Wyżywienie | |
Nocleg | |
Realizacja programu |
WYCIECZKA SŁOWENIA I CHORWACJA W BAJKOWEJ KRAINIE 2022
Wycieczki objazdowe 2022, Jeziora Plitwickie, Zwiedzanie Słowenii 2021, Wycieczka do Chorwacji 2022, Jaskini Postojna
Słowenia, o której mówi się, że jest Europą w miniaturze, jest jednym z najbardziej różnorodnych biologicznie i krajobrazowo krajów. Stolicą Słowenii jest Lublana z przepiękną starówką i ciekawą legendą dotyczączącą Smoczego Mostu wybudowanego w stylu art nouveau. Według niej smoki, które strzegą mostu poruszają ogonem za każdym razem, gdy przez most przejdzie dziewica. Do miejsc, które obowiązkowo trzeba w Słowenii zobaczyć zalicza się jeszcze Postojna Jama, najsłynniejsza jaskinia świata, której długość liczy około 21 kilometrów.
Chorwacki Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO nikogo nie pozostawi obojętnym. Jeziora o krystalicznie czystej turkusowej wodzie i przepiękne wodospady wywierają niesamowite wrażenie.
PROGRAM RAMOWY
POLSKA - BLED (Słowenia) - LJUBLJANA (Słowenia) - JASKINIA POSTOJNA (Słowenia) - ROVINJ (Chorwacja) - PLAŻOWANIE - JEZIORA PLITWICKIE (Chorwacja) - POLSKA
1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych według rozkładu.
2 dzień - w godzinach porannych przyjazd do miejscowości Bled - uznawanej za najbardziej ekskluzywną miejscowość wypoczynkową w słoweńskich Alpach. Zobaczymy górujący nad jeziorem Zamek Bled, z którego rozpościera się niesamowity widok na pobliskie szczyty i osamotnioną na tafli wody wysepkę z małą kapliczką. Swój obecny barokowy wygląd warownia zawdzięcza ostatniej większej przebudowie jaka została przeprowadzona w XVIII wieku. Budowla otoczona jest fosą oraz wałami obronnymi na których obecnie znajdują się tarasy widokowe, z których rozpościera się bajkowa wręcz panorama otoczonego majestatycznymi szczytami Jeziora Bled. Czas wolny i następnie przejazd do stolicy Słowenii – Ljubljany, posiadającej wszelką infrastrukturę nowoczesnej stolicy, która jednocześnie zachowała sielską atmosferę, otwartość i przyjacielskość małego miasta. Cechą charakterystyczną Ljubljany są malownicze mosty przecinające rzekę Ljubljanica oraz olbrzymie obszary parku Tivoli, które ciągną się aż do centrum. W planie zwiedzania mamy: Plac Preserena, Ratusz, Katedra św. Mikołaja oraz będące symbolem miasta mosty na rzece Ljublanicy: Smoczy Most i Potrójny Most. Po zwiedzaniu czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.
3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Jaskini Postojna – 24-kilometrowego labiryntu przejść, galerii oraz komnat, które w asyście doświadczonych przewodników, w ostatnich 200 latach, odwiedziło już ponad 38 milionów turystów. Postojna to także największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu „klasyczny kras”, a do tego jedna z najpiękniejszych. Niezwykle malowniczą trasę turystyczną, wśród imponujących form skalnych, pokonamy przy pomocy kolejki, specjalnych łódek i pieszo. W następnej części dnia odwiedzimy perłę Istrii – Rovinj, często określane chorwackim Saint Tropez. Miasto, w którym nie ma nieudanych zdjęć, gdzie każdy macho zmienia się w sentymentalnego kochanka, gdzie kobieta czuje się jak w romantycznej historii, która może trwać bez końca. Rovinj jest czarujący, zaprasza na kawę, potem wino i architekturą opowiada swoją burzliwą historię, w której największy udział mieli Rzymianie i Wenecjanie. Znajdują się tu wzorowane na Wenecji pałace, średniowieczne domy i liczne, jak na tak małe miasteczko kościoły, m.in. Kościół św. Krzyża, Kaplica Świętej Trójcy i Klasztor Franciszkanów. Tak naprawdę, cała starówka jest jednym wielkim zabytkiem, bowiem każda kamienica ma swoją własną, ciekawą historię. Po zwiedzaniu czas wolny, podczas którego chętni będą mogli udać się na jedną z najpiękniejszych plaż półwyspu Istria. Wieczorem przejazd na nocleg na terenie Chorwacji.
4 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora, bajkowej krainy jezior i wodospadów, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcję Plitwic stanowi zespół 16 jezior krasowych połączonych ze sobą 72 pięknymi wodospadami. W parku znajdują się trasy, które można pokonać pieszo - a będzie to spacer wyjątkowo przyjemny. Trasy prowadzące przez drewniane pomosty, łączące jeziora i wodospady, dają możliwość podziwiania nie tylko otaczającego krajobrazu, ale również świata podwodnego. Trasy są przygotowane i oznakowane tak, aby dostosować ich stopień trudności do indywidualnych możliwości turystów: najkrótsze z nich zajmują do 2 godzin, najdłuższe – do 8 godzin wędrówki. Dodatkową atrakcją jest również krótki rejs statkiem pasażerskim lub pociągiem drogowym (wszystko wliczone w cenę biletu). W Parku spędzimy około 8 godzin. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
5 dzień - przyjazd do Polski w godzinach porannych.
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ! (na dzień 20.09.2021) Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ
- ubezpieczenie KUP SOBIE SPOKÓJ daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.
- ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)
Uwaga: Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.
- ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.
Ważne:
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG I TFP
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.
Cena podstawowa | Wolne miejsca |
---|
Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.
2 noclegi w hotelach **/***,
W cenie 2 śniadania. Dodatkowo płatne obowiązkowo obiadokolacje serwowane w hotelu.
Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd z Polski przez Czechy, Austrię na Słowenię.
UWAGA: połączenia dodatkowo płatne (tzw. "antenowe") są realizowane tylko pod warunkiem zapisania się minimum 4 osób z danego miasta. W przypadku nieuzbierania się wystarczającej ilości osób, zostaniecie Państwo poinformowani o konieczności przyjazdu do "miast głównych" (m.in Łódź, Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań). Informacja o ewentualnym odwołaniu połączenia antenowego zostanie przekazana na ok. 2-3 dni przed terminem wycieczki.
Miejscowość | Kod miasta/lotniska | Cena |
---|---|---|
Białystok | Dopłata 250 PLN | |
Bielsko Biała | Dopłata 100 PLN | |
Bochnia | Dopłata 150 PLN | |
Bolków | Dopłata 200 PLN | |
Brzeg | Dopłata 40 PLN | |
Brzesko | Dopłata 150 PLN | |
Bydgoszcz | Dopłata 150 PLN | |
Bytom | Dopłata 50 PLN | |
Ciechocinek | Dopłata 200 PLN | |
Cieszyn | Dopłata 100 PLN | |
Czarnków | Dopłata 150 PLN | |
Częstochowa | Dopłata 50 PLN | |
Gdańsk | Dopłata 250 PLN | |
Gdynia | Dopłata 250 PLN | |
Gliwice | bez dopłaty | |
Głogów | Dopłata 160 PLN | |
Gniezno | Dopłata 100 PLN | |
Gorzów Wlkp. | Dopłata 170 PLN | |
Gostyń | Dopłata 100 PLN | |
Grudziądz | Dopłata 200 PLN | |
Inowrocław | Dopłata 150 PLN | |
Jarocin | Dopłata 150 PLN | |
Jastrzębie Zdrój | Dopłata 100 PLN | |
Jelenia Góra | Dopłata 200 PLN | |
Jędrzejów | Dopłata 200 PLN | |
Kalisz | Dopłata 150 PLN | |
Katowice | bez dopłaty | |
Kępno | Dopłata 200 PLN | |
Kielce | Dopłata 200 PLN | |
Kluczbork | Dopłata 150 PLN | |
Kłodzko | Dopłata 170 PLN | |
Konin | Dopłata 150 PLN | |
Koszalin | Dopłata 250 PLN | |
Kościan | Dopłata 70 PLN | |
Kraków | Dopłata 100 PLN | |
Krotoszyn | Dopłata 150 PLN | |
Legnica | Dopłata 150 PLN | |
Leszno | Dopłata 70 PLN | |
Lubin (Dolnośląskie) | Dopłata 150 PLN | |
Lublin | Dopłata 250 PLN | |
Łagiewniki | Dopłata 100 PLN | |
Łódź | Dopłata 70 PLN | |
Mława | Dopłata 200 PLN | |
Modlin | Dopłata 100 PLN | |
Myślibórz | Dopłata 200 PLN | |
Niemcza | Dopłata 100 PLN | |
Nowa Sól | Dopłata 200 PLN | |
Nowy Tomyśl | Dopłata 100 PLN | |
Oborniki Wlkp | Dopłata 100 PLN | |
Olsztyn | Dopłata 250 PLN | |
Olsztynek | Dopłata 250 PLN | |
Opole | Dopłata 40 PLN | |
Ostróda | Dopłata 250 PLN | |
Ostrów Mazowiecki | Dopłata 150 PLN | |
Ostrów Wlkp. | Dopłata 150 PLN | |
Piła | Dopłata 150 PLN | |
Piotrków Tryb. | Dopłata 70 PLN | |
Pleszew | Dopłata 150 PLN | |
Płońsk | Dopłata 150 PLN | |
Polkowice | Dopłata 150 PLN | |
Poznań | Dopłata 70 PLN | |
Pszczyna | Dopłata 100 PLN | |
Puławy | Dopłata 200 PLN | |
Radom | Dopłata 170 PLN | |
Rawicz | Dopłata 60 PLN | |
Rybnik | Dopłata 50 PLN | |
Rzeszów | Dopłata 200 PLN | |
Słupca | Dopłata 150 PLN | |
Słupsk | Dopłata 250 PLN | |
Sopot | Dopłata 250 PLN | |
Starogard Gdański | Dopłata 250 PLN | |
Szczecin | Dopłata 200 PLN | |
Szczecinek | Dopłata 250 PLN | |
Śrem | Dopłata 100 PLN | |
Świdnica | Dopłata 150 PLN | |
Świebodzice | Dopłata 150 PLN | |
Świebodzin | Dopłata 150 PLN | |
Świecie | Dopłata 200 PLN | |
Tarnów | Dopłata 200 PLN | |
Tczew | Dopłata 250 PLN | |
Tomaszów Mazowiecki | Dopłata 100 PLN | |
Toruń | Dopłata 200 PLN | |
Trzcianka | Dopłata 150 PLN | |
Tychy | Dopłata 50 PLN | |
Wałbrzych | Dopłata 200 PLN | |
Wałcz | Dopłata 150 PLN | |
Warszawa | Dopłata 70 PLN | |
Wieliczka | Dopłata 100 PLN | |
Wieluń | Dopłata 200 PLN | |
Wiskitki | Dopłata 70 PLN | |
Włocławek | Dopłata 200 PLN | |
Wodzisław Śląski | Dopłata 100 PLN | |
Wrocław | Dopłata 50 PLN | |
Września | Dopłata 100 PLN | |
Wyszków | WYS_A | Dopłata 150 PLN |
Zabrze | Dopłata 50 PLN | |
Zambrów | Dopłata 200 PLN | |
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka | Dopłata 150 PLN | |
Zielona Góra | Dopłata 200 PLN | |
Zwoleń | Dopłata 200 PLN | |
Żnin | Dopłata 150 PLN | |
Żory | bez dopłaty |
Świadczenia w cenie
zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
2 noclegi w hotelach **/***,
2 śniadania,
zwiedzanie według programu,
transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
opieka pilota.
Świadczenia Obowiązkowe
ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)
+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl
godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne
Zapisz się do Newsletter Ecotravel
Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - obozy młodzieżowe, wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotyczne, pielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.
Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.