w naszej ofercie: 8684 imprezy, 1844 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Indie Kalkuta i Święte Miasta 2024/2025
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA INDIE KALKUTA I ŚWIĘTE MIASTA 2024/2025

Wycieczki do Indii, Podróże do Indii samolotem z Warszawy, Indie - Święte Miasta z Kalkutą 2024/2025

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
187541908
oferta w pdf
WYCIECZKA INDIE ŚWIĘTE MIASTA Z KALKUTĄ 2020
Wycieczki do Indii, Podróże do Indii samolotem z Warszawy, Indie - Święte Miasta z Kalkutą
DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA - GWALIOR - ORCHHA - KHAJURAHO - VARANASI - KALKUTA.
Dzień 1. Warszawa - Delhi. Wylot z lotniska Chopina do Delhi.
Dzień 2. Delhi (trasa około 45 km). Przylot do Delhi na międzynarodowe lotnisko im. Indiry Gandhi. Transfer do hotelu, śniadanie i czas wolny na odpoczynek. Po południu, dla chętnych wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham (dodatkowo płatne na miejscu u pilota). Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych - z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 3. Delhi (trasa około 35 km). Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy także sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i udamy się do Raj Gath - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. W dalszej części dnia odwiedzimy grobowiec Humayuna uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4. Delhi - Jaipur (trasa około 260 km, przejazd około 6 godzin). Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przedpołudniem odwiedzimy Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Delhi udamy się w kierunku Radżastanu, do miejscowości Jaipur. W miarę możliwości czasowych, przed zakwaterowaniem w hotelu w Jaipurze, złożymy wizytę w miejscowej "drukarni tekstyliów". Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
Dzień 5. Jaipur (trasa około 30 km). Rankiem, po śniadaniu, udamy się do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Niewątpliwe najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal - zdobiony tysiącami kawałków luster. W dalszej części dnia wrócimy w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru - Pałac Miejski oraz sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządach astronomicznych w Jantar Mantar. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki miasto słynie, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Chętni będą mogli (za dodatkową opłatą) odwiedzić urokliwie położoną, pomiędzy okolicznymi wzgórzami Galta Ji. Wielowiekowy kompleks świątyń nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta - mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6. Jaipur - Fathepur Sikri - Agra (trasa około 260 km, około 6 godzin). Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego, opuszczonego miasta. Dzięki kaprysowi Wielkiego Cesarza, który chciał mieszkać blisko Salima Chisti, lokalnego mędrca, możemy dzisiaj spacerować po olbrzymim, świetnie zachowanym kompleksie pałacowym z czasów świetności imperium mogolskiego w Indiach. Przejdziemy przez kolejne dziedzińce pałacowe odwiedzając między innymi Diwan-i-Am (dziedziniec audiencji publicznych), Diwan-i-Khas z monumentalną kolumną, gdzie znajdował się tron (pawilon audiencji prywatnych), pięknie zdobiony Pawilon Tureckiej Sułtanki oraz okazały Pałac Jodhabai. Nocleg i obiadokolacja w Agrze. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwość uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal, które odwiedzimy w kolejnym dniu.
Dzień 7. Agra (trasa około 30 km). Wczesnym ranem, przed śniadaniem udamy się do jednego z Siedmiu Cudów Świata - słynnego Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. W dalszej części dnia odwiedzimy Czerwony Fort - zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. W środku dnia, w miarę dostępności czasowej, będziemy mieli okazję zapoznać się z kontynuowanymi od czasów budowy Taj Mahal tradycyjnymi metodami inkrustacji marmurów.Po południu przejazd do Gwalior. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 8. Gwalior - Orchha (trasa ok. 119 km, przejazd ok. 3 godzin). Po śniadaniu udamy się do miasta Gwalior, założonego w VIII w na cześć pustelnika Gwalipy. Górujący nad miastem fort jest jednym z najstarszych w Indiach, a zarazem jedną z najbardziej masywnych fortec na świecie. Zwiedzimy dwa główne pałace radży Mana Singha znajdujące się w obrębie fortu: Man Mandir oraz kamienny Gurjari Mahal, w którym obecnie mieści się muzeum archeologiczne. Warto zwrócić uwagę na piękne zdobienia w postaci kolorowych mozaik, błękitnych płytek ceramicznych, czy motywów kwiatowych. Z innych atrakcji Gwalioru warto zobaczyć wspaniałe sklepione mauzoleum czczonego przez Mogołów, Muhammada Gaura oraz okazały grobowiec Tansena, jednego z najwybitniejszych twórców muzyki dworskiej, związanego z dworem Akbara. W drugiej połowie dnia przejazd w kierunku średniowiecznego miasteczka Orchha (Orcza), zbudowanego przez przywódcę klanu Bundela. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 9. Orchha - Khajuraho (trasa ok. 173 km, ok. 4 godzin). Śniadanie. Zwiedzanie Orchhy, wykutego w kamieniu, uroczego zakątka położonego na brzegach błękitnej rzeki Betwa, który zachował atmosferę z przełomu XVI i XVII wieku. Zobaczymy wielopoziomowy kompleks pałacowo-świątynny Jehangir Mahal - jeden z najbardziej żywych przykładów klasycznej architektury Mogołów, w którego krajobraz wpisują się strzeliste wieże, świątynie i cenotafy. Po południu przejazd w kierunku mistycznego miasta Khajuraho (Kadżuraho). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 10. Khajuraho - Varanasi (trasa ok. 8 godzin. - nocny przejazd pociągiem). Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Khajuraho (Kadżuraho), rozsławionego przez niewyobrażalnie realistyczne płaskorzeźby przedstawiające zmysłowe, erotyczne sceny z Kamasutry. W rzeczywistości bogato i misternie zdobione kompleksy świątyń są najwyższej klasy sztuką i jednocześnie ponad tysiącletnią kroniką historii Indii. W Khajuraho zwiedzimy tzw. Wschodnią Grupę Świątyń, w której skład między innymi wchodzą Świątynia Ghanti, Świątynia Vamana, poświęcona karłowatej postaci jednego z wcieleń boga Wisznu oraz Świątynie Javari. W skład kompleksu wchodzą również blisko związane z hinduizmem, równie pięknie zdobione, choć innymi motywami, świątynie dżinijskie. Na koniec dnia przejazd na dworzec kolejowy w Satna, skąd sypialnym pociągiem będziemy kontynuować podróż do Varanasi - miasta Boga Sziwy. Kolacja w postaci suchego prowiantu w pociągu.
Dzień 11. Varanasi (trasa ok. 35 km). Przyjazd do Varanasi w godzinach rannych, zakwaterowanie w hotelu, śniadanie i czas na odpoczynek. Po południu rozpoczniemy zwiedzanie miasta, położonego nad brzegami świętej rzeki Ganges, będącego jednym z najświętszych miejsc wyznawców hinduizmu. Przemierzając miasto, dotrzemy do świątyni Bharat Mata, poświęconej Matce Indii, Meczetu Cesarza Aurangazeba oraz XVIII-wiecznej świątyni Wiśwanatha (Złotej Świątyni) ku czci Sziwy, do której wstęp mają wyłącznie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzimy, będący centrum nauk sanskryckich Uniwersytet Waranasi oraz świątynię wojowniczej bogini Durgi, która dzięki stadom czerwonych makaków, częściej nazywana jest Świątynią Małp. Wieczorem weźmiemy udział w spektakularnym, hinduskim rytuale i modlitwie w jednym - Aarti nad rzeką Ganges, w którym światło lampek zostaje ofiarowane bóstwu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień. 12. Varanasi - Kalkuta (trasa ok. 30 km - przelot wewnętrzny do Kalkuty). Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie z możliwością podziwiania pięknego wschodu słońca. Doświadczymy wyjątkowej atmosfery panującej w mieście pełnym pielgrzymów, gdzie mnisi i wierni dokonują oczyszczających kąpieli w rzece, w bezpośrednim sąsiedztwie stosów kremacyjnych i piorących bieliznę pościelową mężczyzn. Kolejny punkt zwiedzania stanowi Sarnath - Park Jeleni oddalony o około 10 km na wschód od Varanasi. To jedno z ważniejszych miejsc dla wyznawców buddyzmu, gdzie wielki Budda wygłosił swoim uczniom pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Dziś możemy zobaczyć tam pozostałości najważniejszych stup i świątyń, które przetrwaly od czasow Buddy. Po południu przejazd na lotnisko oraz przelot do Kalkuty. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień. 13. Kalkuta (trasa ok. 30 km). Śniadanie. Zwiedzanie tętniącej życiem Kalkuty, stanowiącej centrum kulturalne, w którym ciągle coś się dzieje: obchody świąt religijnych, mecze, koncerty, festiwale, a nawet demonstracje. Zwiedzanie miasta rozpocznie się od budynku Victoria Memorial, wybudowanym ku czci Królowej Wiktorii, będącym odpowiedzią Brytyjczyków na Taj Mahal. Następnie spacer po największym parku w mieście (The Maidan) ukazującym w widowiskowy sposób życie toczące się w Kalkucie. W pobliżu znajduje się stary, brytyjski Fort William, zlokalizowany na wschodnim brzegu rzeki Hooghly. Przejazd do jednej z najstarszych dzielnic Kalkuty - Kalighat, w której znajduje się świątynia poświęcona Bogini Kali, od której Kalkuta wzięła swoją nazwę. Dalej, udamy się w kierunku Raj Bhavan - dawnej rezydencji brytyjskiego wicekróla Indii, niedaleko której mieszczą się kolejne ważne dzieła architektury z okresu rządów brytyjskich w Indiach przed 1947 rokiem, np. Ratusz, Budynek Pisarzy (obecnie Urząd Głównego Ministra Bengalu Zachodniego), Kościół Św. Jana oraz Kościół Św. Pawła. Dla chętnych rejs po Rzece Hooghly, na której wybudowane zostały w czasie rządów brytyjskich dwa monumentalne, stalowe mosty: Howrah Bridge oraz Vidyasagar Setu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 14. Kalkuta. Po śniadaniu wizyta na targu kwiatowym, największym tego typu rynku w całych Indiach wschodnich, z setkami straganów i około dwoma tysiącami plantatorów z okolic, sprzedających codziennie fantastyczne, kolorowe girlandy. Na koniec odwiedzimy dom poświęcony Matce Teresie - laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Popołudniu czas wolny. W nocy transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski.
Dzień 15. Kalkuta - Warszawa. Przylot do Polski, na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie.
UWAGA!
Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla państwa komfortu staramy się bardzo, aby standardzakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 3*, jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami. Podobnie jest z przejazdem pociągiem, gwarantujemy najwyższy, powszechnie dostępny standard w klimatyzowanych wagonach drugiej i trzeciej klasy z kocami i pościelą zawartą w cenie biletu, co nie ma nic wspólnego z ogólnie rozpowszechnionym stereotypem zatłoczonych indyjskich kolei. Jednak indyjskie wagony sypialne nie mają przedziałów, tylko tzw. boksy z zasłonami, a pojęcie czystości może nieco różnić się od naszych norm.
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
OBSŁUGA:
w jęz. polskim

Wycieczka Indie Kalkuta i Święte Miasta 2024/2025

Wycieczki do Indii, Podróże do Indii samolotem z Warszawy, Indie - Święte Miasta z Kalkutą 2024/2025

OPIS OFERTY

DELHI - JAIPUR - AGRA - GWALIOR - ORCHHA - KHAJURAHO - VARANASI - KALKUTA.

Dzień 1. Polska - Delhi. 

Wylot do Delhi.

Dzień 2. Delhi (trasa około 45 km). 

Przylot do Delhi na międzynarodowe lotnisko im. Indiry Gandhi, a następnie transfer do hotelu, gdzie można zjeść śniadanie i odświeżyć się po podróży. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mongolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delhijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później zobaczymy sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz). Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, która stanowi okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib, największą i najważniejszą świątynię sikhijską w Delhi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3. Delhi - Jaipur (trasa około 260 km, przejazd około 6 godzin). 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przedpołudniem odwiedzimy grobowiec Humayuna uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal oraz Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Delhi udamy się w kierunku Radżastanu, do miejscowości Jaipur. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 4. Jaipur (trasa około 30 km). 

Rano tuż po śniadaniu, udamy się do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Niewątpliwe najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal - zdobiony tysiącami kawałków luster. W dalszej części dnia wrócimy w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru - Pałac Miejski oraz sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządach astronomicznych w Jantar Mantar. Jaipuru to Miasto Klejnotówi jest znane z ich dok0osnełej obróbki. Dlatego nie możemy pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur koniecznie też zrobimy zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Chętni będą mogli (za dodatkową opłatą) odwiedzić Galta Ji - słynne miejsce pielgrzymek, położone pomiędzy okolicznymi wzgórzami. Wielowiekowy kompleks świątyń nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta - mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5. Jaipur - Agra (trasa około 240 km, około 5,5 godziny). 

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Agry. Po przyjeździe do Agry wieczorne zwiedzanie Czerwonego Fortu - zespołu budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. Obiadokolacja i nocleg w Agrze.

Dzień 6. Agra – Gwalior (trasa około 120 km, ok. 2,5 godziny). 

Wczesnym ranem, przed śniadaniem udamy się do jednego z Siedmiu Cudów Świata - słynnego Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mongolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu udamy się do miasta Gwalior, założonego w VIII w na cześć pustelnika Gwalipy. Górujący nad miastem fort jest jednym z najstarszych w Indiach, a zarazem jedną z najbardziej masywnych fortec na świecie. Zwiedzimy dwa główne pałace radży Mana Singha znajdujące się w obrębie fortu: Man Mandir oraz kamienny Gurjari Mahal, w którym obecnie mieści się muzeum archeologiczne. Warto zwrócić uwagę na piękne zdobienia w postaci kolorowych mozaik, błękitnych płytek ceramicznych, czy motywów kwiatowych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7. Gwalior - Orchha - Khajuraho  (trasa ok. 275 km, przejazd ok. 6 godzin). 

Śniadanie i przejazd w kierunku Orchha. Zwiedzanie Orchhy, wykutego w kamieniu, uroczego zakątka położonego na brzegach błękitnej rzeki Betwa, który zachował atmosferę z przełomu XVI i XVII wieku. Zobaczymy wielopoziomowy kompleks pałacowo-świątynny Jehangir Mahal - jeden z najbardziej żywych przykładów klasycznej architektury Mogołów, w którego krajobraz wpisują się strzeliste wieże, świątynie i cenotafy. Po południu przejazd w kierunku mistycznego miasta Khajuraho (Kadżuraho). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8. Khajuraho - Varanasi (trasa ok. 8 godzin. - nocny przejazd pociągiem).

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Khajuraho (Kadżuraho), rozsławionego przez niewyobrażalnie realistyczne płaskorzeźby przedstawiające zmysłowe, erotyczne sceny z Kamasutry. W rzeczywistości bogato i misternie zdobione kompleksy świątyń są najwyższej klasy sztuką i jednocześnie ponad tysiącletnią kroniką historii Indii. W Khajuraho zwiedzimy tzw. Wschodnią Grupę Świątyń, w której skład między innymi wchodzą Świątynia Ghanti, Świątynia Vamana, poświęcona karłowatej postaci jednego z wcieleń boga Wisznu oraz Świątynie Javari. W skład kompleksu wchodzą również blisko związane z hinduizmem, równie pięknie zdobione, choć innymi motywami, świątynie dżinijskie. Na koniec dnia przejazd na dworzec kolejowy w Satna, skąd sypialnym pociągiem będziemy kontynuować podróż do Varanasi - miasta Boga Sziwy. Kolacja w postaci suchego prowiantu w pociągu.

Dzień 9. Varanasi (trasa ok. 35 km). 

Przyjazd do Varanasi w godzinach rannych, zakwaterowanie w hotelu, śniadanie i czas na krótki odpoczynek. Następnie udamy się do Sarnath - Parku Jeleni, który oddalony jest o około 10 km na wschód od Varanasi. To jedno z ważniejszych miejsc dla wyznawców buddyzmu, gdzie wielki Budda wygłosił swoim uczniom pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Dziś możemy zobaczyć tam pozostałości najważniejszych stup i świątyń, które przetrwały od czasów Buddy. Wieczorem weźmiemy udział w spektakularnym, hinduskim rytuale i modlitwie w jednym - Aarti nad rzeką Ganges, w którym światło lampek zostaje ofiarowane bóstwu. Nie zabraknie też czasu na rejs łodzią po Gangesie podczas którego doświadczymy wyjątkowej atmosfery panującej w mieście pełnym pielgrzymów, gdzie mnisi i wierni dokonują oczyszczających kąpieli w rzece, w bezpośrednim sąsiedztwie stosów kremacyjnych i piorących bieliznę pościelową mężczyzn. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień. 10. Varanasi - Kalkuta (trasa ok. 30 km - przelot wewnętrzny do Kalkuty). 

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta, położonego nad brzegami świętej rzeki Ganges, będącego jednym z najświętszych miejsc wyznawców hinduizmu. Przemierzając miasto, dotrzemy do świątyni Bharat Mata, poświęconej Matce Indii, Meczetu Cesarza Aurangazeba oraz XVIII-wiecznej świątyni Wiśwanatha (Złotej Świątyni) ku czci Sziwy, do której wstęp mają wyłącznie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzimy, będący centrum nauk sanskryckich Uniwersytet Waranasi oraz świątynię wojowniczej bogini Durgi, która dzięki stadom czerwonych makaków, częściej nazywana jest Świątynią Małp. Po południu przejazd na lotnisko oraz przelot do Kalkuty. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień. 11. Kalkuta (trasa ok. 30 km). 

Śniadanie. Zwiedzanie tętniącej życiem Kalkuty, stanowiącej centrum kulturalne, w którym ciągle coś się dzieje: obchody świąt religijnych, mecze, koncerty, festiwale, a nawet demonstracje. Zwiedzanie miasta rozpocznie się od budynku Victoria Memorial, wybudowanym ku czci Królowej Wiktorii, będącym odpowiedzią Brytyjczyków na Taj Mahal. Następnie spacer po największym parku w mieście (The Maidan) ukazującym w widowiskowy sposób życie toczące się w Kalkucie. W pobliżu znajduje się stary, brytyjski Fort William, zlokalizowany na wschodnim brzegu rzeki Hooghly. Przejazd do jednej z najstarszych dzielnic Kalkuty - Kalighat, w której znajduje się świątynia poświęcona Bogini Kali, od której Kalkuta wzięła swoją nazwę. Dalej, udamy się w kierunku Raj Bhavan - dawnej rezydencji brytyjskiego wicekróla Indii, niedaleko której mieszczą się kolejne ważne dzieła architektury z okresu rządów brytyjskich w Indiach przed 1947 rokiem, np. Ratusz, Budynek Pisarzy (obecnie Urząd Głównego Ministra Bengalu Zachodniego), Kościół Św. Jana oraz Kościół Św. Pawła. Na koniec odwiedzimy dom poświęcony Matce Teresie - laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Obiadokolacja. W nocy transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski.

Dzień 12. Kalkuta – Polska. 

Przylot do Polski.

UWAGA: Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 3*, jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami. Podobnie jest z przejazdem pociągiem, gwarantujemy najwyższy, powszechnie dostępny standard w klimatyzowanych wagonach drugiej i trzeciej klasy z kocami i pościelą zawartą w cenie biletu, co nie ma nic wspólnego z ogólnie rozpowszechnionym stereotypem zatłoczonych indyjskich kolei. Jednak indyjskie wagony sypialne nie mają przedziałów, tylko tzw. boksy z zasłonami, a pojęcie czystości może nieco różnić się od naszych norm.

 

UWAGA: Niniejsza oferta objazdowa nie jest dostępna dla dzieci poniżej 5 roku życia, ze względu na brak udogodnień w trakcie programu zwiedzania, intensywność zwiedzania, odmienność klimatyczną, stref czasowych, zwyczajów i kuchni. W przypadku zainteresowania wyjazdem z dziećmi, w tym poniżej 5 roku życia, zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi ofertami.

Wiza

1. Za pośrednictwem BP

BP pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 150 PLN/os + koszt wizy 180 PLN/os. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji konieczne jest wypełnienie wniosku wizowego online oraz załączenie w nim skanu wymaganych dokumentów: paszportu (pdf, min. 10KB, max. 300 KB) oraz zdjęcia w kolorze (jpg, min. 10 KB, max. 1 MB).

Obowiązkowo, przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.

KLIMAT:

Pogoda i temperatury są niezmiernie ważne przy planowaniu podróży do Indii, szczególnie dla Europejczyków nie przyzwyczajonych do upałów. Cały subkontynent objęty jest klimatem monsunowym, co ogólnie oznacza bardzo gorące i wilgotne lata oraz suche, ale nadal ciepłe zimy. Najkorzystniejszy okres do zwiedzania przypada między październikiem, a marcem. W północnej części kraju wysokie temperatury zaczynają doskwierać od kwietnia, a w czerwcu 45 st. C. jest często normą. Z końcem maja od południowego zachodu na północ subkontynentu indyjskiego przesuwa się pasmo burzowej i deszczowej pogody. Monsun dociera na północ w lipcu przynosząc większą wilgotność powietrza i codzienne krótkie opady. Przez całe europejskie lato monsunowa pogoda przesuwa się na północ, aby wreszcie jesienią dotrzeć do Himalajów. W okolicach Delhi najprzyjemniejsze są październik i listopad. W grudniu i styczniu wciąż jest tu stosunkowo ciepło, choć noce mogą być chłodne. Wtedy akurat jest najprzyjemniej (ciepło i bez opadów) na południu, m.in. Goa.

WALUTA:

100 Rupii indyjskich (INR) = 1,6 USD Wymiana pieniędzy nie jest problemem w szczególności w większych miastach. Można jej dokonać w bankach lub kantorach, pamiętając o zachowaniu kwitu wymiany do ponownego okazania przy wymianie rupii na np. USD przed wyjazdem. Banknoty o niższych nominałach niż 50 USD są wymieniane po niższym kursie. Wymieniane są jedynie nowe dolary. Międzynarodowe karty są akceptowane w bankomatach. 

Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

PRZYKŁADOWE CENY:

Butelka wody - ok. 0,75 USD, piwo - ok. 2,5 USD obiad w restauracji - ok. 3 -10 USD, internet ok. 1,5 - 2,5 USD za godz.

RÓŻNICE CZASOWE:

Po przyjeździe do Indii należy przesunąć wskazówki o 4,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu zimowego w Polsce) lub o 3,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu letniego w Polsce)

CZAS LOTU:

Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) do Delhi lub Bombaju - ok. 7 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy

Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) na Goa (z przesiadką w Bombaju) - ok. 9 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy

TRANSPORT:

Główne porty lotnicze to Delhi, Bombaj (Mumbai), Kalkuta i Chennai. Na Goa leci się z reguły z przesiadką w Delhi lub Bombaju. Lokalne połączenia obsługują miejscowe linie Jet Airways, Sahara Air i inne. Częstym portem tranzytowym w drodze do Kathmandu w Nepalu jest Delhi. Sieć kolejowa jest dobrze rozwinięta i stanowi atrakcję samą w sobie. Podróż z Bombaju na Goa (ok. 750 km) pociągiem Konkan Railway trwa ok. 10 h, z odległego Delhi - dodatkowo ok. 24 h. Ze względu na długi czas podróży polecamy raczej połączenie lotnicze z Delhi na Goa (lotnisko Dambolim). Praktycznie między wszystkimi większymi miastami kursują kilka razy dziennie relatywnie tanie autobusy. W miastach nie sposób nie skorzystać z propozycji przejażdżki rikszą, czy powozem konnym (tzw. tonga)

ELEKTRYCZNOŚĆ:

240V, 50Hz

Gniazdka typu indyjskiego z trzema otworami, adaptery nie są konieczne pod warunkiem odbezpieczenia wtyczki ołówkiem lub długopisem (nie metalowym). Ponadto spotyka się typowe gniazdka europejskie.

WIZY:

Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

CIEKAWOSTKI:

Najbardziej znaną ciekawostką są słynne "święte krowy", które rzeczywiście chodzą gdzie chcą, robią co chcą i nikt nie ma prawa im przeszkadzać. Bardziej szokujący dla Europejczyków są święci Sadhu, którzy często nago przemierzają świat z dobrotliwym uśmiechem na ustach. Ludzie ci poświęcają się bez reszty religii i odrzucają wszystko co materialne - ubrania, środki czystości a nawet transport mechaniczny. Otoczeni są w Indiach wielką czcią i nie należy sobie z nich drwić. Kuchnia indyjska to w większości kuchnia wegetariańska.

W Indiach osobiste wręczanie drobnych sum pieniędzy za pomoc jest powszechniejsze niż w innych regionach świata, również za korzystanie z toalet pobierana jest opłata. Oczekiwana kwota to zwykle 20 rupii (ok 1zł).

W meczetach, oraz gurudwarach obowiązkowo należy zakryć ramiona i kolana (dotyczy również mężczyzn), a poruszanie się po nich dozwolone jest tylko boso (w meczetach można w skarpetkach). Dodatkowo w gurudwarach należy zakryć głowę (dotyczy również mężczyzn, czapka lub kapelusz nie jest akceptowanym okryciem).

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE

Ambasada Republiki Indii w Polsce

Rejtana 15

02-516 Warszawa

Telefon: (00-48-22) 849 5800, 849 6257, 849 6850

Faks: +48 (22) 849 6705, 849 8505

E-mail: consular@indem.it.pl

www.indianembassy.pl

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP

Ambasada RP w New Delhi

Chanakyapuri, 50-M Shanti Path

New Delhi 110021

Telefon: (00 91 11) 414 96 900

Faks: (00 91 11)268 71 914

www.newdelhi.polemb.net

E-mail: newdelhi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Konsulat Generalny RP w Mumbaju

Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag

Malatura Hill, Mumbaj 400 006

Telefon: (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663

Faks: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601

E-mail: mumbaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
21.01-01.02.2025 7990 PLN Sprawdź
18.03-29.03.2025 7990 PLN Sprawdź
30.09-11.10.2025 7990 PLN Sprawdź

Ceny mogą ulegać zmianom w zależności od kosztów biletów lotniczych. Zapytaj o aktualną cenę !

Zniżki i dopłaty

Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1125 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1323 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 5,8% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,
wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu pobytu w Kalkucie - przed wylotem do Polski,
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  • zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,
  • wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu pobytu w Kalkucie - przed wylotem do Polski.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (jedna kolacja w postaci suchego prowiantu w pociągu).

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa
Kraków

Cena nie zawiera

- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 250 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- opłaty za fotografowanie i filmowanie do 10 USD/os.
- koszty wycieczek fakultatywnych:
  - Kompleks Świątyń Akshardham - ok. 25 USD/os.
  - Galta Ji – ok. 15 USD/os.
  - rejs po rejs po Rzece Hooghly - ok. 45 USD/os.
- koszty wizy indyjskiej.
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.
Ceny wycieczek fakultatywnych dotyczą min. 10 os. W przypadku mniejszej liczby uczestników wycieczki odbywają się indywidualnie lub w grupie międzynarodowej, a cena od os. może być wyższa.
  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 230 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
  • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • opłaty za fotografowanie i filmowanie
  • koszty wycieczek fakultatywnych
  • koszty wizy indyjskiej
  • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej. Ceny wycieczek fakultatywnych dotyczą min. 10 os. W przypadku mniejszej liczby uczestników wycieczki odbywają się indywidualnie lub w grupie międzynarodowej, a cena od os. może być wyższa.

Cena zawiera

- przelot Polska - Delhi, Kalkuta - Polska liniami rejsowymi z przesiadkami
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,
- wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu pobytu w Kalkucie - przed wylotem do Polski,
- przejazd nocnym pociągiem na trasie Satna (Khajuraho) - Varanasi (wagony sypialne, klimatyzowane)
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (jedna kolacja w postacie suchego prowiantu w pociągu)
- transport klimatyzowanym autokarem na tarasie wycieczki,
- przelot lokalnymi liniami na trasie Varanasi – Kalkuta (limit bagażu na lotach lokalnych - 15 kg bagaż główny, opłata za nadbagaż zależy od przewoźnika i waha sie w granicach 300 rupii indyjskich (6 USD) za każdy kilogram)
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota 
  • przelot Polska - Delhi, Kalkuta - Polska liniami rejsowymi z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi,
  • wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu pobytu w Kalkucie - przed wylotem do Polski,
  • przejazd nocnym pociągiem na trasie Satna (Khajuraho) - Varanasi (wagony sypialne, klimatyzowane)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (jedna kolacja w postaci suchego prowiantu w pociągu)
  • transport klimatyzowanym autokarem na tarasie wycieczki,
  • przelot lokalnymi liniami na trasie Varanasi – Kalkuta (limit bagażu na lotach lokalnych - 15 kg bagaż główny, opłata za nadbagaż zależy od przewoźnika i waha sie w granicach 500-700 rupii indyjskich (6-8 USD) za każdy kilogram)
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
  • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota
comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.