w naszej ofercie: 11879 imprez, 5554 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Loty Widokowe Balonem
Wszystko o tej ofercie wie:

LOTY WIDOKOWE BALONEM

Loty Turystyczne Exlusive

Wyżywienie: bez wyżywienia (OV)
Ocena oferty:
Kod oferty:
80352795
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Daj się ponieść wyobraźni!
Lot balonem, ekskluzywna podniebna przygoda, może być oryginalną nagrodą w konkursie, wyjątkowym prezentem urodzinowym lub ślubnym, wyróżnieniem dla pracowników lub gości firmy, a także wielką atrakcją podczas spotkań integracyjno-szkoleniowych. To wspaniała i bardzo bezpieczna rozrywka, z której korzystać bez obaw mogą praktycznie wszyscy w wieku od 8 do 108 lat!

BILETY EXCLUSIVE tzw. Private basket
Loty na wyłączność, specjalnie przygotowywane tylko dla posiadacza lub posiadaczy tego biletu (bez dobierania dodatkowych pasażerów), z prawem wyboru i rezerwacji dowolnego terminu oraz wyboru lokalizacji na Podbeskidziu, śląskiej aglomeracji lub Jurze. W tej opcji loty mogą być realizowane także w innych częściach Polski po opłaceniu dodatkowych kosztów dojazdu i ewentualnego pobytu załogi. Loty można zamawiać o każdej porze roku.Jak przebiega lot widokowy?


Po zarezerwowaniu terminu lotu umawiamy się zawsze na kontakt telefoniczny w przeddzień planowanego lotu, a często także nawet i w dniu tego lotu. Chodzi o to aby sprawdzić najświeższą prognozę pogody i na jej podstawie podjąć ostateczną decyzję czy planujemy lot czy przekładamy go na inny termin. Jeżeli prognoza jest pomyślna to ustalamy gdzie i o której się spotykamy. Zazwyczaj są to miejsca zaznaczone na mapkach w dziale KONTAKT, ale czasami spotykamy się też w lokalizacjach ustalonych indywidualnie z Państwem. Loty realizujemy zawsze albo tuż po świcie, albo na godzinę - dwie przed zachodem słońca. Dokładne godziny spotkań są oczywiście zależne od pory roku i tą informację precyzujemy dopiero umawiając konkretny lot. Trzeba jednak liczyć się z tym, że np. latem, gdy dni są najdłuższe, planując poranny lot będziemy musieli spotkać się już o godzinie 04:30. Na szczęście jesienią i zimą godziny porannych spotkań są zdecydowanie przyjaźniejsze. Po spotkaniu sprawdzamy jeszcze raz najnowszą prognozę pogody i puszczamy napełniony helem balonik - sondę, aby precyzyjnie określić kierunek oraz siłę wiatru. W zależności od tego co okaże się po zapoznaniu z prognozą i pomiarach, albo od razu przystępujemy do napełniania balonu, albo podejmujemy decyzję o przebazowaniu do innego miejsca startu bardziej dogodnego przy danym kierunku i sile wiatru.

UWAGA: Nie latamy nigdy na siłę, ani pod wpływem presji! Gdy rzeczywista siła wiatru okaże się na miejscu większa od tej prognozowanej lub zaobserwujemy symptomy pogarszającej się pogody, decyzję o starcie nieco opóźniamy lub w ostateczności wstrzymujemy i umawiamy się na inny termin!

Gdy decyzja o napełnianiu balonu już zapadnie, załoga przystępuje do jego rozkładania. Często prosimy pasażerów o drobną pomoc przy tych czynnościach. Po postawieniu balonu i zajęciu miejsc w koszu, pilot udziela krótkiego instruktażu o zasadach zachowania się podczas lotu i lądowania, następuje podgrzanie balonu i start. Lot trwa zwykle ok 1 godziny (+/- 15 min) i kończy się w terenie który pilot uzna za bezpieczny do lądowania. Często jest to łąka lub ściernisko ale czasem zdarza się też zaorane pole. :) Podczas lotu balon pokonuje odległość od kilku do kilkunastu kilometrów, zmienia się też wysokość lotu, najczęściej w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset metrów nad poziomem startu. Nie ma więc obaw o to, że pasażerowie zmarzną lub będą mieli problemy z oddychaniem zbyt rozrzedzonym powietrzem. Po lądowaniu trzeba poczekać na dojazd samochodu. Zwykle pojawia się on na miejscu lądowania niemal równo z balonem, zdarza się jednak, że gdy teren jest trudny, transport się opóźnia i trzeba cierpliwie zaczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, składając np. w tym czasie balon.

Po poskładaniu balonu przystępujemy do ceremonii pasowania na "Zdobywców Przestworzy" i wznosimy toast szampanem. :) Po załadowaniu balonu na przyczepkę odwozimy Państwa naszym samochodem na miejsce spotkania. Wszystko łącznie z przygotowaniami do startu i z powrotem na miejsce spotkania trwa zazwyczaj 3-4 godziny.

Informacje dodatkowe

Dysponujemy 3 balonami (1 x 6 osób i 2 x 4 osoby) możemy więc jednorazowo zabrać 14 osób. Z uwagi na specyficzne warunki pogodowe wymagane dla lotów balonowych możliwe jest ich organizowanie tylko dwa razy dziennie – rano tuż po świcie oraz późnym popołudniem na godzinę – dwie przed zachodem słońca. Większe grupy mogą odbyć lot w 2 turach, np. 14 osób rano i kolejne 14 po południu.

Średni czas lotu widokowego wynosi 1 godzinę (+/- 15 min) z możliwością przedłużenia po uzgodnieniu z pilotem. W cenę wszystkich lotów wliczony jest poczęstunek „szampanem”, ceremonia pasowania na „Zdobywcę Przestworzy“, pamiątkowy certyfikat oraz transport powrotny naszym samochodem na miejsce startu. Jako weekend traktujemy także piątkowe popołudnie. Ceny biletów dotyczą lotów nad okolicami Jury, śląskiej aglomeracji i Podbeskidzia. Do cen lotów w innych regionach Polski doliczamy koszty dojazdu w kwocie 1,89 zł/km netto, a w przypadku bardziej odległych lokalizacji także koszty pobytu załogi. Informacje o terminach i miejscach planowanych lotów dla posiadaczy biletów STANDARD będziemy podawać na naszej stronie internetowej z jedno lub kilku dniowym wyprzedzeniem.

UWAGA: Prosimy przed zakupem biletu o kontakt z naszą firmą w celu określenia możliwości lotu jeżeli łączna waga grupy 4 pasażerów przekracza 300 kg lub 450 kg w przypadku grupy 6 osobowej lub waga któregoś pasażera przekracza 110 kg. Oczywiście osoby ważące więcej niż przeciętna mogą polecieć balonem jednak wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, które trzeba poznać planując podniebną przygodę. :)

Nasza firma działa już od ponad 22 lat. Dysponując największymi w Polsce balonami przeznaczonymi do przewożenia pasażerów, jesteśmy obecnie liderem w tej branży. Loty balonem (za wyjątkiem tych specjalnych, dla lubiących adrenalinę) nie mają cech tzw. sportu ekstremalnego i nie wymagają od pasażerów ponadprzeciętnej kondycji ani odwagi. Sprawności fizycznej potrzeba akurat tyle, aby przekroczyć wysoką na 110 cm burtę kosza (jest schodek!) i zająć w nim miejsce (w niedługim zresztą czasie planujemy także zakup specjalnego kosza dostosowanego do przelotów osób w wózkach inwalidzkich). W USA i całej Europie zachodniej loty balonem stały się już stałą pozycją wśród weekendowych atrakcji i korzystają z nich całe rodziny.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z wymagań naszych pasażerów i dlatego postawiliśmy główny nacisk na wysoką jakość usług, zapewnienie maksimum bezpieczeństwa, komfort oraz elegancką oprawę. Nasze balony podlegają nadzorowi Urzędu Lotnictwa Cywilnego i poddawane są systematycznym przeglądom technicznym w certyfikowanej organizacji obsługowej. Jako pierwsza Polska firma balonowa uzyskaliśmy wymagany po 28 września 2009 roku, przez polskie i unijne władze lotnicze, certyfikat CAMO, a następnie też jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie najważniejszy certyfikat AOC. Personel lotniczy to doświadczeni piloci - instruktorzy balonowi, którzy spędzili w powietrzu setki godzin. Ich kwalifikacje oraz predyspozycje zdrowotne także podlegają okresowej rygorystycznej kontroli.

Przeciwwskazania do lotu balonem:


Loty balonem, mimo że są jedną z najbezpieczniejszych przygód lotniczych, wywołują niemal u każdego wzmożone emocje i podnoszą poziom adrenaliny. Z tego powodu nie zalecamy ich pasażerom odczuwającym paniczny lęk przed lataniem, kobietom w zaawansowanej (powyżej 3 miesiąca) lub zagrożonej ciąży oraz osobom którym lekarze zalecili unikanie nadmiernych emocji.

Zwykle loty balonem odbywają się idealnych warunkach meteo i lądowania są bardzo miękkie. Zdarza się jednak, raz na kilkanaście lądowań, że przy silniejszym wietrze jest ono nieco twardsze, a kosz balonu w ostatniej fazie przechyla się i kładzie na boku. Z tego powodu lotu balonem nie polecamy także małym dzieciom (poniżej 8 lat) i osobom cierpiącym np. na osteoporozę. W szczególnie niesprzyjających okolicznościach mogły by bowiem być one narażone na obrażenia spowodowane przez współpasażerów.

Planując lot balonem krótko po nurkowaniu należy pamiętać, że podczas lotu może dochodzić do szybkich zmian ciśnienia, co może spowodować wywołanie lub nasilenie choroby kesonowej. Nie zaleca się lotu balonem jeżeli od ostatniego nurkowania nie minęła przynajmniej pełna doba.

Terminy i ceny

Cena podstawowa 3 - 4 os. w grupie 5 - 6 os. w grupie 7 - 8 os. w grupie 9 - 10 os. w grupie 11 - 14 os. w grupie Wolne miejsca
Dowolne terminy - cennik wg przewoźnika 2300 PLN 2950 PLN 4500 PLN 5150 PLN 7350 PLN Sprawdź
1 - 2 os. w grupie 2000 PLN Sprawdź

Napisz do nas a otrzymasz aktualną cenę dla wybranego pakietu: michal.pawlik@ecotravel.pl

Zniżki i dopłaty

Dowolne terminy - cennik wg przewoźnika

3 - 4 os. w grupie >
Dopłata Lot z opcją w weekend lub święto : Dopłata 100 PLN
5 - 6 os. w grupie >
Dopłata Lot z opcją w weekend lub święto : Dopłata 100 PLN
7 - 8 os. w grupie >
Dopłata Lot z opcją w weekend lub święto : Dopłata 100 PLN
9 - 10 os. w grupie >
Dopłata Lot z opcją w weekend lub święto : Dopłata 200 PLN
11 - 14 os. w grupie >
Dopłata Lot z opcją w weekend lub święto : Dopłata 200 PLN

1 - 2 os. w grupie

Dopłata Lot z opcją w weekend lub święto : Dopłata 100 PLN

Zakwaterowanie

bez zakwaterowania

Wyżywienie

bez wyżywienia (OV)

Transport

Cena zawiera

cennik według przewoźnika

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.