w naszej ofercie: 14490 imprez, 6155 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka do Kanady i USA - Dwie strony Ameryki Północnej 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA DO KANADY I USA - DWIE STRONY AMERYKI PÓŁNOCNEJ 2024

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych 2024, Wycieczka do Kanady 2024, Zwiedzanie Ameryki Północnej 2024, Wycieczka do USA i Kanady 2024, Podróże 2024

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
273672102
oferta w pdf
Wycieczka do Kanady i Usa - Dwie strony Ameryki Północnej 2021
Wycieczka do Stanów Zjednoczonych 2021, Wycieczka do Kanady, Zwiedzanie Ameryki Północnej, Wycieczka do USA i Kanady 2021, Podróże 2021
Toronto - Wodospad Niagara - Nowy Jork - Las Vegas - Dolina Śmierci - Zion National Park - Bryce Canyon National Park - Grand Canyon - Droga 66 - Los Angeles - Park Narodowy Sekwoi - Wybrzeże Kalifornii - San Francisco
Program
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Toronto. Przejazd do hotelu. Pomimo przesunięcia czasu i zmęczenia po podróży, być może jeszcze tego samego dnia zdecydujemy się na wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.
2 dzień:
Zwiedzanie Toronto, największego miasta Kanady. Wyjazd na poziom widokowy (na wysokości 342 m) najwyższej, sięgającej 553 m wieży telewizyjnej świata - CN Tower. Jest to jeden z siedmiu cudów świata nowoczesnej architektury. Najbardziej widoczny symbol i atrakcja miasta, który był do niedawna najwyższą wolnostojącą budowlą w świecie. W pogodny dzień można z niej dostrzec nawet wodospad Niagara oraz Stany Zjednoczone po drugiej stronie jeziora Ontario. Po nasyceniu się widokiem zwiedzanie nowoczesnego Downtown i śmiało przebudowanej dzielnicy Distilery. Zobaczymy też budynek parlamentu prowincji oraz nowy i stary ratusz. Rejs małym statkiem po jeziorze Ontario, podczas którego będziemy mieli fantastyczną możliwość fotografowania Toronto z innej perspektywy. Powrót do hotelu na nocleg.
3 dzień:
Przejazd do Wodospadów Niagara, najsłynniejszych wodospadów Ameryki Północnej. Wodospady leżą na granicy USA, z różnych punktów widokowych można doskonale obserwować ten naturalny fenomen. Krótki rejs widokowy po rzece Niagara. Nocleg nieopodal wodospadów (po stronie USA).
4 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Nowego Jorku. Po przylocie rozpoczynamy zwiedzanie tej niesamowitej metropolii, w której mówi się aż w ośmiuset językach. Rejs na wyspę, na której znajduje się Statua Wolności, symbol miasta. To właśnie tędy przepływały statki z emigrantami marzącymi o nowym, lepszym życiu. Będzie można doskonale sfotografować statuę z pokładu statku. Następnie czeka nas eksploracja Dolnego Manhattanu, serca Nowego Jorku, gdzie znajduje się 9/11 Memorial. Tu stały wieże Word Trade Center, a dzisiaj obok wybudowano One Word Trade Center, najwyższy drapacz chmur miasta (541 m). Przechadzka po Wall Street z budynkiem giełdy – tą ulicą poruszają się rekiny światowej finansjery. Następnie będziemy podziwiać historyczne wieżowce z najsłynniejszym z wielkich drapaczy chmur lat XXX - Empire State Building. Wieczorem oglądamy pełen świateł Times Square. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.
5 dzień:
Kolejny pełen wrażeń dzień w Nowym Jorku. Wyprawa do Brooklynu i spacer po ciekawej dzielnicy z XIX-wiecznymi domami. Jak na USA, są to już prawdziwe zabytki. Zobaczymy też panoramę Manhattanu z perspektywy innej dzielnicy i Mostu Brooklińskiego. Po powrocie na Manhattan czeka nas jeszcze spacer po Central Parku, podejście pod gmach Metropolitan Opera i zwiedzanie katedry św. Patryka. Wieczorem spacer po Broadwayu, gdzie mieści się mnóstwo teatrów i kabaretów. Dla chętnych, po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość udziału w jednym ze spektakli (bilet płatny dodatkowo). Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.
6 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot daleko na zachód USA, do Las Vegas. Znajdujemy się w mieście hazardu i rozrywek w pustynnej, słonecznej Nevadzie. Zdumienie w nas wzbudzą największe atrakcje miasta - słynne hotele i przylegające do nich kasyna. Ten świat ułudy nabiera blasku po zmroku, gdy zapalają się tysiące neonów. Wtedy też w mieście odbywa się wiele koncertów i znakomitych spektakli. Z pewnością każdy, nawet najbardziej oszczędny, przeznaczy pewną sumę pieniędzy na zagranie w kasynie, aby sprawdzić czy czasami właśnie jemu nie sprzyja tego dnia wyjątkowe szczęście. Kolacja. Nocleg w Las Vegas.
7 dzień:
Wcześnie rano wycieczka do najgorętszego miejsca kontynentu – Parku Narodowego Doliny Śmierci. Docieramydo Badwater, najniższej depresji Ameryki Północnej (86 m p.p.m.) – to tutaj notowano rekordowo wysokie temperatury. Zobaczymy księżycowe krajobrazy, gdzie życie niemal nie istnieje. (Uwaga, z powodów wysokich temperatur wjazd na dno doliny może być okresowo zamykany). Po powrocie do Las Vegas możliwość zakupów w jednym z outletów. To raj dla miłośników zakupów, można zaopatrzyć się tutaj w markowe ubrania po przystępnych cenach. Wieczorem zwiedzanie najsłynniejszych hoteli i kasyn. Jest tu hotel w kształcie egipskiej piramidy, Wieża Eiffel’a, ulice Paryża pod dachem, a nawet kanały Wenecji z Pałacem Dożów. Nocleg w Las Vegas.
8 dzień:
Wyruszamy z miasta, aby podziwiać naturalne dzieła sztuki. Udajemy się w kierunku Wyżyny Kolorado do Zion National Park, bardzo ciekawego parku narodowego w stanie Utah. Podróżujemy przez kraj Mormonów, świątynie wyznawców tej religii mijamy w każdym miasteczku po drodze. W Zion podziwiamy przepiękne formy skalne stworzone przez naturę, Kanion Rzeki Dziewiczej i typową dla Zachodu roślinność. Kolejnym parkiem narodowym na naszej trasie jest Bryce Canyon National Park, uznawany za prawdziwy klejnot krajobrazowy Stanów Zjednoczonych. Nocleg.
9 dzień:
Zwiedzanie Bryce Canyon National Park. Towarzyszy nam sceneria wysokich, stromych skał o fantastycznych kształtach. Z każdego miejsca ukazuje się inny, wspaniały widok na wyjątkowe, mieniące się kolorami formy skalne i piękne krajobrazy. Wjedziemy do najwyższego punktu, a po drodze zobaczymy m.in. naturalny most - piękny łuk skalny. Wyjazd ze stanu Utah do Arizony. Dojazd do miasteczka Page nad rzeką Kolorado. Zbudowano tu potężną tamę, która spiętrzyła wody sztucznego zbiornika Powella. Tama robi imponujące wrażenie, znajduje się w wąskim kanionie. Nocleg w miasteczku.
10 dzień:
W okolicach Page podziwiamy słynny tzw. szczelinowy Kanion Antylopy, którego czerwone ściany fantastycznie prezentują się na fotografiach. Kanionem administruje społeczność indiańska i do niej trafiają zyski z biletów wstępów. Po południu dojazd do krawędzi najpiękniejszego kanionu świata, słynnego Grand Canyonu. To jeden z niekwestionowanych przyrodniczych cudów świata. We wszystkich rankingach nieodmiennie znajduje się na pierwszym miejscu w kategorii miejsca na świecie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Kanion zmienia barwy wraz ze zmianą pozycji słońca, a od wysokości może się zakręcić w głowie. Nocleg w motelu.
11 dzień:
Podziwianie Wielkiego Kanionu Kolorado z punktów widokowych, tym razem w porannym świetle. Po wcześniejszym zamówieniu możliwy fakultatywny przelot nad kanionem samolotem lub helikopterem. Postój w miasteczku Williams. Zobaczymy tu ciekawą zabudowę i zabytkową stację kolejową ze starymi wagonami. Wkraczająca kolej była najważniejszym czynnikiem rozwoju Dzikiego Zachodu. Następnie dojazd do kultowej Drogi 66, a właściwie jej fragmentu, który stał się swego rodzaju zabytkiem. Trafiają tu miłośnicy motocykli z całego świata, a przy drodze zachowało się kilka historycznych stacji benzynowych i barów. Dalsza podróż przez Arizonę w kierunku słonecznej Kalifornii. Nocleg w motelu po przekroczeniu granicy stanu.
12 dzień:
Podróż do bliskiego już Los Angeles, największego miasta zachodniego wybrzeża USA. Zwiedzanie „Miasta Aniołów”. Zwiedzamy miejsca rozsławione przez filmy na cały świat. Któż nie zna słynnego napisu Hollywood, ze stojących białych liter na pobliskim wzgórzu? To właśnie przemysł filmowy jest niezwykle ważny dla miasta. Plaża nad oceanem - Santa Monica, a także do Beverly Hills, ze wspaniałymi, ekskluzywnymi rezydencjami gwiazd filmu i estrady – to tylko niektóre punkty, które planujemy tu odwiedzić. Wieczorem spacer Hollywood Boulevard, słynną aleją gwiazd z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami największych sław światowego kina i muzyki oraz Bulwarem Zachodzącego Słońca. Nocleg w Los Angeles.
13 dzień:
Podróż do Sequoia National Park, położonego w górach Sierra Nevada. To tutaj znajdują się największe żywe organizmy ziemi w największym nagromadzeniu – mamutowce olbrzymie, czyli sekwoje. Obecnie, za największe drzewo w Parku (i na świecie) uważana jest sekwoja nazwana „Generał Sherman”. Ma ponad 80 m wysokości, prawie 8 m średnicy pnia, a jej wiek szacowany jest na około 2500 lat. Po obejrzeniu tego niezwykłego, objętego ochroną lasu, dalsza podróż przez Kalifornię i nocleg w motelu.
14 dzień:
Przejazd nad oceaniczną legendarną „autostradą słońca”, drogą nr 1, która jest uważana za najpiękniejszą drogę świata, kolejne „naj” na trasie naszej wyprawy. Okazja do fotografowania charakterystycznego wybrzeża z wielu punktów widokowych. Przy brzegu często można zobaczyć uchatki i wielkie słonie morskie, które wylegują się na plaży w koloniach. Dojazd do miasteczka Carmel, gdzie Hiszpanie założyli misję już w XVIII wieku. Następnie przez Monterey zmierzamy do bliskiego już San Francisco. Nocleg w hotelu w San Francisco.
15 dzień:
Od rana zwiedzanie „Miasta nad Zatoką”, które słusznie uchodzi za najpiękniejsze miasto Ameryki. Po stromych uliczkach miasta nadal jeżdżą słynne szynowo - linowe tramwaje, a na położonej niedaleko brzegu wyspie można zobaczyć gmach dawnego więzienia Alcatraz. Podziwianie mostu Golden Gate - któż nie zna z filmów widoku tego wspaniałego, czerwonego mostu spinającego brzegi zatoki. Znajdziemy się też w centrum na Nabrzeżu Rybackim i krętej ulicy Lombard Street, ponoć najbardziej stromej w całych Stanach. Pilot zaprowadzi też nas do pięknych i mniej znanych miejsc, gdzie będziemy mogli poznać prawdziwy klimat tego wspaniałego miasta. Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu w San Francisco.
16 dzień:
Dalszy czas na zwiedzanie miasta w zależności od godziny wylotu. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.
17 dzień:
Przylot na lotnisko w Warszawie.
Program fakultatywny
- lot widokowy nad Grand Canyonem, małym samolotem ok. 45 minut - ok. 165 USD/os. lub helikopterem - ok. 30 minut cena: 245 USD/os.
- rejs po zatoce w San Francisco ok. 40 USD/os (na miejscu, w zależności od dostępności miejsc).
Świadczenia
Zakwaterowanie: 15 noclegów w hotelach, motele o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: Śniadania w hotelach lub barach, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport: Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy vanami, komunikacja miejska w Nowym Jorku, komunikacja publiczna między Kanadą i USA.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.
Wiza i pośrednictwo wizowe do Kanady. 
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Informacje praktyczne
Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Uwagi praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.
Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 880 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Informacje wizowo-paszportowe:
Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać dodatkowo dane paszportowe:
a) seria i numer paszportu;
b) data wydania oraz termin ważności paszportu;
c) miejsce wydania/ organ wydający;
d) obywatelstwo;
e) miejsce urodzenia.
Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Dla obywateli Polski w roku 2020 zostaje zniesiony obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podróżujący do USA ze wszystkich krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP), w tym Polski, mają obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation). ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: . Podróżni powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Rejestracja nie gwarantuje wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych - ostateczna decyzja należy do amerykańskiego urzędnika imigracyjnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS). Wszystkie aktualne informacje dotyczące formalności przy wyjazdach do USA znajdą Państwo na stronie ambasady amerykańskiej w Polsce - https:// pl.usembassy.gov/pl/. Ryzyko związane z nieotrzymaniem zgody na wjazd i koniecznością pokrycia poniesionych przez biuro kosztów spoczywa na uczestniku. Biuro nie zwraca kosztów uzyskania zezwoleń w przypadku anulacji wyprawy z powodu zbyt małej liczby zadeklarowanych uczestników.
Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Odwiedzane kraje należą do stosunkowo bezpiecznych. Należy uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy, szczególnie w słonecznym stanie Nevada.
O wyprawie:
Podczas wyprawy zobaczymy najpiękniejsze miejsca Ameryki Północnej, jej wspaniałe krajobrazy, cuda natury oraz osiągnięcia cywilizacyjne. Większość odwiedzanych miejsc każdy z pewnością mógł już zobaczyć na licznych amerykańskich filmach czy podczas relacji telewizyjnych z odbywający się tam wydarzeń. Będziemy więc mieli możliwość konfrontacji naszych wyobrażeń z rzeczywistością. Na początku odwiedzimy Toronto, największe miasto kraju „klonowego liścia”, gdzie będziemy mieć możliwość wjechania na najwyższą wieżę telewizyjną na świecie. Potem najsłynniejszy w świecie wodospad Niagara. Stamtąd udamy się do Nowego Jorku, którego wyjątkowości nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Następnie czas na Las Vegas - światowa stolicę rozrywki, zakupów i hazardu pośrodku pustyni Nevada. Poza tym Wielki Kanion rzeki Kolorado - wspaniały cud natury, bogactwo licznych parków narodowych, malowniczo położone na wzgórzach San Francisco, słoneczne plaże Kalifornii oraz Los Angeles z Hollywood. Z pewnością niezapomniane wrażenia mamy zagwarantowane. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących dynamicznie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Dotrzemy w miejsca bardzo atrakcyjne i popularne, których w Ameryce jest bardzo wiele, ale staramy się również, w miarę możliwości, poznać miejsca położone poza obszarami masowej turystyki. Często zmieniamy miejsca i korzystamy z różnych rodzajów lokomocji, proponując przede wszystkim aktywne zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Noclegi przewidziane są w hotelach, motelach i pensjonatach o standardzie***. Stawiamy przed wszystkim na ich dobrą lokalizację. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki. Wyprawa nie należy do trudnych, jest jednak dość intensywna. Kanada i USA to kraje bardzo bogate i dobrze zorganizowane, zwykle wszystko na miejscu przebiega bardzo sprawnie. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.
Informacje o cenie
Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok.10-25 USD/posiłek); możliwość tańszego wyżywienia - w tanich barach lub zakupy w sklepach spożywczych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności
- wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków - ok. 30 USD.

Wycieczka do Kanady i USA - Dwie strony Ameryki Północnej 2024

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych 2024, Wycieczka do Kanady 2024, Zwiedzanie Ameryki Północnej 2024, Wycieczka do USA i Kanady 2024, Podróże 2024

- Toronto

- Wodospad Niagara

- Nowy Jork

- Las Vegas

- Droga 66

- Wielki Kanion

- Kanion Antylopy

- Park Narodowy Kanionu Bryce

- Park Narodowy Zion

- Dolina Śmierci

- Los Angeles

- Park Narodowy Sekwoi

- Park Narodowy Yosemite

- Wybrzeże Kalifornii

 

- San Francisco

Program

1 dzień:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Toronto. Przejazd do hotelu. Pomimo przesunięcia czasu i zmęczenia po podróży, być może jeszcze tego samego dnia zdecydujemy się na wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

2 dzień:

Zwiedzanie Toronto: CN Tower - wjazd na poziom widokowy na wysokości 342 m najwyższej, wieży telewizyjnej świata. Po nasyceniu się widokiem zwiedzanie nowoczesnego Downtown i śmiało przebudowanej dzielnicy Distilery. Zobaczymy też budynek parlamentu prowincji oraz nowy i stary ratusz. Rejs małym statkiem po jeziorze Ontario. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień:

Przejazd do Wodospadów Niagara, które będziemy oglądać zarówno od strony kanadyjskiej jak i USA. Fakultatywnie, krótki rejs widokowy po rzece Niagara. Nocleg w okolicy wodospadów (po stronie USA).

4 dzień

Przejazd na lotnisko i wylot do Nowego Jorku. Po krótkim locie rozpoczynamy zwiedzanie tej metropolii. Przejedziemy się słynną Fifth Avenue, podejdziemy pod Rockefeller Center i zajrzymy do katedry św. Patryka. Wieczorem oglądamy pełen świateł Times Square. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

5 dzień:

Kolejny dzień w Nowym Jorku. Rejs na wyspę, na której znajduje się Statua Wolności. Następnie czeka nas eksploracja Dolnego Manhattanu, serca Nowego Jorku, gdzie znajduje się 9/11 Memorial. Przechadzka po Wall Street z budynkiem giełdy, następnie podziwiać będziemy także wieżowce z najsłynniejszym - Empire State Building. Czeka nas jeszcze spacer po Central Parku, a także podejście pod gmach Metropolitan Opera. Wieczorem spacer po Broadwayu, gdzie mieści się mnóstwo teatrów i kabaretów. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

6 dzień:

Krótka wyprawa i spacer po Brooklynie. Stamtąd zobaczymy panoramę Manhattanu i Most Brookliński. Wylot do Las Vegas. Znajdujemy się w mieście hazardu i rozrywek w pustynnej Nevadzie. Zdumienie w nas wzbudzą największe atrakcje miasta - słynne hotele i kasyna. Nocleg w Las Vegas.

7 dzień:

Czas na wyjazd w kierunku Wielkiego Kanionu. Po pewnym czasie dojeżdżamy do kultowej Drogi 66, a właściwie jej fragmentu, który stał się swego rodzaju zabytkiem. Trafiają tu miłośnicy motocykli, a przy drodze zachowało się kilka historycznych stacji benzynowych i barów. Postój w miasteczku Williams, gdzie zobaczymy ciekawą zabudowę i zabytkową stację kolejową ze starymi wagonami. Nocleg w Williams.

8 dzień:

Ruszamy do najpiękniejszego kanionu świata - Wielkiego Kanionu. We wszystkich rankingach nieodmiennie znajduje się na pierwszym miejscu w kategorii miejsca na świecie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Podziwianie Wielkiego Kanionu z punktów widokowych. Po wcześniejszym zamówieniu możliwy fakultatywny przelot nad kanionem samolotem lub helikopterem. Dalsza droga biegnie przez piękne tereny do miasteczka Page nad rzeką Kolorado. Zbudowano tu tamę, która spiętrzyła wody sztucznego zbiornika Powella. Nocleg w miasteczku.

9 dzień:

W okolicach Page podziwiamy słynny tzw. szczelinowy Kanion Antylopy, którego czerwone ściany fantastycznie prezentują się na fotografiach. Dalsza podróż przebiega przez stan Utah. Zwiedzanie Parku Narodowego Kanionu Bryce. Towarzyszy nam sceneria wysokich, stromych skał o fantastycznych kształtach. Nocleg w okolicy parku narodowego.

10 dzień:

Udajemy się w kierunku Parku Narodowego Zion, gdzie podziwiamy formy skalne, Kanion Rzeki Dziewiczej i typową dla Zachodu roślinność. Podróżujemy dalej przez kraj mormonów. Postój w St. George, miasteczku, gdzie mormoni stanowią zdecydowaną większość i mają tam jedną z ważniejszych świątyń. Dojeżdżamy do Las Vegas, by ponownie cieszyć się magią tego miasta. Wieczorem zwiedzanie najsłynniejszych hoteli i kasyn. Nocleg w Las Vegas.

11 dzień:

Wyjazd do Parku Narodowego Doliny Śmierci. Docieramy do Badwater, najniższej depresji Ameryki Północnej – to tutaj notowano rekordowo wysokie temperatury. Zobaczymy księżycowe krajobrazy, gdzie życie niemal nie istnieje. W tym dniu znajdziemy się już w słonecznej Kalifornii. Nocleg w motelu po drodze.

12 dzień:

Podróż do bliskiego już Los Angeles. Zwiedzamy miejsca rozsławione przez filmy na cały świat. Plaża nad oceanem - Santa Monica, a także do Beverly Hills, z ekskluzywnymi rezydencjami gwiazd filmu i estrady. Spacer Hollywood Boulevard, słynną aleją gwiazd oraz Bulwarem Zachodzącego Słońca. Nocleg w Los Angeles.

13 dzień:

Przejazd do Parku Narodowego Sekwoi, położonego w górach Sierra Nevada. To tutaj znajdują się największe żywe organizmy ziemi - sekwoje. Obecnie, za największe drzewo w Parku i na świecie, uważana jest sekwoja nazwana „Generał Sherman”. Po obejrzeniu tego niezwykłego, objętego ochroną lasu, udajemy się na wygodny nocleg.

14 dzień:

Wycieczka do Parku Narodowego Yosemite. Park chroni nadzwyczaj spektakularną nprzyrodę, wielkie skalne ściany schodzą do leśnych dolin. Okolicę upiększają liczne wodospady. Najsłynniejszą ze ścian skalnych jest El Capitan, choć inne mu nie ustępują. W Yosemite mieszka wiele dzikich zwierząt i mamy szansę ich obserwacji. W parku planujemy spacery i postoje na punktach widokowych. Powrót na nocleg.

15 dzień:

Przejazd legendarną „autostradą słońca”, która jest uważana za najpiękniejszą drogę świata. Okazja do fotografowania charakterystycznego wybrzeża z wielu punktów widokowych. Przy brzegu często można zobaczyć uchatki i wielkie słonie morskie. Dojazd do miasteczka Carmel, gdzie Hiszpanie założyli misję. Następnie przez Monterey zmierzamy do San Francisco. Nocleg w hotelu w San Francisco.

16 dzień:

Od rana zwiedzanie San Francisco. Po stromych uliczkach miasta nadal jeżdżą słynne szynowo - linowe tramwaje, a na położonej niedaleko brzegu wyspie można zobaczyć gmach więzienia Alcatraz. Podziwianie mostu Golden Gate. Znajdziemy się też w centrum na Nabrzeżu Rybackim i ulicy Lombard Street, ponoć najbardziej stromej w całych Stanach. Pilot zaprowadzi nas też do mniej znanych miejsc, gdzie będziemy mogli poznać prawdziwy klimat tego miasta. Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu w San Francisco.

17 dzień:

Dalszy czas na zwiedzanie miasta w zależności od godziny wylotu. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.

18 dzień:

Przylot na lotnisko w Warszawie.

Program fakultatywny

- krótki rejs małym statkiem pod wodospadem Niagara,

- lot widokowy nad Grand Canyonem, małym samolotem lub helikopterem,

- rejs po zatoce w San Francisco (na miejscu, w zależności od dostępności miejsc).

Informacje praktyczne

O wyprawie:

Podczas wyprawy zobaczymy najpiękniejsze miejsca Ameryki Północnej, jej wspaniałe krajobrazy, cuda natury oraz osiągnięcia cywilizacyjne. Większość odwiedzanych miejsc każdy z pewnością mógł już zobaczyć na licznych amerykańskich filmach czy podczas relacji telewizyjnych z odbywający się tam wydarzeń. Będziemy więc mieli możliwość konfrontacji naszych wyobrażeń z rzeczywistością. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących dynamicznie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Dotrzemy w miejsca bardzo atrakcyjne i popularne, których w Ameryce jest bardzo wiele, ale staramy się również, w miarę możliwości, poznać miejsca położone poza obszarami masowej turystyki. Często zmieniamy miejsca i korzystamy z różnych rodzajów lokomocji, proponując przede wszystkim aktywne zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Noclegi przewidziane są w hotelach, motelach i pensjonatach o standardzie***. Stawiamy przed wszystkim na ich dobrą lokalizację. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki. Wyprawa nie należy do trudnych, jest jednak dość intensywna i wymaga od uczestników dobrej kondycji fizycznej. Kanada i USA to kraje bardzo bogate i dobrze zorganizowane, zwykle wszystko na miejscu przebiega bardzo sprawnie. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Informacje praktyczne:

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:

Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych – będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Dla obywateli Polski został zniesiony obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podróżujący do USA ze wszystkich krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP), w tym Polski mają obowiązek samodzielnej rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation). ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: . Podróżni powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia przyznania pozwolenia na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Rejestracja nie gwarantuje wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych - ostateczna decyzja należy do amerykańskiego urzędnika imigracyjnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS). Osoby, które mają ważną wizę do Stanów Zjednoczonych w paszporcie nie muszą wypełniać wniosku ESTA. Zalecamy też o wcześniejsze sprawdzenie czy po 1 marca 2011 nie odwiedzili Państwo kraju uznanego przez USA za „problematyczny” np. Irak, Iran, Korea Północna czy Jemen lub inne wg aktualnych przepisów (). Jeśli tak jest, wówczas należy starać się o wizę amerykańską, gdyż nie otrzymają Państwo autoryzacji ESTA.Wszystkie aktualne informacje dotyczące formalności przy wyjazdach do USA znajdą Państwo na stronie ambasady amerykańskiej w Polsce - https:// pl.usembassy.gov/pl/. Ryzyko związane z nieotrzymaniem zgody na wjazd i koniecznością pokrycia poniesionych przez biuro kosztów spoczywa na uczestniku. Biuro nie zwraca kosztów uzyskania zezwoleń w przypadku anulacji wyprawy z powodu zbyt małej liczby zadeklarowanych uczestników. Biuro pośredniczy w uzyskaniu ETY do Kanady.

Informacje zdrowotne:

Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: , . Odwiedzane kraje należą do stosunkowo bezpiecznych. Należy uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy, szczególnie w słonecznym stanie Nevada.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 18.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
12.07-29.07.2024 22699 PLN Sprawdź
06.09-23.09.2024 22699 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 4200 PLN
Ubezpieczenie KOMFORT z chorobami przewlekłymi Świat: KL 100.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, OC 30.000 EUR : Dopłata 216 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie PODSTAWOWE z chorobami przewlekłymi Świat: KL 60.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN : Dopłata 0 PLN
Ubezpieczenie SUPER z chorobami przewlekłymi Świat: KL 200.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, OC 30.000 EUR : Dopłata 252 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

15 noclegów w hotelach, motele o standardzie ok. ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Śniadania w hotelach, kafeteriach lub pakiety śniadaniowe, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok.10-25 USD/posiłek); możliwość tańszego wyżywienia - w tanich barach lub zakupy w sklepach spożywczych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności
- wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków - ok. 30 USD.

III ratę 980 USD: walutową cześć ceny, uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:

- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 10-25 USD/posiłek); możliwość tańszego wyżywienia

- w tanich barach lub zakupy w sklepach spożywczych,

- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),

- dodatkowych ubezpieczeń.

Cena zawiera

Zakwaterowanie: 15 noclegów w hotelach, motele o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: Śniadania w hotelach lub barach, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport: Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy vanami, komunikacja miejska w Nowym Jorku, komunikacja publiczna między Kanadą i USA.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.
Wiza i pośrednictwo wizowe do Kanady. 
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zakwaterowanie:

15 noclegów w hotelach, motele o standardzie ok. ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:

Śniadania w hotelach, kafeteriach lub pakiety śniadaniowe, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.

Transport:

Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy vanami, komunikacja miejska w Toronto i Nowym Jorku.

Ubezpieczenie:

Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.

Realizacja programu turystycznego, pośrednictwo ETA do Kanady, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.

Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.