w naszej ofercie: 11671 imprez, 9634 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
OBÓZ REKREACYJNY AKTYWNE LATO DŹWIRZYNO 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
MUSZYNA – OBÓZ YOUTUBERÓW 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA MALI GIGANCI NA KASZUBACH
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ MAŁYCH OPTYMISTÓW NA KASZUBACH KOLANO 2020
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2020]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA ŻEGLARSKI ŚWIAT SMYKA RYN 2020
Ryn
Polecamy [10.12-18.12.2020]

Kanada zachodnia - Alaska
Wszystko o tej ofercie wie:

KANADA ZACHODNIA - ALASKA

Wyprawa na Aleskę 2013

Wylot z: WAW
Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy lub opisem hotelu (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
238368
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

KANADA zachodnia – ALASKA

DZIEŃ 1 Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie w hali odlotów. Przelot przez jeden z europejskich portów lotniczych do Toronto w Kanadzie. Przylot w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2 Wczesnym rankiem wyjazd do Niagara Falls i zwiedzanie słynnych wodospadów (zwłaszcza Horse Shoe) z kanadyjskiej- zdecydowanie ciekawszej strony. Spacer wzdłuż gardzieli oraz rejs pod wodospad turystycznym stateczkiem „Maid of the Mist". Powrót do Toronto. Zwiedzanie miasta: wjazd na CN Tower- najwyższą wolnostojąca konstrukcję na świecie (553 m - 1815 stóp), dek widokowy 447 m - 1465 stóp - najwyższy na świecie punkt obserwacyjny, z którego rozciąga się przepastny widok na miasto i Jezioro Ontario. Transfer na lotnisko, wylot z Toronto do Calgary. Przylot, transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3 Rano spacer urokliwą Stephen Avenue w downtown Calgary, oddychanie atmosferą „Calgary Stampede", dla chętnych możliwość wjazdu na Wieżę Calgary (niegdyś Husky Tower). Wyjazd z miasta, po drodze wizyta w miasteczku zimowej Olimpiady 1988. Przejazd wzdłuż doliny rzeki Bow do najstarszego kanadyjskiego Parku Narodowego Banff. Zwiedzanie urokliwego miasteczka z najsławniejszym hotelem w Kanadzie „Banff Springs Hotel". Przejazd malowniczą drogą przez park pośród ośnieżonych 3-tysięczników. Wyjazd z Banff NP i przejazd przez kolejny Park Narodowy - Yoho. Spacer do pięknego wodospadu Takakkaw Falls (prawie 400 m wysokości) - drugiego co do wysokości wodospadu Kanady. Przejazd do Golden. Nocleg.

DZIEŃ 4 Rano przejazd do Lake Louise drogą, przy której spotkamy pierwsze większe zwierzęta. Krótki quizz na temat różnicy pomiędzy grizzly i baribalem oraz szybki kurs BHP na wypadek spotkania któregokolwiek z nich. Dla rozprostowania kości spacer wzdłuż jeziora Louise. Czas na kawę w hotelu Chateau Lake Louise. Przejazd do jeziora Morraine, otoczonego wysokimi szczytami górskimi - sesja fotograficzna. Dalsza jazda drogą Icefields Parkway, biegnącą pośród gór i lodowców. Wjazd na teren Parku Narodowego Jasper. Przystanek w pobliżu największego w Górach Skalistych Pola Lodowcowego - Columbia Icefield. Fakultatywnie wjazd na lodowiec jedynymi na świecie Snow-Coachami, gwarancja niezapomnianych wrażeń! Spacer po lodowcu. Dla pozostałych wizyta w muzeum lub spacer do czoła lodowca. Przejazd do Jasper. Nocleg.

DZIEŃ 5 Rano wyjazd nad rzekę Maligne, spacer wzdłuż Maligne Canyon, aż do pięknego wodospadu. Przejazd z Jasper do Prince George. Po drodze wizyta w Parku Mt. Robson - pod najwyższym szczytem Kanadyjskich Gór Skalistych (3 892 m n.p.m.). Fakultatywnie rafting - spływ pontonem po najważniejszej rzece Zachodniej Kanady - Fraser River. Dla pozostałych 2-3 godzinny marsz górskim szlakiem w stronę szczytu. Nocleg w Prince George.

DZIEŃ 6 Ostry skręt na północ - kierunek ALASKA! W Dawson Creek wjazd na słynną drogę Alaska Highway, liczącą ponad 2 500 km (ponad 1 500 mil) - drogę (uwaga polscy budowlańcy!), zbudowaną w ciągu ośmiu miesięcy podczas II Wojny Światowej. Wizyta przy mili „0" - miejscu rozpoczęcia budowy w 1942 r. Przejazd przez Fort St. John i inne nieliczne osady ludzkie. Podziwianie pięknych krajobrazów Kolumbii Brytyjskiej. Nocleg w miejscowości Fort Nelson.
DZIEŃ 7 Całodzienny przejazd z Fort Nelson do Whitehorse, stolicy Jukonu, przez Watson Lake i trzy parki stanowe - postój i regenerująca kąpiel w gorących źródłach Parku Muncho Lake. W trakcie całodziennej jazdy postoje na rozprostowanie kości. Przejazd do Watson Lake, wizyta w Parku Znaków Drogowych (Sign Post Forest) - możliwość pozostawienia swojej tablicy rejestracyjnej! Znowu przepiękne krajobrazy, zielone, niekończące się lasy borealne, rzeki i malownicze jeziora. Polowanie obiektywami na dziką zwierzynę: niedźwiedzie, bizony, łosie, jelenie, karibu itp. Zmęczeni drogą (980 km - dla wielu życiowy rekord przejechanego dystansu), ale nasyceni piękną, nieskażoną przyrodą, w dobrych nastrojach docieramy na nocleg do Whitehorse.

DZIEŃ 8 Od rana zwiedzanie Whitehorse - miasta na szlaku „gorączki złota" ze stojącym przy nabrzeżu rzeki Yukon legendarnym statkiem „SS Klondike", wożącym kiedyś poszukiwaczy do krainy złota (Yukon Goldfields). Wizyta w muzeum Mc Bride. Przed południem wyjazd z miasta i przejazd Klondike Hwy wzdłuż rzeki Yukon, do Dawson City, gdzie George Carmack i jego indiańscy przyjaciele rozpoczęli historię ostatniej światowej „Gold Fever" poszukując złota w strumyku Bonanza i nad rzeką Klondike. Po drodze postoje m.in. w Carmack i przy słynnych przełomach Five Fingers. Nocleg w mieście Georga Dawsona. Fakultatywnie, komu sił starczy, możliwość spędzenia wieczoru lub nawet całej nocy... w kasynie i na rewii z kan-kanem.

DZIEŃ 9 Rano zwiedzanie Dawson City i jego pamiątek po „Trail of 98" - kabina poety Roberta Service`a i pisarza Jacka Londona. Przed południem przekraczamy rzekę Yukon i „autostradą" Top of the World Hwy wjeżdżamy do USA (Witamy na Alasce!!!). Przejazd przez Tok i Delta Junction, gdzie spotykamy ropociąg „Alaska Pipeline". Dalsza droga do Fairbanks - stolicy Północnej Alaski. Po drodze wizyta w domu Santa Claus w North Pole - zakupy na Gwiazdkę. Przyjazd i zwiedzenie Parku Pionierów. Przejazd przez centrum Fairbanks (Gold Heart Plaza i pomnik Pierwszej Rodziny nad rzeką Chena). Nocleg.

DZIEŃ 10 Relaks w leżącym na „końcu świata" Fairbanks. Czas na gruntowne rozprostowanie kości lub spacer po mieście albo fakultatywnie możliwość całodziennej wycieczki na Koło Polarne lub wycieczki statkiem po rzece Chena - 4 godz.

DZIEŃ 11 Przejazd do Parku Narodowego Denali. Po drodze postój na kawę z lodem w Wenana (tradycja zakładów loterii ice-classic). Podziwianie Alaska Range z najwyższą kulminacją, zarazem najwyższym szczytem Ameryki Północnej - Mt. McKinley (6 194 m n.p.m.), określanym w języku Indian Athabasca mianem „Denali" czyli „Wielki". Przejazd przez Denali NP. Podziwianie masywu najwyższej góry oraz tundry i tajgi. Postoje w punktach z widokiem na północny i południowy wierzchołek Mt. McKinley. Dojazd do Talkeetna. Dla chętnych fakultatywnie lot nad Mt. McKinley, jeśli z lądowaniem na lodowcu Ruth. Oddech prawdziwej Alaski utożsamianej z „Przystankiem Alaska" i rzeczywiście uroczej Talkeetnie. Wizyta w Fairview Inn, gdzie prezydent Harding zjadł posiłek, a po paru dniach zmarł w wyniku zatrucia. Dojazd do Anchorage na nocleg. Wieczorny spacer po największym mieście Alaski. Przy odrobinie szczęścia możliwość zobaczenia zorzy polarnej (najprawdopodobniej- sierpień i wrzesień).

DZIEŃ 12 Pobyt w Anchorage lub fakultatywnie wyjazd do Seward i całodzienna wycieczka stateczkiem po Kenai Fjords NP. Przejazd przez Park Stanowy Chugach - po drodze poszukiwanie bieług w zatoce Turnagain, maskonurów i orłów na drzewach, a owiec Dalla na skałach. Dojazd do Seward i od 11.00 rejs statkiem (6 godz.) wzdłuż Półwyspu Kenai. Oglądanie „cielących się" lodowców, a także wydr, fok, orek i wielorybów. Powrót na nocleg do Anchorage.
DZIEŃ 13 Od rana podglądanie spokojnego życia Anchorage - i czas na zakupy pamiątek z Alaski. Przed południem wyjazd w kierunku granicy kanadyjskiej. Przejazd przez Góry Chugach, okolice lodowca Matanuska, Glennallen i Tok. Po drodze postoje i popasy w punktach widokowych na najwyższe szczyty łańcuchów górkich i Park Narodowy Wrangla - św. Eliasza, np. Mt. Blackburn. Wyjazd z Alaski. Nocleg już w Kanadzie w Beaver Creek.

DZIEŃ 14 Przejazd wzdłuż jednego z największych parków narodowych Kanady Kluane NP, który wraz z sąsiadującym parkiem Wrangell-St.Elias NP tworzy największy na świecie obszar przyrody chronionej (ok. 100 000 km2). Dla chętnych możliwość fakultatywnego przelotu nad największym poza polarnym polem lodowym na świecie i najwyższymi szczytami Kanady i Ameryki (Mt. Logan 5 959 m n.p.m., Mt. Vancouver, Mt. Cook, Mt. St. Eliasz). Przejazd na nocleg do Whitehorse.

DZIEŃ 15 Rano wyjazd do historycznego Skagway- znowu na Alasce- zwiedzanie centrum miasteczka, zamieszkałego ongiś przez ok. 20 000 górników (stampeders), dziś nawiedzanego przez tysiące turystów z ogromnych cruiserów. Wizyta w Red Onion Bar - najlepiej na pięterku. Dla chętnych fakultatywnie prze-jazd historycznym pociągiem White Pass and Yukon Rail (WP&YR) na Białą Przełęcz lub przelot nad Zatokę Lodowców. Nocleg w Skagway.

DZIEŃ 16 i 17 Przez dwa dni kontynuujemy podróż przez południowo-wschodnią Alaskę, tym razem na południe wodną autostradą Alaska Marine Highway System (marszruta ustalana każdorazowo). Po drodze mijamy: stolicę Juneau oraz małe, urocze porty, dostępne tylko drogą wodną: Ketchikan, Wrangell, Petersburg oraz Sitkę - pierwszą stolicę Alaski, pamiętającą jeszcze Rosjan. Czas na odpoczynek i odreagowanie jazdy w samochodzie. W ciągu dwóch dni podziwiamy przyrodę nadmorskiej części Alaski: fiordy, zatoki, najszybciej topiące się lodowce, wreszcie przy odrobinie szczęścia wieloryby, orki i delfiny. Noclegi na statku.

DZIEŃ 18 Po południu przybijamy do kanadyjskiego portu Prince Rupert w Kanadzie. Przejazd w kierunku Prince George przez Góry Nabrzeżne (Coast Mtns). Tropienie łosi i łososi. Przepiękne widoki szerokiej doliny rzeki Skeena. Wizyta u Indian w Kitwanga - czas na pamiątki indiańskie: rzeźby, obrazy, tomahawki, itp. Nocleg na trasie do Prince George.

DZIEŃ 19 Przyjazd do Prince George i dalszy przejazd na południe w kierunku Vancouver. Przejazd przez coraz mniej dziewiczą południową Brytyjską Kolumbię wzdłuż rzeki Simona Frasera - znowu wspaniały teatr monumentalnych gór, zielonkawych jezior, krystalicznie czystych rzek i bezkresnych lasów. Wieczór w prawie olimpijskim Vancouver. Przejazd przez centrum miasta, dzielnicę biznesową do Parku Stanleya, z którego najlepiej widać centrum miasta. Nocleg w hotelu - wieczorek pożegnalny.

DZIEŃ 20 Rano wyjazd na lotnisko. Wylot do Europy.

DZIEŃ 21 Przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie. Dumna prezentacja totemów indiańskich i cennych kruszców...

CENY: 10 470 PLN + 2 790 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 10 470 PLN na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 2 790 USD uczestnik zabiera ze sobą.

* dopłata do wysokiego sezonu 1100 PLN + 120 USD

UWAGA
: kameralne grupy, maksymalnie 10 osób

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

obowiązkowa opłata do wszystkich terminów : Dopłata 2790 USD
Dopłata do pok. 1-os. : Dopłata 1060 USD

15.07-04.08.2013

dopłata do wysokiego sezonu USD : Dopłata 120 USD

05.08-25.08.2013

dopłata do wysokiego sezonu USD : Dopłata 120 USD

Zakwaterowanie

Hotele star star star

zakwaterowanie: hotele, motele 3***, pokoje 2 osobowe z łazienkami

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy lub opisem hotelu (ZPR)

wyżywienie: śniadania na części trasy

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

przeloty na trasie Warszawa - Toronto - Calgary; Vancouver - Warszawa

Miejscowość Kod miasta/lotniska
Warszawa WAW

Cena zawiera

cena zawiera:

• przeloty na trasie Warszawa - Toronto - Calgary; Vancouver - Warszawa
• zakwaterowanie: hotele, motele 3***, pokoje 2 osobowe z łazienkami
• wyżywienie: śniadania na części trasy
• transport - mikrobus, promy
• opieka polskiego pilota-przewodnika
• ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera

cena nie zawiera:

pozostałe posiłki aranżuje pilot w formie pikników na trasie (steki z łososia lub wołowiny) lub w barach, restauracjach; cena posiłku: 8-15 USD
• bilety wstępu do obiektów i parków narodowych 120 USD
• opłat lotniskowych 40 USD
• wizy do USA
• wizy do Kanady (wiza została zniesiona dla Polaków posiadających paszporty biometryczne wydane po 28 sierpnia 2006r.)
• dopłaty do pok. 1-osobowego 1060 USD

comments powered by Disqus
Popularne
MUSZYNA – OBÓZ YOUTUBERÓW 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA ŻEGLARSKI ŚWIAT SMYKA RYN 2020
Ryn
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ LETNI (15 DNI) EXTRA EMOCJE W ENERGYLANDII, TATRALANDII, PRATERZE KORBIELÓW 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA MALI GIGANCI NA KASZUBACH
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ REKREACYJNY AKTYWNE LATO DŹWIRZYNO 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ MAŁYCH OPTYMISTÓW NA KASZUBACH KOLANO 2020
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2020]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ RUUNNMAGEDON JASTRZĘBIA GÓRA 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA SPORTOWA PRZYGODA NOWY DWOREK 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA I OBÓZ LETNI MIĘDZYZDROJE OW STILO PROGRAM LEGOLAND 2020
Polecamy [10.12-18.12.2020]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.