w naszej ofercie: 8492 imprezy, 5578 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Objazdowa do Grecji
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA OBJAZDOWA DO GRECJI

Saloniki - Meteory - Delfy - Ateny - Peloponez: Epidavros - Mykeny - Kanał Koryncki

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
45975242
oferta w pdf
Saloniki - Meteory - Delfy - Ateny - Peloponez: Epidavros - Mykeny - Kanał Koryncki

- Meteory - klasztory na skałach
- Antyczne Delfy i wyrocznia
- Ateny - Akropol i Plaka
- Epidavros, Mykeny, Kanał Koryncki
- Krajobrazy Peloponezu
- Wąwóz Termopile
- Bez nocnych przejazdów

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd w okolice Belgradu, nocleg tranzytowy*.

2 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Przyjazd do Salonik – zwiedzanie drugiego, co do wielkości miasta Grecji, często określanego mianem „Perły Bałkanów”, w którym znajdują się liczne zabytki związane z jego bogatą historią. Są to m.in.: Łuk rzymskiego cesarza Galeriusza, stojący w pobliżu jednej z najbardziej ruchliwych ulic współczesnego miasta; Rotunda św. Jerzego – najstarsza zachowana budowla w mieście; ruiny Forum Romanum; pozostałości pałacu Galeriusza; Bazylika św. Dymitra - patrona miasta, który zginął śmiercią męczeńską za wiarę; kościół św. Zofii – wzorowany na sławnym konstantynopolskim imienniku; łaźnie tureckie; Biała Wieża - symbol Salonik. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do wpisanych na listę UNESCO Meteorów - klasztorów „zawieszonych w niebie”, zbudowanych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie czynnych jest tylko 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a jedynie 5 z nich jest nadal zamieszkanych - zdarza się, że przez jednego zakonnika. Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią nadal funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. Zwiedzanie dwóch monastyrów – żeńskiego i męskiego. Krótki postój w urokliwym miasteczku Kalambaka, położonym u podnóża Meteorów. Przejazd do Delf. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Delf - serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne. Delfy położone są w pobliżu głębokiego wąwozu na jednym z wysokich stoków gór Parnas. Swą sławę Delfy zawdzięczają słynnej wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki starożytnych Greków szukających boskich porad w sprawach polityki, wojny, miłości. Zwiedzanie: Marmara (sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf); źródło Kastalskie; Okrąg Święty (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion); muzeum, w którym znajdują się wspaniałe eksponaty - m. in. Woźnica Delficki i wiele innych. Po zwiedzeniu Delf przejazd do Pireusu – starożytnego portu morskiego Aten, a dziś największego portu Grecji. Spacer po nabrzeżu. W drodze do hotelu w Atenach przejazd obok niektórych obiektów sportowych zbudowanych na Igrzyska Olimpijskie 2004. Zakwaterowanie i nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu (Świątynia Ateny Dziewicy); Erechtejon ze słynnym krużgankiem Kor, którego belkowanie dźwiga 6 posągów pięknych dziewcząt (Kariatyd); świątynia Ateny Nike, oraz monumentalna brama Propyleje prowadząca na Akropol; najsłynniejszy teatr w Grecji - Teatr Dionizosa; Areopag – miejsce posiedzeń jednej z najstarszych instytucji ustrojowych Aten - Rady Areopagu; ruiny Agory Greckiej, nieopodal której na wzgórzu wznosi się Hefajstejon – wspaniale zachowana Świątynia dorycka; ruiny Forum Romanum z piękną Wieżą Wiatrów; najstarsza dzielnica Aten - Plaka; kościółki z czasów Bizancjum; gmach Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza z pełniącymi honorową wartę gwardzistami - Evzonami; Ogrody Narodowe – dawne ogrody królowej Amalii, w których znajduje się co najmniej 519 gatunków drzew i krzewów; Stadion Olimpijski na 70.000 miejsc, zbudowany w IV w. p.n.e. przez Likurga, a odnowiony na pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 r.; świątynia Zeusa Olimpijskiego - jak powiedział Liwiusz „jedyna świątynia na ziemi prawdziwie wyrażająca wielkość Boga”; Łuk Hadriana wzniesiony przez rzymskiego cesarza w II w.; Plac Omonia - Plac Zgody, wokół którego znajduje się wiele sklepów, restauracji i hoteli. Powrót do hotelu. Wieczorem - dla chętnych spacer na Plakę – rozrywkową dzielnicę restauracji, tawern, barów i kawiarni. Za dodatkową odpłatnością możliwość uczestniczenia w folklorystycznym „wieczorze greckim” z kolacją i winem w tawernie. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Postój przy Kanale Korynckim - czas wolny na sesję zdjęciową i zakup pamiątek. Przejazd do Epidavros – największego w starożytnej Grecji ośrodka terapeutycznego i religijnego. Epidavros słynie ze wspaniale zachowanego teatru, mieszczącego ok. 14.000 widzów, wybudowanego w IV w. p.n.e., który jest genialnym dziełem harmonii i akustyki. Przejazd do Myken – ruin ufortyfikowanej rezydencji królewskiej, otoczonej tzw. „cyklopowymi murami”, z Bramą Lwów pochodzącą z 1250 r. p.n.e., która symbolizowała siłę królów mykeńskich. Mykeny zostały rozsławione przez poematy Homera. Powrót do hotelu w Atenach, nocleg.

7 dzień:
Po śniadaniu przejazd na Riwierę Olimpijską. W trakcie przejazdu postój w Termopilach – w miejscu bitwy między Grekami i Persami w 490 r. p.n.e. Teraz stoi tu pomnik Leonidasa i poległych 300 Spartan oraz tablica ze słynnymi słowami Simonidesa: „Przechodniu powiedz Sparcie, że tu spoczywamy wierni jej prawom”. Przejazd do hotelu w okolicach Riwiery Olimpijskiej, nocleg.

8 dzień:
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę granicy. Przejazd tranzytowy przez Macedonię i Serbię. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy w pobliżu granicy serbsko - węgierskiej.

9 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja podróży do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

24.08-01.09.2013

Pakiet bezpieczeństwa : Dopłata 75 PLN
Gwarancja niezmienności ceny : Dopłata 60 PLN

Zakwaterowanie

Hotel Turystyczny

Wyżywienie

śniadanie (BB)

Cena zawiera

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Zakwaterowanie:
7 noclegów w hotelach turystycznych: 2 noclegi w okolicach Riwiery Olimpijskiej, 1 nocleg w okolicy Delf, 3 noclegi w Atenach, 1 nocleg w pobliżu granicy serbsko - węgierskiej. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
7 śniadań kontynentalnych.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Informacje praktyczne

Trasa przejazdu: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) – 14 godz.
Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego lub paszportu – dotyczy obywateli UE.
W trakcie podróży i zwiedzania przerwy na posiłki: na Słowacji orientacyjny koszt posiłku ok. 8 EUR, w Serbii - ok. 10 EUR, na Węgrzech – ok. 1.000 HUF i Grecji - ok. 8-15 EUR.

Cena nie zawiera

*Cena nie zawiera: obowiązkowej dopłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie w Serbii (ok. 20 EUR), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników miejskich i systemu Alma Tour Guide (ok. 80 EUR) oraz opłaty za Wieczór Grecki (ok. 30 EUR). Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Pakiet Bezpieczeństwa Organizatora

W celu uchronienia naszych klientów przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji losowych, które mogą grozić poważnymi kosztami finansowymi Organizator proponuje uczestnikom skorzystanie z usługi "Pakiet bezpieczeństwa".

"Pakiet bezpieczeństwa" - to usługa, dzięki której w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej klienci mogą zdecydowanie obniżyć koszty potrąceń wynikające z warunków uczestnictwa a także wyeliminować dodatkowe, niespodziewane koszty związane ze zmianą okoliczności których nie można było w chwili podpisywania umowy przewidzieć. Takich jak na przykład: choroba, wypadek losowy, odwołany urlop itd., itp. Pakiet bezpieczeństwa jest usługą fakultatywną, wykupywaną tylko w momencie podpisywania umowy na konkretną imprezę i nie dotyczy uczestników imprez z działu "Egzotyczne eskapady".

Cena pakietu wynosi:
25 zł - przy katalogowej cenie imprezy do 750 zł
50 zł - przy katalogowej cenie imprezy do 1.500 zł
75 zł - przy katalogowej cenie imprezy do 2.250 zł
100 zł - przy katalogowej cenie imprezy powyżej 2.250 zł


UWAGA: Dla członków Klubu Stałych Klientów Organizatora - pakiet bezpieczeństwa - gratis!!!


Wykaz korzyści dla posiadaczy "pakietu bezpieczeństwa"

 1. Bardzo duże zmniejszenie kosztów rezygnacji z imprezy, wynikających z warunków uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Organizatora, jeśli przyczyną rezygnacji były udokumentowane przyczyny losowe lub związane z chorobą. Potrącenia z tytułu rezygnacji są wyliczane w wysokości kosztów poniesionych przez Organizatora, ale posiadaczom "Pakietu bezpieczeństwa" w przypadku rezygnacji, gwarantujemy zwrot większości wpłat, w następującej wysokości:

 

Warunki normalne
średni poziom kosztów

Warunki bezpieczne
gwarancja zwrotu

do 40 dni

50 zł,

100 %

39 - 21 dni

10-20% ceny imprezy,

90 %

20 - 14 dni

20-50% ceny imprezy,

80 % ceny imprezy,

14 - 4 dni

50-90% ceny imprezy,

70 % ceny imprezy.

Poniżej 4 dni

50-90% ceny imprezy,

60 % ceny imprezy. 1. Możliwość dokonywania zmian danych w rezerwacji do 8 dni przed rozpoczęciem imprezy, bez ponoszenia kosztów.

 2. Możliwość zmiany uczestników rezerwacji bez ponoszenia opłat do 8 dni przed odjazdem.

 3. Możliwość zmiany terminu imprezy bez ponoszenia kosztów rezygnacji do 21 dni przed odjazdem.

Zwrot kosztów niewykorzystanych świadczeń hotelowych, w przypadku przerwania wypoczynku spowodowanego nieprzewidzianą sytuacją losową. 

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.