w naszej ofercie: 8795 imprez, 5888 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Indie - Pięć pereł Indii 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA INDIE - PIĘĆ PEREŁ INDII 2024

Podróże i Wyprawy egzotyczne do Indii, Wycieczka do Indii, Zwiedzanie Indii 2024 - Indie czekają na odkrycie!

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
273670255
oferta w pdf
Wycieczka Indie - Pięć pereł Indii 2021
Podróże 2021, Wyprawy egzotyczne 2021, Wycieczka do Indii, Zwiedzanie Indii
Delhi - stolica pełna kontrastów - Święte Varanasi i ghaty nad Gangesem - Kadżuraho - hinduskie świątynie - Agra i Tadż Mahal - Dżajpur - różowa stolica Radżastanu
Program
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Przelot z przesiadką do Delhi.
2 dzień:
Przylot do Delhi, zakwaterowanie w hotelu. Pierwsze spotkanie z Delhi - jedną z największych na świecie aglomeracji, gdzie ostro kontrastują ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Wizyta w Starym Delhi - zobaczymy wspaniały meczet Jama Masjid - największy w Indiach, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Tadż Mahal, następnie Czerwony Fort - ogromna cytadela z czerwonego piaskowca. Spacer zatłoczonymi ulicami miasta pozwoli nam wczuć się w indyjską atmosferę i spotkać spacerujące wśród tłumu święte krowy Nocleg w Delhi.
3 dzień:
Dalsze zwiedzanie Delhi: Mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w., zwany „sypialnią dynastii Timura”, zbudowany na polecenie perskiej żony cesarza Humajuna, Minaret Qutab Minar - ma 72 metry i jest najwyższym ceglanym minaretem świata, świątynia bahaistyczna w kształcie kwiatu lotosu, brama Indii - 42-metrowy łuk triumfalny wzniesiony w hołdzie poległym żołnierzom indyjskim. Zobaczymy także budynek rezydencji Prezydenta Indii i budynek Parlamentu Indyjskiego w Nowym Delhi. Nocny przejazd pociągiem sypialnym do Varanasi (ok. 13 godz.).
4 dzień:
Przyjazd do Varanasi w godzinach porannych, zakwaterowanie w hotelu. Po chwili odpoczynku zwiedzanie Varanasi - jednego z najstarszych i najświętszych miast Indii, założonego według legendy przez Boga Sziwę. Wizyta na ghatach, czyli schodach prowadzących do rzeki ciągnących się wzdłuż brzegów Gangesu - zobaczymy rytualne palenie zwłok zmarłych, którzy z tego najlepszego w Indiach miejsca udają się w swoją ostatnią podróż. Nocleg w Varanasi.
5 dzień:
Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie. Oglądanie zabytkowych świątyń i pałaców stojących wzdłuż zachodniego brzegu. Obserwacja pełnych kolorów, dźwięków i magii porannych rytuałów, w tym ablucji (kąpieli) w świętej rzece Ganges. Śniadanie. Przejazd do najstarszej buddyjskiej stupy w Sarnath, gdzie swoje pierwsze kazanie wygłosił Budda. Powrót na obiadokolację do Varanasi, nocny przejazd pociągiem do Kadżuraho (ok. 12 godz.).
6 dzień
Rano przyjazd do Kadżuraho – mistycznego miasta słynącego ze średniowiecznych świątyń pełnych erotyzmu. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie, chwila wytchnienia przed zwiedzaniem. Zobaczymy słynne świątynie hinduskie z rzeźbami sprzed 1000 lat ukazującymi sceny z Kamasutry. Tysiące mistrzowsko wykutych w piaskowcu postaci, uchwyconych w tańcu, wyzywającym geście czy splecionych w miłosnym uścisku są uznawane za najcenniejszy wytwór sztuki w całych dziejach Indii. Świątynie, które jednych intrygują, a innych szokują są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny i nocleg w Kadżuraho.
7 dzień:
Przejazd do Agry - dawnej stolicy Wielkich Mogołów, która przez ponad 100 lat była najwspanialszym miastem Azji. Wieczorny spacer po Agrze, kolacja na dachu hotelu z widokiem na spowity nocą Tadż Mahal - jeden z cudów świata, wpisany na listę UNESCO. Nocleg w Agrze.
8 dzień:
Zwiedzanie Tadż Mahal - mauzoleum żony Szachadżahana, nazywanego Świątynią Miłości. Kompleks budowlany Tadż Mahal składa się z głównej świątyni z wielką kopułą, olbrzymiej bramy, symbolizującej wrota do raju oraz czterech wież-minaretów, z których imam nawołuje wiernych do modlitwy. Ten bajeczny, marmurowy pałac to świadectwo miłości cesarza do przedwcześnie zmarłej ukochanej kobiety, cesarzowej Mumtaz Mahal. Następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu Agra – doskonale zachowanej twierdzy, którą wybudował Akbar Wielki, najwybitniejszy władca z dynastii Mogołów. Przejazd busem do Dżajpuru (ok. 4,5 godz.), nocleg.
9 dzień:
Zwiedzanie Dżajpuru – różowego miasta, stolicy Radżastanu, najciekawszego ze stanów Indii. W programie podziwianie Pałacu Wiatrów – jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Dżajpuru, wzniesionego przy jednej z głównych ulic miasta, aby umożliwić damom dworu obserwowanie życia codziennego. Następni była siedziba maharadży Fort Amber – malowniczy i górujący nad okolicą kompleks budowli obronnych i pałacowych, położony w odległości kilkunastu kilometrów od Dżajpuru. Wieczorny przejazd pociągiem do Delhi (ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu.
10 dzień:
Czas wolny na zakupy lub spacer w Delhi, obiadokolacja. Wieczorem przejazd na lotnisko i przelot z przesiadką do Polski.
11 dzień:
Przylot do Warszawy.
- Zakwaterowanie: według programu w hotelach o standardzie ***, pokoje 2,3 os. Z łazienkami i klimatyzacją (9 rozpoczętych dób hotelowych); 7 noclegów w hotelu, 2 noclegi w pociągach sypialnych - kuszetki – miejsca leżące do spania.
- Wyżywienie: zgodnie z programem - 9 śniadań i 9 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).
- Transport:  przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, na terenie Indii: pociągi, taxi, busy, riksze, tuk tuki.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, opłaty administracyjne.
- Opieka polskiego pilota na całej trasie.
- Wiza i pośrednictwo wizowe.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Informacje praktyczne
Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna:16.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Śniadania i obiadokolacje aranżowane są na miejscu przez pilota w typowych restauracjach hinduskich oferujących potrawy kuchni hinduskiej.
Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45dni przed wyprawą,
III rata: 480 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę i przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Informacje wizowo-paszportowe:
Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać dodatkowo dane paszportowe:
a) seria i numer paszportu;
b) data wydania oraz termin ważności paszportu;
c) miejsce wydania/ organ wydający;
d) obywatelstwo;
e) miejsce urodzenia.
Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Biuro pośredniczy w jej uzyskaniu – koszt: 250 zł. Najpóźniej na 30 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu, 1 aktualne kolorowe zdjęcie oraz wypełniony, aktualnie obowiązujący wniosek wizowy.Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni).
Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Nie występują szczególne zagrożenia epidemiami, choć można się liczyć ze wzrostem zachorowań np. na malarię w okresie bezpośrednio po monsunie. Decyzję każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Niezależnie od tego najlepszą ochroną jest profilaktyka - warto stosować repelenty oraz odpowiednie ubranie chroniące przed owadami, zaleca się przestrzeganie higieny osobistej, picie wyłącznie wody przegotowanej lub napojów zamkniętych fabrycznie. Dostęp do opieki medycznej zależy od miejsca pobytu. W dużych miastach nie ma problemów z uzyskaniem fachowej pomocy.
Klimat i pogoda:
Indie w większości położone są w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Można tam wyróżnić trzy pory roku: zimę, lato oraz porę deszczową (monsunową). Najlepszy czas, aby odwiedzić ten kraj jest od drugiej połowy września do kwietnia. Temperatury są wysokie, natomiast powietrze suche, po nich nadchodzi pora deszczowa.
O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur, nie oczekujących luksusowych warunków zakwaterowania. Nasza wyprawa jest skierowana do osób „młodych duchem”, żądnych przygód i poznania życia w Indiach, jego atrakcji i specyficznej egzotyki. Trasa wyprawy biegnie przez Indie Północne, które będziemy mogli poczuć wszystkimi zmysłami. Już pierwszego dnia w Delhi pojedziemy tuk-tukiem czyli rikszą motorową do Czerwonego Fortu – ogromnej siedziby Mogolskich Władców. Potem odwiedzimy święte miejsca różnych religii. Tak więc już pierwszego dnia będziemy zaskoczeni różnicą kulturową. Czeka nas wiele różnych atrakcji, w tym egzotyczny i ekscytujący przejazd nocnym pociągiem do Varanasi - najświętszego miasta Hindusów nad Gangesem, gdzie pobożni Hindusi pragną umrzeć, by po śmierci być spalonym na ghatach i wrzuconym do Świętej Rzeki. Zwiedzimy święte miejsce buddystów - Sarnath, gdzie Budda wygłosił pierwsze swoje kazanie. W Khadżuraho będziemy podziwiać zespół najpiękniejszych w Indiach świątyń hinduskich, bogato rzeźbionych, przedstawiających erotyczne sceny według Kamasutry – starohinduskiej księgi miłości. Pojedziemy lokalnym autobusem doAgry, a tam czeka na nas kolejna perełka Indii – Tadż Mahal - jedyny taki obiekt wybudowany z miłości do kobiety. Następnie udamy się do Radżastanu, gdzie będziemy zwiedzać jego stolicę - Jajpur, zwaną różowym miastem. Wyprawa organizowana jest w ten sposób, aby w maksymalnie krótkim czasie jak najwięcejzobaczyć i poznać ten ekscytujący kraj. Dużą oszczędność czasu dają nam 2 nocne przejazdy pociągami sypialnymi. Będzie gorąco, ale omijamy okres największych upałów, które panują w Indiach od czerwca do września. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty nie są przyjmowane podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.
Informacje o cenie
Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/ posiłek), napojów,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- zwyczajowych napiwków, ok. 50 USD

Wycieczka Indie - Pięć pereł Indii 2024

Podróże i Wyprawy egzotyczne do Indii, Wycieczka do Indii, Zwiedzanie Indii 2024 - Indie czekają na odkrycie!

- Delhi - pełna kontrastów stolica Indii

- Dżajpur - różowa stolica Radżastanu

- cesarska Agra i Tadż Mahal

- Kadżuraho - hinduskie świątynie

- Varanasi - najświętsze miasto nad Gangesem

Program

1 dzień:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Przelot z przesiadką do Delhi.

2 dzień:

Przylot do Delhi, zakwaterowanie w hotelu. Pierwsze spotkanie z Delhi - jedną z największych aglomeracji świata, gdzie ostro kontrastują ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Wizyta w Starym Delhi - zobaczymy wspaniały meczet Jama Masjid - największy w Indiach, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Tadż Mahal. Następnie przejedziemy obok Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca. Przejażdżka tradycyjną rikszą i spacer zatłoczonymi ulicami miasta pozwolą nam wczuć się w indyjską atmosferę i spotkać spacerujące wśród tłumu święte krowy. Po południu wizyta w Nowym Delhi, części miasta zbudowanej w czasie rozkwitu brytyjskiego Radżu. Zobaczymy India Gate - 42-metrowy łuk triumfalny wzniesiony w hołdzie poległym żołnierzom indyjskim, a także okazałe budynki ministerstw i Parlamentu Indyjskiego oraz rezydencję Prezydenta Indii. Nocleg w Delhi.

3 dzień:

Rano wyjazd z Delhi. Na obrzeżach miasta zatrzymamy się, aby zwiedzić kompleks Qutub Minar (UNESCO), którego minaret ma 72 metry i jest najwyższym kamiennym minaretem świata. Dalszy przejazd busem do Dżajpuru (220 km, ok. 4,5 godz.). Nocleg w Dżajpurze.

4 dzień:

Zwiedzanie Dżajpuru i najbliższych okolic. Zaczniemy od Fortu Amber – wspaniale górującego nad okolicą kompleksu budowli obronnych i pałacowych (12

km od Dżajpuru), do którego wjedziemy w iście królewskim stylu: na słoniach! (atrakcja uzależniona od aktualnych warunków). Po południu czas na Pink City, czyli różowe miasto – tak nazywa się Dżajpur, stolicę Radżastanu, jednego z najciekawszych stanów Indii. W programie podziwianie Pałacu Wiatrów – najbardziej rozpoznawalnej budowli Dżajpuru, wzniesionej przy głównej ulicy, aby umożliwić damom dworu obserwowanie codziennego życia miasta. Zwiedzanie kompleksu pałacowego City Palace, siedziby maharadżów Dżajpuru oraz przyległego obserwatorium astronomicznego. Nocleg w Dżajpurze.

5 dzień:

Pożegnanie z Radżastanem. Przejazd do Agry (240 km, ok. 5 godz.) – po drodze przystanek w pałacyku myśliwskim byłego maharadży Bharatpuru. Zanim wjedziemy do cesarskiej Agry, zwiedzanie Fatehpur Sikri – opuszczonego miasta, które w czasach cesarza Akbara przez kilkanaście lat pełniło funkcję stolicy państwa. Późnym popołudniem przyjazd do Agry. Nocleg w Agrze.

6 dzień:

Zwiedzanie Agry rozpoczniemy od oddania hołdu twórcy potęgi imperium Wielkich Mogołów, zobaczymy grobowiec cesarza Akbara zwanego Wielkim, najwybitniejszego władcy z dynastii. Następnie wizyta w Czerwonym Forcie – doskonale zachowanej twierdzy, którą budowę rozpoczął właśnie Akbar Wielki. Kulminacją dnia będzie zwiedzanie Tadż Mahal – mauzoleum-grobowca żony Szachadżahana, nazywanego Świątynią Miłości, jednego z architektonicznych cudów świata (UNESCO). Kompleks Tadż Mahal składa się z głównej świątyni z wielką kopułą, olbrzymiej bramy, symbolizującej wrota do raju oraz czterech wież-minaretów, z których imam nawołuje wiernych do modlitwy. Ten bajeczny, marmurowy pałac to świadectwo miłości cesarza do przedwcześnie zmarłej ukochanej kobiety, cesarzowej Mumtaz Mahal. Obiekt jest oczywiście wpisany na listę UNESCO, a dodatkowo zajmuje pierwsze miejsce na liście nowożytnych cudów architektury. Wieczorem, po zakończeniu zwiedzania czas na zakupy pamiątek, w tym wyjątkowego rękodzieła, z którego słynie Agra. Nocleg w Agrze.

7 dzień:

Pożegnanie z cesarską Agrą. Dalsza całodzienna podróż do Kadżuraho (400 km) – osady słynącej z kompleksu średniowiecznych świątyń – kolejnego przykładu mistrzowskich umiejętności hinduskich architektów i rzeźbiarzy. Po drodze postój w urokliwym miasteczku Orcha, spacer i podziwianie wspaniałych zabytków ukrytych przed oczami większości turystów. Wieczorny przyjazd do Kadżuraho. Zakwaterowanie i nocleg w Kadżuraho.

8 dzień:

Zwiedzanie słynnych świątyń z rzeźbami sprzed 1000 lat ukazującymi sceny m.in. z Kamasutry. Tysiące mistrzowsko wykutych w piaskowcu postaci, uchwyconych w tańcu, wyzywającym geście czy splecionych w miłosnym uścisku są uznawane za najcenniejszy wytwór

sztuki w całych dziejach Indii. Świątynie, które jednych intrygują, a innych szokują są wpisane na listę UNESCO. Po południu czas wolny. Odpoczynek w hotelu. Wieczorem przejazd na stację kolejową, przejazd pociągiem do Varanasi (ok. 10 godz.). Nocleg w pociągu.

9 dzień:

Przyjazd do Varanasi w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek. Mistyczne Varanasi – to jedno z najstarszych i najświętszych miast Indii, założone według legendy przez Boga Sziwę. Odwiedzimy również pobliskie Sarnath, jedno z najświętszych miejsc dla wyznawców buddyzmu, tutaj swoje pierwsze kazanie wygłosił historyczny Budda. Po południu wizyta na ghatach, czyli schodach prowadzących do rzeki ciągnących się wzdłuż brzegów Gangesu - zobaczymy rytualne palenie zwłok zmarłych, którzy z tego najlepszego w Indiach miejsca udają się w swoją podróż w zaświaty. Nocleg w Varanasi.

10 dzień:

Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie - kulminacja naszej podróży po Indiach. Z zapartym tchem obserwacja pełnych kolorów, dźwięków i magii porannych rytuałów, ablucji (kąpieli) w tej najświętszych z indyjskich rzek. Podziwianie zabytkowych świątyń i pałaców stojących na wysokim brzegu Gangesu. Powrót do hotelu na śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, czas na zakupy najsłynniejszych w Indiach jedwabiów. Nocny przejazd pociągiem do Delhi (ok. 13 godz.). Nocleg w pociągu.

11 dzień:

Przyjazd do Delhi w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na dokończenie zwiedzania stolicy Indii. Zobaczymy: Mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w., zwany „sypialnią dynastii Timura”, zbudowany na polecenie perskiej żony cesarza, następnie współczesną Bahai Temple - świątynię bahaistyczną w kształcie kwiatu lotosu, a na koniec wtopimy się w tłum rozmodlonych sikhów w Bangla Sahib gurudwara. Pożegnalna kolacja.

12 dzień:

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i przelot z przesiadką do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Program fakultatywny

- Safari w Parku Narodowym Panna - ok. 70 USD,

Informacje praktyczne

O wyprawie:

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur, nie oczekujących tylko luksusowych warunków zakwaterowania. Nasza wyprawa jest skierowana do osób „młodych duchem”, żądnych przygód i poznania życia w Indiach, jego atrakcji, gotowych zderzyć się ze specyfiką indyjskiej egzotyki. Trasa wyprawy obejmuje pięć pereł Indii Północnych: Złoty Trójkąt (Delhi-Dżajpur-Agra) oraz Kadżuraho i Varanasi. Od pierwszego do ostatniego dnia będziemy zadziwiani i zaskakiwani bogactwami dziedzictwa kulturowego Indii. W starej części Delhi czeka nas przejażdżka tradycyjnymi rikszami rowerowymi. Na ulicach Dżajpuru (stolicy Radżastanu) spotkamy wielbłądy i…słonie. W Agrze oszołomi nas doskonałość Tadż Mahalu – najpiękniejszego grobowca na świecie. Następnie zobaczymy i poznamy bardziej prowincjonalne Indie, co wcale nie oznacza, że mniej piękne i mniej fascynujące. Wręcz przeciwnie! W Kadżuraho będziemy podziwiać zespół wspaniałych, 1000-letnich świątyń hinduskich, bogato rzeźbionych, przedstawiających m.in. erotyczne sceny z Kamasutry – starohinduskiej księgi miłości. Czeka nas wiele różnych atrakcji, w tym ekscytujący przejazd nocnym pociągiem do Varanasi - najświętszego miasta Hindusów nad Gangesem, gdzie pobożni Hindusi pragną umrzeć, by po śmierci być spalonym na ghatach i wrzuconym do Świętej Rzeki. Odwiedzimy święte miejsce buddystów - Sarnath, gdzie Budda wygłosił pierwsze swoje kazanie. Wyprawa organizowana jest w ten sposób, aby w maksymalnie krótkim czasie jak najwięcej zobaczyć i poznać ten ekscytujący kraj. Dużą oszczędność czasu dają nam 2 nocne przejazdy pociągami sypialnymi. Będzie umiarkowanie gorąco, ale omijamy okres największych upałów, które panują w północnych Indiach od maja do września. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty nie są przyjmowane, podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Informacje praktyczne:

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu, itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Śniadania i obiadokolacje aranżowane są na miejscu przez pilota w typowych restauracjach hinduskich oferujących potrawy kuchni hinduskiej.

Informacje wizowo-paszportowe:

Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wydrukowany formularz ETA (Electronic Travel Authorization - elektroniczne pozwolenie na wjazd – zostanie przekazana przez pilota na lotnisku w dniu wylotu. Na podstawie ETA na lotnisku w Indiach otrzymuje się wizę. Biuro pośredniczy w uzyskaniu ETA. Najpóźniej na 30 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu, 1 aktualne kolorowe zdjęcie w formacie JPG. Zdjęcia te określane są jako „biometryczne”, czyli mające pozwolić na identyfikację osoby po stałych cechach biometrycznych twarzy. Cechy zdjęcia: - wymiary: 35×45 mm - tło: jednolite, jasne - forma: na wprost, otwarte oczy, twarz nieprzysłonięta włosami, naturalny wyraz twarzy i zamknięte usta - w kolorze, dobra ostrość, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak, aby twarz zajmowała 70-80% fotografii - bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami - wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Informacje zdrowotne:

Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: . Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Nie występują szczególne zagrożenia epidemiami, choć można się liczyć ze wzrostem zachorowań np. na malarię w okresie bezpośrednio po monsunie. Decyzję każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Niezależnie od tego najlepszą ochroną jest profilaktyka - warto stosować repelenty oraz odpowiednie ubranie chroniące przed owadami, zaleca się przestrzeganie higieny osobistej, picie wyłącznie wody przegotowanej lub napojów zamkniętych fabrycznie. Dostęp do opieki medycznej zależy od miejsca pobytu. W dużych miastach nie ma problemów z uzyskaniem fachowej pomocy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 16.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
09.10-20.10.2024 9049 PLN Sprawdź
06.11-17.11.2024 9049 PLN Sprawdź
19.02-02.03.2025 9049 PLN Sprawdź

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6249 zł

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 1500 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 13 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie KOMFORT z chorobami przewlekłymi Świat: KL 100.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, OC 30.000 EUR : Dopłata 144 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie PODSTAWOWE z chorobami przewlekłymi Świat: KL 60.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN : Dopłata 0 PLN
Ubezpieczenie SUPER z chorobami przewlekłymi Świat: KL 200.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, OC 30.000 EUR : Dopłata 168 PLN

Zakwaterowanie

Hotele

według programu w hotelach o standardzie ***, pokoje 2,3 os. z łazienkami i klimatyzacją (9 rozpoczętych dób hotelowych); 7 noclegów w hotelu, 2 noclegi w pociągach sypialnych – kuszetki – miejsca leżące do spania.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)
- Wyżywienie: zgodnie z programem - 9 śniadań i 9 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).

zgodnie z programem - 10 śniadań i 10 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/ posiłek), napojów,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- zwyczajowych napiwków, ok. 50 USD

III ratę 600 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:

- wizy i pośrednictwa wizowego - 250 zł,

- pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 5-15 USD/ posiłek), napojów,

- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),

- zwyczajowych napiwków, ok. 70 USD,

- dodatkowych ubezpieczeń.

Cena zawiera

- Zakwaterowanie: według programu w hotelach o standardzie ***, pokoje 2,3 os. Z łazienkami i klimatyzacją (9 rozpoczętych dób hotelowych); 7 noclegów w hotelu, 2 noclegi w pociągach sypialnych - kuszetki – miejsca leżące do spania.
- Wyżywienie: zgodnie z programem - 9 śniadań i 9 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).
- Transport:  przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, na terenie Indii: pociągi, taxi, busy, riksze, tuk tuki.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, opłaty administracyjne.
- Opieka polskiego pilota na całej trasie.
- Wiza i pośrednictwo wizowe.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zakwaterowanie:

według programu w hotelach o standardzie ***, pokoje 2,3 os. z łazienkami i klimatyzacją (9 rozpoczętych dób hotelowych); 7 noclegów w hotelu, 2 noclegi w pociągach sypialnych – kuszetki – miejsca leżące do spania.

Wyżywienie:

zgodnie z programem - 10 śniadań i 10 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).

Transport:

przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, na terenie Indii: minibus oraz pociągi, riksze, tuk tuki.

Ubezpieczenie:

Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.

Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, opłaty administracyjne.

Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.