w naszej ofercie: 8117 imprez, 3481 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wyprawa na Koniec Świata Arabia Saudyjska 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYPRAWA NA KONIEC ŚWIATA ARABIA SAUDYJSKA 2024

Wycieczka do Arabii Saudyjskiej , Wycieczka do Arabii Saudyjskiej 2024, Zwiedzanie Arabii Saudyjskiej 2024, Arabia Saudyjska 2024

Wyżywienie: (HB) (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
277636701
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Wycieczka Arabska Opowieść 2020
Wycieczka do Arabii Saudyjskiej, Zwiedzanie Arabii Saudyjsiej, Arabia Saudyjska 2020
OPIS OFERTY
Dzień 1: Przylot do Rijad, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu.
Dzień 2: Rijad.
Po śniadaniu wyruszymy w stronę naszego pierwszego punktu na trasie, Ad-Dirijja. To jedno z najważniejszych miast regionu, ponieważ to tu początek swojej historii ma dynastia Saudów. Panuje ona niepodzielnie od roku 1932, w którym to właśnie utworzyła państwo Arabia Saudyjska. 
Ad-Dirijja znajduje się we wschodniej części tak zwanego obszaru Najd w dolinie znanej jako Wadi Hanifa. Mieszczą się tam Fort Masmank i Souq Al Dira. Ten pierwszy powstał w drugiej połowie XIX wieku dzięki Abdullahowi bin Rashidowi i stanowił garnizon wojskowy dla jego armii. Forteca odegrała ważną rolę w historii królestwa, to tam w 1902 roku ibn Saud przejął władzę z rąk swych wrogów. Drugie z kolei, Souq Al Dira, jest dzielnicą handlową nazwaną tak od sporej liczby suk (arabskich straganów). Stanowią one najważniejsze zabytkowe części Rijad. Lunch. Dalej udamy się do Muzeum Narodowego, to miejsce do nauki i odkrywania, powstało by rozbudzić dumę z arabskiego dziedzictwa i szacunek do islamu. Składa się z ośmiu galerii opowiadających w całości arabską historię, od stworzenia świata po dzisiejszą nowoczesną erę. Stamtąd pójdziemy do Pałacu Murabba, najważniejszego obiektu powstałego dzięki królowi Abdulazizowi w 1937 roku, który zbudował je jako dom dla swojej rodziny. Nocleg w hotelu.
Dzień 3: Rijad – Al-Ula.
Śniadanie. Z rana, w drodze na lotnisko, przejdziemy przez rynek, na którym odbywają się licytacje wielbłądów. Później czeka nas przelot do Al-Ula. Transfer do hotelu, czas wolny, nocleg.
Dzień 4: Al-Ula – Mada’in Salih.
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do archeologicznej części miasta Mada’in Salih znajdującego się w oazie prowincji Medyna. Jest ono jednym z zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy stację kolejki wąskotorowej, a także rozległe tereny Nabatean Well (znane też jako Nabatea), które w starożytności należało do Nabatejczyków, ludu przybyłego ok. VI w. p.n.e. z Półwyspu Arabskiego w rejony obecnego południowego Izraela i południowej Jordanii. Dalej starożytna świątynia Qasr Al Bint. Pałac Al Farid, najwspanialszy w całym regionie pałac wykuty w skale. Jego rozmiar i majestatyczność robią ogromne wrażenie na odwiedzających.
Kolejnym punktem wycieczki jest Wadi Al Ula, bujna dolina oazy, która biegnie przez miejscowość Al-Ula, osłonięta piaskowcowymi górami, tworzy idealne środowisko dla rozkwitu cywilizacji. Dedanici, Lijaniici i Nabatejczycy zbudowali tutaj miasta. Region Al-Ula był ważnym szlakiem handlowym używanym przynajmniej od pierwszego tysiąclecia p.n.e. Położona na starożytnym Szlaku Kadzideł między Arabią Południową a Egiptem, Al-Ula stała się centrum wymiany handlowej i kulturalnej. Dalej zobaczymy też bramę do Mada’in Salih, która znana jest z wyrzeźbionego przez poprzedników Nabatejczyków lwa w skale. Później czeka nas Mada’in Salih znane jako Al Hijr, w czasach starożytnych służyło ono za ważny przystanek na szlaku handlowym. Miasta te leżą na w strefie odosobnienia, około 845 km od Jeddah w północno-zachodniej części królestwa między Taboukiem a Madinah. Obiad, czas wolny i nocleg w hotelu.
Dzień 5: Al Ula – Dżedda.
Śniadanie. Zaczniemy dzień od wyjazdu do Khuraiba, wielkiej skały, która kształtem przypomina prawdziwego słonia. Kolejnym przystankiem jest stara część miasta Al-Ula. Samo miasto jest dziś utożsamiane z biblijnym Deonem. Następnie udamy się na samolot do Dżeddy. Transfer do hotelu, czas wolny, nocleg.
Dzień 6: Dżedda.
Śniadanie. Poranna wizyta w starych osmańskich domach, zbudowanych głównie z koralowca i drewna. Najpiękniejszym i najbardziej znanym domem jest Nasif House, który powstał w 1850 roku. Wybudowała go dobrze tam znana rodzina Nasifów, która była jedną z najbardziej wpływowych rodzin w historii Dżeddy. To właśnie w tym domu u Mohammeda Nasifa noc spędził król Abdul Aziz. Było to zaraz po tym jak Aziz doprowadził do zwycięstwa swoją armię w stolicy Western Province.
Naszym następnym punktem jest muzeum Altaybat Int’l City, które jest pięknym miejscem z niemal niekończącą się wystawą sztuki, etnografii i archeologicznych artefaktów. Po lunchu w jednej z lokalnych restauracji, udamy się do otwartego muzeum i na promenadę. Powrót do hotelu, obiad, nocleg.
Dzień 7: Powrót do domu.
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.
UWAGA:
W przypadku par konieczne jest posiadanie odpisu aktu małżeństwa w języku angielskim w celu zakwaterowania, kobiety powinny zaopatrzyć się w abayę - wymóg konieczny. Nie wolno robić zdjęć kobietom, mężczyzna nie ma prawa rozmawiać z kobietą bez zody jej męża lub opiekuna. W paszportach osób wybierających się do Arabii Saudyjskiej nie mogą znajdować się pieczątki potwierdzające pobyt na terytorium Izraela i Iranu! Zakazuje się wwożenia alkoholu i symboli religijnych.
OBSŁUGA:
W jęz. polskim.

Wyprawa na Koniec Świata Arabia Saudyjska 2024

Wycieczka do Arabii Saudyjskiej , Wycieczka do Arabii Saudyjskiej 2024, Zwiedzanie Arabii Saudyjskiej 2024, Arabia Saudyjska 2024

OPIS OFERTY

RIJAD - AL-ULA - MADA’IN SALIH - JEDDAH

Dzień 1: Wylot z Polski.

Dzień 2: Rijad

Przylot do Rijadu — przejazd do hotelu, późne śniadanie następnie wyruszymy w stronę naszego pierwszego punktu na trasie, Ad-Dirijja. To jedno z najważniejszych miast regionu, ponieważ to tu początek swojej historii ma dynastia Saudów. Panuje ona niepodzielnie od roku 1932, w którym to właśnie utworzyła państwo Arabia Saudyjska. Ad-Dirijja znajduje się we wschodniej części tak zwanego obszaru Najd w dolinie znanej jako Wadi Hanifa. Mieszczą się tam Fort Masmank i Souq Al Dira. Ten pierwszy powstał w drugiej połowie XIX wieku dzięki Abdullahowi bin Rashidowi i stanowił garnizon wojskowy dla jego armii. Forteca odegrała ważną rolę w historii królestwa, to tam w 1902 roku ibn Saud przejął władzę z rąk swych wrogów. Następnie udamy się do At-Turaif zabytkowej dzielnicy wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO gdzie udamy się do interaktywnego muzeum, a potem na Souq Al Dira, który jest dzielnicą handlową nazwaną tak od sporej liczby souków (arabskich straganów). Stanowią one najważniejsze zabytkowe części Rijadu.

Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

Dzień 3: Rijad.

Po śniadaniu udamy się do Muzeum Narodowego, to miejsce do nauki i odkrywania, powstałoby rozbudzić dumę z arabskiego dziedzictwa i szacunek do islamu. Składa się z ośmiu galerii opowiadających w całości arabską historię, od stworzenia świata po dzisiejszą nowoczesną erę. Stamtąd pójdziemy do Pałacu Murabba, najważniejszego obiektu powstałego dzięki królowi Abdulazizowi w 1937 roku, który zbudował je jako dom dla swojej rodziny. Powrót do hotelu, lunch, a następnie przesiądziemy się w samochody z napędem 4 × 4 i udamy się w kierunku jednej z najpopularniejszych atrakcji Arabii Saudyjskiej The Edge of the World- Końca Świata to pasmo górskie rozciągające się na 800 km z zapierającym dech klifem o wysokości 300 m. Po drodze odwiedzimy odrestaurowaną tradycyjną wioskę Sadous oraz tak zwaną jaskinię nietoperzy. Lekka kolacja na pustyni i powrót do hotelu

Dzień 4: Rijad – Al-Ula.

Śniadanie. Z rana, w drodze na lotnisko, przejdziemy przez rynek, na którym odbywają się licytacje wielbłądów. Później czeka nas przelot do Al-Ula, oazy, która kojarzona jest z biblijnym Dedanem. Jest to pierwsze miejsce wpisane na Listę UNESCO w Arabii Saudyjskiej — skupisko artefaktów oraz miejsc z inskrypcjami kamiennymi, Można tam zobaczyć dobrze zachowane grobowce, skalne mieszkania pochodzące z okresu Nabatejczyków i Dedanitów. Przejazd przez pustynię do Khuraiba, wielkiej skały o wysokości 52 m, która kształtem przypomina prawdziwego słonia. Kolejnym przystankiem jest stara część miasta Al-Ula ze stanowiskami archeologicznymi. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg

Dzień 5: Al-Ula – Mada’in Salih.

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do archeologicznej części miasta Mada’in Salih znajdującego się w oazie prowincji Medyna. Jest ono jednym z zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy stację kolejki wąskotorowej, a także rozległe tereny Nabatean Well (znane też jako Nabatea), które w starożytności należało do Nabatejczyków, ludu przybyłego ok. VI w. p.n.e. z Półwyspu Arabskiego w rejony obecnego południowego Izraela i południowej Jordanii. Dalej starożytna świątynia Qasr Al Bint. Pałac Al Farid, najwspanialszy w całym regionie pałac wykuty w skale. Jego rozmiar i majestatyczność robią ogromne wrażenie na odwiedzających. Kolejnym punktem wycieczki jest Wadi Al Ula, bujna dolina oazy, która biegnie przez miejscowość Al-Ula, osłonięta górami, tworzy idealne środowisko dla rozkwitu cywilizacji. Dedanici, Lijaniici i Nabatejczycy zbudowali tutaj miasta. Region Al-Ula był ważnym szlakiem handlowym używanym przynajmniej od pierwszego tysiąclecia p.n.e. Położona na starożytnym Szlaku Kadzideł między Arabią Południową a Egiptem, Al-Ula stała się centrum wymiany handlowej i kulturalnej. Dalej zobaczymy też bramę do Mada’in Salih, która znana jest z wyrzeźbionego przez poprzedników Nabatejczyków lwa w skale. Później udamy się do Mada’in Salih znanego jako Al Hijr, w czasach starożytnych służyło ono za ważny przystanek na szlaku handlowym. Kolacja, czas wolny i nocleg w hotelu.

Dzień 6: Al Ula – Jeddah.

Śniadanie. Następnie udamy się na samolot do Jeddah. Miasto to położone jest nad Morzem Czerwonym i uznawane za jedno z najbardziej liberalnych miejsc w Królestwie. Zbudowane przez przybyszów z terenów dzisiejszego Jemenu ok. 500 r. p.n.e. Nazywane jest również bramą do świętego miejsca, czyli Mekki. Po przylocie zobaczymy Meczet Fatima Al-Zahra, tzw. pływający meczet oraz Fontanna Króla Fahda – najwyższą na świecie fontannę następnie udamy się do Pałacu Khuzam muzeum antyków i dziedzictwa. Transfer do hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 7: Jeddah.

Śniadanie. Poranna wizyta w starych osmańskich domach, zbudowanych głównie z koralowca i drewna. Najpiękniejszym i najbardziej znanym domem jest Nasif House, który powstał w 1850 roku. Wybudowała go dobrze tam znana rodzina Nasifów, która była jedną z najbardziej wpływowych rodzin w historii Dżeddy. To właśnie w tym domu u Mohammeda Nasifa noc spędził król Abdul Aziz. Było to zaraz po tym, jak Aziz doprowadził do zwycięstwa swoją armię w stolicy Western Province. Naszym następnym punktem jest muzeum Altaybat Int’l City, które jest pięknym miejscem z niemal niekończącą się wystawą sztuki, etnografii i archeologicznych artefaktów. Następnie udamy się do otwartego muzeum rzeźby na wolnym powietrzu i na promenadę, która ciągnie się na ponad 30 km. Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

Dzień 8: Powrót do kraju.

Śniadanie, czas wolny na zakupy. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Jeddah, wylot do Polski.

UWAGA.

Kobiety powinny zadbać o skromny strój, który zakryje nogi, szyję i ręce – dłuższe bluzki w stonowanych kolorach. Nie wolno robić zdjęć kobietom, a mężczyźni nie mają prawa rozmawiać z kobietami bez zgody jej męża lub opiekuna. W paszportach osób wybierających się do Arabii Saudyjskiej nie mogą znajdować się pieczątki potwierdzające pobyt na terytorium Izraela i Iranu. Zakazuje się wwożenia alkoholu i symboli religijnych.

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Przewodnik

Klimat:

W przeważającej części kraju występuje skrajnie suchy klimat, gdyż Arabia Saudyjska leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Tutejszy klimat należy do najsurowszych na świecie, a zarazem najgorętszych na Ziemi. Kilkanaście kilometrów w głąb lądu klimat przybiera cechy kontynentalne. Opady są niewielkie lub nie występują. Dobowe amplitudy temperatur są bardzo wysokie, średnia temperatura dla całego kraju wynosi ok. 30 °C, jednak kilkadziesiąt kilometrów dalej mogą już być temperatury nawet o 10 °C wyższe. Przykładowo latem w Mekce bywa 45 °C, a w nocy 20 °C. Na wybrzeżu waha się między 15-20 °C, w głębi lądu 20-25 °C. Najlepsze miesiące na wyjazd to od stycznia do kwietnia i od listopada do grudnia, wtedy temperatury są najbardziej znośne.

Waluty:

Rial saudyjski (SAR)

1 rial saudyjski = 100 halali

1 USD = 3,75 SAR

1 EUR = 4,12 SAR

1 PLN = 0,95 SAR

Obsługiwane karty: MasterCard, Visa, AmericanExpress.

Przykładowe ceny:

Mleko 1,75 l = 4,95 SAR

Papierosy = 10-15 SAR

Czas lotu:

Lot z Polski do Arabii Saudyjskiej trwa ok. 5 godzin, jednak ze względu na brak bezpośrednich połączeń lot trwa 9-11 godzin.

Różnice czasowe:

Po przybyciu do Arabii Saudyjskiej zegarki należy przestawić względem polskiego czasu o godzinę do przodu latem, a 2 godziny zimą.

Transport:

W Arabii Saudyjskiej honorowane jest polskie prawo jazdy i jego międzynarodowy odpowiednik. W dużych miastach przy hotelach łatwo można wynająć samochód, potrzebny jest paszport. Drogi między największymi ośrodkami w kraju są dobrze rozwinięte, dobrej jakości i oznakowane, lecz nie po angielsku. Gorzej rozwinięty jest transport publiczny, dostępne są 4 połączenia kolejowych, z kolei sieć połączeń autobusowych jest rzadka i nierównomierna. Dobrze rozwinięty jest natomiast transport lotniczy z siecią wielu lokalnych lotnisk.

Elektryczność:

127 V / 220 V; 60 Hz. Wtyczki elektryczne typu: A, B, F, G.

Uwagi:

W przypadku par konieczne jest posiadanie odpisu aktu małżeństwa w języku angielskim w celu zakwaterowania, kobiety powinny zaopatrzyć się w abayę - wymóg konieczny. Nie wolno robić zdjęć kobietom, mężczyzna nie ma prawa rozmawiać z kobietą bez zody jej męża lub opiekuna.

W paszportach osób wybierających się do Arabii Saudyjskiej nie mogą znajdować się pieczątki potwierdzające pobyt na terytorium Izraela i Iranu!

Zakazuje się wwożenia alkoholu i symboli religijnych.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
14.08-22.08.2024 17349 PLN Sprawdź

Ceny mogą ulec zmianie zależnbości od kosztów biletu lotniczego.
Zapytaj o aktualną cenę!
Ceny mogą ulec zmianie zależnbości od kosztów biletu lotniczego.
Zapytaj o aktualną cenę!

Zniżki i dopłaty

Dopłata do podróżującego samotnie : Dopłata 4653 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 5474 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
Turystyczny Fundusz Pomocowy (obowiązkowe) : Dopłata 13 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji : Dopłata 2,9% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe : Dopłata 5,8% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe + Covid : Dopłata 7,54% od sumy
ubezpieczenie kosztów rezygnacji + Covid : Dopłata 4,64% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel

zakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi 3***, w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją

Wyżywienie

(HB) (HB)

śniadania i obiadokolacje

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena nie zawiera

- dopłata do pokoju jednoosobowego albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,
- koszty wizy saudyjskiej,
- opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne wysokości 190 USD na osobę płatne pilotowi na miejscu jako pakiet,
- przeloty lokalne Rijad – Al-Ula, Al-Ula-Dżedda w kwocie 220 USD/os., platne przy rezerwacji.

DODATKOWO PŁATNE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,
 • koszty wizy saudyjskiej,
 • opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne wysokości 250 USD na osobę płatne pilotowi na miejscu jako pakiet,
 • przeloty lokalne Rijad – Al-Ula, Al-Ula-Dżedda w kwocie 280 USD/os., platne przy rezerwacji.
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Cena zawiera

- przelot na trasie Polska – Riyadh – Jeddah – Polska, z przesiadkami,
- opłaty lotniskowe,
- ubezpieczenie KL, NNW,
- zakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi 3***, w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,
- śniadania,
- transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem,
- zwiedzanie wg programu,
- obsługa polskiego pilota.
 • przelot na trasie Polska – Riyadh – Jeddah – Polska, z przesiadkami,
 • opłaty lotniskowe,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • zakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi 3***, w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,
 • śniadania,obiadokolacje 
 • transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem,
 • zwiedzanie wg programu,
 • obsługa polskiego pilota.
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.