w naszej ofercie: 13516 imprez, 2862 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Anglia i Walia 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA ANGLIA I WALIA 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Zwiedzanie Londynu, Zwiedzanie Wielkiej Brytanii, Zwiedzanie Walii, W Programie: CANTERBURY - STRATFORD- OXFORD - BIRMINGHAM - BATH - CARDIFF - STONEHEDGE - SAILSBURY - LONDYN

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
277749360
oferta w pdf

Wycieczka Anglia i Walia 2024

Wycieczki Objazdowe 2024, Zwiedzanie Londynu, Zwiedzanie Wielkiej Brytanii, Zwiedzanie Walii, W Programie: CANTERBURY - STRATFORD- OXFORD - BIRMINGHAM - BATH - CARDIFF - STONEHEDGE - SAILSBURY - LONDYN

Program ramowy

UWAGA!!! Jedynym dokumentem uprawniającym do podróży jest PASZPORT

POLSKA - CANTERBURY - STRATFORD- OXFORD - BIRMINGHAM - BATH - CARDIFF - STONEHEDGE - SAILSBURY - LONDYN

1 dzień Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd przez Niemcy, Francję, kraje tranzytowe.

2 dzień - Poranny przyjazd do Calais, przeprawa przez kanał La Manche (prom lub tunel). Przejazd do urokliwej miejscowości Canterbury w hrabstwie Kent, gdzie mieści się siedziba arcybiskupstwa Kościoła anglikańskiego. Zwiedzanie przepięknej katedry wpisanej na listę UNESCO, która zbudowana jest w stylu gotyku angielskiego. Chwila czasu wolnego na spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień Po śniadaniu przejazd do Stratford upon Avon, miasta w którym urodził się William Sheakspeere. W programie m.in: spacer po mieście, wizyta w domu potey, wizyta w Holy Trinity Church, gdzie znajduje się nagrobek pisarza Po południu przejazd do Oxfordu, określanego miastem malowniczych wież w ktrym siedzibę ma najstarszy i jeden z najbardzeij prestiżowych uniwersytetów na terenie dawnego Impreium Brytyjskiego. Na tej elitarnej uczelni nauki pobierali m.in. dziewiętnastowieczny poeta Oscar Wilde, C.S. Lewis czy J.R.R Tolkien. Budynki uniwersytetu stanowiły plany zdjęciowe dla wielu filmów m.in. Jamesa Bonda czy też Harrego Pottera. Zwiedzanie jednego z budynków uczelni. Przejazd na obiadokolację i nocleg

4 dzień - Po śniadaniu przejazd do Birmingham. Zwiedzanie centrum miasta: Katedra Św. Filipa, Victoria Square i Chamberlain Square, a na koniec czas na zakupy w jednej z największych na świecie, futurystycznej galerii handlowej Bullring. Przejazd do jednego z najbardziej okzałych w Anglii, zbudwanego w XI wieku przez Wilhelma Zdobywcę zamku Warwick. Zwiedzanie zamku, łącznie z wizytą w lochach. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - Po śniadaniu przejazd do Tintern Abbey, gdzie przespacerujemy się wśród malowniczych ruin XII-wiecznego cysterskiego opactwa. Następnie przejazd do stolicy Cardiff, która zachwyca przyjezdnych atmosferą, architekturą i daje możliwość zrobienia wyjątkowych zakupów. Na trasie zwiedzania m.in. zamek, Muzeum Narodowe oraz wyjątkowe zabudowania portowe. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień - Po śniadaniu przejazd do Bath – kolebki monarchii i jedynego na Wyspach Brytyjskich uzdrowiska z wodami termalnymi. Objazd pięknego miasta, spacer po słynnym moście Pulteney oraz zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO rzymskich łaźni. Następnie przejazd do Stonehenge, gdzie znajdują się tajemnicze, megalityczne kamienne kręgi także wpisane na listę UNESCO. Kolejnym punktem programu będzie miejscowość Salisbury, miasto słynące głównie z gotyckich zabudowań i wyróżniającej się nad innymi budynkami Katedry z XIII wieku z najstarszym działającym zegarem w Europie. W katedrze znajduje się kolejny zabytek UNESCO - Magna Carta (Wielka Karta Swobód wydana przez króla Jana bez Ziemi w 1215 r). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień - Po śniadaniu przejazd do Londynu. Spacer po dzielnicy Westminster: Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina (z zewnątrz). Budynek Parlamentu, Big Ben, 10 Downing Street – rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, i pałac Buckingham – Zwiedzanie najstarszej części miasta - katedra św. Pawła– najbardziej znany kościół anglikański w Wielkiej Brytanii(z zewnątrz), Most Milenijny, dzielnica starych doków obecnie zagospodarowana przez kawiarnie, i urokliwe sklepy. Następnie spacer w kierunku Tower of London – byłego pałacu, a potem więzienia. Wizyta pod Tower Bridge. Czas na ostatnie zakupy i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień - Przekroczenie granicy Polski około południa. Powrót do poszczególnych miast.

Pomimo, że internet w Anglii działa w każdym hotelu i w miejscach publicznych, przed wyjazdem polecamy zakupienie specjalnego pakietu danych u swojego operatora telefonii komórkowej. Dzięki temu korzystanie z internetu w telefonie komórkowym nie będzie musiało się ograniczać wyłącznie do wifi. Rekomendujemy przygotowanie się na płatności kartą płatniczą na terenie Wielkiej Brytanii.

Transport

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

imprezy realizowane są autokarami ROYAL CLASS IRIZAR. Rok produkcji 2024

Orientacyjne godziny powrotu: Gliwice 17:00 – 19:00; Katowice 18:00 – 20:00; Kraków 19:00 – 21:00; Łódź 19:00 – 21:00; Warszawa 21:00 – 23:00; Wrocław 14:00 – 16:00; Poznań 17:00 – 19:00

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

Ubezpieczenie

PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ

 • ubezpieczenie KUP SOBIE SPOKÓJ daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)
Uwaga: Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.
 • ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.
Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.
Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.
PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą PASZPORTU. Jedynym dokumentem uprawniającym do wjazdu do Wielkiej Brytanii jest paszport.
Dobrze wiedzieć
 • walutą obowiązującą w UK jest Funt szterling (GBP)
 • w Wielkiej Brytanii oraz w dawnych brytyjskich koloniach stosuje się tzw. imperialny system miar i wag. Przykładowo: 1 stopa (ft) = 12 cali = 0,3048 m, 1 mila = 8 furlongów = 1609,344 m
 • Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
20.05-27.05.2024 3299 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

dopłata do kajuty 2-osobowej bez okna 50 EUR - płatne w autokarze : Dopłata 0 PLN
dopłata do kajuty 2-osobowej bez okna 50 EUR - płatne w cenie : Dopłata 240 PLN
Dopłata do opcji ''Dokwaterowanie do osoby tej samej płci''' : Dopłata 90 PLN
Dopłata do pokoju 1-osobowego : Dopłata 720 PLN
Kup sobie spokój : Dopłata 200 PLN
Opcja Bezpieczny Bagaż : Dopłata 100 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 40 PLN
UBEZPIECZENIE 3w1 - 300.00 PLN (choroby przewlekłe + kup sobie spokój + bagaż) : Dopłata 300 PLN
Ubezpieczenie KL/NNW : Dopłata 200 PLN
Ubezpieczenie KR : Dopłata 200 PLN
Ubezpieczenie od chorób przewlekłych : Dopłata 200 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

Hotele 3* (pokoje 2,3, osobowe z łazienkami) w trakcie objazdu.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Śniadania w hotelu. Obiadokolacje w hotelu lub w restauracjach w trakcie zwiedzania.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Kod miasta/lotniska Cena
Białystok Dopłata 250 PLN
Bolesławiec bez dopłaty
Brzeg Dopłata 80 PLN
Bydgoszcz Dopłata 150 PLN
Gdańsk Dopłata 250 PLN
Gdynia Dopłata 250 PLN
Gliwice Dopłata 160 PLN
Głogów Dopłata 200 PLN
Gorzów Wielkopolski Dopłata 170 PLN
Grudziądz Dopłata 200 PLN
Jędrzychowice bez dopłaty
Katowice Dopłata 170 PLN
Konin Dopłata 100 PLN
Koszalin Dopłata 250 PLN
Kościan Dopłata 50 PLN
Kraków Dopłata 200 PLN
Legnica bez dopłaty
Leszno Dopłata 50 PLN
Lubin Dopłata 150 PLN
Łódź Dopłata 100 PLN
Międzyrzecz Dopłata 150 PLN
Mława Dopłata 200 PLN
Myślibórz Dopłata 200 PLN
Nowa Sól Dopłata 200 PLN
Olsztyn Dopłata 250 PLN
Olsztynek Dopłata 250 PLN
Opole Dopłata 150 PLN
Ostróda Dopłata 250 PLN
Ostrów Mazowiecki Dopłata 150 PLN
Piła Dopłata 150 PLN
Płońsk Dopłata 150 PLN
Polkowice Dopłata 150 PLN
Poznań Dopłata 50 PLN
Rawicz Dopłata 50 PLN
Sopot Dopłata 250 PLN
Szczecin Dopłata 200 PLN
Szczecinek Dopłata 250 PLN
Świebodzin Dopłata 150 PLN
Tczew Dopłata 250 PLN
Toruń Dopłata 200 PLN
Warszawa Dopłata 100 PLN
Wiskitki Dopłata 100 PLN
Wrocław bez dopłaty
Wyszków WYS_A Dopłata 150 PLN
Zambrów Dopłata 200 PLN
Zielona Góra Dopłata 200 PLN

Cena nie zawiera

Obowiązkowe

 • bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe, opłata promowa: 180 GBP/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 120 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB: 80 GBP,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 70 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 120 PLN/os.,

Cena zawiera

 • 5 noclegów w hotelach 3* (Pokoje 2,3, os. z łazienkami)
 • przejazd autokarem ROYAL CLASS IRIZAR (klimatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota,
 • zwiedzanie wg. programu,
comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.