w naszej ofercie: 12583 imprezy, 8773 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka USA, Wielki Zachód
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA USA, WIELKI ZACHÓD

Podróże egzotyczne, Wycieczki do Stanów Zjednoczonych, Los Angeles, Zwiedzanie USA

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
196916951
oferta w pdf

USA - Wielki Zachód

LAS VEGAS - KANION KOLORADO - DOLINA ŚMIERCI - MAMMOTH LAKES - PN YOSEMITE - SAN FRANCISCO - MONTEREY - SANTA BARBARA - SANTA MONICA - LOS ANGELES

Dzień 1. Las Vegas.
Przylot do Las Vegas, spotkanie z pilotem i transfer do hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru wzdłuż najsłynniejszej ulicy „światowej stolicy rozrywki” - The Strip, przy której mieszczą się jedne z największych kasyn oraz najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie. Podejdziemy do najwyższej wieży w Las Vegas - Wieży Stratosphera (350 m), drugiej (po CN Tower w Toronto), najwyższej wieży obserwacyjnej na zachodniej półkuli. Następnie udamy się w kierunku tętniących życiem kasyn, futurystycznego kompleksu City Center oraz zobaczymy repliki takich budowli jak: Empire State Building, Wieża Eiffla, Statua Wolności (w skali 1:2) czy rzymska fontanna di Trevi. Wieczorem udamy się na nocną wycieczkę po „stolicy hazardu”, podczas której zobaczymy m.in. efektowny wybuch wulkanu przy hotelu Treasure Island i spektakularny pokaz podświetlanych fontann przy hotelu Bellagio. Następnie wizyta w Harley Davidson Caffee, gdzie wyeksponowane są oryginalne motocykle tej marki oraz spacer w rejon starodawnego Las Vegas, czyli Fremont Street z największym ekranem LED firmy Sony o długości ponad 600 m, na którym co godzinę wyświetlane są specjalnie przygotowane animacje tematyczne. Zobaczymy także największy na świecie (mechaniczny) neon przedstawiający Kowboja oraz zagramy w ruletkę, Black Jacka lub „jednorękiego bandytę”. Tej nocy fakultatywnie wjazd windą na najwyższą wieżę w Las Vegas lub miniaturową wieżę Eiffla (koszt ok. 20 USD). Nocleg w Las Vegas.

Dzień 2. Las Vegas - Kanion Kolorado.
Po śniadaniu przejazd w kierunku Tamy Hoovera - niezwykłej, betonowej konstrukcji, gdzie zaplanowany jest krótki postój. Następnie spacer po Hoover bypass - moście przerzuconym pół kilometra nad kanionem rzeki Kolorado, łączącym Nevadę i Arizonę. Kolejnym i najważniejszym punktem programu tego dnia będzie wizyta nad Wielkim Kanionem Kolorado, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO, jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. W obecnym kształcie, Wielki Kanion ma 446 km długości i osiąga głębokość do około 1600 m. Fakultatywnie, dla zainteresowanych możliwość lotu helikopterem nad kanionem (koszt od 140-210 USD, w zależności od wersji przelotu i dostępności biletów). Następnie: przejazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu, rdzenne tereny (rezerwat) plemienia Hualapai wraz z wizytą na Rancho rodem z Dzikiego Zachodu z salonem, kowbojami, wozami osadników i telegrafem, podziwianie Wielkiego Kanionu z punktów widokowych Eagle Point i Guano Point, skąd udamy się na godzinny spacer do miejsca, z którego roztacza się 360-stopniowa panorama kanionu i przełomu rzeki Kolorado. Dla zainteresowanych spacer po platformie widokowej Skywalk - szklanym pomoście nad zachodnią częścią Wielkiego Kanionu ("najwyższy balkon" na świecie, usytuowany na wysokości 1219 m nad ziemią) - dodatkowo płatne. W godzinach popołudniowych czas wolny na zakupy w miejscowych outletach, wizyty w kasynach, muzeach i korzystanie z bogatej oferty, jaką oferuje Las Vegas. Dla chętnych przedstawienie Cirque du Soleil. Nocleg w hotelu w Las Vegas.

Dzień 3. Dolina Śmierci - Mammoth Lakes.
Po śniadaniu wyjazd do Death Valley - Doliny Śmierci, która jest najbardziej suchym i gorącym obszarem w USA, a jednocześnie niezwykle urzekającym. Dolina ciągnie się na długości 225 km tworząc kanion ograniczony pasmami górskimi. Znajdują się tu dwa jeziora słone - wyschnięte Racetrack Playa i Badwater - położone 86 m poniżej poziomu morza. Pozornie martwa i wyludniona dolina jest domem dla ok. 1000 gatunków roślin i 400 gatunków zwierząt. Zobaczymy tu tęczowe skały Artist’s Palette, pole golfowe Devil’s Golf Course i Ubehebe Crater. Późnym popołudniem przyjazd na nocleg do Mammoth Lakes, malowniczego miasteczka położonego na wschodnich stokach Sierra Nevada. To niewielkie miasteczko leży na wysokości 2400 m n.p.m. i jest jednym z najsłynniejszych kurortów narciarskich w Kalifornii. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 4. Yosemite - Mirror Lake - San Francisco.
Po śniadaniu całodniowa wyprawa przyrodnicza. Pojedziemy do doliny Tuolumne Grove, gdzie zobaczymy sekwoje, czyli największe drzewa na świecie oraz udamy się do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA – Yosemite, znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny aż do samego Parku Narodowego Yosemite, gdzie zobaczymy słynne szczyty El Capitan i Half Dome oraz najwyższy wodospad USA (739 m) i Mirror Lake czyli Jezioro Lustrzane. Te widoki z pewnością pozostaną w pamięci na długi czas. Przejazd do San Francisco na nocleg.

Dzień 5. San Francisco.
Po śniadaniu zwiedzanie „Miasta nad Zatoką”, które obejmie eleganckie wille, sławną kolejkę szynowo-linową, etniczne dzielnice. W programie ponadto słynny most Golden Gate Bridge, Golden Gate Park, Alamo Square - dzielnica z charakterystyczną dla San Francisco wiktoriańską architekturą z "Painted Ladies" znanymi z serialu "Pełna Chata" na czele. Kolejna atrakcja tego dnia to Fisherman’s Wharf - Lombard Street - najbardziej stroma i pozakręcana ulica świata. Po drodze mijać będziemy dzielnicę mniejszości seksualnych Castro, oznaczoną tęczowymi flagami oraz Haight-Ashbury - kolebkę ruchu hipisowskiego. Tego dnia zobaczymy także Transamerica Pyramid - 260-metrowy wieżowiec w kształcie ostrosłupa. Prawdziwą ucztą dla oczu będzie widok, jaki rozpościera się ze wzgórz Twin Peaks, obejmujący całą zatokę Golden Bay, aż po wyspę Angel i więzienie w San Quentin. Po południu czas wolny na odpoczynek lub dodatkowe atrakcje, w ramach których można udać się na zakupy na Union Square, czy na Market Street lub przejechać się kolejką Cable Car (płatne ok. 10 USD). Niebywałą atrakcją tego dnia będzie rejs po zatoce, podczas którego zwiedzimy słynne więzienie Alcatraz. Nocleg w hotelu w San Francisco.

Dzień 6. San Francisco - Monterey - Solvang.
Po śniadaniu przejazd jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie (California State Route 1) przez Berkeley i Dolinę Krzemową (Silicon Valley), mijając ośrodek badań NASA i słynne korporacje (w tym Google) do Monterey - pierwszej hiszpańskiej stolicy Kalifornii. Udamy się na nabrzeże Fisherman’s Wharf, gdzie będzie czas wolny m.in. na obserwację fok i pelikanów. Przejdziemy także na słynną uliczkę Cannery Row, wsławioną jako miejsce akcji powieści Johna Steinbecka o tym samym tytule. Pobyt w mieście będzie także doskonałą okazją do spróbowania świeżych ostryg z Pacyfiku, zupy serowej z kalmarami oraz degustacji kalifornijskich win (dodatkowo płatne). Na koniec przejazd słynną trasą 17 Mile Drive, ciągnącą się wzdłuż malowniczego nabrzeża, przy którym mieszczą się pola golfowe oraz spektakularne rezydencje. Krótki postój na zdjęcia oraz wizytę na jednym z najpopularniejszych pól - przy plaży Pebble, w pobliżu której mieści się miejscowość Carmel-by-the-sea, w której mieszkał oraz pełnił funkcję burmistrza sam aktor i reżyser Clint Eastwood. Nocleg w urokliwej duńskiej wiosce - Solvang, nazywanej „Małą Danią”.

Dzień 7. Santa Barbara - Santa Monica - Los Angeles.
Po śniadaniu przejazd do miasta Santa Barbara - miejsca akcji licznych oper mydlanych. W programie zwiedzania: Santa Barbara Mission - jedna z najstarszych katolickich misji (XVIII w), kolonialne centrum zbudowane w stylu meksykańskim oraz spacer po najstarszym kalifornijskim molo. Następnie udamy się w drogę kalifornijską „jedynką” (Pacyfic Coast Highway) z postojem w Venice Beach, gdzie udamy się na spacer po nadmorskim deptaku. Z Venice Beach przejedziemy na północ podziwiając nadmorskie rezydencje do miasta Santa Monica, słynącego z filmu "Baywatch" oraz zakończenia kultowej drogi Route 66 (biegnącej przez 8 stanów). Postój na odpoczynek na plaży oraz kąpiel w oceanie. Piękne piaszczyste plaże Pacyfiku i hotele renomowanych marek przyciągają tu artystów oraz ludzi związanych z show biznesem. To tu powstał słynny zespół The Doors. Zobaczymy stację kolejową Union Station oraz stare miasto - dawną misję z czasów meksykańskich. Następnie zwiedzanie wnętrz sali koncertowej Walta Disneya oraz przejazd na słynną ulicę Rodeo Drive, gdzie mieszczą się sklepy luksusowych marek. Udamy się także do Beverly Hills oraz na spacer śladami gwiazd Hollywood po Alei Gwiazd - Hollywood Boulevard. W dalszej kolejności udamy się do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów oraz pod Grauman’s Chinese Theatre, miejsce, gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Na koniec przejazd do Griffith Observatory, które wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt do obserwacji nieba. Panorama Los Angeles ze szczytu Griffith Park należy do jednego z najpiękniejszych widoków w mieście. Bardzo wyraźnie widać stąd litery składające się w biały napis HOLLYWOOD. Nocleg w Los Angeles.

Dzień 8. Universal Studios (Los Angeles).
Po śniadaniu całodzienny pobyt w jednym z najstarszych i największych studiów filmowych na świecie - Universal Studios. Podczas tej wizyty można uzyskać wiele ciekawych informacji na temat realizacji największych produkcji filmowych. To także idealna okazja, by obejrzeć film "od kuchni", a nawet przez moment wcielić się w rolę aktora. Wylot z Los Angeles do Polski.

Organizator zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny mogą ulec zmianie
Terminy 9 dni / 7 nocy
Ceny mogą ulec zmianie

Terminy 9 dni / 7 nocy

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Zakwaterowanie w hotelu 3* na okres 7 nocy. W przypadku rezerwacji dla więcej niż dwóch osób, kolejne osoby korzystają z miejsca do spania na jednym z dwóch dużych łóżek o wymiarach 140cm x 200cm wspólnie z dwoma pierwszymi osobami. UWAGA: Osoby w wieku poniżej 21 lat mogą zameldować się w hotelu wyłącznie w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

Śniadania (wzbogacone kontynentalne)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- Przelot Warszawa - Las Vegas - Los Angeles - Warszawa
- Opłaty lotniskowe
- Ubezpieczenie KL, NNW
- Obsługę polskojęzycznego pilota podczas trwania wycieczki
- Transfer z/i na lotnisko w klimatyzowanym autokarze lub minivanie
- Zakwaterowanie w hotelu 3* na okres 7 nocy. W przypadku rezerwacji dla więcej niż dwóch osób, kolejne osoby korzystają z miejsca do spania na jednym z dwóch dużych łóżek o wymiarach 140cm x 200cm wspólnie z dwoma pierwszymi osobami. UWAGA: Osoby w wieku poniżej 21 lat mogą zameldować się w hotelu wyłącznie w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego.
- Śniadania (wzbogacone kontynentalne)

- Przelot Warszawa - Las Vegas - Los Angeles - Warszawa
- Opłaty lotniskowe
- Ubezpieczenie KL, NNW
- Obsługę polskojęzycznego pilota podczas trwania wycieczki
- Transfer z/i na lotnisko w klimatyzowanym autokarze lub minivanie
- Zakwaterowanie w hotelu 3* na okres 7 nocy. W przypadku rezerwacji dla więcej niż dwóch osób, kolejne osoby korzystają z miejsca do spania na jednym z dwóch dużych łóżek o wymiarach 140cm x 200cm wspólnie z dwoma pierwszymi osobami. UWAGA: Osoby w wieku poniżej 21 lat mogą zameldować się w hotelu wyłącznie w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego.
- Śniadania (wzbogacone kontynentalne)

Cena nie zawiera

- Obiadów/kolacji niewymienionych w programie
- Wszelkich innych usług nie wymienionych w programie
- Kosztów korzystania z dodatkowych usług, jak np. mini-baru, telefonu w pokoju hotelowym, itd.
- Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 320 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

- Obiadów/kolacji niewymienionych w programie
- Wszelkich innych usług nie wymienionych w programie
- Kosztów korzystania z dodatkowych usług, jak np. mini-baru, telefonu w pokoju hotelowym, itd.
- Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 320 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

PRZEWODNIK

KLIMAT:

Na wybrzeżu Oceanu Spokojnego i na terenach Gór Nadbrzeżnych występuje klimat łagodny i wilgotny. Na południu średnia miesięczna temperatura powietrza wynosi w styczniu 13°C, a w lipcu 21°C, natomiast na północy odpowiednio 6 i 12°C. W Nowym Jorku panuje klimat kontynentalny wilgotny z przejściowymi wpływami klimatu subtropikalnego wilgotnego. W mieście występują średnio 234 dni, w trakcie których świeci słońce. Średnia temperatura w styczniu (najzimniejszym miesiącu) tego obszaru, wynosi 1°C . Zdarza się jednak, że zimowe temperatury mogą być zarówno tak niskie jak -12°C i tak wysokie jak 10°C. Okresy wiosenne i letnie w Nowym Jorku są dość nieprzewidywalne. Mogą wahać się od chłodnych do ciepłych, choć zwykle są łagodne i charakteryzują się niską wilgotnością powietrza. Lato jest zazwyczaj gorące i wilgotne, ze średnią temperaturą w lipcu na poziomie 24,7°C. Los Angeles leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Zimy są w Los Angeles łagodne i wilgotne, a lata suche i gorące. Średnia roczna temperatura w centrum Los Angeles wynosi 19°C. W najchłodniejszym miesiącu, czyli styczniu, temperatura w Los Angeles waha się zazwyczaj w granicach od 15 do 23°C.

WALUTA:
1 USD (dolar amerykański) = 3,92 PLN (grudzień 2015)

PRZYKŁADOWE CENY:
Butelka wody 0,3 l - ok. 0,25 USD, piwo od. 3 USD w górę, obiad w restauracji - od. 10 USD w górę,
Bankomaty na terenie USA są bardzo powszechne. Dostępne są praktycznie wszędzie: od banków przez centra handlowe, lotniska, sklepy spożywcze, po kasyna. Koszt wypłaty z bankomatu na terenie Stanów Zjednoczonych wynosi od 1- 3 USD.

CZAS LOTU:
Warszawa - lotnisko europejskie (np. Wiedeń, Frankfurt) ok. 2 godz.,
Lotnisko europejskie - Nowy Jork - ok. 8-10 godz. 
Lotnisko europejskie - Las Vegas/Los Angeles - ok. 12,5 godz.
Lotnisko europejskie - Miami - ok. 11-12 godz.

RÓŻNICE CZASOWE:
Nowy Jork/Miami: należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie. 
Los Angeles/Las Vegas: należy przestawić zegarki o 9 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 10 godzin w zimie.
Anchorage: należy przestawić zegarki o 10 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 11 godzin w zimie.

KOMUNIKACJA:
Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po Stanach Zjednoczonych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno bez zezwolenia wkraczać na tereny prywatne, z reguły oznakowane szyldem „Private Property - No Tresspasing”. Podstawowym środkiem komunikacji w USA jest samochód. Stany Zjednoczone mają bardzo dobrze rozwinięty system autostrad z rozbudowaną infrastrukturą. W zdecydowanie gorszej kondycji jest transport kolejowy i autobusowy, a bilety lotnicze są często dość kosztowne. Turyści planujący podróżować po USA muszą liczyć się więc z koniecznością wypożyczenia samochodu. W miejscach publicznych często oferowana jest usługa „Valet Parking”. Polega ona na przejęciu i zaparkowaniu naszego samochodu przez specjalnie do tego celu wyznaczonych pracowników. Korzystając z tej usługi, zwyczajowo przyjęte jest wręczenie napiwku parkującym również w wysokości 1-2 dolarów.

ELEKTRYCZNOŚĆ:
Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V. Wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich. Ten problem można rozwiązać, zabierając ze sobą przejściówkę do kontaktu.

CIEKAWOSTKI:
Powszechnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych są karty kredytowe. Bardzo trudno wynająć samochód nie mając karty kredytowej. Najbardziej popularne i szeroko akceptowane są karty: MasterCard, VISA, American Express i Discover.
Gotówkę z karty można pobrać w szeroko dostępnej sieci bankomatów, choć należy pamiętać o każdorazowych, wysokich opłatach za tego typu transakcje
Napiwki w restauracjach są o wiele wyższe niż w Europie. Do rachunku dolicza się 18-20% jego wysokości.
Spożywanie i zakup alkoholu dozwolone są w większości stanów dla osób powyżej 21 roku życia. Sprzedawca może poprosić o okazanie dowodu tożsamości.

WIZY:
USA - wymagane wizy, wydawane w Ambasadzie USA w Warszawie.
Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wiz do USA. Jednakże przygotowujemy dokumenty pomocne w uzyskaniu wizy. W przypadku wyjazdów do USA nasz lokalny przedstawiciel wystawia pismo poświadczające, że Klient jest uczestnikiem wycieczki - jest to swego rodzaju zaproszenie do Stanów Zjednoczonych. Wystawiamy także rezerwację.
Klient zobowiązany jest do samodzielnego złożenia wniosku i stawienia się osobiście na tzw. interview w ambasadzie USA.

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.