w naszej ofercie: 8796 imprez, 5603 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Nadbałtyckie białe noce Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NADBAŁTYCKIE BIAŁE NOCE LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, FINLANDIA 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Wycieczka Bałtyckie białe noce Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 2024, Wycieczka objazdowa 2024, Kraje Bałtyckie, Litwa, Łotwa, Finlandia, Estonia, Wycieczka Białe Noce 2024

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
22608
oferta w pdf
WYCIECZKA BAŁTYCKIE BIAŁE NOCE LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, FINLANDIA 2020
Wycieczka Bałtyckie białe noce Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 2020, Wycieczka objazdowa 2020, Kraje Bałtyckie, Litwa, Łotwa, Finlandia, Estonia, Wycieczka Białe Noce 2020
Wilno i malownicze Troki - Barokowy pałac Rundale - Stare Miasto w Rydze - nadmorski kurort Jurmala - wycieczka promowa do Helsinek - Tallin - stolica Estonii - Góra Krzyży na Litwie -Kowno - przedwojenna stolica Litwy
Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. Wilno jest określane mianem stolicy Polskiego romantyzmu. Mieszkali tu m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz, Stanisław Moniuszko ,Józef Piłsudski. Spacer po Starym Mieście rozpoczniemy na Placu Katedralnym odwiedzając katedrę św. Stanisława, której wnętrze kryje m.in. barokową kaplicę św. Kazimierza. Następnie zwiedzimy Uniwersytet Wileński - drugi po Jagiellońskim najstarszy uniwersytet Rzeczypospolitej Obojga Narodów ,dalej zobaczymy: zaułek gotycki z kościołem św. Anny i pomnikiem Adama Mickiewicza oraz Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas wolny. Po południu objedziemy Wilno i zobaczymy: Górę Trzykrzyską, kościół św. Piotrai Pawła na Antokolu oraz cmentarz na Rossie, jedną z najważniejszych polskich nekropolii. Dla chętnych kolacja regionalna. Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Trok. Zwiedzanie malowniczo położonego na wyspie zamku, mającego opinię najpiękniej położonej średniowieczne warowni w krajach bałtyckich. Następnie rejs statkiem po jeziorze Galve. Dla chętnych możliwość spróbowania „kibinów”- tradycyjnej potrawy kuchni karaimskiej. Po chwili odpoczynku przejazd w stronę Łotwy. Popołudniowy przyjazd do Rundale, gdzie znajduje się wspaniały barokowy pałac księcia Kurlandii Semigalii - Ernsta Johanna Birona. Odrestaurowany pałac olśniewa swoim blaskiem. Po zwiedzeniu pałacu i parku udamy się w drogę do Rygi. Przyjazd do łotewskiej stolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Rygi z przewodnikiem. Stare Miasto w Rydze jest wpisane na światową listę UNESCO. Zobaczymy Ryski Zamek (siedzibę prezydenta Łotwy), zespół średniowiecznych kamieniczek(tzw. „Trzej Bracia”) będących symbolem miasta. Następnie będziemy podziwiać gotycką katedrę św.Jakuba, Wielką i Małą Gildię oraz zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych ratusz i dom Bractwa Czarnogłowych (znane w krajach nadbałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców). Dla chętnych regionalny łotewski obiad. Czas wolny .Popołudniowy objazd miasta: Ryskie Muzeum Motoryzacji, dzielnica secesyjna. Dla chętnych kolacja regionalna. Powrót do hotelu, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Jurmali –najbardziej znanego nadmorskiego kurortu na Łotwie .Spacer po miejscowości, plażowanie, możliwość za życia morskiej kąpieli. Około południa wyruszymy do Estonii. Popołudniowy przyjazd do estońskiej stolicy - Tallinna. Pierwsze spotkanie z miastem wpisanym na listę UNESCO. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień:
Wycieczka promowa do Finlandii lub wypoczynek w Tallinie. Rano wypłyniemy promem do Helsinek. W stolicy Finlandii odwiedzimy Plac Senacki z imponującą neoklasycystyczną zabudową z pierwszej połowy XIX w. oraz ratusz miejski. Następnie zobaczymy Kauppatori - tradycyjny fiński targ, łączący się z główną aleją spacerową Esplanadi oraz Stockmann- największy dom towarowy w Skandynawii. Zobaczymy również się również gmach dworca kolejowego oraz parlament. Będziemy podziwiać wnętrza Filharmonii Narodowej, katedry Uspieńskiej, katedry luterańskiej oraz Temppeliaukio – kościoła wykutego w skale ze świetną akustyką wnętrza. Krótki odpoczynek w Parku Sibeliusa. W trakcie zwiedzania dla chętnych obiad. Czas wolny. Przeprawa promowa do Tallinna. Powrót do hotelu, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tallinna. Spacer z przewodnikiem po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy gotycką katedrę Najświętszej Marii Panny, sobór Aleksandra Newskiego, kościół św. Olafa ,którego ponad stumetrowa gotycka wieża należy do najwyższych budowli w Europie i na świecie. Następnie przejdziemy pod ratusz, basztę Megede i Kiek inde Kök, basztę Gruba Małgorzata oraz Bramę Morską. Udamy się także na platformy widokowe, skąd rozpościera się panorama portu morskiego i dolnego miasta. Dla chętnych regionalny estoński obiad. Czas wolny. Popołudniowe objazdowe zwiedzanie miasta: Kadriorg (pałac i park cara Piotra I Wielkiego), Pirita (wioska olimpijska z 1980 r.), Teletorn (wieża telewizyjna z punktem widokowym). Dla chętnych kolacja regionalna. Powrót do hotelu, nocleg.
8 dzień:
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd autokarem przez Estonię, Łotwę i Litwę. Po drodze krótki postój w Salaspilsie, przy pomniku Bitwy pod Kircholmem z 1605 r. Popołudniowy przyjazd do położonej na Litwie Góry Krzyży, w miejscu odwiedzanym licznie przez pielgrzymów, gdzie w 1993 r. mszę świętą celebrował papież św. Jan Paweł II. Po zwiedzeniu tego wyjątkowego miejsca, ruszymy w dalszą drogę do Kowna. Wieczorny przyjazd do przedwojenne j stolicy Litwy, położonej u zbiegu Niemna i Wilii. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście. Zwiedzimy Plac Ratuszowy z przyległościami. Zobaczymy ratusz nazywany „Białym Łabędziem”, dawne gimnazjum jezuickie, gdzie mieszkał i pracował Adam Mickiewicz, dom Perkuna oraz pozostałości zamku kowieńskiego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
9 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w stronę Polski. Przyjazd do poszczególnych miast według rozkładu jazdy.
Program fakultatywny
- kolacja regionalna w Rydze – ok. 20 EUR,
- kolacja regionalna w Tallinie - ok. 20 EUR,
- kolacja regionalna w Wilnie - ok. 15 EUR,
- rejs do Helsinek (prom + bilety na komunikację miejską + przewodnik) – ok. 75 EUR,
- obiad w Helsinkach (bufet) – ok. 15 EUR,
- lunch karaimski w Trokach – ok. 10 EUR.
Informacje praktyczne
- Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia rejsu do Helsinek oraz lunchu w Trokach w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. 
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
- Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
- Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty(dotyczy obywateli UE) lub paszport.
- Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Białegostoku. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
- Przejazd: Białystok - Wilno (ok. 300 km) - ok. 5 godz.
- Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 1700 km.

Wycieczka Nadbałtyckie białe noce Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Wycieczka Bałtyckie białe noce Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 2024, Wycieczka objazdowa 2024, Kraje Bałtyckie, Litwa, Łotwa, Finlandia, Estonia, Wycieczka Białe Noce 2024

Mierzeja Kurońska - Kłajpeda - relaks w Nidzie - Góra Krzyży - Ryska starówka - Sigulda łotewska stolica sportów zimowych - Zamek w Turaidzie - wycieczka promowa do Helsinek lub wypoczynek w Tallinnie - barokowy pałac w Rundale - Kowno - dawna stolica Litwy

Program

1 dzień:

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Kłajpedy w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Zwiedzanie tego obiektu z listu UNESCO rozpoczniemy w kłajpedzkim Oceanarium, gdzie obejrzymy pokazy akrobatyczne delfinów. Mierzeja Kurońska słynie z wydm parabolicznych, na ich zboczach odwiedzimy Wzgórze Czarownic i Tańczący Las. Popołudniowy relaks w Nidzie, przy dobrej pogodzie plażowanie nad Zalewem Kurońskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy spacerem po historycznym centrum Kłajpedy. Będziemy podziwiać otoczone nowożytnymi bastionami ruiny krzyżackiego zamku. Na Placu Teatralnym odwiedzimy Anusię z Tharau, a przy moście obrotowym Czarnego Ducha. Kolejnym przystankiem na Litwie będzie Góra Krzyży, miejsce odwiedzane licznie nie tylko przez pielgrzymów. Po przekroczeniu granicy udamy się na popołudniowy odpoczynek do najsłynniejszego łotewskiego kurortu Jurmali. Przyjazd do Rygi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie Rygi z przewodnikiem. Stare Miasto w Rydze wpisane jest na światową listę UNESCO. Zobaczymy Ryski Zamek (siedzibę prezydenta Łotwy), zespół średniowiecznych kamieniczek (tzw. „Trzej Bracia”), będących symbolem miasta. Następnie będziemy podziwiać gotycką katedrę św. Jakuba, Wielką i Małą Gildię oraz zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych ratusz i dom Bractwa Czarnogłowych (znane w krajach nadbałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców). Czas wolny. Popołudniowy objazd miasta: Central Tirgus, Ryskie Muzeum Motoryzacji, dzielnica secesyjna. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Gauja, gdzie odwiedzimy Siguldę – łotewską stolicę sportów zimowych oraz zwiedzimy Zamek Biskupów Ryskich w Turaidzie. Nie zabraknie pięknych panoram doliny rzeki Gauji. Popołudniowy przejazd do Tallinna – estońskiej stolicy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień:

Po śniadaniu wypoczynek w Tallinnie lub promowa wycieczka do Helsinek. W stolicy Finlandii odwiedzimy z przewodnikiem Plac Senacki z imponującą neoklasycystyczną zabudową z pierwszej połowy XIX w. Następnie zobaczymy Kauppatori – tradycyjny fiński targ, łączący się z główną aleją spacerową Esplanadi oraz Stockmann – największy dom towarowy w Skandynawii. Zobaczymy również gmach dworca kolejowego oraz parlament. Będziemy podziwiać wnętrza katedry Uspieńskiej, katedry luterańskiej oraz Temppeliaukio - kościoła wykutego w skale ze świetną akustyką wnętrza. Odpoczniemy w Parku Sibeliusa, przy dobrej pogodzie przewidziany jest również krótki pobyt na plaży. W trakcie zwiedzania dla chętnych obiad. Czas wolny. Przeprawa promowa do Tallinna. Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień:

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tallinna. Spacer z przewodnikiem po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy gotycką katedrę Najświętszej Marii Panny, sobór Aleksandra Newskiego, kościół św. Olafa, którego ponad stumetrowa gotycka wieża należy do najwyższych budowli w Europie i na świecie. Następnie przejdziemy pod ratusz, basztę Megede i Kiek in de Kök, basztę Gruba Małgorzata oraz Bramę Morską. Udamy się także na platformy widokowe, skąd rozpościera się przepiękna panorama portu morskiego i dolnego miasta. Czas wolny. Popołudniowe objazdowe zwiedzanie miasta: Kadriorg (pałac i park cara Piotra I Wielkiego), Pirita (wioska olimpijska z 1980 r.), Teletorn (wieża telewizyjna z punktem widokowym). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd autokarem przez trzy republiki bałtyckie. Na Łotwie zatrzymamy się w Salaspilsie przy pomniku Bitwy pod Kircholmem w 1605 r. Następny przystanek to Rundale, gdzie znajduje się wspaniały barokowy pałac księcia Kurlandii i Semigalii - Ernsta Johanna Birona. Odrestaurowany pałac olśniewa swoim blaskiem. Po zwiedzeniu pałacu i parku udamy się w drogę do Kowna. Wieczorny przyjazd do przedwojennej stolicy Litwy, położonej u zbiegu Niemna i Wilii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych późnowieczorne zwiedzanie Kowna.

9 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach dopołudniowych.

Program fakultatywny
- wycieczka promem do Helsinek - ok. 95 EUR (grupa minimum 35 osób).
- obiad w Helsinkach (bufet) - ok. 20 EUR
Informacje praktyczne
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia rejsu do Helsinek w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Warszawy. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Warszawa - Kłajpeda (ok. 700 km) - ok. 9 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2000 km.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
29.06-07.07.2024 5373 PLN Sprawdź

Wyślij zapytanie do oferty i Zapytaj o aktualne promocje ! 

Zniżki i dopłaty

bezpieczna rezerwacja= 6 % Daje możliwość bezkosztowego odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny, do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. : Dopłata 6% od sumy
Dopłata do miejsca z przodu autokaru : Dopłata 200 PLN
Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 1200 PLN
gwarancja niezmienności ceny= 6 % Chroni przed ewentualnym wzrostem ceny imprezy. : Dopłata 6% od sumy
Obiad w Helsinkach (dopłata ok. 20 EUR) : Dopłata 0 PLN
Rezerwacja rejsu do Helsinek (dopłata ok. 95 EUR) : Dopłata 0 PLN
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star

8 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 2 noclegi w Kłajpedzie lub okolicy, 2 noclegi w Rydze, 3 noclegi w Tallinnie, 1 nocleg w Kownie. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

8 śniadań, 7 obiadokolacji.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Wrocław Dopłata 250 PLN
Opole Dopłata 250 PLN
Gliwice Dopłata 230 PLN
Kraków Dopłata 250 PLN
Katowice Dopłata 230 PLN
Sosnowiec Dopłata 230 PLN
Częstochowa Dopłata 200 PLN
Radomsko Dopłata 200 PLN
Piotrków Trybunalski Dopłata 150 PLN
Łódź Dopłata 150 PLN
Poznań Dopłata 250 PLN
Warszawa Dopłata 100 PLN

Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt - ok. 105 EUR,
- programu fakultatywnego.

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt - ok. 130 EUR.

- programu fakultatywnego.

- dodatkowych ubezpieczeń.

Cena zawiera

- Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach o standardzie**/***: 2 noclegi w Wilnie, 2 noclegi w Rydze poza centrum, 3 noclegi w Tallinie poza centrum, 1 nocleg w Kownie. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.
- Wyżywienie: 8 śniadań, 4 obiadokolacje (dla chętnych możliwość wykupienia 3 kolacji regionalnych, 2 obiadów).
- Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego. 
- Opieka pilota.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zakwaterowanie:

8 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 2 noclegi w Kłajpedzie lub okolicy, 2 noclegi w Rydze, 3 noclegi w Tallinnie, 1 nocleg w Kownie. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.

Wyżywienie:

8 śniadań, 7 obiadokolacji.

Transport:

Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.

Ubezpieczenie:

Signal Iduna Polska TU S.A.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.