w naszej ofercie: 11385 imprez, 5475 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Skandynawskie stolice - Dania, Szwecja, Norwegia 2023
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA SKANDYNAWSKIE STOLICE - DANIA, SZWECJA, NORWEGIA 2023

Wycieczka Dania, Szwecja, Norwegia - Skandynawskie stolice 2023 - Zwiedzanie: Kopenhaga Fjallbacka Oslo Sztokholm

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
276121326
oferta w pdf
WYCIECZKA KRAINA FIORDÓW SZWECJA, NORWEGIA, DANIA 2020
Wycieczka Kraina fiordów Szwecja, Norwegia, Dania 2020, Wycieczki na Fiordy 2020, Oslo panoramiczna kolej Flam Myrdal Sognefjord lodowiec Jostedal Bergen wodospad Vettisfossen, Wycieczka z rejsem promowym
Lund - Goteborg - Oslo panoramiczna kolej Flam Myrdal Sognefjord lodowiec Jostedal Bergen wodospad Vettisfossen Kopenhaga
Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd do Świnoujścia. W późnych godzinach wieczornych zaokrętowanie na promie do Szwecji, nocny rejs.
2 dzień:
Przypłynięcie do Szwecji ok. godz. 8.00, przejazd do Lund, gdzie zwiedzimy wnętrza romańskiej katedry, następnie przejazd do Goteborga – spacer po mieście i wizyta w muzeum Volvo. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko-norweskiej. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Oslo, po drodze przejazd przez most Svinesund na granicy szwedzko-norweskiej. W Oslo – spacer po parku Vigelanda, wizyty w muzeach: Kon Tiki oraz Łodzi Wikingów. Zwiedzimy również ratusz, w którym wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla. Następnie przejazd do Holmenkollen, krótki postój pod skocznią. Przejazd do Laerdal. Zakwaterowanie, późna obiadokolacja i nocleg.
4 dzień:
Wczesne śniadanie (o godz. 6:30), przejazd do miejscowości Flam, gdzie odbędziemy przejażdżkę widowiskową linią kolejową, dzięki której będzie można podziwiać wysokie góry, stromo opadające doliny, a także zapierający dech w piersiach wodospad Kjosfossen. Następnie rejs po najdłuższym na świecie fiordzie Sognefjord. Wycieczka pod lodowiec Jostedal - 2 godzinna, średnio forsowna trasa - dla osób niezainteresowanych cała trasą możliwość przejścia tylko jej części - powrót tą samą drogą. Powrót do Laerdal. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Bergen – stolicy fiordów, spacer po zabytkowej Starówce Bryggen, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie Muzeum Hanzeatyckiego, wjazd kolejką na szczyt Ulriken – krótki postój, podczas którego będziemy mieć okazję podziwiania przepięknej panoramy fiordów (w przypadku złej widoczności zamiast na Ulriken wjazd kolejką szynową na Floyen). Powrót do Laerdal. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do najwyższego wodospadu Norwegii – Vettisfossen. Pieszy szlak, o średnim stopniu trudności, obejmuje przejście do trzech wodospadów; dla osób niezainteresowanych całą trasą możliwy jest indywidualny powrót na parking do autokaru, bez dochodzenia do punktu końcowego, tym samym szlakiem, doliną rzeczną. Powrót do Laerdal. Dla chętnych możliwość zwiedzania Centrum Łososia Norweskiego. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Borgund – zobaczymy (z zewnątrz) jedyny klepkowy kościół w Norwegii, który w nienaruszonym stanie dotrwał do naszych czasów. Następnie przejazd do Oslo - ciąg dalszy zwiedzania miasta: zobaczymy XVII-wieczną katedrę luterańską w stylu barokowym - miejsce koronacji i ślubów królów norweskich; wejdziemy na dach budynku Opery, położonej nad brzegiem fiordu - jest to niezwykły punkt widokowy, z którego podziwiać można przepiekną panoramę centralnej części miasta; wejdziemy na terytorium twierdzy Akershus - XIII-wieczna budowla wzniesiona została w celu obrony Oslo i przez lata skutecznie spełniała swoje zadanie. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko-norweskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Kopenhagi (przeprawa promowa z Helsingborg do Helsingor). 9-godzinny postój, zwiedzanie stolicy Danii pieszo: zobaczymy pomnik syrenki kopenhaskiej, fontannę bogini Gefion, twierdzę Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, wejście na Rundetaarn – wieżę z której roztacza się piękna panorama miasta, Nowy Port – Nyhavn. Popłyniemy tramwajem wodnym po kanałach, a po rejsie będziemy kontynuować spacer po mieście – przejdziemy centralna ulicą Stroget, zobaczymy Plac Ratuszowy. Dla chętnych – pobyt w ogrodach Tivoli (ok. 2 godziny) – słynnym parku rozrywki, w którym można posłuchać koncertów, zobaczyć pokazy pantomimy, posiedzieć w restauracji lub kawiarni, pójść do wesołego miasteczka lub zwyczajnie pospacerować – bilet wstępu ok. 110 DKK, atrakcje w wesołym miasteczku płatne dodatkowo. W godzinach nocnych przejazd do Gedser, przeprawa promowa do Rostocku.
9 dzień:
Powrót do Polski w godzinach rannych.
Program fakultatywny
- wstęp do Tivoli - ok. 110 DKK
- atrakcje w wesołym miasteczku - ok. 100 DKK.
Informacje praktyczne
- Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę są dzielone na wszystkich uczestników.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu oraz trasy i godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie.
- Przejazd Poznań – Świnoujście (ok. 350 km) – ok. 7 godz. Trasa lądowa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 3.000 km., długość przepraw promowych: Świnoujście – Szwecja – ok. 7 godz., Helsingborg - Helsingor – ok. 20 minut, Gedser – Rostock – ok. 2 godz., rejs po Sognefjord – ok. 2,5 godz.
- Podczas rejsu ze Świnoujścia do Szwecji bagaże główne pasażerów pozostają w autokarze, na pokładzie niedostępnym dla pasażerów, dlatego wszystkie rzeczy potrzebne na nocleg w kabinie oraz inne niezbędne na czas podróży (np. lekarstwa) należy spakować do bagażu podręcznego, z którym będzie można wejść na pokład.
- W trakcie zwiedzania Oslo i Kopenhagi istnieje możliwość zorganizowania przerw na posiłki – orientacyjna cena posiłków: 300 NOK w Norwegii i 140 DKK w Danii.
- Ze względu na panujący w Norwegii klimat zalecamy zabranie cieplejszej, przeciwdeszczowej odzieży. Na wycieczki: pod lodowiec i do wodospadu należy zabrać obuwie trekkingowe z antypoślizgową podeszwą.
- W Skandynawii na trasach przejazdów jest ograniczona możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych, poza nielicznymi stacjami paliw oferującymi bardzo ograniczone menu (np. hot dog, kanapki), stąd zalecamy zabranie ze sobą takiej ilości prowiantu, która wystarczy na drogę do pierwszego noclegu w motelu (drugiego dnia imprezy), Ze względu na ograniczenia wagowe autokarów na terenie Norwegii limit bagażu dla każdego uczestnika wynosi 20 kg.

Wycieczka Skandynawskie Stolice - Dania, Szwecja, Norwegia 2023

Kopenhaga - szwedzkie fiordy i szkiery - Fjallbacka-miasteczko słynące z kart kryminałów - Oslo - Sztokholm

Program

1 dzień:

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd do Świnoujścia. W późnych godzinach wieczornych zaokrętowanie na promie do Ystad, nocny rejs.

2 dzień:

Śniadanie na promie, zejście na ląd, przejazd mostem Oresund na piesze zwiedzanie stolicy Danii: zobaczymy pomnik syrenki kopenhaskiej, fontannę bogini Gefion, twierdzę Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg; wejście na Rundetaarn – wieżę, z której roztacza się piękna panorama miasta, spacer wśród kolorowych kamieniczek po Nowym Porcie – Nyhavn. Rejs tramwajem wodnym po kanałach, po rejsie dalszy spacer po mieście – centralną ulicą Stroget do Placu Ratuszowego. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko- norweskiej. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Wycieczka nad fiordy i skaliste wysepki - szkiery na Wybrzeżu Bohuslan, przejazd do uroczej nadmorskiej miejscowości Fjallbacka – spacer śladami bohaterów powieści kryminalnych słynnej szwedzkiej pisarki Camili Lackberg. Przejazd do Lysekil – „pocztówkowo” pięknej, położonej na cyplu u wejścia do fiordu, miejscowości. Odpoczynek nad morzem. Dalsza podróż do Gustavsbergu - najstarszego szwedzkiego kurortu z zabytkową zabudową, wizyta w Muzeum Porcelany, z produkcji której miasteczko słynie w całym świecie. Powrót na obiadokolację i nocleg do motelu.

4 dzień:

Śniadanie. Wyjazd do Oslo, po drodze przejazd przez most Svinesund na granicy szwedzko-norweskiej. W Oslo – spacer po parku Vigelanda, wizyty w muzeach: Kon Tiki oraz Łodzi Wikingów. Zwiedzimy również ratusz, w którym wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla. Następnie przejazd do Holmenkollen, krótki postój pod skocznią. Przejazd do Szwecji na obiadokolację i nocleg.

5 dzień:

Śniadanie, przejazd do Sztokholmu, nazywanego często „Wenecją Północy”. Nazwę tę zawdzięcza usytuowaniu na czternastu z ponad 20 tys. wysp Archipelagu Sztokholmskiego. Zwiedzanie: Ratusz Stadshuset, Stare Miasto Gamla Stan z pałacem królewskim i Muzeum Nobla, Pałac Królewski, odprawa warty, Muzeum Vasa (przybliżające historię XVII wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w trakcie swojego pierwszego rejsu), nadmorska promenada Strandvagen. Czas wolny. W godzinach popołudniowych ok 15.00 wyjazd do Trelleborga, na trasie obiadokolacja. Przyjazd do Trelleborga – ok. godz. 23:00.

6 dzień:

Ok. 1.00 zaokrętowanie na promie do Trelleborga. Nocny rejs do Świnoujścia. Śniadanie na promie. Przypłynięcie ok. godz. 10.00.

Informacje praktyczne

Kolejność realizacji programu oraz trasy i godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie. Przejazd Poznań – Świnoujście (ok. 350 km) – ok. 7 godz. Trasa lądowa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 3.000 km., długość przepraw promowych: Świnoujście - Ystad ok. 8 godzin, Trelleborg - Świnoujście ok. 7 godzin. Podczas rejsów główne bagaże pasażerów pozostają w autokarze, na pokładzie niedostępnym dla pasażerów, dlatego wszystkie rzeczy potrzebne na nocleg w kabinie oraz inne niezbędne na czas podróży (np. lekarstwa) należy spakować do bagażu podręcznego, z którym będzie można wejść na pokład.

W trakcie zwiedzania Oslo i Kopenhagi istnieje możliwość zorganizowania przerw na posiłki – orientacyjna cena posiłków: 300 NOK w Norwegii i 200 DKK w Danii. Ze względu na panujący w Skandynawii klimat zalecamy zabranie cieplejszej, przeciwdeszczowej odzieży. W Skandynawii na trasach przejazdów jest ograniczona możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych, poza nielicznymi stacjami paliw oferującymi bardzo ograniczone menu (np. hot dog, kanapki), stąd zalecamy zabranie ze sobą takiej ilości prowiantu, która wystarczy na drogę do pierwszego noclegu w motelu (drugiego dnia imprezy). Ze względu na ograniczenia wagowe autokarów na terenie Norwegii limit bagażu dla każdego uczestnika wynosi 20 kg.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą.

Ze względu na aktualną sytuację w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Wyślij zapytanie do oferty i Zapytaj o aktualne promocje ! 

Zniżki i dopłaty

opłata za gwarancję miejsca w autokarze: 1 lub 2 rząd : Dopłata 199 PLN
Dopłata do pokoju 1-os. w motelach : Dopłata 500 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN

Zakwaterowanie

Hotel / Prom

Zakwaterowanie: 5 noclegów: 3 w motelach o standardzie ** w Szwecji, 1 na promie na trasie Świnoujście – Ystad, 1 na trasie Trelleborg – Świnoujście. W motelach – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Na promach – kabiny 4-osobowe z łazienkami (możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej).
Wyżywienie: 5 śniadań w formie bufetu: 2 na promach, 3 w motelach. 4 obiadokolacje w formie bufetu: 3 w motelach, 1 na trasie w drodze powrotnej do Trelleborga.
Zakwaterowanie: 5 noclegów: 3 w motelach o standardzie ** w Szwecji, 1 na promie na trasie Świnoujście – Ystad, 1 na trasie Trelleborg – Świnoujście. W motelach – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Na promach – kabiny 4-osobowe z łazienkami (możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej).

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

5 śniadań w formie bufetu: 2 na promach, 3 w motelach. 4 obiadokolacje w formie bufetu: 3 w motelach, 1 na trasie w drodze powrotnej do Trelleborga.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Prom Polferries na trasie Gdańsk - Nynäshamn - Gdańsk, luksusowy prom Silja Line na trasie Sztokholm - Helsinki - Sztokholm oraz komfortowy autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Autokar

Miejscowość Cena
Bielsko Biała Dopłata 150 PLN
Gorzów Wlkp. Dopłata 50 PLN
Katowice Dopłata 100 PLN
Kraków Dopłata 150 PLN
Leszno Dopłata 80 PLN
Łódź Dopłata 120 PLN
Opole Dopłata 100 PLN
Poznań Dopłata 50 PLN
Szczecin bez dopłaty
Warszawa Dopłata 150 PLN
Wrocław Dopłata 100 PLN

Cena zawiera

- Zakwaterowanie: 7 noclegów: 2 w motelu o standardzie ** w Szwecji, 4 w motelu o standardzie turystycznym w Norwegii oraz 1 na promie ze Świnoujścia do Szwecji. W motelach – pokoje 2-osobowe z łazienkami (ręczniki dostępne); możliwość dokwaterowania trzeciej osoby na łóżku dostawnym. Na promie – kabiny 4-osobowe z łazienkami (możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej).
- Wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych - serwowanych, 6 obiadokolacji serwowanych (dwa dania na ciepło + woda). Możliwość dokupienia śniadania na promie Świnoujście – Szwecja (w drugim dniu imprezy) – cena ok. 12 EUR płatne u pilota.
- Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Promy na trasach: Świnoujście – Szwecja (kabiny 4-osobowe, możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej) oraz Helsingborg - Helsingor i Gedser – Rostock – miejsca na pokładzie.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 • Zakwaterowanie: 5 noclegów: 3 w motelach o standardzie ** w Szwecji, 1 na promie na trasie Świnoujście – Ystad, 1 na trasie Trelleborg – Świnoujście. W motelach – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Na promach – kabiny 4-osobowe z łazienkami (możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej).
 • Wyżywienie: 5 śniadań w formie bufetu: 2 na promach, 3 w motelach. 4 obiadokolacje w formie bufetu: 3 w motelach, 1 na trasie w drodze powrotnej do Trelleborga.
 • Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Promy na trasach:
 • Świnoujście – Ystad oraz Trelleborg – Świnoujście (kabiny 4-osobowe, możliwość dopłaty do kabiny 2-osobowej - 400 zł/os. lub 3-osobowej – 300 zł/os).
 • Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
 • Realizacja programu turystycznego.
 • Opieka pilota.

Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu, komunikacja miejska, AlmaTour Guide - ok. 1600 NOK, 100 SEK, 120 DKK,
- programu fakultatywnego.

 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 20 zł,
 • kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu, komunikacja miejska, AlmaTour Guide - ok. 500 NOK, 500 SEK, 200 DKK. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych,
 • Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
 • dodatkowych ubezpieczeń.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:

 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.