w naszej ofercie: 9470 imprez, 2878 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:

Wycieczka do Wrocławia + Zamek Książ BB 2021
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA + ZAMEK KSIĄŻ BB 2021

Wycieczka do Wrocławia + Zamek Książ BB 2021, Wycieczki po Polsce 2021, Zwiedzanie Wrocławia 2021, W programie: Panorama Racławicka, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski, Zamek Książ, Palmiarnia, ZOO

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
271765712
oferta w pdf
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA + ZAMEK KSIĄŻ BB 2020
Wycieczka do Wrocławia + Zamek Książ BB 2020, Wycieczki po Polsce 2020, Zwiedzanie Wrocławia 2020, W programie: Panorama Racławicka, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski, Zamek Książ, Palmiarnia
Wrocław to miasto o wielowiekowej tradycji, przeplatające kulturę polską, niemiecką i czeską. Jest miejscem, do którego przybywają wycieczki z całego świata!
RAMOWY PROGRAM IMPREZY:
1 DZIEŃ
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Wrocławia. Zwiedzanie - Panorama Racławicka eksponująca cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami, Muzeum Narodowe. Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego - Aula Leopoldina czyli największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego i Wieża Matematyczna, której taras widokowy stwarza turystom możliwość podziwiania panoramy miasta. Stare Miasto - Rynek, Ratusz, Kamieniczki „Jaś i Małgosia” - dwa zabytkowe domki trzymające się za ręce, Plac Solny, Jatki - uliczka wpisana do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego. Spacer na Ostrów Tumski – najstarsza, zabytkowa część Wrocławia, która powstała na ówczesnej wyspie: Katedra, pomnik Św. Jana Nepomucena, zabytkowe zabudowania. Ogród Botaniczny. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Wałbrzycha - Zamek Książ jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce, usytuowany na wysokim skalistym urwisku, a według niektórych poszukiwaczy Zamek Książ może być miejscem ukrycia Złotego Pociągu. Palmiarnia, w której rośnie ponad 100 gatunków egzotycznych roślin sprowadzonych z Ameryki, Azji, południowej Europy i Australii. Przejazd do Świdnicy - Rynek, Kościół Pokoju – największa drewniana protestancka świątynia wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do Wrocławia.
Nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie - Hydropolis – centrum Nauki o wodzie. Ogród Japoński, w którym każdy szczegół odpowiada japońskiej sztuce projektowania ogrodów. Spacer obok Hali Stulecia, Multimedialna Fontanna. ZOO trzecie na świecie pod względem prezentowanej ilości gatunków + Afrykarium prezentujące różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA + ZAMEK KSIĄŻ BB 2021
Wycieczka do Wrocławia + Zamek Książ BB 2021, Wycieczki po Polsce 2021, Zwiedzanie Wrocławia 2021, W programie: Panorama Racławicka, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski, Zamek Książ, Palmiarnia

Wrocław to średniowieczne miasto nad Odrą, stolica Dolnego Śląska. Plasuje się w pierwszej dziesiątce miast europejskich pod względem ilości występujących mostów. Najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski, powstały w X wieku. Pomimo wielu zniszczeń podczas wojen, Wrocław zachował mnogość zabytków zaliczanych do klasy światowej. Niektóre z nich zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzisiaj symbolem miasta są krasnale, przyglądające się skrycie turystom i mieszkańcom. To wielokulturowe miasto oferuje wiele atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 DZIEŃ

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Wrocławia, który jest stolicą województwa dolnośląskiego. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – jednej z najwięszych atrakcji miasta, która przedstawia cykloramiczny obraz bitwy stoczonej między powstańczymi wojskami Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Spacer na Ostrów Tumski - najstarszą część Wrocławia z urokliwymi uliczkami wśród zabytkowych kamieniczek oraz Katedrą pw. św. Jana Chrzciciela z punktem widokowym na kościelnej wieży. Przejście Mostem Tumskim na Wyspę Piasek, z której odpływają spacerowe stateczki po Odrze w stronę Starego Miasta. Spacer na Stare Jatki – dawną kupiecką uliczkę, o której tętniącej życiem kupieckim charakterze przypomina dziś wymowny pomnik „Ku czci zwierząt rzeźnych”. Dalej wśród zabytkowych kamieniczek, m.in. „Jaś i Małgosia”, które trzymają się za ręce, przejdziemy na Plac Solny, a stamtąd na gwarny Rynek z przepiękną bryłą zabytkowego Ratusza. Przejazd do obiektu noclegowego. Nocleg

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd w okolice Wałbrzycha – miasta u podnóży tajemniczych Gór Sowich. Zwiedzanie Zamku Książ, który jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Usytuowany na wysokim skalistym urwisku, według niektórych poszukiwaczy może być miejscem ukrycia Złotego Pociągu. Leśny obszar wokół zamku podlega ochronie jako Książański Park Krajobrazowy. Nieopodal rezydencji znajduje się Palmiarnia, w której rośnie ponad 100 gatunków egzotycznych roślin sprowadzonych z Ameryki, Azji, południowej Europy i Australii. Przejazd do Świdnicy, w której znajduje się jeden z najważniejszych sakralnych zabytków protestanckich - Kościół Pokoju – największa drewniana, barokowa świątynia w Europie, mogąca pomieścić 7,5 tysiąca osób. Z uwagi na niezwykłą architekturę wpisana została na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do Wrocławia na nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie Wrocławia: Hydropolis – jedyne w Polsce, niezwykłe multimedialne muzeum poświęcone wodzie, Ogród Japoński, w którym każdy szczegół odpowiada japońskiej sztuce projektowania ogrodów. Spacer alejkami obok Multimedialnej Fontanny oraz monumentalnej Hali Stulecia wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z największą jego atrakcją – Afrykarium, które stanowi jedyne na świecie oceanarium poświęcone w całości faunie Afryki. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

UWAGI:

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.

 

- W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
12.11-14.11.2021 559 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Dopłata do 2 obiadokolacji : Dopłata 60 PLN
Dopłata do pokoju 1-osobowego (SGL) : Dopłata 150 PLN
Dopłata na dokwaterowanie (DOK) : Dopłata 50 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turyst. z COVID-19 i kwarantanną wg OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A (kod RG+CQ) : Dopłata 5,5% od sumy
Bilet do Hydropolis : Dopłata 27 PLN
Bilet do Panoramy Racławickiej : Dopłata 35 PLN
Bilet do Zamku Książ + Palmiarnia : Dopłata 45 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 2 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 2 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

2 noclegi (pokoje hotelowe z łazienkami)


OFERTA DLA SINGLI:
Istnieje możliwość zakwaterowania
- w pokoju z możliwością dokwaterowania (pokój 2 lub 3 os., zakwaterowanie z osobą/osobami tej samej płci) (DOK) lub
- w pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL).

Wyżywienie

śniadanie (BB)

 

2 śniadania w cenie
Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia - 2 obiadokolacji +60 zł/os.

2 śniadania w cenie

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia - 2 obiadokolacji +60 zł/os.

 

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Bielsko-Biała Dopłata 50 PLN
Częstochowa Dopłata 50 PLN
Dąbrowa Górnicza Dopłata 30 PLN
Gliwice bez dopłaty
Jastrzębie Zdrój Dopłata 50 PLN
Katowice bez dopłaty
Kraków Dopłata 30 PLN
Pszczyna Dopłata 40 PLN
Rogów Opolski bez dopłaty
Rybnik Dopłata 40 PLN
Sosnowiec Dopłata 20 PLN
Tychy Dopłata 30 PLN
Zabrze bez dopłaty

Cena zawiera

- 2 noclegi (pokoje hotelowe z łazienkami)
- 2 śniadania
- przejazd autokarem
- ubezpieczenie NNW
- opiekę pilota
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • 2 noclegi (pokoje z łazienkami)
 • 2 śniadania
 • przejazd autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW (TU Signal Iduna)

Cena nie zawiera

CENA NIE ZAWIERA:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 190 zł/os. w tym
- bilet wstępu do Panoramy Racławickiej 30 zł/os.
- bilet wstępu do Zamku Książ + Palmiarni 39 zł/os.
- bilet wstępu do Hydropolis 27 zł/os.
UWAGA! Bilety wstępu do Panoramy Racławickiej, Zamku Książ + Palmiarni oraz do Hydropolis należy zarezerwować i opłacić przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki! Nie ma możliwości wpłaty za te konkretne obiekty u pilota! W przypadku wykupienia tychże biletów wstępu przy dokonywaniu rezerwacji na bilety wstępu należy mieć wtedy przygotowane ok. 94 zł/os.
Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia
- 2 obiadokolacji 50 zł/os.
- biletu wstępu do Panoramy Racławickiej 30 zł/os.
- biletu wstępu do Zamku Książ + Palmiarni 39 zł/os.
- biletu wstępu do Hydropolis 27 zł/os.

OPŁATY OBOWIĄZKOWE:

48 zł płatne u pilota (opłata za zwiedzanie, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający)

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i muzealnych - ok. 190 zł/os. oraz 2 obiadokolacje +60 zł/os.

UWAGA! Bilety wstępu do Panoramy Racławickiej, Zamku Książ + Palmiarni oraz do Hydropolis należy zarezerwować i opłacić przy rezerwacji wycieczki! Nie ma możliwości wpłaty za te konkretne obiekty u pilota! Na pozostałe bilety wstępu płatne na miejscu, należy przeznaczy ok. 83 zł/os.

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia

- 2 obiadokolacji +60 zł/os.

- biletu wstępu do Panoramy Racławickiej 35 zł/os.

- biletu wstępu do Zamku Książ + Palmiarni 45 zł/os.

- biletu wstępu do Hydropolis 27 zł/os.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.