w naszej ofercie: 16086 imprez, 5736 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz Wiejska przygoda z naturą Kaszuby 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ WIEJSKA PRZYGODA Z NATURĄ KASZUBY 2024

Obóz na Kaszubach 2024, Kolonie w Polsce dla dzieci 2024, Wakacje 2024 na Kaszubach w Polsce, Kolonie przygodowe dla dzieci 2024, Wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo Egzotyczne Kaszuby, szystkie kochające zwierzątka maluchy zapraszamy na kolonie 2024

Wiek: od 9 do 13 lat
Wyżywienie: cztery posiłki dziennie (4P)
Ocena oferty:
Kod oferty:
277975716
oferta w pdf
Obóz Przyrodniczo-Astronomiczny Kaszuby 2021
Obóz Przyrodniczo-Astronomiczny Kaszuby 2021, Kolonie w Polsce dla dzieci 2021, Wakacje 2021 na Kaszubach w Polsce, Kolonie przyrodnicze dla dzieci 2021, Kolonie naukowe dla dzieci 2021, Wakacje z przyrodą przygodą i astronomią dla dzieci 2021 w Polsce na Kaszubach
Nasza tegoroczna NOWOŚĆ! Czy istnieją kosmici? Ile jest gwiazd, jak powstały planety? Dlaczego Księżyc porusza się ze wschodu na zachód i czy tak jest naprawdę? Jak działa teleskop? Jeśli chcesz znać odpowiedź na te i inne pytania, zapraszamy na nasz nowy obóz. Program skierowany do dzieci, których fascynuje nocne niebo, marzą o podróży w kosmos i chcą rozpocząć swoją przygodę z astronomią. 
Program
Strefa Astronomiczna
Nocne obserwacje nieba. Nauczymy się rozpoznawania na sferze niebieskiej grup gwiazd tworzących gwiazdozbiory takie, jak: Wielka i Mała Niedźwiedzica, Orion oraz Kasjopea.
Teleskop bez tajemnic. Dowiemy się jak działa i wygląda teleskop oraz wykonamy proste eksperymenty z soczewkami.
Gwiazdy. Dlaczego gwiazdy świecą, jak wyglądają z bliska, gdzie się rodzą i jak umierają.
Słońce – nasza gwiazda. Jaką gwiazdą jest Słońce, dlaczego świeci, jak dużo energii wytwarza oraz jak bezpiecznie można je obserwować.
Wszystko o księżycu. Jak powstają zaćmienia oraz fazy Księżyca, czyli dlaczego widzimy jego różne kształty. Spróbujemy samodzielnie zrobić kratery na Księżycu J
Astronomia w telefonie. Poznamy świetne aplikacje dla miłośników astronomii i kosmosu, dzięki którym dokonamy fascynujących odkryć.
Kosmiczna podróż. Dowiemy się, czym można polecieć w kosmos, do czego służy kombinezon kosmiczny, gdzie ludzie już byli i dokąd planują polecieć w najbliższym czasie.
Układ słoneczny. Za pomocą kartonów, kolorowych farb lub mazaków stworzymy makietę Układu Słonecznego.
Był sobie kosmos. Mistrz i robot Metro przekażą młodym widzom swoją ogromną wiedzę o wszechświecie. Nie zabraknie też humoru i ciekawych historii J
Strefa Przyrodnicza
Las domem wszystkich. Nauczysz się wyróżniać warstwy lasu, rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt, dowiesz się, jak mądrze korzystać z zasobów natury.
Jaka będzie pogoda? Co zwiastuje ładną aurę, a po czym poznać, że pogoda się zepsuje? Razem poszukamy znaków w przyrodzie i na niebie, które sygnalizują zmianę pogody.  
Powietrze. Co to jest? Jak się bada jego jakość? Czym jest wiatr? Czy powietrze można zamknąć? Jaki ma kolor i zapach? Wspólnie znajdziemy odpowiedź na te i inne pytania.
Sztuka w przyrodzie. Weźmiemy udział w zajęciach plastycznych opartych na naturalnych tworzywach (kora, liście, kwiaty) i stworzymy nasze dzieła inspirowane otaczającą przyrodą.
Łosiowa Dolina. Spotkanie z oswojonymi łosiami w ich kaszubskim rezerwacie.
Wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo - Egzotyczne Kaszuby.
Ponadto w programie:
aktywne plażowanie nad jeziorem Mausz
kąpiele w jeziorze pod czujnym okiem ratownika WOPR
gry integracyjne i zabawy podwórkowe na świeżym powietrzu
muzyczne ogniska z pieczeniem kiełbasek
letnia olimpiada sportów kolonijnych
przebojowa dyskoteka z Uczestnikami innych obozów
turnieje gier zespołowych 
wieczorny maraton filmów przygodowych
quizy i konkursy z nagrodami
kącik gier planszowych
zorbing - mega fun w toczącej się kuli
Co zabrać?
ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
kompas, latarkę z zapasem baterii
własny bidon na wodę

Obóz Wiejska przygoda z naturą Kaszuby 2024

Obóz na Kaszubach 2024, Kolonie w Polsce dla dzieci 2024, Wakacje 2024 na Kaszubach w Polsce, Kolonie przygodowe dla dzieci 2024, Wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo Egzotyczne Kaszuby, szystkie kochające zwierzątka maluchy zapraszamy na kolonie 2024

Zapraszamy do krainy, gdzie skrzydła fruwają, łapki biegają, a ogony machają w rytm przygody! Wszystkie kochające zwierzątka maluchy zapraszamy na kolonie, gdzie każdy dzień to okazja do nawiązywania wyjątkowych przyjaźni z naszymi futrzanymi przyjaciółmi i odkrywania fascynującego świata zwierząt.

Nasze dni wypełnione będą nie tylko zabawą, ale również nauką o tym, jak szanować, chronić i pielęgnować różnego rodzaju zwierzaki. Na co dzień towarzyszyć nam będą takie zwierzaki jak konie, kucyki, kozy, baranki, daniele, muł, gęsi, kaczki, króliki, psy i koty. A to wszystko w samym sercu Kaszub, w przytulnym ośrodku przeznaczonym wyłącznie dla naszej grupy, położonym nad samym jeziorem Ostrzyckim.  

Program

 1. Kaszubskie łono natury to idealne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jeśli przy okazji jesteś miłośnikiem zwierząt, wiejskiego życia i chcesz zobaczyć jak wygląda dzień w gospodarstwie, to miejsce jest właśnie dla Ciebie! Właśnie tutaj poczujecie klimat wakacji “u dziadków na wsi”, który będziecie wspominać przez wiele lat. To idealne miejsce dla dzieci, które chcą odpocząć od zgiełku miasta, wyluzować się, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego co zostanie z nimi już na zawsze.
 2. Udział w życiu gospodarstwa. Zobaczysz od podszewki jak wygląda rutyna dnia na wsi! Poranne wschody słońca, zapach skoszonej trawy, pielęgnacja zwierząt gospodarskich i obowiązkowe głaskanie i tulenie :)
 3. Anatomia zwierząt. Czym się różni od siebie osiołek i koń? Jak duże serce ma koń? Ile żołądków ma krowa? Dokładnie dowiesz się jak wygląda anatomia poszczególnych gatunków i co czyni je wyjątkowymi.
 4. Pierwsza pomoc dla zwierząt Jak rozpoznać, że Twój zwierzak źle się czuje? Specjalne zajęcia przygotują Cię na kryzysowe sytuacje, dzięki temu będziesz mógł szybciej zareagować i pomóc zwierzakom! To idealne prelekcje dla zainteresowanych Weterynarią lub Zootechniką.
 5. Język zwierząt. Jak obchodzić się z poszczególnymi gatunkami zwierząt? Jak zwierzęta okazują swoją miłość? O stadności niektórych gatunków, oraz o ich zachowaniach i granicach. Ciekawostki ze świata zwierząt mogą zaskoczyć niejednego dorosłego, a dzięki tym zajęciom Twoja wiedza znacznie się powiększy!
 6. Obserwacje natury, ornitologia. Chwytając za lornetki udamy się w tajemniczy świat natury, gdzie będziemy mogli podejrzeć jak żyją zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. W dzienniczku ornitologa każdy z Was zbierze własną kolekcję upatrzonych gatunków zwierząt i roślin, by na koniec porównać ze sobą swoje obserwacje i wymienić się doświadczeniami. Nauczycie się jak rozpoznawać różne gatunki roślin i zwierząt nie tylko po ich wyglądzie ale też i po odgłosach oraz śladach jakie zostawiają.
 7. Alpaki i daniele. Zwyczajne zwierzęta gospodarskie i domowe to zaledwie początek! Tutaj czeka na Ciebie możliwość zobaczenia z bliska majestatycznych danieli i obcowania z nimi w ich środowisku. Dowiesz się również o warunkach ich żywienia i hodowli. A zaraz obok znajdziemy też puchate alpaki.Cudowne zwierzęta, które pomagają przezwyciężać lęki podczas alpakoterapii gotowe na przytulanie i dokarmianie. Nie zabraknie też czasu na naukę o nich i ich zwyczajach.
 8. Wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo Egzotyczne Kaszuby. Korzystając z bliskości Parku uczestnicy będą mieli możliwość udać się na niesamowitą wycieczkę do ZooEgzotyczne Kaszuby, miejsca które przybliży nam nieco inny rodzaj zwierząt. Rozrywka i edukacja w jednym to zdecydowanie najlepsze połączenie. Park obfituje w wiele różnych gatunków egzotycznych zwierząt: od pająków po ogromne papugi, niektóre z nich będzie można nawet dotknąć i zobaczyć bliżej niż przez szybę.
 9. Budowanie domków dla owadów. Zwierzęta to nie tylko ssaki i ptaki, skupimy się również na najmniejszych przyjaciołach przyrody jakimi są mrówki i pszczoły. Przejdziemy szlakiem mrówek, dowiemy się o ich zwyczajach i zostawimy dla nich prawdziwą ucztę! Każdy wie, że pszczoły to królowe wśród owadów. To właśnie tutaj będziemy mogli obserwować ich wędrówki oraz podglądać proces wytwarzania miodu. Nie zabraknie też zabawy z budowania dla nich specjalnych domków!

Dodatkowo w programie:

 • Klimatyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • Wędrówka na Wieżycę - najwyższy punkt widokowy skąd można zobaczyć przepiękne Kaszuby
 • Plażowanie i kąpiele w jeziorze pod czujnym okiem ratowników
 • Pikniki na łonie natury 
 • Dyskoteka w stylu farmerskim

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Park Linowy 80zł

Zapraszamy na fantastyczną zabawę na wysokościach.Trasy o różnym stopniu trudności, liczne przeszkody i wyzwania gwarantują emocjonującą rozrywkę dla osób w każdym wieku. Park linowy składa się z rozpiętych pomiędzy drzewami lin, drabinek, mostków, platform, tyrolek. Do dyspozycji atestowany sprzęt. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają wykwalifikowani instruktorzy.

*Zastrzegamy sobie prawo do odwołania dopłaty gdy nie uzbiera się minimalna liczba osób niezbędna do jej organizacji. 

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

 • latarka ręczna z kompletem baterii,
 • bidon,
 • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

* 0 zł przy płatności jednorazowej. Promocja obowiązuje do 29.02.2024

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

Dojazd

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem

Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii
 • własny bidon na wodę

Planowana liczba Uczestników na programie min. 6 osób, na obiekcie ok. 50 osób.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
24.06-05.07.2024 3199 PLN Sprawdź
06.07-17.07.2024 3199 PLN Sprawdź
18.07-29.07.2024 3199 PLN Sprawdź
30.07-10.08.2024 3199 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

Galeria najlepszych zdjęć : Dopłata 39 PLN
Gwarancja aklimatyzacji : Dopłata 200 PLN
Karta Dużej Rodziny : Zniżka 100 PLN
Pakiet Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 125 PLN
Pakiet SUPER Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 200 PLN
Przygodowy Pakiet Obozowy : Dopłata 150 PLN
Rabat Rodzinny : Zniżka 30 PLN
Wizyta w Zamku Krzyżackim w Malborku : Dopłata 140 PLN
Wodna przejażdżka na bananie : Dopłata 50 PLN

Zakwaterowanie

Pensjonat

Pensjonat Kupperówka

Pensjonat Kupperówka Kolano. Nowoczesny budynek w stylu kaszubskim oddany do użytku w 2015 roku, położony przy lesie w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4- i 5-osobowych z łazienką, TV oraz Wi-Fi. W części pokoi taras z widokiem na zwierzęta, ujeżdżalnię i Jezioro Ostrzyckie. Do dyspozycji Uczestników sala rekreacyjna z bilardem, piłkarzykami i ping-pongiem, plac zabaw, spory teren zielony. Do najbliższego kąpieliska strzeżonego kilka minut drogi spacerem.

Wyżywienie

cztery posiłki dziennie (4P)

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Własny

Dojazd własny do obiektu

Autokar lub Pociąg

Miejscowość Cena
Częstochowa Dopłata 268 PLN
Gdańsk Dopłata 118 PLN
Katowice Dopłata 288 PLN
Koszalin Dopłata 350 PLN
Kraków Dopłata 288 PLN
Leszno Dopłata 350 PLN
Łódź Dopłata 268 PLN
Ostróda Dopłata 350 PLN
Poznań Dopłata 268 PLN
Słupsk Dopłata 350 PLN
Szczecin Dopłata 350 PLN
Toruń Dopłata 218 PLN
Warszawa Dopłata 288 PLN
Wrocław Dopłata 288 PLN

Cena nie zawiera

Dojazdu,  dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).
Dopłaty: 
park linowy - 80 zł
galeria najlepszych zdjęć - 39 zł
przygodowy pakiet obozowy - 150 zł
 • Dojazdu,  dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).

Dopłaty: 

 • park linowy - 80 zł
 • galeria najlepszych zdjęć - 39 zł
 • przygodowy pakiet obozowy - 150 zł

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.