w naszej ofercie: 8074 imprezy, 6167 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Portugalska Odyseja 2025
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA PORTUGALSKA ODYSEJA 2025

Wycieczka Portugalska Odyseja 2025, Wycieczki Objazdowe 2025, Wycieczki do Portugalii 2025, Portugalia 2025, Zwiedzanie Portugalii w 2025 r.

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
277620485
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
WYCIECZKA ISLANDIA KRAINA ŻYWIOŁÓW 2020
Wycieczki objazdowe na Islandię 2020, Zwiedzanie Islandii
Reykjavík - Park Narodowy Thingvellir - Wodospad Gullfoss - Geysir - Vik - Wodospady Seljalandsfoss/Skogafoss - wulkan Eyjafjallajökull - Reykjavík
Dzień 1. Reykjavík. Przelot na Islandię. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Nocleg.
Dzień 2. Park Narodowy Thingvellir - Wodospad Gullfoss - Geysir. 
Po śniadaniu całodzienna wycieczka w region „Złotego Kręgu” nazywanego niejednokrotnie Islandią w pigułce. W programie m.in.: majestatyczny wodospad Gullfoss, zaliczany do dziesiątki najpiękniejszych wodospadów świata; największy gejzer wyspy – Strokkur oraz jeden z najsłynniejszych gejzerów świata – Geysir, od którego nazwy własnej pochodzi nazwa zwyczajowa tego typu źródeł geotermalnych na całym świecie. Podczas wycieczki udamy się także do Parku Narodowego Thingvellir. Park ten wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i chroni jedne z najbardziej aktywnych sejsmicznie i wulkanicznie obszarów wyspy. Chroni on również częściowo największe jezioro Islandii i stanowi szczególnie ważne historycznie miejsce dla tego państwa ze względu na odbywające się tutaj pierwsze obrady parlamentu islandzkiego w 930 roku. Późnym popołudniem powrót do hotelu i czas wolny na odpoczynek i kolację (we własnym zakresie). W miesiącach październik - marzec – w godzinach późnowieczornych wyjazd na obserwację zorzy polarnej, magicznego wielobarwnego zjawiska świetlnego pojawiającego się na niebie w bezchmurne zimowe noce.
(Uwaga! Możliwość obserwacji zorzy polarnej jest ściśle uzależniona od sprzyjających warunków atmosferycznych i nie ma gwarancji, że Uczestnicy zaobserwują to zjawisko podczas wycieczki).
Dzień 3. Vik - Wodospady Seljalandsfoss/Skogafoss - wulkan Eyjafjallajökull. 
Po śniadaniu przejazd wzdłuż południowego wybrzeża Islandii, w kierunku malowniczej wioski Vík í Mýrdal. Drogę do Vik urozmaicać będą postoje przy najciekawszych naturalnych atrakcjach wyspy m.in.: wodospad Seljalandsfoss oraz Skogafoss, a także malownicza sceneria lodowców, plaża Reynisfjara z czarnym piaskiem i imponującymi formacjami skalnymi. Jeśli pogoda dopisze – zatrzymamy się na zdjęcia przy wulkanie Eyjafjallajökull, którego erupcja w 2010 roku sparaliżowała światowy transport lotniczy. W drodze powrotnej do hotelu - wizyta w Lava Centre – interaktywnej wystawie poświęconej wulkanom i zjawiskom sejsmicznym na Islandii. Czas wolny na odpoczynek i kolację (we własnym zakresie). W godzinach późnowieczornych – w miesiącach październk-marzec - wyjazd na kolejną obserwację zorzy polarnej.
Dzień 4. Reykjavík. 
Po śniadaniu spacer po stolicy Islandii z pilotem. Zobaczymy m.in. - kościół luterański Hallgrímskirkja, salę koncertowa Harpa, ratusz miejski, parlament, dzielnicę portową. Po południu czas wolny. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w dodatkowo płatnych wycieczkach fakultatywnych: półdniowy rejs na obserwację wielorybów (czas trwania 2 - 3 godziny) – ok. 85 EUR od osoby;  a ok. 170 EUR od osoby za rejs szybką łodzią     (szczególnie polecamy).
Dzień 5. 
Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Reykjaviku oraz zakupy. Dla chętnych: możliwość lotu helikopterem (od ok. 250 EUR od osoby) oraz zwiedzania unikatowego tunelu lawowego – stworzonego przez strumień lawy o temperaturze 1200°C ( około 60 EUR). Możliwość uczestnictwa w pożegnalnej kolacji - bufet owoców morza (około 60 EUR). Wieczorem przejazd do Blue Lagoon – jednego z najsłynniejszych na świecie kompleksów naturalnych basenów geotermalnych (w zależności od rozkładu lotu ten punkt programu może być realizowany dnia pierwszego). Z Blue Lagoon udamy się na lotnisko. Lot powrotny do Polski w godzinach późnowieczornych.
Imprezy na Islandię odbywają się w kameralnych grupach.
WYPOSAŻENIE HOTELU
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
OBSŁUGA:
w języku polskim

Wycieczka Portugalska Odyseja 2024

Wycieczka Portugalska Odyseja 2024, Wycieczki Objazdowe 2024, Wycieczki do Portugalii 2024, Portugalia 2024, Zwiedzanie Portugalii w 2024 r.

OPIS OFERTY

Dzień 1. Polska - Lizbona

Przelot do Lizbony. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2. Lizbona-Obidos-Fatima

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LIZBONY. Przejazd do mieszczącej się nad rzeką dzielnicy Belem, gdzie znajdują się figurujące na liście UNESCO obiekty upamiętniające złote czasy Imperium Portugalskiego. Zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów z grobem najsłynniejszego portugalskiego odkrywcy Vasco da Gama i dekoracjami będącymi kwintesencją stylu manuelińskiego. Przejazd pod Wieżę Belem, która strzegła niegdyś wejścia do portu lizbońskiego oraz pod wzniesiony w czasach Salazara Pomnik Odkrywców. Czas na degustację słynnych babeczek z kremem zwanych pastel de nata w zabytkowej kawiarni z XIX w. Przejazd do centrum miasta nazywanego Baixa. Spacer po reprezentacyjnych placach stolicy: Praca do Comercio, Praca Rossio i Praca dos Restauradores. Podziwianie stalowej konstrukcji windy Św. Justyny, której zaprojektowanie przypisuje się pracowni Gustave’a Eiffel’a. Przejście do najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamy, gdzie mieści się kościół św. Antoniego i zabytkowa katedra Se. Czas wolny na podziwianie panoramy miasta z punktów widokowych. Przejazd do średniowiecznego miasteczka OBIDOS, w którym czas stanął w miejscu. Spacer po uroczym starym mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Możliwość zakupu pamiątek w

lokalnych sklepikach. Przejazd do FATIMY. Spacer po Sanktuarium i zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami fatimskimi z 1917 r. : Bazylika z grobami pastuszków, Kapliczka Objawień, współczesny kościół Św. Trójcy. Kolacja. Możliwość udziału w wieczornej procesji światła na placu sanktuaryjnym. Nocleg w Fatimie lub okolicach.

Dzień 3. Batalha - Alcobaca - Nazare

Śniadanie. Przejazd do BATALHA – zwiedzanie opactwa Dominikanów będącego najwspanialszym przykładem architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Wpisany w 1983 roku na listę UNESCO klasztor jest jednym z najpiękniejszych zabytków Półwyspu Iberyjskiego. Przejazd do ALCOBACA – zwiedzanie wzniesionego w XII w. surowego opactwa Cystersów z największym kościołem w Portugalii. Przejazd do NAZARE – miasteczka leżącego nad oceanem, gdzie kultywowana jest tradycja rybołówstwa, a które jednocześnie jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynkowych na zachodnim wybrzeżu Portugalii. Czas na wypoczynek nad oceanem i delektowanie się świeżymi rybami i owocami morza serwowanymi w lokalnych tawernach. Wizyta w punkcie widokowym Sitio, z którego można podziwiać piękną panoramę zatoki Nazare i miasteczka, a gdzie — jak mówi legenda — w XII w. wydarzył się cud.

Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4. Coimbra - Aveiro - Braga

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY - miasta tradycji studenckich. Zwiedzanie najstarszego uniwersytetu Portugalii założonego w 1290 roku z piękną barokową Biblioteką Joaniny*, Salą Rektorską i krużgankami. Spacer po starówce: podziwianie zabytkowej katedry Se będącej przykładem sztuki romańskiej, przejście wąskimi uliczkami, przy których mieszczą się tradycyjne kamienice, nawiedzenie kościoła Św. Krzyża, gdzie pochowani są pierwsi władcy Portugalii. Przejazd do AVEIRO - miasta położonego na wodzie, zwanego portugalską Wenecją.

Spacer po centrum i rejs łódkami moliceiros po kanałach. Czas na degustację słynnych ovos moles będących lokalną specjalnością. Przejazd na Costa Nova gdzie można podziwiać kolorowe domy rybaków stanowiących charakterystyczny element krajobrazu Aveiro. Przejazd do BRAGI - jednego z najstarszych miast Portugalii, nazywanego jej religijną stolicą. Zwiedzanie zabytkowej katedry Se powstałej we wczesnym średniowieczu i spacer po zabytkowym centrum miasta.

Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5. Santiago de Compostela - Bom Jesus

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA w Hiszpanii. To tu, jak mówi legenda, spoczywają szczątki jednego z Dwunastu Apostołów - Św. Jakuba, do którego grobu od wieków masowo przybywają pielgrzymi z najbardziej odległych zakątków świata. Spacer po starówce Santiago: Plac Obradoiro, Plac Złotników, Plac Cervantesa. Podziwianie katedry Św. Jakuba będącej jedną z najwspanialszych w Hiszpanii. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do Portugalii. Przejazd w okolice Bragi do Sanktuarium BOM JESUS DO MONTE, do którego prowadzą barokowe schody ozdobione ogrodami. Jest to jeden z najpiękniejszych przykładów baroku w sztuce sakralnej, jaki spotkamy w Portugalii. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6. Braga - Porto

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO – perły północnej Portugalii. Spacer mostem króla Ludwika I z którego rozciągają się niezapomniane widoki na miasto. Podziwianie katedry Se, zwiedzanie budynku dworca kolejowego Św. Benedykta z wnętrzem wyłożonym 20 tys. ceramicznych płytek azulejos, spacer uliczkami starówki oraz zwiedzanie najbogatszego w Portugalii barokowego kościoła Św. Franciszka. Spacer po Ribeirze - nadbrzeżu zabudowanym rzędem kolorowych kamieniczek wpisanych na listę UNESCO, skąd rozciągają się widoki na mosty łączące oba brzegi rzeki Duero oraz dzielnicę Vila Nova de Gaia znaną z piwnic porto. Połączona z degustacją wizyta w jednej z piwnic porto, podczas której można zgłębić proces powstawania słynnego trunku. Czas wolny. Opcjonalnie możliwość uczestniczenia w rejsie widokowym po rzece Duero i podziwiania miasta z poziomu rzeki.

Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7. Tomar - Sintra - Cabo da Roca - Lizbona

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TOMARU- niegdyś głównej siedziby Templariuszy na terenach Portugalii. Zwiedzanie potężnego klasztoru, którego budowę zakon rozpoczął w XII w. i który po dzień dzisiejszy pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych i najlepiej zachowanych miejsc związanych z Templariuszami. Przejazd do SINTRY malowniczo położonej na wzgórzu wśród egzotycznych ogrodów i zielonych lasów, gdzie swe wakacje spędzali portugalscy monarchowie i arystokraci. Zwiedzanie Palacio da Vila (Pałacu Narodowego) pięknie ozdobionego ceramicznymi płytkami azulejos oraz meblami i pamiątkami z epoki. Czas na spacer po uliczkach Sintry i spróbowanie tradycyjnych ciasteczek queijada. Dla chętnych możliwość zwiedzania tajemniczego kompleksu ogrodowego Quinta da Regaleira. Przejazd na najdalej na zachód wysunięty punkt Europy – CABO DA ROCA, skąd rozciągają się niesamowite widoki na Ocean Atlantycki i surowe klify. Przejazd do hotelu. Fakultatywnie wieczorem: kolacja z muzyką fado — możliwość spróbowania tradycyjnych potraw portugalskiej kuchni przy dźwiękach muzyki fado wpisanej w 2011 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Nocleg.

Dzień 8. Lizbona - Polska

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

UWAGA:

Niniejsza oferta objazdowa nie jest dostępna dla dzieci poniżej 5 roku życia, ze względu na brak udogodnień w trakcie programu zwiedzania, intensywność zwiedzania, odmienność klimatyczną, stref czasowych, zwyczajów i kuchni. W przypadku zainteresowania wyjazdem z dziećmi, w tym poniżej 5 roku życia, zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi ofertami.

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY

EURO, 1 EUR = ok. 4.45 PLN (wg kursu NBP z czerwca 2020r). Przykładowe ceny: woda mineralna ok 1 EUR, kawa w restauracji ok 1,5 EUR.

KLIMAT / KIEDY JECHAĆ

Pod względem klimatu Portugalia jest doskonała dla osób nie lubiących zbyt dużych upałów. Dzięki oceanicznym wiatrom nie jest tu nigdy ani zbyt gorąco, ani zimno. Doskonała do wypoczynku pora i ciepłe morze rozpoczynają się na przełomie maja i czerwca i trwają do listopada.

JĘZYK

Językiem urzędowym jest portugalski. W miejscowościach turystycznych można porozumieć się w języku angielskim i francuskim. Warto poznać podstawowe zwroty portugalskie, szczególnie w przypadku samodzielnego podróżowania po Portugalii.

CZAS

Pomiędzy Portugalią a Polską jest godzina różnicy, godz. 13.00 w Polsce = godz. 12.00 w Portugalii.

KUCHNIA / SMAKOWITOŚCI

Potrawą najbardziej smakującą Portugalczykom jest sztokfisz,suszony dorsz, z którego przyrządza się np.: pasteis de bacalhau - przyprawione ziołami pulpeciki z masy zmieszanej z dorsza i ziemniaków.

PAMIĄTKI

Typowymi pamiątkami przywożonymi z Portugalii są: wyroby z wikliny, kapelusze i kosze słomiane, wyroby z miedzi i cyny, drewniane figurki, ceramika z Porches.

CIEKAWE WYDARZENIA

W maju odbywają się barwne procesje w miejscowości Loule. W lipcu obchodzone są święta Senhora do Carmo, którym towarzyszy jarmark w Faro. W sierpniu odbywa się barwny jarmark przy okazji obchodów lokalnego święta w Castro Marim. 18 maja w całym kraju odbywa się Noc Muzeów, kiedy to większość muzeów w kraju jest otwarta po zmierzchu a wstęp jest bezpłatny.

TRANSPORT I KOMUNIKACJA

Doskonale funkcjonuje sieć lokalnych połączeń autobusowych zarówno pomiędzy miejscowościami turystycznymi na wybrzeżu Algarve jak i do nieco bardziej oddalonych miejsc. Bardzo wygodnie podróżuje się koleją.

REGION ALGARVE

Na południowym krańcu Portugalii, od Przylądka św. Wincentego aż po granicę z Hiszpanią rozciąga się najbardziej słoneczna kraina tego kraju - Algarve. Z jednej strony oblewają ją spokojne wody Atlantyku, a od północy ogranicza wysokie pasmo gór Caldeirao.

PLAŻE

Wybrzeże Algarve ciągnie się na długości 230 km z czego 150 km stanowią plaże. Wybrzeże nie jest jednolite - w niektórych miejscach tworzą je małe piaszczyste zatoczki pomiędzy klifami, w innych szerokie długie plaże.

ALBUFEIRA

Miasto tak sławne, że stało się turystyczną stolicą Algarve. Dawniej mała wioska turystyczna, dziś najbardziej popularne miasto wypoczynkowe wybrzeża. Oprócz hoteli rozlokowanych przy plażach, można tu spacerować po starówce i pomiędzy mauryjskimi białymi domkami wybudowanymi na stromym zboczu. Plaża jest tu naprawdę imponująca, długa i szeroka, pokryta drobnym, złotym piaskiem, łagodnie opadająca do morza. W ciągu dnia polecamy liczne sporty wodne, wieczorem rozrywki w knajpkach na starówce. Transfer z lotniska w Faro do hoteli w Albufeira - około 60 minut.

QUARTEIRA

Doskonały wybór dla osób pragnących wypocząć w mniejszej, bardziej spokojnej miejscowości, jednak mieć bliski dostęp do atrakcji dużego kurortu. Quarteira to nieduża miejscowość położona tuż obok Vilamoura. Transfer z lotniska w Faro do hoteli w Quarteira - około 30 minut.

VILAMOURA

Ta turystyczna miejscowość leży niedaleko Quarteiry i stanowi prężnie rozwijający się nadmorski kurort. Znajduje się tu sporo nowoczesnych hoteli i ośrodków rekreacyjnych. Region słynie z najlepszych w Europie pól golfowych. Do tutejszego portu jachtowego przez cały rok przybijają łodzie z całego świata. W mieście mieści się Museum Cerra da Vila z kolekcją pozostałości z czasów Rzymian, Maurów i Wizygotów oraz niewielkie muzeum przybliżające historię kolonii. Miejscowe wykopaliska eksponują pozostałości budowli z czasów Imperium Rzymskiego.

OBSŁUGA:

w j.polskim

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
06.03-13.03.2025 5490 PLN Sprawdź
01.05-08.05.2025 5490 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 6,96% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o zachorowanie na Covid- 19 : Dopłata 5,8% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o zachorowanie na Covid- 19 oraz o następstwa chorób przewlekłych : Dopłata 8,7% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

7 noclegów w hotelach odpowiadających kategorii 3*

Wyżywienie

śniadanie (BB)

wyżywienie wg programu, tj. 7 śniadań, 4 obiadokolacje i 1 lunch

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

- dopłaty do pokoju jednoosobowego albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 150 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- kosztów wycieczek fakultatywnych,
- bagaż rejestrowany 20 kg - Warszawa: 530 zł/os., Wrocław: 530 zł/os, Kraków 290 zł/os., Katowice 595 zł/os. - cena w momencie zakupu wycieczki, później może ulec zmianie

DODATKOWO PŁATNE:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 170 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • wycieczki fakultatywne
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Cena zawiera

- przelot na trasie Polska - Rejkjawik - Polska
- opłaty lotniskowe
- ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką
- śniadania,
- transport autokarami lub minibusami
- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota
- bagaż 10 kg o wymiarach 55 x 40 x 23
 • przelot bezpośredni Polska - Lizbona - Polska 
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • 7 noclegów w hotelach odpowiadających kategorii 3*
 • wyżywienie wg programu, tj. 7 śniadań, 4 obiadokolacje i 1 lunch
 • transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • serwis polskiego pilota
 • 1 sztuka bagażu głównego 20 kg
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.