w naszej ofercie: 10398 imprez, 1071 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Azja Express Wietnam - Tajlandia - Kambodża 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA AZJA EXPRESS WIETNAM - TAJLANDIA - KAMBODŻA 2022

Wycieczka do Wietnamu, Zwiedzanie Tajlandii, Zwiedzanie Kambodży, Podróże Egzotyczne 2022

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
196917481
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Wycieczka Azja Express Wietnam - Tajlandia - Kambodża 2022
Wycieczka do Wietnamu, Zwiedzanie Tajlandii, Zwiedzanie Kambodży, Podróże Egzotyczne 2022
OPIS OFERTY
Hanoi -  Ninh Binh - Zatoka Ha Long - Hanoi - Bangkok - Rzeka Kwai - Siem Reap - Angkor Wat -  Battambang - Phnom Penh
Dzień 1. Warszawa - Hanoi. Wylot z Warszawy.
Dzień 2. Hanoi. Przylot do Hanoi i transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie stolicy Wietnamu zwanego „Paryżem Wschodu”. Zobaczymy Mauzoleum Ho Chi Minha - założyciela narodu, Pagodę Jednej Kolumny z XI wieku oraz Świątynię Literatury - zbudowaną także w XI wieku, dedykowaną Konfucjuszowi i jego filozofii. Następnie spacer po Starym Mieście i okolicach Jeziora Zwróconego Miecza (Hoan Kiem). Na koniec czas wolny do własnej dyspozycji (zakupy, opcjonalnie Teatr Marionetek, ok. 37 USD/os. w zależności od ilości zainteresowanych). Nocleg w Hanoi.
Dzień 3. Hanoi - Ninh Binh. 
Po śniadaniu przejazd z Hanoi w kierunku prowincji Ninh Binh, gdzie zwiedzimy dawną stolicę Wietnamu - Hoa Lu wraz z ruinami kompleksu świątynnego dynastii Dinh oraz Le. W trakcie zwiedzania czas na lunch, po którym udamy się do doliny Thung Nham.  Możliwość obserwacji ptaków w pięknej scenerii dziewiczych, zielonych lasów, a dla chętnych wycieczka łodzią do jaskini Buddy. Następnie zwiedzanie jednej z najbardziej znanych świątyń w tym regionie - Thai Vi Temple oraz przejazd wozami zaprzężonymi w woły (w przypadku większej ilości klientów rowerami lub taksówkami motorowymi) przez wsie, pola ryżowe oraz zielone, górskie tereny do Tam Coc. Nocleg w mieście Ninh Binh.
Dzień 4. Ninh Binh - Zatoka Ha Long. 
Po śniadaniu przejazd z Ninh Binh w kierunku słynnej zatoki Ha Long, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, uznanej również za jeden z turystycznych cudów świata. Po drodze miniemy prowincję Thai Binh i ważne miasto portowe Hai Phong. Po dotarciu na miejsce rejs statkiem po malowniczej zatoce, gdzie na niewielkim obszarze znajduje się ok. 3000 wysepek wystających ponad lustro wody i kryjących tajemnicze jaskinie i zakamarki. W trakcie rejsu na pokładzie statku obiad i kolacja ze świeżo złowionych owoców morza. Możliwość wzięcia udziału w nocnym połowie. Nocleg na statku.
Dzień 5. Zatoka Ha Long - Hanoi - Bangkok. 
Po śniadaniu, w czasie rejsu powrotnego, będzie możliwość zrobienia ostatnich zdjęć urokliwych zatoczek i wysepek. Po przybiciu do portu przejazd do Hanoi i transfer na lotnisko. Po drodze opcjonalnie zwiedzanie pagody But Thap, jednej z najpiękniejszych i największych pagód w Wietnamie, w której znajdują się imponujące drewniane rzeźby. Przelot do Bangkoku. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Wieczorem opcjonalnie kolacja w restauracji na 78-ym piętrze najwyższego budynku Bangkoku - Baiyoke Sky (ok. 1890 THB/os. - ok. 51 EUR/os.) Nocleg w hotelu.
Dzień 6. Bangkok. 
Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Tajlandii, znanych jako "klejnoty Bangkoku". Zobaczymy słynącą z olbrzymiego posągu złotego Buddy świątynię Wat Traimit. Następnie olbrzymi kompleks świątynny Wat Phra Kheo i statua Szmaragdowego Buddy. Później skierujemy się w stronę Wielkiego Pałacu i zwiedzimy Wat Po - najstarszą buddyjską świątynię królewską w Bangkoku z ogromnym posągiem leżącego Buddy. Rejs łodzią po rzece Chao Praya i sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Wizyta w fabryce wyrobów jubilerskich. Powrót do hotelu. Wieczorem opcjonalnie ekskluzywna kolacja na statku spacerowym po rzece Chaophraya (ok. 2190 THB/os. - ok. 59 EUR/os.) Po rejsie powrót do hotelu, a dla chętnych spacer po ulicy Pat Pong, gdzie koncentruje się życie nocne Bangkoku. Druga opcja na ten wieczór to skansen Tajski, kolacja oraz widowisko-rewia kulturalno-historyczna „Siam Niramitr” (ok. 2390 THB/os. - ok. 64 EUR/os.). Nocleg w hotelu.
Dzień 7. Bangkok (Rzeka Kwai). 
Czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie Bangkoku. Dla chętnych możliwość wykupienia 2-dniowej wycieczki z noclegiem nad Rzeką Kwai (ok. 5690 THB/os. - ok. 153 EUR/os.). Po drodze do prowincji Kanchanburii, odwiedzimy plantacje palm kokosowych, targ wodny Damnoen Saduak oraz Królewskie Centrum Rękodzieła Tajskiego. Po dotarciu nad rzekę Kwai okazja, by przejść się po słynnym moście. Obiad (fakultatywnie - ok. 23 EUR/os.) w położonej na wodzie restauracji. Następnie wizyta w wiosce słoni. Spacer do wioski Monów, gdzie będzie także możliwość popływania w kapokach po rzece Kwai. Wieczorem kolacja przy lampach naftowych oraz pokaz tańców i muzyki plemienia Monów (fakultatywnie - ok. 18 EUR/os.).
Dzień 8. Bangkok (Rzeka Kwai) - Bangkok.
Część grupy przebywająca w Bangkoku po śniadaniu - czas wolny. Na Rzece Kwai - po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Erewan z najpiękniejszymi wodospadami Tajlandii. Czas wolny na relaksującą kąpiel lub trekking na 7. poziom wodospadów. Po obiedzie w lokalnej restauracji (fakultatywnie - ok. 23 EUR/os.) powrót do Bangkoku na nocleg.
Dzień 9. Bangkok – Siem Reap. 
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Kambodży. Po wylądowaniu formalności wizowo-paszportowe, a następnie przejazd do hotelu i chwila odpoczynku. Po południu odwiedzimy Ta Prohm – jedną ze świątyń w słynnym kompleksie Angkor, która jako jedna z nielicznych zachowała swój pierwotny charakter oraz która wyróżnia się malowniczym położeniem pośród ogromnych korzeni drzew. Dzień zakończy podziwianie zachodu słońca nad rezerwuarem Srah Srang, skąd roztacza się niezwykły widok, częściowo na kompleks świątynny Angkor. Opcjonalnie zwiedzanie tamy Srah Srang oraz oglądanie zachodu słońca i aperitif w otoczonym pięknym ogrodem prywatnym domu z meblami i dekoracjami wykonanymi z lokalnych materiałów (ok. 34 USD/os. w zależności od ilości zainteresowanych). Nocleg w hotelu.
Dzień 10. Siem Reap – Angkor Wat. 
Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży - ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Jednym ze skarbów Angkor Wat jest mierząca ponad 900 metrów płaskorzeźba przedstawiająca sceny z indyjskich eposów, Marajany i Mahabharaty, na której widnieje prawie 20 tysięcy różnych postaci. Zwiedzając Angkor obejrzymy również kompleks miejski Angkor Thom z niezwykłą świątynią Bayon. W dalszej części dnia zobaczymy również mur nazywany Tarasem Słoni. Zdobią go olbrzymie płaskorzeźby przedstawiające orszak słoni i łowy w dżungli. Główna część tarasu położona jest przy wschodniej bramie pałacu królewskiego. Zdobią ją posągi Garudy, bóstwa przedstawianego pod postacią orła. Posągi podtrzymują pawilon królewski niczym kolumny. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. Opcjonalnie "Phare" - pokaz umiejętności artystycznych młodych Kambodżan, przedstawiających sceny z historii i kultury ich kraju (ok. 45 USD/os. w zależności od ilości zainteresowanych).
Dzień 11. Siem Reap – Battambang. 
Po śniadaniu udamy się w rejs po jeziorze Tonle Sap. Jest to największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej. Jego powierzchnia zmienia się od 2700 km kw. (1 metr głębokości) w porze suchej do 16000 km2 (9 metrów głębokości) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się pływająca wioska Mechrey. W zależności od poziomu wody, przemieszczają się one po całym obszarze jeziora. Z pokładu można obserwować codzienne życie tych niecodziennych siedzib oraz niezwykłe krajobrazy i zwierzęta, żyjące u brzegów jeziora Tonle Sap. Po zakończeniu rejsu udamy się do Battambang. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem krótka wycieczka tuk tukami po Battambang podczas której  poczujemy klimat prawdziwej kolonialnej prowincji.
Dzień 12. Battambang – Phnom Penh. 
Po śniadaniu czeka nas krótka wycieczka rowerowa (dla chętnych tuk tukami bez dopłaty) po przedmieściach Battambang, podczas której będzie okazja zboczyć z utartych szlaków i zobaczyć życie codzienne tutejszej społeczności oraz odwiedzić pracownie lokalnych rzemieślników. Będziemy mogli obserwować proces przygotowywania lokalnego przysmaku - kleistego ryżu i tradycyjnej pasty rybnej "prahok" oraz proces produkcji noży. Po południu przejazd do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 13. Phnom Penh. 
Po śniadaniu zmierzymy się z trudną historią Kambodży z czasów Czerwonych Khmerów. Odwiedzimy najbardziej znane pole śmierci - Choeung Ek. Obecnie znajduje się tam buddyjskie miejsce upamiętnienia ofiar terroru. Odwiedzimy także znajdujące się w południowej dzielnicy Phnom Penh muzeum ludobójstwa Tuol Sleng. Następnie udamy się do zbudowanego w 1866 roku Pałacu Królewskiego oraz do Srebrnej Pagody (Wat Preah Keo), której nazwa nawiązuje do charakterystycznego elementu wystroju – posadzki świątyni wyłożonej ponad 5 000 srebrnych płytek. W świątyni znajdują się znane posągi Buddy – wykonany z kryształu Szmaragdowy Budda oraz naturalnej wielkości złoty posąg pokryty ponad 9 tys. diamentów (największy z nich ma 25 karatów). Przed wylotem czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek, a następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 14. Warszawa
Przylot do Polski.
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Wycieczka Azja Express Wietnam - Tajlandia - Kambodża 2022
Wycieczka do Wietnamu, Zwiedzanie Tajlandii, Zwiedzanie Kambodży, Podróże Egzotyczne 2022


OPIS OFERTY

Hanoi -  Ninh Binh - Zatoka Ha Long - Hanoi - Bangkok - Rzeka Kwai - Siem Reap - Angkor Wat -  Battambang - Phnom Penh

Dzień 1. Warszawa - Hanoi. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Hanoi. Przylot do Hanoi i transfer do hotelu.

Po krótkim odpoczynku zwiedzanie stolicy Wietnamu zwanego „Paryżem Wschodu”. Zobaczymy Mauzoleum Ho Chi Minha - założyciela narodu, Pagodę Jednej Kolumny z XI wieku oraz Świątynię Literatury - zbudowaną także w XI wieku, dedykowaną Konfucjuszowi i jego filozofii. Następnie spacer po Starym Mieście i okolicach Jeziora Zwróconego Miecza (Hoan Kiem). Na koniec czas wolny do własnej dyspozycji (zakupy, opcjonalnie Teatr Marionetek, ok. 37 USD/os. w zależności od ilości zainteresowanych). Nocleg w Hanoi.

Dzień 3. Hanoi - Ninh Binh. 
Po śniadaniu przejazd z Hanoi w kierunku prowincji Ninh Binh, gdzie zwiedzimy dawną stolicę Wietnamu - Hoa Lu wraz z ruinami kompleksu świątynnego dynastii Dinh oraz Le. W trakcie zwiedzania czas na lunch, po którym udamy się do doliny Thung Nham.  Możliwość obserwacji ptaków w pięknej scenerii dziewiczych, zielonych lasów, a dla chętnych wycieczka łodzią do jaskini Buddy. Następnie zwiedzanie jednej z najbardziej znanych świątyń w tym regionie - Thai Vi Temple oraz przejazd wozami zaprzężonymi w woły (w przypadku większej ilości klientów rowerami lub taksówkami motorowymi) przez wsie, pola ryżowe oraz zielone, górskie tereny do Tam Coc. Nocleg w mieście Ninh Binh.

Dzień 4. Ninh Binh - Zatoka Ha Long. 
Po śniadaniu przejazd z Ninh Binh w kierunku słynnej zatoki Ha Long, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, uznanej również za jeden z turystycznych cudów świata. Po drodze miniemy prowincję Thai Binh i ważne miasto portowe Hai Phong. Po dotarciu na miejsce rejs statkiem po malowniczej zatoce, gdzie na niewielkim obszarze znajduje się ok. 3000 wysepek wystających ponad lustro wody i kryjących tajemnicze jaskinie i zakamarki. W trakcie rejsu na pokładzie statku obiad i kolacja ze świeżo złowionych owoców morza. Możliwość wzięcia udziału w nocnym połowie. Nocleg na statku.

Dzień 5. Zatoka Ha Long - Hanoi - Bangkok. 
Po śniadaniu, w czasie rejsu powrotnego, będzie możliwość zrobienia ostatnich zdjęć urokliwych zatoczek i wysepek. Po przybiciu do portu przejazd do Hanoi i transfer na lotnisko. Po drodze opcjonalnie zwiedzanie pagody But Thap, jednej z najpiękniejszych i największych pagód w Wietnamie, w której znajdują się imponujące drewniane rzeźby. Przelot do Bangkoku. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Wieczorem opcjonalnie kolacja w restauracji na 78-ym piętrze najwyższego budynku Bangkoku - Baiyoke Sky (ok. 1890 THB/os. - ok. 51 EUR/os.) Nocleg w hotelu.

Dzień 6. Bangkok. 
Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Tajlandii, znanych jako "klejnoty Bangkoku". Zobaczymy słynącą z olbrzymiego posągu złotego Buddy świątynię Wat Traimit. Następnie olbrzymi kompleks świątynny Wat Phra Kheo i statua Szmaragdowego Buddy. Później skierujemy się w stronę Wielkiego Pałacu i zwiedzimy Wat Po - najstarszą buddyjską świątynię królewską w Bangkoku z ogromnym posągiem leżącego Buddy. Rejs łodzią po rzece Chao Praya i sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Wizyta w fabryce wyrobów jubilerskich. Powrót do hotelu. Wieczorem opcjonalnie ekskluzywna kolacja na statku spacerowym po rzece Chaophraya (ok. 2190 THB/os. - ok. 59 EUR/os.) Po rejsie powrót do hotelu, a dla chętnych spacer po ulicy Pat Pong, gdzie koncentruje się życie nocne Bangkoku. Druga opcja na ten wieczór to skansen Tajski, kolacja oraz widowisko-rewia kulturalno-historyczna „Siam Niramitr” (ok. 2390 THB/os. - ok. 64 EUR/os.). Nocleg w hotelu.

Dzień 7. Bangkok (Rzeka Kwai). 
Czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie Bangkoku. Dla chętnych możliwość wykupienia 2-dniowej wycieczki z noclegiem nad Rzeką Kwai (ok. 5690 THB/os. - ok. 153 EUR/os.). Po drodze do prowincji Kanchanburii, odwiedzimy plantacje palm kokosowych, targ wodny Damnoen Saduak oraz Królewskie Centrum Rękodzieła Tajskiego. Po dotarciu nad rzekę Kwai okazja, by przejść się po słynnym moście. Obiad (fakultatywnie - ok. 23 EUR/os.) w położonej na wodzie restauracji. Następnie wizyta w wiosce słoni. Spacer do wioski Monów, gdzie będzie także możliwość popływania w kapokach po rzece Kwai. Wieczorem kolacja przy lampach naftowych oraz pokaz tańców i muzyki plemienia Monów (fakultatywnie - ok. 18 EUR/os.).

Dzień 8. Bangkok (Rzeka Kwai) - Bangkok.
Część grupy przebywająca w Bangkoku po śniadaniu - czas wolny. Na Rzece Kwai - po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Erewan z najpiękniejszymi wodospadami Tajlandii. Czas wolny na relaksującą kąpiel lub trekking na 7. poziom wodospadów. Po obiedzie w lokalnej restauracji (fakultatywnie - ok. 23 EUR/os.) powrót do Bangkoku na nocleg.

Dzień 9. Bangkok – Siem Reap. 
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Kambodży. Po wylądowaniu formalności wizowo-paszportowe, a następnie przejazd do hotelu i chwila odpoczynku. Po południu odwiedzimy Ta Prohm – jedną ze świątyń w słynnym kompleksie Angkor, która jako jedna z nielicznych zachowała swój pierwotny charakter oraz która wyróżnia się malowniczym położeniem pośród ogromnych korzeni drzew. Dzień zakończy podziwianie zachodu słońca nad rezerwuarem Srah Srang, skąd roztacza się niezwykły widok, częściowo na kompleks świątynny Angkor. Opcjonalnie zwiedzanie tamy Srah Srang oraz oglądanie zachodu słońca i aperitif w otoczonym pięknym ogrodem prywatnym domu z meblami i dekoracjami wykonanymi z lokalnych materiałów (ok. 34 USD/os. w zależności od ilości zainteresowanych). Nocleg w hotelu.

Dzień 10. Siem Reap – Angkor Wat. 
Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży - ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Jednym ze skarbów Angkor Wat jest mierząca ponad 900 metrów płaskorzeźba przedstawiająca sceny z indyjskich eposów, Marajany i Mahabharaty, na której widnieje prawie 20 tysięcy różnych postaci. Zwiedzając Angkor obejrzymy również kompleks miejski Angkor Thom z niezwykłą świątynią Bayon. W dalszej części dnia zobaczymy również mur nazywany Tarasem Słoni. Zdobią go olbrzymie płaskorzeźby przedstawiające orszak słoni i łowy w dżungli. Główna część tarasu położona jest przy wschodniej bramie pałacu królewskiego. Zdobią ją posągi Garudy, bóstwa przedstawianego pod postacią orła. Posągi podtrzymują pawilon królewski niczym kolumny. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. Opcjonalnie "Phare" - pokaz umiejętności artystycznych młodych Kambodżan, przedstawiających sceny z historii i kultury ich kraju (ok. 45 USD/os. w zależności od ilości zainteresowanych).

Dzień 11. Siem Reap – Battambang. 
Po śniadaniu udamy się w rejs po jeziorze Tonle Sap. Jest to największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej. Jego powierzchnia zmienia się od 2700 km kw. (1 metr głębokości) w porze suchej do 16000 km2 (9 metrów głębokości) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się pływająca wioska Mechrey. W zależności od poziomu wody, przemieszczają się one po całym obszarze jeziora. Z pokładu można obserwować codzienne życie tych niecodziennych siedzib oraz niezwykłe krajobrazy i zwierzęta, żyjące u brzegów jeziora Tonle Sap. Po zakończeniu rejsu udamy się do Battambang. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem krótka wycieczka tuk tukami po Battambang podczas której  poczujemy klimat prawdziwej kolonialnej prowincji.

Dzień 12. Battambang – Phnom Penh. 
Po śniadaniu czeka nas krótka wycieczka rowerowa (dla chętnych tuk tukami bez dopłaty) po przedmieściach Battambang, podczas której będzie okazja zboczyć z utartych szlaków i zobaczyć życie codzienne tutejszej społeczności oraz odwiedzić pracownie lokalnych rzemieślników. Będziemy mogli obserwować proces przygotowywania lokalnego przysmaku - kleistego ryżu i tradycyjnej pasty rybnej "prahok" oraz proces produkcji noży. Po południu przejazd do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 13. Phnom Penh. 
Po śniadaniu zmierzymy się z trudną historią Kambodży z czasów Czerwonych Khmerów. Odwiedzimy najbardziej znane pole śmierci - Choeung Ek. Obecnie znajduje się tam buddyjskie miejsce upamiętnienia ofiar terroru. Odwiedzimy także znajdujące się w południowej dzielnicy Phnom Penh muzeum ludobójstwa Tuol Sleng. Następnie udamy się do zbudowanego w 1866 roku Pałacu Królewskiego oraz do Srebrnej Pagody (Wat Preah Keo), której nazwa nawiązuje do charakterystycznego elementu wystroju – posadzki świątyni wyłożonej ponad 5 000 srebrnych płytek. W świątyni znajdują się znane posągi Buddy – wykonany z kryształu Szmaragdowy Budda oraz naturalnej wielkości złoty posąg pokryty ponad 9 tys. diamentów (największy z nich ma 25 karatów). Przed wylotem czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek, a następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14. Warszawa
Przylot do Polski.

WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
04.12-16.12.2022 8979 PLN Sprawdź

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na częste zmiany kosztów biletów lotniczych.

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania wycieczk : Dopłata 2,9% od sumy
Dopłata dwa posiłki : Dopłata 1176 PLN
Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1371 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1613 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 9% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania wycieczki z rozszerzeniem o zachorowanie na Covid-19 : Dopłata 4,64% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania wycieczki z rozszerzeniem o następstwa chorób przewlekłych : Dopłata 5,8% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania wycieczki z rozszerzeniem o zachorowanie na Covid-19 oraz o następstwa chorób przewlekłych : Dopłata 7,54% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

 • zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją (z wyjątkiem hotelu na Rzece Kwai)

Wyżywienie

śniadanie (BB)

wyżywienie w postaci śniadań, dodatkowo lunch i obiadokolacja podczas rejsu po Halong Bay,

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

przelot Polska – Hanoi / Phnom Penh - Polska z przesiadkami
przeloty wewnętrzne na trasach: Hanoi – Bangkok oraz Bangkok – Siem Reap,
opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją (z wyjątkiem hotelu na Rzece Kwai)
wyżywienie w postaci śniadań, dodatkowo lunch i obiadokolacja podczas rejsu po Halong Bay,
transport klimatyzowanymi autokarami
zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
serwis polskojęzycznego pilota

 • przelot Polska – Hanoi / Phnom Penh - Polska z przesiadkami
 • przeloty wewnętrzne na trasach: Hanoi – Bangkok oraz Bangkok – Siem Reap,
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją (z wyjątkiem hotelu na Rzece Kwai)
 • wyżywienie w postaci śniadań, dodatkowo lunch i obiadokolacja podczas rejsu po Halong Bay,
 • transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
 • serwis polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 245 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
dopłaty do obiadokolacji,
wycieczki fakultatywne,
koszt uzyskania wizy kambodżańskiej,
koszty uzyskania wizy wietnamskiej oraz pośrednictwa wizowego,
miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 245 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • dopłaty do obiadokolacji,
 • wycieczki fakultatywne,
 • koszt uzyskania wizy kambodżańskiej,
 • koszty uzyskania wizy wietnamskiej oraz pośrednictwa wizowego,
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

PRZEWODNIK

Wizy
Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 150 PLN/os. + koszt wizy 104 PLN/os. (25,96 USD/os.). Obowiązkowo, przed wypełnieniem poniższej aplikacji należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.
Link dla Klientów korzystających z pośrednictwa biura zostanie przesłany po dokonaniu rezerwacji  (skany w formatach jpg/pdf o rozmiarze nie przekraczającym 2 MB). Wypełnić należy 10 dni roboczych przed wylotem.
Samodzielnie o wizę można się starać na stronie https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/ załączając elektroniczną kopię paszportu oraz zdjęcie (tylko w formacie jpg) opłacając on-line  25,96 USD/os.
UWAGA! Wymagane jest przesłanie danych paszportowych do biura w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 40 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Wietnamie (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie biuro zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.
Wizy - Kambodża
Wymagane są wizy, które obywatele polscy mogą otrzymać na ważniejszych przejściach granicznych po wypełnieniu stosownego kwestionariusza i załączeniu 2 aktualnych zdjęć paszportowych oraz ważnego paszportu (paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy). Wiza turystyczna, ważna 30 dni, kosztuje ok. 30 USD. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy zostawić w paszporcie 3 wolne strony.
WAŻNE! Od listopada 2017 konieczne jest podawanie pełnych danych w momencie założenia rezerwacji, także drugiego imienia (jeśli takie jest) oraz nazwiska zgodnie z danymi w paszporcie (podwójnego nazwiska, jeśli takie jest). Wymóg taki wprowadzony został przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne. 
Wizy Tajlandia:
Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego na pobyty turystyczne nie dłuższe niż 30 dni. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.
Uwaga: Przy wjeździe wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu - osoby takie z reguły zawracane są do portu macierzystego.
UWAGA: Uwaga! Od listopada 2017 obowiązuje całkowity zakaz wwozu oraz używania e-PAPIEROSÓW na terenie Tajlandii.
KLIMAT:
Wietnam leży w klimacie monsunowym wilgotnym, w części północnej zwrotnikowym, na południu podrównikowym. Średnia temperatura najcieplejszego miesiąca (lipca na północy, marca na południu) wynosi od 28 do 29°C na całym obszarze kraju, najchłodniejszego zaś (stycznia na północy, grudnia na południu) waha się od 15°C na północy do 26°C na południu. Roczna suma opadów sięga ok. 1500 mm. Pora deszczowa trwa od maja do listopada. W górach na pograniczu z Chinami występują sporadycznie opady śniegu. Do północnej części kraju docierają często tajfuny.
WALUTA:
1 USD = 22000 Dong Wietnamskich (VND). Wymiany pieniędzy można dokonać w bankach, gdzie kurs jest najlepszy. Alternatywą mogą być także kantory, których atutem jest to, że mają dłuższe godziny otwarcia. Bankomaty znajdują się jedynie w dużych miastach, a ich ilość jest dość umiarkowana. Akceptowane są najpopularniejsze karty płatnicze i kredytowe.
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.
PRZYKŁADOWE CENY:
 
Butelka piwa lokalnego - 10 000 VND
Mrożona herbata - ok. 1 500 VND
Butelka wody mineralnej 1 litr - 5000 - 10 000 VND
Obiad w restauracji: 5 - 10 USD
CZAS LOTU:
Lot z portu europejskiego do Hanoi lub Sajgonu - ok. 14,5 godz.
RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Wietnamu należy przestawić zegarki o 5 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 6 godzin w zimie.
TRANSPORT:
Obcokrajowcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których istnieją ograniczenia ruchu turystycznego. Podróżować po Wietnamie można drogą lotniczą, koleją lub komunikacją drogową (minibusy, autobusy). Można wynająć samochód lub motocykl. W miastach zaskoczeniem dla turystów może być duży ruch uliczny, ze sporą przewagą motocykli. Jazda odbywa się na granicy bezpieczeństwa - szczególną ostrożność należy wykazać przy przechodzeniu przez jezdnię. Polskie prawo jazdy nie jest akceptowane w Wietnamie, należy posiadać wietnamskie prawo jazdy.
ELEKTRYCZNOŚĆ:
220V 50Hz. W zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, brytyjskie i amerykańskie. Należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można także wypożyczyć przejściówki.
CIEKAWOSTKI:
Około 25% powierzchni Wietnamu pokrywają lasy, wśród których przeważają równikowe i podrównikowe lasy monsunowe. Odznaczają się one ogromem gatunków, wśród których szczególnie cenne są: "drzewo żelazne", "drzewo czerwone" - służące do wyrobu przedmiotów ozdobnych, drzewo bang-lang, kamforowe, lakowe.
WIZY:
Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.
PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:
Ambasada RP w Hanoi
3 Chua Mot Cot, Hanoi,
Wietnam
Telefon: (0084 4) 845 20 27
Faks: (0084 4) 823 69 14
E-mail: polamb@hn.vnn.vn
Konsulat Generalny RP w Ho Chi Minh
65 Le Loi Blvd, Sajgon Centre,
District 1, Ho Chi Minh City,
Wietnam
Telefon: (0084 8) 914 28 83
Faks: (0084 8) 914 28 84
E-mail: kgrphcm@hcm.vnn.vn

Wizy
Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 150 PLN/os. + koszt wizy 104 PLN/os. (25,96 USD/os.). Obowiązkowo, przed wypełnieniem poniższej aplikacji należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.

Link dla Klientów korzystających z pośrednictwa biura zostanie przesłany po dokonaniu rezerwacji  (skany w formatach jpg/pdf o rozmiarze nie przekraczającym 2 MB). Wypełnić należy 10 dni roboczych przed wylotem.Samodzielnie o wizę można się starać na stronie https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/ załączając elektroniczną kopię paszportu oraz zdjęcie (tylko w formacie jpg) opłacając on-line  25,96 USD/os.

UWAGA! Wymagane jest przesłanie danych paszportowych do biura w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 40 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Wietnamie (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie biuro zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

Wizy - Kambodża
Wymagane są wizy, które obywatele polscy mogą otrzymać na ważniejszych przejściach granicznych po wypełnieniu stosownego kwestionariusza i załączeniu 2 aktualnych zdjęć paszportowych oraz ważnego paszportu (paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy). Wiza turystyczna, ważna 30 dni, kosztuje ok. 30 USD. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy zostawić w paszporcie 3 wolne strony.

WAŻNE! Od listopada 2017 konieczne jest podawanie pełnych danych w momencie założenia rezerwacji, także drugiego imienia (jeśli takie jest) oraz nazwiska zgodnie z danymi w paszporcie (podwójnego nazwiska, jeśli takie jest). Wymóg taki wprowadzony został przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne. 

Wizy Tajlandia:
Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego na pobyty turystyczne nie dłuższe niż 30 dni. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.Uwaga: Przy wjeździe wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu - osoby takie z reguły zawracane są do portu macierzystego.UWAGA: Uwaga! Od listopada 2017 obowiązuje całkowity zakaz wwozu oraz używania e-PAPIEROSÓW na terenie Tajlandii.

KLIMAT:
Wietnam leży w klimacie monsunowym wilgotnym, w części północnej zwrotnikowym, na południu podrównikowym. Średnia temperatura najcieplejszego miesiąca (lipca na północy, marca na południu) wynosi od 28 do 29°C na całym obszarze kraju, najchłodniejszego zaś (stycznia na północy, grudnia na południu) waha się od 15°C na północy do 26°C na południu. Roczna suma opadów sięga ok. 1500 mm. Pora deszczowa trwa od maja do listopada. W górach na pograniczu z Chinami występują sporadycznie opady śniegu. Do północnej części kraju docierają często tajfuny.

WALUTA:
1 USD = 22000 Dong Wietnamskich (VND). Wymiany pieniędzy można dokonać w bankach, gdzie kurs jest najlepszy. Alternatywą mogą być także kantory, których atutem jest to, że mają dłuższe godziny otwarcia. Bankomaty znajdują się jedynie w dużych miastach, a ich ilość jest dość umiarkowana. Akceptowane są najpopularniejsze karty płatnicze i kredytowe.
Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

PRZYKŁADOWE CENY: 
Butelka piwa lokalnego - 10 000 VND
Mrożona herbata - ok. 1 500 VND
Butelka wody mineralnej 1 litr - 5000 - 10 000 VND
Obiad w restauracji: 5 - 10 USD

CZAS LOTU:
Lot z portu europejskiego do Hanoi lub Sajgonu - ok. 14,5 godz.

RÓŻNICE CZASOWE:
Po przybyciu do Wietnamu należy przestawić zegarki o 5 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 6 godzin w zimie.

TRANSPORT:
Obcokrajowcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których istnieją ograniczenia ruchu turystycznego. Podróżować po Wietnamie można drogą lotniczą, koleją lub komunikacją drogową (minibusy, autobusy). Można wynająć samochód lub motocykl. W miastach zaskoczeniem dla turystów może być duży ruch uliczny, ze sporą przewagą motocykli. Jazda odbywa się na granicy bezpieczeństwa - szczególną ostrożność należy wykazać przy przechodzeniu przez jezdnię. Polskie prawo jazdy nie jest akceptowane w Wietnamie, należy posiadać wietnamskie prawo jazdy.

ELEKTRYCZNOŚĆ:
220V 50Hz. W zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, brytyjskie i amerykańskie. Należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można także wypożyczyć przejściówki.

CIEKAWOSTKI:
Około 25% powierzchni Wietnamu pokrywają lasy, wśród których przeważają równikowe i podrównikowe lasy monsunowe. Odznaczają się one ogromem gatunków, wśród których szczególnie cenne są: "drzewo żelazne", "drzewo czerwone" - służące do wyrobu przedmiotów ozdobnych, drzewo bang-lang, kamforowe, lakowe.

WIZY:
Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:
Ambasada RP w Hanoi
3 Chua Mot Cot, Hanoi,
Wietnam
Telefon: (0084 4) 845 20 27
Faks: (0084 4) 823 69 14
E-mail: polamb@hn.vnn.vn

Konsulat Generalny RP w Ho Chi Minh
65 Le Loi Blvd, Sajgon Centre,
District 1, Ho Chi Minh City,

Wietnam
Telefon: (0084 8) 914 28 83
Faks: (0084 8) 914 28 84
E-mail: kgrphcm@hcm.vnn.vn

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.