w naszej ofercie: 11355 imprez, 5746 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Ecotravel - Birma – Laos Dla Koneserów Z Rejsem Statkiem Po Mekongu - Podróże egzotyczne i wyprawy
Wszystko o tej ofercie wie:

BIRMA – LAOS DLA KONESERÓW Z REJSEM STATKIEM PO MEKONGU

Podróże egzotyczne i wyprawy

BirmaRangunRangun
Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
255114676
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Cena zawiera

- zakwaterowanie
- wyżywienie
- transport
- realizację programu wymienionego w ofercie

Cena nie zawiera

Świadczeń nie objętych tą ofertą.

Birma – Laos Dla Koneserów Z Rejsem Statkiem Po Mekongu

BIRMA – LAOS dla koneserów z rejsem statkiem po Mekongu
Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Yangun przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.
Dzień 2:
Przylot do Yangon, jednego z najbardziej intrygujących miast Azji Południowo-Wschodniej, w którym mieszają się wpływy wielu kultur i religii, wypełnionego XIX-wieczną architekturą kolonialną oraz starożytnymi, pozłacanymi pagodami. Wizyta w pagodzie Chaukhtatgyi, oraz podziwianie jednego z największych posągów leżącego Buddy w kraju, na którego stopach widnieje 108 świętych symboli. Spacer wokół jeziora Kandawgyi na którym znajduje się pozłacana, królewska barka Karaweik, którą starożytni królowie Baganu podróżowali wzdłuż rzeki Irawadi. Wizyta w najświętszej i najbardziej majestatycznej świątyni w kraju Shwedagon Pagoda, pokrytej szczerym złotem i kamieniami szlachetnymi, w której według wierzeń znajdują się relikwie 4 poprzednich Buddów. Licząca ponad 2500 lat świątynia od świtu do nocy wypełniona jest rozmodlonymi się mnichami na głos recytującymi buddyjskie modlitwy oraz lokalnymi wiernymi, którzy tłumnie pielgrzymują do świątyni, aby złożyć pokłon przed jednym z setek znajdujących się w świątyni wizerunków Buddy.
Dzień 3:
Przelot do Baganu. Zwiedzanie najważniejszych i najbardziej imponujących z ponad 2200 ocalałych pagód i świątyń, reprezentujących różne okresy i style architektoniczne. Wizyta w pagodzie Shwezigon, jednej z pierwszych świątyń wybudowanych w Baganie z ogromną złotą, świętą stupą. Zwiedzanie z latarkami pagody-jaskini Gubyaukgyi, wzniesionej w XII wieku, znanej ze świetnie zachowanych starożytnych fresków przedstawiająch dżatakę, opowieści o poprzednich wcieleniach Buddy oraz XIII-wiecznej świątyni Htilominlo z najlepiej zachowanymi w Baganie rzeźbionymi w piaskowcu ornamentami. Po południu przejażdżka tradycyjną bryczką konną, z której można podziwiać setki mniejszych, rzadziej odwiedzanych świątyń i pagód, do Dhammayangyi, największej świątyni w Baganie, zbudowanej przez króla Narathu, aby wynagrodzić swoje liczne zbrodnie i winy. Transfer na jedną z najwyższych pagód w Baganie, skąd podczas zachodu słońca rozpościera się zapierający dech widok na równinę Baganu wypełnioną setkami starożytnych świątyń i pagód.
Dzień 4:
Wizyta w świątyni Ananda, architektonicznego arcydzieła, uważanej za najpiękniejszą świątynię Baganu, zbudowaną w stylu Mon, posiadającą dwa antyczne wizerunki Buddy, których wyrażenia twarzy wydają się zmieniać w zależności od odległości, z których są oglądane. Spacer po jednej z wiosek wokół Baganu, gdzie można zaobserwować tradycyjne życie mieszkańców Baganu, którzy trudnią się głównie uprawą roli oraz produkcją produktów codziennego użytku ciągle wykonywanych ręcznymi tradycyjnymi metodami. Wizyta w świątyni Manuha, ufundowanej przez uwięzionego w areszcie władcę Królestwa Mon oraz w tradycyjnym zakładzie produkującym artystyczne wyroby z laki, metody używanej od wieków do produkcji przedmiotów dla dworu królewskiego oraz w sztuce. Podziwianie zachodu słońca z widokiem na liczne położone na brzegu Irawadi pagody z pokładu tradycyjnej drewniej łódki.
Dzień 5:
Poranny przelot do Heho. Przejazd do Pindaya, spokojnego miasteczka położonego wokół malowniczego jeziora, z tętniącym życiem rynkiem i wspaniałymi widokami na otaczającą okolicę. Pindaya słynie z rozległej sieci jaskiń, które mieszczą dziesiątki tysięcy błyszczących posągów Buddy. Miasteczko jest również znane z ręcznie wykonywanych ozdób. Zwiedzanie warsztatu produkującego tradycyjne papierowe parasole, gdzie można zaobserwować ręczny proces produkcji, od papieru, aż do ręcznego zdobienia parasoli. Pindaya jest zamieszkana przez plemiona Danu i Pa-O, wyróżniających się tradycyjnymi kolorowymi nakryciami głowy. Przejazd nad malowniczo położone, otoczone górami, Jezioro Inle.
Dzień 6:
Jezioro zamieszkałe jest przez plemię Intha, które przez stulecia do perfekcji oponowało unikalną sztukę wiosłowania nogami, budowy wiosek na palach na jeziorze oraz uprawy pływających po powierzchni jeziora ogrodów. Całodzienne zwiedzanie jeziora tradycyjnymi drewnianymi łódkami. Wizyta w pagodzie Phaung Daw Oo, w której znajdują się czczone, antyczne rzeźby Buddy, codziennie pokrywane przez wiernych kolejnymi warstwami złota, przez co zatraciły już swój oryginalny kształt. Wizyta u kowala i srebrnika z plemienia Intha, którzy nadal wykonują swoje produkty tradycyjnymi, niezmienionymi od pokoleń metodami oraz w wiosce specjalizującej się w żłobieniu i budowie łodzi. Wizyta u słynnych kobiet z plemienia Padaung, które ze względu na noszone na szyi miedziane obręcze nazywane są również „kobietami-żyrafami”.
Dzień 7:
Zwiedzanie ponad 150-letniego klasztoru Shwe Yan Pyay z unikalnymi owalnymi oknami oraz szklanymi mozaikami. Transfer łodzią na słynny, rotujący targ, przemieszczający się codziennie do jednej z pięciu wiosek na brzegach jeziora. Na targ tłumnie przybywają plemiona zamieszkujące pobliskie wzgórza z plemienia Danu oraz Pa-O wyróżniające się charakterystycznym kolorowym nakryciem głowy. Podziwianie pływających ogrodów, zajmujących duże połacie jeziora, zakotwiczonych do dna jedynie za pomocą bambusowych tyczek. Przeprawa łódką wąskimi, malowniczymi rzekami do kompleksu świątynnego Indein, w której znajdują się tysiące starożytnych stup, tworzące wrażenie niekończącego się lasu stup. Zwiedzanie wiosek na jeziorze specjalizujących się w produkcji lokalnych cygar oraz w tkactwie, wyrabiających swoje produkty tradycyjnymi ręcznymi metodami. Wizyta w znajdującym się na jeziorze tekowym klasztorze Nga Phe Kyaung, słynnym z tresowanych, skaczących przez obręcze kotów oraz antycznych bambusowych posągów Buddy. Podczas powrotu do hotelu łodzią podziwianie miejscowych rybaków wiosłujących nogami i łowiących ryby w promieniach zachodzącego słońca.
Dzień 8:
Przelot do Tachileik, miasta leżącego w regionie Złotego Trójkąta na granicy z Tajlandią i Laosem. Owiany aurą tajemniczości Złoty Trójkąt słynął w przeszłości z produkcji opium. Obecnie jest to miejsce zdobywające coraz większą popularność wśród osób odwiedzających Tajlandię, ceniących sobie wędrówki do wiosek górskich plemion żyjących na pograniczu trzech państw, zachowujących swoje odrębne zwyczaje, ubiór i kulturę. Po południu, przekroczenie granicy oraz przejazd do Chiang Rai, stolicy najbardziej wysuniętej na północ prowincji Tajlandii.
Dzień 9:
Zwiedzanie Chiang Rai wraz z trzema słynnymi świątyniami - Białą, Niebieską i Czarną. Na początek Wat Rong Khun zwana także Białą Świątynią. Zbudowana w XX wieku, na miejscu świątyni o tej samej nazwie, Wat Rong Khun jest zarazem świątynią oraz galerią sztuki, łączącą elementy współczesnej i tradycyjnej tajskiej architektury. Wizyta w Rong Sear Tean, zwanej także Niebieską Świątynią. Bierze ona nazwę od niebiesko-złotego koloru ścian, symbolizującego nauki Buddy (Dharma) oraz szerzenie ich na całym świecie. Na koniec zwiedzania Chiang Rai wizyta w Baan Dam, zwanym również Czarną Świątynią. Przejazd do miejscowości Chiang Saen, leżącej u zbiegu granic Birmy, Laosu i Tajlandii oraz krótki rejs na rzece Mekong. Po drodze, postój w jednej z wiosek górskich plemion Akha. Tradycyjny pokaz tańców plemion Akha oraz Hmong. Nocleg w eco-resorcie malowniczo położonym w dolinie Mekongu, przy granicy z Laosem.
Dzień 10:
Poranny przejazd do pobliskiego Laosu. Po przekroczeniu granicy, kontynuujemy malowniczą podróż w stronę Luang Namtha, przejeżdżając przez porośnięty bujną roślinnością Park Narodowy Nam Ha. Przyjazd do Luang Namtha wczesnym popołudniem a następnie kilkugodzinny trekking w dżungli, połączony z wizytą w osadach lokalnych plemion Khmu i Lanten. W wioskach dowiemy się o kulturze i zwyczajach plemienia Khmu oraz w jaki sposób budują swoje domy, dlaczego nie ma w nich drzwi po zachodniej stronie oraz zapoznamy się z procesem produkcji papieru z bambusa. Zakwaterowanie w skromnym eco-resorcie w Luang Namtha i wieczorny spacer po mieście oraz odwiedziny na Nocym Targu.
.
Dzień 11:
Przejazd do miejscowości Muang Xai i zakwaterowanie w górskim, pięknie położonym eco-resorcie zbudowanym w tradycyjnym laotańskim stylu. Zwiedzanie pobliskiej wioski oraz, fakultatywnie, możliwość wędrówki nad położony w górach wodospad. Droga nad wodospad wiedzie przez sieć znajdujących się kilkanaście metrów nad ziemią, zawieszonych między drzewami mostów. W resorcie istnieje również możliwość (odpłatnie) odwiedzenia schroniska dla słoni oraz spotkania z ich opiekunami w celu poznania życia i zwyczajów tych wspaniałych zwierząt. Odpoczynek i relaks przy basenie.
Dzień 12:
Wyjazd w stronę Luang Prabang. Krętą górską drogą przekroczymy kilka pasm górskich aby po czterech godzinach znaleźć się w miejscowości Pak Ou położonej nad Mekongiem. Po przeprawie na drugi brzeg rzeki zwiedzimy zespół jaskiń, wraz ze znajdującymi się w nich dziesiątkami pięknie zdobionych posągów Buddy. Po południu dotrzemy do Luang Prabang, dawnej stolicy Laosu. Starówka Luang Prabang to jeden z najbardziej znanych zabytków znajdujących się na liście UNESCO w Azji Południowo-Wschodniej. Spacer po uliczkach otoczonych kolonialnymi budynkami z czasów panowania Francuzów, oraz wejście na pobliskie wzgórze Phousi i obserwowanie zachodu słońca pozwolą zgłębić panująca w Luang Prabang melancholijną atmosferę.
Dzień 13:
Całodzienne zwiedzanie Luang Prabang oraz licznych świątyń znajdujących się w królewskim mieście. Na początek, Haw Pha Bang, świątynia mieszcząca w sobie odlany z brązu, pokryty złotymi listkami posążek Buddy, który przywędrował do Luang Prabang w XIV wieku. Następnie przejdziemy do sąsiadującego ze świątynią Pałacu Królewskiego który został wybudowany w początkach XX wieku na polecenie Francuzów jako siedziba marionetkowego króla Sisavang Vonga. Pałac królewski pełnił swoją funkcję aż do 1975 roku, kiedy po rewolucji w Laosie został zamieniony na muzeum wraz z bogatą kolekcją używanych przez króla samochodów. Spacerem udamy się w stronę zlewiska dwóch rzek – Mekongu i Nam Khan, gdzie znajdują się kolejne buddyjskie świątynia Wat Sene oraz najważniejszy w Laosie klasztor i pochodząca z XVI wieku świątynia Wat Xiengthong. Po południu przejazd do najpiękniejszych w Laosie, składających się z trzech poziomów wodospadów Kuang Si. Możliwość kąpieli w naturalnych basenach skalnych z krystalicznie czystą, turkusową wodą. Powrót łodzią do Luang Prabang oraz wizyta na słynnym Nocnym Targu wraz z możliwością spróbowania specjałów laotańskiej kuchni.
Dzień 14:
Pobudka przed świtem i przejazd na tradycyjną procesję buddyjskich mnichów zbierających jałmużnę. Podczas odbywającej się przed wschodem, przechodzącej uliczkami Luang Prabang procesji, obserwować można również mieszkańców i pielgrzymów darujących mnichom rozmaite produkty, używane następnie do przygotowywania posiłków dla mieszkających w klasztorze mnichów. Po śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot do Pakse, największego miasta południowego Laosu. Zakwaterowanie w hotelu oraz zwiedzanie najważniejszych atrakcji Pakse – świątyni Wat Luang oraz wioski Ban Saphai znanej z produkcji tradycyjnych laotańskich tkanin. Zachód słońca z pięknym widokiem na Mekong, ze wzgórza na którym znajduje się ogromny posąg Złotego Buddy
Dzień 15:
Przejazd do wioski Champassak i zaokrętowanie na statek Vat Phou oraz obiad na pokładzie. Po południu zejście na lunch oraz zwiedzanie kompleksu hinduistycznych świątyń Vat Phou, zbudowanych pomiędzy VI i XII wiekiem w czasach rządów imperium Chenla. Świątynie Vat Phou poprzedzają okres panowania kultury Kmerów, zostały jednak odrestaurowane po zajęciu terenów południowego Laosu przez Kmerów i swoim stylem przypominają w dużej mierze świątynie Angkor w Kambodży. Powrót na pokład oraz kolacja w promieniach zachodzącego nad Mekongiem słońca.
Dzień 16:
Po śniadaniu zejście na ląd na krótki spacer do wioski Tomo oraz zwiedzanie ruin świątyni Oum Muong. Kontynuujemy spływ Mekongiem w kierunku archipelagu 4000 wysp na Mekongu zwanego także jako Si Pahn Don. Po południu przystanek w specjalizującej się produkcji whisky wiosce Ban Deua Tia oraz spacer do znajdującej się w wiosce szkoły oraz świątyni. Pod wieczór przybicie do północnych brzegów wyspy Don Khong, największej zamieszkałej wyspy archipelagu Si Phan Don. Czas wolny i kolacja.
Dzień 17:
Zejście z pokładu Vat Phou do wioski Ban Veuthong, gdzie przesiądziemy się na mniejsze łódki i odbędziemy rejs pomiędzy licznymi wysepkami archipelagu. Po dopłynięciu na wysepkę Khone zwiedzimy wybudowaną przez Francuzów linię kolejową, dom w stylu architektury kolonialnej oraz przejdziemy przez most pomiędzy wyspami Khone oraz Det. Powrót na obiad serwowany na pokładzie Vat Phou a następnie przejazd do wodospadów Khone PhaPheng, określanych jako „Niagara Wschodu” ze względu na duże ilości przepływającej przez nie wody. Po południu przejazd do Pakse i dalej przez granicę z Tajlandią do miasta Ubon Rathathani na lot do Bangkoku. Przelot do Bangkoku. Przerwa tranzytowa. Wylot do Polski przez port tranzytowy.
Dzień 18:
Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych. Wycieczka objazdowa o średniej skali trudności dla turystów ceniących sobie pogłębione podglądanie regionu. Uwaga! Możliwość zrobienia przerwy w Bangkoku 1-3 dni.
TERMINY:
26.01 – 12.02.2019
17.02 – 06.03.2019
09.03 – 26.03.2019
19.10 – 05.11.2019
26.11 – 13.12.2019
CENA: 8750 PLN + 2590 USD
1 rata: 800 PLN
2 rata: 8750 PLN + 2000 USD x kurs sprzedaży Pekao SA, płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 590 USD, uczestnik zabiera ze sobą
CENA OBEJMUJE:
- Przelot na trasie Warszawa – Rangun, Ubon Rathathani – Bangkok – Warszawa.
- 13 noclegów w hotelach 4* i 3+*, 1 nocleg w eco-resort 2*, kajuty na statku Vat Phou, pokoje 2-osobowe.
- 3-dniowy rejs po Mekongu łodzią Vat Phou
- 4 przeloty wewnętrzne - Yangon-Bagan, Bagan-Heho, Heho-Tachileik, Luang
Prabang-Pakse
- wyżywienie - śniadania w hotelach, 3 obiady (dzień 15, 16, 17), 3 kolacje (dzień 9, 15, 16)
- opiekę pilota polskojęzycznego
- transfery klimatyzowanym mikrobusem
- obsługę lokalnych przewodników
- wizy
- jazdę bryczką konną w Baganie
- łodzie w Baganie, Jeziorze Inle, Indein
- rejs łodzią w regionie Złotego Trójkąta na Mekongu
- przeprawę na Mekongu do jaskiń Pak Ou
- codzienna woda mineralna oraz jednorazowe ręczniki odświeżające
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
CENA NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu i opłat lokalnych i strefowych – 170 USD
- dopłaty do pokoju 1-osobowego – 570 USD
- pozostałych posiłków (aranżuje pilot)
- napiwków – 70 USD

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.