w naszej ofercie: 8800 imprez, 5888 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz Żeglarski Wędrowny z Patentem Pojezierze Drawskie 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ ŻEGLARSKI WĘDROWNY Z PATENTEM POJEZIERZE DRAWSKIE 2024

Obóz Żeglarski w Czaplinku 2024, Obóz Żeglarski na Pojezierzu Drawskim 2024, 27 godzin treningu w turnusie i możliwość uzyskania certyfikatu YACHT CREW międzynarodowej organizacji ISSA: teoretyczne i praktyczne podstawy żeglowania pod okiem doświadczonych instruktorów.

Wiek: od 14 do 18 lat
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (FB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
278065582
oferta w pdf
Obóz Żeglarski Czaplinek 2022
Obóz Żeglarski Czaplinek 2022, Obóz sportów wodnych na Pojezierzu Drawskim 2022, 27 godzin treningu w turnusie. Wakacje żeglarskie w Polsce 2021, Obozy z żaglamiNa koniec obozu będzie możliwość uzyskania certyfikatu YACHT CREW międzynarodowej organizacji ISSA poświadczający nabyte umiejętności żeglarskie w Polsce 2022
Czaplinek to miasteczko na Pojezierzu Drawskim, usytuowane na przesmyku między jeziorami Drawsko i Czaplino. Miasto otaczają jeszcze trzy inne jeziora oraz zielone lasy, tworząc niepowtarzalny klimat. Ośrodek Wypoczynkowy "KUSY DWÓR" położony w zalesionym terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Drawskim, zapewni moc atrakcji. Na terenie ośrodka znajdują się pawilony hotelowe i stołówka, świetlice TV, duża piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem oraz pięcioma pomostami, sala do gry w tenisa stołowego, korty tenisowe, tor skimboard'owy, bilard, sala dyskotekowa, kawiarnia, wypożyczalnia sprzętu pływającego, boiska do gier zespołowych. Na tej bazie stworzyliśmy programy obozów: Multisport, Rekreacja, Windsurfing, Żeglarski, Piłka nożna, Warsztaty literackie, Przygodowy, Warsztaty wokalne, Wodna przygoda, Survivalowo-kajakowy i nurkowy.
Oprócz zajęć specjalistycznych opisanych w programach poszczególnych obozów wszyscy uczestnicy zrealizują program wspólny, a w nim: slackline, strzelectwo (strzelanie z łuku i wiatrówki), kajaki i rowery wodne, gry zespołowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, baloniada) i indywidualne (tenis stołowy, rzutki, badminton). Po aktywnym wypoczynku proponujemy błogą rekreację - plażowanie, pływanie, gry planszowe, karciane i integracyjne, wycieczki piesze, dyskoteki, ognisko, wieczory filmowe. Kulminacją obozu będzie "Festiwal Kolorów" podczas którego zalejecie otoczenie i siebie feerią barw. Obłędne selfie gwarantowane! W Czaplinku nie można się nudzić!
PROGRAM
Żeglarski (10-13 lat), (14-18 lat)
Podczas obozu poznasz teoretyczne i praktyczne podstawy żeglowania pod okiem doświadczonych instruktorów. Będziesz pływać jachtami kabinowymi pod opieką sternika, 2 razy po 1,5 godz. dziennie, łącznie daje to 27 godzin treningu w turnusie.
Poznasz etykietę jachtową, podstawowe węzły żeglarskie, budowę jachtów oraz wiele innych niezbędnych informacji, które przydadzą się na wodzie. Podczas obozu będziesz miał możliwość samodzielnego sterowania jachtem i dowodzenia załogą, opanujesz podstawowe manewry, ostrzenie i odpadanie od wiatru, zwroty czy podejście do kei. Po opanowaniu najważniejszych umiejętności wybierzesz się w rejs po jeziorze Drawskim z noclegiem na łodzi (należy zabrać śpiwór). Śpiewanie szant, wieczór przy ognisku i wspólne przygotowywanie posiłków będą idealnym zwieńczeniem obozu.
Dodatkowo zapewniamy uczestnictwo w programie wspólnym dla wszystkich obozów.
Na koniec obozu będzie możliwość uzyskania certyfikatu YACHT CREW międzynarodowej organizacji ISSA poświadczający nabyte umiejętności żeglarskie.
Program fakultatywny
Pakiet wodniacki – rejs motorówką i jachtem, przejażdżka na kanapie lub oponie, zorbing wodny. Cena – 180 PLN/os.
Archery Tag – walka łuczników wyposażonych w strzały z piankowym grotem, łączy precyzję łucznictwa i dynamikę paintball’a. Zabawa na świeżym powietrzu z elementami rywalizacji (ok. 1 godz.) – cena 60 PLN/os.
Kurs na patent sternika motorowodnego – teoria (4 x 45 min) i nauka pływania motorówką (45 min), kończy się egzaminem na patent sternika motorowodnego – PZMiNW. Wymagany ukończony 14 rok życia, pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, zdjęcie. Cena – 500 PLN/os.
Na miejscu należy uiścić opłatę za egzamin – 250 PLN/os i wydanie patentu – 50 PLN/os (z ważną legitymacją szkolną odpowiednio 125 PLN/os i 25 PLN/os).
Nurkowanie Intro – Wymagany ukończony 12 rok życia, zgoda rodziców i wypełniony formularz medyczny. ok. 30 min. Cena – 250 PLN/os.
Nurkowanie intro trwa z reguły około 30 minut i odbywa się na niewielkiej głębokości, mimo to dla większości osób jest ono niesamowitym przeżyciem. Podczas nurkowania intro uczestnik będzie przez cały czas pozostawał pod opieką instruktora, który zadba o jego bezpieczeństwo, a w większości wypadków, będzie go po prostu trzymał za zawór butli lub za rękę. Dlatego też należy zaufać instruktorowi i całkowicie się odprężyć, by móc w pełni doświadczyć przyjemności nurkowania.
Narty wodny i wakeboard – holowanie za motorówką na nartach wodnych lub desce tzw. wakeboarding, ok 15 min. Cena - 120 PLN/os.
Informacje praktyczne
Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra w zależności od pogody i kondycjiu czestników. Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i pod nadzorem instruktorów.
Na wyjazd należy zabrać: kartę kwalifikacyjną, nieprzemakalną kurtkę i ciepłysweter (lub polar), dres, strój kąpielowy, ręczniki (plażowy i kąpielowy), min. dwie pary butów sportowych, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne orazkrem z filtrem, legitymacja szkolna. W cenie zapewniamy wszelki sprzęt potrzebny do realizacji programu obozów.
Planowany przyjazd do ośrodka w godz.17:30-18:30. Planowany wyjazdz ośrodka w godz. 07:00-08:00. Dojazd własny: przyjazdnie wcześniej niż o godz. 16.30, wyjazd nie później niż o godz. 08.00.

Obóz Żeglarski Wędrowny z Patentem Pojezierze Drawskie 2024

Obóz Żeglarski w Czaplinku 2024, Obóz Żeglarski na Pojezierzu Drawskim 2024, 27 godzin treningu w turnusie i możliwość uzyskania certyfikatu YACHT CREW międzynarodowej organizacji ISSA: teoretyczne i praktyczne podstawy żeglowania pod okiem doświadczonych instruktorów.

- obóz wędrowny

- możliwość uzyskania patentu

- rejs rozpoczyna się na przystanie Ośrodka Wypoczynkowego Kusy Dwór w Czaplinku

Program

Obóz żeglarski wędrowny z kursem na stopień żeglarza jachtowego

Wiek uczestników 14-18 lat

Kurs na stopień żeglarza jachtowego jest skierowany do tych, którzy mają za sobą już pierwsze doświadczenia w żaglowaniu. Podczas zajęć z wykwalifikowaną kadrą instruktorów zdobędziesz niezbędne umiejętności m.in. do kierowania załogą, wykonywania zwrotu przez sztag i rufę, stawania w dryfie, kotwiczenia, próbnego manewru człowiek za burtą oraz odejścia i podejścia do kei. Poznasz zasady bezpieczeństwa, etykietę jachtową, locję, metrologię, obowiązujące przepisy, budowę jachtów oraz wiele innych niezbędnych informacji, które przydadzą się na wodzie. Kurs jest bardzo intensywny i większość dnia spędzicie na wodzie: szkolenie praktyczne ok. 50 godzin manewrowania jachtem, szkolenie teoretyczne (realizowane popołudniami i wieczorami) ok. 12 godzin. W związku z tym udział w zajęciach rekreacyjnych będzie bardzo ograniczony.

Po ukończeniu szkolenia będziesz miał możliwość podejścia do egzaminu na pierwszy stopień żeglarski. Dzięki uzyskaniu pozytywnego wyniku z części teoretycznej i praktycznej zdobędziesz patent żeglarza jachtowego. Patent ten uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych oraz jachtów o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Łodzie na których odbywa się szkolenie to jachty kabinowe np. Twister, Sasanka, Focus i podobne. Każdy z jachtów wyposażony w kambuz i w silnik zaburtowy.

Aby przystąpić do egzaminu należy wnieść opłatę gotówką 250 zł (dla 50% zniżki uczniów tj. 125 zł ), konieczna jest legitymacja szkolna oraz zgoda rodziców na uprawianie żeglarstwa. Po zdaniu egzaminu wniosek o wydanie uprawnień składa się na stronie PZZ , opłata za wydanie dokumentu 50 zł (50% zniżki dla uczniów tj. 25 zł).

Program fakultatywny

Certyfikaty ISSA:

Yacht Crew – certyfikat potwierdza odbycie podstawowego szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i obsługi jachtu żaglowego z silnikiem pomocniczym. Wymagane ukończenie 10 roku życia i zdjęcie. Cena - 315 PLN/os. (Specjalna cena dla uczestników obozu wędrownego)

Inland Skipper - certyfikat uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 15 m po wodach śródlądowych. Wymagane ukończenie 16 roku życia i zdjęcie. Cena - 675 PLN/os. (Specjalna cena dla uczestników obozu wędrownego)

ISSA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich to najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie. Certyfikaty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w zakresie opisanym na każdym certyfikacie.

Informacje praktyczne

Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i pod nadzorem instruktorów.

Rejs szkoleniowy skierowany jest do osób, które mają choć jeden rejsobóz żeglarski za sobą, są zdyscyplinowane, niekonfliktowe oraz samodzielne. Należy zabrać ze sobą gotówkę na opłaty portowe m.in. opłata za prysznice, toalety, prąd - te koszty uczestnicy rejsu szkoleniowego opłacają we własnym zakresie według swoich potrzeb.

Na rejs należy spakować się w miękki plecak lub miękką torbę. Zakaz pakowania rzeczy na rejs w sztywne walizki z kółkami. Do miękkiego plecaka lub torby należy spakować : śpiwór, nieprzemakalną kurtkę i spodnie (tzw. sztormiak), ciepły sweter (lub polar), rękawiczki „bez palców”, dres, strój kąpielowy, dwa ręczniki, kapcie pod prysznic, kosmetyczkę, przybory kąpielowe, co najmniej dwie pary butów sportowych z miękką podeszwą (na pokładzie jachtu poruszamy się tylko w miękkim obuwiu), nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny z filtrem, kalosze (z miękką niebrudzącą podeszwą), małą poduszkę do spania, latarkę (najlepiej czołówkę), naładowany powerbank, zeszyt do notowania, ołówek, gumkę, długopis, legitymację szkolną, pieniądze w gotówce na opłaty portowe. W cenie zapewniamy materiały do nauki oraz wszelki sprzęt specjalistyczny potrzebny do realizacji programu.

Planowany przyjazd do ośrodka ok.godz. 17.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 08.00. Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 17.30, wyjazd nie później niż o godz. 08.00

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
05.07-15.07.2024 4249 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

gwarancja niezmienności ceny : Dopłata 6% od sumy
Inland Skipper - certyfikat : Dopłata 675 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Yacht Crew - certyfikat : Dopłata 315 PLN

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy KUSY DWÓR

Ośrodek Wypoczynkowy „KUSY DWÓR” położony w zalesionym terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Drawskim, zapewni moc atrakcji. Na terenie ośrodka znajdują się pawilony hotelowe, sala do gry w tenisa stołowego, korty tenisowe, tor skimboardowy, piaszczysta plaża bilard, świetlice TV, sala dyskotekowa z barem, kawiarnia, miejsce na ognisko, strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu pływającego i nurkowego, boiska do piłki siatkowej i plażowej, boiska do piłki nożnej, koszykówki.

10 noclegów w jachcie żaglowym, sapnie na koi na miękkich materacach.

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja (FB)

całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. W czasie rejsu posiłki przygotowywane w systemie wachtowym przez uczestników szkolenia z produktów zakupionych przez kierownika jachtu. Plan żywieniowy w trakcie rejsu śniadanie, lunch, obiad-kolacja.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Bydgoszcz bez dopłaty
Częstochowa Dopłata 250 PLN
Gdańsk Dopłata 250 PLN
Gliwice Dopłata 300 PLN
Głogów Dopłata 300 PLN
Gniezno Dopłata 150 PLN
Grudziądz Dopłata 200 PLN
Jastrzębie Zdrój Dopłata 300 PLN
Katowice Dopłata 300 PLN
Kielce Dopłata 300 PLN
Kraków Dopłata 300 PLN
Kutno Dopłata 200 PLN
Legnica Dopłata 300 PLN
Leszno Dopłata 250 PLN
Lędziny Dopłata 300 PLN
Lubin (Dolnośląskie) Dopłata 300 PLN
Lublin Dopłata 300 PLN
Łódź Dopłata 200 PLN
Opole Dopłata 300 PLN
Piotrków Tryb. Dopłata 200 PLN
Płock Dopłata 200 PLN
Polkowice Dopłata 300 PLN
Poznań Dopłata 200 PLN
Puławy Dopłata 300 PLN
Radom Dopłata 250 PLN
Radomsko Dopłata 250 PLN
Sosnowiec Dopłata 300 PLN
Toruń Dopłata 150 PLN
Warszawa Dopłata 250 PLN
Włocławek Dopłata 200 PLN
Wrocław Dopłata 300 PLN
Zambrów Dopłata 300 PLN
Zielona Góra Dopłata 250 PLN
Transport z podanych miejscowości organizowany przy min: 6

Własny

Cena nie zawiera

Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce, wyszczególnionych w planie podróży. Opłaty za egzamin na patent oraz wydanie patentu.

Cena zawiera

Zakwaterowanie: 10 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym „KUSY DWÓR”, pokoje 3-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany do stolika. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Wyjazd dziecka wymagającego specjalnej diety możliwy jest tylko po uzyskaniu zgody organizatora , najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem turnusu (dieta może być dodatkowo płatna). Zapewniamy uczestnikom stały dostęp do wody pitnej na terenie ośrodka.
Transport: autokar z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Opieka wychowawców i instruktorów.
Realizacja programu.

Zakwaterowanie: 10 noclegów w jachcie żaglowym, sapnie na koi na miękkich materacach.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. W czasie rejsu posiłki przygotowywane w systemie wachtowym przez uczestników szkolenia z produktów zakupionych przez kierownika jachtu. Plan żywieniowy w trakcie rejsu śniadanie, lunch, obiad-kolacja.

Transport: autokar z klimatyzacją.

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.

Opieka wychowawców i instruktorów. Realizacja programu.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.