w naszej ofercie: 8355 imprez, 4433 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Odkrywamy Turcję 2023
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA ODKRYWAMY TURCJĘ 2023

Wycieczka Objazdowa Turcja - Odkrywamy Turcję 2023, Zwiedzanie Turcji: dirne - Istambuł - Kutahya - Pamukkale - Efez - Didim - Pergamon - Troja - Cieśnina Dardanele

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
738468
oferta w pdf
WYCIECZKA ODKRYWAMY TURCJĘ 2020
Wycieczka Odkrywamy Turcję 2020, Wycieczki Objazdowe do Turcji 2020, Zwiedzanie Turcji 2020, Wycieczka Turcja 2020, Wypoczynek i Zwiedzanie w Turcji Didim 2020
Edirne - Istambuł - Kutahya - Pamukkale - Efez - Didim - Pergamon - Troja - Cieśnina Dardanele
Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze pla-nowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.
2 dzień:
Po wczesnym śniadaniu kontynuacja przejazdu do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu. Miasto w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Istambułu (wówczas Bizancjum), potem zostało drugą (po Bursie) stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Obiadokolacja w tradycyjnej loknacie tureckiej, vis a vis przepięknego meczetu Selimiye Camil. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Istambułu, dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: podzi-wianie z zewnątrz kościoła - muzeum Hagia Sofia, zwiedzanie najznakomitszych zabytków miasta: Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II oraz tajemnicza cysterna bazylikowa Yerebatan Saray. Dla chętnych rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na najciekawsze zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta, a także na zatokę Złotego Rogu. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików), czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale – Ba-wełnianego Zamku. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej w Turcji z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu, możliwość zrobienia zaku-pów. Kontynuacja przejazdu do hotelu w Pamukkale, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
5 dzień:
Po śniadaniu spacer po jedynych na świecie, śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę. Zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, zało-żonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. W tym dniu odwiedzimy także Laodyceę - dziś już tylko ciekawe stanowisko archeologiczne, a dawniej zamożne miasto słynące z produkcji czarnej wełny, usług bankowych i osiągnięć medycznych. Czas wolny na wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale.
6 dzień:
Po śniadaniu przejazd nad Morze Egejskie, do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu - największego najlepiej zachowanego starożytnego miasta w regionie śródziemnomorskim i jednocześnie najważniejszego zabytku archeologicznego Turcji: słynna Droga Arkadyjska, amfiteatr na ok. 25.000 osób, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Przejazd do Meryemany - miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boża – zwiedzanie sanktuarium. Kontynuacja przejazdu do Didim, podczas którego zobaczymy pozostałości po Artemizjonie – miejscu kultu bogini Artemidy, jednym z 7 cudów starożytności. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
7 – 11 dzień:
Śniadania i obiadokolacje w hotelu, pobyt wypoczynkowy w Didim. Dla chętnych możliwość skorzystania z programu fakultatywnego.
12 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie – starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi – mitycznego Ilionu rozsławionego przez Homera w Iliadzie - zwiedzanie ruin antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Gelibolu.
13 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Półwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Przejazd w kierunku granicy turecko-bułgarskiej. Krótki postój w Edirne – urokliwym miasteczku granicznymi i podziwianie słynnego Selimiye Camii. Dalszy przejazd w kierunku kraju.
14 dzień:
Powrót do kraju w godzinach południowych.
Program fakultatywny
- rejs statkiem po Bosforze ok. 20 EUR
- wieczór turecki ok. 30 EUR
- łaźnia turecka ok. 15 EUR
- rejs statkiem po Morzu Egejskim ok. 15 EUR (z lunchem)
- Dalyan ok. 60 EUR (kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wy-kutymi w skałach, niezwykła Żółwia Plaża)
Informacje praktyczne
- Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
- Przekroczenie granic na podstawie paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Powyższe warunki podane zostały na dzień 02.03.2020 i mogą ulec zmianie.
- Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
- Przejazd na trasie: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz.
- Przejazd Belgrad - Edirne (ok. 700 km - ok. 12 godz.).
- Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, za-kryte ramiona, nakrycie głowy, najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona.

WYCIECZKA ODKRYWAMY TURCJĘ 2023
Wycieczka Objazdowa Odkrywamy Turcję 2023, Wycieczki Objazdowe do Turcji 2023, Zwiedzanie Turcji 2023, Wycieczka Turcja 2023, Wypoczynek i Zwiedzanie w Turcji Didim 2023

Edirne - Istambuł - Kutahya - Pamukkale - Efez - Didim - Pergamon - Troja - Cieśnina Dardanele

Program

1 dzień:

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze krótkie postoje. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.

2 dzień:

Po śniadaniu dalszy przejazd do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, mieście, które w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Stambułu (wówczas Bizancjum). Potem zostało drugą stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Kolacja w tradycyjnej lokancie tureckiej, vis a vis pięknego meczetu Selimiye Camil. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie Stambułu: Hagia Sofia - meczet, a dawniej kościół i muzeum, Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II, cysterna bazylikowa Yerebatan Saray - dodatkowo płatne, ok. 10 EUR. Dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze z panoramą na zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy. Czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale – Bawełnianego Zamku. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu, możliwość zakupów. Przyjazd do Pamukkale, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień:

Po śniadaniu spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę. Zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Odwiedzimy też Laodyceę – stanowisko archeologiczne, dawniej zamożne miasto słynące z produkcji czarnej wełny i osiągnięć medycznych. Czas wolny na wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Kolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale. Dla chętnych, fakultatywnie, pokaz orientalnego tańca brzucha.

6 dzień:

Dla chętnych, fakultatywnie lot balonem o wschodzie słońca nad Pamukkale. Po śniadaniu przejazd do Efezu. W Efezie, najlepiej zachowanym starożytnym mieście w regionie śródziemnomorskim i jednocześnie najważniejszym zabytku archeologicznym Turcji przejdziemy słynną Drogą Arkadyjską, zobaczymy amfiteatr i odrestaurowaną fasadę Biblioteki Celsusa. W pobliskiej Meryemanie - miejscu, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boża – zwiedzimy sanktuarium. Następnie wyjedziemy do Didim. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7-8 lub 7-11 dzień (zależnie od wybranego terminu):

Śniadania i kolacje w hotelu. Pobyt wypoczynkowy w Didim – kurorcie położonym nad Morzem Egejskim. Dla chętnych możliwość skorzystania z programu fakultatywnego.

9 lub 12 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze postój w Pergamonie – starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta: Święta Droga i świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi – mitycznego Ilionu rozsławionego przez Homera w Iliadzie - zwiedzanie ruin antycznej Troi i repliki Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w okolicach Gelibolu.

10 lub 13 dzień:

Po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Półwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Przejazd w kierunku granicy turecko-bułgarskiej. Krótki postój w Edirne – urokliwym miasteczku granicznymi i podziwianie słynnego Selimiye Camii. Dalszy przejazd w kierunku kraju przez Bułgarię i Węgry.

11 lub 14 dzień:

Przejazd przez Słowację. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych (11 dni) lub przedpołudniowych (14 dni).

Program fakultatywny

 • rejs statkiem po Bosforze – ok. 25 EUR,
 • lot balonem w Pamukkale – ok. 200 EUR,
 • pokaz tańca brzucha w Pamukkale – ok. 15 EUR,
 • łaźnia turecka w Didim - ok. 25 EUR,
 • rejs statkiem (i lunch na statku) po Morzu Egejskim - ok. 20 EUR,
 • Dalyan - kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wykutymi w skałach w tle, niezwykła Żółwia Plaża – ok. 60 EUR.

Informacje praktyczne

 • Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 • Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.
 • Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
 • Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą.

Ze względu na aktualną sytuację w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
08.06-18.06.2023 4799 PLN -
08.07-21.07.2023 5499 PLN Sprawdź
05.08-18.08.2023 5499 PLN Sprawdź
31.08-10.09.2023 4799 PLN Sprawdź
14.09-24.09.2023 4799 PLN Sprawdź

Wyślij zapytanie do oferty i Zapytaj o aktualne promocje ! 

Zniżki i dopłaty

Dopłata do miejsca z przodu autokaru : Dopłata 199 PLN
Dopłata do pokoju 1 osobowego : Dopłata 900 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN
Ubezpieczenie KOMFORT z chorobami przewlekłymi Europa: KL 100.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN + CP : Dopłata 56 PLN
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie OPTYMALNE z chorobami przewlekłymi Europa: KL 50.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN + CP : Dopłata 28 PLN
Ubezpieczenie SUPER z chorobami przewlekłymi Europa: KL 200.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN + CP : Dopłata 84 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

7 lub 11 noclegów (zależnie od wybranego terminu) w hotelach o standardzie***: 2 w Istambule (w centrum miasta), 2 w Pamukkale, 3 lub 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV. W Didim, podczas wypoczynku, zakwaterowanie w kameralnym hotelu z basenem, położonym w centrum turystycznym Didim/ Altinkum, w odległości ok. 100-400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie (ok. 4 EUR/pokój/dzień).
Wyżywienie:
8 lub 11 śniadań w formie bufetu, 8 lub 11 obiadokolacji (zależnie od wybranego terminu).
7 lub 11 noclegów (zależnie od wybranego terminu) w hotelach o standardzie***: 2 w Istambule (w centrum miasta), 2 w Pamukkale, 3 lub 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV. W Didim, podczas wypoczynku, zakwaterowanie w kameralnym hotelu z basenem, położonym w centrum turystycznym Didim/ Altinkum, w odległości ok. 100-400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie (ok. 4 EUR/pokój/dzień).

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

8 lub 11 śniadań w formie bufetu, 8 lub 11 obiadokolacji (zależnie od wybranego terminu).

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Warszawa Dopłata 150 PLN
Łódź Dopłata 120 PLN
Piotrków Trybunalski Dopłata 120 PLN
Radomsko Dopłata 80 PLN
Czestochowa Dopłata 80 PLN
Sosnowiec Dopłata 50 PLN
Poznań Dopłata 220 PLN
Leszno Dopłata 200 PLN
Wrocław Dopłata 150 PLN
Opole Dopłata 80 PLN
Gliwice Dopłata 50 PLN
Kraków Dopłata 80 PLN
Katowice Dopłata 0 PLN
Żory Dopłata 0 PLN

Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki. Koszt – ok. 145 EUR,
- opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie - ok. 25 EUR,
- programu fakultatywnego.

 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 20 zł,
 • kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Gide. Koszt – ok. 175 EUR.
 • opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii – ok. 35 EUR,
 • programu fakultatywnego.
 • dodatkowych ubezpieczeń.

Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:

 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy

Cena zawiera

- Zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach o stan-dardzie***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami, w hotelach restauracja, bar. 2 noclegi w Istambule (w centrum miasta), 2 noclegi w Pamukkale, 6 noclegów w Didim, 1 nocleg w okolicach Cieśniny Dardanele. W Didim, podczas wypoczynku nad Morzem Egejskim, zakwaterowanie w niedużych, kameralnych hotelach, położonych w centrum turystycznym Didim - Altinkum, w odległości ok. 100-400 m od plaży. Pokoje wyposażone w klimatyzację płatną fakultatywnie ok. 4 EUR/pokój/dzień, basen hotelowy (leżaki i parasole przy basenie - gratis), drink bar.
- Wyżywienie: 11 śniadań w formie bufetu, 11 obiadokolacji. Podczas pobytu w Didim obiadokolacje składające się z zupy i serwowanego drugiego dania oraz bufetu z przystawkami i sałatkami. Napoje do kolacji płatne dodatkowo.
- Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 • Zakwaterowanie: 7 lub 11 noclegów (zależnie od wybranego terminu) w hotelach o standardzie***: 2 w Istambule (w centrum miasta), 2 w Pamukkale, 3 lub 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV. W Didim, podczas wypoczynku, zakwaterowanie w kameralnym hotelu z basenem, położonym w centrum turystycznym Didim/ Altinkum, w odległości ok. 100-400 m od plaży. Klimatyzacja płatna fakultatywnie (ok. 4 EUR/pokój/dzień).
 • Wyżywienie: 8 lub 11 śniadań w formie bufetu, 8 lub 11 obiadokolacji (zależnie od wybranego terminu).
 • Transport: Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
 • Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1.000 PLN.
 • Realizacja programu turystycznego.
 • Opieka pilota.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.