w naszej ofercie: 12342 imprezy, 20071 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Gruzja + Armenia
Wszystko o tej ofercie wie:

GRUZJA + ARMENIA

13 - samolot z Warszawy

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
5309918
oferta w pdf

TBILISI-MCCHETA-KUTAISI-BATUMI-BORŻOMI-WARDZIA-KACHETIA-GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA-SZIDA KARTLI-ODZUN-SEVAN-GEGARD-EREWAŃ-ECHMIADZIN

Proponujemy państwu wyprawę do dwóch najstarszych chrześcijańskich krajów leżących na styku geograficznym Europy i Azji oraz na pograniczu wpływów kulturalnych i cywilizacyjnych Zachodu. Kraje te, podobnie jak Polska, musiały wielokrotnie walczyć o utrzymanie swojej niezależności i niepodległości. Wielkie potęgi i mocarstwa urządzały sobie na ich terenach pola bitewnych i politycznych konfrontacji. Armenia, która uznała chrześcijaństwo za religię państwową, zanim uczynił to cesarz rzymski Konstantyn może zostać uznana za pierwsze królestwo chrześcijańskie. Leżąc między dwiema potęgami Persją i Rzymem (potem Bizancjum) musiała stawić czoła nie tylko wielkim armiom, ale również wpływom kulturowym i religijnym. Armenia opowiedziała się po stronie szeroko rozumianego Zachodu. Wierna swojemu odłamowi chrześcijaństwa różniącemu się co do rozumienia istoty Chrystusa od ortodoksji bizantyjskiej Armenia oparła się próbie narzucenia wschodniej wiary w wiecznego Mazdę, boga słońca wielbionego przez Persów. Oparła się islamizacji i ateizacji wprowadzanej pod lufami Czerwonoarmistów. Utraciwszy przed wiekami swoją niezależność odzyskała ją dopiero po upadku imperium sowieckiego. Poddawana wielu tragicznym doświadczeniom historii była jednocześnie źródłem siły dla rozrzuconej po całym świecie diaspory. Urodziwi i utalentowani Ormianie stanowili zazwyczaj zaczyn wszelkiego rozwoju ekonomicznego w krajach, w których się osiedlali. Górzyste tereny Kaukazu, surowa przyroda, skrajne warunki klimatyczne ukształtowały dumne i niezłomne charaktery Gruzinów. Walka o ograniczone zasoby i konieczność ochrony swojej rodziny – klanu spowodowały, że funkcjonuje stereotyp, że każdy Gruzin to dżygit a Gruzinka to dumna i niedostępna księżniczka. Dla mieszkańców Gruzji nie było nic śmiesznego i dziwacznego w konieczności prowadzenia przez pokolenia zemsty rodowej. Dla tych żyjących w skrajnych warunkach ludzi honor i zachowanie majątku były sprawami najwyższej wagi. Obecnie po odzyskaniu niepodległości nowoczesna Gruzja, pomimo politycznych i terytorialnych sporów z sąsiadami, stara się ze wszelkich sił dołączyć do szeroko rozumianej Europy.
Oprócz ciekawych zabytków, kraje te oferują również serdeczność i gościnność mieszkańców, zachwycające widoki wspaniałej górskiej przyrody oraz uroki stołu i winnicy.

KUTAISI-MCCHETA-TBILISI-GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA-KACHETIA-ODZUN-SEVAN-YEREVAN-ECHMIADZIN-WARDZIA-BAKURIANI-BORŻOMI-BATUMI


1 dzień  Zbiórka na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przelot do Gruzji.


2 dzień  Przejazd do Mccheta. Po drodze zwiedzanie miasta Gori znanego dzięki olbrzymiej twierdzy oraz  jako miejsce urodzenia Stalina. Wycieczka do starożytnego miasta wykutego w skale Uplistsikhe ("twierdzy pana"). Przyjazd do Mccheti, dawnej stolicy Gruzji. Zwiedzanie  prawosławnego klasztoru Jvari, wizyta w  katedrze  Sweti Cchoweli (Drzewo Życia) i w cerkwi Samtawro. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu.
 
3 dzień Całodzienna  wycieczka w góry Kaukazu „Gruzińską Drogą Wojenną”, trasa z  wieloma  fortyfikacjami i wieżami strażniczymi. Przejazd przez kurort narciarski Gudauri  i Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m) do miejscowości Kazbegi. Dla chętnych wjazd na górę skąd wspaniale widać białą piramidę drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m) (koszt ok. 10USD). Wieczorem powrót do Tbilisi.           

4 dzień Rano przejazd do regionu Kachetii. Zwiedzanie kompleksu klasztornego - David Gareja, położonego na  półpustynnych stokach góry. Wizyta w najstarszym klasztorze kompleksu – Lavra. Zwiedzanie klasztoru Udabno na szczycie wzgórza – możliwe tylko dla doświadczonych wspinaczy, bardzo trudne podejście (około 1 godz.). Następnie przejazd do Sighnaghi, przepięknego miasteczka górskiego, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni Możliwość degustacji lokalnych win ok.15USD/os. Zwiedzanie monastyru Bodbe - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji). Powrót do Tbilisi.

5 dzień    Zwiedzanie  dzielnicy  Abanotubami z główną twierdzą Narikala, wizyta: w  katedrze  Świętej Trójcy (Sameba) i Sioni, w Bazylice Anczischati  z VI w. oraz  w Muzeum Sztuki. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem przejazd do restauracji na tradycyjną gruzińską kolację.

6 dzień Przejazd do Armenii przez Sadakhlo. Wizyta w klasztorach wpisanych na listę UNESCO Haghpatu(z X-XIII w.) i Sanahin ( z X w.) w mieście Alaverdi. Wizyta w  historycznym mieście Odzun, znanym ze średniowiecznej bazyliki. Podróż  na półwysep Sevan.

7 dzień Wyjazd do Yerevan. Po drodze wizyta w jaskiniowym klasztorze, wyrzeźbionym w litej skale – Geghard (XII-  XIII w.). Zwiedzanie wsi  Garni, gdzie zachowało się wiele  budowli  z IX-XI w.,  główną    atrakcją  turystyczną  miejscowości   jest  twierdza Garni -  kompleks zabudowań, z których najbardziej znanym jest zbudowana z bazaltu świątynia, poświęcona bogu słońca Mitrze. Przyjazd do Yerevan.  Zakwaterowanie w hotelu.
 
 8 dzień Krótkie zwiedzanie stolicy Armenii. Następnie wizyta w pierwszej na świecie świątyni chrześcijańskiej w  Echmiadzin, w bazylice  Gayane oraz w starożytnym kościele Hripsime. Zwiedzanie ruin świątyni z VII wieku w Zvartnots, Powrót do Yerevania.

9 dzień Wyjazd w kierunku Gruzji. Zwiedzanie fortecy Khertvisi i kompleksu zamkowego Rabati. Następnie przejazd do Wardzia - skalnego miasta, pełnego jaskiń oraz zespołu klasztornego, 13-piętrowego budynku  wyciętego w litej skale. Przyjazd do hotelu w Bakuriani.

10 dzień Przejazd do Borżomi – miasta  położonego w górach Małego Kaukazu, nad rzeką Kurą. Degustacja słynnej leczniczej wody mineralnej Borżomi. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Batumi. Czas wolny.

11 dzień Przejazd do pobliskiego miasteczka Gonio z ruinami rzymsko-bizantyjskiej twierdzy z I w. Następnie zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i spacer po Starym Mieście. Przejazd na nocleg do Kutaisi.

12 dzień Wyjazd na zwiedzanie Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Gelati (XII w.) i katedry Bagrati,  krótki spacer po jaskiniach położonych w rezerwacie przyrody Sataplia. Czas wolny.

13 dzień Przelot do Warszawy.

    Do obiektów sakralnych zabrania się wchodzenia w szortach, krótkich spódnicach, z odkrytymi ramionami.

     

    Do obiektów sakralnych zabrania się wchodzenia w szortach, krótkich spódnicach, z odkrytymi ramionami. Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Wybór miejsca w autokarze przy pełnej wpłacie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami.

    Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 400 USD (stanowiącą dewizową część ceny imprezy). Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 45 USD.                                                                                              

    Gruzja leży w strefie czasowej GMT +4 (+3 godz. do czasu polskiego).Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (wtyczki takie jak w Polsce).

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pokoju jednoosobowego : Dopłata 1300 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

- zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje z łazienkami, 2-osobowe lub 2-osobowe z dostawką
- śniadania i kolacje

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

- śniadania i kolacje

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przeloty z/do Polski
- transport lokalny (autokar)
- opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych
- zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje z łazienkami, 2-osobowe lub 2-osobowe z dostawką
- śniadania i kolacje
- ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż

Cena nie zawiera

- dewizowa część ceny imprezy (500 USD)
- zwyczajowe napiwki (ok. 50 USD)

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.