w naszej ofercie: 11327 imprez, 3229 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Piaski Kalahari 2024 Namibia, Botswana, Zimbabwe
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA PIASKI KALAHARI 2024 NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE

Wycieczka do Namibii Botswany i Zimbabwe 2024, Podróże egzotyczne do Afryki 2024, Wycieczki Egzotyczne, Wycieczki Objzadowe 2024

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
260103841
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Wycieczka Piaski Kalahari 2020 - Namibia, Botswana, Zimbabwe
Wycieczka do Namibii Botswany i Zimbabwe 2020, Podróże egzotyczne do Afryki
WINDHOEK - NAMIB NAUKLUFT PARK - SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - WALVIS BAY -SWAKOPMUND -SKELETON COAST - HIMBAS - ETOSHA - CAPRIVI - MAUN - MOREMI GAME RESERVE - OKAVANGO DELTA - CHOBE NATIONAL PARK - WODOSPADY WIKTORII
Dzień 1. Warszawa - Windhoek. 
Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.
Dzień 2. Windhoek (150 km). 
Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta  o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej i obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.
Dzień 3. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (350 km, ok. 6h jazdy). 
Przejazd rano do Namib Naukluft Park - najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgach w pobliżu Sesriem
Dzień 4. Sosussvlei - Walvis Bay (350 km, ok. 5h jazdy). 
Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego się ponad najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarszą pustynię świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund - nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w hotelu w Swakopmund.
Dzień 5. Swakopmund - Księżycowy Krajobraz - Welwitschia Drive (240 km, ok 3-4 h jazdy). 
Całodzienna wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Po południu powrót do Swakopmund i wizyta w centrum sportów uprawianych na wydmach, jak zjeżdżanie na desce, quady i latanie na lotniach. Obiad i nocleg w Swakopmund
Dzień 6. Swakopmund - Wybrzeże Szkieletowe - Khorixas (420 km, ok. 6 - 7 h jazdy).
Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem, oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża - wielotysięcznej koloni fok. Później wracamy w głąb lądu, przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge - spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez Buszmenów przed 4 tysiącami lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.
Dzień 7. Skamieniały Las - Twyfelfontein - Palmwag - Kamanjab (400 km, ok. 6h jazdy). 
Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wsród malowniczych wzgórz w Twyfelfontein, podziwiamy jeszcze jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę ) wyjeżdżamy z Khorixas na północ, gdzie jeszcze przed zachodem słońca odwiedzamy farmę gepardów. Kolacja i nocleg w lodgach niedaleko Kamanjab.
Dzień 8. Kamanjab - wioska Himba - Etosha (200 km, ok. 4 h jazdy). 
Rano wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Po lunchu w Outjo (niewliczony w cenę) dojeżdżamy do lodgii przy bramie rezerwatu Etosha. Kolacja i nocleg w lodgach.
Dzień 9. Etosha. Całodzienne safari (180 km). 
Wjazd do niezwykłego Rezerwatu Etosha, łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) - płytka depresja ok 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacja i nocleg w lodgach poza rezerwatem.
Dzień 10. Etosha - Tsumeb - Rundu - Bagani (550 km, ok. 7 h jazdy). 
Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Kolacja i nocleg w lodgach na brzegu rzeki.
Dzień 11. Bagani - Maun (450 km, ok 6 h jazdy). 
Przekraczamy granicę z Botswaną i poruszamy się wzdłuż rzeki,  a potem rozlewisk Okavango docierając po południu do stolicy regionu - Maun. Maun leży w Delcie rzeki Okavango, jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynię Kalahari (15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari. Kolacja i nocleg w lodgach w Maun.
Dzień 12. Maun - Moremi Game Reserve (250 km). 
Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari w samochodach terenowych 4x4 do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Wyjątkowo trudny teren pokonujemy w samochodach terenowych dających nam również możliwość zbliżania się do ukrytych w buszu zwierząt. Kolacja i nocleg w lodgach w stacjonarnych namiotach niedaleko rezerwatu.
Dzień 13. Maun - Delta Okavango (170 km). 
Safari w lodzi motorowej wśród wysp delty rzeki. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne inne zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Żyje tu około 30 tysięcy słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka jest endemicznych wyłącznie dla tego rejonu np. lechwe. Wody Okavango podnoszą się po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii właśnie w czasie bezdeszczowej zimy, czyli pomiędzy czerwcem a wrześniem, ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Obiad i nocleg w lodgach w Maun.
Dzień 14. Maun - Nata - Kasane (600 km, ok. 8-9 h jazdy). 
Tą długą, całodzienną trasą dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godzinną wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (nie wliczona w cenę). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. Safari łodzią przed zachodem słońca na rzece Chobe, jednym z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania słoni. Obiad i nocleg w lodgach w Kasane.
Dzień 15. Chobe National Park - Wodospady Wiktorii (80 km). 
Wcześnie rano safari w samochodach 4x4 w rezerwacie Chobe. Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii. Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii - drugimi co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.
Dzień 16. Wodospady Wiktorii (50 km). 
Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne i wypoczynek. Do najbardziej emocjonujących sportów należy niewątpliwie jeden z najsłynniejszych na świecie spływ pontonami po Zambezi. Równie ciekawy choć już nie tak ekscytujący jest przelot helikopterem albo mikrolotnią nad wodospadami, jazda konna, safari na słoniu, spacer z lwami, skakanie z mostu (bungee jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi Wodospadu itp. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.
Dzień 17. Wodospady Wiktorii - Johanesburg odlot do Polski. 
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła . Wylot z Wodospadów Wiktorii do Polski.
Dzień 18. Warszawa.
Przylot przez jeden z portów europejskich do Warszawy.
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
OBSŁUGA:
obsługa polskojęzycznego pilota

Wycieczka Piaski Kalahari 2024 Namibia, Botswana, Zimbabwe

Wycieczka do Namibii Botswany i Zimbabwe 2024, Podróże egzotyczne do Afryki 2024, Wycieczki Egzotyczne, Wycieczki Objzadowe 2024

OPIS OFERTY

WINDHOEK - NAMIB NAUKLUFT PARK - SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - WALVIS BAY -SWAKOPMUND -SKELETON COAST - HIMBAS - ETOSHA - CAPRIVI - MAUN - MOREMI GAME RESERVE - OKAVANGO DELTA - CHOBE NATIONAL PARK - WODOSPADY WIKTORII

Dzień 1. Warszawa - Windhoek. Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

Dzień 2. Windhoek (150 km). Przylot do stolicy Namibii, Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta  o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej i obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Dzień 3. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (350 km, ok. 6h jazdy). Przejazd rano do Namib Naukluft Park - najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgach w pobliżu Sesriem

Dzień 4. Sosussvlei - Walvis Bay (350 km, ok. 5h jazdy). Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego się ponad najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarszą pustynię świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund - nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w hotelu w Swakopmund.

Dzień 5. Swakopmund - Księżycowy Krajobraz - Welwitschia Drive (240 km, ok 3-4 h jazdy). Całodzienna wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Po południu powrót do Swakopmund i wizyta w centrum sportów uprawianych na wydmach, jak zjeżdżanie na desce, quady i latanie na lotniach. Obiad i nocleg w Swakopmund

Dzień 6. Swakopmund - Wybrzeże Szkieletowe - Khorixas (420 km, ok. 6 - 7 h jazdy). Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem, oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża - wielotysięcznej koloni fok. Później wracamy w głąb lądu, przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge - spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez Buszmenów przed 4 tysiącami lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.

Dzień 7. Skamieniały Las - Twyfelfontein - Palmwag - Kamanjab (400 km, ok. 6h jazdy). Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wsród malowniczych wzgórz w Twyfelfontein, podziwiamy jeszcze jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę ) wyjeżdżamy z Khorixas na północ, gdzie jeszcze przed zachodem słońca odwiedzamy farmę gepardów. Kolacja i nocleg w lodgach niedaleko Kamanjab.

Dzień 8. Kamanjab - wioska Himba - Etosha (200 km, ok. 4 h jazdy). Rano wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Po lunchu w Outjo (niewliczony w cenę) dojeżdżamy do lodgii przy bramie rezerwatu Etosha. Kolacja i nocleg w lodgach.

Dzień 9. Etosha. Całodzienne safari (180 km). Wjazd do niezwykłego Rezerwatu Etosha, łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) - płytka depresja ok 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacja i nocleg w lodgach poza rezerwatem.

Dzień 10. Etosha - Tsumeb - Rundu - Bagani (550 km, ok. 7 h jazdy). Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Kolacja i nocleg w lodgach na brzegu rzeki.

Dzień 11. Bagani - Maun (450 km, ok 6 h jazdy). Przekraczamy granicę z Botswaną i poruszamy się wzdłuż rzeki,  a potem rozlewisk Okavango docierając po południu do stolicy regionu - Maun. Maun leży w Delcie rzeki Okavango, jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynię Kalahari (15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari. Kolacja i nocleg w lodgach w Maun.

Dzień 12. Maun - Moremi Game Reserve (250 km). Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari w samochodach terenowych 4x4 do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Wyjątkowo trudny teren pokonujemy w samochodach terenowych dających nam również możliwość zbliżania się do ukrytych w buszu zwierząt. Kolacja i nocleg w lodgach w stacjonarnych namiotach niedaleko rezerwatu.

Dzień 13. Maun - Delta Okavango (170 km). Safari w lodzi motorowej wśród wysp delty rzeki. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne inne zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Żyje tu około 30 tysięcy słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka jest endemicznych wyłącznie dla tego rejonu np. lechwe. Wody Okavango podnoszą się po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii właśnie w czasie bezdeszczowej zimy, czyli pomiędzy czerwcem a wrześniem, ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Obiad i nocleg w lodgach w Maun.

Dzień 14. Maun - Nata - Kasane (600 km, ok. 8-9 h jazdy). Tą długą, całodzienną trasą dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godzinną wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (nie wliczona w cenę). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. Safari łodzią przed zachodem słońca na rzece Chobe, jednym z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania słoni. Obiad i nocleg w lodgach w Kasane.

Dzień 15. Chobe National Park - Wodospady Wiktorii (80 km). Wcześnie rano safari w samochodach 4x4 w rezerwacie Chobe. Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii. Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii - drugimi co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 16. Wodospady Wiktorii (50 km). Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne i wypoczynek. Do najbardziej emocjonujących sportów należy niewątpliwie jeden z najsłynniejszych na świecie spływ pontonami po Zambezi. Równie ciekawy choć już nie tak ekscytujący jest przelot helikopterem albo mikrolotnią nad wodospadami, jazda konna, safari na słoniu, spacer z lwami, skakanie z mostu (bungee jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi Wodospadu itp. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 17. Wodospady Wiktorii - Johanesburg odlot do Polski. Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła . Wylot z Wodospadów Wiktorii do Polski.

Dzień 18. Warszawa. Przylot przez jeden z portów europejskich do Warszawy.

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Przewodnik

Klimat:

Pogoda w Namibii jest dobra przez cały rok. Temperatury prawie w każdym miesiącu wahają się od 17-32 °C. Przeważającą część kraju pokrywają pustynie, dlatego klimat jest niezwykle suchy. Panuje tu susza i brak dostępu do wody. Pora deszczowa trwa od listopada do marca. Wówczas deszcze wypełniają wyschnięte koryta rzek, a wszystko wokół się zazielenia. Klimat w tym czasie jest chłodniejszy, ale pojawia się więcej komarów i trudniej przemieszczać się po szutrach.

Waluta:

Jednostką monetarną jest rand południowoafrykański (ZAR). Rand dzieli sie na 100 centów. Średni kurs wynosi:

1 ZAR = 0,26 PLN

1 ZAR = 0,066 USD

1 ZAR = 0,606 EUR

W hotelach oraz większych sklepach honorowane są karty płatnicze takie jak np. VISA, MasterCard, American Express.

Przykładowe ceny:

Batony popularnych marek - 8 ZAR

Chleb biały - 15 ZAR

Woda 1,5 l - 14,5 ZAR

Ziemniaki 3 kg - 44 ZAR

Piwo 6 x 440 ml - 67,5 ZAR

Wino 750 ml - 32-140 ZAR

Czas lotu:

Czas przelotu do Namibii wynosi ok. 11 godzin.

Różnice czasowe:

W Namibii należy przestawić zegarki o godzinę do przodu względem czasu polskiego. Czas zimowy nie występuje.

Transport:

W Namibii obowiązuje ruch lewostronny. Najpopularniejszym środkiem transportu między miastami są minibusy i taksówki. Kursują także autobusy, jednak nie zawsze punktualnie i nie w każde dni. Wynajęcie auta w zależności od modelu kosztuje 58-80 EUR na dzień. Kolej jest słabo rozbudowana, za to każde większe miasto ma swoje lotnisko.

Elektryczność:

Napięcie w gniazdkach wynosi 220 V. Wtyczki są nietypowe (trzy okrągłe bolce), ale można kupić adapter na wtyczki polskie.

Zdrowie:

Przed wyjazdem do Namibii zaleca się wykonanie szczepień na: dur brzuszny, tężec, błonicę, WZW typu A i B.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny ulegają zmianom ze względu na koszt przelotu. Zapytaj o aktualną cenę

Zniżki i dopłaty

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 5,8% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe + Covid : Dopłata 7,54% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + Covid : Dopłata 4,64% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wszystkie śniadania i obiadokolacje

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Przelot Warszawa Kapsztad Johanesburg Warszawa,przeloty wewnętrzne

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE:
- obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 520 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
- zajęć fakultatywnych w Swakopmund
- zajęć fakultatywnych w Wodospadach Wiktorii
- napojów chłodzących i alkoholowych
- napiwków prywatnych i w restauracjach
- wydatków prywatnych
- opłat wizowych
- lunchów
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

DODATKOWO PŁATNE:

 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości US$ 580 (płatność tylko w dolarach) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • zajęć fakultatywnych w Swakopmund
 • zajęć fakultatywnych w Wodospadach Wiktorii
 • napojów chłodzących i alkoholowych
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • wydatków prywatnych
 • opłat wizowych
 • lunchów
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

Cena zawiera

- bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem z Wodospadów Wiktorii do Polski z przesiadkami w porcie europejskim
- 15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
- wszystkie śniadania i obiadokolacje
- transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie (autobusie)
- ubezpieczenie KL i NNW
- opiekę polskojęzycznego pilota

 • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem z Wodospadów Wiktorii do Polski z przesiadkami w porcie europejskim
 • 15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
 • wszystkie śniadania i obiadokolacje
 • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie (autobusie)
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • opiekę polskojęzycznego pilota

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.