w naszej ofercie: 14312 imprez, 18611 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka 3-dniowa do Budapesztu
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA 3-DNIOWA DO BUDAPESZTU

wycieczka na Węgry

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
Ocena oferty:
Kod oferty:
213612
oferta w pdf

RAMOWY PRGRAM IMPREZY:
1 dzień: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Budapesztu . Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie, m.in.: Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski, Cytadela - panorama Budapesztu. Obiadokolacja na w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, Nocleg.
2 dzień: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Węgier: spacer po Wyspie Małgorzaty, ruiny klasztoru Dominikanek, spacer Aleją Artystów, Teatr Letni. Następnie Parlament, Węgierska Akademia Nauk, kościół św. Stefana. Park Vorasliget - Galeria Narodowa i Muzeum Historii Budapesztu przy Placu Bohaterów. Czas wolny. Obiadokolacja na miejsce z lampką wina. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień: śniadanie. Przejazd do miejscowości SZENTENDRE - spacer po centrum, krótkie zwiedzanie, m.in. kościół św. Piotra i Pawła, Katedra Serbska, Muzeum Marcepanu oraz Muzeum Wina. Przejazd do miejscowości VISEHRAD - historycznego miasteczka, które było w średniowieczu stolicą Węgier. Zobaczymy tam ruiny królewskiego pałacu i cytadelę. Następnie przejazd do ESZTERGOM, krótkie zwiedzanie miasteczka, miejsca koronacji św. Stefana: największa na Węgrzech Bazylika (5-ta co do wielkości na świecie) ze skarbcem. Możliwość zjedzenia obiadu, opłata we własnym zakresie ok.10E/os. Wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Katowice ok. 22:00.
Uwaga ! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów oraz warunków atmosferycznych, innych nieprzewidzianych sytuacji. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 
BUDAPESZT:
Budapeszt pozostaje jedną z najchętniej odwiedzanych przez Polaków stolic europejskich. Zapewne nie bez powodu, gdyż właśnie to miasto uważane jest za jedno najpiękniejszych na naszym kontynencie. Składając w nim wizytę warto wpierw zapoznać się z podstawowymi informacjami na jego temat, których znajomość pozwoli nam w pełni docenić niezwykły urok tego miejsca i jego niepowtarzalną atmosferę, by móc w pełni cieszyć się wyjazdem i by na zawsze pozostawił on niezatarty ślad w naszej pamięci.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Kiedy jechać: Budapeszt jest dogodny do zwiedzania właściwie przez cały rok, jednak za najlepsze pory uznaje się wiosnę i jesień. Roczna amplituda temperatury bywa spora i dlatego lato może dla niektórych okazać się zbyt gorące, zima zaś - za zimna. Należy również wiedzieć, że nadal wiele mieszkań ogrzewanych jest węglem brunatnych, co powoduje pogorszenie się jakości powietrza zimą.
Pieniądze: Węgierska waluta to forint, który oznacza się symbolem Ft lub HUF. Dzieli się on na 100 fillerów. Należy unikać kontorów w takich miejscach jak dworce kolejowe lub lotniska z powodu bardzo niekorzystnego kursu wymiany.
Czas: Węgry znajdują się w tej samej strefie czasowej co Polska, czyli obowiązuje w nich czas CET (środkowoeuropejski). Również podobnie jak u nas, od ostatniego tygodnia kwietnia do ostatniego tygodnia września zmienia się tam czas na letni poprzez przesuniecie zegarków o godzinę do przodu.
Napiwki: Do zawodów, w których Węgrzy oczekują napiwków należą: kelnerzy, szatniarze, taksówkarze oraz obsługa toalet. W niektórych restauracjach dodawane jest do rachunku 10% za obsługę. Wówczas napiwek jest już oczywiście zbędny.
Język: Język węgierski zaliczany jest do najtrudniejszych w Europie, przede wszystkim dlatego, że jest słabo spokrewniony z innymi językami. Najbliższy jest mu fiński, lecz i tak użytkownicy tych języków nie rozumieją się zupełnie (jedynie językoznawcy są w stanie dostrzec pewne pokrewieństwo). Zarówno gramatyka jak i fonetyka jest bardzo skomplikowana. Węgierski jest językiem aglutynacyjnym, co oznacza, że wyrażenia tworzy się poprzez dodawanie sylab do istniejących już wyrazów - w ten sposób niektóre zdania mogą mieć postać bardzo długich pojedynczych wyrazów. Rozróżnia się ponadto samogłoski długie i krótkie, co również zmienia znaczenie słów. Alfabet węgierski posiada aż 40 liter (dla porównania angielski ma ich 26), a w tym aż 9 dwuznaków oraz jeden trójznak - "dzs". To wszystko sprawia, że język węgierski jest faworytem do miana najtrudniejszego na świecie. Jedynym praktycznym rozwiązaniem jest pokazywanie Węgrom palcem określonych zwrotów w podręcznych rozmówkach lub też rozmowa w języku angielskim, który na szczęście staje coraz bardziej popularny.
 
WAŻNE INFORMACJE:
1. Prosimy Klientów o zapoznanie się z ramowym programem imprezy i zwrócenie szczególnej uwagi na rodzaj rozkładu jazdy.
2. Dopłata obejmuje przejazd w dwie strony.
3. Każdy pasażer w ramach wykupionego przejazdu może przewieźć 1 szt. bagażu o wadze do 20 kg, bagaż podręczny o wadze do 5kg.
4. Prosimy o przybycie Klientów na miejsce zbiórki na 10 min. przed planowaną godziną odjazdu.
5. Na trasach dojazdowych po Polsce możliwy jest transport autokarem klasy turystycznej, minibusem, samochodem osobowym, pociągiem. Docelowy autokar wyjeżdża z Katowic.
6. Na trasie dojazdowej dopuszcza się możliwość przesiadek w trakcie przejazdu.
7. Transport od miejsca głównej zbiórki odbywa się autokarami komfortowymi (WC, video, barek, klimatyzacja).
8. Miejsca w autokarze docelowym są numerowane i przydzielane przez pilota w momencie wejścia Klienta do autokaru głównego.
9. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,30 godz. w miejscach do tego przystosowanych.
10. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania przejazdów na trasach dojazdowych z poszczególnych miast najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy (wymagana ilość osób - 6 na każdej trasie).
 
UBEZPIECZENIE:
KL (koszty leczenia) wraz z assistance - 10.000 EUR
NNW ( następstwa nieszczęśliwych wypadków) 2.000 EUR
BP ( bagaż podróżny) 200 EUR

Ubezpieczenie kosztów leczenia i natychmiastowa pomoc assistance , zapewniające w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku:
- całodobowy dyżur Centrum Alarmowego,
- zwrot kosztów poniesionych na badania, zabiegi - medyczne i zakup lekarstw,
- pobyt w szpitalu
- transport ubezpieczonego do placówki medycznej a także transport do RP lub kraju rezydencji,
- zwrot kosztów zakupu trumny i transportu zwłok do miejsca pochówku w Polsce lub kosztów pochówku za granicą,
- zwrot dodatkowo poniesionych kosztów podróży i pobytu osoby towarzyszącej niezbędnych dla załatwienia spraw związanych z powrotem ubezpieczonego do kraju,
- zwrot dodatkowych koszów transportu ubezpieczonego, po zakończeniu leczenia do miejsca umożliwiającego kontynuowanie podróży,
- koszty ratownictwa w górach i na morzu

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które gwarantuje odszkodowanie w przypadku:
- trwałego uszczerbku na zdrowiu,
- śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku

Ubezpieczenie bagażu podróżnego, które obejmuje przedmioty osobistego użytku. AXA odpowiada za utratę, zniszczenie, uszkodzenie lub ubytek wartości ubezpieczonych rzeczy z powodu ich zaginięcia, zniszczenia lub uszkodzenia.

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ:
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej: Ubezpieczenie dotyczy w zakresie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych wymienionych w par. 27 ust.5 OWU Podróży Kontynenty, niezależnych od Ubezpieczonego.

Ubezpieczenie od następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

ubezpiecznie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,4% od sumy
następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych : Dopłata 42 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja

2 śniadania, 2 obiadokolacje

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Ważne informacje:

1. Prosimy o zapoznanie się z ramowym programem imprezy i zwrócenie szczególnej uwagi na rodzaj rozkładu jazdy.
2. Dopłata zawiera przejazd w dwie strony.
3. Każdy pasażer w ramach wykupionego miejsca może prze wieźć 1 szt. bagażu o wadze do 20 kg, bagaż podręczny o wadze do 5 kg.
4. Prosimy o przybycie Klientów na miejsce wyjazdu na 10 min. przed planowaną godziną odjazdu.
5. Na trasach dojazdowych po Polsce możliwy jest transport autokarem klasy turystycznej, mini busem, samochodem osobowym, pociągiem.
6. Na trasie dojazdowej dopuszcza się możliwość przesiadek w trakcie przejazdu.
7. Transport od miejsca głównej zbiórki odbywa się autokarami komfortowy mi (WC, video, barek, klimatyzacja).
8. Miejsca w autokarze docelowym są numerowane i przydzielane przez pilota w momencie wejścia Klienta do autokaru głównego.
9. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4.30 godz. w miejscach do tego przystosowanych.
10. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania przejazdów na trasach dojazdowych z poszczególnych miast najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy (wymagana ilość osób - 6 na każ dej trasie).

Miejscowość Godzina odjazdu Miejsce zbiórki Cena
Warszawa 01:00 PKiN, parking przy pałacu Młodzieży- od strony ul.Świętokrzyskiej Dopłata 110 PLN
Kielce 03:40 Kielce Parking przed Dworcem Głównym PKP Dopłata 50 PLN
Katowice 07:15 parking CGF, ul. Mickiewicza 25 - 27 bez dopłaty
Kraków 05:40 Hala Wisły, ul. Reymonta bez dopłaty
Cieszyn 09:15 Cieszyn Parking k./Biedronki, przed zjazdem na granicę k./kantoru Korona bez dopłaty
Częstochowa 05:30 Mc Donalds przy trasie DK1 - kierunek Katowice Dopłata 35 PLN
Piotrków Tryb. 04:00 ul. Dworska, stacja Orlen zjazd do miasta z trasy DK1 Dopłata 70 PLN
Łódź 03:15 Łódź Dworzec PKP Łódź Fabryczna- parking od ul.Kilińskiego Dopłata 75 PLN
Bielsko Biała 08:20 Dolna płyta dworca PKS bez dopłaty
Rzeszów 03:00 Rzeszów ul. Grunwaldzka, parking UW Dopłata 70 PLN
Wodzisław Śląski 07:20 stacja Statoil na rondzie Dopłata 25 PLN
Wrocław 02:30 ul.Sucha, dworzec PKS, peron IV,V Dopłata 80 PLN
Zabrze 05:50 D.H. M1, przystanek obok Apteki Dopłata 25 PLN
Żory 08:00 Stacja Statoil, przy trasie w stronę Cieszyna Dopłata 25 PLN
Dębica 03:40 Dębica Mc Donalds przy obwodnicy trasy E4 Dopłata 70 PLN
Gliwice 05:30 Gliwice ul.Toszecka 9, zajezdnia PKS Dopłata 35 PLN
Tychy 07:45 Tychy na trasie z Katowic do Bielska- stacja benzynowa za strażą pożarną bez dopłaty
Wadowice 07:00 Wadowice Dworzec PKP Dopłata 50 PLN
Siewierz 06:00 Siewierz Stacja Orlen przy trasie 1- kierunek Katowice Dopłata 40 PLN
Strzelce Opolskie 04:40 Strzelce Opolskie Motel Leśny Dopłata 50 PLN
Rybnik 07:40 Rybnik Parking przy Biedronce- stary PKS Dopłata 25 PLN
Andrychów 07:20 Andrychów Zatoczka przy WSW Dopłata 40 PLN
Racibórz 06:50 Racibórz Mc Donalds ul.Nowomiejska Dopłata 25 PLN
Jastrzębie Zdrój 08:30 Jastrzębie Zdrój Stacja BP Al.Piłsudskiego Dopłata 25 PLN
Opole 04:00 Opole Parking przy skrzyżowaniu ulic-1 maja i Dubois, za sklepem Biedronka Dopłata 60 PLN
Kęty 07:40 Kęty Dworzec PKP Dopłata 50 PLN
Tarnów 04:10 ul.Kościuszki, vis-a-vis Hotelu Tarnovia Dopłata 50 PLN
Pszczyna 08:00 Stacja benzynowa przy Hotelu Imperium przy trasie w stronę Bielska bez dopłaty
Brzesko 04:40 Stacja Statoil przy trasie E4 obok marketu LIDL Dopłata 30 PLN
Kalwaria 06:40 Kalwaria Dworzec PKS Dopłata 50 PLN
Brzeg 03:10 Brzeg Dworzec PKS Dopłata 70 PLN
Bytom 06:15 Bytom C.H. Plejada, zatoczka Dopłata 25 PLN
Transport z podanych miejscowości organizowany przy min: 6

Cena zawiera

Cena obejmuje: BUDAPESZT 3 DNI- przejazd autokarem z WC, barkiem, klimatyzacją, DVD lub busem z klimatyzacją, zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/*** w Budapeszcie, pokoje 2 i 3 os.z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie AXA- KL 10.000E, NNW 2.000E, bagaż 200E (ubezpieczenie nie obejmuje następstw chorób przewlekłych), opiekę polskiego pilota, podatek VAT.

Cena podstawowa:
autokar, pokój 2-osobowy, Katowice, Osoba

Cena nie zawiera

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników ok.6000HUF/os. (ceny podane na podstawie cen z 2010r.), napoi do obiadokolacji, połączeń antenowych.

Nieobowiązkowe dopłaty: ubezpieczenie od rezygnacji z imprezy +2,4%.Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Uwaga: Integralną częścią katalogu są Warunki Uczestnictwa - Proszę o zapoznanie się z ich treścią. Oferty zamieszczone w katalogu są opracowane zgodnie ze stanem prawnym i kursem walut na dzień 03.11.2010.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen poszczególnych imprez. Oferty stanowią integralną część umowy z Klientem. Ważne: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych nie przewidzianych sytuacji.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.