w naszej ofercie: 11605 imprez, 1846 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Początki Polski - Kujawy i Wielkopolska 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA POCZĄTKI POLSKI - KUJAWY I WIELKOPOLSKA 2022

Wycieczki Objazdowe w Polsce 2022, Wycieczka Kujawy i Wielkopolska 2022, Zwiedzanie Biskupina, Gniezna i Poznania 2022, Weekend Majowy w Polsce 2022

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
275129689
oferta w pdf

Wycieczka Początki Polski - Kujawy i Wielkopolska 2022
Wycieczki Objazdowe w Polsce 2022, Wycieczka Kujawy i Wielkopolska 2022, Zwiedzanie Biskupina, Gniezna i Poznania 2022, Weekend Majowy w Polsce 2022

Biskupin - Gniezno - Dziekanowice - Poznań - Rogalin - Kórnik

Dzień 1.
Przyjazd ok. 9:00. Zwiedzanie rozpoczniemy w miejscowości o znajomo brzmiącej nazwie – Wenecja, gdzie wsiądziemy do zabytkowych wagoników przy Muzeum Kolejki Wąskotorowej i udamy się do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Rezerwat archeologiczny w Biskupinie jest jednym z największych w Europie, a dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Obejmuje on obszar około 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Najsłynniejszy punkt osady znajduje się na półwyspie Jeziora Biskupińskiego. Znajdziemy tam pozostałości osady obronnej z przełomu epok brązu i żelaza, która jest niezwykle istotnym znaleziskiem i punktem badań dla tzw. „archeologii mokrej”, zajmującej się stanowiskami bagiennymi i torfowymi. Jego odkrycie znalazło się w gronie 100 najważniejszych archeologicznych odkryć XX wieku. Zwiedzanie potrwa ok. 3h. Następnie udamy się do Gniezna, czyli pierwszej stolicy Polski, gdzie odwiedzimy gotycką Katedrę Gnieźnieńską – miejsce koronacji pierwszych władców Polski. Zobaczymy tu słynne Drzwi Gnieźnieńskie i posłuchamy o historii św. Wojciecha, którego sarkofag znajduje się we wnętrzach Katedry. Po zwiedzaniu Katedry chwila odpoczynku na pobliskiej starówce.
Przejazd do Dziekanowic - Wielkopolski Park Etnograficzny. Wielkopolskim Parku Etnograficzny to miejsce opowiadające historię kultury chłopskiej w tym regionie. Wycieczka do skansenu to niezwykła okazja do spędzenia czasu na łonie natury w atmosferze XIX-wiecznej, wielkopolskiej wsi. Oryginalne budynki przeniesione tu z różnych miejsc Wielkopolski odwzorowują ówczesną przestrzeń i tworzą niepowtarzalny klimat. Znajdują się tu budynki mieszkalne i gospodarcze, kościół, karczma, wiatraki i kuźnia. Ich dopełnieniem są pola uprawne, ogrody warzywne i kwiatowe oraz sady. Co roku na terenie Parku odbywa się wiele wydarzeń sławiących cykl życia dawnej wsi – Zielone Świątki, procesje Bożego Ciała, Dożynki oraz różne festyny rzemieślnicze. Dają one sposobność zobaczyć, w jaki sposób świętowali i pracowali mieszkańcy wsi. W skansenie znajduje się też punkt gastronomiczny serwujący lokalne specjalności.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Wizytę w Poznaniu rozpoczniemy w Rogalowym Muzeum, gdzie zobaczymy jak powstaje słynny Rogal Świętomarciński – ukochany przysmak poznaniaków. Następnie wybierzemy się na spacer po Poznaniu, podczas którego zachwycimy się Starym Rynkiem z przepięknymi, kolorowymi kamieniczkami oraz symbolem miasta – koziołkami na ratuszowej wieży. Następnie skierujemy się na zrewitalizowaną ulicę św. Marcin, Plac Wolności oraz plac Adama Mickiewicza z charakterystycznym Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956. Później udamy się na Ostrów Tumski z gotycką Bazyliką Archikatedralną, która jest miejscem pochówku wielu polskich władców, m.in. Bolesława Chrobrego, Mieszka II czy Kazimierza Odnowiciela. Kontynuując nasz spacer udamy się do Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (ICHOT) – kluczowego punktu na trasie traktu królewsko-cesarskiego, gdzie zobaczymy ekspozycję przedstawiającą historię wyjątkowego miejsca, jakim jest sąsiadująca z budynkiem Bramy Poznania Wyspa Katedralna. Wystawa poprowadzi nas przez cztery sale: Gród, Wodę, Złoto i Witraż oraz zachęci do bezpośredniego spotkania z regionalnym dziedzictwem kulturowym. Ekspozycja obejmuje czas od założenia grodu w X wieku do współczesności; opowiada o ludziach, wydarzeniach i ważnych momentach związanych z poznańską Wyspą Katedralną, która była miejscem rozwoju nauki, sztuki i handlu. Przedstawienie ponad 1000-letniej historii pozwala zwiedzającym zrozumieć wszelkiego rodzaju zmiany, które zachodziły na tym terenie na przestrzeni wieków.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (możliwość spędzenia czasu wieczorem na poznańskim Starym Rynku).

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Rogalina i Kórnika. Rogalin i pobliski Rogalinek szczycą się historią sięgającą 700 lat – dziś jednak kojarzą się z okazałą rezydencją Rodu Raczyńskich i dębami. W obrębie tutejszego pałacu, poniżej południowej oficyny Edward Aleksander Raczyński wzniósł budynek galerii malarstwa, w którym umieścił gromadzoną przez siebie od lat 80-tych kolekcję dzieł. Był to jeden z nielicznych w tym czasie na ziemiach polskich obiekt zbudowany od początku z myślą o udostępnieniu go publiczności. Położoną malowniczo w dolinie Warty rogalińską rezydencję wraz z ogrodem francuskim z drugiej połowy XVIII wieku, otacza malowniczy park krajobrazowy w stylu angielskim, z unikatowym w skali europejskiej skupiskiem starych dębów. Spośród nich największą sławą cieszą się, noszące imiona legendarnych słowiańskich braci, dęby Lech, Czech i Rus. Następnie udamy się z wizytą do gotyckiego zamku nad Jeziorem Kórnickim, przebudowanym przez Tytusa Działyńskiego w stylu gotyku Angielskiego. Wnętrza zamku poza swoim architektonicznym bogactwem skrywają legendę o mieszącym się tam obrazie Białej Damy. Następnie udamy się na relaksacyjny spacer po pobliskim Arboretum, gdzie m.in. przekonamy się, że gruszki na wierzbie naprawdę istnieją.

Dodatkowe informacje
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
- program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
- cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
- dokumenty: dowód osobisty lub paszport
- zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Pakiet Komfort
Klientów, którym zależy na konkretnym miejscu w autokarze, zachęcamy do zakupu Pakietu Komfort.
Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe typu expres. Cena: 25 zł/os
- gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
- napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x woda, 1x sok)
- torba materiałowa z logo
Pakiet Komfort - Wycieczki Wycieczki Weekendowe z noclegiem, Wycieczki Objazdowe oraz Wypoczynek. Cena: 50 zł/os
- gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
- napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
- torba materiałowa z logo

Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez  biuro jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia.
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za  granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
- ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
- ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
- ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej:
- 2,2% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu,
- 3,3% wartości rezerwacji przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
- 4,0% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, + kwarantanna + COVID 19
- 5,9% wartości rezerwacji przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych + kwarantanna + COVID 19

UWAGA!!
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych. Składka ubezpieczenia odprowadzana jest bezpośrednio do ubezpieczyciela, tym samym nie podlega zwrotowi przez biuro w momencie anulacji/odwołania wyjazdu. Wszelkie rozliczenia i roszczenia Klient może zgłaszać bezpośrednio do Ubezpieczyciela.
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
- ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN
- ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
- 15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
- 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
 Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura..

Turystyczny Fundusz Pomocowy
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działających na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy, mający na celu zapewnić stabilność rynku turystycznego, a w razie potrzeby pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność
Składki są zależne od miejsca docelowej imprezy i typu transportu:
- 10 PLN/os – za imprezy autokarowe odbywające się w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
- 2 PLN/os. – za imprezy autokarowe odbywające się na terytorium Polski oraz na terytoriach państw mających lądową granicę z Polską
- 5 PLN/os - za imprezy na dojazd własny w całej Europie
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura, tym samym nie podlega zwrotowi w momencie anulacji rezerwacji.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
01.09-03.09.2022 579 PLN Sprawdź
13.10-15.10.2022 579 PLN -

Zniżki i dopłaty

Pakiet Komfort : Dopłata 50 PLN
Dopłata do pokoju 1-os : Dopłata 250 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,2% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + kwarantanna + COVID 19 : Dopłata 4% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi : Dopłata 3,3% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi + kwarantanna + COVID 19 : Dopłata 5,9% od sumy
Turystyczny Fundusz Pomocowy : Dopłata 2 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : Dopłata 2 PLN
Ubezpieczenie podstawowe - Obowiązkowa dopłata : Dopłata 21 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

Pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizję kablową oraz bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi. Program wycieczki przewiduje zakwaterowanie w jednym miejscu.
pokój 2 osobowy
pokój 3 osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.
Pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizję kablową oraz bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi. Program wycieczki przewiduje zakwaterowanie w jednym miejscu.
- pokój 2 osobowy
- pokój 3 osobowy
- dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Śniadania i obiadokolacje:
śniadania bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka/deser/owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
Śniadania i obiadokolacje:
- śniadania bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok
- obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka/deser/owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2021, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski
W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do Biura Podróży OSKAR, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM oraz PREMIUM.
W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu pojazdami wynajętymi od naszych partnerów i współpracujących z nami przewoźników. Zapewniamy, iż autokary te spełniają standardy i wymogi Biura Podróży OSKAR.
Dlaczego Nasza Autokary to najlepsze autokary pod słońcem?
Posiadają najwyższej klasy komfortowe fotele z możliwością regulacji oparcia oraz zagłówka
Fotele wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, składane stoliki, siatki na drobne przedmioty oraz regulowane podnóżki pod stopy (niektóre z autokarów ULTRAPREMIUM posiadają podnóżki typu szezlong)
Największa w Polsce przestrzeń między siedzeniami, umożliwiająca komfortową podróż*
Autokary posiadają zintegrowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, toaletę oraz cafe bar
W autokarach ULTRAPREMIUM klienci mogą korzystać z indywidualnego, multimedialnego systemu rozrywki w postaci tabletów w zagłówkach foteli
Dostęp do sieci WiFI na terenie Polski, gniazdek 230V i USB w fotelach*
Połączenia antenowe
   Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

Wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2021, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski
W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do biura, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM oraz PREMIUM.W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu pojazdami wynajętymi od naszych partnerów i współpracujących z nami przewoźników. Zapewniamy, iż autokary te spełniają standardy i wymogi biura.

Dlaczego Nasza Autokary to najlepsze autokary pod słońcem?
Posiadają najwyższej klasy komfortowe fotele z możliwością regulacji oparcia oraz zagłówka
Fotele wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, składane stoliki, siatki na drobne przedmioty oraz regulowane podnóżki pod stopy (niektóre z autokarów ULTRAPREMIUM posiadają podnóżki typu szezlong
)Największa w Polsce przestrzeń między siedzeniami, umożliwiająca komfortową podróż
*Autokary posiadają zintegrowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, toaletę oraz cafe bar
W autokarach ULTRAPREMIUM klienci mogą korzystać z indywidualnego, multimedialnego systemu rozrywki w postaci tabletów w zagłówkach foteli
Dostęp do sieci WiFI na terenie Polski, gniazdek 230V i USB w fotelach

*Połączenia antenowe   
Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

Autokar

Miejscowość Cena
Gniezno bez dopłaty
Gorzów Wielkopolski Dopłata 60 PLN
Konin Dopłata 60 PLN
Kościan Dopłata 40 PLN
Legnica Dopłata 80 PLN
Leszno Dopłata 80 PLN
Łódź Dopłata 80 PLN
Lubin Dopłata 80 PLN
Międzyrzecz Dopłata 60 PLN
Nowa Sól Dopłata 60 PLN
Nowy Tomyśl Dopłata 40 PLN
Polkowice Dopłata 80 PLN
Poznań bez dopłaty
Rawicz Dopłata 80 PLN
Świebodzin Dopłata 60 PLN
Świecko Dopłata 60 PLN
Szczecin Dopłata 80 PLN
Warszawa Dopłata 100 PLN
Wrocław Dopłata 80 PLN
Września Dopłata 40 PLN
Transport z podanych miejscowości organizowany przy min: 4

Cena zawiera

- przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/***
- wyżywienie HB: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnika
- realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie zawiera

Dopłaty obowiązkowe
- ubezpieczenie Signal Iduna NNW 

Dopłaty wymagane na miejscu
- koszty programowe: 129 zł/os. (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka pilotażowa i przewodnicka, opłatę klimatyczną w hotelu) - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
- Pakiet Komfort
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN
- ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.