w naszej ofercie: 16976 imprez, 5698 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymka Japonia 2020
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA JAPONIA 2020

Pielgrzymka Japonia 2020, Pielgrzymki samolotowe do Japonii 2020, Pielgrzymka do Japonii

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
272040263
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

PIELGRZYMKA JAPONIA 2020
Pielgrzymka Japonia 2020, Pielgrzymki samolotowe do Japonii 2020, Pielgrzymka do Japonii
PIELGRZYMKA DO JAPONII ŚLADAMI ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO ORAZ ŚW. JANA PAWŁA II  
 
KIOTO – DAITOKUJI - ŚWIĄTYNIA KOTOIN - MOST SHOMEN - INARI - NARA - HIROSHIMA - WYSPA MIYAJIMA - NAGASAKI - UNZEN - OURA – KOŚCIÓŁ HONGOCHI – URAKAMI - SHIMABARA - ISAHAYA – KONAGAI -  OSAKA – NAMBA PARK – HAKONE - REJS PO JEZIORZE ASHI - SOUUNZAN – TOKIO - YUZAWA – AKITA – ASAKUSA – PARK SUMIDA – KOYURAKUCHO
PROGRAM RAMOWY 12 DNI
DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Japonii.
DZIEŃ 2
Przylot na lotnisko Osaka Kansai ok. godz. 17.15. Przejazd do Kioto, legendarnymi kolejami japońskimi, stanowiącymi wzór dla całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczór przeznaczony na wypoczynek po podróży. Nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym przejazd do Kioto - dawnej stolicy Japonii. Udamy się do kompleksu świątyń buddyjskich Daitokuji. Spacer po kompleksie; wizyta w świątyni Zuihoin, rodowej świątyni późniejszego patrona Kościoła japońskiego Sorina Otomo. Msza w katedrze św. Franciszka Ksawerego. Wizyta w Złotym Pawilonie a następnie spacer uliczką Pontocho z tradycyjną zabudową japońską i domami gejsz. Przejazd autobusem do przystanku Kawaramachi-shomen, przejście przez Most Shomen (kamień upamiętniający męczeńską śmierć ok. 50 japońskich katolików w 1623 roku ). W trakcie dnia: obiad lub obiadokolacja. Powrót na nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym przejazd do Inari. Wizyta w chramie shintoistycznym Inari - jednym z największych w Japonii chramów sintoistycznych, poświęconych bóstwu Inari, które zapewnia obfite plony i sukces w prowadzeniu biznesu. Świątynia ta znana jest z tysiąca pomarańczowych bram torii, które postawione są wzdłuż ścieżek. Wiją się one po wzgórzu prowadząc nas od jednej kapliczki do drugiej. Przejazd na Mszę Św. w kościele w Nara, (niedaleko chrzest przyjął ojciec Justyna Ukona Takayamy) W 1563 roku miała tu miejsce debata znawców buddyzmu z reprezentującym misjonarzy bratem Lorenco, czyli Wawrzyńcem, japońskim zakonnikiem, który przyjął chrzest z rąk Franciszka Ksawerego. W Nara, założona została w XVI w. jedna z najstarszych w Japonii wspólnot chrześcijańskich. Przejazd do świątyni Todaiji, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, mieszczącej, pochodzący z poł. VIII w., 15 metrowy posąg Wielkiego Buddy – jedną z największych na świecie budowli drewnianych. Wokół świątyni można zobaczyć spacerujące na wolności sarny, symbolizujące bothisatwów -rodzaj świętych będących w buddyzmie łącznikami między światem ziemskim i niebiańskim. W trakcie dnia: obiad lub obiadokolacja. Powrót na nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie, po którym wyjazd superszybkim pociągiem Shinkansen do Hiroszimy. Zostawienie bagaży w hotelu. Przejazd lokalnym pociągiem do miejscowości Miyajimaguchi, skąd wypłyniemy promem, na zlokalizowaną na Wewnętrznym Morzu Japońskim,  wyspę Miyajima -  od ponad 1500 lat  najważniejsze sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Po krótkim spacerze do portu, wejście na prom. Wyspa słynie z wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Sanktuarium Itsukushima - świątyni boga wiatrów. Kolejno powrót do Hiroszimy i dalsze zwiedzanie. Udamy się do Parku Pokoju, gdzie zobaczymy Pomnik Pokoju (Kopułę Bomby Atomowej) – budynek-pomnik, upamiętniający zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. W 1996 r. Kopuła Bomby Atomowej została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Muzeum Pokoju (Muzeum wybuchu Bomby Atomowej), którego podłużną, rytmiczną bryłę zaprojektował znany japoński architekt Kenzo Tange.  Udamy się w okolice katedry pokoju, gdzie zobaczymy pomnik św. Jana Pawła II. Obiadokolacja i nocleg w Hiroszimie.
DZIEŃ 6
W godzinach wczesnoporannych – przejazd do Nagasaki. Zostawienie bagaży w hotelu. Zwiedzanie miasta. Przejście do muzeum 26 świętych męczenników z Nagasaki. Msza św. w kościele św. Filipa. Przejście do kościoła Nakamachi, poświęconego wszystkim męczennikom z Nagasaki. Zwiedzanie Domu Bożego w Oura, najstarszego kościoła japońskiego i muzeum chrześcijaństwa - pierwszego miejsca pracy o. Maksymiliana Kolbe, gdzie był on wykładowcą filozofii w miejscowym seminarium duchownym i gdzie miesiąc po przybyciu do Japonii, zaczął wydawać Rycerza Niepokalanej po japońsku. Dom Boży w Oura jest też miejscem ujawnienia się japońskich katolików, którzy po 270 latach prześladowań przyszli tu, aby przyznać się do ukrywanej przez pokolenia wiary. Kościół w Oura odwiedził w lutym 1981 roku papież Jan Paweł II. Możliwość zakupienia pamiątek, krótka przerwa. W trakcie dnia – obiad. Przejazd do Hongochi. Zwiedzanie muzeum św. Maksymiliana Kolbe, wizyta w grocie Lourdes. Msza św.  w Hongochi. Wizyta w katedrze w Urakami. Zwiedzanie Muzeum Bomby Atomowej. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do kościoła Jana Pawła II. Następnie spacer w okolicy gejzerów, zwanych piekłem Unzen, w których torturowano misjonarzy i japońskich katolików, aby wymusić na nich wyrzeczenie się wiary. Przejazd do Shimabary. Zwiedzanie rekonstrukcji dzielnicy samurajskiej. Wizyta w kościele poświęconym męczennikom z powstania w Shimabara w 1637. Przejazd do Isahaya. Obiad w restauracji sushi.  Spotkanie z polskimi siostrami Rycerstwa Niepokalanej oraz Msza w kaplicy u sióstr Rycerstwa Niepokalanej w Konagai. Wizyta na grobach polskich franciszkanów przybyłych do Japonii z o. Maksymilianem Marią Kolbe lub później. Powrót na nocleg. 
( w tym dniu – bagaże główne nadajemy firmą kurierską do Tokio. )
(W dniu 6. i 7., zmianom ulec może kolejność zwiedzania, natomiast sam program zwiedzania pozostaje niezmienny)
DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd superszybkim pociągiem Shinkansen do Osaki.  Dzień w Osace to oglądanie zarówno zapierającej dech w piersiach nowoczesności, jak i  śladów  historii. Zwiedzanie imponującego zamku, pochodzącego z XVI w., będącego jednym z symboli Japonii. Odegrał on ważną rolę w historii kraju, a obecnie mieści się w nim muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii. Wizyta w katedrze w Osace. Wizyta w dzielnicy Shinsekai - najbardziej japońskiej dzielnicy w całej Osace. Obiadokolacja  i przejazd do hotelu.  Wieczorem, dla chętnych, wycieczka do Namba Park, gdzie podziwiać będziemy kilka pięter zachwycających, oświetlonych po zmroku, ogrodów na dachu. Nocleg.
DZIEŃ 9
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Hakone – miejscowości u stóp góry Fudżi – (3776 m n.p.m). W znacznej części miasto leży na terenie Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu. Cały  obszar jest popularną atrakcją turystyczno-wypoczynkową. Wyjazd z Osaki pociągiem Shinkansen do Odawara, następnie do Hakone. Przesiadka na statek Hakone Sightseeing Cruise i przebycie trasy rejsu po jeziorze Ashi, podczas którego podziwiać będziemy mogli zapierające dech w piersiach, górskie krajobrazy. Po dopłynięciu do Togendai - przesiadka na górską kolejkę linową Hakone Ropeway, którą udajemy się przez Owakudani do Souunzan. Na tej stacji - przesiadka umożliwiająca podziwianie panoramy Hakone. W pogodne dni,  widoczny jest majestatyczny szczyt góry Fuji. W dalszą drogę udajemy się unikalną koleją linowo-szynową Hakone Tozan Cable Car do stacji Gora, a następnie pociągiem Hakone Tozan Railways do stacji Hakone Yumoto. Przejazd na nocleg do Tokio pociągiem Shinkansen (bagaże podręczne zostawiamy w przechowalni bagażu; bagaż główny czeka na nas w hotelu w Tokio). Obiadokolacja.
DZIEŃ 10
Śniadanie. Msza święta w kościele Matki Bożej w Yuzawadai w Akita. Czas wolny, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego. W trakcie dnia – obiad. Powrót na do Tokio, nocleg.
DZIEŃ 11
Śniadanie. Przejazd do katedry Najświętszej Marii Panny w Tokio. Msza Św. Przejazd lokalnymi środkami transportu do Asakusy. Zobaczymy Bramę Kaminarimon znajdującą się przed świątynią buddyjską Sensoji - najstarsze miejsce w Tokio, zniszczone w wyniku nalotów w czasie II wojny światowej. Wizyta w  parku Sumida, gdzie po wojnie pomoc dla biednych prowadził br. Zenon Żebrowski.  Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.
DZIEŃ 12
Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki. 
Uwagi
- program o charakterze pielgrzymkowym z opieką kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
- program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
- dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny co najmniej 12 miesięcy od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.

PIELGRZYMKA JAPONIA 2020
Pielgrzymka Japonia 2020, Pielgrzymki samolotowe do Japonii 2020, Pielgrzymka do Japonii


PIELGRZYMKA DO JAPONII ŚLADAMI ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO ORAZ ŚW. JANA PAWŁA II   
KIOTO – DAITOKUJI - ŚWIĄTYNIA KOTOIN - MOST SHOMEN - INARI - NARA - HIROSHIMA - WYSPA MIYAJIMA - NAGASAKI - UNZEN - OURA – KOŚCIÓŁ HONGOCHI – URAKAMI - SHIMABARA - ISAHAYA – KONAGAI -  OSAKA – NAMBA PARK – HAKONE - REJS PO JEZIORZE ASHI - SOUUNZAN – TOKIO - YUZAWA – AKITA – ASAKUSA – PARK SUMIDA – KOYURAKUCHO

PROGRAM RAMOWY 12 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Japonii.

DZIEŃ 2
Przylot na lotnisko Osaka Kansai ok. godz. 17.15. Przejazd do Kioto, legendarnymi kolejami japońskimi, stanowiącymi wzór dla całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczór przeznaczony na wypoczynek po podróży. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym przejazd do Kioto - dawnej stolicy Japonii. Udamy się do kompleksu świątyń buddyjskich Daitokuji. Spacer po kompleksie; wizyta w świątyni Zuihoin, rodowej świątyni późniejszego patrona Kościoła japońskiego Sorina Otomo. Msza w katedrze św. Franciszka Ksawerego. Wizyta w Złotym Pawilonie a następnie spacer uliczką Pontocho z tradycyjną zabudową japońską i domami gejsz. Przejazd autobusem do przystanku Kawaramachi-shomen, przejście przez Most Shomen (kamień upamiętniający męczeńską śmierć ok. 50 japońskich katolików w 1623 roku ). W trakcie dnia: obiad lub obiadokolacja. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym przejazd do Inari. Wizyta w chramie shintoistycznym Inari - jednym z największych w Japonii chramów sintoistycznych, poświęconych bóstwu Inari, które zapewnia obfite plony i sukces w prowadzeniu biznesu. Świątynia ta znana jest z tysiąca pomarańczowych bram torii, które postawione są wzdłuż ścieżek. Wiją się one po wzgórzu prowadząc nas od jednej kapliczki do drugiej. Przejazd na Mszę Św. w kościele w Nara, (niedaleko chrzest przyjął ojciec Justyna Ukona Takayamy) W 1563 roku miała tu miejsce debata znawców buddyzmu z reprezentującym misjonarzy bratem Lorenco, czyli Wawrzyńcem, japońskim zakonnikiem, który przyjął chrzest z rąk Franciszka Ksawerego. W Nara, założona została w XVI w. jedna z najstarszych w Japonii wspólnot chrześcijańskich. Przejazd do świątyni Todaiji, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, mieszczącej, pochodzący z poł. VIII w., 15 metrowy posąg Wielkiego Buddy – jedną z największych na świecie budowli drewnianych. Wokół świątyni można zobaczyć spacerujące na wolności sarny, symbolizujące bothisatwów -rodzaj świętych będących w buddyzmie łącznikami między światem ziemskim i niebiańskim. W trakcie dnia: obiad lub obiadokolacja. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, po którym wyjazd superszybkim pociągiem Shinkansen do Hiroszimy. Zostawienie bagaży w hotelu. Przejazd lokalnym pociągiem do miejscowości Miyajimaguchi, skąd wypłyniemy promem, na zlokalizowaną na Wewnętrznym Morzu Japońskim,  wyspę Miyajima -  od ponad 1500 lat  najważniejsze sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Po krótkim spacerze do portu, wejście na prom. Wyspa słynie z wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Sanktuarium Itsukushima - świątyni boga wiatrów. Kolejno powrót do Hiroszimy i dalsze zwiedzanie. Udamy się do Parku Pokoju, gdzie zobaczymy Pomnik Pokoju (Kopułę Bomby Atomowej) – budynek-pomnik, upamiętniający zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. W 1996 r. Kopuła Bomby Atomowej została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Muzeum Pokoju (Muzeum wybuchu Bomby Atomowej), którego podłużną, rytmiczną bryłę zaprojektował znany japoński architekt Kenzo Tange.  Udamy się w okolice katedry pokoju, gdzie zobaczymy pomnik św. Jana Pawła II. Obiadokolacja i nocleg w Hiroszimie.

DZIEŃ 6
W godzinach wczesnoporannych – przejazd do Nagasaki. Zostawienie bagaży w hotelu. Zwiedzanie miasta. Przejście do muzeum 26 świętych męczenników z Nagasaki. Msza św. w kościele św. Filipa. Przejście do kościoła Nakamachi, poświęconego wszystkim męczennikom z Nagasaki. Zwiedzanie Domu Bożego w Oura, najstarszego kościoła japońskiego i muzeum chrześcijaństwa - pierwszego miejsca pracy o. Maksymiliana Kolbe, gdzie był on wykładowcą filozofii w miejscowym seminarium duchownym i gdzie miesiąc po przybyciu do Japonii, zaczął wydawać Rycerza Niepokalanej po japońsku. Dom Boży w Oura jest też miejscem ujawnienia się japońskich katolików, którzy po 270 latach prześladowań przyszli tu, aby przyznać się do ukrywanej przez pokolenia wiary. Kościół w Oura odwiedził w lutym 1981 roku papież Jan Paweł II. Możliwość zakupienia pamiątek, krótka przerwa. W trakcie dnia – obiad. Przejazd do Hongochi. Zwiedzanie muzeum św. Maksymiliana Kolbe, wizyta w grocie Lourdes. Msza św.  w Hongochi. Wizyta w katedrze w Urakami. Zwiedzanie Muzeum Bomby Atomowej. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do kościoła Jana Pawła II. Następnie spacer w okolicy gejzerów, zwanych piekłem Unzen, w których torturowano misjonarzy i japońskich katolików, aby wymusić na nich wyrzeczenie się wiary. Przejazd do Shimabary. Zwiedzanie rekonstrukcji dzielnicy samurajskiej. Wizyta w kościele poświęconym męczennikom z powstania w Shimabara w 1637. Przejazd do Isahaya. Obiad w restauracji sushi.  Spotkanie z polskimi siostrami Rycerstwa Niepokalanej oraz Msza w kaplicy u sióstr Rycerstwa Niepokalanej w Konagai. Wizyta na grobach polskich franciszkanów przybyłych do Japonii z o. Maksymilianem Marią Kolbe lub później. Powrót na nocleg. 
( w tym dniu – bagaże główne nadajemy firmą kurierską do Tokio. )
(W dniu 6. i 7., zmianom ulec może kolejność zwiedzania, natomiast sam program zwiedzania pozostaje niezmienny)

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd superszybkim pociągiem Shinkansen do Osaki.  Dzień w Osace to oglądanie zarówno zapierającej dech w piersiach nowoczesności, jak i  śladów  historii. Zwiedzanie imponującego zamku, pochodzącego z XVI w., będącego jednym z symboli Japonii. Odegrał on ważną rolę w historii kraju, a obecnie mieści się w nim muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii. Wizyta w katedrze w Osace. Wizyta w dzielnicy Shinsekai - najbardziej japońskiej dzielnicy w całej Osace. Obiadokolacja  i przejazd do hotelu.  Wieczorem, dla chętnych, wycieczka do Namba Park, gdzie podziwiać będziemy kilka pięter zachwycających, oświetlonych po zmroku, ogrodów na dachu. Nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Hakone – miejscowości u stóp góry Fudżi – (3776 m n.p.m). W znacznej części miasto leży na terenie Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu. Cały  obszar jest popularną atrakcją turystyczno-wypoczynkową. Wyjazd z Osaki pociągiem Shinkansen do Odawara, następnie do Hakone. Przesiadka na statek Hakone Sightseeing Cruise i przebycie trasy rejsu po jeziorze Ashi, podczas którego podziwiać będziemy mogli zapierające dech w piersiach, górskie krajobrazy. Po dopłynięciu do Togendai - przesiadka na górską kolejkę linową Hakone Ropeway, którą udajemy się przez Owakudani do Souunzan. Na tej stacji - przesiadka umożliwiająca podziwianie panoramy Hakone. W pogodne dni,  widoczny jest majestatyczny szczyt góry Fuji. W dalszą drogę udajemy się unikalną koleją linowo-szynową Hakone Tozan Cable Car do stacji Gora, a następnie pociągiem Hakone Tozan Railways do stacji Hakone Yumoto. Przejazd na nocleg do Tokio pociągiem Shinkansen (bagaże podręczne zostawiamy w przechowalni bagażu; bagaż główny czeka na nas w hotelu w Tokio). Obiadokolacja.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Msza święta w kościele Matki Bożej w Yuzawadai w Akita. Czas wolny, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego. W trakcie dnia – obiad. Powrót na do Tokio, nocleg.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Przejazd do katedry Najświętszej Marii Panny w Tokio. Msza Św. Przejazd lokalnymi środkami transportu do Asakusy. Zobaczymy Bramę Kaminarimon znajdującą się przed świątynią buddyjską Sensoji - najstarsze miejsce w Tokio, zniszczone w wyniku nalotów w czasie II wojny światowej. Wizyta w  parku Sumida, gdzie po wojnie pomoc dla biednych prowadził br. Zenon Żebrowski.  Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

DZIEŃ 12
Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki. 

Uwagi
- program o charakterze pielgrzymkowym z opieką kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
- program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
- dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny co najmniej 12 miesięcy od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zakwaterowanie

Hotel star star star

zakwaterowanie w hotelach ***/**** według programu

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot samolotem w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem głównym 25 kg i podręcznym
- przejazdy komunikacją lokalną lub busem
- zakwaterowanie w hotelach ***/**** według programu
- wyżywienie wg programu
- opiekę pilota na całej trasie,
- opiekę przewodnika z Japonii na całej trasie,
- ubezpieczenie KL + KL CHP wraz z Asistance + NNW

- przelot samolotem w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem głównym 25 kg i podręcznym
- przejazdy komunikacją lokalną lub busem
- zakwaterowanie w hotelach ***/**** według programu
- wyżywienie wg programu
- opiekę pilota na całej trasie,
- opiekę przewodnika z Japonii na całej trasie,
- ubezpieczenie KL + KL CHP wraz z Asistance + NNW

Cena nie zawiera

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wynoszą 100$

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.