w naszej ofercie: 12459 imprez, 5690 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Peru w pigułce 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA PERU W PIGUŁCE 2024

Wycieczka do Peru, Ameryka Południowa, Wycieczki objazdowe egzotyczne do Peru 2024

PeruLima
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
192769798
oferta w pdf
WYCIECZKA PERU W PIGUŁCE 2019
Wycieczka do Peru, Ameryka Południowa, Wycieczki objazdowe egzotyczne do Peru 2019
OPIS OFERTY
Lima – Arequipa – Colca - Cuzco - Machu Picchu - Lima
Dzień 1. Lima. 
Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores, powitalny drink i nocleg.
Dzień 2. Lima - Arequipa. 
Śniadanie. Rano zwiedzanie Limy. Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z Plaza de Armas i stojącą przy nim Katedrą, w której znajduje się sarkofag hiszpańskiego konkwistadora - Francisco Pizarro. Ślady Polaków zobaczymy przy pomniku polskich inżynierów i w kolonialnym centrum, a także na Placu Głównym "Plaza de Armas". Obiad. Wycieczka do Muzeum Larco Herrera, którego budynek pochodzi z czasow kolonialnych i jest otoczony pięknymi ogrodami (zwycięzca konkursu na najpiękniejszy ogród w Peru w 2009). W Muzeum znajdziemy bogatą kolekcję wyrobów ze złota, ceramikę oraz przepiękne materiały z czasow preinkaskich. Największy zbiór stanowią wyroby garncarskie (ok. 35000 sztuk). Wyroby ceramiczne są bardzo bogatym źródłem informacji o różnych aspektach dawnych kultur. W przypadku kultur andyjskich jest to bardziej kluczowe z powodu zniszczenia kipus i tendencyjności kronikarzy hiszpańskich. Przejazd na lotnisko i przelot do Arequipa - miasto leży na wysokości 2378 m n.p.m w otoczeniu gór Cordillera Volcanica, spośród których wyróżnia się idealny stożek wulkanu Misti (5835 m n.p.m.) oraz potężny masyw wulkanu o pięciu kraterach, Chanchani (6075m n.p.m.). Mieszkańcy Arequipy nazywają ją „Białym Miastem”, gdyż została wybudowana z białego tufu wulkanicznego pochodzącego z wybuchu wulkanu Chachani. Założenie Arequipy datuje się na XVI w. i do dnia dzisiejszego, miasto zachowało klasyczną formę z czasów kolonii hiszpańskiej. Obecnie jest drugim co do wielkości miastem Peru. Powitanie, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 3. Arequipa - Colca. 
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie centrum miasta oraz założonego w 1570 roku klasztoru Świętej Katarzyny (Santa Catalina), najważniejszego i największego pomnika religijnego Peru, który do dzisiaj zachował charakterystyczny styl dla XVI i XVII w. Wycieczka do Kanionu Colca znajdującego się w odległości 165 km na północny-zachód od Arequipy. Droga prowadzi przez tereny Rezerwatu Narodowego Salinas i Aguada Blanca, który został założony w celu ochrony dziko żyjących vicuñii - najszlachetniejszego gatunku wielbłądowatych. Zobaczymy również hodowlę drugiego co do ważności handlowej gatunku tych zwierząt - alpakę i wiele gatunków ptactwa. Przejedziemy przez krater wygasłego wulkanu Chucura. Najwyższy punkt na tej trasie znajduje się na wysokości 4910 m n.p.m. Rozrzedzone powietrze i chłód może dawać się we znaki, lecz warto się chwile zatrzymać, gdyż roztaczają się stamtąd  wspaniałe widoki na okolice i otaczające wulkany. Dojeżdżamy do kanionu Colca w okolicy miejscowości Chivay. Po drugiej stronie góruje wulkan Mismi, z którego wodospadów rodzi się potężna rzeka Amazonka. Zakwaterowanie w hotelu. Możliwość kąpieli w gorących źródłach. Kolacja. Nocleg.
Dzień 4. Colca – Arequipa - Cuzco. 
Wczesna pobudka. Jest to wysiłek, którego nagrodą może być zobaczenie kondora - królewskiego ptaka Andów, w porannym locie przed wyruszeniem na poszukiwanie pokarmu. W tym celu, po śniadaniu wyjeżdżamy do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd możemy również podziwiać surowe piękno najgłębszego kanionu na świecie po raz pierwszy zdobytego przez polską ekipę kajakarzy w 1981 roku. Obiad. Powrót do Arequipy. Nocny przejazd do Cusco autobusem kursowym.
Dzień 5. Cuzco. 
Dojazd do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo - Cusco „Pępek Świata”, leżącego na wysokości 3.400 m n.p.m. Po dojazdu zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Dla chętnych czas wolny na samodzielny spacer po centrum miasta oraz do pobliskiej dzielnicy San Blas, spacer po dawnych ulicach takich jak Hatunrumiyoc, gdzie w świetnie zakonserwowanym murze pałacu rzekomego szóstego Inki - Inka Roca znajduje się słynny dwunastokątny kamień. Po południu city tour. Naszą wędrówkę po Cusco rozpoczynamy od zwiedzania centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca). Zgodnie z charakterystyką kultur andyjskich, Inkowie stworzyli plan miasta Cusco w kształcie pumy, którego głową jest imponujący obiekt Sacsayhuaman. Miejsce to, zgodnie z charakterystyką ważnych budowli Inków było wielofunkcyjne, miało więc charakter religijny i administracyjny;  jego majestatyczne rozwiązanie architektoniczne zostalo wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków. Na terenach Sacsayhuaman, odbywa się coroczne święto zwane Inti Raymi, które jest jedną z wielu manifestacji wynikającej z procesu synkretyzmu kultury hiszpańskiej i inkaskiej. Inti Raymi odbywa się w dniu 24 czerwca (dzień katolickiego świętego Jana), z udziałem aktorów i setek statystów ubranych w stroje stylizowane na te z czasów świetności Państwa Inków. Zwiedzimy również labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puka – Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, zwaną niesłusznie „Łaźnią Inki” gdyż obrzędy związane z kultem wody nie wiąże się z kąpielą. Woda tryska z nieskazitelnie czystego źródła  do dziś niezlokalizowanego. Powrót do miasta Cuzco. Kolacja show. Nocleg.
Dzień 6. Machu Picchu. 
Wczesna pobudka. Po śniadaniu udajemy się na dworzec kolejowy i jedziemy pociągiem turystycznym, aż do Aguas Calientes. Zaobserwujemy drastyczną zmianę klimatu i roślinności pomiędzy górami a tak zwaną wysoką dżunglą. Przesiądziemy się do małych autobusów, aby krętą droga wśród bujnej tropikalnej roślinności dotrzeć do ruin tzw. „Zaginionego Miasta Inków”. Miasto Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra, zostało „odkryte” światu w 1911 roku przez amerykańskiego historyka poszukiwacza przygód Hirama Binghama, dzięki publikacji w prestiżowym National Geographic. Kronikarze hiszpańscy ani słowem nie wspominają o słynnych ruinach. Prawdopodobnie miasto to zostało opuszczone jeszcze przed najazdem Hiszpanów i dzięki temu uchowało się przed ich niszczycielską siłą. Po zwiedzaniu poszczególnych sektorów, świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomu oraz kalendarza słonecznego trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych kamiennych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny w całej ich okazałości, łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne Miasto, wijąc się w głębokim, 400-metrowym kanionie. Obiad. Powrót pociągiem do Cuzco, nocleg.
Dzień 7. Cuzco - Lima. 
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Limy, pożegnalny obiad, przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
WAŻNA INFORMACJA: 
Powyższy wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej z uwagi na wysokości, na jakich klient będzie przebywać (powyżej 3000 m n.p.m.)
OBSŁUGA:
polska obsługa

Wycieczka Peru w pigułce 2024

Wycieczka do Peru, Ameryka Południowa, Wycieczki objazdowe egzotyczne do Peru 2024

OPIS OFERTY

Lima – Arequipa – Colca - Cuzco - Machu Picchu - Lima

Dzień 1. Lima. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores, powitalny drink i nocleg.

Dzień 2. Lima - Arequipa. Śniadanie. Rano zwiedzanie Limy. Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z Plaza de Armas i stojącą przy nim Katedrą, w której znajduje się sarkofag hiszpańskiego konkwistadora - Francisco Pizarro. Ślady Polaków zobaczymy przy pomniku polskich inżynierów i w kolonialnym centrum, a także na Placu Głównym "Plaza de Armas". Obiad. Wycieczka do Muzeum Larco Herrera, którego budynek pochodzi z czasow kolonialnych i jest otoczony pięknymi ogrodami (zwycięzca konkursu na najpiękniejszy ogród w Peru w 2009). W Muzeum znajdziemy bogatą kolekcję wyrobów ze złota, ceramikę oraz przepiękne materiały z czasow preinkaskich. Największy zbiór stanowią wyroby garncarskie (ok. 35000 sztuk). Wyroby ceramiczne są bardzo bogatym źródłem informacji o różnych aspektach dawnych kultur. W przypadku kultur andyjskich jest to bardziej kluczowe z powodu zniszczenia kipus i tendencyjności kronikarzy hiszpańskich. Przejazd na lotnisko i przelot do Arequipa - miasto leży na wysokości 2378 m n.p.m w otoczeniu gór Cordillera Volcanica, spośród których wyróżnia się idealny stożek wulkanu Misti (5835 m n.p.m.) oraz potężny masyw wulkanu o pięciu kraterach, Chanchani (6075m n.p.m.). Mieszkańcy Arequipy nazywają ją „Białym Miastem”, gdyż została wybudowana z białego tufu wulkanicznego pochodzącego z wybuchu wulkanu Chachani. Założenie Arequipy datuje się na XVI w. i do dnia dzisiejszego, miasto zachowało klasyczną formę z czasów kolonii hiszpańskiej. Obecnie jest drugim co do wielkości miastem Peru. Powitanie, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3. Arequipa - Colca. Śniadanie. Krótkie zwiedzanie centrum miasta oraz założonego w 1570 roku klasztoru Świętej Katarzyny (Santa Catalina), najważniejszego i największego pomnika religijnego Peru, który do dzisiaj zachował charakterystyczny styl dla XVI i XVII w. Wycieczka do Kanionu Colca znajdującego się w odległości 165 km na północny-zachód od Arequipy. Droga prowadzi przez tereny Rezerwatu Narodowego Salinas i Aguada Blanca, który został założony w celu ochrony dziko żyjących vicuñii - najszlachetniejszego gatunku wielbłądowatych. Zobaczymy również hodowlę drugiego co do ważności handlowej gatunku tych zwierząt - alpakę i wiele gatunków ptactwa. Przejedziemy przez krater wygasłego wulkanu Chucura. Najwyższy punkt na tej trasie znajduje się na wysokości 4910 m n.p.m. Rozrzedzone powietrze i chłód może dawać się we znaki, lecz warto się chwile zatrzymać, gdyż roztaczają się stamtąd  wspaniałe widoki na okolice i otaczające wulkany. Dojeżdżamy do kanionu Colca w okolicy miejscowości Chivay. Po drugiej stronie góruje wulkan Mismi, z którego wodospadów rodzi się potężna rzeka Amazonka. Zakwaterowanie w hotelu. Możliwość kąpieli w gorących źródłach. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4. Colca – Arequipa - Cuzco. Wczesna pobudka. Jest to wysiłek, którego nagrodą może być zobaczenie kondora - królewskiego ptaka Andów, w porannym locie przed wyruszeniem na poszukiwanie pokarmu. W tym celu, po śniadaniu wyjeżdżamy do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd możemy również podziwiać surowe piękno najgłębszego kanionu na świecie po raz pierwszy zdobytego przez polską ekipę kajakarzy w 1981 roku. Obiad. Powrót do Arequipy. Nocny przejazd do Cusco autobusem kursowym.

Dzień 5. Cuzco. Dojazd do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo - Cusco „Pępek Świata”, leżącego na wysokości 3.400 m n.p.m. Po dojazdu zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Dla chętnych czas wolny na samodzielny spacer po centrum miasta oraz do pobliskiej dzielnicy San Blas, spacer po dawnych ulicach takich jak Hatunrumiyoc, gdzie w świetnie zakonserwowanym murze pałacu rzekomego szóstego Inki - Inka Roca znajduje się słynny dwunastokątny kamień. Po południu city tour. Naszą wędrówkę po Cusco rozpoczynamy od zwiedzania centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca). Zgodnie z charakterystyką kultur andyjskich, Inkowie stworzyli plan miasta Cusco w kształcie pumy, którego głową jest imponujący obiekt Sacsayhuaman. Miejsce to, zgodnie z charakterystyką ważnych budowli Inków było wielofunkcyjne, miało więc charakter religijny i administracyjny;  jego majestatyczne rozwiązanie architektoniczne zostalo wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków. Na terenach Sacsayhuaman, odbywa się coroczne święto zwane Inti Raymi, które jest jedną z wielu manifestacji wynikającej z procesu synkretyzmu kultury hiszpańskiej i inkaskiej. Inti Raymi odbywa się w dniu 24 czerwca (dzień katolickiego świętego Jana), z udziałem aktorów i setek statystów ubranych w stroje stylizowane na te z czasów świetności Państwa Inków. Zwiedzimy również labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puka – Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, zwaną niesłusznie „Łaźnią Inki” gdyż obrzędy związane z kultem wody nie wiąże się z kąpielą. Woda tryska z nieskazitelnie czystego źródła  do dziś niezlokalizowanego. Powrót do miasta Cuzco. Kolacja show. Nocleg.

Dzień 6. Machu Picchu. Wczesna pobudka. Po śniadaniu udajemy się na dworzec kolejowy i jedziemy pociągiem turystycznym, aż do Aguas Calientes. Zaobserwujemy drastyczną zmianę klimatu i roślinności pomiędzy górami a tak zwaną wysoką dżunglą. Przesiądziemy się do małych autobusów, aby krętą droga wśród bujnej tropikalnej roślinności dotrzeć do ruin tzw. „Zaginionego Miasta Inków”. Miasto Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra, zostało „odkryte” światu w 1911 roku przez amerykańskiego historyka poszukiwacza przygód Hirama Binghama, dzięki publikacji w prestiżowym National Geographic. Kronikarze hiszpańscy ani słowem nie wspominają o słynnych ruinach. Prawdopodobnie miasto to zostało opuszczone jeszcze przed najazdem Hiszpanów i dzięki temu uchowało się przed ich niszczycielską siłą. Po zwiedzaniu poszczególnych sektorów, świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomu oraz kalendarza słonecznego trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych kamiennych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny w całej ich okazałości, łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne Miasto, wijąc się w głębokim, 400-metrowym kanionie. Obiad. Powrót pociągiem do Cuzco, nocleg.

Dzień 7. Cuzco - Lima. Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Limy, pożegnalny obiad, przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

WAŻNA INFORMACJA: Powyższy wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej z uwagi na wysokości, na jakich klient będzie przebywać (powyżej 3000 m n.p.m.)

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Przewodnik

Klimat:

Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Wybrzeże ma klimat zwrotnikowy suchy, na co wpływa zimny Prąd Peruwiański. Zmienność stref klimatycznych ma wpływ na średnie opady i temperaturę w ciągu roku: w Amazonii przez cały rok średnio około 24-32 stopni, występują małe amplitudy temperatur, dość częste opady deszczu; z drugiej strony na wybrzeżu 15-30 stopni i jest skrajnie sucho. Wyprawy do Peru polecamy szczególnie w okresie od kwietnia do października.

Waluty:

1 USD = 3,05 PEN (kwiecień 2015)

Bankomaty znajdują się w większych miejscowościach. Warto wybierać gotówkę w Nuevo Sol de Oro. Akceptowane są karty kredytowe - Visa, MasterCard, American Express. Pieniądze można wymieniać w bankach, casas de cambio (kantory), hotelach (najmniej atrakcyjne oferty)

Przykładowe ceny:

Butelka piwa - 1,5 USD, litr benzyny - 1 USD, butelka wody 1 litr - 0,90 USD.

Czas lotu:

Lima - ok. 18 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie (np. Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Lima - ok. 16 h

Różnice czasowe:

Po przybyciu do stolicy kraju - Limy, zegarki należy przestawić względem czasu polskiego w tył o 6 godzin.

Transport:

Najpopularniejszą formą przemieszczania się są autobusy, kursujące między dużymi i małymi miastami. Na większe odległości warto korzystać z lokalnego transportu lotniczego. W miastach najwygodniej jest podróżować taksówkami - sugerujemy wcześniejsze ustalenie ceny. Dostępny jest także transport kolejowy łączący niektóre miejscowości turystyczne, jednakże mało ilość sieci kolejowej sprawia, że jest on niepraktyczny.

Elektryczność:

220 V; 60 Hz gniazdka europejskie (dwa okrągłe otwory), amerykańskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory u góry, jeden okrągły na dole pośrodku) i japońskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory pośrodku).

Ciekawostki:

Najpopularniejsza teoria mówi, iż nazwa Peru pochodzi od lokalnego słowa biru - "rzeka". Inna natomiast wskazuje na imię indiańskiego wodza Beru, który zapytany przez hiszpańskich odkrywców o nazwę kraju, nie zrozumiał ich języka i podał swoje własne imię. Jeszcze inna z teorii odnosi się do słowa Pelu, które było dawną lokalną nazwą regionu. Peru to kraina kontrastów: tereny pustynne, góry i puszcze okazują różnorodny i zachwycający urok peruwiańskich krajobrazów. Całości tego wdzięku przyświeca charakterystyczna przyroda.

W Andach popularnym daniem jest cuy, pieczona świnka morska, serwowana z sosami najczęściej orzechowym. Inna specjalność to pachamanca, czyli mieszanka różnych mięs i warzyw, gotowana nad gorącymi kamieniami ułożonymi w ziemi. Poza tym nad górskimi rzekami często można rozkoszować się pstrągami serwowanymi na wiele sposobów.

Wizy:

Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.

Placówki dyplomatyczne:

Ambasada RP w Limie:

Avenida Salaverry 1978, Jesus María, Lima 11, Peru

tel.: (00-511) 471 39 20,470 04 24

fax: (00-511) 471 48 13, 471 39 25

e-mail: lima.amb.sekretariat@msz.gov.pl

lima@msz.gov.pl 

Konsulat RP w Arequipa:

Konsul Honorowy, Vladimir Soto Leon Velarde (hiszpański, angielski)

La Arboleda D-6 307, Cercado Arequipa

tel. (00-51-54) 206217

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
30.04-08.05.2024 12999 PLN Sprawdź
15.07-23.07.2024 13579 PLN Sprawdź

Cena może ulec zmianie ze względu na koszt przelotu. Zapytaj o aktualną cenę

Zniżki i dopłaty

Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 903 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1063 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 5,8% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe + Covid : Dopłata 7,54% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + Covid : Dopłata 4,64% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Śniadania, obiadokolacje (nie obejmuje napojów ani alkoholowych ani bezalkoholowych)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE:
- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 250 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
- Wydatki natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
- dopłata do przelotów lokalnych na trasie Lima - Arequipa ok. 160 USD od osoby oraz Cuzco – Lima, ok. 120/od osoby płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
Cena podstawowa nie obejmuje: podatków wylotowych w Peru ok. 30 USD/os.

DODATKOWO PŁATNE:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 250 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • Wydatki natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
 • dopłata do przelotów lokalnych na trasie Lima - Arequipa ok. 160 USD od osoby oraz Cuzco – Lima, ok. 120 USD/od osoby płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Cena zawiera

- Przelot na trasie Polska - Lima - Polska
- Dwa przeloty lokalne Lima-Arequipa, Cuzco-Lima 
- Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych
- Ubezpieczenie KL i NNW
- Śniadania, obiadokolacje (nie obejmuje napojów ani alkoholowych ani bezalkoholowych)
- Przejazdy prywatnymi autobusami poza trasą Arequipa-Cusco autobusem kursowym
- Transfery z/na lotnisko
- Pociąg klasy turystycznej Ollantaytambo/Aguas Calientes / Ollantaytambo
- Opieka pilota w języku polskim na całej trasie

 • Przelot na trasie Polska - Lima - Polska z przesiadką
 • Dwa przeloty lokalne Lima-Arequipa, Cuzco-Lima 
 • Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Śniadania, obiadokolacje (nie obejmuje napojów ani alkoholowych ani bezalkoholowych)
 • Przejazdy prywatnymi autobusami poza trasą Arequipa-Cusco autobusem kursowym
 • Transfery z/na lotnisko
 • Pociąg klasy turystycznej Ollantaytambo/Aguas Calientes / Ollantaytambo
 • Opieka pilota w języku polskim na całej trasie

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.