w naszej ofercie: 9955 imprez, 2277 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Ecotravel - [Obóz młodzieżowy] Szkocja i Anglia - obóz językowy -
Wszystko o tej ofercie wie:

[OBÓZ MŁODZIEŻOWY] SZKOCJA I ANGLIA - OBÓZ JĘZYKOWY

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
277591295
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

UWAGA !!! Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać PASZPORT

OBÓZ JĘZYKOWY W SZKOCJI i ANGLII z wizytą w Amsterdamie

Biuro Podróży Funclub wraz ze szkołą językową American Center zapraszają na wyjątkowy wyjazd do stolicy Szkocji. Połącz wakacyjną przygodę z nauką i doskonaleniem języka angielskiego. Poznaj fascynującą historię jednego z najpiękniejszych zakątków Europy. Odwiedź przepiękny Edynburg i spotkaj potwora z Loch Ness!

1 dzień- wyjazd zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd przez Niemcy, kraje Beneluxu, Francję.

2 dzień – przyjazd do Calais, przeprawa przez kanał La Manche (prom lub tunel). Przejazd na zwiedzanie Londynu. Zobaczymy: Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Big Ben (obiekty zwiedzane z zewnątrz), Trafalgar Square, National Gallery. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg w okolicach Londynu.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do miejscowości Cambridge w hrabstwie Cambridgeshire. Tutaj mieści się siedziba drugiego, po Oxfordzie, najstarszego uniwersytetu w Anglii. Spacer po komleksie uniwersyteckim, Kings Parade, Brama Zaszczytu (Gate of Honour). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach w oklicach Liverpoolu.

4 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Liverpoolu. Zwiedzanie - Miasta Beatlesów. Zobaczymy m.in przepiękny teren dawnych doków i spichlerzy portowych, obecnie fukncjonujących jako teren rozrywkowy. Spacer w kierunku największej na świecie anglikańskiej, neogotyckiej Katedry. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - wycieczka do Glasgow - miasta kontrastów. Największe miasto w Szkocji i trzecie największe miasto Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej oryginalnych. Czas na zwiedzanie centrum, zakupy, a następnie obiadokolacja i przejazd do hotelu na nocleg.

6 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Stirling- śladami Williama Wallace'a. 11 września 1297 powstańcza armia szkocka pod dowództwem Williama Wallace’a stawiła czoła armii króla Anglii Edwarda I. Po wygranej bitwie William Wallace urósł do rangi bohatera narodowego i na pamiątkę tamtych wydarzeń został wybudowany The National Wallace Monument, gdzie możemy bliżej poznać jego historię oraz innych wielkich Szkotów. Drugą ważną bitwą, która odbyła się w okolicy Stirling jest Bitwa pod Bannockburn – The Battle of Bannockburn. Również i tym razem szala zwycięstwa przeważyła na stronę szkocką i zapewniła Szkotom niepodległość. Dla upamiętnienia tych wydarzeń w 2014 roku została otwarta multimedialna ekspozycja The Battle of Bannockburn Experience, która nie tylko pozwala bliżej poznać historię średniowiecznej batalii, ale również można przejąć dowodzenie nad wojskami króla Szkocji Roberta the Bruce i napisać historię od nowa :). Po wizycie w Stirling obiadokolacja i nocleg.

7 dzień - wycieczka do Loch Ness i Inverness - w poszukiwaniu słynnego potwora. Nessie, jak pieszczotliwie nazywa się wielkie stworzenie, które ponoć zamieszkuje wody Loch Ness, największego jeziora w Szkocji, to od dawna jeden z najpopularniejszych legendarnych potworów. Legenda, a może prawdziwa historia? Jednoznaczna odpowiedź na ten temat nie istnieje, ponieważ nie ma dostatecznie udokumentowanych spotkań z mieszkańcem jeziora. Gdy już wydaje się, że potwór z Loch Ness trafił między bajki, pojawia się informacja, która przywraca go do życia ponownie rozpalając wyobraźnię świata. Wiele osób zupełnie w dobrej wierze twierdzi, że widziało Nessie. I tak na przykład w 2014 r. pewien amator wypatrzył na zdjęciach satelitarnych Apple Maps coś, co (jak twierdzi) przedstawia 30-metrowe zwierzę pływające w jeziorze. Na zdjęciu widać duże przypominające walenia zwierzę z płetwami, płynące tuż pod powierzchnią wody. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień - zwiedzamy Edynburg - stolicę Szkocji. Miasto jest wyjątkowo ładnie położone – na skałach, nad zatoką, tuż obok wygasłego wulkanu. W Edynburgu mieszka niecałe pół miliona osób. Jest tu siedziba Parlamentu Szkocji, a za sprawą organizowanych festiwali, każdego roku w sierpniu miasto zamienia się w światową stolicę kultury. Cały zespół urbanistyczny Edynburga został wpisany w 1995 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Strefa turystyczna to przede wszystkim Stare Miasto w Edynburgu, Królewska Mila i tereny do niej przyległe oraz park wokół Pałacu Holyrood i wzgórze Arthur’s Seat będące niegdyś wulkanem. Turyści chętnie odwiedzają także gregoriańskie Nowe Miasto w Edynburgu, zlokalizowane na północ od wzgórza zamkowego. Jego centrum znajduje się pomiędzy Queen Street i Princess Street, a między nimi biegnie George Street wypełniona butikami drogich marek. W tym rejonie można zrobić udane zakupy w Edynburgu, nie tylko z górnej półki. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień - po śniadanu przejazd do Newcastle, gdzie w okolicach godz. 16:00 zaokrętujemy się na prom, którym popłyniemy do Amsterdamu. Na promie zakwaterowanie w 4 osobowych kajutach. Rejs planowo trwać będzie około 16 godzin. Na promie obiadokolacja oraz śniadanie.

10 dzień - po śniadaniu przypłynięcie do Amsterdamu. Krótki pobyt w centrum miasta. Po obiedzie wyjazd do Polski.

11 dzień - przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Nauka języka:

W trakcie trwania obozu językowego profesjonalna kadra lektorów ze szkoły językowej American Center będzie prowadziła zajęcia z zakresu języka angielskiego, kultury i historii Wielkiej Brytanii i Szkocji. Obozowicze mogą liczyć na zajęcia teoretyczne w wymiarze ok. 2h/dziennie, a także bardzo liczne zadania praktyczne pomagające zweryfikować nabytą wiedzę i dać swobodę poruszania się w miastach angielskojęzycznych. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności załatwiania codziennych spraw, poruszanie się środkami transportu publicznego po Edynburgu, nawiązywanie kontaktu z rodowitymi Brytyjczykami i Szkotami. Będziemy starali się wykorzystać otwartośc i chęć miejscowych mieszkańców do konwersacji, a także umożliwimy naszym obozowiczom poznanie bardzo charakterystycznych dla Wysp Brytyjskich zwyczajów.

Terminy i ceny

Chłopak w pokoju wieloosobowym Dziewczyna w pokoju wieloosobowym Wolne miejsca
06.07-16.07.2024 3999 PLN 3999 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

06.07-16.07.2024

Opcja Bezpieczny Bagaż : Dopłata 70 PLN
Kup sobie spokój : Dopłata 120 PLN

Zakwaterowanie

[Obóz młodzieżowy] Szkocja i Anglia - obóz językowy star star star

Hotele na trasie zwiedzania (pokoje 3,4,5 osobowe z łazienkami).

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

W cenie obozu zapewniamy: śniadania w hotelu, obiadokolacje w godziach popołudniowych/wieczornych realizaowane w restauracjach w trakcie zwiedzania. Każdego dnia wygospodarujemy również czas wolny na lunch w trakcie którego obozowicze będą na własną rękę zamawiali posiłki, wykorzystując nabyte umiejętności językowe. Prosimy o przygotwanie kieszonkowego na ten cel (ok. 5-7 funtów/posiłek). W czasie obozu językowego uczestnicy będą mieli okazję spróbować lokalnych specjałów kuchni rodem z Wysp Brytyjskich (fish and chips, pie and mash itp).

Transport

06.07-16.07.2024

Autokar

Wymienione miasta wyjazdu nie są gwarantowane. Transport odbywa się przy zgłoszeniu większej liczby uczestników.

Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do kanału La Manche. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.

Na terenie Polski przejazdy mogą być realizowane busem. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym.

Cena zawiera

 • 7 noclegów na Wyspach Brytyjskich w hotelach 2 oraz 3* w pokojach 3,4,5 os. z łazienkami,
 • 1 nocleg na promie ze śniadaniem i obiadokolacją,
 • wyżywienie - 8 śniadań i 8 obiadokolacji, 1 obiad w Amsterdamie,
 • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz lektorów,
 • zwiedzanie wg. programu,
 • minimum 2 godziny dziennie lekcji języka angielskiego (zajęcia teoretyczne i praktyczne).

Cena nie zawiera

 • bilety wstępu i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, przeprawy promowe, opłaty wjazdowe do stref płatnych: 180 GBP/os.
  (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 120 PLN/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie

 • prowiant w drodze powrotnej (ok. 5-10 EUR),
 • sugerowane kieszonkowe: 100 GBP,
 • ubezpieczenia KR: 4% wartości imprezy,
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianiami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),

Wymagane dokumenty

Obozy przeznaczone dla osób w wieku 12-17 lat. PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą PASZPORTU. Bez tego dokumentu nie będziesz mogał/mógł pojechać….
A przecież nie może Cię zabraknąć!

Ubezpieczenie

06.07-16.07.2024

Rodzaj ubezpieczenia: Ubezpieczenie KL/NNW
Dopłata 120 PLN
Rodzaj ubezpieczenia: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
Dopłata 20 PLN
Rodzaj ubezpieczenia: Ubezpieczenie od chorób przewlekłych
Dopłata 120 PLN
Rodzaj ubezpieczenia: Ubezpieczenie KR
Dopłata 120 PLN
Rodzaj ubezpieczenia: UBEZPIECZENIE 3w1
Dopłata 200 PLN

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.