w naszej ofercie: 19623 imprezy, 4664 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Mołdawskie wina i ukraiński koniak 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA MOŁDAWSKIE WINA I UKRAIŃSKI KONIAK 2022

Wycieczka Mołdawskie wina i ukraiński koniak 2022, Wycieczki Objazdowe, Zwiedzanie Ukrainy, Lwów 2022, Zwiedzanie Mołdawii, Kiszyniów

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
274961732
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Wycieczka Mołdawskie wina i ukraiński koniak 2022
Wycieczka Mołdawskie wina i ukraiński koniak 2022, Wycieczki Objazdowe, Zwiedzanie Ukrainy, Lwów 2022, Zwiedzanie Mołdawii, Kiszyniów
Trasa zagraniczna:
Lwów (2 noclegi) – Stanisławów – Kołomyja – Czerniowce (1 nocleg) – Soroca – Clisova Noua – Orgiejów – Kiszyniów (4 nocleg) – winnica Cricova – winnica Purcari – Białogród nad Dniestrem i wytwórnia koniaków w Szabo na Ukrainie – Republika Naddniestrza (Tyraspol – Bendery/Tighina) – winnica Milestii Mici – Czerniowce – ok. Iwano Frankowska (1 nocleg) – Drohobycz
DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przyjazd w okolice Lwowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych nocna wycieczka Lwów by night z degustacją słynnych nalewek lwowskich (płatne dodatkowo). Trasa ok. 500 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa, m.in. katedra św. Jura, Opera Lwowska, Stare Miasto (katedra łacińska, kaplica Boimów, Rynek, katedra ormiańska, kościół dominikanów, arsenał królewski, cerkiew Wołoska, arsenał miejski, plac Mickiewicza). Wizyta w kopani kawy. Tradycyjna ukraińska obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd przez Stanisławów, krótkie zwiedzanie centrum miasta (ratusz, dawne kościoły farny, jezuicki, trynitarzy, ormiański, pomnik Mickiewicza). Dalsza podróż do Kołomyji. Krótki postój i zwiedzanie, m.in. targowisko huculskie, muzeum pisanek. Wyjazd do Kosowa. Przejazd przez most nad Czeremoszem w Kutach, dom "Sokoła", gdzie odbyło się ostatnie posiedzenie rządu II RP przed opuszczeniem granic Polski, miejsce śmierci Dołęgi-Mostowicza. Przyjazd w okolice Czerniowców. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 350 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd na granicę z Mołdawią. Dalsza podróż do Sorocy, gdzie znajduje się jedna z większych atrakcji Mołdawii – potężna twierdza. Miasto Soroca znane jest również jako stolica mołdawskich Cyganów. Ciekawym miejscem jest dzielnica cygańska, w której znajduje się wiele bogato zdobionych budynków, stylizowanych na ekskluzywne pałace. Wizyta w ośrodku tradycji tkackich w Clisova Noua. Ręcznie tkane dywany zostały wpisane na listę UNESCO jako cenne dziedzictwo kulturowe Mołdawii. Zwiedzanie Muzeum Rękodzieła i Dywanów „Arta Rustica”. Przejazd do Starego Orgiejowa („Orheiul Vechi”). Zwiedzanie kompleksu historyczno-archeologicznego, który jest najbardziej znanym z nielicznych mołdawskich zabytków. Mieszczą się tam wykute w skale monastery i mnisie cele, których korzenie sięgają aż do XIII w. Wizyta w położonej nieopodal wiosce Butuceni, w której można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda tradycyjna mołdawska kultura. Wieś przypomina swego rodzaju żywy skansen, w którym zatrzymał się czas. Przyjazd do hotelu w okolicy Kiszyniowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie Kiszyniowa – stolicy Republiki Mołdawii, m.in. Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia Pańskiego oraz przejazd Bulwarem Stefana Wielkiego, budynek Narodowego Teatru Opery i Baletu, majestatyczny Pałac Prezydenckich, Teatr Główny oraz Piata Centrala – główny rynek. Wyjazd do Cricovy. Znajduje się tu najsłynniejsza, mołdawska winnica. Mieści się ona w dawnych tunelach, które powstały w wyniku intensywnego wydobycia wapienia. W podziemiach tych, przez cały rok, panuje idealna temperatura, oraz wilgotność, które sprzyjają dojrzewaniu i przechowywaniu wina. W sumie znajduje się tu ponad 120 km tuneli. W efekcie jest to druga pod względem wielkości winnica na świecie. Cricova to prawdziwe podziemne miasto, w którym ulice zostały nazwane na cześć różnych szczepów wina. Jedną z atrakcji jest narodowa kolekcja “oenotheque”, która liczy ponad 1 mln butelek wina oraz innych alkoholi. Ze względu na idealne warunki, które panują pod ziemią, przechowuje tu również swoje wina wiele osobistości z całego świata. Degustacja wybranych win. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjście do Opery w Kiszyniowie na spektakl operowy lub baletowy (w zależności od repertuaru i dostępności, płatne we własnym zakresie). Trasa ok. 50 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Przejazd do najstarszej i najlepszej wytwórni win w Mołdawii o czym świadczy ponad 200 wyróżnień zdobytych na międzynarodowych konkursach w ostatnich dziesięciu latach. Mowa o mołdawskiej winnicy Purcari. Potencjał regionu, z wioską Purcari i klasztorem Căpriana w samym jego centrum, zauważyli Francuzi jeszcze w XVIII w. Znajdujący się na tej samej szerokości geograficznej co Bordeaux, ma bardzo żyzną glebę i stwarza wręcz idealne warunki dla dojrzewania winogron. W 1827 r. Imperator Rosji, Mikołaj I, nadał Purcari status wytwórni win. Wina z Purcari pili nie tylko na carskim dworze, serwowali je również na królewskim dworze w Wielkiej Brytanii. Cieszyły się popularnością również we Francji, Niemczech, Danii, Szwecji i innych krajach. Wyjazd w kierunku Ukrainy do Białogrodu nad Dniestrem na zwiedzanie malowniczego zamku położonego na "krańcu Europy" – Twierdzy Akermańskiej (czyli Białej Twierdzy), o której pisał Adam Mickiewicz w słynnym wierszu "Stepy akermańskie". Zbudowano ją na terenie antycznego miasta Tyras, stąd wewnątrz znajdują się wykopaliska greckiej kolonii Miletu. Zobaczymy potężne mury obronne z wieżami i bastionami, cytadelę i minaret z czasów Bajazyda II. Po południu przejazd na przedmieście Szabo. Mieści się tam bowiem założona w 1788 r. wytwórnia win i koniaków, obok krymskich z Koktebelu, najlepszych produkowanych na Ukrainie. Degustacja markowych trunków. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Wyjazd do Republiki Naddniestrzańskiej. Po drodze zwiedzanie twierdzy w Benderach (w Tighinie), czyli najważniejszego zabytku Naddniestrza. Przejazd do Tyraspolu – stolicy samozwańczej Republiki Naddniestrza – znanego jako żywy skansen komunizmu w Europie. Zwiedzanie miasta, m.in.: pomnik Lenina, czołg w centrum miasta, park Suvorova, wraz z ogromną jego rzeźbą, imponujący Dom Sowietów oraz Sobór Narodzenia Pańskiego. W Tyraspolu znajduje się również słynna wytwórnia koniaków „Kvint”. Wizyta w wytwórni i degustacja szlachetnych trunków. Dalsza podróż do Milestii Mici, gdzie znajduje się największa winnica na świecie! Warunki w dawnych tunelach, dzięki dużej wilgotności i stałej temperaturze 12-14 stopni Celsjusza, okazały się być idealne do przechowywania wina. Łączna długość podziemnych korytarzy liczy ponad 200 km! Dziś wykorzystywane jest ok. 50 km z nich i składuje się tu w sumie ponad 2 mln butelek wina. Dzięki temu Milestii Mici zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa. Degustacja bogatej oferty win. Tradycyjna mołdawska kolacja. Powrót do hotelu i nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Ukrainy. Przyjazd do Czerniowców. Zwiedzanie miasta zwanego dawniej "drugim Wiedniem", m.in. gmach Narodowego uniwersytetu im. Jurija Fedkowycza, dawna rezydencja metropolity Bukowiny i Dalmacji wraz z budynkiem dawnego seminarium i cerkwi seminaryjnej, który jest włączony do dziedzictwa UNESCO – perła Czerniowców, centrum starego miasta pełne budowli w stylu secesyjnym, cerkwie drewniane z XVII w. i XVIII w., cerkiew kamienna z XVIII w., kościoły rzymskokatolickie z XVIII w., budynek dawnej synagogi Tempel (wybudowanej w latach 1873-1878 w stylu mauretańskim wg projektu Juliana Zachariewicza). Dalsza podróż w okolice Iwano-Frankowska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 500 km.
DZIEŃ 9:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy ukraińsko-polskiej. Po drodze przystanek w Drohobyczu. Krótkie zwiedzanie miejscowości, m.in. rynek starego miasta, kościół św. Jura, miejsca związane z życiem i twórczością Brunona Szulza. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 650 km. Całość trasy: ok. 3000 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
WAŻNE INFORMACJE:
1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich! 
2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 
3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 
4. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub mniejszym autookarem turystycznym (klimatyzacja, dvd). 
5. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym. 
6. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus). 
7. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 
8. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 
9. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 
10. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 
11. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc

Wycieczka Mołdawskie wina i ukraiński koniak 2022
Wycieczka Mołdawskie wina i ukraiński koniak 2022, Wycieczki Objazdowe, Zwiedzanie Ukrainy, Lwów 2022, Zwiedzanie Mołdawii, Kiszyniów

Trasa zagraniczna:
Lwów (2 noclegi) – Stanisławów – Kołomyja – Czerniowce (1 nocleg) – Soroca – Clisova Noua – Orgiejów – Kiszyniów (4 nocleg) – winnica Cricova – winnica Purcari – Białogród nad Dniestrem i wytwórnia koniaków w Szabo na Ukrainie – Republika Naddniestrza (Tyraspol – Bendery/Tighina) – winnica Milestii Mici – Czerniowce – ok. Iwano Frankowska (1 nocleg) – Drohobycz

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przyjazd w okolice Lwowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych nocna wycieczka Lwów by night z degustacją słynnych nalewek lwowskich (płatne dodatkowo). Trasa ok. 500 km.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa, m.in. katedra św. Jura, Opera Lwowska, Stare Miasto (katedra łacińska, kaplica Boimów, Rynek, katedra ormiańska, kościół dominikanów, arsenał królewski, cerkiew Wołoska, arsenał miejski, plac Mickiewicza). Wizyta w kopani kawy. Tradycyjna ukraińska obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd przez Stanisławów, krótkie zwiedzanie centrum miasta (ratusz, dawne kościoły farny, jezuicki, trynitarzy, ormiański, pomnik Mickiewicza). Dalsza podróż do Kołomyji. Krótki postój i zwiedzanie, m.in. targowisko huculskie, muzeum pisanek. Wyjazd do Kosowa. Przejazd przez most nad Czeremoszem w Kutach, dom "Sokoła", gdzie odbyło się ostatnie posiedzenie rządu II RP przed opuszczeniem granic Polski, miejsce śmierci Dołęgi-Mostowicza. Przyjazd w okolice Czerniowców. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 350 km.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd na granicę z Mołdawią. Dalsza podróż do Sorocy, gdzie znajduje się jedna z większych atrakcji Mołdawii – potężna twierdza. Miasto Soroca znane jest również jako stolica mołdawskich Cyganów. Ciekawym miejscem jest dzielnica cygańska, w której znajduje się wiele bogato zdobionych budynków, stylizowanych na ekskluzywne pałace. Wizyta w ośrodku tradycji tkackich w Clisova Noua. Ręcznie tkane dywany zostały wpisane na listę UNESCO jako cenne dziedzictwo kulturowe Mołdawii. Zwiedzanie Muzeum Rękodzieła i Dywanów „Arta Rustica”. Przejazd do Starego Orgiejowa („Orheiul Vechi”). Zwiedzanie kompleksu historyczno-archeologicznego, który jest najbardziej znanym z nielicznych mołdawskich zabytków. Mieszczą się tam wykute w skale monastery i mnisie cele, których korzenie sięgają aż do XIII w. Wizyta w położonej nieopodal wiosce Butuceni, w której można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda tradycyjna mołdawska kultura. Wieś przypomina swego rodzaju żywy skansen, w którym zatrzymał się czas. Przyjazd do hotelu w okolicy Kiszyniowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie Kiszyniowa – stolicy Republiki Mołdawii, m.in. Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia Pańskiego oraz przejazd Bulwarem Stefana Wielkiego, budynek Narodowego Teatru Opery i Baletu, majestatyczny Pałac Prezydenckich, Teatr Główny oraz Piata Centrala – główny rynek. Wyjazd do Cricovy. Znajduje się tu najsłynniejsza, mołdawska winnica. Mieści się ona w dawnych tunelach, które powstały w wyniku intensywnego wydobycia wapienia. W podziemiach tych, przez cały rok, panuje idealna temperatura, oraz wilgotność, które sprzyjają dojrzewaniu i przechowywaniu wina. W sumie znajduje się tu ponad 120 km tuneli. W efekcie jest to druga pod względem wielkości winnica na świecie. Cricova to prawdziwe podziemne miasto, w którym ulice zostały nazwane na cześć różnych szczepów wina. Jedną z atrakcji jest narodowa kolekcja “oenotheque”, która liczy ponad 1 mln butelek wina oraz innych alkoholi. Ze względu na idealne warunki, które panują pod ziemią, przechowuje tu również swoje wina wiele osobistości z całego świata. Degustacja wybranych win. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjście do Opery w Kiszyniowie na spektakl operowy lub baletowy (w zależności od repertuaru i dostępności, płatne we własnym zakresie). Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Przejazd do najstarszej i najlepszej wytwórni win w Mołdawii o czym świadczy ponad 200 wyróżnień zdobytych na międzynarodowych konkursach w ostatnich dziesięciu latach. Mowa o mołdawskiej winnicy Purcari. Potencjał regionu, z wioską Purcari i klasztorem Căpriana w samym jego centrum, zauważyli Francuzi jeszcze w XVIII w. Znajdujący się na tej samej szerokości geograficznej co Bordeaux, ma bardzo żyzną glebę i stwarza wręcz idealne warunki dla dojrzewania winogron. W 1827 r. Imperator Rosji, Mikołaj I, nadał Purcari status wytwórni win. Wina z Purcari pili nie tylko na carskim dworze, serwowali je również na królewskim dworze w Wielkiej Brytanii. Cieszyły się popularnością również we Francji, Niemczech, Danii, Szwecji i innych krajach. Wyjazd w kierunku Ukrainy do Białogrodu nad Dniestrem na zwiedzanie malowniczego zamku położonego na "krańcu Europy" – Twierdzy Akermańskiej (czyli Białej Twierdzy), o której pisał Adam Mickiewicz w słynnym wierszu "Stepy akermańskie". Zbudowano ją na terenie antycznego miasta Tyras, stąd wewnątrz znajdują się wykopaliska greckiej kolonii Miletu. Zobaczymy potężne mury obronne z wieżami i bastionami, cytadelę i minaret z czasów Bajazyda II. Po południu przejazd na przedmieście Szabo. Mieści się tam bowiem założona w 1788 r. wytwórnia win i koniaków, obok krymskich z Koktebelu, najlepszych produkowanych na Ukrainie. Degustacja markowych trunków. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Wyjazd do Republiki Naddniestrzańskiej. Po drodze zwiedzanie twierdzy w Benderach (w Tighinie), czyli najważniejszego zabytku Naddniestrza. Przejazd do Tyraspolu – stolicy samozwańczej Republiki Naddniestrza – znanego jako żywy skansen komunizmu w Europie. Zwiedzanie miasta, m.in.: pomnik Lenina, czołg w centrum miasta, park Suvorova, wraz z ogromną jego rzeźbą, imponujący Dom Sowietów oraz Sobór Narodzenia Pańskiego. W Tyraspolu znajduje się również słynna wytwórnia koniaków „Kvint”. Wizyta w wytwórni i degustacja szlachetnych trunków. Dalsza podróż do Milestii Mici, gdzie znajduje się największa winnica na świecie! Warunki w dawnych tunelach, dzięki dużej wilgotności i stałej temperaturze 12-14 stopni Celsjusza, okazały się być idealne do przechowywania wina. Łączna długość podziemnych korytarzy liczy ponad 200 km! Dziś wykorzystywane jest ok. 50 km z nich i składuje się tu w sumie ponad 2 mln butelek wina. Dzięki temu Milestii Mici zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa. Degustacja bogatej oferty win. Tradycyjna mołdawska kolacja. Powrót do hotelu i nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Ukrainy. Przyjazd do Czerniowców. Zwiedzanie miasta zwanego dawniej "drugim Wiedniem", m.in. gmach Narodowego uniwersytetu im. Jurija Fedkowycza, dawna rezydencja metropolity Bukowiny i Dalmacji wraz z budynkiem dawnego seminarium i cerkwi seminaryjnej, który jest włączony do dziedzictwa UNESCO – perła Czerniowców, centrum starego miasta pełne budowli w stylu secesyjnym, cerkwie drewniane z XVII w. i XVIII w., cerkiew kamienna z XVIII w., kościoły rzymskokatolickie z XVIII w., budynek dawnej synagogi Tempel (wybudowanej w latach 1873-1878 w stylu mauretańskim wg projektu Juliana Zachariewicza). Dalsza podróż w okolice Iwano-Frankowska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 500 km.

DZIEŃ 9:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy ukraińsko-polskiej. Po drodze przystanek w Drohobyczu. Krótkie zwiedzanie miejscowości, m.in. rynek starego miasta, kościół św. Jura, miejsca związane z życiem i twórczością Brunona Szulza. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 650 km. Całość trasy: ok. 3000 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich! 
2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 
3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 
4. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub mniejszym autookarem turystycznym (klimatyzacja, dvd). 
5. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym. 
6. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus). 
7. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 
8. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 
9. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 
10. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 
11. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
rozszerzone ubezpieczenie Koszty Leczenia zagranicą do 100.000 EUR : Dopłata 450 PLN
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie +CP : Dopłata 5% od sumy
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie +CP+COVID : Dopłata 7% od sumy
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej : Dopłata 2,5% od sumy
ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej+COVID : Dopłata 3% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej : Dopłata 4% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej + CP : Dopłata 8% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej + CP+COVID : Dopłata 12% od sumy
ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej+COVID : Dopłata 5% od sumy
dopłata do pokoju 1-osobowego : Dopłata 700 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

 8 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Warszawa Dopłata 0 PLN
Radom bez dopłaty
Ostrowiec Świętokrzyski bez dopłaty
Sandomierz bez dopłaty
Stalowa Wola bez dopłaty
Rzeszów bez dopłaty
Olsztyn Dopłata 180 PLN
Łódź Dopłata 100 PLN
Lublin Dopłata 100 PLN
Poznań Dopłata 180 PLN
Gdynia Dopłata 200 PLN
Gdańsk Dopłata 180 PLN
Włocławek Dopłata 150 PLN
Płock Dopłata 150 PLN
Wrocław Dopłata 150 PLN
Katowice Dopłata 140 PLN
Kraków Dopłata 140 PLN
Tarnów Dopłata 100 PLN

Cena zawiera

•    przejazd autokarem lub mniejszym autokarem 
•    8 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką 
•    8 śniadań i 6 obiadokolacji 
•    opiekę pilota 
•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

•    przejazd autokarem lub mniejszym autokarem 
•    8 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką 
•    8 śniadań i 6 obiadokolacji 
•    opiekę pilota 
•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Cena nie zawiera

DODATKOWO PŁATNE:
•    pakiet do realizacji programu 250 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacje win oraz innych wybornych trunków, tradycyjna mołdawska kolacja, tradycyjna  ukraińska kolacja, opłaty administracyjne, graniczne i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki 
•    Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł 
•    Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł
DOPŁATY OPCJONALNE:
•    pokój 1-osobowy 700 zł 
•    nocna wycieczka Lwów by night 15 EUR (wymagane minimum 10 osób)

DODATKOWO PŁATNE:
•    pakiet do realizacji programu 250 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacje win oraz innych wybornych trunków, tradycyjna mołdawska kolacja, tradycyjna  ukraińska kolacja, opłaty administracyjne, graniczne i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki 
•    Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł 
•    Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
•    pokój 1-osobowy 700 zł 
•    nocna wycieczka Lwów by night 15 EUR (wymagane minimum 10 osób)

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.