Wyżywienie | |
Nocleg | |
Realizacja programu |
Biuro czynne Pn - Pt 9:00-17:00
Newsletter | Kontakt z Nami
Jak zarezerwować?
Oferta na Zamówienie!
Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami, II stopnia (zaawansowani)
wiek: od 12 lat
Mazury - Ryn
..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz ten powstał z myślą o psach, które, brały już udział w szkoleniu z zakresu podstawowego posłuszeństwa a ich właściciele chcieliby aby dalej kontynuowały naukę oraz utrwalały posiadane już umiejętności. Na obozie psy wezmą udział w szkoleniu z zakresu rozszerzonego posłuszeństwa, przejdą do szeregu trudniejszych ćwiczeń, nauczą się odróżniać komendy słowne od optycznych. Na imprezie o takim profilu będziecie mogli połączyć przyjemny wypoczynek dla Was z aktywnym rozwojem czworonoga, dla którego będą to także wakacje na świeżym powietrzu, stale w ruchu.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach, położonym bezpośrednio nad jeziorem, na dużym, ogrodzonym i zadrzewionym terenie, bardzo blisko plaży i lasu. Są tutaj różne boiska i wydzielony teren do szkolenia psów. Do miasta około 15 minut spacerem. Noclegi w domkach campingowych, w pobliżu wc i prysznice. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar. Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy na plażę, na spacery do lasu, odbywają się także różne konkursy, gry i biegi terenowe.
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Ryn" Gliwickiej Agencji Turystycznej w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.
..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - od 12 lat (młodsi z dorosłym opiekunem). Karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców, zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.
Pies musi posiadać umiejętności z zakresu podstawowego posłuszeństwa. Jeśli na imprezie okaże się, iż ich nie posiada, zostanie przesunięty na obóz I stopnia.
..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Polar, obuwie na miękkiej podeszwie, czapkę z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).
..:: DLA PIESKA ZABIERAMY
Nylonowe lub skórzane: obrożę (nie kolczatkę), długą smycz, linkę 15m, kaganiec, ulubione zabawki. Identyfikator psa przymocowany do obroży. Koce spełniające funkcję posłania, dwie miski. Wystarczającą na obóz ilość suchej karmy lub produktów potrzebnych do przyrządzenia jedzenia gotowanego (ryż, makaron, puszki itp.). Świadectwo zdrowia stwierdzające że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem.
..:: JAKIE PSY NIE MOGĄ POJECHAĆ NA OBÓZ
Wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy.
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.
..:: PROGRAM
Powtórzenie i przypomnienie wiadomości z zakresu podstawowego posłuszeństwa
Chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy, chodzenie psa przy nodze przewodnika bez smyczy, pozostawanie psa w pozycji "siad" i przywołanie do mnie i do nogi, aportowanie własnego przedmiotu, waruj, stój, stawanie do przeglądu.
20 godzin szkolenia z zakresu rozszerzonego posłuszeństwa
Dopracowywanie koncentracji psa na przewodniku. Przejście do szeregu trudnych ćwiczeń, wprowadzenie dodatkowego elementu - warunków rozpraszających np. duża liczba obcych osób. Łączenie komend - np. uczenie psa przyjmowania pozycji "siad" z pozycji leżącej (do tej pory uczyliśmy go z pozycji stojącej), wykonywanie przez psa komendy siad, kiedy jego przewodnik stoi przed nim, doprowadziło do tego, iż pies zakodował sobie, że daną komendę wykonuje tylko wtedy, gdy jego pan stoi na wprost niego. Wystarczy, że znajdziemy się po innej stronie zwierzęcia, a już będzie miał on problem z wykonaniem zadania. Poznamy tajniki metody Inki Sjosten, czyli odwoływania psa od znalezionego smakołyka, dowiemy się także jak uchronić psa, gdy ten wybiegnie niespodziewanie w stronę pędzącego samochodu. Podnoszenie różnych przedmiotów, np. kluczy, telefonu komórkowego, rękawiczki. Nie podejmowanie pokarmu z ziemi i od osób obcych. Odróżnianie komend słownych od optycznych.
20 godzin treningów na specjalnym torze dla psów - agility
Zajęcia odbywają się w bardzo dogodnym, nie męczącym, i nie stresującym cyklu, tak aby wykorzystać szczyt koncentracji umysłowej u psa nie powodując zmęczenia i zniechęcenia (zarówno właściciela jak i jego pieska). Zajęcia rozwijają sprawność ruchową, więź z człowiekiem, bystrość i posłuszeństwo.
Agility
To doskonała nauka poprzez aktywną zabawę. Podczas treningów na torze przeszkód pies uczy się kolejnych komend, które rozwijają jego inteligencję i kształtują posłuszeństwo, ale przede wszystkim pogłębiają więź z człowiekiem.
Wykłady teoretyczne
To szereg spotkań podczas, których nasi treserzy poruszą bardzo ważne tematy dotyczące wychowania, pielęgnacji, żywienia naszego pupila. Dowiemy się jak budować prawidłową więź człowiek - pies, jak nie zostać zdominowanym przez psa oraz wiele innych ważnych rzeczy dotyczących naszego czworonoga.
Rekreacja i wypoczynek
Pomiędzy zajęciami organizujemy spacery po lesie, na plażę, gdzie w warunkach naturalnych uczestnicy modyfikują swoje wcześniejsze błędne zachowania w stosunku do psów, natomiast czworonogi bawią się, socjalizują i uczą życia w stadzie „psy - ludzie", co jest podstawą do osiągnięcia sukcesu wychowawczego. Organizujemy także ogniska, dyskoteki, wyjścia na strzeżone kąpielisko, spacery po starych mazurskich lasach, gry i zabawy terenowe.
Wizyta weterynarza
Opowie nam jak rozpoznawać pierwsze objawy podstawowych chorób, jak prawidłowo żywić i pielęgnować psa. Zademonstruje nam jak należy zabandażować krwawiącą ranę, jak usztywnić zwichniętą kończynę.
Bieg terenowy
Wyścig właścicieli z psami na czas. Startujemy w kilkuminutowych odstępach i na odcinku kilku kilometrów pokonujemy przeszkody i teren o zróżnicowanym stopniu trudności - drogi leśne, piaszczyste, pagórki.
..:: DODATKOWE ATRAKCJE, WYCIECZKI, OBOZOWE AKTYWNOŚCI
Przykładowe propozycje: Mikołajki i Tropicana - kompleks basenów i zjeżdzalni, Kadzidłowo - Park Dzikich Zwierząt, Holowanie na oponce za motorówką, na bananie, paintball, quady, gokarty, zajęcia linowe.
Więcej informacji i wszystkie propozycje - tutaj
Dodatkowe Atrakcje - zasady realizacji
1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.
..:: WARUNKI UCZESTNICTWA PSA W OBOZIE
1. Psy wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy oraz rasy psów uznane za niebezpieczne nie mogą jechać na imprezę.
2. Opiekunowie uczestnika zobowiązują się do zabrania psa z obozu na własny koszt jeśli ten będzie wykazywał na imprezie zachowania agresywne, zagrażające bezpieczeństwu innych dzieci i psów, bądź też zachoruje on w trakcie trwania imprezy. Pies zostanie zabrany z obozu w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji od organizatora imprezy lub jego przedstawiciela. Jeśli nie zostanie on odebrany na czas, organizator może oddać go do psiego hotelu, a koszty jego pobytu i przewozu do hotelu pokrywają jego właściciele.
3. Opiekunowie uczestnika zobowiązują się do zabrania suczki na własny koszt jeśli ta w trakcie trwania imprezy dostanie cieczkę. Suczka zostanie zabrana z obozu w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji od organizatora imprezy lub jego przedstawiciela. Jeśli nie zostanie ona odebrana na czas, organizator może oddać ją do hotelu psiego, a koszty jej pobytu i przewozu do hotelu pokrywają właściciele.
4. Uczestnik w trakcie trwania imprezy będzie głównie poświęcać czas swojemu psu.
5. Uczestnik nie będzie korzystał z toru przeszkód bez nadzoru instruktora lub jego zgody.
6. Pies na ośrodku i po za nim będzie chodził tylko na smyczy.
7. Pies będzie spuszczany ze smyczy tylko na terenie ogrodzonym i wyznaczonym do tego celu.
8. Uczestnik nie może podchodzić do obcego psa bez obecności i zgody jego właściciela.
9. W kontaktach z psami należy zachować ostrożność:
- nie podchodzić do psa który śpi lub je
- nie wybudzać psa ze snu
- nie drażnić psa
- nie przeszkadzać psu podczas odpoczynku
- nie wykonywać gwałtownych gestów wobec psa
10. W kontaktach mojego psa z innymi psami zachowam należytą ostrożność:
- nie będę doprowadzać swojego psa do innego psa kiedy on je lub śpi
- nie będę bawić się zabawką mojego psa z innym psem
- nie będę doprowadzał do sytuacji, kiedy dwa psy bawią się jedną zabawką - nie będę podchodził z moim psem do innego psa, jeśli wiem że psy te się nie lubią
11. Uczestnik pokrywa ewentualne koszty weterynaryjne, jeśli jego pies pogryzie innego psa. Koszty za leczenie zostaną zwrócone w ciągu 7 dni od przedstawienia faktur na wskazane konto.
12. Każdy uczestnik ma obowiązek sprzątać po swoim psie.
13. Uczestnik musi zabrać ze sobą na obóz torebki na psie odchody.
14. Uczestnik i pies muszą stosować się do regulaminów obowiązujących w danym miejscu.
..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.
Ceny za transport na imprezy obowiązują osoby uprawnione do zniżki szkolnej, studenckiej. W przypadku jej braku osoby dopłacają różnicę w opłacie za bilet przy wpłacie za imprezę.
Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnej polskiej legitymacji szkolnej, studenckiej uprawniającej go do zniżki. W przypadku jej braku dopłaca konduktorowi różnicę w cenie biletu, opłatę za wypisanie biletu, ewentualną karę.
Cena podstawowa | Wolne miejsca |
---|
Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.
CENA OD 1 OSOBY + 1 pies
„RYN” – ośrodek leży na obszernym, ogrodzonym terenie bezpośrednio nad Jeziorem Ryńskim, w odległości 100 m od plaży strzeżonej. Oferuje swoim Gościom wypoczynek w dobrym standardzie oraz kompleksowe zaplecze żeglarskie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
UWAGA - dopłata za psa w pociągu !
Miejscowość | Cena |
---|---|
Białystok | Dopłata 110 PLN |
Częstochowa | Dopłata 190 PLN |
Elbląg | Dopłata 170 PLN |
Gdańsk | Dopłata 170 PLN |
Gdynia | Dopłata 170 PLN |
Gniezno | Dopłata 180 PLN |
Iława | Dopłata 180 PLN |
Inowrocław | Dopłata 180 PLN |
Katowice | Dopłata 210 PLN |
Koluszki | Dopłata 180 PLN |
Koszalin | Dopłata 190 PLN |
Leszno | Dopłata 190 PLN |
Malbork | Dopłata 170 PLN |
Olsztyn | Dopłata 100 PLN |
Ostróda | Dopłata 160 PLN |
Poznań | Dopłata 190 PLN |
Słupsk | Dopłata 190 PLN |
Sopot | Dopłata 170 PLN |
Szczecin | Dopłata 200 PLN |
Tczew | Dopłata 170 PLN |
Toruń | Dopłata 180 PLN |
Warszawa | Dopłata 150 PLN |
Wrocław | Dopłata 200 PLN |
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Ryn" Gliwickiej Agencji Turystycznej w Rynie, ul. Mazurska 17.
Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.
Zakwaterowanie - domki campingowe o podstawowym standardzie (nocujemy razem z pieskami), wc i prysznice w wydzielonym pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani treserzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW.
Realizację programu - w zależności od możliwości uczestników i ich piesków oraz warunków pogodowych.
Dojazd pociągiem. Opłata za psa w pociągu 32 zł (w obie strony). Program Dodatkowe Atrakcje.
ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)
+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl
godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne
Zapisz się do Newsletter Ecotravel
Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - obozy młodzieżowe, wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotyczne, pielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.
Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.