w naszej ofercie: 8491 imprez, 5578 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz Młodzieżowy Poznajemy Turcję 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ MŁODZIEŻOWY POZNAJEMY TURCJĘ 2024

Obóz Rekreacyjno-Objazdowy po Turcji Wypoczynek i Zwiedzanie 2024, Obozy młodzieżowe w Turcji 2024, Obóz w Turcji, Zwiedzanie Turcji

Wiek: od 14 do 19 lat
Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
697392
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Obóz młodzieżowy Orientalne wakacje 2022 
Obozy i kolonie 2022, Obozy młodzieżowe 2022, Obóz w Turcji, Zwiedzanie Turcji
Przygotuj się na emocjonującą podróż do fascynującego kraju. Z nami zobaczysz: Istambuł mieszankę Orientu i Zachodu, śnieżnobiałe tarasy Pamukkale - Bawełnianego Zamku, Efez - najlepiej zachowane starożytne miasto w regionie śródziemnomorskim i Troję, w której rozgrywały się wydarzenia opisywane przez Homera. Spędzisz kilka dni nad Morzem Egejskim, na piaszczystych plażach znanego kurortu Didim. Dowiesz się ile waży koń trojański i z czego słynął Pergamon i Milet, poznasz smak prawdziwego kebaba i tureckiego ajranu. Odkrywaj Turcję razem z nami.
Program
Rekreacja i zwiedzanie (14-18 lat)
1 dzień:
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Nocleg tranzytowy.
2 dzień:
Śniadanie. Kontynuacja przejazdu przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne – dawnym Adrianopolu. Kolacja w tradycyjnej lokancie tureckiej, vis a vis meczetu Selimie Camil. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wyruszamy na zwiedzanie Istambułu: Hagia Sofia (z zewnątrz), Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom oraz Bazylika Cysterny – Yerebatan Saray. Dla chętnych – rejs statkiem po Bosforze. Następnie udamy się na Wielki Bazar, by poznać jego orientalną atmosferą. Próby targowania się i zakupy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień: 
Śniadanie. Wyjazd do Pamukkale. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu. Przejazd do hotelu w Pamukkale, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Wyruszamy na spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale. Poznamy tajemnice tej "bawełnianej twierdzy". Zwiedzimy także ruiny antycznego miasta Hierapolis. Następnie czeka nas wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Nocleg i kolacja w Pamukkale. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w wieczorze tureckim, z degustację tureckich specjałów i orientalnymi tańcami.
6 dzień:
Śniadanie. Przejazd nad Morze Egejskie do Didim. Po drodze zwiedzimy Efez - jedno z najlepiej zachowanych miast starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego i jednoczenie największy zabytek archeologiczny Turcji. Przejazd do Meryemany – tu zobaczymy sanktuarium Matki Boskiej. Przyjazd do hotelu w Didim, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7-11 dzień:
Pobyt w Didim. Tu będzie się działo! Będziemy zwiedzać kurort i świątynię Apollina, a także ruiny pobliskiego Miletu, skąd pochodził słynny filozof – Tales. Udamy się na turecki bazar by przekonać się jak smakuje orient, a podczas gry miejskiej – poznamy zaułki Didim i nauczymy się podstawowych zwrotów w języku tureckim. Odwiedzimy miejscowy meczet i poznamy kulturę islamu. Będziemy wypoczywać, relaksować się na plaży, pływać w morzu i w basenie hotelowym. A chętnych zapraszamy do uczestnictwa w programie fakultatywnym. W czasie pobytu – 3 posiłki dziennie.
12 dzień:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze zatrzymamy się na chwilę w Pergamonie – niegdyś najpiękniejszym mieście hellenistycznym. Następnie przejedziemy do Troi, by podziwiać antyczną Troję oraz replikę Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w Gelibolu.
13 dzień:
Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele i kontynuacja przejazdu w kierunku granicy turecko – bułgarskiej. Na krótko zatrzymamy się w granicznym Edirne, by pożegnać się z Orientem. Przejazd w kierunku kraju.
14 dzień:
Powrót do Polski w godzinach południowych.
Program fakultatywny
Rejs statkiem po Bosforze – cena ok. 20 EUR.
Wieczór turecki w Pamukkale – cena ok. 30 EUR.
Łaźnia turecka – cena ok. 15 EUR.
Rejs statkiem (z lunchem) po Morzu Egejskim – cena ok. 20 EUR.
Wycieczka do Dalyan (kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wykutymi w skałach, niezwykła Żółwia Plaża) – cena ok. 60 EUR.
Sporty wodne na plaży – wodne rowery, sofy i banan. Cena od ok. 10 EUR (w zależności od rodzaju atrakcji).
Informacje praktyczne
Zalecane kieszonkowe 150 EUR – nie obejmuje programu fakultatywnego oraz posiłków i napojów podczas przejazdu.
Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 21.00 pierwszego dnia obozu. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 07.00 przedostatniego dnia obozu.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) – ok. 14 godz. Przejazd Belgrad – Edirne (ok. 700 km – ok. 12 godz.). Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.
Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla dziewczyn to długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy, najlepiej chusta; dla chłopców: długie spodnie, zakryte ramiona.
Przekroczenie granic na podstawie paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.

Obóz Młodzieżowy Poznajemy Turcję 2024

Obóz Rekreacyjno-Objazdowy po Turcji Wypoczynek i Zwiedzanie 2024, Obozy młodzieżowe w Turcji 2024, Obóz w Turcji, Zwiedzanie Turcji

- Istambuł - jedno z najbardziej instagramowych miast świata

- Pamukkale, Efez, Pegamon i Troja - tureckie must see

- 7 dni na Wybrzeżu Egejskim, na plażach Didim

Program

Rekreacja i zwiedzanie

(14-19 lat)

1 dzień:

Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy w Edirne – przygranicznym miasteczku, którego wizytówką jest meczet Selimie Camii. Kolacja w lokancie tureckiej, vis a vis meczetu. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie i zwiedzanie Istambułu. Zobaczymy: Hagia Sofia – meczet (dawniej kościół i muzeum), legendarny Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom. Czas na Złoty Bazar, największy zadaszony targ w Turcji - zwiedzanie i zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pamukkale – wapiennego cudu natury. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z wyrobów z porcelany. Przyjazd na kolację i nocleg do hotelu w Pamukkale.

5 dzień:

Śniadanie i podbój „Bawełnianej twierdzy”, czyli spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale i zwiedzanie starożytnego Hierapolis, kąpiele w wodach termalnych antycznego basenu Cleopatry. Powrót do hotelu i korzystanie z zaplecza rekreacyjnego: basen odkryty, patio, basen termalny. Kolacja, nocleg. Fakultatywnie pokaz orientalnego „belly dance”.

6 dzień:

Śniadanie i wyjazd nad Morze Egejskie do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu i Meryemany. Efez jedno z najlepiej zachowanych miast starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego. Meryemana to położony na Wzgórzu Słowików Dom Matki Bożej. Przyjazd do hotelu w Didim, zakwaterowanie i kolacja. Wieczorne wyjście na uliczki gwarnego kurortu. Nocleg.

7-11 dzień:

Pobyt w Didim. Śniadania i kolacje w restauracji hotelowej i: wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu, relaks; wycieczka dolmuszami do antycznej świątyni Apollina (zwiedzanie) i na turecki bazar; spotkania z orientem i egzotyką: dövme dondurma, kebab i ajran, zwiedzanie meczetu i ciekawostki o islamie.

12 dzień:

Śniadanie i wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze zwiedzanie antycznego Pergamonu i Troi z repliką Konia Trojańskiego. Kolacja, nocleg w Gelibolu/ Canakkale.

13 dzień:

Śniadanie. Przejazd nad Cieśniną Dardanele największym wiszącym mostem na świecie - żegnamy się z Azją i witamy z Europą. Kontynuacja przejazdu. Postój w Edirne, rzut oka na Selimie Camii i czas na wydanie ostatnich lirów tureckich. Wyjazd w kierunku kraju. Przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry.

14 dzień:

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Program fakultatywny

 • Pokaz „belly dance” w Pamukkale - Cena ok. 15 EUR.
 • Łaźnia turecka/Didim - Cena ok. 20 EUR.
 • Rejs statkiem - lunch, kąpiele morskie/Didim. Cena ok. 25 EUR.
 • Wycieczka do Dalyan - kąpiele błotne, Żółwia Plaża/Didim. Cena ok. 60 EUR.
 • Sporty wodne na plaży/Didim – wodne rowery, sofy, banan. Cena od ok. 10 EUR (w zależności od rodzaju atrakcji).

Informacje praktyczne

 • Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego/ paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.
 • Czas w Turcji: czas polski + 1h.
 • Sugerowane kieszonkowe: ok. 150 EUR (nie obejmuje programu fakultatywnego).
 • Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla dziewcząt: długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy; dla chłopców: długie spodnie, zakryte ramiona.
 • Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) ok. 14 godz. Przejazd Belgrad – Edirne (ok. 700 km) ok. 12 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.
 • Prosimy pamiętać o zabraniu wypełnionej i wydrukowanej karty kwalifikacyjnej oraz o podpisaniu bagaży podróżnych uczestników

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
13.07-26.07.2024 4499 PLN Sprawdź

Zniżki i dopłaty

gwarancja niezmienności ceny : Dopłata 6% od sumy
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

 12 noclegów w hotelach***: 1 w Serbii, 2 w Istambule, 2 w Pamukkale, 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2-,3-, 4-os. z łazienkami, TV. Klimatyzacja płatna fakultatywnie ok. 5 EUR/pokój.

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

 śniadania (bufet), kolacje: zupa, drugie danie serwowane, bufet sałatkowo-owocowy. Woda do posiłków. Kuchnia turecka. Koszt dodatkowego posiłku ok. 5-10 EUR. Pierwszy posiłek: śniadanie w Serbii. Ostatni: śniadanie w Gelibolu, prowiant na drogę.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Warszawa Dopłata 200 PLN
Łódź Dopłata 200 PLN
Piotrków Trybunalski Dopłata 150 PLN
Radomsko Dopłata 100 PLN
Częstochowa Dopłata 100 PLN
Sosnowiec Dopłata 50 PLN
Poznań Dopłata 250 PLN
Leszno Dopłata 250 PLN
Wrocław Dopłata 150 PLN
Opole Dopłata 100 PLN
Gliwice Dopłata 80 PLN
Kraków Dopłata 100 PLN
Katowice bez dopłaty
Tychy bez dopłaty
Bielsko Biała bez dopłaty

Cena nie zawiera

- obowiązkowej dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – ok. 150 EUR (bilety wstępu, opłaty miejscowe, lokalni przewodnicy, przejazdy komunikacją miejską w Istambule),
- programu fakultatywnego,
- wstępów do dyskotek i innych kosztów nie ujętych w ofercie,
- posiłków i napojów podczas przejazdu,
- dodatkowych ubezpieczeń.

- dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,

- dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota: ok. 190 EUR (przewodnicy lokalni, bilety wstępu do obiektów, przejazdy komunikacją miejską w Istambule i w Didim, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne);

- dopłaty do dodatkowych posiłków,

- atrakcji i wstępów na dyskoteki podczas przejazdu i pobytu w Didim,

- opłat za program fakultatywny,

- dodatkowych ubezpieczeń.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Cena zawiera

Zakwaterowanie:12 noclegów w hotelach o standardzie ***: 1 w Serbii, 2 w Istambule, 2 w Pamukkale, 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2-, 3-os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. W Didim – podczas najdłuższego wypoczynku – zakwaterowanie w niedużych, kameralnych hotelach, położonych w centrum kurortu, w odległości ok. 100- 400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie ok. 5 EUR/pokój.
Wyżywienie: w trakcie objazdu 2 posiłki, napoje do kolacji dodatkowo płatne. W Didim 3 posiłki: śniadanie w formie bufetu, jednodaniowy lunch i obiadokolacja: zupa, drugie danie serwowane i bufet sałatkowy (woda do posiłków). Kuchnia turecka. Na trasie objazdu koszt dodatkowego posiłku ok. 5-10 EUR. Pierwszy posiłek: śniadanie w hotelu w Serbii. Ostatni posiłek: śniadanie w Gelibolu. Prowiant na drogę powrotną.
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN

 • Zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach***: 1 w Serbii, 2 w Istambule, 2 w Pamukkale, 6 w Didim, 1w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2-,3-, 4-os. z łazienkami, TV. W Didim: w centrum kurortu, w kameralnym hotelu, max 400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie ok. 5 EUR/pokój.
 • Wyżywienie: śniadania (bufet), kolacje: zupa, drugie danie serwowane, bufet sałatkowo-owocowy. Woda do posiłków. Kuchnia turecka. Koszt dodatkowego posiłku ok. 5-10 EUR. Pierwszy posiłek: śniadanie w Serbii. Ostatni: śniadanie w Gelibolu, prowiant na drogę powrotną.
 • Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
 • Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP – 1.000 PLN.
 • Opieka pilota i wychowawców. Realizacja programu.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.