w naszej ofercie: 16053 imprezy, 4652 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Peru Express 2020
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA PERU EXPRESS 2020

Wycieczka do Peru, Ameryka Południowa, Wycieczki objazdowe egzotyczne do Peru 2020

PeruLima
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
260104451
oferta w pdf
WYCIECZKA PERU EXPRESS 2020
Wycieczka do Peru, Ameryka Południowa, Wycieczki objazdowe egzotyczne do Peru 2020
Lima - Arequipa - Kanion Colca - Puno - Titicaca - Dolina Inków Urubamba - Machu Picchu –Cuzco
Dzień 1. Lima. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores.
Dzień 2. Lima. Po śniadaniu zwiedzimy Limę zaczynając od El Parque del Amor, czyli Parku Miłości. Znajduje się on na wysokiej skarpie nad brzegiem oceanu skąd rozpościerają się niesamowite widoki. W centrum parku znajduje się rzeźba nazywana El Beso, co znaczy „pocałunek”. Przedstawia ona samego twórcę, który całuje się z małżonką. Park otoczony jest ławeczkami, które przypominają te z Park Guell w Barcelonie wykonane przez samego Gaudiego. Następnie udamy się do słynnego Muzeum Archeologicznego, gdzie poznamy bogatą historię Peru. Muzeum jest niewielkich rozmiarów, ale znajduje się w nim mnóstwo ciekawych eksponatów. Poznając ich przeszłość dowiemy się wielu interesujących rzeczy na temat dzisiejszego Peru. Bufet lunch z typowych peruwiańskich zdrowych produktów. Następnie udamy się na spacer po kolonialnym centrum miasta, gdzie natrafimy na ślady Polaków, którzy zapisali się w historii tego kraju. Przejdziemy przez Plaza de Armas, gdzie zobaczymy przepiękną Katedrę, miniemy Pałac Prezydenta i dotrzemy do dworca kolejowego. Bezpośrednio z centrum udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Arequipa. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.
Dzień 3. Arequipa - Chivay (Dolina Colca). Śniadanie, po którym rozpoczniemy piesze zwiedzanie Arequipy (2346 m) - drugiego co do wielkości miasta w Peru. Miejsce to zwane jest "białym miastem", ponieważ większość starej części zbudowana jest z białego tufu wulkanicznego o nazwie sillar. Zobaczymy tu między innymi Katedrę, Kościół La Compania oraz klasztor St. Catalina. W południe rozpoczniemy czterogodzinny przejazd do Chivay (3,630 m) - stolicy Doliny Colca. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejedziemy przez Avenida Polonia do gorących źródeł La Caldera, gdzie można zażyć relaksującej kąpieli. Po drodze zobaczymy tablicę pamiątkową dedykowaną polskim kajakarzom, którzy w 1979 roku podczas wyprawy odkryli najgłębszy kanion ziemi Rio Colca. Uczestnicy wyprawy nadali w Kanionie Colca kilka nazw, zatwierdzonych następnie przez Instytut Geograficzny w Peru, np. Wodospady Jana Pawła II, Kanion Polaków czy Kanion Czekoladowy. To wydarzenie zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa w 1984 r., ale i do pamięci tutejszych mieszkańców, którzy wiedzą kim są Polacy i gdzie znajduje się Polska. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4. Kanion Colca - Cruz del Condor - Cabanaconde - Sangalle. Śniadanie. Wcześnie rano przejazd w dół Doliny Rio Colca do początku kanionu. Cała dolina wypełniona jest polami tarasowymi z systemem ziemnych kanałów wodnych zbudowanych w czasach pre-Inkaiskich, które tworzą coś na kształt ogromnego, naturalnego amfiteatru. Początek Kanionu Colca o nazwie “Cruz del Condor" to miejsce, z którego będziemy podziwiać okazałe i piękne kondory wielkie. Kondory przelatują tuż nad głowami i zataczają koła. Są ogromne, latają dość powoli i można je obejrzeć w całej okazałości. Dalej przejazd do pobliskiej wioski Cabanaconde (3,350 m). Po zakwaterowaniu w hotelu chwila czasu na przebranie się i zostawienie bagażu głównego. Około g. 11 rozpoczniemy 3-godzinne zejście (opcjonalenie) na dno Kanionu Colca do oazy Sangalle (należy zabrać z hotelu lunch box). Zakwaterowanie w bambusowych bungalowach ze spaniem na pryczach z materacami i pościelą. Do mycia woda ze strumienia, oświetlenie wyłącznie ze świec i latarek, kąpiel w basenach z letnią wodą. Po odpoczynku zejście do samej rzeki Colca do miejsca, z którego 18 Maja 1981 roku Polscy kajakarze rozpoczęli swój historyczny spływ odkrywając Kanion Colca. Skromna kolacja z gorącą herbatą. Nocleg w hotelu na dnie najgłębszego kanionu na świecie.
Uwaga:
Osoby, które nie zechcą zejść na dno kanionu pozostają w hotelu w Cabanaconde pod opieka lokalnego przewodnika i udadzą się na pieszą wycieczkę po krawędzi Kanionu Colca.
Osoby, które po zejściu do Sangalle zdecydują, że wolą wyjechać następnego dnia rano na mule, muszą zgłosić ten fakt przewodnikowi, aby mógł dokonać rezerwacji. Koszt wynajęcia muła wynosi około 25 USD.
Dzień 5. Kanion Colca/Sangalle - Cabanaconde - Puno. Pobudka o 4:30 rano i po wypiciu kawy/herbaty rozpoczniemy wyjście z obozu (2200 m n.p.m.) do Cabanaconde (3430 m n.p.m.). Po czterogodzinnym podejściu po stromej ścianie dotrzemy do naszego hotelu w Cabanaconde. Po odświeżeniu się zjemy śniadanie i rozpoczniemy kilkugodzinny przejazd do naszego hotelu w Puno (3,810 m), gdzie dojedziemy późnym popołudniem. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6. Wyspy Uros – Chivay/Dolina Rio Colca. Po śniadaniu wyprawa łodzią do słynnych Indian Uros, żyjących na pływających wyspach trzcinowych na jeziorze Titicaca. Jezioro Titicaca jest położone wysoko w Andach na granicy Peru i Boliwii i jest największym i najwyżej położonym żeglownym jeziorem na świcie. Wody jeziora porośnięte są rodzajem trzciny zwanej totora, która jest powodem niezwykłości tego miejsca. Totora ma długie i gęste korzenie, które łączą się ze sobą tworząc stabilną platformę, po której można chodzić. Właśnie ten fakt wykorzystali Indianie Uros do budowania wysp i domów. Indianie Uros są bardzo gościnni, z czego skorzystamy, by dowiedzieć się, jak żyją na co dzień. Po lunchu (we własnym zakresie) pojedziemy do ruin tajemniczych grobowców Indian Sillustani, zbudowanych na kształt kominów. Najwyższe mają wysokość 12 metrów. To słynne „chullpas” – kamienne wieże w których chowano dostojników. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 7. Puno - Cuzco. Śniadanie. Od rana całodzienny przejazd do Cuzco przez Świętą Dolinę Inków rzeki Urubamba. Po przejechaniu przełęczy La Raya zjemy lunch i pojedziemy dalej do wioski Raqchi, gdzie zobaczymy ruiny potężnego klasztoru Boga Wirakocha oraz kamienne spichlerze za czasów Inków. Następnie wizyta kościele w Andahuaylillas, który ze względu na jakość znajdujących się w nim dzieł sztuki reklamowany jest jako Kaplica Sykstyńska Andów. Mimo, że z zewnątrz nie wygląda imponująco, jego wnętrze pokazuje, że zasługuje na swoją sławę. Kolacja (we własnym zakresie) i nocleg w hotelu w Cuzco.
Dzień 8. Cuzco - Chincheros - Muray/Maras - Ollaytantambo - Aguas Calientes. Po śniadaniu rozpoczęcie całodniowej wycieczki. Przejazd do wioski Chincheros, gdzie zobaczymy, jak Indianki tkają przepiękne makaty i szale z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych. W Maras zachwycą tarasy solne. To setki niewielkich basenów z płaskim dnem, gdzie rozprowadza się wodę dopływającą z gór siecią niewielkich kanalików. Do basenu wpuszcza się tyle wody, by pokryła całą równą powierzchnię na głębokość kilkunastu centymetrów. Woda pod wpływem temperatury i słońca wyparowuje, a na dnie zbiornika pozostaje odparowana sól. Po jej wybraniu cykl zostaje powtarzany. Stąd pojedziemy do unikatowego miasteczka Ollaytantambo, innego niż wszystkie inkaskie ruiny, bo niewielkiego i malowniczego. Kamienna zabudowa domów i wąskich ulic, kanałów i murów sprawia, że wygląda jak scenografia z bajki. Następnie półtoragodzinny przejazd pociągiem do stacji Aguas Calientes, leżącej u podnóża Machu Picchu. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 9. Machu Picchu - Cuzco. Bo wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Machu Picchu i rozpoczęcie pieszego podejścia do Inti Punku - Bramy Słońca, celem zobaczenia wschodu słońca nad ruinami tego tajemniczego miasta. Została ona wycięta z kamiennego bloku o wysokości niemal trzech metrów i szerokości czterech metrów. Zdobi ją fryz o skomplikowanej symbolice z odniesieniami mitologiczno-kosmologicznymi, a centralną postacią jest wizerunek bóstwa utożsamianego współcześnie z bogiem Wirakoczą. Następnie przez trzy godziny zwiedzać będziemy całe miasto rozpoczynając od tzw. strażnicy, skąd rozpościera się wspaniały widok. Dalej przejście przez wszystkie sektory miasta i możliwość podziwiania jego unikatowej architektury. W Ollaytantambo zjemy kolację i pojedziemy do hotelu w Cuzco, do którego dotrzemy w późnych godzinach wieczornych.
Dzień 10. Cuzco - Lima. Po śniadaniu czas wolny. W południe przejazd na lotnisko w Cuzco i przelot do Limy. Po przylocie i odebraniu bagażu przejście na część międzynarodową celem odprawy na dalszy etap podróży.
Dzień 11. Warszawa. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.
WAŻNA INFORMACJA: Powyższy wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej z uwagi na wysokości, na jakich klient będzie przebywać (powyżej 3000 m n.p.m.)
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
OBSŁUGA:
w jęz. polskim

WYCIECZKA PERU EXPRESS 2020
Wycieczka do Peru, Ameryka Południowa, Wycieczki objazdowe egzotyczne do Peru 2020

Lima - Arequipa - Kanion Colca - Puno - Titicaca - Dolina Inków Urubamba - Machu Picchu –Cuzco

Dzień 1. Lima. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores.

Dzień 2. Lima. Po śniadaniu zwiedzimy Limę zaczynając od El Parque del Amor, czyli Parku Miłości. Znajduje się on na wysokiej skarpie nad brzegiem oceanu skąd rozpościerają się niesamowite widoki. W centrum parku znajduje się rzeźba nazywana El Beso, co znaczy „pocałunek”. Przedstawia ona samego twórcę, który całuje się z małżonką. Park otoczony jest ławeczkami, które przypominają te z Park Guell w Barcelonie wykonane przez samego Gaudiego. Następnie udamy się do słynnego Muzeum Archeologicznego, gdzie poznamy bogatą historię Peru. Muzeum jest niewielkich rozmiarów, ale znajduje się w nim mnóstwo ciekawych eksponatów. Poznając ich przeszłość dowiemy się wielu interesujących rzeczy na temat dzisiejszego Peru. Bufet lunch z typowych peruwiańskich zdrowych produktów. Następnie udamy się na spacer po kolonialnym centrum miasta, gdzie natrafimy na ślady Polaków, którzy zapisali się w historii tego kraju. Przejdziemy przez Plaza de Armas, gdzie zobaczymy przepiękną Katedrę, miniemy Pałac Prezydenta i dotrzemy do dworca kolejowego. Bezpośrednio z centrum udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Arequipa. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 3. Arequipa - Chivay (Dolina Colca). Śniadanie, po którym rozpoczniemy piesze zwiedzanie Arequipy (2346 m) - drugiego co do wielkości miasta w Peru. Miejsce to zwane jest "białym miastem", ponieważ większość starej części zbudowana jest z białego tufu wulkanicznego o nazwie sillar. Zobaczymy tu między innymi Katedrę, Kościół La Compania oraz klasztor St. Catalina. W południe rozpoczniemy czterogodzinny przejazd do Chivay (3,630 m) - stolicy Doliny Colca. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejedziemy przez Avenida Polonia do gorących źródeł La Caldera, gdzie można zażyć relaksującej kąpieli. Po drodze zobaczymy tablicę pamiątkową dedykowaną polskim kajakarzom, którzy w 1979 roku podczas wyprawy odkryli najgłębszy kanion ziemi Rio Colca. Uczestnicy wyprawy nadali w Kanionie Colca kilka nazw, zatwierdzonych następnie przez Instytut Geograficzny w Peru, np. Wodospady Jana Pawła II, Kanion Polaków czy Kanion Czekoladowy. To wydarzenie zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa w 1984 r., ale i do pamięci tutejszych mieszkańców, którzy wiedzą kim są Polacy i gdzie znajduje się Polska. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4. Kanion Colca - Cruz del Condor - Cabanaconde - Sangalle. Śniadanie. Wcześnie rano przejazd w dół Doliny Rio Colca do początku kanionu. Cała dolina wypełniona jest polami tarasowymi z systemem ziemnych kanałów wodnych zbudowanych w czasach pre-Inkaiskich, które tworzą coś na kształt ogromnego, naturalnego amfiteatru. Początek Kanionu Colca o nazwie “Cruz del Condor" to miejsce, z którego będziemy podziwiać okazałe i piękne kondory wielkie. Kondory przelatują tuż nad głowami i zataczają koła. Są ogromne, latają dość powoli i można je obejrzeć w całej okazałości. Dalej przejazd do pobliskiej wioski Cabanaconde (3,350 m). Po zakwaterowaniu w hotelu chwila czasu na przebranie się i zostawienie bagażu głównego. Około g. 11 rozpoczniemy 3-godzinne zejście (opcjonalenie) na dno Kanionu Colca do oazy Sangalle (należy zabrać z hotelu lunch box). Zakwaterowanie w bambusowych bungalowach ze spaniem na pryczach z materacami i pościelą. Do mycia woda ze strumienia, oświetlenie wyłącznie ze świec i latarek, kąpiel w basenach z letnią wodą. Po odpoczynku zejście do samej rzeki Colca do miejsca, z którego 18 Maja 1981 roku Polscy kajakarze rozpoczęli swój historyczny spływ odkrywając Kanion Colca. Skromna kolacja z gorącą herbatą. Nocleg w hotelu na dnie najgłębszego kanionu na świecie.
Uwaga:
Osoby, które nie zechcą zejść na dno kanionu pozostają w hotelu w Cabanaconde pod opieka lokalnego przewodnika i udadzą się na pieszą wycieczkę po krawędzi Kanionu Colca.
Osoby, które po zejściu do Sangalle zdecydują, że wolą wyjechać następnego dnia rano na mule, muszą zgłosić ten fakt przewodnikowi, aby mógł dokonać rezerwacji. Koszt wynajęcia muła wynosi około 25 USD.

Dzień 5. Kanion Colca/Sangalle - Cabanaconde - Puno. Pobudka o 4:30 rano i po wypiciu kawy/herbaty rozpoczniemy wyjście z obozu (2200 m n.p.m.) do Cabanaconde (3430 m n.p.m.). Po czterogodzinnym podejściu po stromej ścianie dotrzemy do naszego hotelu w Cabanaconde. Po odświeżeniu się zjemy śniadanie i rozpoczniemy kilkugodzinny przejazd do naszego hotelu w Puno (3,810 m), gdzie dojedziemy późnym popołudniem. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6. Wyspy Uros – Chivay/Dolina Rio Colca. Po śniadaniu wyprawa łodzią do słynnych Indian Uros, żyjących na pływających wyspach trzcinowych na jeziorze Titicaca. Jezioro Titicaca jest położone wysoko w Andach na granicy Peru i Boliwii i jest największym i najwyżej położonym żeglownym jeziorem na świcie. Wody jeziora porośnięte są rodzajem trzciny zwanej totora, która jest powodem niezwykłości tego miejsca. Totora ma długie i gęste korzenie, które łączą się ze sobą tworząc stabilną platformę, po której można chodzić. Właśnie ten fakt wykorzystali Indianie Uros do budowania wysp i domów. Indianie Uros są bardzo gościnni, z czego skorzystamy, by dowiedzieć się, jak żyją na co dzień. Po lunchu (we własnym zakresie) pojedziemy do ruin tajemniczych grobowców Indian Sillustani, zbudowanych na kształt kominów. Najwyższe mają wysokość 12 metrów. To słynne „chullpas” – kamienne wieże w których chowano dostojników. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7. Puno - Cuzco. Śniadanie. Od rana całodzienny przejazd do Cuzco przez Świętą Dolinę Inków rzeki Urubamba. Po przejechaniu przełęczy La Raya zjemy lunch i pojedziemy dalej do wioski Raqchi, gdzie zobaczymy ruiny potężnego klasztoru Boga Wirakocha oraz kamienne spichlerze za czasów Inków. Następnie wizyta kościele w Andahuaylillas, który ze względu na jakość znajdujących się w nim dzieł sztuki reklamowany jest jako Kaplica Sykstyńska Andów. Mimo, że z zewnątrz nie wygląda imponująco, jego wnętrze pokazuje, że zasługuje na swoją sławę. Kolacja (we własnym zakresie) i nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 8. Cuzco - Chincheros - Muray/Maras - Ollaytantambo - Aguas Calientes. Po śniadaniu rozpoczęcie całodniowej wycieczki. Przejazd do wioski Chincheros, gdzie zobaczymy, jak Indianki tkają przepiękne makaty i szale z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych. W Maras zachwycą tarasy solne. To setki niewielkich basenów z płaskim dnem, gdzie rozprowadza się wodę dopływającą z gór siecią niewielkich kanalików. Do basenu wpuszcza się tyle wody, by pokryła całą równą powierzchnię na głębokość kilkunastu centymetrów. Woda pod wpływem temperatury i słońca wyparowuje, a na dnie zbiornika pozostaje odparowana sól. Po jej wybraniu cykl zostaje powtarzany. Stąd pojedziemy do unikatowego miasteczka Ollaytantambo, innego niż wszystkie inkaskie ruiny, bo niewielkiego i malowniczego. Kamienna zabudowa domów i wąskich ulic, kanałów i murów sprawia, że wygląda jak scenografia z bajki. Następnie półtoragodzinny przejazd pociągiem do stacji Aguas Calientes, leżącej u podnóża Machu Picchu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9. Machu Picchu - Cuzco. Bo wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Machu Picchu i rozpoczęcie pieszego podejścia do Inti Punku - Bramy Słońca, celem zobaczenia wschodu słońca nad ruinami tego tajemniczego miasta. Została ona wycięta z kamiennego bloku o wysokości niemal trzech metrów i szerokości czterech metrów. Zdobi ją fryz o skomplikowanej symbolice z odniesieniami mitologiczno-kosmologicznymi, a centralną postacią jest wizerunek bóstwa utożsamianego współcześnie z bogiem Wirakoczą. Następnie przez trzy godziny zwiedzać będziemy całe miasto rozpoczynając od tzw. strażnicy, skąd rozpościera się wspaniały widok. Dalej przejście przez wszystkie sektory miasta i możliwość podziwiania jego unikatowej architektury. W Ollaytantambo zjemy kolację i pojedziemy do hotelu w Cuzco, do którego dotrzemy w późnych godzinach wieczornych.

Dzień 10. Cuzco - Lima. Po śniadaniu czas wolny. W południe przejazd na lotnisko w Cuzco i przelot do Limy. Po przylocie i odebraniu bagażu przejście na część międzynarodową celem odprawy na dalszy etap podróży.

Dzień 11. Warszawa. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

WAŻNA INFORMACJA: Powyższy wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej z uwagi na wysokości, na jakich klient będzie przebywać (powyżej 3000 m n.p.m.)

WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

OBSŁUGA:
w jęz. polskim

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Cena może ulec zmianie ze względu na koszt przelotu. Zapytaj o aktualną cenę

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 9% od sumy
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 1911 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 2248 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Większość wyżywienia (śniadania, 6 kolacji, 2 obiady)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- Przelot Polska - Lima - Polska z przesiadką w porcie europejskim
- Opłaty lotniskowe
- Ubezpieczenie KL, NNW
- Wszystkie przeloty lokalne wewnątrz Peru
- Noclegi w hotelach 3* i  3+*
- Większość wyżywienia (śniadania, 6 kolacji, 2 obiady)
- Prywatny transport 
- Realizacja wyprawy wg ułożonego programu
- Obsługa polskojęzycznego pilota

- Przelot Polska - Lima - Polska z przesiadką w porcie europejskim
- Opłaty lotniskowe
- Ubezpieczenie KL, NNW
- Wszystkie przeloty lokalne wewnątrz Peru
- Noclegi w hotelach 3* i  3+*
- Większość wyżywienia (śniadania, 6 kolacji, 2 obiady)
- Prywatny transport 
- Realizacja wyprawy wg ułożonego programu
- Obsługa polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE:
- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 280 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- Dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- opłata wylotowa w wysokości 42 USD (przelot lokalny 9 USD, wylot z Peru 33 USD)
- Usługi niewymienione w programie 

DODATKOWO PŁATNE:
- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 280 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- Dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- opłata wylotowa w wysokości 42 USD (przelot lokalny 9 USD, wylot z Peru 33 USD)
- Usługi niewymienione w programie 

PRZEWODNIK

Klimat:
Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Wybrzeże ma klimat zwrotnikowy suchy, na co wpływa zimny Prąd Peruwiański. Zmienność stref klimatycznych ma wpływ na średnie opady i temperaturę w ciągu roku: w Amazonii przez cały rok średnio około 24-32 stopni, występują małe amplitudy temperatur, dość częste opady deszczu; z drugiej strony na wybrzeżu 15-30 stopni i jest skrajnie sucho. Wyprawy do Peru polecamy szczególnie w okresie od kwietnia do października.
Waluty:
1 USD = 3,05 PEN (kwiecień 2015)
Bankomaty znajdują się w większych miejscowościach. Warto wybierać gotówkę w Nuevo Sol de Oro. Akceptowane są karty kredytowe - Visa, MasterCard, American Express. Pieniądze można wymieniać w bankach, casas de cambio (kantory), hotelach (najmniej atrakcyjne oferty).
Przykładowe ceny:
Butelka piwa - 1,5 USD, litr benzyny - 1 USD, butelka wody 1 litr - 0,90 USD.
Czas lotu:
Lima - ok. 18 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie (np. Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Lima - ok. 16 h
Różnice czasowe:
Po przybyciu do stolicy kraju - Limy, zegarki należy przestawić względem czasu polskiego w tył o 6 godzin.
Transport:
Najpopularniejszą formą przemieszczania się są autobusy, kursujące między dużymi i małymi miastami. Na większe odległości warto korzystać z lokalnego transportu lotniczego. W miastach najwygodniej jest podróżować taksówkami - sugerujemy wcześniejsze ustalenie ceny. Dostępny jest także transport kolejowy łączący niektóre miejscowości turystyczne, jednakże mało ilość sieci kolejowej sprawia, że jest on niepraktyczny.
Elektryczność:
220 V; 60 Hz gniazdka europejskie (dwa okrągłe otwory), amerykańskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory u góry, jeden okrągły na dole pośrodku) i japońskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory pośrodku).
Ciekawostki:
Najpopularniejsza teoria mówi, iż nazwa Peru pochodzi od lokalnego słowa biru - "rzeka". Inna natomiast wskazuje na imię indiańskiego wodza Beru, który zapytany przez hiszpańskich odkrywców o nazwę kraju, nie zrozumiał ich języka i podał swoje własne imię. Jeszcze inna z teorii odnosi się do słowa Pelu, które było dawną lokalną nazwą regionu. Peru to kraina kontrastów: tereny pustynne, góry i puszcze okazują różnorodny i zachwycający urok peruwiańskich krajobrazów. Całości tego wdzięku przyświeca charakterystyczna przyroda.
W Andach popularnym daniem jest cuy, pieczona świnka morska, serwowana z sosami najczęściej orzechowym. Inna specjalność to pachamanca, czyli mieszanka różnych mięs i warzyw, gotowana nad gorącymi kamieniami ułożonymi w ziemi. Poza tym nad górskimi rzekami często można rozkoszować się pstrągami serwowanymi na wiele sposobów.
Wizy:
Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.
Placówki dyplomatyczne:
Ambasada RP w Limie:
Avenida Salaverry 1978, Jesus María, Lima 11, Peru
tel.: (00-511) 471 39 20,470 04 24
fax: (00-511) 471 48 13, 471 39 25
e-mail: lima.amb.sekretariat@msz.gov.pl
lima@msz.gov.pl 
Konsulat RP w Arequipa:
Konsul Honorowy, Vladimir Soto Leon Velarde (hiszpański, angielski)
La Arboleda D-6 307, Cercado Arequipa
tel. (00-51-54) 206217

Klimat:
Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Wybrzeże ma klimat zwrotnikowy suchy, na co wpływa zimny Prąd Peruwiański. Zmienność stref klimatycznych ma wpływ na średnie opady i temperaturę w ciągu roku: w Amazonii przez cały rok średnio około 24-32 stopni, występują małe amplitudy temperatur, dość częste opady deszczu; z drugiej strony na wybrzeżu 15-30 stopni i jest skrajnie sucho. Wyprawy do Peru polecamy szczególnie w okresie od kwietnia do października.

Waluty:
1 USD = 3,05 PEN (kwiecień 2015)
Bankomaty znajdują się w większych miejscowościach. Warto wybierać gotówkę w Nuevo Sol de Oro. Akceptowane są karty kredytowe - Visa, MasterCard, American Express. Pieniądze można wymieniać w bankach, casas de cambio (kantory), hotelach (najmniej atrakcyjne oferty).

Przykładowe ceny:
Butelka piwa - 1,5 USD, litr benzyny - 1 USD, butelka wody 1 litr - 0,90 USD.

Czas lotu:
Lima - ok. 18 godz.: Warszawa - lotnisko europejskie (np. Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Lima - ok. 16 h

Różnice czasowe:
Po przybyciu do stolicy kraju - Limy, zegarki należy przestawić względem czasu polskiego w tył o 6 godzin.

Transport:
Najpopularniejszą formą przemieszczania się są autobusy, kursujące między dużymi i małymi miastami. Na większe odległości warto korzystać z lokalnego transportu lotniczego. W miastach najwygodniej jest podróżować taksówkami - sugerujemy wcześniejsze ustalenie ceny. Dostępny jest także transport kolejowy łączący niektóre miejscowości turystyczne, jednakże mało ilość sieci kolejowej sprawia, że jest on niepraktyczny.

Elektryczność:
220 V; 60 Hz gniazdka europejskie (dwa okrągłe otwory), amerykańskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory u góry, jeden okrągły na dole pośrodku) i japońskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory pośrodku).
 

Ciekawostki:
Najpopularniejsza teoria mówi, iż nazwa Peru pochodzi od lokalnego słowa biru - "rzeka". Inna natomiast wskazuje na imię indiańskiego wodza Beru, który zapytany przez hiszpańskich odkrywców o nazwę kraju, nie zrozumiał ich języka i podał swoje własne imię. Jeszcze inna z teorii odnosi się do słowa Pelu, które było dawną lokalną nazwą regionu. Peru to kraina kontrastów: tereny pustynne, góry i puszcze okazują różnorodny i zachwycający urok peruwiańskich krajobrazów. Całości tego wdzięku przyświeca charakterystyczna przyroda.
W Andach popularnym daniem jest cuy, pieczona świnka morska, serwowana z sosami najczęściej orzechowym. Inna specjalność to pachamanca, czyli mieszanka różnych mięs i warzyw, gotowana nad gorącymi kamieniami ułożonymi w ziemi. Poza tym nad górskimi rzekami często można rozkoszować się pstrągami serwowanymi na wiele sposobów.

Wizy:
Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.

Placówki dyplomatyczne:
Ambasada RP w Limie:
Avenida Salaverry 1978, Jesus María, Lima 11, Peru
tel.: (00-511) 471 39 20,470 04 24
fax: (00-511) 471 48 13, 471 39 25
e-mail: lima.amb.sekretariat@msz.gov.pl
lima@msz.gov.pl 
Konsulat RP w Arequipa:
Konsul Honorowy, Vladimir Soto Leon Velarde (hiszpański, angielski)
La Arboleda D-6 307, Cercado Arequipa
tel. (00-51-54) 206217

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.