w naszej ofercie: 11413 imprez, 3229 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Litwo! Ojczyzno moja 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA LITWO! OJCZYZNO MOJA 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Wycieczki Objazdowe po Litwie 2024, Wycieczka Druskienniki Troki Wilno Kowno 2024

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
271708248
oferta w pdf
WYCIECZKA LITWO! OJCZYZNO MOJA 2020
Wycieczka Litwo! Ojczyzno moja 2020, Wycieczki Objazdowe po Litwie 2020, Wycieczka Druskienniki Troki Wilno Kowno
Trasa
Druskienniki - Troki - Wilno - Kowno
Litwa, a właściwie trzy leżące w tym kraju miasta: stolica – Wilno, Kowno  i największe spa w kraju czyli Druskienniki  to doskonała propozycja na city break z widokiem na naturę i literaturę. Spacer po wileńskiej starówce, podczas którego doświadczymy polskich akcentów z pewnością na długo zapadnie w pamięci. Kowno ulubione miejsce Mickiewicza gdzie podczas spacerów przemyślał fabuły swoich utworów, zaś Druskienniki z przepięknym położeniem nad Niemnem kuszą licznymi atrakcjami.
Program ramowy
1. Dzień
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów w godzinach wieczornych i nocnych . Przejazd przez Polskę.
2. Dzień
W godzinach dopołudniowych przyjazd do Druskiennik największego i najsłynniejszego uzdrowiska. Nazwa uzdrowiska wzięła się od litewskiej nazwy soli - druska. Miejscowe źródła są bowiem mocno zasolone. Tutejsze wody mineralne, podobnie jak wydobywana w okolicy borowina, dają wspaniałe efekty w leczeniu chorób skóry, układu oddechowego i serca. Spacer z pilotem po uzdrowisku, degustacja wód mineralnych, przejazd kolejką linową nad Niemnem na wysokości 45 metrów podczas przejazdu przez okna gondoli można podziwiać z „ lotu ptaka” lasy uzdrowiska, zakola rzeki Niemen oraz wspaniałą panoramę miasta. Następnie czas wolny lub dla chętnych we własnym zakresie:
- pobyt w Aquaparku (ok 2h) – kompleks łaźni, basenów i zjeżdżalni o powierzchni 25 tys.m2; (wstęp ok    20 €)
- rejs po Niemnie na trasie Druskienniki – Liszkawa - Druskienniki (czas rejsu w 1 stronę ok 40 min cena    ok 12€ )
W godzinach popołudniowych przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek obronny Wielkich Książąt Litewskich zbudowany w XV w. (zwiedzanie z zewnątrz) . Wieczorem przejazd do Wilna do hotelu na nocleg Obiadokolacja.
3. Dzień
Śniadanie. Wilno swoją nazwę zawdzięcza rzece Wilence, zwanej dawniej Wilejką. To miejsce atrakcyjne pod każdym względem – zachwyci i pozostanie na zawsze w pamięci. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie zwiedzanie - Ostrej Bramy, Cerkwi Św. Ducha, cerkwi Św. Trójcy, Placu Ratuszowego, Muzeum A. Mickiewicza, kościoła Św. Anny i Bernardynów, Katedry wileńskiej, Góra Trzech Krzyży, uniwersytet wileński wraz z dziedzińcami . Czas wolny na Starówce. Spacer po cmentarzu na Rossie na którym spoczywa serce Piłsudskiego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4. Dzień
Śniadanie . Wykwaterowanie . Przejazd do Kowna w południe spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania od klasztorów kamedułów, następnie spacer po starówce, ruiny zamku, Klasztor Bernardynów, ratusz z zespołem kamieniczek mieszczańskich przy rynku, dom Perkuna, kościół Witolda, klasztor jezuitów – miejsce pracy Adama Mickiewicza, archikatedra św. Piotra i Pawła, Czas wolny . Dla chętnych obiadokolacja w regionalnej restauracji na starówce (serwowane będą specjały kuchni litewskiej - cepeliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy ok 20 €). Po południu wyjazd do Polski.
5. Dzień
Przyjazd do Polski w godzinach porannych i południowych.
Dodatkowe informacje
- program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
- program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
- * dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
- cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
- dokumenty: dowód osobisty lub paszport
- zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Wycieczka Litwo! Ojczyzno moja 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Wycieczki Objazdowe po Litwie 2024, Wycieczka Druskienniki Troki Wilno Kowno 2024

Trasa

Druskienniki - Troki - Wilno - Kowno

Opis Wycieczki

Litwa, a właściwie trzy leżące w tym kraju miasta: stolica – Wilno, Kowno  i największe spa w kraju, czyli Druskienniki  to doskonała propozycja na city break z widokiem na naturę i literaturę. Spacer po wileńskiej starówce, podczas którego doświadczymy polskich akcentów z pewnością na długo zapadnie w pamięci. Kowno ulubione miejsce Mickiewicza, gdzie podczas spacerów przemyślał fabuły swoich utworów, zaś Druskienniki z przepięknym położeniem nad Niemnem kuszą licznymi atrakcjami.

Program ramowy

1. Dzień:

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów w godzinach wieczornych i nocnych. Przejazd przez Polskę.

2. Dzień:

W godzinach dopołudniowych przyjazd do Druskiennik największego i najsłynniejszego uzdrowiska. Nazwa uzdrowiska wzięła się od litewskiej nazwy soli - druska. Miejscowe źródła są mocno zasolone. Tutejsze wody mineralne, podobnie jak wydobywana w okolicy borowina, dają wspaniałe efekty w leczeniu chorób skóry, układu oddechowego i serca. W programie spacer po uzdrowisku degustacja wód mineralnych przejazd kolejką linową nad Niemnem na wysokości 45 metrów podczas przejazdu przez okna gondoli można podziwiać z „lotu ptaka” lasy uzdrowiska, zakola rzeki Niemen oraz wspaniałą panoramę miasta. Następnie czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek obronny Wielkich Książąt Litewskich zbudowany w XV w. (zwiedzanie z zewnątrz). Wieczorem przejazd w okolice Wilna do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem zaczniemy od Ostrej Bramy - najcenniejszego skarbu Wilna z jej słynącym z cudów i łask obrazem Matki Miłosierdzia oraz Cerkwi Św. Ducha - będącej niegdyś główną świątynią prawosławną Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zobaczymy także cerkiew Św. Trójcy z elementami architektury bizantyjskiej. Następnie przejdziemy pod Ratusz, na którym warto poszukać herbu Wilna – Św. Krzysztofa. Ponadto na placu przylegającym do budynku organizowane są najważniejsze imprezy i koncerty. Odwiedzimy również Muzeum Adama Mickiewicza, gdzie podczas studiów mieszkał polski poeta. Będziemy mieli okazję podziwiać unikalną architekturę kościoła Św. Anny, wybudowanego w stylu płomienistego gotyku oraz klasycystyczną Katedrę Wileńśką - najważniejszą świątynię na Litwie. Później przejedziemy na Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa m.in. serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kowna, rozpoczęcie zwiedzania od klasztorów kamedułów, następnie spacer po starówce, ruiny zamku, Klasztor Bernardynów, ratusz z zespołem kamieniczek mieszczańskich przy rynku, dom Perkuna, kościół Witolda, klasztor jezuitów – miejsce pracy Adama Mickiewicza, archikatedra św. Piotra i Pawła, Czas wolny. Po południu wyjazd do Polski.

5. Dzień:

Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Dodatkowe informacje

 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
 • program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Wszystkie wyjazdy z miast, które nie znajdują się na trasie przejazdu autokaru docelowego, będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 chętnych osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed wyjazdem.

Przejazd Autokarem

 • Wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2022, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami oraz najwyższej klasy fotelami
 • W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do Biura Podróży, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM oraz PREMIUM.
 • W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu pojazdami wynajętymi od naszych partnerów i współpracujących z nami przewoźników. Zapewniamy, iż autokary te spełniają standardy i wymogi Biura Podróży.

Dlaczego Nasze Autokary to najlepsze autokary pod słońcem?

 • Posiadają najwyższej klasy komfortowe fotele z możliwością regulacji oparcia oraz zagłówka
 • Fotele wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, składane stoliki, siatki na drobne przedmioty oraz regulowane podnóżki pod stopy (niektóre z autokarów ULTRAPREMIUM posiadają podnóżki typu szezlong)
 • Największa w Polsce przestrzeń między siedzeniami, umożliwiająca komfortową podróż*
 • Autokary posiadają zintegrowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, toaletę oraz cafe bar
 • W autokarach ULTRAPREMIUM klienci mogą korzystać z indywidualnego, multimedialnego systemu rozrywki w postaci tabletów w zagłówkach foteli
 • Gniazdka 230V i USB w fotelach*

Połączenia antenowe

   Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

Pakiet Komfort

Klientom, którym zależy na konkretnym miejscu w autokarze, zachęcamy do zakupu Pakietu Komfort.

Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe typu expres. Cena: 50 zł/os

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x woda, 1x sok)
 • torba materiałowa z logo

Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe z noclegiem, Wycieczki Objazdowe oraz Wypoczynek. Cena: 100 zł/os

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
 • torba materiałowa z logo
Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej: 20138. 
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za  granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
 • ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
 • ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie do kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej:
   * 2,2% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu
   * 4,0% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu + kwarantanna + COVID 19
UWAGA!!!
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych. Składka ubezpieczenia odprowadzana jest bezpośrednio do ubezpieczyciela, tym samym nie podlega zwrotowi przez BP w momencie anulacji/odwołania wyjazdu. Wszelkie rozliczenia i roszczenia Klient może zgłaszać bezpośrednio do Ubezpieczyciela.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
04.04-06.04.2024 1429 PLN Sprawdź
18.04-20.04.2024 1429 PLN Sprawdź
28.04-30.04.2024 1779 PLN Sprawdź
09.05-11.05.2024 1429 PLN Sprawdź
23.05-25.05.2024 1429 PLN Sprawdź
06.06-08.06.2024 1529 PLN Sprawdź
20.06-22.06.2024 1629 PLN Sprawdź
04.07-06.07.2024 1529 PLN Sprawdź
18.07-20.07.2024 1629 PLN Sprawdź
01.08-03.08.2024 1629 PLN Sprawdź
15.08-17.08.2024 1629 PLN Sprawdź
29.08-31.08.2024 1529 PLN Sprawdź
12.09-14.09.2024 1529 PLN Sprawdź
26.09-28.09.2024 1529 PLN Sprawdź
10.10-12.10.2024 1429 PLN Sprawdź
24.10-26.10.2024 1429 PLN Sprawdź

Zapytaj o aktualną cenę poprzez formularz "Zapytanie do oferty" lub telefonicznie

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1-os : Dopłata 300 PLN
Gwarancja niezmienności ceny : Dopłata 100 PLN
Pakiet KOMFORT : Dopłata 100 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : Dopłata 2 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy : Dopłata 2 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,2% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + kwarantanna + COVID 19 : Dopłata 4% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi : Dopłata 3,3% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi + kwarantanna + COVID 19 : Dopłata 5,9% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel

2 noclegi w hotelu w okolicach Wilna
Dostępne opcje zakwaterowania
- Pokój 2 osobowy
- Pokój 3 osobowy
- Dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
*dokwaterowanie: osoby wybierające się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowani z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach **/***

Dostępne opcje zakwaterowania

 •   pokój 2 - osobowy
 •   pokój 3 - osobowy
 •   dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)

* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 - osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)
Śniadania (w cenie)
Śniadania + obiadokolacje (obowiązkowa dopłata do obiadokolacji przy rezerwacji lub w autokarze)
Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

wyżywienie HB: 2 śniadania i 2 obiadokolacje

Dostępne opcje wyżywienia

 • Śniadania i obiadokolacje (w cenie); napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Białystok bez dopłaty
Bielsko Biała Dopłata 300 PLN
Bydgoszcz Dopłata 150 PLN
Częstochowa Dopłata 200 PLN
Elbląg Dopłata 200 PLN
Gdańsk Dopłata 240 PLN
Gdynia Dopłata 240 PLN
Gliwice Dopłata 240 PLN
Gniezno Dopłata 100 PLN
Gorzów Wielkopolski Dopłata 200 PLN
Grudziądz Dopłata 200 PLN
Katowice Dopłata 200 PLN
Kielce Dopłata 200 PLN
Kłodzko Dopłata 240 PLN
Konin bez dopłaty
Koszalin Dopłata 300 PLN
Kościan Dopłata 100 PLN
Kraków Dopłata 200 PLN
Legnica Dopłata 240 PLN
Leszno Dopłata 140 PLN
Lubin Dopłata 240 PLN
Łódź bez dopłaty
Międzyrzecz Dopłata 140 PLN
Nowa Sól Dopłata 200 PLN
Nowy Tomyśl Dopłata 100 PLN
Olsztyn Dopłata 200 PLN
Opole Dopłata 240 PLN
Piotrków Trybunalski Dopłata 100 PLN
Polkowice Dopłata 200 PLN
Poznań bez dopłaty
Pszczyna Dopłata 240 PLN
Radom Dopłata 140 PLN
Rawicz Dopłata 180 PLN
Skarżysko-Kamienna Dopłata 200 PLN
Słupsk Dopłata 300 PLN
Szczecin Dopłata 200 PLN
Świebodzin Dopłata 140 PLN
Toruń Dopłata 180 PLN
Tychy Dopłata 240 PLN
Wałbrzych Dopłata 300 PLN
Warszawa bez dopłaty
Wrocław Dopłata 200 PLN
Września bez dopłaty
Zielona Góra Dopłata 180 PLN
Żory Dopłata 300 PLN
Augustów bez dopłaty
Rzeszów bez dopłaty
Tarnów Dopłata 240 PLN

Cena nie zawiera

Dopłaty wymagane na miejscu
- Opłaty programowe: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i pozostałe atrakcje: Muzeum A. Mickiewicza, spacer po Trokach, opieka pilotażowa i przewodnicka, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach) kolejka w Druskiennikach : 50 €/os - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
- Dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 35 €/os.
Dopłaty opcjonalne
- Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
- Pakiet komfort

Dopłaty wymagane na miejscu

Opłaty programowe 45 €/os obejmują: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i pozostałych atrakcji (przejazd kolejką w Druskiennikach, Muzeum A. Mickiewicza w Wilnie, Klasztor kamedułów w Kownie), opłaty przewodnickie, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu.

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
 • ubezpieczenie rozszerzone KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, BP 1 000 PLN
 • Pakiet Komfort

Cena zawiera

- Przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
- Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu w okolicach Wilna
- Wyżywienie BB: 2 śniadania
- Ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
- Opiekę pilota i przewodnika
- Realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE
 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) 
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach **/***
 • wyżywienie HB: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.