w naszej ofercie: 13226 imprez, 6048 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Anglia Londyn Śladami Królowej Elżbiety II
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA ANGLIA LONDYN ŚLADAMI KRÓLOWEJ ELŻBIETY II

Wycieczka Objazdowa Samolotowa do Angli ze zwiedzaniem Londynu wylot z Warszawy.

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
276333880
oferta w pdf
WYCIECZKA WHISKY, ZAMKI I BEATLESI WIELKA BRYTANIA 2020
Wycieczka Whisky, zamki i Beatlesi Wielka Brytania 2020, Wycieczki Objazdowe do Wielkiej Brytanii 2020, Zwiedzanie Londynu i Wielkiej Brytanii 2020
Cambridge York - Edynburg - Loch Ness- Fort Augustus- zamek Eilean Donan- Glen Coe- Liverpool - Chester - Windsor - Londyn
Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Podróż do Wielkiej Brytanii. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.
2 dzień:
Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais – Dover lub przejazd Eurotunelem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Cambridge, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wizyta w historycznym miasteczku uniwersyteckim Cambridge i zwiedzanie słynnych uczelni - Trinity College z budynkiem biblioteki Wren, King’sCollege i King’s College Chapel. Przejazd do założonego jeszcze przez Rzymian miasta York, dawnej stolicy Wikingów. Zwiedzanie ruin opactwa St. Mary’s Abbey oraz katedry York Minster - monumentalnej budowli gotyckiej, a następnie spacer po starówce. Przejazd na nocleg w okolicy Glasgow Edynburga.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Edynburga - stolicy Szkocji wzniesionej na stokach wygasłych wulkanów. Objazd miasta autokarem: Nowe Miasto, aleja Princes Street z pomnikiem Scotta, Pałac Holyroodhouse– rezydencja królewska, Park Holyrood. Następnie odwiedzimy wnętrza Zamku Edynburskiego (w którym przechowywane są klejnoty koronne i kamień przeznaczenia) oraz kompleks zamkowy, w skład którego wchodzą m.in. Pałac Królewski z Wielką Salą, koszary, kaplica św. Małgorzaty, Argyle Battery z działem One o’Clock Gun i ogromna armata Mons Meg. Czas wolny. Fakultatywnie przejazd do czynnej destylarni whisky „Glenkinchie Destillery”, gdzie można zapoznać się z tajnikami produkcji narodowego, szkockiego płynnego skarbu – degustacja szlachetnych trunków. Powrót do Edynburga, spacer po Royal Mile - głównej arterii Starego Miasta, czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.
5 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przejazd na północ Szkocji nad tajemnicze jezioro Loch Ness, rozsławione przez legendę o słynnym potworze Nessi. Zwiedzanie Centrum Potwora w Drumnadrochit, możliwość zakupu pamiątek, a następnie podróż nabrzeżem jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle do miejscowości Fort Augustus. Tam trasa drogowa przecina Kanał Kaledoński, zabytek techniki, na który składa się 29 śluz, 10 mostów i 4 akwedukty. Później przejazd do malowniczego, najczęściej fotografowanego w Szkocji zamku Eilean Donan - siedziby klanu McRae. Powrót do hotelu przepiękną „Doliną Łez”- Glen Coe. Po drodze oglądamy najwyższy szczyt górski Wielkiej Brytanii- Ben Nevis. Przejazd do hotelu na nocleg.
6 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przejazd do miasta Beatlesów- Liverpoolu. Spacer do Cavern Club – miejsca pełnego ciekawych rock&rollowych pamiątek, gdzie magiczna czwórka zaczynała swoją karierę. Dla chętnych możliwość z wiedzenia wystawy o historii Beatlesów na nabrzeżu Albert Dock. Na koniec wizyta w liverpolskiej katedrze. Przejazd do pełnego uroku miasta Chester, gdzie udamy się na otaczające katedrę średniowieczne mury, najlepiej zachowane w całej Wielkiej Brytanii. Przespacerujemy się ulicami starego miasta ze wspaniałymi 300-letnimi domami z muru pruskiego. Przejazd na nocleg w okolicy Birmingham.
7 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Windsoru i zwiedzanie z przewodnikiem oficjalnej rezydencji królowej, a zarazem najstarszego i największego zamieszkałego zamku na świecie. Spacer wśród murów i ogrodów tej królewskiej rezydencji, imponującej wielkością i potęgą. Następnie przejazd w kierunku Londynu i zwiedzanie twierdzy Towerof London – słynnej budowli, która w swej historii była fortecą, pałacem i więzieniem. Zobaczymy także most zwodzony Tower Bridge. Przejazd przez City – finansową dzielnicę Londynu. Odwiedzimy wnętrza imponującej katedry św. Pawła, z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 m wysokości). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Londynu: Westminster Abbey - od 1066 roku miejsce koronacji królów angielskich. Spacer pod budynki parlamentu (Houses of Parliament) ze słynnym zegarem Big Ben, ulicą Whitehall do Parliament Square, Downing Street nr 10. Następnie zobaczymy Trafalgar Square z kolumną Nelsona i National Gallery, Piccadilly Circus, Chinatown, Leicester Square i słynną ulicę handlową Oxford Street. Wizyta w British Museum z imponującą kolekcją eksponatów pochodzących ze wszystkich stron świata. Spacer malowniczymi ulicami Covent Garden i Soho pod National Galery. Wyjazd i powrót na stary kontynent przez Dover.
9 dzień:
Powrót do kraju w godzinach południowych.
Program fakultatywny
- Muzeum the Beatles ok. 18 GBP,
- London Eye ok. 27 GBP,
- najwyższy w Europie wieżowiec The Shard ok. 31 GBP,
- destylarnia whisky ok. 8 GBP.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki aranżowane przez pilota – cena posiłku ok. 15- 25 GBP.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Wrocław - Cambridge (ok.1450 km) - ok. 21 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 4800 km.
W celu korzystania z gniazdek elektrycznych należy zabrać ze sobą wtyczki przejściowe.

Wycieczka Anglia - Londyn - Śladami Królowej Elżbiety II - wylot z Warszawy
Pałac Buckingham - Big Ben - Westminster - Downing Street 10 - Trafalgar Square - National Gallery - Piccadilly Circus - Tower of London - Tower Bridge

Atuty oferty:
- rejs po Tamizie
- zwiedzanie zamku Windsor
- czas na zakupy na Oxford Street

Program

1 dzień:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Londynu, transfer komunikacją miejską do centrum. Złożenie bagaży w przechowalni. Zwiedzanie metropolii zaczniemy od przejścia przez Millenium Bridge pod Katedrę św. Pawła - kościół parafialny rodziny królewskiej - z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 metrów wysokości). W międzyczasie dla chętnych wizyta w markecie Borough, najbardziej znanym londyńskim targowisku. Następnie Monument - najwyższa wolnostojąca kamienna kolumna na świecie, upamiętniająca Wielki Pożar Londynu z 1666 roku. Kolejny punkt programu to wjazd na taras widokowy jednego z wieżowców, skąd roztacza się niesamowita panorama miasta. Czas wolny na lunch. Po przerwie udamy się pod średniowieczną twierdzę Tower of London, która wraz ze Skarbcem Królewskim - gdzie znajdują się insygnia królewskie - stanowią jeden z najważniejszych zabytków Londynu. Na koniec spaceru Tower Bridge - najstarszy nadal użytkowany most zwodzony w Wielkiej Brytanii. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór angielski*. Odbiór bagaży z przechowalni, przejazd do hotelu komunikacją miejską. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum miasta. Tego dnia przejdziemy trasę, którą przebyła młoda Królowa Elżbieta II na swoją koronację, a później Jej rodzina podczas ostatniego pożegnania. Zaczniemy od Pałacu Buckingham - rezydencji brytyjskich monarchów i największego na świecie pałacu królewskiego. W drodze na Chinatown/Leicester Square zobaczymy najsłynniejsze neony w mieście – Piccadilly Circus oraz będzie możliwość zakupów w interaktywnym sklepie ze słodyczami M&M’s World i sklepie Lego. Czas wolny na lunch. Po przerwie spacer na Trafalgar Square pod Kolumnę Nelsona oraz National Gallery, galerii sztuki, gdzie znajdują się znane na całym świecie "Słoneczniki" Van Gogha". Następnie Whitehall oraz Downing Street, gdzie pod nr 10 mieści się siedziba premiera. Na koniec udamy się pod słynną wieżę zegarową Big Ben oraz House of Parliament, neogotycki pałac, siedzibę brytyjskiej Izby Gmin i Izby Lordów wpisany na listę UNESCO. Na zakończenie programu rejs statkiem po Tamizie (ok. 25 min.). Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór angielski*. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd busem do Windsoru, monumentalnego zamku królewskiego położonego nad Tamizą. Rezydencja królów angielskich jest największym zamieszkiwanym zamkiem na świecie. W środku - w kaplicy św. Jerzego - spoczywa dziś najdłużej panująca brytyjska monarchini (ponad 70 lat). W programie zwiedzanie wewnątrz: główna klatka schodowa, sala reprezentacyjna, sala Waterloo, wielki westybul. Czas wolny na lunch. Po krótkiej przerwie transfer busem na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

Program fakultatywny
* wieczór angielski (wizyta w typowym londyńskim pubie, która stanowi doskonałą okazję do spróbowania tradycyjnych gatunków angielskiego piwa oraz przysmaków wyspiarskiej kuchni). Cena ok. 15 GBP/osoba.
* London Eye - przejażdżka w kapsule (ok. 30 min.), która zapewni wspaniałe widoki na miasto. Cena ok. 32 GBP/osoba.

Informacje praktyczne

• Od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu* (nie ma możliwości wjazdu na podstawie dowodu osobistego)
* brak wymaganej minimalnej ważności paszportu – dokument musi być ważny na cały okres pobytu
• Godziny lotu oraz kolejność programu mogą ulec zmianie
• Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, opłaty lokalne, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
• Czas przelotu: Warszawa - Londyn ok. 2 godz. 45 min.
• Waluta: funt szterling (GBP)
• Ceny:
  - w restauracjach i kawiarniach: obiad od 15 GBP, piwo od 2,5 GBP, fast-food od 6 GBP
  - w sklepach: woda (1,5 l) od 1 GBP, piwo od 2 GBP za butelkę/puszkę, butelka wina od 8 GBP
• Czas: - 1 godzina
• Elektryczność: napięcie 240 V - niezbędny adapter (wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek brytyjskich)
• Ważne! Podróże podczas COVID-19.
- podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu.
- należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą.
- ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy

* Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Wyślij zapytanie do oferty i Zapytaj o aktualne promocje ! 

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 450 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
rezerwacja 2 kolacji (płatne pilotowi w wysokości ok. 30 GBP na osobę) : Dopłata 30 GBP
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Gwarancja niezmienności ceny : Dopłata 6% od sumy

Zakwaterowanie

Hotele star star

Hotel **/*** - położony w pobliżu stacji metra.
Do dyspozycji: pokoje 2-os. z łazienkami (pokoje 3-os. na potwierdzenie), wyposażone w TV, telefon.
Hotel **/*** - położony w pobliżu stacji metra. Do dyspozycji: pokoje 2-os. z łazienkami (pokoje 3-os. na potwierdzenie), wyposażone w TV, telefon.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

- 2 śniadania
opcja: rezerwacja 2 kolacji (płatne pilotowi w wysokości ok. 30 GBP na osobę)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach o standardzie**/***: 1 nocleg w okolicy Cambridge, 3 w okolicy Glasgow/Edynburga, 1 w okolicy Birmingham, 1 w okolicy-Londynu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
- Wyżywienie: 6 śniadań serwowanych.
- Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zakwaterowanie: 2 noclegi
Wyżywienie: 2 śniadania
Transport: bezpośredni przelot samolotem na trasie: Warszawa – Londyn – Warszawa
Rozkład lotu (może ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie godzin lotu zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed imprezą):
Wylot z Warszawy 07:35, przylot do Londynu 09:25
Wylot z Londynu 18:10, przylot do Warszawy 21:45
Zbiórka 2.5 godz. przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie
Bagaż: rejestrowany do 23 kg (1 sztuka), podręczny do 8 kg (1 sztuka, wymiary maksymalne 55x40x23cm)
Ubezpieczenie: TU Signal Iduna: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN
Opieka pilota

Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy loklanie, przejazdy komunikacją miejską, Tour Guide. Koszt - ok. 155 GBP.
- programu fakultatywnego.

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, rezerwacje dla grup, bilety komunikacji miejskiej, transfer na lotnisko. Cena ok. 195 GBP (płatne u pilota gotówką)*
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł/osoba
- kosztu programu fakultatywnego (płatne u pilota gotówką)
- posiłków i napojów podczas przelotu
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.