w naszej ofercie: 9061 imprez, 2685 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Bałkańska Mozaika 2022
Wszystko o tej ofercie wie:

BAŁKAŃSKA MOZAIKA 2022

Wycieczka do Albanii, Serbii, Macedonii 12 dni, Zwiedzanie Bałkanów 2022, Bałkany 2022, Wycieczka objazdowa Bałkany 2022

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
38673281
oferta w pdf
BAŁKAŃSKA MOZAIKA 2020
Wycieczka do Albanii, Serbii, Macedonii 12 dni, Zwiedzanie Bałkanów 2020, Bałkany 2020, Wycieczka objazdowa Bałkany 2020
„Mozaika Bałkańska” tak nazwaliśmy naszą wycieczkę, na udział w której serdecznie Państwa zapraszamy. Jest to program przygotowany dla tych, którzy lubią schodzić z utartych szlaków. Gwarantujemy, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie w bałkańskim kociołku różnorodności. Nasza trasa prowadzi przez Serbię, Czarnogórę, Albanię i Macedonię. W każdym z krajów wybraliśmy najciekawsze miejsca i najpiękniejsze trasy przejazdowe. Podczas tej podróży odwiedzimy gwarne stolice: Belgrad, Tiranę i Skopje. Zajrzymy do spokojnych, cichych monastyrów prawosławnych, z których najważniejsze to: Mileševa, Morača i Św. Naum. Będziemy spacerować i poznawać piękne starówki w Kruji, Beracie, Gjirokaster i Ohrydzie.  Nie zabraknie także akcentów antycznych: Butrinti i Apollonia, zachwycą każdego, kto interesuje się okresem antycznym. Miłośników przyrody zachwycą pasma górskie, kaniony rzek Limu i Moračy, panoramy nadmorskich przejazdów wybrzeża Morza Jońskiego i Adriatyku, wywierzyska Czarnego Drimu i fantastyczne kształty Davojej Varoszy. Nieodłącznym elementem spotkań z Bałkanami jest lokalna kuchnia i regionalne wina, nie zabraknie ich także na naszej trasie.    
1 dzień WARSZAWA - HORGOSZ                    
Odjazd autokaru przez przejście graniczne w Cieszyn. Zakwaterowanie w hotelu.
2 dzień HORGOSZ - BELGRAD - TOPOLA
Przejazd do Belgradu, to największe miasto, jednocześnie jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Stolica Serbii położona jest w miejscu, gdzie rzeka Sawa łączy się z Dunajem. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od panoramicznego przejazdu przez Nowy Belgrad, następnie: cerkiew św. Sawy, wizyta na Twierdzy Kalemegdan, z której roztaczają się wspaniałe widoki na miasto, spacer po głównej ulicy miasta - ulicy księcia Michała. Przejazd do miejscowości Topola, gdzie na wzgórzu Opalenac zobaczymy monumentalną cerkiew św. Jerzego w której znajduje się ponad 700 kompozycji skopiowanych z najważniejszych serbskich monastyrów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy miejscowości Čačak.   
3 dzień TOPOLA - MILESEVA - MORACA - JEZIORO SZKODERSKIE
Dzisiejsza trasa poprowadzi terenami górzystymi, pociętymi kanionami rzek. Na początek pasmo Zlatibor. Następnie krótka wizyta w Monastyrze Mileševa. Jest to jeden z najważniejszych na terenie Serbii obiektów kultu religijnego, gdzie w XIII wieku znalazły się relikwie pierwszego zwierzchnika serbskiego kościoła prawosławnego - Św. Sawy. Najbardziej znanym freskiem, który zobaczyć można w kompleksie to Biały Anioł. Dalej udamy się kanionem rzeki Lim w kierunku granicy z Czarnogórą. Przejazd przez pasmo Bjelasicy do kanionu rzeki Morača. Wizyta w pełnym spokoju, choć położonym przy głównym trakcie komunikacyjnym klasztorze, którego początki sięgają XIII wieku. Następnie przejazd w kierunku Podgoricy i dalej w stronę Jeziora Szkoderskiego, skąd już tylko niewielki dystans do wybrzeża Adriatyku. Zakwaterowanie w jednej z miejscowości nadmorskich, kolacja i nocleg.
4 dzień JEZIORO SZKODERSKIE - KRUJA - TIRRANA - DURRES
Przejazd w kierunku granicy z Albanią. Pierwszym miastem, do którego się udamy będzie Kruja, nazywana „balkonem na Adriatyk”, gdyż przy dobrej pogodzie z terenu niewielkiej starówki widać morze. Spacer po kolorowym bazarze, wizyta w pozostałościach twierdzy, krótki czas wolny. Przejazd do Tirany, największego miasta w kraju. Spacer po centrum gwarnej i kolorowej stolicy: meczet Ethem Beja, Plac Skanderbega, wieża zegarowa oraz bulwar. Przejazd do Durres, w którym zobaczymy antyczny teatr, pozostałości bizantyjskich murów, ale także zupełnie nowe oblicze tego największego albańskiego portu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.   
5 dzień DURRES - ARGENICA - GJIROKASTER
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Monastyrze Ardenica, jedynym z niewielu przykładów prawosławnej architektury, sięgającej czasów średniowiecza na terenie Albanii. Następnie przejazd do Gjirokaster - miasta muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Położone na południowym krańcu kraju miasto zachowało swój unikalny charakter i kamienną zabudowę. Wąskimi ulicami, przez stary lokalny bazar dotrzemy do twierdzy, z której roztacza się wspaniały widok na miasto i okolicę. Po południu czas wolny na spacery po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w mieście, kolacja i nocleg.
6 dzień GJIROKASTER - BUTRINTI - PORTO PALERMO - LOGARA - VLORA 
Przejazd do Bitrinti, najważniejszego i najciekawszego stanowiska archeologicznego w Albanii, znajdującego się na liście UNESCO. Spacer po parku archeologicznym. Przejazd przez Sarandę, która jest modnym albańskim kurortem, położonego na wybrzeżu Morza Jońskiego. Przejazd nadmorską trasa do przełęczy Logara, gdzie z jednej strony mamy najwspanialsze w Albanii widoki na Morze Jońskie, z drugiej strony przełęczy na Adriatyk. Przełęcz znajduje się na wysokości 1055 metrów n.p.m. i gwarantuję najwspanialszą panoramę w Albanii. Po drodze postój przy Porto Palermo, twierdzy budowanej przez Ali Paszę z Tepelene. Następnie zjazd w kierunku Vlory, która jest jednym z największych miast portowych kraju i kurortem położonym nad Adriatykiem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
7 dzień VLORA - APOLONIA - BERAT - OHRID
Po śniadaniu przejazd do Apolloni, zwiedzanie kompleksu historyczno-archeologicznego, który jest pozostałością po antycznym mieście. Następnie przejazd do Beratu - drugiego miasta-muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Zabytkowe centrum składa się z trzech części: twierdzy, nadal zamieszkanej i górującej nad okolicą, dzielnic Magalen i Gorica. Podczas zwiedzania odwiedzimy Muzeum Onufrego z unikalną kolekcją ikon oraz Muzeum Etnograficzne, zajmujące wnętrza starego albańskiego domu. Przejazd w kierunku granicy z Macedonią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg nad Jeziorem Ohrydzkim. 
8 dzień OHRID - JEZIORO OHRIDZKIE - OHRID
Przejazd na południowy kraniec jeziora Ohrydzkiego do Monastyru św. Nauma, zwiedzanie jednego z najważniejszych monastyrów na Bałkanach. Kolejnym punktem programu będzie rejs stateczkami po wywierzyskach Czarnego Drimu, degustacja lokalnych smakołyków. Przejazd do miasta Ohrid, z najpiękniejszą starówka w kraju. Jezioro położone na wysokości prawie 700 m n.p.m., otoczone wysokimi górami, to gwarancja unikalnego mikroklimatu i wspaniałego wypoczynku. Zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO: cerkiew św. Mądrości, antyczny teatr, Plawusznik a na zakończenie panorama na jezioro przy cerkwi Kaneo, skąd małe stateczki zabiorą nas znów co centru miasta. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.   
9 dzień OHRID - PARK NARODOWY MAWROWO - ŚW. JOVAN BIGORSKI -SKOPJE - NISZ
Przejazd przez Park Narowody Mawrowo do Monastyru św. Jovana Bigorskiego słynącego z wspaniałego ikonostasu z 1 połowy XIX wieku. Przejazdu do Skopje. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy przy Twierdzy Kale, następnie starą czarszją przejdziemy do cerkwi św. Spasa, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych ikonostasów w Macedonii. Trasa spaceru poprowadzi nas do meczetu Isy Beja, starego Hanu i dalej kamiennym mostem nad Vardarem dotrzemy do centrum miasta. Przejazd na teren Serbii, w okolice Niszu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
10 dzień NISZ - FELIX ROMULIANA - ŻELAZNE WROTA - GOLUBAC
Po śniadaniu przejazd w kierunku Gamzigradu, zobaczymy tu pozostałości letniej rezydencji cesarza Galeriusza. Inna nazwa to Felix Romuliana - stanowisko wpisane jest na listę UNESCO od 2007 roku. Kolejnym punktem programu będzie przejazd trasą nad Dunajem, gdzie rzeka przechodzi przez najwęższe wąwozy nazywane Żelaznymi Wrotami. Trasa przejazdu prowadzi terenem parku narodowego. Postój przy średniowiecznej twierdzy Golubac, która związana jest z postacią Zawiszy Czarnego.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.  
11 dzień NOWY SAD - PETROWARDIN - KARŁOWICE - BUDAPESZT
Przejazd do Nowego Sadu położonego w regionie Wojewodiny, tętniące życiem, wielokulturowe miasto to wspaniała wizytówka całego regionu. Spacer przez centrum miasta a następnie wizyta w Twierdzy Petrowaradin, która nazywana jest Gibraltarem Dunaju. Pod twierdzą znajduje się unikalny na skalę europejską system korytarzy, których tylko niewielki fragment został udostępniony do zwiedzania. Pobyt w Serbii zakończymy wizytą w miasteczku Karłowice, które było duchowym centrum kraju, obecnie region słynie z najlepszych w kraju win. Wizyta w lokalnej winiarni i degustacja specjalności regionu - wina Bermet. Przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.   
12 dzień BUDAPESZT - WARSZAWA
Uwaga!
Po wczesnym śniadaniu powrót do kraju. Przyjazd do Warszawy (Pałac Kultury, parking przed Kinoteką).
Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem należy podać numer i datę ważności dokumentu podróży (dowód osobisty/paszport). Do wszystkich krajów, które obejmuje program można wjechać na podstawie dowodu osobistego (paszport nie jest wymagany).
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").
Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), pokoje z łazienkami. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 140 EUR. Wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

WYCIECZKA OBJAZDOWA BAŁKAŃSKA MOZAIKA 2022
Wycieczka do Albanii, Serbii, Macedonii 12 dni, Zwiedzanie Bałkanów 2022, Bałkany 2022, Wycieczka objazdowa Bałkany 2022

„Mozaika Bałkańska” tak nazwaliśmy naszą wycieczkę, na udział w której serdecznie Państwa zapraszamy. Jest to program przygotowany dla tych, którzy lubią schodzić z utartych szlaków. Gwarantujemy, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie w bałkańskim kociołku różnorodności. Nasza trasa prowadzi przez Serbię, Czarnogórę, Albanię i Macedonię. W każdym z krajów wybraliśmy najciekawsze miejsca i najpiękniejsze trasy przejazdowe. Podczas tej podróży odwiedzimy gwarne stolice: Belgrad, Tiranę i Skopje. Zajrzymy do spokojnych, cichych monastyrów prawosławnych, z których najważniejsze to: Mileševa, Morača i Św. Naum. Będziemy spacerować i poznawać piękne starówki w Kruji, Beracie, Gjirokaster i Ohrydzie.  Nie zabraknie także akcentów antycznych: Butrinti i Apollonia, zachwycą każdego, kto interesuje się okresem antycznym. Miłośników przyrody zachwycą pasma górskie, kaniony rzek Limu i Moračy, panoramy nadmorskich przejazdów wybrzeża Morza Jońskiego i Adriatyku, wywierzyska Czarnego Drimu i fantastyczne kształty Davojej Varoszy. Nieodłącznym elementem spotkań z Bałkanami jest lokalna kuchnia i regionalne wina, nie zabraknie ich także na naszej trasie.      

1 dzień WARSZAWA - HORGOSZ                    
Odjazd autokaru przez przejście graniczne w Cieszyn. Zakwaterowanie w hotelu.

2 dzień HORGOSZ - BELGRAD - TOPOLA
Przejazd do Belgradu, to największe miasto, jednocześnie jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Stolica Serbii położona jest w miejscu, gdzie rzeka Sawa łączy się z Dunajem. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od panoramicznego przejazdu przez Nowy Belgrad, następnie: cerkiew św. Sawy, wizyta na Twierdzy Kalemegdan, z której roztaczają się wspaniałe widoki na miasto, spacer po głównej ulicy miasta - ulicy księcia Michała. Przejazd do miejscowości Topola, gdzie na wzgórzu Opalenac zobaczymy monumentalną cerkiew św. Jerzego w której znajduje się ponad 700 kompozycji skopiowanych z najważniejszych serbskich monastyrów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy miejscowości Čačak.   

3 dzień TOPOLA - MILESEVA - MORACA - JEZIORO SZKODERSKIE
Dzisiejsza trasa poprowadzi terenami górzystymi, pociętymi kanionami rzek. Na początek pasmo Zlatibor. Następnie krótka wizyta w Monastyrze Mileševa. Jest to jeden z najważniejszych na terenie Serbii obiektów kultu religijnego, gdzie w XIII wieku znalazły się relikwie pierwszego zwierzchnika serbskiego kościoła prawosławnego - Św. Sawy. Najbardziej znanym freskiem, który zobaczyć można w kompleksie to Biały Anioł. Dalej udamy się kanionem rzeki Lim w kierunku granicy z Czarnogórą. Przejazd przez pasmo Bjelasicy do kanionu rzeki Morača. Wizyta w pełnym spokoju, choć położonym przy głównym trakcie komunikacyjnym klasztorze, którego początki sięgają XIII wieku. Następnie przejazd w kierunku Podgoricy i dalej w stronę Jeziora Szkoderskiego, skąd już tylko niewielki dystans do wybrzeża Adriatyku. Zakwaterowanie w jednej z miejscowości nadmorskich, kolacja i nocleg.

4 dzień JEZIORO SZKODERSKIE - KRUJA - TIRRANA - DURRES
Przejazd w kierunku granicy z Albanią. Pierwszym miastem, do którego się udamy będzie Kruja, nazywana „balkonem na Adriatyk”, gdyż przy dobrej pogodzie z terenu niewielkiej starówki widać morze. Spacer po kolorowym bazarze, wizyta w pozostałościach twierdzy, krótki czas wolny. Przejazd do Tirany, największego miasta w kraju. Spacer po centrum gwarnej i kolorowej stolicy: meczet Ethem Beja, Plac Skanderbega, wieża zegarowa oraz bulwar. Przejazd do Durres, w którym zobaczymy antyczny teatr, pozostałości bizantyjskich murów, ale także zupełnie nowe oblicze tego największego albańskiego portu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.   

5 dzień DURRES - ARGENICA - GJIROKASTER
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Monastyrze Ardenica, jedynym z niewielu przykładów prawosławnej architektury, sięgającej czasów średniowiecza na terenie Albanii. Następnie przejazd do Gjirokaster - miasta muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Położone na południowym krańcu kraju miasto zachowało swój unikalny charakter i kamienną zabudowę. Wąskimi ulicami, przez stary lokalny bazar dotrzemy do twierdzy, z której roztacza się wspaniały widok na miasto i okolicę. Po południu czas wolny na spacery po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w mieście, kolacja i nocleg.

6 dzień GJIROKASTER - BUTRINTI - PORTO PALERMO - LOGARA - VLORA 
Przejazd do Bitrinti, najważniejszego i najciekawszego stanowiska archeologicznego w Albanii, znajdującego się na liście UNESCO. Spacer po parku archeologicznym. Przejazd przez Sarandę, która jest modnym albańskim kurortem, położonego na wybrzeżu Morza Jońskiego. Przejazd nadmorską trasa do przełęczy Logara, gdzie z jednej strony mamy najwspanialsze w Albanii widoki na Morze Jońskie, z drugiej strony przełęczy na Adriatyk. Przełęcz znajduje się na wysokości 1055 metrów n.p.m. i gwarantuję najwspanialszą panoramę w Albanii. Po drodze postój przy Porto Palermo, twierdzy budowanej przez Ali Paszę z Tepelene. Następnie zjazd w kierunku Vlory, która jest jednym z największych miast portowych kraju i kurortem położonym nad Adriatykiem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień VLORA - APOLONIA - BERAT - OHRID
Po śniadaniu przejazd do Apolloni, zwiedzanie kompleksu historyczno-archeologicznego, który jest pozostałością po antycznym mieście. Następnie przejazd do Beratu - drugiego miasta-muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Zabytkowe centrum składa się z trzech części: twierdzy, nadal zamieszkanej i górującej nad okolicą, dzielnic Magalen i Gorica. Podczas zwiedzania odwiedzimy Muzeum Onufrego z unikalną kolekcją ikon oraz Muzeum Etnograficzne, zajmujące wnętrza starego albańskiego domu. Przejazd w kierunku granicy z Macedonią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg nad Jeziorem Ohrydzkim. 

8 dzień OHRID - JEZIORO OHRIDZKIE - OHRID
Przejazd na południowy kraniec jeziora Ohrydzkiego do Monastyru św. Nauma, zwiedzanie jednego z najważniejszych monastyrów na Bałkanach. Kolejnym punktem programu będzie rejs stateczkami po wywierzyskach Czarnego Drimu, degustacja lokalnych smakołyków. Przejazd do miasta Ohrid, z najpiękniejszą starówka w kraju. Jezioro położone na wysokości prawie 700 m n.p.m., otoczone wysokimi górami, to gwarancja unikalnego mikroklimatu i wspaniałego wypoczynku. Zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO: cerkiew św. Mądrości, antyczny teatr, Plawusznik a na zakończenie panorama na jezioro przy cerkwi Kaneo, skąd małe stateczki zabiorą nas znów co centru miasta. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.   

9 dzień OHRID - PARK NARODOWY MAWROWO - ŚW. JOVAN BIGORSKI -SKOPJE - NISZ
Przejazd przez Park Narowody Mawrowo do Monastyru św. Jovana Bigorskiego słynącego z wspaniałego ikonostasu z 1 połowy XIX wieku. Przejazdu do Skopje. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy przy Twierdzy Kale, następnie starą czarszją przejdziemy do cerkwi św. Spasa, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych ikonostasów w Macedonii. Trasa spaceru poprowadzi nas do meczetu Isy Beja, starego Hanu i dalej kamiennym mostem nad Vardarem dotrzemy do centrum miasta. Przejazd na teren Serbii, w okolice Niszu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10 dzień NISZ - FELIX ROMULIANA - ŻELAZNE WROTA - GOLUBAC
Po śniadaniu przejazd w kierunku Gamzigradu, zobaczymy tu pozostałości letniej rezydencji cesarza Galeriusza. Inna nazwa to Felix Romuliana - stanowisko wpisane jest na listę UNESCO od 2007 roku. Kolejnym punktem programu będzie przejazd trasą nad Dunajem, gdzie rzeka przechodzi przez najwęższe wąwozy nazywane Żelaznymi Wrotami. Trasa przejazdu prowadzi terenem parku narodowego. Postój przy średniowiecznej twierdzy Golubac, która związana jest z postacią Zawiszy Czarnego.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.  

11 dzień NOWY SAD - PETROWARDIN - KARŁOWICE - BUDAPESZT
Przejazd do Nowego Sadu położonego w regionie Wojewodiny, tętniące życiem, wielokulturowe miasto to wspaniała wizytówka całego regionu. Spacer przez centrum miasta a następnie wizyta w Twierdzy Petrowaradin, która nazywana jest Gibraltarem Dunaju. Pod twierdzą znajduje się unikalny na skalę europejską system korytarzy, których tylko niewielki fragment został udostępniony do zwiedzania. Pobyt w Serbii zakończymy wizytą w miasteczku Karłowice, które było duchowym centrum kraju, obecnie region słynie z najlepszych w kraju win. Wizyta w lokalnej winiarni i degustacja specjalności regionu - wina Bermet. Przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.   

12 dzień BUDAPESZT - WARSZAWA
Po wczesnym śniadaniu powrót do kraju. Przyjazd do Warszawy (Pałac Kultury, parking przed Kinoteką).

Uwaga!

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem należy podać numer i datę ważności dokumentu podróży (dowód osobisty/paszport). Do wszystkich krajów, które obejmuje program można wjechać na podstawie dowodu osobistego (paszport nie jest wymagany).

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), pokoje z łazienkami. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 140 EUR. Wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
21.09-02.10.2022 2690 PLN Sprawdź

140 EUR dewizowa część ceny imprezy

Zniżki i dopłaty

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
dopłata do pok. 1-os (SGL) : Dopłata 1000 PLN
ubezepieczenie kosztów rezygnacji : Dopłata 3% od sumy
Ubezp. od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji : Dopłata 6% od sumy
opcjonalne ubezpieczenia VIP (104 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR) : Dopłata 104 PLN
opcjonalne ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR), : Dopłata 217 PLN
Ubezp. od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji COVID-19 : Dopłata 9,6% od sumy
ubezpieczenia kosztów rezygnacji COVID-19 : Dopłata 4,8% od sumy
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami),

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość
Warszawa
Piotrków Tryb.
Częstochowa
Katowice

Cena zawiera

transport autokarem,
zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami),
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,
wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje),
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następwstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

- transport autokarem,
- zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami),
- opiekę polskiego pilota,
- usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,
- wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje),
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
- komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następwstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera

Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
napojów do kolacji,
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
opcjonalnego ubezpieczenia VIP (104 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
wydatków natury osobistej,
innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera".

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
- kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
- napojów do kolacji,
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
- rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),
- opcjonalnego ubezpieczenia VIP (104 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
- opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
- wydatków natury osobistej,
- innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera".

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.