Wyżywienie | |
Nocleg | |
Realizacja programu |
Biuro czynne Pn - Pt 9:00-17:00
Newsletter | Kontakt z Nami
Jak zarezerwować?
Oferta na Zamówienie!
CHINY W PIGUŁCE 2016
Pekin - Wielki Mur - Suzhou - Hangzhou – Wuzhen - Szanghaj
DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Pekinu przez jeden z portów lotniczych w Europie.
DZIEŃ 2
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu, a następnie wyjazd na zwiedzanie. Po zatłoczonych ulicach stolicy Chin jedziemy zobaczyć Świątynię Nieba - jeden z symboli Pekinu, miejsce modłów cesarzy o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing, a obecnie największy park w mieście. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Pałacu Letniego - najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach. Oprócz typowo chińskiej architektury można tam podziwiać wspaniałe założenia parkowe oraz zajmujące ¾ powierzchni sztuczne jezioro Kunming (możliwość krótkiej przejażdżki „smoczymi” łodziami). Po południu opuszczamy gwarne miasto i jedziemy zobaczyć Wielki Mur - jeden z siedmiu nowych cudów świata, największy na świecie system umocnień i najwybitniejszy zabytek chińskiego budownictwa. Po powrocie do Pekinu kolacja: kaczka po pekińsku. Wspólne wyjście na wieczorny targ żywności. Nocleg.
DZIEŃ 4
Dla chętnych poranny spacer do jednego z parków, gdzie mieszkańcy Pekinu ćwiczą tai-chi. Po śniadaniu przejazd na Plac Tiananmen - największy plac świata, na środku którego stoi potężny gmach Mauzoleum Mao Zedonga. Następnie zwiedzanie najważniejszego zabytku Pekinu: Zakazanego Miasta - pochodzący z XV w. kompleks pałacu cesarskiego, w którym rezydowało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Wizyta w świątyni lamaistycznej Yonghegong (Pałac Harmonii i Pokoju) - jednej z najpiękniejszych w Pekinie. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5
Po śniadaniu przejazd superszybkim pociągiem do Suzhou. Przyjazd. Zwiedzanie miasta. Na początek przejażdżka łodziami po Wielkim Kanale - wybitnym osiągnięciu inżynierii dawnych Chin - oraz po jego odnogach, które przecinają gęstą zabudowę miasta. Następnie zwiedzanie Ogrodu Pokornego Zarządcy, będącego jednym z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Po lekcji kaligrafii przejazd na obiadokolację. Wieczorem dla chętnych spacer po Starym Mieście. Nocleg.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd autokarem do Hangzhou. Zwiedzanie buddyjskiej świątyni Lingying, znanej z oryginalnych posągów wykutych bezpośrednio w skale i uważanej za najbardziej czczone miejsce na ziemi. Następnie spacerowy rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim uosabiającym klasyczne chińskie wyobrażenie piękna. Po południu przejazd do Wuzhen, gdzie łodzią przedostaniemy się do hotelu w odrestaurowanej zabytkowej części miasta. Pobyt tam to prawdziwa podróż w czasie: drewniane domki przeglądają się w wodach licznych kanałów, a malownicze mosty spinają brzegi. W wodzie migocą odbicia lamp i lampionów, słychać plusk wioseł przepływających łódek. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 7
Po śniadaniu zwiedzanie Wuzhen - oprócz zabytkowej zabudowy zobaczymy pokazową wytwórnię wódki ryżowej i pracownię farbowania tkanin. Następnie przejazd do Szanghaju (około 2 godzin), spacer po Bundzie - reprezentacyjnej nadrzecznej promenadzie, pozostałości dawnej Dzielnicy Międzynarodowej. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem spacer po ulicy Nankińskiej - głównej arterii handlowej miasta, tonącej w światłach neonów. Nocleg.
DZIEŃ 8
Po śniadaniu udajemy się na słynny targ warzywny Yangpu. Następnie wizyta u tradycyjnej rodziny chińskiej. Odwiedzimy też Świątynię Nefrytowego Buddy - jedną z niewielu świątyń buddyjskich w mieście, znaną z niezwykłego posągu sprowadzonego niegdyś z Birmy. Zwiedzanie szanghajskiego Starego Miasta - spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Perła Orientu – wieża TV. Obiadokolacja. Nocleg w Szanghaju.
DZIEŃ 9
Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy. Lądowanie na lotnisku w Warszawie późnym wieczorem.
Cena podstawowa | Wolne miejsca |
---|
Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.
zakwaterowanie: noclegi w hotelu 3***, pokoje 2-os. z łazienkami
wyżywienie: 2 posiłki dziennie
Miejscowość | Kod miasta/lotniska |
---|---|
Warszawa | WAW |
- przelot na trasie: Warszawa - Pekin, Szanghaj – Warszawa
- przejazd superszybkim pociągiem Pekin - Suzhou
- zakwaterowanie: noclegi w hotelu 3***, pokoje 2-os. z łazienkami
- wyżywienie: 2 posiłki dziennie
- transport: klimatyzowany autokar lub bus, pociąg
- opiekę pilota - przewodnika
- wizę chińską
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
- bilety wstępu 140 USD
- zwyczajowe napiwki 40 USD
- dopłata do pokoju 1-osobowego 240 USD
ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)
+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl
godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne
Zapisz się do Newsletter Ecotravel
Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - obozy młodzieżowe, wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotyczne, pielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.
Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.