12 dzień - poranne wejście na szczyt trekkingowy Kala Pattar (5550 m.n.p.m) i podziwianie wschodu słońca nad Mount Everestem. Z tego wzgórza, oprócz Wierzchołka Ziemi, zobaczymy również m.in Nuptse, Lhotse, Pumori. Kala Pattar to najbardziej popularny szczyt w Himalajach, będący ostatecznym celem wszystkich wypraw trekkingowych. Po zejściu z góry śniadanie w lodgy, następnie powrót tą samą trasą do miejscowości Periche lub Dingboche. Kolacja oraz nocleg.

13 dzień - dalsze schodzenie w dół, do miejscowości Pangboche (3985 m.n.p.m). Po drodze przerwa na lunch. Pożegnanie z surowymi himalajskimi krajobrazami. Kolacja oraz nocleg w Pangboche.

14 dzień - przejście do miejscowości Namche. Po drodze wizyta w największym buddyjskim klasztorze w regionie, położonym na szczycie wzgórza, w miejscowości Tengboche. Zejście ze wzgórza klasztornego, przerwa na lunch nad rzeką Dudh Kosi. Kolacja i nocleg w Namche.

15 dzień - ostatni odcinek trekkingowy do Lukli. Po drodze lunch w miejscowości Phakding. Odpoczynek w Lukli, pożegnalna kolacja z przewodnikiem i nocleg.

16 dzień - wylot z Lukli do Kathmandu. Odpoczynek i regeneracja sił w hotelu. Czas wolny.

17 dzień - po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem historycznych stolic Doliny Kathmandu: Bhaktapuru i Patanu. Obie stolice są miastami wpisanymi na listę UNESCO. Na ich głównych placach znajdziemy przepiękne pagody, świątynie hinduskie oraz królewskie pałace. Miasta doliny to żywe muzea, gdzie cały czas mieszkają Nepalczycy. Spacerując urokliwymi, wąskimi uliczkami będziemy mogli obserwować ich codzienne zajęcia, np.: lepienie tradycyjnych glinianych naczyń, przędzenie wełny jaków, robienie na drutach ciepłych ubrań, czerpanie i noszenie wody ze studni, suszenie i przesiewanie ryżu. Wszystko to spowoduje, że na cały dzień przeniesiemy się do zupełnie innego świata, który oczaruje nas swoją prostotą i przyjazną wszystkim turystom atmosferą. Wieczorem czas wolny, dla chętnych wspólne wyjście na kolację i drinka do popularnych barów w turystycznej dzielnicy Kathmandu.

18 dzień - po śniadaniu zwiedzanie buddyjskich zabytków miasta: świątyni Swayambhunath, popularnie nazywanej świątynią Małp ze względu na dużą ilość tych zwierząt zamieszkujących jej okolicę. W skład tego buddyjskiego kompleksu wchodzi kilka świątyń, stupa i klasztor tybetański. Następnym punktem programu jest Bodnath, czyli wielka stupa w tybetańskiej dzielnicy Kathmandu. To tutaj każdego dnia przybywają Tybetańczycy, spacerując wokół stupy z różańcami w ręku i odmiawiając po cichu swoje mantry. Dookoła stopy znajduje się mnóstwo sklepików z pamiątkami, z których dookoła unoszą się dźwięki buddyjskich mantr. W Bodnath czas wolny i przerwa na lunch. Następnie przejazd do Pashupatinah, czyli największej hinduskiej świątyni Siwy w Nepalu, położonej nad rzeką Bagmati. Tutaj będziemy mieli możliwość zobaczyć hinduskie obrządki kremacji ciał, oraz spotkać wielu hinduskich Sadhu, którzy często w tym miejscu zatrzymują się podczas swoich ascetycznych wędrówek. Powrót na Thamel. Dla chętnych wspólna, pożegnalna kolacja w kultowej restauracji: Everest Steak House.

19 dzień - wykwaterowanie i wylot z Kathmandu. ( możliwe 18 dnia późnym wieczorem). Powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Czytaj więcej

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Osoba w pok. 2os. Kobieta na dokw. Mężczyzna na dokw. Wolne miejsca
25.10-12.11.2021 0 PLN 6990 PLN 6990 PLN 6990 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

ubezpieczenie KL i NNW (150 PLN) - obejmujęce trekking górski : Dopłata 150 PLN
opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki i inne (1430 USD), płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi. : Dopłata 0 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : Dopłata 13 PLN

Zakwaterowanie

Schronisko Górskie

Hotele klasy turystycznej w Kathmandu (łazienka, tv, ręczniki, wifi,), pokoje dwuosobowe; turystyczne lodge (schroniska) w górach, pokoje dwuosobowe, nieogrzewane, toalety na korytarzu.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

W Kathmandu śniadania wliczone w cenę wyjazdu. Podczas trekkingu 2 posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje wliczone w cenę. Pilot w Kathmandu będzie rekomendował sprawdzone osobiście restauracje.

Transport

Cena zawiera

 • przelot Warszawa-Kathmandu-Warszawa liniami rejsowymi z przesiadkami
 • przelot Kathmandu-Lukla-Kathmandu,
 • opłaty lotniskowe,
 • transport podczas całej wyprawy (taxi, tuk-tuki, busy)
 • zakwaterowanie (4 noclegi) w hotelach klasy turystycznej w Kathmandu ( pokoje dwuosobowe, z łazienką, tv, wifi, AC lub wentylatorem)
 • zakwaterowanie w lodgach (schroniskach górskich) - 13 noclegów
 • wyżywienie w postaci śniadań w Kathmandu oraz śniadań, lekkiego lunchu oraz kolacji podczas trekingu) oraz śniadania w Kathmandu
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
 • opieka wykwalifikowanego pilota z ramienia Funclubu

Cena nie zawiera

 • ubezpieczenie KL i NNW (150 PLN) - obejmujące trekking górski
 • wstępy do zwiedzanych obiektów (w tym Parku Narodowego Sagarmatha), serwis lokalnych przewodników, serwis tragarzy podczas trekkingu (1 tragarz na 2 osoby, 13 kg/osoba), pozwolenia trekkingowe i inne opłaty lokalne: 1400 USD - płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
 • wiza nepalska - ok. 40 USD
 • zwyczajowe napiwki - ok. 50 USD
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN

Informacje dodatkowe

DOBRZE WIEDZIEĆ:

W Nepalu obowiązującą walutą jest rupia nepalska: 1 PLN = 28 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro) – na trekking należy zabrać zapas gotówki.

Zakwaterowanie:

hotele klasy turystycznej w Kathmandu (łazienka, tv, ręczniki, wifi,), pokoje dwuosobowe; turystyczne lodge (schroniska) w górach, pokoje dwuosobowe, nieogrzewane, toalety na korytarzu.prysznice w lodgach dodatkowo płatne (ok 5$)w czasie trekingu można tylko i wyłącznie za uiszczeniem opłaty korzystać z prądu (ładowanie baterii, telefonów ok 3-4$/ godz) - warto mieć zapasowe baterie do aparatu. W czasie trekingu w niektórych logach jest płatny dostęp do internetu. Przez większą część trekingu telefony komórkowe nie odbierają sygnału.

Wyżywienie:

  pilot w Kathmandu będzie rekomendował sprawdzone osobiście restauracje; na trekkingu jedzenie wliczone w cenę: proste posiłki.treking rozpoczynamy z Lulki (ok 2860 m.n.p.m) i kończymy na szczycie Kala Pattar (5643 m.n.p.m)

Pogoda:
W Kathmandu termperatura: od 20 do 30 stopni C, podczas trekingu teperatura będzie wynosiła od 10/15 do -10 w wyższych partiach gór. Należy się przygotować na wiatr i możliwe są opady śniegu.
Szczegóły odonośnie rekomendowanej odzieży, śpiworów itd. każdy uczestnik dostanie w informatorze po dokonaniu rezerwacji.

Zdrowie:
prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:
Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.

Malaria : brak zagrożenia

Sprawnośc fizyczna: zalecany lekki trening kondycyjny przed wyjazdem; wyjazd kondycyjnie przygotowany jest dla osób o średniej i dobrej sprawności fizycznej; dzienne trasy do przejścia: od 4 – 6 godzin; warto przed wyjazdem i w trakcie trekkingu stosować profilaktykę przeciwko chorobie wysokościowej. Szczegóły profilaktyki w informatorze przedwyjazdowym.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG):

został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 13 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty:

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Nepalu potrzebna jest wiza, wydawana na lotnisku 40 USD, wliczona w cenę wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Ubezpieczenie

25.10-12.11.2021

Rodzaj ubezpieczenia: Ubezpieczenie KL/NNW
Dopłata 150 PLN
Rodzaj ubezpieczenia: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
Dopłata 13 PLN

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.