w naszej ofercie: 11105 imprez, 6435 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Kopernikańska przygoda 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA KOPERNIKAŃSKA PRZYGODA 2022

Wycieczki Objazdowe w Polsce 2022, Wycieczka Kopernikańska przygoda 2022, Zwiedzanie Gdańska, Elbląga, Fromborka i Torunia 2022, Weekend Majowy 2022

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
275149657
oferta w pdf

Wycieczka Kopernikańska przygoda 2022
Wycieczki Objazdowe w Polsce 2022, Wycieczka Kopernikańska przygoda 2022, Zwiedzanie Gdańska, Elbląga, Fromborka i Torunia 2022, Weekend Majowy 2022

Trasa: Gdańsk – Elbląg – Frombork – Toruń

Nieocenioną wartością tej wycieczki jest niezwykła uroda czterech miast, w historię których wplótł swoje życie Mikołaj Kopernik. Urodzony i wychowany w Toruniu, jako doradca wuja - biskupa wielokrotnie bywał w Elblągu. Swój geniusz objawił we Fromborku, a że nawet największy astronom wszechczasów też miał ludzkie słabości, to na starość zakochał się w pewnej Annie, którą poznał w Gdańsku. Tropimy więc Kopernika pośród szumu fal Zalewu Wiślanego, strzelistych wież katedr, mrocznych zakamarków średniowiecznych uliczek i rozległych, żuławskich pól.

Program ramowy

1 Dzień
Wyjazd zgodny z rozkładem jazdy. Przejazd do Gdańska, jednego z najbogatszych miast hanzeatyckich i najbogatszego w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. O jego wyjątkowości przekonamy się podczas zwiedzania z przewodnikiem. W programie między innymi spacer pod Żuraw górujący nad Motławą, wizyta w Bazylice Mariackiej zwanej „Koroną Gdańska”, będącej też największą świątynią wzniesioną z cegły w Europie. Będziemy przechadzać się najpiękniejszym traktem miasta – Długim Targiem, podziwiając cudowne kamieniczki, gotycko – manierystyczny ratusz, słynną Fontannę Neptuna, Złotą Bramę czy Wielką Zbrojownię. Po spacerze czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Elbląga. Pozostający w cieniu pobliskiego Gdańska, Elbląg przez długi czas starał się dorównać sąsiadowi. Jednak los nie był dla niego łaskawy. Kres świetności nadszedł pod koniec drugiej ze światowych wojen. Aby przekonać się, jak pięknie miasto podźwignęło się ze zniszczeń wojennych, zwiedzimy jedyną w swoim rodzaju „nową starówkę”. Zobaczymy też katedrę Świętego Mikołaja, słynną z mierzącej prawie sto metrów wieży – jest to najwyższy obiekt sakralny po prawej stronie Wisły. W czasie wolnym chętni będą mogli wdrapać się na jej taras widokowy, aby z wysokości 70 metrów spojrzeć na panoramę miasta i całych Żuław. Następnie przejedziemy do Fromborka. Tam zobaczymy Zespół Katedralny – unikatowy kompleks średniowiecznych budowli dominujących w panoramie miasta. Odwiedzimy muzeum Mikołaja Kopernika mieszczące się w dawnym pałacu biskupim. Po wizycie w miejscach naznaczonych życiem największego astronoma w historii, znajdziemy jeszcze chwilę czasu, aby delektować się pięknem tego kameralnego miasteczka i spojrzeć na wody Zalewu Wiślanego. Być może ktoś dostrzeże majaczącą po drugiej stronie Krynicę Morską?
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Torunia, miasta, w którym w lutym 1473 roku przyszedł na świat Mikołaj Kopernik. Wraz z przewodnikiem wybierzemy się na spacer, w trakcie którego przekonamy się o słuszności toruńskiego sloganu „gotyk na dotyk”. Zobaczymy między innymi Zespół Obronny Bramy Starotoruńskiej, Łuk Cezara, kościół Mariacki, Rynek Staromiejski z Ratuszem, dworem Artusa, gospodą flisaczą, kościołem Ducha Świętego. Zajrzymy pod Dom Kopernika. Przekonamy się, że Toruń podobnie jak Piza też ma swoją Krzywą Wieżę. Poznamy urodę licznych spichrzów, przejdziemy drogą królewską, zachwycimy się katedrą świętych Janów. Odwiedzimy rynek nowomiejski, a przy nim gospodę Pod Modrym Fartuchem, aptekę Pod Lwem i dawną siedzibę komendanta twierdzy Toruń… a to jeszcze nie wszystkie interesujące miejsca, które zobaczymy w tym niezwykłym mieście. W czasie wolnym będziemy mogli spożyć posiłek, wypić kawę na nadwiślańskim Bulwarze Filadelfijskim oraz dokonać zakupu pamiątek.
Powrót do domu wg rozkładu.

Pakiet Komfort
Klientów, którym zależy na konkretnym miejscu w autokarze, zachęcamy do zakupu Pakietu Komfort.

Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe typu expres. Cena: 25 zł/os
- gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
- napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x woda, 1x sok)
- torba materiałowa z logo

Pakiet Komfort - Wycieczki Wycieczki Weekendowe z noclegiem, Wycieczki Objazdowe oraz Wypoczynek. Cena: 50 zł/os
- gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
- napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
- torba materiałowa z logo

Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez biuro jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej: 201383.
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za  granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
- ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
- ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
- ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej:
- 2,2% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu,
- 3,3% wartości rezerwacji przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
- 4,0% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, + kwarantanna + COVID 19
- 5,9% wartości rezerwacji przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych + kwarantanna + COVID 19

UWAGA!!
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych. Składka ubezpieczenia odprowadzana jest bezpośrednio do ubezpieczyciela, tym samym nie podlega zwrotowi przez biuro w momencie anulacji/odwołania wyjazdu. Wszelkie rozliczenia i roszczenia Klient może zgłaszać bezpośrednio do Ubezpieczyciela.
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
- ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN
- ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
- 15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
- 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura..

Turystyczny Fundusz Pomocowy
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działających na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy, mający na celu zapewnić stabilność rynku turystycznego, a w razie potrzeby pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność
Składki są zależne od miejsca docelowej imprezy i typu transportu:
- 10 PLN/os – za imprezy autokarowe odbywające się w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
- 2 PLN/os. – za imprezy autokarowe odbywające się na terytorium Polski oraz na terytoriach państw mających lądową granicę z Polską
- 5 PLN/os - za imprezy na dojazd własny w całej Europie
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura, tym samym nie podlega zwrotowi w momencie anulacji rezerwacji.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
30.06-02.07.2022 639 PLN Sprawdź
04.08-06.08.2022 689 PLN Sprawdź
01.09-03.09.2022 639 PLN Sprawdź
13.10-15.10.2022 639 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Pakiet Komfort : Dopłata 50 PLN
Dopłata do pokoju 1-os : Dopłata 250 PLN
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 2,2% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + kwarantanna + COVID 19 : Dopłata 4% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi : Dopłata 3,3% od sumy
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi + kwarantanna + COVID 19 : Dopłata 5,9% od sumy
Turystyczny Fundusz Pomocowy : Dopłata 2 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : Dopłata 2 PLN
Ubezpieczenie podstawowe - Obowiązkowa dopłata : Dopłata 21 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

2 noclegi w hotelu **/***

pokój 2 osobowy
pokój 3 osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje zakwaterowania
- pokój 2 osobowy
- pokój 3 osobowy
- dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)

* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

2 śniadania i 2 obiadokolacje

śniadania bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka/deser/owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
- śniadania bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok
- obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka/deser/owoc;
- napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2021, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski
W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do Biura Podróży OSKAR, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM oraz PREMIUM.
W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu pojazdami wynajętymi od naszych partnerów i współpracujących z nami przewoźników. Zapewniamy, iż autokary te spełniają standardy i wymogi Biura Podróży OSKAR.
Dlaczego Nasza Autokary to najlepsze autokary pod słońcem?
Posiadają najwyższej klasy komfortowe fotele z możliwością regulacji oparcia oraz zagłówka
Fotele wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, składane stoliki, siatki na drobne przedmioty oraz regulowane podnóżki pod stopy (niektóre z autokarów ULTRAPREMIUM posiadają podnóżki typu szezlong)
Największa w Polsce przestrzeń między siedzeniami, umożliwiająca komfortową podróż*
Autokary posiadają zintegrowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, toaletę oraz cafe bar
W autokarach ULTRAPREMIUM klienci mogą korzystać z indywidualnego, multimedialnego systemu rozrywki w postaci tabletów w zagłówkach foteli
Dostęp do sieci WiFI na terenie Polski, gniazdek 230V i USB w fotelach*
Połączenia antenowe
   Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

Wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2021, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski
- W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do biura, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM oraz PREMIUM.
- W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu pojazdami wynajętymi od naszych partnerów i współpracujących z nami przewoźników. Zapewniamy, iż autokary te spełniają standardy i wymogi biura.

Dlaczego Nasza Autokary to najlepsze autokary pod słońcem?
- Posiadają najwyższej klasy komfortowe fotele z możliwością regulacji oparcia oraz zagłówka
- Fotele wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, składane stoliki, siatki na drobne przedmioty oraz regulowane podnóżki pod stopy (niektóre z autokarów ULTRAPREMIUM posiadają podnóżki typu szezlong)
- Największa w Polsce przestrzeń między siedzeniami, umożliwiająca komfortową podróż*
- Autokary posiadają zintegrowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, toaletę oraz cafe bar
- W autokarach ULTRAPREMIUM klienci mogą korzystać z indywidualnego, multimedialnego systemu rozrywki w postaci tabletów w zagłówkach foteli
- Dostęp do sieci WiFI na terenie Polski, gniazdek 230V i USB w fotelach

*Połączenia antenowe   
Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

Miejscowość Cena
Bydgoszcz bez dopłaty
Częstochowa Dopłata 80 PLN
Gniezno bez dopłaty
Katowice Dopłata 100 PLN
Kościan Dopłata 40 PLN
Leszno Dopłata 60 PLN
Łódź Dopłata 80 PLN
Nowy Tomyśl Dopłata 40 PLN
Piotrków Tryb. Dopłata 80 PLN
Poznań bez dopłaty
Rawicz Dopłata 80 PLN
Świebodzin Dopłata 60 PLN
Toruń bez dopłaty
Warszawa Dopłata 80 PLN
Włocławek Dopłata 60 PLN
Wrocław Dopłata 80 PLN

Cena zawiera

- przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/***
- wyżywienie HB: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnika
- realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie zawiera

Dopłaty obowiązkowe
- ubezpieczenie Signal Iduna NNW 

Dopłaty wymagane na miejscu
- koszty programowe: 79 zł/os. (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka pilotażowa i przewodnicka, opłatę klimatyczną w hotelu) - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
- Pakiet Komfort
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN
- ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

comments powered by Disqus
Popularne
KOLONIA LETNIA GIRLS CAMP ŁEBA 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
KOLONIA LETNIA MORSKI MIXER ŁEBA 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKO - PRZYGODOWY 2022
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKI WĘGORZEWO 2022 – 14 DNI
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
KOLONIA SIEDEM PRZYGÓD WĘGORZEWO 2022 – 14 DNI
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.