w naszej ofercie: 6833 imprezy, 1224 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
WYCIECZKA OBJAZDOWA CHINY POŁUDNIOWE 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA OBJAZDOWA CHINY POŁUDNIOWE 2022

Wycieczka do Chin 16 dni, Podróże do Chin 2022, Zwiedzanie Chin w 2022 Roku

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
1938006
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
WYCIECZKA OBJAZDOWA CHINY POŁUDNIOWE 2021
Wycieczka do Chin 16 dni, Podróże do Chin 2021, Zwiedzanie Chin w 2021 Roku
Tajemniczy „Kraj Środka” od tysiącleci rozwijający swoją kulturę, prawo, tradycję, filozofię i państwowość fascynuje nas Europejczyków od dawna. Pierwsze relacje przekazane przez Marco Polo przyjmowane były z niedowierzaniem. Stopniowo wraz z postępem odkryć geograficznych, pojawianiem się chińskiej porcelany na stołach władców i arystokracji, jedwabi na sukniach pań i strojach panów, dzieł Konfucjusza w bibliotekach filozofów, chińskich rycin w tajemnych sekretarzykach arystokratów, zainteresowanie tym ogromnym krajem zamieniło się w fascynację trwającą do dzisiaj. Odkrycia archeologiczne niepojętych skarbów, grobowców i pałaców, istnienie Chińskiego Muru świadczą o niewyobrażalnej w skali Europy potędze Chińskiego Cesarstwa. Rozmach i skala działalności nawet w dzisiejszych czasach atomu, podróży kosmicznych i nowoczesnych technologii mogą przyprawić o zawrót głowy. XX wieczna historia Chin, powstania przeciw okupacji brytyjskiej, komunizm Mao, współczesne próby reformy i przestawienia kraju na tory gospodarki kapitalistycznej przy zachowaniu władzy przez partię komunistyczną – wszystko to sprawia, że Chiny przypominają wrzący tygiel, w którym miesza się historia z nowoczesnością, tradycja z rewolucją, komunizm z kapitalizmem oraz wolność z opresją. Dla wszystkich rządzących, czy są to monarchowie, dyktatorzy czy wybrani w wyborach prezydenci lub premierzy, Władcy Chin są niedościgłym wzorem. Umiejętność rządzenia i zachowania władzy w państwie, którego zróżnicowana pod względem etnicznym, kulturowym i językowym ludność na ogromnym obszarze przekracza grubo miliard, musi budzić zachwyt. Skala kłopotów ekonomicznych, administracyjnych i politycznych jest ogromna. Mimo to od wielu tysięcy lat Chiny trwają, jako integralna całość: państwo i naród.
Ostatnie lata to okres gwałtownego przyśpieszenia rozwoju gospodarczego. Chiny zmieniając się dosłownie z dnia na dzień powodują wzrost światowej koniunktury gospodarczej.
1 dzień WARSZAWA
Przelot do Chin.                
2 dzień CHENGDU
Przylot do Chengdu – stolicy prowincji Sichuan, będącej ojczyzną Pandy Wielkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Wizyta w Parku Pawilonu z widokiem na rzekę oraz w lokalnej, charakterystycznej dla tego regionu herbaciarni. Powitalna kolacja w stylu syczuańskim.
3 dzień CHENGDU - LESHAN - GUILIN
Śniadanie (wszystkie śniadania w formie bufetu). Przejazd autokarem do Leshan, gdzie znajduje się największy na  świecie kamienny posąg Wielkiego Buddy. Przejażdżka łodzią po rzece przepływającej u stóp wielkiego buddy. Powrót do Chengdu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Guilin – miasta, które razem z okolicą określane jest mianem „krainy snów”.
4 dzień GUILIN - LONGSHEN
Zwiedzanie miasta, w którym wszechobecne krasowe góry o fantastycznych kształtach sprawiają, że sceneria tego miejsca od zawsze była natchnieniem dla artystów. Jaskinia Trzcinowej Fujarki – bajeczny wręcz labirynt utworzony przez liczne stalaktyty i stalagmity, które natura ukształtowała w formy działające na wyobraźnię (odrobina silnej woli wystarcza by zobaczyć choinkę, lwa czy całe miasto). Wzgórze Fubo (Wzgórze Ujarzmiające Fale) - samotne wzgórze poświęcone bohaterskiemu generałowi z okresu dynastii Han. Na wszystkich, którzy dotrą na jego szczyt czeka nagroda – wspaniałe widoki na okolicę. Krótka lekcja klasycznego chińskiego malarstwa w pięknej scenerii. Wizyta na plantacji herbaty. Przejazd do Longshen. Zakwaterowanie w domu gościnnym.
5 dzień LONGSHEN - GUILIN
Całodzienna wycieczka – typowe krajobrazy południa: Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu - niezwykła sceneria będąca dowodem geniuszu rolników zamieszkujących te tereny od tysięcy lat. Widok górskich zboczy całkowicie pokrytych schodkowymi tarasami wywiera niezapomniane wrażenie. Szczególnie piękne widoki rozciągają się ze szczytu wzgórza, na którym usytuowana jest wioska mniejszości narodowych, warto zdobyć się więc na wysiłek związany z wspinaczką lub wykorzystać czekających z lektykami u podnóża góry tragarzy, którzy po uzgodnieniu ceny chętnie wniosą każdego na własnych ramionach. Wizyta w tej malowniczej wiosce pozwala zapomnieć o pośpiechu współczesnego życia. Powrót do Guilin.
6 dzień GUILIN - YANGSHUO
Chińskie krajobrazy – rejs rzeką Li do miejscowości Yangshuo. Trasa tego ponad cztero godzinnego rejsu wiedzie wzdłuż malowniczych krasowych gór, tworzących niezwykłą scenerię. W czasie mgły – tajemnicze  i mistyczne, w pogodne dni – przeglądające się w tafli wody majestatyczne szczyty układają się w formy, którym zawdzięczają swoje nazwy. W czasie rejsu lunch na pokładzie statku. Przypłynięcie do Yangshuo – urokliwego miasteczka nazywanego przez Chińczyków „małym rajem w dużym kraju”. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu – czas wolny na spacery i chłonięcie atmosfery miejsca, które ukochane zostało przez poetów i malarzy. Kolacja w jednej z restauracji na tzw. „Ulicy Zachodniej” - Wieczorny klimat tej uliczki, pełnej restauracji i barów z wystawionymi na zewnątrz stolikami, wszechobecny gwar do późnych godzin nocnych, sklepiki z pamiątkami.
7 dzień YANGSHUO - GUILING - KUNMING
Lekcja Tai-chi nad brzegiem rzeki Li w promieniach wstającego słońca. Wycieczka po okolicy – niezwykłe wzgórza, pola ryżowe, wioski, w których czas zatrzymał się w miejscu. Przejazd nocnym pociągiem (sypialnym) do Kunming – stolicy prowincji Yunnan.
8 dzień KUNMING
Całodzienna wycieczka: buddyjska Świątynia Yuantong. Przejazd do miejsca, gdzie znajduje się tzw. Kamienny Las – niezwykły zespół skalnych kolumn i iglic. Spacer skomplikowanym labiryntem krasowych formacji skalnych, uznawanych za jeden z przyrodniczych cudów świata. Wizyta w wiosce, zamieszkanej przez mniejszość narodową Sani.
9 dzień KUNMING - DALI
Zwiedzanie miasta: Świątynia Bambusowa – buddyjska świątynia słynąca z niezwykłej kolekcji 500 Arhatów – glinianych rzeźb wykonanych przez jednego artystę. Modelami wykorzystanymi przy tej ogromnej pracy byli zwykli, obserwowani przez autora ludzie, stąd brak dwóch jednakowych postaci. Wjazd na Wzgórza Zachodnie – wznoszące się ponad miastem wzniesienia,  kryjące w swoich zboczach liczne świątynie. Bramą Smoka – niezwykły kompleks naskalnych grot, świątyń i korytarzy stworzonych przez mnicha związanego z religią taoistyczną. Świątynia Yuantong. Przejazd autokarem do Dali - miasteczka w którym dominuje mniejszość narodowa Bai. To położone na wysokości ok. 2200m. n.p.m. zachowało atmosferę dawnych, prawdziwych Chin. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Starego Miasta. Wieczorny spacer po malowniczych, pięknie oświetlonych wąskich uliczkach starówki.
10 dzień DALI
Przejazd do pobliskiej wioski - tradycyjny poranny targ. Świątynia Trzech Pagód – symbol miasta. Te trzy majestatycznie wznoszące się pagody należą do najstarszych budowli w prowincji Yunnan. Popołudnie wolne na rozkoszowanie się atmosferą tego jednego z najsympatyczniejszych miasteczek chińskich i na zakup pamiątek w licznych sklepikach na Starym Mieście.
11 dzień DALI - LIJIANG
Przejazd do Lijiang – miasteczka usytuowanego u podnóży Himalajów. Kolorytu temu niezwykłemu miejscu dodaje zamieszkująca w nim mniejszość narodowa Naxi, pielęgnująca swoją kulturę i religię, określaną mianem Dongba. Staw Czarnego Smoka – spacer po malowniczym parku, z którego rozciąga się wspaniały widok na dominującą nad okolicą Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Wędrówka do górującej nad miastem Świątyni Wangu Lou. Krótki spacer po labiryncie wąskich uliczek – próba rozeznania drogi przed samodzielnymi spacerami. Wieczorne atrakcje: koncert orkiestry Naxi.
12 dzień LIJIANG - BAISHA - HIMALAJE - LIJIANG
Przejazd autokarem do małej wioski Baisha, której historia liczy ponad tysiąc lat. Pobyt w tym miejscu – to jakby podróż do przeszłości, do czasu gdy powstawały mijane domy, zbudowane z przypominających kształtem cegły bloków, utworzonych z mieszanki gliny i słomy ryżowej. Przejazd autokarem do Klasztoru Yufeng – świątyni będącej miejscem kultu religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), w której wraz z dymem palących się kadzideł unosi się duch Tybetu. Atrakcją klasztoru jest także ogromne, 500-letnie drzewo kameliowe. Wyprawa w Himalaje: Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka - masyw górski będący przedsionkiem tych najwyższych na świecie gór. Najwyższy szczyt masywu (5596m. n.p.m.) nigdy nie został zdobyty przez człowieka i wciąż stanowi otwarte wyzwanie. Wjazd kolejka linową na wysokość 4500 m n.p.m. (osoby z problemami zdrowotnymi mogą pozostać w niższych partiach np. na wysokości 3356 m). Wyprawa w tak wysokie partie gór wymaga ciepłego okrycia i ochrony przeciwsłonecznej (krem, okulary). Po wysokogórskiej przygodzie – powrót do Lijiangu. Kolacja – kuchnia prowincji Yunnan (bazująca na różnych rodzajach grzybów).
13 dzień LIJIANG
Zwiedzanie: Staw Czarnego Smoka – spacer po malowniczym parku, z którego rozciąga się wspaniały widok na dominującą nad okolicą Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Wędrówka do górującej nad miastem Świątyni Wangu Lou, z której rozpościera się znakomity widok na leżące u stóp wzgórza dachy Starego Miasta. Koncert lokalnej muzyki Naxi – okazja do poznania dawnej muzyki, mającej źródła w taoistycznej muzyce sakralnej, dawnych instrumentów oraz lokalnych tańców ludowych.
14 dzień LIJIANG - CHENGDU
Dzień wolny na indywidualne odkrywanie uroków brukowanych uliczek, drewnianych domów zawieszonych nad przepływającymi przez miasteczko wartkimi strumykami, kamiennych mostków i drewnianych kładek. Późnym popołudniem przelot do Chengdu.
15 dzień CHENGDU
Wizyta w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej. Wizyta w lokalnej świątyni Qingyuang. Kolacja – tradycyjny syczuański „hot – pot”, czyli próba zdolności kulinarnych.
16 dzień WARSZAWA
Przelot do Warszawy.
Uwagi:
WSZELKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z WIZĄ DO CHIN KLIENT ZOBOWIĄZANY JEST ZAŁATWIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE. Koszt wizy chińskiej wynosi ok. 450 PLN. Biuro nie odpowiada za odmowę wjazdu do Chin.
W celu uzyskania wizy do Chin należy wypełnić online forlmularz wizowy: www.visaforchina.org (instrukcja wypełnienia dostępna w biurze) – do wniosku online należy dołączyć zdjęcie w formie elektronicznej. Następnie należy umówić się online na spotkanie z konsulem. Na spotkanie należy zabrać paszport (ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu), wydrukowany i podpisany formularz wizowy oraz 2 zdjęcia w formie papierowej (identyczne jak to dołączone do wniosku online).
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").
Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Zakwaterowanie w hotelach 3* w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami i TV. W pokojach znajdują się urządzenia do parzenia herbaty. W pociągach noclegi w wagonie sypialnym (4 osoby w przedziale). Główny bagaż powinien być zabezpieczony szyfrem lub kłódką. Napięcie elektryczne w Chinach: 220V; 50Hz (takie samo jak w Polsce). W większości hoteli istnieje możliwość korzystania z polskich wtyczek. Czasami mogą zdarzyć się również inne gniazdka. Czas lokalny w Chinach + 8 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura na przełomie marca i kwietnia wynosi ok. 17 st. C, w maju ok. 24 st. C, w listopadzie ok. 15 st. C Na napiwki należy przeznaczyć ok. 45 USD na osobę. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

WYCIECZKA OBJAZDOWA CHINY POŁUDNIOWE 2022
Wycieczka do Chin 16 dni, Podróże do Chin 2022, Zwiedzanie Chin w 2022 Roku

Tajemniczy „Kraj Środka” od tysiącleci rozwijający swoją kulturę, prawo, tradycję, filozofię i państwowość fascynuje nas Europejczyków od dawna. Pierwsze relacje przekazane przez Marco Polo przyjmowane były z niedowierzaniem. Stopniowo wraz z postępem odkryć geograficznych, pojawianiem się chińskiej porcelany na stołach władców i arystokracji, jedwabi na sukniach pań i strojach panów, dzieł Konfucjusza w bibliotekach filozofów, chińskich rycin w tajemnych sekretarzykach arystokratów, zainteresowanie tym ogromnym krajem zamieniło się w fascynację trwającą do dzisiaj. Odkrycia archeologiczne niepojętych skarbów, grobowców i pałaców, istnienie Chińskiego Muru świadczą o niewyobrażalnej w skali Europy potędze Chińskiego Cesarstwa. Rozmach i skala działalności nawet w dzisiejszych czasach atomu, podróży kosmicznych i nowoczesnych technologii mogą przyprawić o zawrót głowy. XX wieczna historia Chin, powstania przeciw okupacji brytyjskiej, komunizm Mao, współczesne próby reformy i przestawienia kraju na tory gospodarki kapitalistycznej przy zachowaniu władzy przez partię komunistyczną – wszystko to sprawia, że Chiny przypominają wrzący tygiel, w którym miesza się historia z nowoczesnością, tradycja z rewolucją, komunizm z kapitalizmem oraz wolność z opresją. Dla wszystkich rządzących, czy są to monarchowie, dyktatorzy czy wybrani w wyborach prezydenci lub premierzy, Władcy Chin są niedościgłym wzorem. Umiejętność rządzenia i zachowania władzy w państwie, którego zróżnicowana pod względem etnicznym, kulturowym i językowym ludność na ogromnym obszarze przekracza grubo miliard, musi budzić zachwyt. Skala kłopotów ekonomicznych, administracyjnych i politycznych jest ogromna. Mimo to od wielu tysięcy lat Chiny trwają, jako integralna całość: państwo i naród.

Ostatnie lata to okres gwałtownego przyśpieszenia rozwoju gospodarczego. Chiny zmieniając się dosłownie z dnia na dzień powodują wzrost światowej koniunktury gospodarczej.

1 dzień WARSZAWA
Przelot do Chin.                

2 dzień CHENGDU
Przylot do Chengdu – stolicy prowincji Sichuan, będącej ojczyzną Pandy Wielkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Wizyta w Parku Pawilonu z widokiem na rzekę oraz w lokalnej, charakterystycznej dla tego regionu herbaciarni. Powitalna kolacja w stylu syczuańskim.

3 dzień CHENGDU - LESHAN - GUILIN
Śniadanie (wszystkie śniadania w formie bufetu). Przejazd autokarem do Leshan, gdzie znajduje się największy na  świecie kamienny posąg Wielkiego Buddy. Przejażdżka łodzią po rzece przepływającej u stóp wielkiego buddy. Powrót do Chengdu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Guilin – miasta, które razem z okolicą określane jest mianem „krainy snów”.

4 dzień GUILIN - LONGSHEN
Zwiedzanie miasta, w którym wszechobecne krasowe góry o fantastycznych kształtach sprawiają, że sceneria tego miejsca od zawsze była natchnieniem dla artystów. Jaskinia Trzcinowej Fujarki – bajeczny wręcz labirynt utworzony przez liczne stalaktyty i stalagmity, które natura ukształtowała w formy działające na wyobraźnię (odrobina silnej woli wystarcza by zobaczyć choinkę, lwa czy całe miasto). Wzgórze Fubo (Wzgórze Ujarzmiające Fale) - samotne wzgórze poświęcone bohaterskiemu generałowi z okresu dynastii Han. Na wszystkich, którzy dotrą na jego szczyt czeka nagroda – wspaniałe widoki na okolicę. Krótka lekcja klasycznego chińskiego malarstwa w pięknej scenerii. Wizyta na plantacji herbaty. Przejazd do Longshen. Zakwaterowanie w domu gościnnym.

5 dzień LONGSHEN - GUILIN
Całodzienna wycieczka – typowe krajobrazy południa: Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu - niezwykła sceneria będąca dowodem geniuszu rolników zamieszkujących te tereny od tysięcy lat. Widok górskich zboczy całkowicie pokrytych schodkowymi tarasami wywiera niezapomniane wrażenie. Szczególnie piękne widoki rozciągają się ze szczytu wzgórza, na którym usytuowana jest wioska mniejszości narodowych, warto zdobyć się więc na wysiłek związany z wspinaczką lub wykorzystać czekających z lektykami u podnóża góry tragarzy, którzy po uzgodnieniu ceny chętnie wniosą każdego na własnych ramionach. Wizyta w tej malowniczej wiosce pozwala zapomnieć o pośpiechu współczesnego życia. Powrót do Guilin.

6 dzień GUILIN - YANGSHUO
Chińskie krajobrazy – rejs rzeką Li do miejscowości Yangshuo. Trasa tego ponad cztero godzinnego rejsu wiedzie wzdłuż malowniczych krasowych gór, tworzących niezwykłą scenerię. W czasie mgły – tajemnicze  i mistyczne, w pogodne dni – przeglądające się w tafli wody majestatyczne szczyty układają się w formy, którym zawdzięczają swoje nazwy. W czasie rejsu lunch na pokładzie statku. Przypłynięcie do Yangshuo – urokliwego miasteczka nazywanego przez Chińczyków „małym rajem w dużym kraju”. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu – czas wolny na spacery i chłonięcie atmosfery miejsca, które ukochane zostało przez poetów i malarzy. Kolacja w jednej z restauracji na tzw. „Ulicy Zachodniej” - Wieczorny klimat tej uliczki, pełnej restauracji i barów z wystawionymi na zewnątrz stolikami, wszechobecny gwar do późnych godzin nocnych, sklepiki z pamiątkami.

7 dzień YANGSHUO - GUILING - KUNMING
Lekcja Tai-chi nad brzegiem rzeki Li w promieniach wstającego słońca. Wycieczka po okolicy – niezwykłe wzgórza, pola ryżowe, wioski, w których czas zatrzymał się w miejscu. Przejazd nocnym pociągiem (sypialnym) do Kunming – stolicy prowincji Yunnan.

8 dzień KUNMING
Całodzienna wycieczka: buddyjska Świątynia Yuantong. Przejazd do miejsca, gdzie znajduje się tzw. Kamienny Las – niezwykły zespół skalnych kolumn i iglic. Spacer skomplikowanym labiryntem krasowych formacji skalnych, uznawanych za jeden z przyrodniczych cudów świata. Wizyta w wiosce, zamieszkanej przez mniejszość narodową Sani.

9 dzień KUNMING - DALI
Zwiedzanie miasta: Świątynia Bambusowa – buddyjska świątynia słynąca z niezwykłej kolekcji 500 Arhatów – glinianych rzeźb wykonanych przez jednego artystę. Modelami wykorzystanymi przy tej ogromnej pracy byli zwykli, obserwowani przez autora ludzie, stąd brak dwóch jednakowych postaci. Wjazd na Wzgórza Zachodnie – wznoszące się ponad miastem wzniesienia,  kryjące w swoich zboczach liczne świątynie. Bramą Smoka – niezwykły kompleks naskalnych grot, świątyń i korytarzy stworzonych przez mnicha związanego z religią taoistyczną. Świątynia Yuantong. Przejazd autokarem do Dali - miasteczka w którym dominuje mniejszość narodowa Bai. To położone na wysokości ok. 2200m. n.p.m. zachowało atmosferę dawnych, prawdziwych Chin. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Starego Miasta. Wieczorny spacer po malowniczych, pięknie oświetlonych wąskich uliczkach starówki.

10 dzień DALI
Przejazd do pobliskiej wioski - tradycyjny poranny targ. Świątynia Trzech Pagód – symbol miasta. Te trzy majestatycznie wznoszące się pagody należą do najstarszych budowli w prowincji Yunnan. Popołudnie wolne na rozkoszowanie się atmosferą tego jednego z najsympatyczniejszych miasteczek chińskich i na zakup pamiątek w licznych sklepikach na Starym Mieście.

11 dzień DALI - LIJIANG
Przejazd do Lijiang – miasteczka usytuowanego u podnóży Himalajów. Kolorytu temu niezwykłemu miejscu dodaje zamieszkująca w nim mniejszość narodowa Naxi, pielęgnująca swoją kulturę i religię, określaną mianem Dongba. Staw Czarnego Smoka – spacer po malowniczym parku, z którego rozciąga się wspaniały widok na dominującą nad okolicą Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Wędrówka do górującej nad miastem Świątyni Wangu Lou. Krótki spacer po labiryncie wąskich uliczek – próba rozeznania drogi przed samodzielnymi spacerami. Wieczorne atrakcje: koncert orkiestry Naxi.

12 dzień LIJIANG - BAISHA - HIMALAJE - LIJIANG
Przejazd autokarem do małej wioski Baisha, której historia liczy ponad tysiąc lat. Pobyt w tym miejscu – to jakby podróż do przeszłości, do czasu gdy powstawały mijane domy, zbudowane z przypominających kształtem cegły bloków, utworzonych z mieszanki gliny i słomy ryżowej. Przejazd autokarem do Klasztoru Yufeng – świątyni będącej miejscem kultu religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), w której wraz z dymem palących się kadzideł unosi się duch Tybetu. Atrakcją klasztoru jest także ogromne, 500-letnie drzewo kameliowe. Wyprawa w Himalaje: Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka - masyw górski będący przedsionkiem tych najwyższych na świecie gór. Najwyższy szczyt masywu (5596m. n.p.m.) nigdy nie został zdobyty przez człowieka i wciąż stanowi otwarte wyzwanie. Wjazd kolejka linową na wysokość 4500 m n.p.m. (osoby z problemami zdrowotnymi mogą pozostać w niższych partiach np. na wysokości 3356 m). Wyprawa w tak wysokie partie gór wymaga ciepłego okrycia i ochrony przeciwsłonecznej (krem, okulary). Po wysokogórskiej przygodzie – powrót do Lijiangu. Kolacja – kuchnia prowincji Yunnan (bazująca na różnych rodzajach grzybów).

13 dzień LIJIANG
Zwiedzanie: Staw Czarnego Smoka – spacer po malowniczym parku, z którego rozciąga się wspaniały widok na dominującą nad okolicą Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Wędrówka do górującej nad miastem Świątyni Wangu Lou, z której rozpościera się znakomity widok na leżące u stóp wzgórza dachy Starego Miasta. Koncert lokalnej muzyki Naxi – okazja do poznania dawnej muzyki, mającej źródła w taoistycznej muzyce sakralnej, dawnych instrumentów oraz lokalnych tańców ludowych.

14 dzień LIJIANG - CHENGDU
Dzień wolny na indywidualne odkrywanie uroków brukowanych uliczek, drewnianych domów zawieszonych nad przepływającymi przez miasteczko wartkimi strumykami, kamiennych mostków i drewnianych kładek. Późnym popołudniem przelot do Chengdu.

15 dzień CHENGDU
Wizyta w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej. Wizyta w lokalnej świątyni Qingyuang. Kolacja – tradycyjny syczuański „hot – pot”, czyli próba zdolności kulinarnych.

16 dzień WARSZAWA
Przelot do Warszawy.

Uwagi:

WSZELKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z WIZĄ DO CHIN KLIENT ZOBOWIĄZANY JEST ZAŁATWIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE. Koszt wizy chińskiej wynosi ok. 450 PLN. Oraganizator nie odpowiada za odmowę wjazdu do Chin.

W celu uzyskania wizy do Chin należy wypełnić online forlmularz wizowy: www.visaforchina.org (instrukcja wypełnienia dostępna w biurze) – do wniosku online należy dołączyć zdjęcie w formie elektronicznej. Następnie należy umówić się online na spotkanie z konsulem. Na spotkanie należy zabrać paszport (ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu), wydrukowany i podpisany formularz wizowy oraz 2 zdjęcia w formie papierowej (identyczne jak to dołączone do wniosku online).

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Zakwaterowanie w hotelach 3* w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami i TV. W pokojach znajdują się urządzenia do parzenia herbaty. W pociągach noclegi w wagonie sypialnym (4 osoby w przedziale). Główny bagaż powinien być zabezpieczony szyfrem lub kłódką. Napięcie elektryczne w Chinach: 220V; 50Hz (takie samo jak w Polsce). W większości hoteli istnieje możliwość korzystania z polskich wtyczek. Czasami mogą zdarzyć się również inne gniazdka. Czas lokalny w Chinach + 8 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura na przełomie marca i kwietnia wynosi ok. 17 st. C, w maju ok. 24 st. C, w listopadzie ok. 15 st. C Na napiwki należy przeznaczyć ok. 45 USD na osobę. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

Zniżki i dopłaty

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 13 PLN
Dopłata za pok. 1os (SGL) : Zniżka 1600 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
Ubezp. od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji : Dopłata 6% od sumy
opcjonalne ubezpieczenia VIP (138 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR), : Dopłata 138 PLN
opcjonalne ubezpieczenie THE BEST (288 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR), : Dopłata 288 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 13 PLN
Ubezp. od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji COVID-19 : Dopłata 9,6% od sumy
ubezpieczenia kosztów rezygnacji COVID-19 : Dopłata 4,8% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Zakwaterowanie w hotelach 3* w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami i TV. W pokojach znajdują się urządzenia do parzenia herbaty. W pociągach noclegi w wagonie sypialnym (4 osoby w przedziale).

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość Miejsce zbiórki
Warszawa Zbiórka uczestników imprezy na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, strefa E, przy windzie

Cena zawiera

przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
przejazdy pociągami podczas pobytu (w tym 2 przejazdy pociągiem sypialnym),
transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,
zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,
wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

- przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
- przejazdy pociągami podczas pobytu (w tym 2 przejazdy pociągiem sypialnym),
- transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,
- zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),
- opiekę polskiego pilota,
- usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,
- wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
- komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
opłaty za wizę chińską (ok. 450 PLN/os),
napojów do kolacji,
zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 45 USD/os),
kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia VIP (138 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (288 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
wydatków natury osobistej,
innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
- opłaty za wizę chińską (ok. 450 PLN/os),
- napojów do kolacji,
- zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 45 USD/os),
- kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
- rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),
- opcjonalnego ubezpieczenia VIP (138 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
- opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (288 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
- wydatków natury osobistej,
- innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.