w naszej ofercie: 15215 imprez, 4118 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymka na Podlasie i Litwę 2020
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA NA PODLASIE I LITWĘ 2020

Pielgrzymka na Podlasie i Litwę 2020, Pielgrzymki Litwa 2020

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
Ocena oferty:
Kod oferty:
222830
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
PIELGRZYMKA NA PODLASIE I LITWĘ 2020
Pielgrzymka na Podlasie i Litwę 2020, Pielgrzymki Litwa 2020
GIETRZWAŁD – SEJNY – WIGRY – WILNO – TROKI – POŻAJŚCIE – KOWNO – SZAWLE – MARIAMPOL –  SOKÓŁKA – BIAŁYSTOK
PROGRAM RAMOWY 7 DNI
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd  we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Gietrzwałdu, nazywanego „polskim Lourdes”, znanego od dawna, nie tylko na Warmii, miejsca pielgrzymkowego. Początki kultu cudownego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej sięgają XVI wieku. Sanktuarium stało się sławne dzięki Objawieniom Matki Bożej. Udamy się do świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej, w której ołtarzu głównym, umieszczony jest słynący łaskimi wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem. Najcenniejszym zabytkiem świątyni jest gotycka pieta z 1425 roku. Udamy się na spacer drogą różańcową do cudownego źródełka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Sejn. Nawiedzimy słynną sejneńską Bazylikę pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Przedmiotem kultu religijnego od XVII wieku jest słynna gotycka figura szafkowa Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XV wieku wykonana w kształcie tryptyku. Ponadto zobaczymy Synagogę zwaną „Białą” oraz Kapliczkę św. Agaty. Przejazd nad jezioro Wigry położone na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego – miejsc upamiętniających pobyt Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do ojczyzny w 1999 r. Obecnie zespół składa się z eremów, kościoła, refektarza, domku furtiana, kaplicy kanclerskiej i wieży zegarowej. Do zwiedzania udostępnione są również pokoje papieskie: sypialnia, pokój gościnny, kaplica. Kolejno udamy się na rejs statkiem papieskim „Tryton” - przebudowanym i przygotowanym dla papieża św. Jana Pawła II, po jeziorze Wigry. Będziemy podziwiać uroki Wigierskiego Parku Narodowego z perspektywy wody. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wilna.
DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym zapoznamy się z miastem, w którym przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska. Rozpoczniemy spacer od wileńskiej Starówki, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Maryi na Litwie – klasycystyczną pozostałość fortyfikacji miejskich – Ostrą Bramę z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej. Znajduje się tu przyciągająca od wieków rzesze pielgrzymów gotycka kaplica z obrazem Matki Bożej Miłosiernej Ostrobramskiej. Msza św. Następnie zobaczymy barokowy kościół św. Teresy, klasztor Bazylianów, barokowy zespół uniwersytetu wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz, ratusz, kościół św. Michała Archanioła - jedyny renesansowy kościół w mieście. Nawiedzimy dawny kościół św. Trójcy – obecnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Następnie udamy się do Bazyliki Archikatedralnej p.w. św. Stanisława Biskupa i św. Władysława – najważniejszego kościoła Wilna i Litwy. Świątynię otacza 11 kaplic. Jedną z najpiękniejszych jest kaplica św. Kazimierza z jego relikwiami. Zobaczymy także Dolny Zamek – główny obiekt zespołu zamkowego dawnej siedziby Wielkich Książąt Litewskich oraz gotycką wieżę Giedymina na Górze Zamkowej. Udamy się do muzeum Adama Mickiewicza, mieszczącego się w budynku, w którym mieszkał poeta, a także do galerii-muzeum bursztynu z unikalną kolekcją inkluzji oraz nowoczesną prezentacją kształtowania się bałtyckiego bursztynu, a także dziełami artystów plastyków. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna – tura objazdowa po mieście. Odwiedzimy dzielnicę Antokol z Kościołem śś. Piotra i Pawła – najcenniejszym zabytkiem barokowym w Wilnie (około 2 tys. rzeźb we wnętrzu kościoła.) Następnie udamy się na posesję przy ul. Grybo 29 (dawna Senatorska 25 – placówka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia założonej w 1908 r). Obejrzymy Salę Pamięci poświęconą św. Faustynie, która w okresie międzywojennym dwukrotnie przebywała w tym klasztorze. Następnie udamy się na Górę Trzech Krzyży, z której roztacza się piękny widok na panoramę Wilna. Kolejno nawiedzimy Cmenatrz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński – jedną z czterech narodowych nekropolii. Na tym cmentarzu spoczywa matka Józefa Piłsudskiego  i serce Marszałka. Znajdują tu także groby wielu wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny.  Następnie udamy się do Starego Miasta. Spacer zaułkiem gotyckim. Zobaczymy kościół pw. św. Anny z efektowną koronkową fasadą dekorowaną kilkudziesięcioma rodzajami ceglanych kształtek, kościół bernardyński pw. Św. Michała oraz pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy. Zobaczymy zabytkowe budynki architektury karaimskiej, zwiedzimy średniowieczny zamek na Wyspie Zamkowej, na jeziorze Galwe, zbudowany przez księcia Witolda. Ponadto zobaczymy kościół farny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przespacerujemy się również nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Po spacerze degustacja karaimskich kibinów. Przejazd do Pożajścia. Nawiedzimy największy zespół klasztorny na Litwie, jeden z przykładów baroku włoskiego w Europie Wschodniej. Centralną budową tego zespołu architektonicznego jest kościół zbudowany na planie sześcioboku. Przejazd do centrum Kowna. Spacer po Starym Mieście: ruiny zamku u zbiegu Wilii i Niemna, Ratusz zwany „Białym Łabędziem”, w którym obecnie znajduje się muzeum ceramiki, plac Ratuszowy otoczony zabytkowymi kamienicami, gotycki dom Perkuna z fasadą po mistrzowsku stworzoną z 16 rodzajów cegieł, farę „Witoldową, katedra św. Piotra i Pawła, kościół św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kowna.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Szawle. Udamy się na Górę Krzyży – Górę Świętą. W miejscu tym postawiono w 1430 r. kapliczkę upamiętniającą przyjęcie przez Żmudzinów chrztu. Nad kapliczką górował wielki krzyż. Po upadku powstania listopadowego w 1831 r. zaczęto tam masowo przynosić i stawiać kolejne krzyże, od tego czasu stale ich przybywa. Stawiane są, bądź podwieszane na już stojących, różnej wielkości, od ogromnych kilkumetrowych aż po całkiem miniaturowe, w intencji nadziei, przyszłości, jako symbole zadumy, wiary bądź jako wota dziękczynne. Przejazd do Mariampolu – krótki spacer po mieście, zobaczymy m.in.: świątynie różnych wyznań w stylu klasycyzmu i historyzmu, pomniki poświęcone znanym mężom stanu, działaczom społecznym i kulturalnym. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie, po którym przejazd do Sokółki – miasteczka na Podlasiu gdzie 12.10.2008 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Przemieniona hostia w cząstkę Ciała Pańskiego została umieszczona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele Św. Antoniego (z 1848 roku). Zobaczymy również Cerkiew Św. Aleksandra Newskiego z 1853 roku, oraz zabytkową kapliczkę u zbiegu ulic Grodzkiej i Kresowej z 1906 roku. Przejazd do Białegostoku. Nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – zwieńczenie dążeń bł. Ks. Michała Sopoćki, którego nie doczekał za życia. Dzisiaj jest tutaj obecny w relikwiach oraz w pamięci i modlitwach, zanoszonych przez jego wstawiennictwo. Zobaczymy także m.in. zespół pałacowo-parkowy Branickich, rynek Kościuszki z późnobarokowym ratuszem, zespół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad pożegnalny. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.
Uwagi
- program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
- program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
- dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

PIELGRZYMKA NA PODLASIE I LITWĘ 2020
Pielgrzymka na Podlasie i Litwę 2020, Pielgrzymki Litwa 2020


GIETRZWAŁD – SEJNY – WIGRY – WILNO – TROKI – POŻAJŚCIE – KOWNO – SZAWLE – MARIAMPOL –  SOKÓŁKA – BIAŁYSTOK

PROGRAM RAMOWY 7 DNI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd  we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Gietrzwałdu, nazywanego „polskim Lourdes”, znanego od dawna, nie tylko na Warmii, miejsca pielgrzymkowego. Początki kultu cudownego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej sięgają XVI wieku. Sanktuarium stało się sławne dzięki Objawieniom Matki Bożej. Udamy się do świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej, w której ołtarzu głównym, umieszczony jest słynący łaskimi wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem. Najcenniejszym zabytkiem świątyni jest gotycka pieta z 1425 roku. Udamy się na spacer drogą różańcową do cudownego źródełka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Sejn. Nawiedzimy słynną sejneńską Bazylikę pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Przedmiotem kultu religijnego od XVII wieku jest słynna gotycka figura szafkowa Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XV wieku wykonana w kształcie tryptyku. Ponadto zobaczymy Synagogę zwaną „Białą” oraz Kapliczkę św. Agaty. Przejazd nad jezioro Wigry położone na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego – miejsc upamiętniających pobyt Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do ojczyzny w 1999 r. Obecnie zespół składa się z eremów, kościoła, refektarza, domku furtiana, kaplicy kanclerskiej i wieży zegarowej. Do zwiedzania udostępnione są również pokoje papieskie: sypialnia, pokój gościnny, kaplica. Kolejno udamy się na rejs statkiem papieskim „Tryton” - przebudowanym i przygotowanym dla papieża św. Jana Pawła II, po jeziorze Wigry. Będziemy podziwiać uroki Wigierskiego Parku Narodowego z perspektywy wody. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wilna.

DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym zapoznamy się z miastem, w którym przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska. Rozpoczniemy spacer od wileńskiej Starówki, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Maryi na Litwie – klasycystyczną pozostałość fortyfikacji miejskich – Ostrą Bramę z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej. Znajduje się tu przyciągająca od wieków rzesze pielgrzymów gotycka kaplica z obrazem Matki Bożej Miłosiernej Ostrobramskiej. Msza św. Następnie zobaczymy barokowy kościół św. Teresy, klasztor Bazylianów, barokowy zespół uniwersytetu wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz, ratusz, kościół św. Michała Archanioła - jedyny renesansowy kościół w mieście. Nawiedzimy dawny kościół św. Trójcy – obecnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Następnie udamy się do Bazyliki Archikatedralnej p.w. św. Stanisława Biskupa i św. Władysława – najważniejszego kościoła Wilna i Litwy. Świątynię otacza 11 kaplic. Jedną z najpiękniejszych jest kaplica św. Kazimierza z jego relikwiami. Zobaczymy także Dolny Zamek – główny obiekt zespołu zamkowego dawnej siedziby Wielkich Książąt Litewskich oraz gotycką wieżę Giedymina na Górze Zamkowej. Udamy się do muzeum Adama Mickiewicza, mieszczącego się w budynku, w którym mieszkał poeta, a także do galerii-muzeum bursztynu z unikalną kolekcją inkluzji oraz nowoczesną prezentacją kształtowania się bałtyckiego bursztynu, a także dziełami artystów plastyków. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna – tura objazdowa po mieście. Odwiedzimy dzielnicę Antokol z Kościołem śś. Piotra i Pawła – najcenniejszym zabytkiem barokowym w Wilnie (około 2 tys. rzeźb we wnętrzu kościoła.) Następnie udamy się na posesję przy ul. Grybo 29 (dawna Senatorska 25 – placówka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia założonej w 1908 r). Obejrzymy Salę Pamięci poświęconą św. Faustynie, która w okresie międzywojennym dwukrotnie przebywała w tym klasztorze. Następnie udamy się na Górę Trzech Krzyży, z której roztacza się piękny widok na panoramę Wilna. Kolejno nawiedzimy Cmenatrz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński – jedną z czterech narodowych nekropolii. Na tym cmentarzu spoczywa matka Józefa Piłsudskiego  i serce Marszałka. Znajdują tu także groby wielu wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny.  Następnie udamy się do Starego Miasta. Spacer zaułkiem gotyckim. Zobaczymy kościół pw. św. Anny z efektowną koronkową fasadą dekorowaną kilkudziesięcioma rodzajami ceglanych kształtek, kościół bernardyński pw. Św. Michała oraz pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy. Zobaczymy zabytkowe budynki architektury karaimskiej, zwiedzimy średniowieczny zamek na Wyspie Zamkowej, na jeziorze Galwe, zbudowany przez księcia Witolda. Ponadto zobaczymy kościół farny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przespacerujemy się również nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Po spacerze degustacja karaimskich kibinów. Przejazd do Pożajścia. Nawiedzimy największy zespół klasztorny na Litwie, jeden z przykładów baroku włoskiego w Europie Wschodniej. Centralną budową tego zespołu architektonicznego jest kościół zbudowany na planie sześcioboku. Przejazd do centrum Kowna. Spacer po Starym Mieście: ruiny zamku u zbiegu Wilii i Niemna, Ratusz zwany „Białym Łabędziem”, w którym obecnie znajduje się muzeum ceramiki, plac Ratuszowy otoczony zabytkowymi kamienicami, gotycki dom Perkuna z fasadą po mistrzowsku stworzoną z 16 rodzajów cegieł, farę „Witoldową, katedra św. Piotra i Pawła, kościół św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kowna.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Szawle. Udamy się na Górę Krzyży – Górę Świętą. W miejscu tym postawiono w 1430 r. kapliczkę upamiętniającą przyjęcie przez Żmudzinów chrztu. Nad kapliczką górował wielki krzyż. Po upadku powstania listopadowego w 1831 r. zaczęto tam masowo przynosić i stawiać kolejne krzyże, od tego czasu stale ich przybywa. Stawiane są, bądź podwieszane na już stojących, różnej wielkości, od ogromnych kilkumetrowych aż po całkiem miniaturowe, w intencji nadziei, przyszłości, jako symbole zadumy, wiary bądź jako wota dziękczynne. Przejazd do Mariampolu – krótki spacer po mieście, zobaczymy m.in.: świątynie różnych wyznań w stylu klasycyzmu i historyzmu, pomniki poświęcone znanym mężom stanu, działaczom społecznym i kulturalnym. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, po którym przejazd do Sokółki – miasteczka na Podlasiu gdzie 12.10.2008 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Przemieniona hostia w cząstkę Ciała Pańskiego została umieszczona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele Św. Antoniego (z 1848 roku). Zobaczymy również Cerkiew Św. Aleksandra Newskiego z 1853 roku, oraz zabytkową kapliczkę u zbiegu ulic Grodzkiej i Kresowej z 1906 roku. Przejazd do Białegostoku. Nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – zwieńczenie dążeń bł. Ks. Michała Sopoćki, którego nie doczekał za życia. Dzisiaj jest tutaj obecny w relikwiach oraz w pamięci i modlitwach, zanoszonych przez jego wstawiennictwo. Zobaczymy także m.in. zespół pałacowo-parkowy Branickich, rynek Kościuszki z późnobarokowym ratuszem, zespół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad pożegnalny. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Uwagi
- program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
- program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
- dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel star star star

6 noclegów w hotelach*** w pokojach 2 – osobowych z łazienkami

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja

6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość
Bydgoszcz
Toruń
Brodnica

Cena zawiera

- komfortowy przejazd na całej trasie
- 6 noclegów w hotelach*** w pokojach 2 – osobowych z łazienkami
- 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad
- opiekę i informację turystyczną pilota;
- ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i 10 000 zł w RP
- bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe

- komfortowy przejazd na całej trasie
- 6 noclegów w hotelach*** w pokojach 2 – osobowych z łazienkami
- 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad
- opiekę i informację turystyczną pilota;
- ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i 10 000 zł w RP
- bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.