w naszej ofercie: 9319 imprez, 5691 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Australijska Przygoda 2020-2021
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA AUSTRALIJSKA PRZYGODA 2020-2021

Wycieczka Australijska Przygoda 2020-2021, Wycieczka do Australii, Zwiedzanie Australii, Wycieczki objazdowe 2020, Wycieczka objazdowa po Australii 2021

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
269460928
oferta w pdf
WYCIECZKA AUSTRALIJSKA PRZYGODA 2020-2021
Wycieczka Australijska Przygoda 2020-2021, Wycieczka do Australii, Zwiedzanie Australii, Wycieczki objazdowe 2020, Wycieczka objazdowa po Australii 2021
OPIS OFERTY
SYDNEY - PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH - HOMEBUSH - AYERS ROCK (ULURU) - PARK NARODOWY ULURU - KATA TJUTA - AYERS ROCK - CAIRNS - KURANDA - WIELKA RAFA KORALOWA - CAIRNS – MELBOURNE - GREAT OCEAN ROAD – PARK NARODOWY PORT CAMPBELL - MELBOURNE
Dzień 1. Wylot z Polski
Wylot z Polski.
Dzień 2. Przylot do Sydney
Po przylocie na lotnisko w Sydney transfer do hotelu. Nocleg. W zależności od rozkładu lotu przylot może nastąpić wieczorem w dniu 2. lub rano w dniu 3. (wówczas Klienci są od razu po przylocie kwaterowani w hotelu i rozpoczynają zwiedzanie po śniadaniu).
Dzień 3. Sydney
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie najciekawszych miejsc i atrakcji największej metropolii kontynentu australijskiego. W programie m.in.: Manly Beach i spacer wzdłuż promenady Corso, Macquaire’s Chair – punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na centrum miasta, Zatokę Sydnejską, Opera House – jeden z cudów światowej architektury oraz luksusowe domy i jachty australijskich milionerów. Spacer po najstarszej historycznej dzielnicy The Rocks oraz Sydney Harbour Bridge. Przejazd na wschodnie wybrzeże metropolii. Postój na Plaży Bondi oraz Watson Bay. Powrót do miasta i czas wolny na zakupy i samodzielne, piesze zwiedzanie Sydney. Nocleg w Sydney.
Dzień 4. Sydney – Park Narodowy Gór Błękitnych – Homebush – Sydney
Po śniadaniu wyjazd z Sydney na całodniową wycieczkę do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Gór Błękitnych. Nazwa parku pochodzi od charakterystycznej błękitnej poświaty nad górami, którą wywołuje światło załamujące się w oparach drzew eukaliptusowych. Przejazd do Echo Point skąd rozpościera się widok na najsłynniejszą w tym parku formację skalną o nazwie Trzy Siostry. Dodatkowa fakultatywna atrakcja na miejscu to zjazd prawie pionową kolejką Scenic Railway do lasu tropikalnego na dnie doliny Jamison z licznymi wodospadami, skalistymi urwiskami, ciepłymi źródłami i fantastyczną roślinnością. Po przerwie na lunch (we własnym zakresie) wizyta w urokliwym parku dzikiej fauny – Featherdale Wildlife Park, w którym można obejrzeć niemal wszystkie endemiczne zwierzęta Australii, m.in.: koale, kangury, wombaty, psy dingo i pingwiny. Dzień zakończy wizyta w Homebush – miejscu Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w relaksującym rejsie statkiem wzdłuż rzeki Parramatta, który zabierze uczestników z powrotem do Sydney (koszt ok. 45 AUD). Reszta grupy wróci autokarem do Sydney na nocleg.
Dzień 5. Sydney – Ayers Rock (Uluru)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Ayers Rock (Uluru). Po wylądowaniu transfer do hotelu. Czas wolny, nocleg.
Dzień 6. Park Narodowy Uluru – Kata Tjuta
Śniadanie, czas wolny. Po południu podróż rozpocznie się od zwiedzania Uluru Sacred Sites. To ogromna atrakcja turystyczna, monolit skalny Uluru jest jednym z największych na świecie – ma niemal 9,5 km obwodu i 348 m wysokości. To zaledwie wierzchołek formacji zagłębionej 6 km w ziemi. Budulcem monolitu jest zabarwiona na czerwono skała osadowa zwana arkozą. Góra, za sprawą swojej barwy, najbardziej niezwykle wygląda o zachodzie słońca, gdy jest niemal krwistoczerwona. Znajduje się tu przede wszystkim kompleks miejsc poświęconych Aborygenom, ich kulturze i historii, pełen legend i malowideł skalnych. Należy zachowywać się tu ze szczególną godnością i szacunkiem, gdyż góra uznawana jest za świętą. Pierwszym przystankiem będzie Centrum Kultury Uluru-Kata Tjuta. Jest tu przedstawiona historia Anangu, grup Aborygenów z centralnej Australii. Naturalne środowisko parku stanowi też miejsce wystaw i prezentacji odbywających się pod okiem strażników parku. Istnieje możliwość zakupu miejscowej sztuki i rzemiosła Aborygenów. Następnie podróż do centrum Uluru, gdzie będzie okazja dowiedzieć się wiele na temat rodzimej flory i fauny oraz intrygujących tradycji kulturowych pierwotnych właścicieli tych terenów. Następnie przejdziemy do Mutitjulu Waterhole. Tam na odkrycie czeka wiele jaskiń ze skalnymi malowidłami Aborygenów. Sunset Strip, miejsce w Uluru, gdzie najlepiej widać zachód słońca. Czas na chwilę relaksu ze szklanką wina. Chowające się za horyzontem słońce sprawia, że wieczorne niebo rozkwita tu najpiękniejszymi odcieniami Uluru. Po zachodzie przejazd na miejsce wieczornego grilla, który odbędzie się w okolicach Narodowego Parku Uluru pośród czerwonych wydm i pustynnych dębów. Jest się tu wystarczająco oddalonym od świateł kurortu, by przy sprzyjającej pogodzie dać się pochłonąć widokowi gwiazd mieniących się na bezkresnym niebie. To także czas, by nacieszyć się lokalnymi potrawami mięsnymi i sałatkami przy akompaniamencie wina, piwa czy soku. Po kolacji zostaną podane kawa, herbata i deser. Przy widocznym niebie przewodnik wskaże najciekawsze punkty i konstelacje. Oprócz tego opowie parę historii Aborygenów na temat gwiazd, nim wrócimy do hotelu. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 7. Ayers Rock – Cairns
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Cairns. Przylot na lotnisko w Cairns, transfer do hotelu. Czas wolny, nocleg.
Dzień 8. Kuranda (wycieczka fakultatywna)
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i samodzielne zwiedzanie Cairns. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Kurandy – wioski położonej w tropikalnym lesie deszczowym (koszt ok. 185 AUD od osoby). W programie wycieczki m.in.: Centrum kultury aborygeńskiej Tjapukai, gdzie będzie okazja zapoznania się z kulturą, historią oraz zwyczajami rdzennej ludności Australii. Wizyta w wiosce Kuranda, swobodne zwiedzanie Rynku Dziedzictwa, który działa siedem dni w tygodniu. Rynek pełen jest kolorów, lokalnej sztuki i rzemiosła. Przejazd jedną z najdłuższych na świecie tras kolejki linowej – Skyrail Rainforest Cableway. Oprócz tego wizyta w Australijskim Sanktuarium Motyli oraz Świecie Ptaków i Koali. Chwilę przed wyjazdem zajmiemy miejsca w historycznym pociągu Kuranda Scenic Railway, który będzie jechał trasą przez ręcznie wykute tunele, mosty i zakręty. Po przybyciu na stację Freshwater autokar przewiezie grupę do hotelu. Nocleg w Cairns.
Dzień 9. Wielka Rafa Koralowa (wycieczka fakultatywna)
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i samodzielne zwiedzanie Cairns. Dla chętnych fakultatywna wycieczka katamaranem na największą na świecie rafę koralową, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielka Rafa Koralowa zaliczana jest do jednego z naturalnych cudów świata (koszt ok. 195 AUD od osoby). Podczas rejsu możliwość nurkowania i podziwiania kolorowego, podwodnego świata pełnego barwnych ryb, koralowców oraz żółwi (sprzęt do nurkowania do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą, do nurkowania z rurką bez opłaty). Podczas rejsu lunch na pokładzie statku. Nocleg w hotelu w Cairns.
Dzień 10. Cairns – Melbourne
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Cairns i przelot do Melbourne. Stamtąd przejazd do hotelu, czas wolny, nocleg.
Dzień 11. Great Ocean Road – Park Narodowy Port Campbell (Dwunastu Apostołów)
Śniadanie. Wycieczka rozpoczyna się od popularnego nadmorskiego miasteczka Apollo Bay i Lorne, które zwane są rajem dla surferów. Przy drodze, którą będziemy jechać, znajduje się wiele wąwozów wypełnionych paprociami oraz ujścia rzek. Trasa ta, rozciągająca się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża, to Great Ocean Road licząca sobie 243 km. Uchodzi za najbardziej malowniczą na świecie, pełną naturalnych cudów, drogę. Z jednej strony można na niej zobaczyć wysokie wapienne skały „wyrastające” na białych plażach, a z drugiej niesamowite leśne krajobrazy. Przewijające się zróżnicowane scenerie przypominają spektakl. W jednym z aktów można przyjrzeć się potężnej, wręcz masowej, erozji – wszak w dużej mierze to woda, wiatr, słońce i różne organizmy ukształtowały Australię, dziką po dziś. Nierówne wybrzeże i zieleń lasów deszczowych tuż obok tworzą niezwykły kontrast. Znajdują się tam skały Dwunastu Apostołów – skaliste wapienie majestatycznie wznoszące się nad Oceanem Południowym. Dalsze poznawanie Port Campbell National Park przywiedzie do poznania historii ponad 50 statków rozbitych wzdłuż linii nierównego wybrzeża. W okolicy znajduje się też London Bridge, naturalna formacja przypominająca łuk, most, który jeszcze parę dekad temu pozostawał w całości. W momencie zawalenia dwoje turystów zostało uwięzionych po niewłaściwej stronie. Na zakończenie dnia zadziwią nas nocne światła Melbourne, których widok doprawdy nie jest zwykłym „miastem nocą” a czymś, co trudno sobie wyobrazić w pierwszej chwili. Po przekroczeniu mostu West Gate przyjazd do hotelu. Czas wolny, nocleg.
Dzień 12. Melbourne
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Melbourne. W mieście znajduje się wiele przykładów bogatej architektury, na przykład gotycka Katedra św. Pawła, która powstawała w latach 1880-91. Dalsza części zwiedzania obejmuje Teatry Księżniczki i Regenta. Królewskie Budynki Wystawowe i Plac Federacji, a także spacer po Królewskich Ogrodach Botanicznych w Melbourne. Oprócz tego rozległe Ogrody Fitzroya, które są idealnym miejscem na spacer i odpoczynek. Mieści się tam też Domek Kapitana Cooka, który między innymi w 1770 roku dotarł do wybrzeży Australii. Dalej przejdziemy na Queen Victoria Market, tętniącego życiem targu, na którym można skosztować wielu lokalnych specjałów. Albert Park, w którym odbywa się Grand Prix Australii oraz Shrine of Remembrance, związane z wojną miejsce pamięci zaprojektowane przez Philipa Hudsona i Jamesa Wardropa, weteranów I wojny światowej. Dzień dobiega końca na nabrzeżu Southbank. Udamy się na drugą stronę mostu Bolte, aby podziwiać wspaniałe widoki na miasto. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 13. Melbourne – Polska
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
Dzień 14. Przylot do Polski
OBSŁUGA:
W jęz. polskim.

WYCIECZKA AUSTRALIJSKA PRZYGODA 2020-2021
Wycieczka Australijska Przygoda 2020-2021, Wycieczka do Australii, Zwiedzanie Australii, Wycieczki objazdowe 2020, Wycieczka objazdowa po Australii 2021

OPIS OFERTY
SYDNEY - PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH - HOMEBUSH - AYERS ROCK (ULURU) - PARK NARODOWY ULURU - KATA TJUTA - AYERS ROCK - CAIRNS - KURANDA - WIELKA RAFA KORALOWA - CAIRNS – MELBOURNE - GREAT OCEAN ROAD – PARK NARODOWY PORT CAMPBELL - MELBOURNE

Dzień 1. Wylot z Polski
Wylot z Polski.

Dzień 2. Przylot do Sydney
Po przylocie na lotnisko w Sydney transfer do hotelu. Nocleg. W zależności od rozkładu lotu przylot może nastąpić wieczorem w dniu 2. lub rano w dniu 3. (wówczas Klienci są od razu po przylocie kwaterowani w hotelu i rozpoczynają zwiedzanie po śniadaniu).

Dzień 3. Sydney
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie najciekawszych miejsc i atrakcji największej metropolii kontynentu australijskiego. W programie m.in.: Manly Beach i spacer wzdłuż promenady Corso, Macquaire’s Chair – punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na centrum miasta, Zatokę Sydnejską, Opera House – jeden z cudów światowej architektury oraz luksusowe domy i jachty australijskich milionerów. Spacer po najstarszej historycznej dzielnicy The Rocks oraz Sydney Harbour Bridge. Przejazd na wschodnie wybrzeże metropolii. Postój na Plaży Bondi oraz Watson Bay. Powrót do miasta i czas wolny na zakupy i samodzielne, piesze zwiedzanie Sydney. Nocleg w Sydney.

Dzień 4. Sydney – Park Narodowy Gór Błękitnych – Homebush – Sydney
Po śniadaniu wyjazd z Sydney na całodniową wycieczkę do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Gór Błękitnych. Nazwa parku pochodzi od charakterystycznej błękitnej poświaty nad górami, którą wywołuje światło załamujące się w oparach drzew eukaliptusowych. Przejazd do Echo Point skąd rozpościera się widok na najsłynniejszą w tym parku formację skalną o nazwie Trzy Siostry. Dodatkowa fakultatywna atrakcja na miejscu to zjazd prawie pionową kolejką Scenic Railway do lasu tropikalnego na dnie doliny Jamison z licznymi wodospadami, skalistymi urwiskami, ciepłymi źródłami i fantastyczną roślinnością. Po przerwie na lunch (we własnym zakresie) wizyta w urokliwym parku dzikiej fauny – Featherdale Wildlife Park, w którym można obejrzeć niemal wszystkie endemiczne zwierzęta Australii, m.in.: koale, kangury, wombaty, psy dingo i pingwiny. Dzień zakończy wizyta w Homebush – miejscu Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w relaksującym rejsie statkiem wzdłuż rzeki Parramatta, który zabierze uczestników z powrotem do Sydney (koszt ok. 45 AUD). Reszta grupy wróci autokarem do Sydney na nocleg.

Dzień 5. Sydney – Ayers Rock (Uluru)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Ayers Rock (Uluru). Po wylądowaniu transfer do hotelu. Czas wolny, nocleg.

Dzień 6. Park Narodowy Uluru – Kata Tjuta
Śniadanie, czas wolny. Po południu podróż rozpocznie się od zwiedzania Uluru Sacred Sites. To ogromna atrakcja turystyczna, monolit skalny Uluru jest jednym z największych na świecie – ma niemal 9,5 km obwodu i 348 m wysokości. To zaledwie wierzchołek formacji zagłębionej 6 km w ziemi. Budulcem monolitu jest zabarwiona na czerwono skała osadowa zwana arkozą. Góra, za sprawą swojej barwy, najbardziej niezwykle wygląda o zachodzie słońca, gdy jest niemal krwistoczerwona. Znajduje się tu przede wszystkim kompleks miejsc poświęconych Aborygenom, ich kulturze i historii, pełen legend i malowideł skalnych. Należy zachowywać się tu ze szczególną godnością i szacunkiem, gdyż góra uznawana jest za świętą. Pierwszym przystankiem będzie Centrum Kultury Uluru-Kata Tjuta. Jest tu przedstawiona historia Anangu, grup Aborygenów z centralnej Australii. Naturalne środowisko parku stanowi też miejsce wystaw i prezentacji odbywających się pod okiem strażników parku. Istnieje możliwość zakupu miejscowej sztuki i rzemiosła Aborygenów. Następnie podróż do centrum Uluru, gdzie będzie okazja dowiedzieć się wiele na temat rodzimej flory i fauny oraz intrygujących tradycji kulturowych pierwotnych właścicieli tych terenów. Następnie przejdziemy do Mutitjulu Waterhole. Tam na odkrycie czeka wiele jaskiń ze skalnymi malowidłami Aborygenów. Sunset Strip, miejsce w Uluru, gdzie najlepiej widać zachód słońca. Czas na chwilę relaksu ze szklanką wina. Chowające się za horyzontem słońce sprawia, że wieczorne niebo rozkwita tu najpiękniejszymi odcieniami Uluru. Po zachodzie przejazd na miejsce wieczornego grilla, który odbędzie się w okolicach Narodowego Parku Uluru pośród czerwonych wydm i pustynnych dębów. Jest się tu wystarczająco oddalonym od świateł kurortu, by przy sprzyjającej pogodzie dać się pochłonąć widokowi gwiazd mieniących się na bezkresnym niebie. To także czas, by nacieszyć się lokalnymi potrawami mięsnymi i sałatkami przy akompaniamencie wina, piwa czy soku. Po kolacji zostaną podane kawa, herbata i deser. Przy widocznym niebie przewodnik wskaże najciekawsze punkty i konstelacje. Oprócz tego opowie parę historii Aborygenów na temat gwiazd, nim wrócimy do hotelu. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7. Ayers Rock – Cairns
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Cairns. Przylot na lotnisko w Cairns, transfer do hotelu. Czas wolny, nocleg.

Dzień 8. Kuranda (wycieczka fakultatywna)
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i samodzielne zwiedzanie Cairns. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Kurandy – wioski położonej w tropikalnym lesie deszczowym (koszt ok. 185 AUD od osoby). W programie wycieczki m.in.: Centrum kultury aborygeńskiej Tjapukai, gdzie będzie okazja zapoznania się z kulturą, historią oraz zwyczajami rdzennej ludności Australii. Wizyta w wiosce Kuranda, swobodne zwiedzanie Rynku Dziedzictwa, który działa siedem dni w tygodniu. Rynek pełen jest kolorów, lokalnej sztuki i rzemiosła. Przejazd jedną z najdłuższych na świecie tras kolejki linowej – Skyrail Rainforest Cableway. Oprócz tego wizyta w Australijskim Sanktuarium Motyli oraz Świecie Ptaków i Koali. Chwilę przed wyjazdem zajmiemy miejsca w historycznym pociągu Kuranda Scenic Railway, który będzie jechał trasą przez ręcznie wykute tunele, mosty i zakręty. Po przybyciu na stację Freshwater autokar przewiezie grupę do hotelu. Nocleg w Cairns.

Dzień 9. Wielka Rafa Koralowa (wycieczka fakultatywna)
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i samodzielne zwiedzanie Cairns. Dla chętnych fakultatywna wycieczka katamaranem na największą na świecie rafę koralową, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielka Rafa Koralowa zaliczana jest do jednego z naturalnych cudów świata (koszt ok. 195 AUD od osoby). Podczas rejsu możliwość nurkowania i podziwiania kolorowego, podwodnego świata pełnego barwnych ryb, koralowców oraz żółwi (sprzęt do nurkowania do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą, do nurkowania z rurką bez opłaty). Podczas rejsu lunch na pokładzie statku. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 10. Cairns – Melbourne
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Cairns i przelot do Melbourne. Stamtąd przejazd do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 11. Great Ocean Road – Park Narodowy Port Campbell (Dwunastu Apostołów)
Śniadanie. Wycieczka rozpoczyna się od popularnego nadmorskiego miasteczka Apollo Bay i Lorne, które zwane są rajem dla surferów. Przy drodze, którą będziemy jechać, znajduje się wiele wąwozów wypełnionych paprociami oraz ujścia rzek. Trasa ta, rozciągająca się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża, to Great Ocean Road licząca sobie 243 km. Uchodzi za najbardziej malowniczą na świecie, pełną naturalnych cudów, drogę. Z jednej strony można na niej zobaczyć wysokie wapienne skały „wyrastające” na białych plażach, a z drugiej niesamowite leśne krajobrazy. Przewijające się zróżnicowane scenerie przypominają spektakl. W jednym z aktów można przyjrzeć się potężnej, wręcz masowej, erozji – wszak w dużej mierze to woda, wiatr, słońce i różne organizmy ukształtowały Australię, dziką po dziś. Nierówne wybrzeże i zieleń lasów deszczowych tuż obok tworzą niezwykły kontrast. Znajdują się tam skały Dwunastu Apostołów – skaliste wapienie majestatycznie wznoszące się nad Oceanem Południowym. Dalsze poznawanie Port Campbell National Park przywiedzie do poznania historii ponad 50 statków rozbitych wzdłuż linii nierównego wybrzeża. W okolicy znajduje się też London Bridge, naturalna formacja przypominająca łuk, most, który jeszcze parę dekad temu pozostawał w całości. W momencie zawalenia dwoje turystów zostało uwięzionych po niewłaściwej stronie. Na zakończenie dnia zadziwią nas nocne światła Melbourne, których widok doprawdy nie jest zwykłym „miastem nocą” a czymś, co trudno sobie wyobrazić w pierwszej chwili. Po przekroczeniu mostu West Gate przyjazd do hotelu. Czas wolny, nocleg.

Dzień 12. Melbourne
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Melbourne. W mieście znajduje się wiele przykładów bogatej architektury, na przykład gotycka Katedra św. Pawła, która powstawała w latach 1880-91. Dalsza części zwiedzania obejmuje Teatry Księżniczki i Regenta. Królewskie Budynki Wystawowe i Plac Federacji, a także spacer po Królewskich Ogrodach Botanicznych w Melbourne. Oprócz tego rozległe Ogrody Fitzroya, które są idealnym miejscem na spacer i odpoczynek. Mieści się tam też Domek Kapitana Cooka, który między innymi w 1770 roku dotarł do wybrzeży Australii. Dalej przejdziemy na Queen Victoria Market, tętniącego życiem targu, na którym można skosztować wielu lokalnych specjałów. Albert Park, w którym odbywa się Grand Prix Australii oraz Shrine of Remembrance, związane z wojną miejsce pamięci zaprojektowane przez Philipa Hudsona i Jamesa Wardropa, weteranów I wojny światowej. Dzień dobiega końca na nabrzeżu Southbank. Udamy się na drugą stronę mostu Bolte, aby podziwiać wspaniałe widoki na miasto. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 13. Melbourne – Polska
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 14. Przylot do Polski

OBSŁUGA:
W jęz. polskim.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Ceny mogą ulegać zmianom w zależności od kosztów biletów lotniczych. Zapytaj o aktualną cenę !

Zniżki i dopłaty

Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 5569 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 6552 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : Dopłata 13 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 9% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Wyżywienie

śniadanie (BB)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

-  przelot Polska – Sydney, Melbourne – Polska (z przesiadkami),
-  przeloty wewnętrzne na trasach: Sydney – Uluru, Uluru – Cairns, Cairns – Melbourne,
- opłaty lotniskowe,
- ubezpieczenie KL, NNW,
- zakwaterowanie w hotelach 3***,
- wyżywienie: śniadania,
- kolacja w postaci grilla w dniu 6.,
- transport minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób),
- zwiedzanie wg programu,
- serwis polskojęzycznego pilota na trasie zwiedzania.

-  przelot Polska – Sydney, Melbourne – Polska (z przesiadkami),
-  przeloty wewnętrzne na trasach: Sydney – Uluru, Uluru – Cairns, Cairns – Melbourne,
- opłaty lotniskowe,
- ubezpieczenie KL, NNW,
- zakwaterowanie w hotelach 3***,
- wyżywienie: śniadania,
- kolacja w postaci grilla w dniu 6.,
- transport minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób),
- zwiedzanie wg programu,
- serwis polskojęzycznego pilota na trasie zwiedzania.

Cena nie zawiera

• obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 250 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
• dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana,
• wycieczki fakultatywne,
• pośrednictwo wizowe (wiza do Australii) – 100 PLN/os.
miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

• obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 250 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
• dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana,
• wycieczki fakultatywne,
• pośrednictwo wizowe (wiza do Australii) – 100 PLN/os.
miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Przewodnik

Wizy
Australia – obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.
Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej (potwierdzenie uzyskania wizy otrzymuje się e-mailem) uprawnia do wjazdu do Australii. Informacje dotyczące wydanej wizy przechowywane są w systemie elektronicznym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.
Klimat:
Duża rozpiętość Australii na kuli ziemskiej sprawia, że kraj ten mieści się w trzech strefach klimatycznych. Na północy występuje klimat podrównikowy, przeważającą część lądu obejmuje klimat zwrotnikowy. Z kolei na południu panuje klimat podzwrotnikowy. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 25 °C, warto pamiętać, że im dalej na południe, tym chłodniej, na Tasmanii można spodziewać się ok. 15 °C. W Australii najcieplej jest w styczniu, z kolei najchłodniej w lipcu.
Waluty:
Dolar australijski (AUD)
1 AUD = 2,69 zł
1 AUD = 100 centów
Akceptowane są karty kredytowe: Visa, MasterCard, Diners Club i American Express.
Walutę można wymieniać w kantorach lub w bankach.
Przykładowe ceny:
Chleb: 3 AUD
Mleko 1 l: 2 AUD
Woda mineralna 1,5 l: 1 AUD
Obiad w restauracji: 15-20 AUD
Czas lotu:
Lot z Polski do Australii trwa ok. 20 godzin.
Różnice czasowe:
Po przybyciu do Australii zegarki należy przestawić względem polskiego czasu o 8 godzin do przodu. 
Transport:
Australia ma powierzchnię 26 razy większą niż Polska, co znaczy, że przykładowa trasa z Melbourne do Adelajdy wynosi ok. 730 km, co stanowi długość Polski. Chcąc podróżować między odległymi miastami warto rozważyć lot samolotem, zwłaszcza że ceny nie są wygórowane. Po mieście warto podróżować metrem, które jest szybkie i skuteczne, z dużą siatką połączeń. Dostępne środki transportu to także: statek, samochód, pociąg, autokar, lekka kolej, kolej jednoszynowa, taksówki. 
Elektryczność:
230 V; 50 Hz, do gniazd pasują wtyczki typu I (z trzema płaskimi bolcami). Przejściówki dostępne są m.in. w sklepach na lotnisku i na pocztach.

Wizy
Australia – obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.
Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej (potwierdzenie uzyskania wizy otrzymuje się e-mailem) uprawnia do wjazdu do Australii. Informacje dotyczące wydanej wizy przechowywane są w systemie elektronicznym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.
Klimat:
Duża rozpiętość Australii na kuli ziemskiej sprawia, że kraj ten mieści się w trzech strefach klimatycznych. Na północy występuje klimat podrównikowy, przeważającą część lądu obejmuje klimat zwrotnikowy. Z kolei na południu panuje klimat podzwrotnikowy. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 25 °C, warto pamiętać, że im dalej na południe, tym chłodniej, na Tasmanii można spodziewać się ok. 15 °C. W Australii najcieplej jest w styczniu, z kolei najchłodniej w lipcu.
Waluty:
Dolar australijski (AUD)
1 AUD = 2,69 zł
1 AUD = 100 centów
Akceptowane są karty kredytowe: Visa, MasterCard, Diners Club i American Express.
Walutę można wymieniać w kantorach lub w bankach.
Przykładowe ceny:
Chleb: 3 AUD
Mleko 1 l: 2 AUD
Woda mineralna 1,5 l: 1 AUD
Obiad w restauracji: 15-20 AUD
Czas lotu:
Lot z Polski do Australii trwa ok. 20 godzin.
Różnice czasowe:
Po przybyciu do Australii zegarki należy przestawić względem polskiego czasu o 8 godzin do przodu. 
Transport:
Australia ma powierzchnię 26 razy większą niż Polska, co znaczy, że przykładowa trasa z Melbourne do Adelajdy wynosi ok. 730 km, co stanowi długość Polski. Chcąc podróżować między odległymi miastami warto rozważyć lot samolotem, zwłaszcza że ceny nie są wygórowane. Po mieście warto podróżować metrem, które jest szybkie i skuteczne, z dużą siatką połączeń. Dostępne środki transportu to także: statek, samochód, pociąg, autokar, lekka kolej, kolej jednoszynowa, taksówki. 
Elektryczność:
230 V; 50 Hz, do gniazd pasują wtyczki typu I (z trzema płaskimi bolcami). Przejściówki dostępne są m.in. w sklepach na lotnisku i na pocztach.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.