w naszej ofercie: 8178 imprez, 2817 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka objazdowa 2021 Śladami Zamków Krzyżackich
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA OBJAZDOWA 2021 ŚLADAMI ZAMKÓW KRZYŻACKICH

Wycieczki objazdowe 2021, Wycieczki po Polsce, Wycieczka Śladami Zamków Krzyżackich 2021

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
274903299
oferta w pdf
Wycieczka objazdowa 2021 Śladami Zamków Krzyżackich
Wycieczki objazdowe 2021, Wycieczki po Polsce, Wycieczka Śladami Zamków Krzyżackich 2021
Trasa wycieczki:
Działdowo – Nidzica – Grunwald – Malbork – Sztum – Gniew – Kwidzyn – Nowe – Grudziądz – Świecie – Chełmno – Zamek Bierzgłowski – Toruń
Odwiedzimy najważniejsze miejsca ze Szlaku Zamków Gotyckich i przyjrzymy się bliżej historii Krzyżaków. W Działdowie zobaczymy interaktywną wystawę, przespacerujemy się po Polach Grunwaldzkich, zwiedzimy zamki w Nidzicy i Grudziądzu będące ważnymi punktami w krzyżackim systemie obronnym. Odwiedzimy położone na przeciwnych stronach Wisły zamki w Kwidzynie i Gniewie, które przy dobrej pogodzie można wzajemnie dostrzec. Odwiedzimy stolice państwa zakonnego w Chełmnie oraz Malborku, a także zobaczymy unikatową wodną fortecę w Świeciu.
DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Działdowa, miasta położonego na dawnym pograniczu Prus i polskiego Mazowsza. Zwiedzanie pozostałości po krzyżackim zamku – średniowieczny wielki dom mieszkalny, fragmenty murów i dwóch wież. Zwiedzanie unikalnej, interaktywnej wystawy poświęconej historii państwa Zakonu Krzyżackiego. Przejazd do Nidzicy, zwiedzanie jednego z najważniejszych punktów strategicznych w krzyżackim systemie obronnym – gotyckiej twierdzy, położonej na wysokim wzgórzu. Do dziś zachował się główny zamek i szyja bramna. Przejazd na Pola Grunwaldzkie, gdzie w dniu 15 lipca 1410 roku miała miejsce jedna z największych bitew między Krzyżakami (ok. 21 tys.) pod dowództwem Ulricha von Jungingena a połączonymi siłami polskimi, litewsko-ruskimi i oddziałami czeskimi (ok. 29 tys.) pod wodzą Władysława Jagiełły i Witolda. Przejazd do obiektu hotelarskiego w okolicach Malborka, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 350 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Malborka, dawnej stolicy państwa zakonnego. Zwiedzanie zamku, który był siedzibą władz zakonu. Pod względem kubatury jest największym w Europie zamkiem z cegły. W 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zamek składa się z trzech części – Zamek Wysoki – najstarsza budowla, łącząca funkcje klasztorne z obronnymi, tutaj znajduje się kościół Najświętszej Maryi Panny i kaplica św. Anny – miejsce pochówku wielkich mistrzów. Zamek Średni z Pałacem Wielkich Mistrzów i unikalny w skali światowej, Wielki Refektarz oraz Zamek Niski, który pełnił funkcje gospodarcze. Spacer po Starym Mieście zabytkowa brama miejska "Brama Garncarska", kościół św. Jana. Przejazd do Sztumu, gdzie na przesmyku między jeziorami stoi obronny zamek z pierwszej połowy XIV w. fragmenty wieży więziennej, bramy wjazdowej oraz mury obronne otoczone fosą. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 50 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Kwidzyna, zwiedzanie unikalnego gotyckiego zespołu zamkowo – katedralnego z końca XIII w. m.in. wysoka wieża – dzwonnica katedry, gdanisko z arkadowym gankiem i wieża studzienna z gankiem. Dalsza podróż do miejscowości Gniew, malowniczo położonej na wzgórzu. Zwiedzanie najlepiej zachowanego na Pomorzu zamku, który zbudowany jest na planie kwadratu z wysokimi wieżami. Zwiedzanie między innymi sali tortur i kaplicy zamkowej. Przy zamku działa Bractwo Rycerskie, które cyklicznie organizuje turnieje i imprezy plenerowe. Przejazd do miejscowości Nowe, gdzie znajdują się pozostałości po jednym z najmniejszych zamków krzyżackich na Pomorzu. Następnie wizyta w Grudziądzu, gdzie na skarpie, na prawym brzegu Wisły w XIV w. Krzyżacy zbudowali jedną z większych i okazalszych warowni w Państwie Krzyżackim. Spacer na Górę Zamkową, gdzie znajdują się pozostałości zamku oraz wejście na Wieżę Klimek, z pięknym widokiem na miasto i Wisłę. Przejazd do obiektu hotelarskiego w okolicach Torunia, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wizyta w Świeciu, gdzie w widłach rzeki Wdy i Wisły Krzyżacy zbudowali na początku XIII w. zamek, który jest jedną z nielicznych wodnych fortec średniowiecznej Europy. Zwiedzanie izby tortur, zbrojowni, wejście na wieżę odchyloną od pionu o 106 metrów ze wspaniałym widokiem na zakole Wisły i pobliskie Chełmno. Przejazd do Chełmna, pierwszej stolicy zakonu na ziemiach polskich. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, zwiedzanie, mury miejskie z XIII w., zespół klasztorny oraz kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z XIII w. Ratusz z XVI w., kościół Wniebowzięcia NMP z relikwią św. Walentego. Wizyta w miejscowości Zamek Bierzgłowski, gdzie wznoszą się ruiny krzyżackiej warowni zbudowanej w drugiej połowie XIII w. Do dziś pozostał zamek główny z dwoma prostopadle ustawionymi budynkami oraz przedzamcze z wieżą bramną. Z XIII w. pochodzi portal z płaskorzeźbą jeźdźca uznawany za wybitne dzieło europejskiej średniowiecznej sztuki ceramicznej. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wizyta w Toruniu, najbardziej na południe wysuniętym mieście państwa zakonnego. Tutaj najprawdopodobniej powstał pierwszy krzyżacki murowany zamek na ziemiach polskich. Do dzisiaj zachowały się odcinki murów przedzamcza, mury fos, Brama Mennicza, część krużganków, piwnic oraz przebudowany w XIX w. Dwór Mieszczański i Baszta Wartownicza. Zwiedzanie wspaniale zachowanej gotyckiej Starówki (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO) m.in. Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, kościół św. Ducha, Kamienica Pod Gwiazdą, gospoda flisacza, Dom Kopernika, Krzywa Wieża. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 250 km. Całość trasy: ok. 1000 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanie może ulec zmianie.
WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. 
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub busem turystycznym (klimatyzacja, dvd). 
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym. 
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus). 
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 
10. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 
11. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników. 
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Wycieczka objazdowa 2021 Śladami Zamków Krzyżackich
Wycieczki objazdowe 2021, Wycieczki po Polsce, Wycieczka Śladami Zamków Krzyżackich 2021

Trasa wycieczki:
Działdowo – Nidzica – Grunwald – Malbork – Sztum – Gniew – Kwidzyn – Nowe – Grudziądz – Świecie – Chełmno – Zamek Bierzgłowski – Toruń


Odwiedzimy najważniejsze miejsca ze Szlaku Zamków Gotyckich i przyjrzymy się bliżej historii Krzyżaków. W Działdowie zobaczymy interaktywną wystawę, przespacerujemy się po Polach Grunwaldzkich, zwiedzimy zamki w Nidzicy i Grudziądzu będące ważnymi punktami w krzyżackim systemie obronnym. Odwiedzimy położone na przeciwnych stronach Wisły zamki w Kwidzynie i Gniewie, które przy dobrej pogodzie można wzajemnie dostrzec. Odwiedzimy stolice państwa zakonnego w Chełmnie oraz Malborku, a także zobaczymy unikatową wodną fortecę w Świeciu.

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Działdowa, miasta położonego na dawnym pograniczu Prus i polskiego Mazowsza. Zwiedzanie pozostałości po krzyżackim zamku – średniowieczny wielki dom mieszkalny, fragmenty murów i dwóch wież. Zwiedzanie unikalnej, interaktywnej wystawy poświęconej historii państwa Zakonu Krzyżackiego. Przejazd do Nidzicy, zwiedzanie jednego z najważniejszych punktów strategicznych w krzyżackim systemie obronnym – gotyckiej twierdzy, położonej na wysokim wzgórzu. Do dziś zachował się główny zamek i szyja bramna. Przejazd na Pola Grunwaldzkie, gdzie w dniu 15 lipca 1410 roku miała miejsce jedna z największych bitew między Krzyżakami (ok. 21 tys.) pod dowództwem Ulricha von Jungingena a połączonymi siłami polskimi, litewsko-ruskimi i oddziałami czeskimi (ok. 29 tys.) pod wodzą Władysława Jagiełły i Witolda. Przejazd do obiektu hotelarskiego w okolicach Malborka, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 350 km.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Malborka, dawnej stolicy państwa zakonnego. Zwiedzanie zamku, który był siedzibą władz zakonu. Pod względem kubatury jest największym w Europie zamkiem z cegły. W 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zamek składa się z trzech części – Zamek Wysoki – najstarsza budowla, łącząca funkcje klasztorne z obronnymi, tutaj znajduje się kościół Najświętszej Maryi Panny i kaplica św. Anny – miejsce pochówku wielkich mistrzów. Zamek Średni z Pałacem Wielkich Mistrzów i unikalny w skali światowej, Wielki Refektarz oraz Zamek Niski, który pełnił funkcje gospodarcze. Spacer po Starym Mieście zabytkowa brama miejska "Brama Garncarska", kościół św. Jana. Przejazd do Sztumu, gdzie na przesmyku między jeziorami stoi obronny zamek z pierwszej połowy XIV w. fragmenty wieży więziennej, bramy wjazdowej oraz mury obronne otoczone fosą. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Kwidzyna, zwiedzanie unikalnego gotyckiego zespołu zamkowo – katedralnego z końca XIII w. m.in. wysoka wieża – dzwonnica katedry, gdanisko z arkadowym gankiem i wieża studzienna z gankiem. Dalsza podróż do miejscowości Gniew, malowniczo położonej na wzgórzu. Zwiedzanie najlepiej zachowanego na Pomorzu zamku, który zbudowany jest na planie kwadratu z wysokimi wieżami. Zwiedzanie między innymi sali tortur i kaplicy zamkowej. Przy zamku działa Bractwo Rycerskie, które cyklicznie organizuje turnieje i imprezy plenerowe. Przejazd do miejscowości Nowe, gdzie znajdują się pozostałości po jednym z najmniejszych zamków krzyżackich na Pomorzu. Następnie wizyta w Grudziądzu, gdzie na skarpie, na prawym brzegu Wisły w XIV w. Krzyżacy zbudowali jedną z większych i okazalszych warowni w Państwie Krzyżackim. Spacer na Górę Zamkową, gdzie znajdują się pozostałości zamku oraz wejście na Wieżę Klimek, z pięknym widokiem na miasto i Wisłę. Przejazd do obiektu hotelarskiego w okolicach Torunia, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wizyta w Świeciu, gdzie w widłach rzeki Wdy i Wisły Krzyżacy zbudowali na początku XIII w. zamek, który jest jedną z nielicznych wodnych fortec średniowiecznej Europy. Zwiedzanie izby tortur, zbrojowni, wejście na wieżę odchyloną od pionu o 106 metrów ze wspaniałym widokiem na zakole Wisły i pobliskie Chełmno. Przejazd do Chełmna, pierwszej stolicy zakonu na ziemiach polskich. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, zwiedzanie, mury miejskie z XIII w., zespół klasztorny oraz kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z XIII w. Ratusz z XVI w., kościół Wniebowzięcia NMP z relikwią św. Walentego. Wizyta w miejscowości Zamek Bierzgłowski, gdzie wznoszą się ruiny krzyżackiej warowni zbudowanej w drugiej połowie XIII w. Do dziś pozostał zamek główny z dwoma prostopadle ustawionymi budynkami oraz przedzamcze z wieżą bramną. Z XIII w. pochodzi portal z płaskorzeźbą jeźdźca uznawany za wybitne dzieło europejskiej średniowiecznej sztuki ceramicznej. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wizyta w Toruniu, najbardziej na południe wysuniętym mieście państwa zakonnego. Tutaj najprawdopodobniej powstał pierwszy krzyżacki murowany zamek na ziemiach polskich. Do dzisiaj zachowały się odcinki murów przedzamcza, mury fos, Brama Mennicza, część krużganków, piwnic oraz przebudowany w XIX w. Dwór Mieszczański i Baszta Wartownicza. Zwiedzanie wspaniale zachowanej gotyckiej Starówki (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO) m.in. Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, kościół św. Ducha, Kamienica Pod Gwiazdą, gospoda flisacza, Dom Kopernika, Krzywa Wieża. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 250 km. Całość trasy: ok. 1000 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanie może ulec zmianie.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. 
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub busem turystycznym (klimatyzacja, dvd). 
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym. 
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus). 
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 
10. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 
11. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników. 
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

rozszerzone ubezpieczenie Koszty Leczenia zagranicą do 100.000 EUR= : Dopłata 125 PLN
rozszerzone ubezpieczenie Koszty Leczenia zagranicą do 60.000 EUR : Dopłata 75 PLN
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie +CP : Dopłata 5% od sumy
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie +CP+COVID : Dopłata 7% od sumy
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej : Dopłata 2,5% od sumy
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej+COVID : Dopłata 3% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej : Dopłata 4% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej + CP : Dopłata 8% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej + CP+COVID : Dopłata 12% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej+COVID : Dopłata 5% od sumy
dopłata do pokoju 1-osobowego : Dopłata 360 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 2 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 2 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

• 4 noclegów w obiekcie hotelarskim w pokojach 2-3-osobowych z łazienką 

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

• 4 śniadania i 4 obiadokolacje 

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
Biuro nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.
*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
Biuro nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.
*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.

Autokar

Miejscowość Cena
Bydgoszcz Dopłata 80 PLN
Częstochowa Dopłata 160 PLN
Łomża Dopłata 80 PLN
Ostrowiec Świętokrzyski Dopłata 160 PLN
Rzeszów Dopłata 180 PLN
Warszawa bez dopłaty
Płock bez dopłaty
Włocławek bez dopłaty
Toruń bez dopłaty
Augustów Dopłata 120 PLN
Białystok Dopłata 120 PLN
Elbląg Dopłata 160 PLN
Gdańsk Dopłata 160 PLN
Katowice Dopłata 180 PLN
Kielce Dopłata 160 PLN
Koszalin Dopłata 160 PLN
Kraków Dopłata 180 PLN
Lublin Dopłata 160 PLN
Łódź Dopłata 80 PLN
Olsztyn Dopłata 160 PLN
Ostróda Dopłata 150 PLN
Poznań Dopłata 150 PLN
Radom Dopłata 150 PLN
Suwałki Dopłata 150 PLN
Szczecin Dopłata 180 PLN
Wrocław Dopłata 180 PLN

Cena zawiera

• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, barek, wc) lub busem (dvd, klimatyzacja) 
• 4 noclegi w obiektach hotelarskich w pokojach 2-3-osobowych z łazienką 
• 4 śniadania i 4 obiadokolacje 
• opiekę pilota 
• ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)

• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, barek, wc) lub busem (dvd, klimatyzacja) 
• 4 noclegi w obiektach hotelarskich w pokojach 2-3-osobowych z łazienką 
• 4 śniadania i 4 obiadokolacje 
• opiekę pilota 
• ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 250 zł (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki 
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł 
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł
DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 360 zł

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 250 zł (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki 
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł 
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 360 zł

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.