w naszej ofercie: 12002 imprezy, 6162 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka USA, Belize, Gwatemala, Meksyk - Z Manhattanu do Majów 2023
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA USA, BELIZE, GWATEMALA, MEKSYK - Z MANHATTANU DO MAJÓW 2023

Wycieczka ze zwiedzaniem USA, Gwatemali, Belize i Meksyku 2023: - Nowy Jork - Belize City - San Ignacio - Miasto Majów Tikal - Flores z Jeziorem Peten Itza - Chetumal - wypoczynek na Riviera Maya - Chichen Itza - Tulum - Wyspa San Pedro

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
276302657
oferta w pdf
Wycieczka do Kanady i Usa - Dwie strony Ameryki Północnej 2021
Wycieczka do Stanów Zjednoczonych 2021, Wycieczka do Kanady, Zwiedzanie Ameryki Północnej, Wycieczka do USA i Kanady 2021, Podróże 2021
Toronto - Wodospad Niagara - Nowy Jork - Las Vegas - Dolina Śmierci - Zion National Park - Bryce Canyon National Park - Grand Canyon - Droga 66 - Los Angeles - Park Narodowy Sekwoi - Wybrzeże Kalifornii - San Francisco
Program
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Toronto. Przejazd do hotelu. Pomimo przesunięcia czasu i zmęczenia po podróży, być może jeszcze tego samego dnia zdecydujemy się na wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.
2 dzień:
Zwiedzanie Toronto, największego miasta Kanady. Wyjazd na poziom widokowy (na wysokości 342 m) najwyższej, sięgającej 553 m wieży telewizyjnej świata - CN Tower. Jest to jeden z siedmiu cudów świata nowoczesnej architektury. Najbardziej widoczny symbol i atrakcja miasta, który był do niedawna najwyższą wolnostojącą budowlą w świecie. W pogodny dzień można z niej dostrzec nawet wodospad Niagara oraz Stany Zjednoczone po drugiej stronie jeziora Ontario. Po nasyceniu się widokiem zwiedzanie nowoczesnego Downtown i śmiało przebudowanej dzielnicy Distilery. Zobaczymy też budynek parlamentu prowincji oraz nowy i stary ratusz. Rejs małym statkiem po jeziorze Ontario, podczas którego będziemy mieli fantastyczną możliwość fotografowania Toronto z innej perspektywy. Powrót do hotelu na nocleg.
3 dzień:
Przejazd do Wodospadów Niagara, najsłynniejszych wodospadów Ameryki Północnej. Wodospady leżą na granicy USA, z różnych punktów widokowych można doskonale obserwować ten naturalny fenomen. Krótki rejs widokowy po rzece Niagara. Nocleg nieopodal wodospadów (po stronie USA).
4 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Nowego Jorku. Po przylocie rozpoczynamy zwiedzanie tej niesamowitej metropolii, w której mówi się aż w ośmiuset językach. Rejs na wyspę, na której znajduje się Statua Wolności, symbol miasta. To właśnie tędy przepływały statki z emigrantami marzącymi o nowym, lepszym życiu. Będzie można doskonale sfotografować statuę z pokładu statku. Następnie czeka nas eksploracja Dolnego Manhattanu, serca Nowego Jorku, gdzie znajduje się 9/11 Memorial. Tu stały wieże Word Trade Center, a dzisiaj obok wybudowano One Word Trade Center, najwyższy drapacz chmur miasta (541 m). Przechadzka po Wall Street z budynkiem giełdy – tą ulicą poruszają się rekiny światowej finansjery. Następnie będziemy podziwiać historyczne wieżowce z najsłynniejszym z wielkich drapaczy chmur lat XXX - Empire State Building. Wieczorem oglądamy pełen świateł Times Square. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.
5 dzień:
Kolejny pełen wrażeń dzień w Nowym Jorku. Wyprawa do Brooklynu i spacer po ciekawej dzielnicy z XIX-wiecznymi domami. Jak na USA, są to już prawdziwe zabytki. Zobaczymy też panoramę Manhattanu z perspektywy innej dzielnicy i Mostu Brooklińskiego. Po powrocie na Manhattan czeka nas jeszcze spacer po Central Parku, podejście pod gmach Metropolitan Opera i zwiedzanie katedry św. Patryka. Wieczorem spacer po Broadwayu, gdzie mieści się mnóstwo teatrów i kabaretów. Dla chętnych, po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość udziału w jednym ze spektakli (bilet płatny dodatkowo). Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.
6 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot daleko na zachód USA, do Las Vegas. Znajdujemy się w mieście hazardu i rozrywek w pustynnej, słonecznej Nevadzie. Zdumienie w nas wzbudzą największe atrakcje miasta - słynne hotele i przylegające do nich kasyna. Ten świat ułudy nabiera blasku po zmroku, gdy zapalają się tysiące neonów. Wtedy też w mieście odbywa się wiele koncertów i znakomitych spektakli. Z pewnością każdy, nawet najbardziej oszczędny, przeznaczy pewną sumę pieniędzy na zagranie w kasynie, aby sprawdzić czy czasami właśnie jemu nie sprzyja tego dnia wyjątkowe szczęście. Kolacja. Nocleg w Las Vegas.
7 dzień:
Wcześnie rano wycieczka do najgorętszego miejsca kontynentu – Parku Narodowego Doliny Śmierci. Docieramydo Badwater, najniższej depresji Ameryki Północnej (86 m p.p.m.) – to tutaj notowano rekordowo wysokie temperatury. Zobaczymy księżycowe krajobrazy, gdzie życie niemal nie istnieje. (Uwaga, z powodów wysokich temperatur wjazd na dno doliny może być okresowo zamykany). Po powrocie do Las Vegas możliwość zakupów w jednym z outletów. To raj dla miłośników zakupów, można zaopatrzyć się tutaj w markowe ubrania po przystępnych cenach. Wieczorem zwiedzanie najsłynniejszych hoteli i kasyn. Jest tu hotel w kształcie egipskiej piramidy, Wieża Eiffel’a, ulice Paryża pod dachem, a nawet kanały Wenecji z Pałacem Dożów. Nocleg w Las Vegas.
8 dzień:
Wyruszamy z miasta, aby podziwiać naturalne dzieła sztuki. Udajemy się w kierunku Wyżyny Kolorado do Zion National Park, bardzo ciekawego parku narodowego w stanie Utah. Podróżujemy przez kraj Mormonów, świątynie wyznawców tej religii mijamy w każdym miasteczku po drodze. W Zion podziwiamy przepiękne formy skalne stworzone przez naturę, Kanion Rzeki Dziewiczej i typową dla Zachodu roślinność. Kolejnym parkiem narodowym na naszej trasie jest Bryce Canyon National Park, uznawany za prawdziwy klejnot krajobrazowy Stanów Zjednoczonych. Nocleg.
9 dzień:
Zwiedzanie Bryce Canyon National Park. Towarzyszy nam sceneria wysokich, stromych skał o fantastycznych kształtach. Z każdego miejsca ukazuje się inny, wspaniały widok na wyjątkowe, mieniące się kolorami formy skalne i piękne krajobrazy. Wjedziemy do najwyższego punktu, a po drodze zobaczymy m.in. naturalny most - piękny łuk skalny. Wyjazd ze stanu Utah do Arizony. Dojazd do miasteczka Page nad rzeką Kolorado. Zbudowano tu potężną tamę, która spiętrzyła wody sztucznego zbiornika Powella. Tama robi imponujące wrażenie, znajduje się w wąskim kanionie. Nocleg w miasteczku.
10 dzień:
W okolicach Page podziwiamy słynny tzw. szczelinowy Kanion Antylopy, którego czerwone ściany fantastycznie prezentują się na fotografiach. Kanionem administruje społeczność indiańska i do niej trafiają zyski z biletów wstępów. Po południu dojazd do krawędzi najpiękniejszego kanionu świata, słynnego Grand Canyonu. To jeden z niekwestionowanych przyrodniczych cudów świata. We wszystkich rankingach nieodmiennie znajduje się na pierwszym miejscu w kategorii miejsca na świecie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Kanion zmienia barwy wraz ze zmianą pozycji słońca, a od wysokości może się zakręcić w głowie. Nocleg w motelu.
11 dzień:
Podziwianie Wielkiego Kanionu Kolorado z punktów widokowych, tym razem w porannym świetle. Po wcześniejszym zamówieniu możliwy fakultatywny przelot nad kanionem samolotem lub helikopterem. Postój w miasteczku Williams. Zobaczymy tu ciekawą zabudowę i zabytkową stację kolejową ze starymi wagonami. Wkraczająca kolej była najważniejszym czynnikiem rozwoju Dzikiego Zachodu. Następnie dojazd do kultowej Drogi 66, a właściwie jej fragmentu, który stał się swego rodzaju zabytkiem. Trafiają tu miłośnicy motocykli z całego świata, a przy drodze zachowało się kilka historycznych stacji benzynowych i barów. Dalsza podróż przez Arizonę w kierunku słonecznej Kalifornii. Nocleg w motelu po przekroczeniu granicy stanu.
12 dzień:
Podróż do bliskiego już Los Angeles, największego miasta zachodniego wybrzeża USA. Zwiedzanie „Miasta Aniołów”. Zwiedzamy miejsca rozsławione przez filmy na cały świat. Któż nie zna słynnego napisu Hollywood, ze stojących białych liter na pobliskim wzgórzu? To właśnie przemysł filmowy jest niezwykle ważny dla miasta. Plaża nad oceanem - Santa Monica, a także do Beverly Hills, ze wspaniałymi, ekskluzywnymi rezydencjami gwiazd filmu i estrady – to tylko niektóre punkty, które planujemy tu odwiedzić. Wieczorem spacer Hollywood Boulevard, słynną aleją gwiazd z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami największych sław światowego kina i muzyki oraz Bulwarem Zachodzącego Słońca. Nocleg w Los Angeles.
13 dzień:
Podróż do Sequoia National Park, położonego w górach Sierra Nevada. To tutaj znajdują się największe żywe organizmy ziemi w największym nagromadzeniu – mamutowce olbrzymie, czyli sekwoje. Obecnie, za największe drzewo w Parku (i na świecie) uważana jest sekwoja nazwana „Generał Sherman”. Ma ponad 80 m wysokości, prawie 8 m średnicy pnia, a jej wiek szacowany jest na około 2500 lat. Po obejrzeniu tego niezwykłego, objętego ochroną lasu, dalsza podróż przez Kalifornię i nocleg w motelu.
14 dzień:
Przejazd nad oceaniczną legendarną „autostradą słońca”, drogą nr 1, która jest uważana za najpiękniejszą drogę świata, kolejne „naj” na trasie naszej wyprawy. Okazja do fotografowania charakterystycznego wybrzeża z wielu punktów widokowych. Przy brzegu często można zobaczyć uchatki i wielkie słonie morskie, które wylegują się na plaży w koloniach. Dojazd do miasteczka Carmel, gdzie Hiszpanie założyli misję już w XVIII wieku. Następnie przez Monterey zmierzamy do bliskiego już San Francisco. Nocleg w hotelu w San Francisco.
15 dzień:
Od rana zwiedzanie „Miasta nad Zatoką”, które słusznie uchodzi za najpiękniejsze miasto Ameryki. Po stromych uliczkach miasta nadal jeżdżą słynne szynowo - linowe tramwaje, a na położonej niedaleko brzegu wyspie można zobaczyć gmach dawnego więzienia Alcatraz. Podziwianie mostu Golden Gate - któż nie zna z filmów widoku tego wspaniałego, czerwonego mostu spinającego brzegi zatoki. Znajdziemy się też w centrum na Nabrzeżu Rybackim i krętej ulicy Lombard Street, ponoć najbardziej stromej w całych Stanach. Pilot zaprowadzi też nas do pięknych i mniej znanych miejsc, gdzie będziemy mogli poznać prawdziwy klimat tego wspaniałego miasta. Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu w San Francisco.
16 dzień:
Dalszy czas na zwiedzanie miasta w zależności od godziny wylotu. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.
17 dzień:
Przylot na lotnisko w Warszawie.
Program fakultatywny
- lot widokowy nad Grand Canyonem, małym samolotem ok. 45 minut - ok. 165 USD/os. lub helikopterem - ok. 30 minut cena: 245 USD/os.
- rejs po zatoce w San Francisco ok. 40 USD/os (na miejscu, w zależności od dostępności miejsc).
Świadczenia
Zakwaterowanie: 15 noclegów w hotelach, motele o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: Śniadania w hotelach lub barach, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport: Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy vanami, komunikacja miejska w Nowym Jorku, komunikacja publiczna między Kanadą i USA.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.
Wiza i pośrednictwo wizowe do Kanady. 
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Informacje praktyczne
Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Uwagi praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.
Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 880 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Informacje wizowo-paszportowe:
Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać dodatkowo dane paszportowe:
a) seria i numer paszportu;
b) data wydania oraz termin ważności paszportu;
c) miejsce wydania/ organ wydający;
d) obywatelstwo;
e) miejsce urodzenia.
Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Dla obywateli Polski w roku 2020 zostaje zniesiony obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podróżujący do USA ze wszystkich krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP), w tym Polski, mają obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation). ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: . Podróżni powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Rejestracja nie gwarantuje wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych - ostateczna decyzja należy do amerykańskiego urzędnika imigracyjnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS). Wszystkie aktualne informacje dotyczące formalności przy wyjazdach do USA znajdą Państwo na stronie ambasady amerykańskiej w Polsce - https:// pl.usembassy.gov/pl/. Ryzyko związane z nieotrzymaniem zgody na wjazd i koniecznością pokrycia poniesionych przez biuro kosztów spoczywa na uczestniku. Biuro nie zwraca kosztów uzyskania zezwoleń w przypadku anulacji wyprawy z powodu zbyt małej liczby zadeklarowanych uczestników.
Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Odwiedzane kraje należą do stosunkowo bezpiecznych. Należy uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy, szczególnie w słonecznym stanie Nevada.
O wyprawie:
Podczas wyprawy zobaczymy najpiękniejsze miejsca Ameryki Północnej, jej wspaniałe krajobrazy, cuda natury oraz osiągnięcia cywilizacyjne. Większość odwiedzanych miejsc każdy z pewnością mógł już zobaczyć na licznych amerykańskich filmach czy podczas relacji telewizyjnych z odbywający się tam wydarzeń. Będziemy więc mieli możliwość konfrontacji naszych wyobrażeń z rzeczywistością. Na początku odwiedzimy Toronto, największe miasto kraju „klonowego liścia”, gdzie będziemy mieć możliwość wjechania na najwyższą wieżę telewizyjną na świecie. Potem najsłynniejszy w świecie wodospad Niagara. Stamtąd udamy się do Nowego Jorku, którego wyjątkowości nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Następnie czas na Las Vegas - światowa stolicę rozrywki, zakupów i hazardu pośrodku pustyni Nevada. Poza tym Wielki Kanion rzeki Kolorado - wspaniały cud natury, bogactwo licznych parków narodowych, malowniczo położone na wzgórzach San Francisco, słoneczne plaże Kalifornii oraz Los Angeles z Hollywood. Z pewnością niezapomniane wrażenia mamy zagwarantowane. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących dynamicznie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Dotrzemy w miejsca bardzo atrakcyjne i popularne, których w Ameryce jest bardzo wiele, ale staramy się również, w miarę możliwości, poznać miejsca położone poza obszarami masowej turystyki. Często zmieniamy miejsca i korzystamy z różnych rodzajów lokomocji, proponując przede wszystkim aktywne zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Noclegi przewidziane są w hotelach, motelach i pensjonatach o standardzie***. Stawiamy przed wszystkim na ich dobrą lokalizację. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki. Wyprawa nie należy do trudnych, jest jednak dość intensywna. Kanada i USA to kraje bardzo bogate i dobrze zorganizowane, zwykle wszystko na miejscu przebiega bardzo sprawnie. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.
Informacje o cenie
Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok.10-25 USD/posiłek); możliwość tańszego wyżywienia - w tanich barach lub zakupy w sklepach spożywczych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności
- wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków - ok. 30 USD.

Wycieczka USA, Belize, Gwatemala, Meksyk - Z Manhattanu do Majów 2023
Wycieczka do Stanów Zjednoczonych 2023, Wycieczka do Belize 2023, Zwiedzanie Gwatemali  2023, Wycieczka do Meksyku 2023, Podróże po Ameryce 2023

- Nowy Jork
- Belize City
- San Ignacio
- Miasto Majów Tikal
- Flores z Jeziorem Peten Itza
- Chetumal
- wypoczynek na Riviera Maya
- Chichen Itza
- Tulum
- Wyspa San Pedro

Program

1 dzień:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i spotkanie z pilotem. Przelot do Nowego Jorku. Przejazd i nocleg w hotelu w Nowym Jorku na Brooklynie, czyli dzielnicy z XIX-wiecznymi domami, które jak na Stany Zjednoczone, są już prawdziwymi zabytkami.

2 dzień:

Rano zobaczymy panoramę Manhattanu z perspektywy tej dzielnicy i słynnego Mostu Brooklińskiego. Następnie zagłębiamy się w samym Manhattanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od serca miasta, czyli Dolnego Manhattanu. Tu stały wieże Word Trade Center, a dzisiaj w tym miejscu zobaczymy 9/11 Memorial. Obok wybudowano One World Trade Center, najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych (541 m). Przechadzka po Wall Street z budynkiem giełdy – tu z pewnością miniemy się z niejednym amerykańskim rekinem biznesu. W trakcie zwiedzania zobaczymy również historyczne wieżowce z najsłynniejszym drapaczem chmur lat 30. XX w. - Empire State Building oraz kompleks Rockefeller Center. Przejdziemy koło gmachu Metropolitan Opera i katedry św. Patryka. Przespacerujemy się też po Broadwayu i Central Parku. A wieczorową porą poczujemy filmową atmosferę na oświetlonym Times Square. Nocleg w Nowym Jorku.

3 dzień:

Przejazd na lotnisko. Przelot z Nowego Jorku do Belize, kraju z nietypowym w Ameryce Środkowej językiem angielskim jako urzędowym. Lądowanie w Belize City, największym mieście kraju, a następnie podróż w głąb kraju do miasteczka San Ignacio. Po dotarciu na miejsce czas na delektowanie się odpoczynkiem przed kolejnym dniem wycieczki. Nocleg w hotelu w San Ignacio.

4 dzień:

Dziś przekraczamy granicę i wjeżdżamy do Gwatemali. Docieramy do położonego w dżungli miasta Majów, Tikal, znajdującego się na liście UNESCO, uważanego za jedno z najwspanialszych miejsc Ameryki Środkowej. Zobaczymy tu m.in. Centralny Akropol, tzw. Zaginiony Świat i Świątynię Wielkiego Jaguara. Po zwiedzaniu przejazd do Flores, malowniczego miasteczka położonego nad jeziorem Peten Itza, nad którym góruje majestatycznie położona katedra. Najstarsza część tego kolonialnego miasteczka znajduje się na wyspie na jeziorze, połączonej obecnie z lądem groblą. W czasach prekolumbijskich było to główne miasto Majów z grupy Itza, które stało się ostatnią ostoją cywilizacji Majów, podbitą przez Hiszpanów dopiero w 1697 r. Nocleg w pensjonacie lub hotelu we Flores.

5 dzień:

Po porannym spacerze po miasteczku czeka nas około dwugodzinna podróż powrotna do granicy Gwatemali. W Belize czeka na nas jeszcze postój w rezerwacie przyrody z bujną roślinnością i motylami. Zwiedzimy tu jaskinię, do której wpłyniemy łódkami, a także odpoczniemy przy malowniczym wodospadzie, w którym chętni będą mogli zażyć kąpieli. Po minięciu Belmopan, miniaturowej stolicy kraju przekraczamy kolejną granicę, aby znaleźć się już w Meksyku, w mieście Chetumal. Tego dnia pokonujemy ok. 350 kilometrów i jest to długi dzień, który zakończymy dojazdem do hotelu po zmroku.

6 dzień:

Przejazd z Chetumal na Riviera Maya. Wczesnym popołudniem będziemy już mogli cieszyć się plażą i wypoczynkiem. Nocleg na Riviera Maya.

7-9 dzień:

Wypoczynek na Riviera Maya. Czas wolny na plażowanie oraz na ewentualne wycieczki dodatkowe. Podczas tego pobytu, w cenie wycieczki mamy zagwarantowaną całodniową eskapadę do Chichen Itza, miasta Majów znajdującego się na liście dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie najcenniejszych zabytków kompleksu. Zobaczymy m.in. najważniejszą piramidalną Świątynię Kukulkana, której konstrukcja nawiązuje do kalendarza Majów. Prowadzi na nią 365 schodów symbolizujących ilość dni w roku. Podczas wiosennej i jesiennej równonocy można tu zaobserwować pełzającego po schodach świetlistego węża. Kolejnym ważnym obiektem Chichen Itza jest Świątynia Wojownika podtrzymywana przez filary w kształcie pierzastych węży oraz wojowników. Zobaczymy tu również Ścianę Trupich Czaszek, obserwatorium astronomiczne i największe w Ameryce Środkowej boisko do obrzędowej gry w pelotę. Wielką atrakcją wycieczki będzie zejście do świętej cenote Ik Kil (wypełnionej wodą krasowej studni) i ewentualne zażycie kąpieli w jej orzeźwiającej wodzie. Noclegi na Riviera Maya.

10 dzień:

Wyjeżdżamy z Riviera Maya i jedziemy do Tulum, bajecznie położonego na nadmorskim klifie ruin miasta Majów. Widoki są tu iście rajskie - turkusowe morze, porośnięte palmami urwisko z ruinami i mięciutki piasek na wybrzeżu. Tulum to jedyne nadmorskie miasto Majów. Chwila relaksu na plaży i przejazd do znanego nam już Chetumal. Nocleg w hotelu.

11 dzień:

Rejs szybką łodzią na wyspę San Pedro w Belize, położoną na Morzu Karaibskim. Tutejsza rafa koralowa uważana jest za najpiękniejszą w Mezoameryce. Podczas snorklingu można tu obserwować olbrzymie żółwie oraz małe, niegroźne rekiny. Certyfikowani nurkowie mogą zanurkować do wielkiej rozpadliny rafy koralowej Great Blue Hole rozsławionej dzięki prezentacjom wypraw morskich Jacques’a Cousteau. Nocleg na San Pedro.

12 dzień:

Czas wolny na San Pedro. Na wysepce panuje swobodna, karaibska atmosfera, jest to więc idealne miejsce na beztroski relaks w cieniu palm i pływanie w turkusowym morzu. To o San Pedro śpiewała Madonna opisując ją jako Isla Bonita (piękna wyspa). Wieczorami można delektować się świeżymi owocami morza i popijać egzotyczne drinki. Trudno wyjechać z San Pedro, ale niestety trzeba myśleć o powrocie do Polski. Nocleg na San Pedro.

13 dzień:

Do południa czas wolny na San Pedro. Następnie rejs szybką łodzią motorową do Belize City. Spacer po centrum miasta da nam możliwość jego poznania. Anglikańska katedra, kolonialne, typowe dla Karaibów domy, jachty – Belize City jest tak naprawdę jedynym miastem z prawdziwego zdarzenia w całym kraju, choć nie ma wielkomiejskiego charakteru. Nocleg w hotelu w Belize City.

14 dzień:

Ostatni dzień pobytu w Ameryce Łacińskiej zagospodarujemy w zależności od godzimy wylotu na odpoczynek, zakupy i spacery po Belize City. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadkami do Warszawy.

15 dzień:

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Informacje praktyczne o wyprawie:

Podczas wyprawy zobaczymy jak na przestrzeni wieków zmieniała się Ameryka. W Nowym Jorku – największym mieście USA zetkniemy się z kwintesencją nowoczesności. To miasto marzeń, które nigdy nie śpi. To współczesna „stolica świata”, wywierająca znaczący wpływ na globalny biznes, finanse, media i sztukę. Następnie wyruszymy, aby poznać atrakcje trzech środkowoamerykańskich krajów – Gwatemali, Meksyku i Belize. W Gwatemali i na Jukatanie będziemy mieli okazję skonfrontować blichtr Nowego Jorku z pozostałościami cywilizacji Majów, którzy w danych wiekach władali tymi obszarami. Będziemy się cieszyć również plażą i egzotycznym wypoczynkiem na Riviera Maya, a także na karaibskiej wyspie - San Pedro. Niezapomniane wrażenia mamy zagwarantowane. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących dynamicznie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Dotrzemy w miejsca bardzo atrakcyjne i popularne, ale staramy się również, w miarę możliwości, poznać miejsca położone poza obszarami masowej turystyki. Należy zwrócić uwagę, że poza Nowym Jorkiem będziemy przebywać w gorącym klimacie, gdzie temperatury w ciągu całego roku są wysokie. Noclegi przewidziane są w hotelach, motelach i pensjonatach o standardzie***. Stawiamy przed wszystkim na ich dobrą lokalizację. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki. Wyprawa nie należy do trudnych, a intensywne zwiedzanie połączone jest z wypoczynkiem w egzotycznych miejscach. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem bok@ecotravel.pl

Informacje praktyczne:

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:

Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Dla obywateli Polski w roku 2020 został zniesiony obowiązek posiadania wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podróżujący do USA ze wszystkich krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP), w tym Polski, mają obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation). ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: . Podróżni powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia przyznania pozwolenia na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Rejestracja nie gwarantuje wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych - ostateczna decyzja należy do amerykańskiego urzędnika imigracyjnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS). Wszystkie aktualne informacje dotyczące formalności przy wyjazdach do USA znajdą Państwo na stronie ambasady amerykańskiej w Polsce - . Ryzyko związane z nieotrzymaniem zgody na wjazd i koniecznością pokrycia poniesionych przez biuro kosztów spoczywa na uczestniku. Biuro nie zwraca kosztów uzyskania zezwoleń w przypadku anulacji wyprawy z powodu zbyt małej liczby zadeklarowanych uczestników. Zalecamy też wcześniejsze sprawdzenie czy po 1 marca 2011 nie odwiedzili Państwo kraju uznanego przez USA za „problematyczny” np. Irak, Iran czy Korea Północna lub inne wg aktualnych przepisów. Jeśli okaże się, że podróżny odwiedził kraj wskazany jako Państwo Sponsorujące Terroryzm, nie kwalifikuje się on już do udziału w programie zniesienia wiz Visa Wavier Program i musi ubiegać się o wizę na wjazd do Stanów Zjednoczonych. Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Gwatemali, Meksyku i Belize.

Informacje zdrowotne:

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą.

Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje o cenie
III ratę 800 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł,
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/posiłek),
- ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych na trasie oraz granicznych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków (ok. 80 USD),
- dodatkowych ubezpieczeń.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 880 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).

 

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 3400 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 13 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 13 PLN
Ubezpieczenie KOMFORT z chorobami przewlekłymi (w tym COVID i kwarantana) Świat: KL 100.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, KW 2.000 EUR : Dopłata 135 PLN
Ubezpieczenie SUPER z chorobami przewlekłymi (w tym COVID i kwarantanna) Świat: KL 200.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN, KW 2.000 EUR : Dopłata 165 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

Zakwaterowanie: 13 noclegów w hotelach, pensjonatach o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Wyżywienie: śniadania w hotelach, barach lub pakiety śniadaniowe, kolacje podczas wypoczynku na Riviera Maya.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

Zakwaterowanie: 15 noclegów w hotelach, motele o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: Śniadania w hotelach lub barach, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport: Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy vanami, komunikacja miejska w Nowym Jorku, komunikacja publiczna między Kanadą i USA.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.
Wiza i pośrednictwo wizowe do Kanady. 
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zakwaterowanie: 13 noclegów w hotelach, pensjonatach o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: śniadania w hotelach, barach lub pakiety śniadaniowe, kolacje podczas wypoczynku na Riviera Maya.
Transport: przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, statki, komunikacja publiczna w Nowym Jorku.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie zawiera

Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok.10-25 USD/posiłek); możliwość tańszego wyżywienia - w tanich barach lub zakupy w sklepach spożywczych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności
- wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków - ok. 30 USD.

III ratę 800 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł,
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/posiłek),
- ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych na trasie oraz granicznych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków (ok. 80 USD),
- dodatkowych ubezpieczeń.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.