w naszej ofercie: 8117 imprez, 3481 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Erytrea i Sudan
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA ERYTREA I SUDAN

Zwiedzanie Chartumu i Omdurmanu, słynnych piramid Meroe i kompleksu grobowców w Nuri. Wizyta u plemion Beja i Rashaida. Zwiedzanie Asmary i Massawy.

Wylot z: WAW
Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy lub opisem hotelu (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
231968
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

ERYTREA - SUDAN
Wyprawa w poszukiwaniu ginącego świata starej kultury nubijskiej. Zwiedzanie Chartumu i Omdurmanu, słynnych piramid Meroe i kompleksu grobowców w Nuri. Wizyta u plemion Beja i Rashaida. Zwiedzanie Asmary i Massawy.
Erytrea - transport towarów i ludzi.
Ekscytująca podróż przez dwa państwa afrykańskie. Erytrea, ze stolica Asmarą i jej zabudową typową dla Włoch z lat 30-tych ubiegłego wieku. Niezapomniany przejazd pociągiem parowym, wizyta na osławionym targu wielbłądów w pobliżu Keren. Podczas przejazdów podglądanie scen z życia mieszkańców erytrejskiej prowincji. Wizyta u plemion Bilen czy Rashaida. Wizyta na stanowiskach archeologicznych w Kohaito (Erytrea) i w Starej Dongoli oraz Ghazali (Sudan). W Sudanie spacer w stolicy – Chartum. Będzie też okazja do przejazdu przez pustynię nubijską, czy przeprawę przez Nil. Nie może także zabraknąć wizyty w Nuri - kompleks grobowców nubijskich władców, czy Meroe – największa niegdyś nekropolia władców królestwa Nubii.
wyjazd powrót cena ilość miejsc  
25-03-2023 08-04-2023 7 980 PLN + 1 190 EUR + 1000 USD dostępne REZERWUJ
21-10-2023 04-11-2023 7 980 PLN + 1 190 EUR + 1000 USD dostępne REZERWUJ
04-11-2023 18-11-2023 7 980 PLN + 1 190 EUR + 1000 USD dostępne REZERWUJ
mapaMAPA: Erytrea - Sudanpdfpobierz
PDF
Wycieczka do Erytrei rozpocznie przejazd pociągiem parowym po torach zbudowanych jeszcze przez Włochów. Następnie wizyta na targu wielbłądów, przejazd od Massawy - istotny port Morza Czerwonego. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Kohaito. Spacer po Asmarze. Przelot do Sudanu - zwiedzanie miasta Chartum: Muzeum Narodowe, Etnograficzne, grobowców Mahdi, domu Kalifa. Przejazd przez pustynie do Starej Dongoli. Obiad na lokalnym targowisku w Kermy, wioska Tombos, przeprawa przez pustynie Nubijską do Karimy. Podziwianie  widoków z Jabel Barkal, przekroczenie Nilu i dojazd do Nuri - grobowce i piramidy. Wizyta w Meroe - największej niegdyś nekropolii władców królestwa Nubii. Zwiedzanie świątyni Lwa w Musawwarat. Udział w sufickiej ceremonii zikr – słynącej z tańczących derwiszy na cmentarzu Sheikh Hamad El-Nil.
W poszukiwaniu ginącego świata starej kultury nubijskiej
Erytrea - Sudan
DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Asmary przez jeden z europejskich portów tranzytowych. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 2.
Po śniadaniu niezapomniany przejazd pociągiem parowym (Asmara – Areberebui – Asmara) po torach zbudowanych jeszcze przez Włochów (195 USD). Sesje fotograficzne. Następnie wyjazd do miasteczka Keren. Trasa wiedzie pośród surowego krajobrazu, po drodze podglądanie rozmaitych scen z życia mieszkańców erytrejskiej prowincji: kobiety transportujące na głowie chrust lub wodę, roześmiane dzieciaki, jeźdźców na osłach. Przystanek w miasteczku Halib Mentel. Spotkanie z plemieniem Bilen, które nadal posługuje się starożytnym językiem Beja, a którego kobiety znane są z kolorowych ubrań oraz licznych tatuaży z henny. Charakterystyczne są tu również domy o okrągłym kształcie. Kontynuacja przejazdu do Keren, w pobliżu którego co poniedziałek odbywa się największa atrakcja Erytrei – targ wielbłądów, ale nie tylko. Przystanek przy niezwykłej kapliczce z figurką Matki Boskiej w pniu baobabu pamiętającego średniowiecze, której Erytrejczycy przypisują dar płodności. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Spacer po Keren. Podglądanie prowincjonalnego życia miasteczka i zwiedzanie włoskiego oraz brytyjskiego cmentarza wojennego, dworca autobusowego z 1930 roku, kościoła  św. Antoniego. Nocleg. 
z wizyta u plemienia Bilen
DZIEŃ 3.
Po śniadaniu wyjazd za Keren na osławiony targ wielbłądów – w poniedziałkowe poranki w Keren handluje się nie tylko wielbłądami, ale także osłami, kozami, bydłem i artykułami domowego użytku... To jest na pewno jedno z tych miejsc, które w tym małym kraju trzeba  zobaczyć koniecznie! Świecące nisko poranne słońce zwykle ostro rysuje kontury ludzi i zwierząt kładąc na piasku ich długie cienie, to jakby ilustracja do „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Nieśpieszne zwiedzanie targu, chłonięcie atmosfery tego niesamowitego miejsca, nasłuchiwanie porykiwania osłów i wielbłądów, a także  rozmów w dziwnie brzmiącym języku. Powrót do Asmary na noc.
Keren slynny targ wielbladow
DZIEŃ 4.
Po śniadaniu przejazd do Massawy. Temperatura znacznie wzrośnie, a naszym oczom ukaże się kolejny cel naszej wyprawy – Massawa. Ten wciąż istotny port Morza Czerwonego zaskoczy nas mieszanką arabskich i afrykańskich zapachów. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku spacer pośród wąskich uliczek Starego Miasta, gdzie co chwila natknąć się można na zabudowania charakterystyczne dla budownictwa mauretańskiego. Chwila zadumy przy budynku Banku Włoskiego oraz Pałacu Gubernatora, które szczególnie ucierpiały podczas walk o niepodległość. Nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Wizyta w miarę dostępności u plemienia Rashaida. To arabska grupa etniczna, która w roku 1846 przybyła z Arabii Saudyjskiej. Lud ten prowadzi koczowniczy tryb życia, znany jest z hodowli wielbłądów. Kobiecy ubiór słynie z czarno-czerwonych sukienek o geometrycznych wzorach, burki misternie haftowane srebrną nitką, koralikami oraz nasionami. Po południu czas na relaks i kąpiele na dziewiczej plaży Gurgusum. Powrót do Asmary. Nocleg 
Dzień 6
Przejazd z Asmary do Adikeyh, gdzie zobaczymy słynne stanowiska archeologiczne w Kohaito: fundamenty starożytnych pałaców, kamienne kolumny itp. Potem wędrówka krawędzią kanionu  do groty z malowidłami naskalnymi ludów pierwotnych. Po drodze powrotnej miniemy Segeneti – żyzny, zielony obszar. Postój przy olbrzymim drzewie – figowcu sykomory, zwanym lokalnie Daaro, czczonym przez miejscowych. Drzewo to zostało uwiecznione na erytrejskich banknotach. Powrót  do Asmary. Nocleg .
Dzień 7
Zwiedzanie Asmary stolicy Erytrei zwanej „Piccola Roma” położonej na wysokosci 2400 m.n.p.m. Miasto przywodzi na myśl zabudowania w stylu typowym dla architektury Włoch z lat 30-tych ubiegłego wieku. Wiele budynków nadal posiada włoskie naleciałości (Bar Roma czy Kino Impero). Ponadto wielu mieszkańców ciągle używa języka włoskiego, co stwarza atmosferę rodem z filmów Felliniego. Miasto cały czas próbuje się zmodernizować i odzyskać dawny blask utracony podczas walki o niepodległość. Zwiedzanie miasta: główny budynek poczty, futurystyczny budynek stacji benzynowej Fiat Tagliero, wizyta w kawiarni i w kinie. Spacer na lokalnych targach – stragany z owocami, warzywami, czy przyprawami. W pamięci długo zostaną „warsztaty na wolnym powietrzu” w Medeber. Nocleg w Asmarze.
Dzień 8
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Asmary: Muzeum Narodowe, katolicka katedra św. Marii z 1992 roku, koptyjski kościół N’da Mariam z 1920 roku, niesamowity budynek dawnej opery a obecnie kina. Następnie przejazd na przedmieścia Asmary na jej słynną atrakcję turystyczną: cmentarz  pojazdów wojskowych i czołgów. To  pomnik ostatecznego zwycięstwa Erytrei nad Etiopią w trwającej 30 lat wojnie. Powrót do hotelu po bagaże. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Sudanu. Wieczorem przylot do Chartum. Procedury wizowe. Położenie miasta w widłach rzek (Białego i Błękitnego Nilu), przypominających trąbę słonia było podstawą jego nazwy. Chartum bowiem znaczy po prostu trąba słonia. Spotkanie z lokalnym kontrahentem, przejazd do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.
Dzień 9
Po śniadaniu formujemy nowoczesną karawanę i całodzienny przejazd jeepami na północ przez pustynię nubijską do Starej Dongoli – średniowiecznej stolicy historycznej krainy Nubia. Lunch po drodze. Przy zachodzącym słońcu spacer po nekropolii sufich. Nocleg w namiotach w obozowisku uroczo rozbitym  na pustyni w otoczeniu ergu. Kolacja.
Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu spacer na stanowisko archeologiczne Starej Dongoli. Zwiedzanie pałacu królewskiego oraz pozostałości po dawnym kościele. Widok z góry na leniwie przepływający Nil. Przejazd do Kermy. Obiad na lokalnym targowisku. Następnie przejazd do wioski Tombos - miejsca dawnego kamieniołomu. Nocleg w tradycyjnym nubijskim domu. Kolacja.
Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Karima. Przemierzając Pustynię Nubijską robimy postój w miasteczku Al Kurro i odwiedzamy królewski cmentarz z pięknie zachowanymi grobowcami faraonów. Lunch. Przyjazd do Karima w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 12
Rano podejście na świetą górę Jebel Barkal, ze szczytu której rozciągają się niesamowite widoki. Następnie przekroczenie Nilu i dojazd do Nuri – kompleksu grobowców nubijskich władców, składającego się z ponad 70 starych piramid. Lunch. Przejazd przez pustynię Bayoda. Przystanek przy małym, malowniczo położonym na pustyni stanowisku archeologicznym w Ghazali. Kontynuacja przejazdu do Meroe - największej nekropoli władców królestwa Nubii. Spacer po strefie archeologicznej. Widok piramid na tle zachodzącego słońca. Nocleg w obozowisku w namiotach rozbitych w pobliżu piramid. Kolacja.
stanowisko archeologiczne w Ghazali
Dzień 13
Rano poranne widoki wystających z piasku pustyni czarnych piramid  Meroe w świetle porannego słońca. Zaczynamy odwrót na południe do Chartum. W położonym na pustyni Naga zwiedzanie świątynie boga Amona z pięknie zachowanymi płaskorzeźbami. Po drodze lunch. Przejazd pustynną drogą do Musawwarat, zwiedzanie świątyni Lwa. Wczesnym wieczorem przyjazd do stolicy.
pustynia Naga zwiedzanie swiatyni Boga Amona
Dzień 14
Po śniadaniu zwiedzanie Chartumu: Muzeum Narodowe, spacer po deptaku Nilu. Chłonięcie atmosfery w pijalni kawy pod chmurką. Przepłyniecie łodzią na słynne miejsce, gdzie spotykają się wody Białego i Błękitnego Nilu. Przejazd mostem do Omdurman i zwiedzanie grobowca Mahdi oraz obejrzenie z zewnątrz domu Khalifa. Wizyta na największym w Sudanie bazarze. Udział w sufickiej ceremonii zikr słynącej z tańczących derwiszy na cmentarzu Hamed al-Nil. Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko w Chartum. Wylot do Europy.
Dzień 15
Przylot do jednego z europejskich portów tranzytowych, przerwa tranzytowa, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie w Warszawie.
TERMINY:
21.01 - 04.02.2023
11.02 - 25.02.2023
25.03 - 08.04.2023
21.10 - 04.11.2023
04.11 - 18.11.2023
ROZKŁAD RAT:
I rata: 1000 PLN płatne przy podpisaniu umowy
II rata: część PLN płatne na 35 dni przed rozpoczęciem imprezy (minus I rata)
III rata: część walutową uczestnik zabiera ze sobą
UWAGA: Ze względu na sytuację polityczną między Sudanem i Erytreą organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian, kolejności odwiedzanych miejsc.
Wycieczka objazdowa o średnim poziomie trudności.
CENA ZAWIERA
- przeloty na trasie: Warszawa  – Asmara - Chartum – Warszawa;
- przelot wewnętrzny Asmara – Chartum
- zakwaterowanie: hotel 4**** w Chartumie (pokoje 2-osobowe); noclegi w namiotach/ miejscowych hostelach/hotelach oraz lokalnych nubijskich domach na trasie – w zależności od sytuacji i warunków pogodowych, hotele 3*** w Erytrei, za wyjątkiem Massawy - hotel 2*
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie na pustyni i w trakcie objazdu, Chartum – 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja, Erytrea - śniadania
- opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
- opłaty za miejscowych przewodników
- permity w Erytrei i w Chartumie
- bilety wstępu
- przejazdy samochodami z napędem na cztery koła, minibusem
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
CENA NIE ZAWIERA
-  wizy, opłaty lotniskowe, rejestracyjne, graniczne: 145 EUR
-  napiwki 70 EUR
-  dopłata do pokoju 1-osobowego 350 EUR
-  drinków w hotelu
-  przejazd kolejką ok. 195 USD w zależności od wielkości grupy
-  pozwolenia na filmowanie w Sudanie
-  wydatków własnych oraz innych nie wymienionych w programie
 
DODATKOWE WYMAGANIA
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
wyjazd powrót cena ilość miejsc  
25-03-2023 08-04-2023 7 980 PLN + 1 190 EUR + 1000 USD dostępne REZERWUJ
21-10-2023 04-11-2023 7 980 PLN + 1 190 EUR + 1000 USD dostępne REZERWUJ
04-11-2023 18-11-2023 7 980 PLN + 1 190 EUR + 1000 USD dostępne REZERWUJ

Wycieczka ERYTREA - SUDAN

Wyprawa w poszukiwaniu ginącego świata starej kultury nubijskiej. Zwiedzanie Chartumu i Omdurmanu, słynnych piramid Meroe i kompleksu grobowców w Nuri. Wizyta u plemion Beja i Rashaida. Zwiedzanie Asmary i Massawy.

Ekscytująca podróż przez dwa państwa afrykańskie. Erytrea, ze stolica Asmarą i jej zabudową typową dla Włoch z lat 30-tych ubiegłego wieku. Niezapomniany przejazd pociągiem parowym, wizyta na osławionym targu wielbłądów w pobliżu Keren. Podczas przejazdów podglądanie scen z życia mieszkańców erytrejskiej prowincji. Wizyta u plemion Bilen czy Rashaida. Wizyta na stanowiskach archeologicznych w Kohaito (Erytrea) i w Starej Dongoli oraz Ghazali (Sudan). W Sudanie spacer w stolicy – Chartum. Będzie też okazja do przejazdu przez pustynię nubijską, czy przeprawę przez Nil. Nie może także zabraknąć wizyty w Nuri - kompleks grobowców nubijskich władców, czy Meroe – największa niegdyś nekropolia władców królestwa Nubii.

Wycieczka do Erytrei rozpocznie przejazd pociągiem parowym po torach zbudowanych jeszcze przez Włochów. Następnie wizyta na targu wielbłądów, przejazd od Massawy - istotny port Morza Czerwonego. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Kohaito. Spacer po Asmarze. Przelot do Sudanu - zwiedzanie miasta Chartum: Muzeum Narodowe, Etnograficzne, grobowców Mahdi, domu Kalifa. Przejazd przez pustynie do Starej Dongoli. Obiad na lokalnym targowisku w Kermy, wioska Tombos, przeprawa przez pustynie Nubijską do Karimy. Podziwianie  widoków z Jabel Barkal, przekroczenie Nilu i dojazd do Nuri - grobowce i piramidy. Wizyta w Meroe - największej niegdyś nekropolii władców królestwa Nubii. Zwiedzanie świątyni Lwa w Musawwarat. Udział w sufickiej ceremonii zikr – słynącej z tańczących derwiszy na cmentarzu Sheikh Hamad El-Nil.

W poszukiwaniu ginącego świata starej kultury nubijskiej

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Asmary przez jeden z europejskich portów tranzytowych. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu niezapomniany przejazd pociągiem parowym (Asmara – Areberebui – Asmara) po torach zbudowanych jeszcze przez Włochów (195 USD). Sesje fotograficzne. Następnie wyjazd do miasteczka Keren. Trasa wiedzie pośród surowego krajobrazu, po drodze podglądanie rozmaitych scen z życia mieszkańców erytrejskiej prowincji: kobiety transportujące na głowie chrust lub wodę, roześmiane dzieciaki, jeźdźców na osłach. Przystanek w miasteczku Halib Mentel. Spotkanie z plemieniem Bilen, które nadal posługuje się starożytnym językiem Beja, a którego kobiety znane są z kolorowych ubrań oraz licznych tatuaży z henny. Charakterystyczne są tu również domy o okrągłym kształcie. Kontynuacja przejazdu do Keren, w pobliżu którego co poniedziałek odbywa się największa atrakcja Erytrei – targ wielbłądów, ale nie tylko. Przystanek przy niezwykłej kapliczce z figurką Matki Boskiej w pniu baobabu pamiętającego średniowiecze, której Erytrejczycy przypisują dar płodności. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Spacer po Keren. Podglądanie prowincjonalnego życia miasteczka i zwiedzanie włoskiego oraz brytyjskiego cmentarza wojennego, dworca autobusowego z 1930 roku, kościoła  św. Antoniego. Nocleg. 

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu wyjazd za Keren na osławiony targ wielbłądów – w poniedziałkowe poranki w Keren handluje się nie tylko wielbłądami, ale także osłami, kozami, bydłem i artykułami domowego użytku... To jest na pewno jedno z tych miejsc, które w tym małym kraju trzeba  zobaczyć koniecznie! Świecące nisko poranne słońce zwykle ostro rysuje kontury ludzi i zwierząt kładąc na piasku ich długie cienie, to jakby ilustracja do „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Nieśpieszne zwiedzanie targu, chłonięcie atmosfery tego niesamowitego miejsca, nasłuchiwanie porykiwania osłów i wielbłądów, a także  rozmów w dziwnie brzmiącym języku. Powrót do Asmary na noc.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu przejazd do Massawy. Temperatura znacznie wzrośnie, a naszym oczom ukaże się kolejny cel naszej wyprawy – Massawa. Ten wciąż istotny port Morza Czerwonego zaskoczy nas mieszanką arabskich i afrykańskich zapachów. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku spacer pośród wąskich uliczek Starego Miasta, gdzie co chwila natknąć się można na zabudowania charakterystyczne dla budownictwa mauretańskiego. Chwila zadumy przy budynku Banku Włoskiego oraz Pałacu Gubernatora, które szczególnie ucierpiały podczas walk o niepodległość. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wizyta w miarę dostępności u plemienia Rashaida. To arabska grupa etniczna, która w roku 1846 przybyła z Arabii Saudyjskiej. Lud ten prowadzi koczowniczy tryb życia, znany jest z hodowli wielbłądów. Kobiecy ubiór słynie z czarno-czerwonych sukienek o geometrycznych wzorach, burki misternie haftowane srebrną nitką, koralikami oraz nasionami. Po południu czas na relaks i kąpiele na dziewiczej plaży Gurgusum. Powrót do Asmary. Nocleg 

Dzień 6

Przejazd z Asmary do Adikeyh, gdzie zobaczymy słynne stanowiska archeologiczne w Kohaito: fundamenty starożytnych pałaców, kamienne kolumny itp. Potem wędrówka krawędzią kanionu  do groty z malowidłami naskalnymi ludów pierwotnych. Po drodze powrotnej miniemy Segeneti – żyzny, zielony obszar. Postój przy olbrzymim drzewie – figowcu sykomory, zwanym lokalnie Daaro, czczonym przez miejscowych. Drzewo to zostało uwiecznione na erytrejskich banknotach. Powrót  do Asmary. Nocleg .

Dzień 7

Zwiedzanie Asmary stolicy Erytrei zwanej „Piccola Roma” położonej na wysokosci 2400 m.n.p.m. Miasto przywodzi na myśl zabudowania w stylu typowym dla architektury Włoch z lat 30-tych ubiegłego wieku. Wiele budynków nadal posiada włoskie naleciałości (Bar Roma czy Kino Impero). Ponadto wielu mieszkańców ciągle używa języka włoskiego, co stwarza atmosferę rodem z filmów Felliniego. Miasto cały czas próbuje się zmodernizować i odzyskać dawny blask utracony podczas walki o niepodległość. Zwiedzanie miasta: główny budynek poczty, futurystyczny budynek stacji benzynowej Fiat Tagliero, wizyta w kawiarni i w kinie. Spacer na lokalnych targach – stragany z owocami, warzywami, czy przyprawami. W pamięci długo zostaną „warsztaty na wolnym powietrzu” w Medeber. Nocleg w Asmarze.

Dzień 8

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Asmary: Muzeum Narodowe, katolicka katedra św. Marii z 1992 roku, koptyjski kościół N’da Mariam z 1920 roku, niesamowity budynek dawnej opery a obecnie kina. Następnie przejazd na przedmieścia Asmary na jej słynną atrakcję turystyczną: cmentarz  pojazdów wojskowych i czołgów. To  pomnik ostatecznego zwycięstwa Erytrei nad Etiopią w trwającej 30 lat wojnie. Powrót do hotelu po bagaże. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Sudanu. Wieczorem przylot do Chartum. Procedury wizowe. Położenie miasta w widłach rzek (Białego i Błękitnego Nilu), przypominających trąbę słonia było podstawą jego nazwy. Chartum bowiem znaczy po prostu trąba słonia. Spotkanie z lokalnym kontrahentem, przejazd do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu formujemy nowoczesną karawanę i całodzienny przejazd jeepami na północ przez pustynię nubijską do Starej Dongoli – średniowiecznej stolicy historycznej krainy Nubia. Lunch po drodze. Przy zachodzącym słońcu spacer po nekropolii sufich. Nocleg w namiotach w obozowisku uroczo rozbitym  na pustyni w otoczeniu ergu. Kolacja.

Dzień 10

Po wczesnym śniadaniu spacer na stanowisko archeologiczne Starej Dongoli. Zwiedzanie pałacu królewskiego oraz pozostałości po dawnym kościele. Widok z góry na leniwie przepływający Nil. Przejazd do Kermy. Obiad na lokalnym targowisku. Następnie przejazd do wioski Tombos - miejsca dawnego kamieniołomu. Nocleg w tradycyjnym nubijskim domu. Kolacja.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Karima. Przemierzając Pustynię Nubijską robimy postój w miasteczku Al Kurro i odwiedzamy królewski cmentarz z pięknie zachowanymi grobowcami faraonów. Lunch. Przyjazd do Karima w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 12

Rano podejście na świetą górę Jebel Barkal, ze szczytu której rozciągają się niesamowite widoki. Następnie przekroczenie Nilu i dojazd do Nuri – kompleksu grobowców nubijskich władców, składającego się z ponad 70 starych piramid. Lunch. Przejazd przez pustynię Bayoda. Przystanek przy małym, malowniczo położonym na pustyni stanowisku archeologicznym w Ghazali. Kontynuacja przejazdu do Meroe - największej nekropoli władców królestwa Nubii. Spacer po strefie archeologicznej. Widok piramid na tle zachodzącego słońca. Nocleg w obozowisku w namiotach rozbitych w pobliżu piramid. Kolacja.

Dzień 13

Rano poranne widoki wystających z piasku pustyni czarnych piramid  Meroe w świetle porannego słońca. Zaczynamy odwrót na południe do Chartum. W położonym na pustyni Naga zwiedzanie świątynie boga Amona z pięknie zachowanymi płaskorzeźbami. Po drodze lunch. Przejazd pustynną drogą do Musawwarat, zwiedzanie świątyni Lwa. Wczesnym wieczorem przyjazd do stolicy.

Dzień 14

Po śniadaniu zwiedzanie Chartumu: Muzeum Narodowe, spacer po deptaku Nilu. Chłonięcie atmosfery w pijalni kawy pod chmurką. Przepłyniecie łodzią na słynne miejsce, gdzie spotykają się wody Białego i Błękitnego Nilu. Przejazd mostem do Omdurman i zwiedzanie grobowca Mahdi oraz obejrzenie z zewnątrz domu Khalifa. Wizyta na największym w Sudanie bazarze. Udział w sufickiej ceremonii zikr słynącej z tańczących derwiszy na cmentarzu Hamed al-Nil. Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko w Chartum. Wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do jednego z europejskich portów tranzytowych, przerwa tranzytowa, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie w Warszawie.

TERMINY:
21.01 - 04.02.2023
11.02 - 25.02.2023
25.03 - 08.04.2023
21.10 - 04.11.2023
04.11 - 18.11.2023

ROZKŁAD RAT:
I rata: 1000 PLN płatne przy podpisaniu umowy
II rata: część PLN płatne na 35 dni przed rozpoczęciem imprezy (minus I rata)
III rata: część walutową uczestnik zabiera ze sobą

UWAGA: Ze względu na sytuację polityczną między Sudanem i Erytreą organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian, kolejności odwiedzanych miejsc.

Wycieczka objazdowa o średnim poziomie trudności.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

ROZKŁAD RAT:
I rata: 1000 PLN płatne przy podpisaniu umowy
II rata: część PLN płatne na 35 dni przed rozpoczęciem imprezy (minus I rata)
III rata: część walutową uczestnik zabiera ze sobą

Zniżki i dopłaty

25.03-08.04.2023

Dopłata dewizowa EUR : Dopłata 1190 EUR
Dopłata dewizowa USD : Dopłata 1000 USD

21.10-04.11.2023

Dopłata dewizowa EUR : Dopłata 1190 EUR
Dopłata dewizowa USD : Dopłata 1000 USD

04.11-18.11.2023

Dopłata dewizowa EUR : Dopłata 1190 EUR
Dopłata dewizowa USD : Dopłata 1000 USD

Zakwaterowanie

Hotele star star star

- zakwaterowanie: hotel 4**** w Chartumie (pokoje 2-osobowe); noclegi w namiotach/ miejscowych hostelach/hotelach oraz lokalnych nubijskich domach na trasie – w zależności od sytuacji i warunków pogodowych, hotele 3*** w Erytrei, za wyjątkiem Massawy - hotel 2*
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie na pustyni i w trakcie objazdu, Chartum – 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja, Erytrea - śniadania
- zakwaterowanie: hotel 4**** w Chartumie (pokoje 2-osobowe); noclegi w namiotach/ miejscowych hostelach/hotelach oraz lokalnych nubijskich domach na trasie – w zależności od sytuacji i warunków pogodowych, hotele 3*** w Erytrei, za wyjątkiem Massawy - hotel 2*

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy lub opisem hotelu (ZPR)

- wyżywienie: 3 posiłki dziennie na pustyni i w trakcie objazdu, Chartum – 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja, Erytrea - śniadania

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

- przeloty na trasie: Warszawa  – Asmara - Chartum – Warszawa;
- przelot wewnętrzny Asmara – Chartum

- przeloty na trasie: Warszawa  – Asmara - Chartum – Warszawa;
- przelot wewnętrzny Asmara – Chartum

Miejscowość Kod miasta/lotniska
Warszawa WAW

Cena zawiera

- przeloty na trasie: Warszawa  – Asmara - Chartum – Warszawa;
- przelot wewnętrzny Asmara – Chartum
- zakwaterowanie: hotel 4**** w Chartumie (pokoje 2-osobowe); noclegi w namiotach/ miejscowych hostelach/hotelach oraz lokalnych nubijskich domach na trasie – w zależności od sytuacji i warunków pogodowych, hotele 3*** w Erytrei, za wyjątkiem Massawy - hotel 2*
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie na pustyni i w trakcie objazdu, Chartum – 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja, Erytrea - śniadania
- opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
- opłaty za miejscowych przewodników
- permity w Erytrei i w Chartumie
- bilety wstępu
- przejazdy samochodami z napędem na cztery koła, minibusem
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera

-  wizy, opłaty lotniskowe, rejestracyjne, graniczne: 145 EUR
-  napiwki 70 EUR
-  dopłata do pokoju 1-osobowego 350 EUR
-  drinków w hotelu
-  przejazd kolejką ok. 195 USD w zależności od wielkości grupy
-  pozwolenia na filmowanie w Sudanie
-  wydatków własnych oraz innych nie wymienionych w programie
DODATKOWE WYMAGANIA
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

-  wizy, opłaty lotniskowe, rejestracyjne, graniczne: 145 EUR
-  napiwki 70 EUR
-  dopłata do pokoju 1-osobowego 350 EUR
-  drinków w hotelu
-  przejazd kolejką ok. 195 USD w zależności od wielkości grupy
-  pozwolenia na filmowanie w Sudanie
-  wydatków własnych oraz innych nie wymienionych w programie

DODATKOWE WYMAGANIA
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.